VERWORPEN! „Voortzetting van de strijd' Linggadjati Wrok tegen Nederlandse walvisexpeditie Een bescheiden oogst van een bescheiden programma „Geen brand zoo hoog in Alkrrjaar's dreven, Of 't laddercorps zal hem doen sneven" Twee eieren MINDER MISTIG. Mist over het grootste gedeelte van het land, des ochtends over gaand in zware bewolking met later op de dag enige regen, iets minder koud dan vandaag, naar Zuid teruglopende en toenemende wind. MAANDAG 30 DECEMBER 1946. 3e JAARGANG No. 289—240 Directeur: Th. W. Reynders Jr. Hoofdredacteur: G. E. de Winter. lunaaider DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE: N.V. NOORDHOLLANDSE PERS 1945 I.O. Redactie en Adm.: Achterdam 20. tel. 2274.Advertentie-afd.: Lansestraat lï, tel 3971. JO VINCENT NAAR AMERIKA. Jo Vincent heeft een uitnodiging ontvangen~om in November 1947 een tournee door de «Verenigde Staten van Noord-Amerika te maken. Indonesië Radiorede van generaal Soedirman Gisteravond heeft generaal Soe dirman, opperbevelhebber der Re publikeinse strijdkrachten, in een radiorede de strijd tot het uiterste geproclameerd, aldus meldt het Franse persbureau AFP Als resul taat van de op 23 December te Djogjakarta gehouden conferentie tussen president Soekarno. den mi nister van defensie en bevelhebbers van het Republikeinse leger kon digde Soedirman aan, dat de strijd zou worden voortgezet Zich richtend tot militaire leiders en Vertegenwoordigers van verschillende partijen en strijdorganisaties, gaf de ge neraal de volgende Instructies- De strijd moet worden voortgezet Men moet zich niet laten Intimideren door *t Nederlandse leger De eenheid van het Indonesische volk moet worden gecon solideerd zoveel mogelijk wapens en le vensmiddelen moeten naar de fronten gezonden worden De operaties dienen ge organiseerd en niet Individueel te ge schieden De generaal verklaarde onder meer: De activiteit van het Nederlandse leger brengt de souverelniteit van de Indo nesische natie in gevaar Hierop moeten vrö niet alleen met conferenties ant woorden De republikeinse regering heeft voldoende gedold getoond on danks het willekeurige optreden, onge acht de bestaande verdragen, van het Nederlandse leger In dit verband memoreerde hij het ge- jbeurde te Buitenzorg Er is echter een grens aan ons geduld, aldus Soedirman RIJ wekte zijn toehoorders op één te blij ven en hulp te verlenen aan de front- Strijders Palestina Met stok en Hem! Leden van de Joodse organisatie Irgoen Zwai Leoemi hebben uit het Metropole Hotel te Nathanya, halverwege Halfa en Tel Aviv, een Brits officier gekidnapt Hij keerde een uur later in het hotel terug, nadat hem 2 slagen met een leren riem waren toegediend Ook twee Britse onderofficieren zijn door leden van dezelfde organisatie ont voerd Nadat zij X# slagen hadden ontvan gen, zijn zij eveneens weer vrijgelaten Deze daden moeten worden beschouwd als een repressaille-maatregel Onlangs hebben de Britse autoriteiten een Jood, die schuldig was bevonden aan bankroof, Stokslagen doer geven Tweemotorige Dakota over Oceaan Voor de eerste maal heeft ttans de KLM de sprong over de oceaan met een twee-motorige Dakota ge waagd. Om 11.30'uur is gisteren morgen van Schiphol het speciaal ingerichte foto-Dokatovliegtuig P J ALG naar West-Indië vertrokken vcor het verrichten van luchtkarte- ringswerk. Een ingebouwde tank stelt het toestel in staat 4400 L ben zine mede te nemen. Dit is de eerste 'opdracht voor luchtkartering die de KLM na de oorlog gaat uitvoeren. Stakingsdreiging in New-York De scheepvaart in de haven van New York dreigt wederom te worden stilge legd en wel op 4 Januari a s als gevolg van de els der vakvereniging voor het sleepbootpersoneel Deze vakvereniging ressorteert onder de AFL (AmericanFe- deratlon of Labour) De burgemeester van New York, Willlam Odwyer, heeft een commissie van drie benoemd om door middel van directe besprekingen tot een oplossing te geraken alvorens men het werk zal neerleggen Processen in Duitsland Eind Januari zal een begin worden ge maakt met de berechting van 27000 Duit sers, deel uitmakende van door het Neu- renbergse gerechtshof misdadig verklaarde organisaties,zoals Gestapo, SD en SS Deze Duitsers zijn thans civiel geïnter neerd Het Duitse centrale rechtskundige bureau is met de afwikkeling der pro cessen belast Naar schatting zijn 100 180 rechtbanken nodig om de processen voor het einde van 1947 af te doen De be rechting zal geheel In Duitse handen zijn, terwijl de rechtbanken voor het Duitse publiek toegankelijk zullen zijn Het ge noemde aantal beschuldigden ls slechts een vierde deel van al degenen, die we gens hun lidmaatschap van misdadige or ganisaties kunnen worden vervolgd Montgomery naar Moskou" Het bezoek, dat d^ chef van de Britse generale staf, veldmaarschalk Montgomery, de volgende maand aan Moskou zal brengen, zal onge veer vijf dagen duren. Hy zal met zijn eigen vliegtuig reizen en te Moskou verblijven by den Britsen ambassadeur. Het is niet zeker of hy Stalin zal ontmoeten. Montgomery is uitgenodigd door maarschalk Wassilewsky, den chef van de Russische generale staf. Hij zal o.m. een onderhoud heb ben met verschillende hoge officie ren en een aantal militaire scholen bezoeken. Algehele samenwerking Alle krachten moeten samenwerken, zo ging de generaal voort, en alle be schikbare troepen moeten naar het front gestuurd worden Zij moeten georgani seerd werken en vooral niet eigenmach tig optreden Zij moeten steeds paraat blijven, voorzichtig en op hun hoede zijn In verband met de Incidenten te Buiten zorg verklaarde Soedirman. dat de heren Koets enftoem me' ledige handen waren teruggekeerd, daar de commandanten zouden hebben verklaard, dat zij In op dracht gehandeld en uitsluitend Instruc ties van den leg aannemeh Aneta verneemt men ln officiële Nederlandse kringen de officile weergave van Soedirmans rede afwacht, alvorens hiertegenover van een opvatting blijk te geVen Naar het Franse persbureau A.F.P. bericht, heeft het K.N.I-P. (het voor lopige republikeinse parlement) na twee dagen van heftige debatten het ont- werp-accoord van Linggadjati met grote meerderheid verworpen. Achtjarige jongen vermoord Zaterdagmiddag j.1. heeft om streeks 5 uur, in het Quintus-bos te Glimmen, gemeente Haren (Gr een moord plaats gevonden, waar van de achtjarige Jan Hummel uit Glimmen het slachtoffer is gewor den. Het kind werd door worging om het leven gebracht Een voorbijganger, die den dader bijna op heterdaad betrapte, waar schuwde de plaatselijke politie, die onder leiding van den groepscom mandant J. Akkerman een onder zoek jnstelde. Hoewel aanvankelijk omtrent den dader niets bekend was, slaagde de politie er reeds na enkele uren in hem te arresteren. Het bleek te zyn den 19-jarigen J. M-, werkzaam in de mijnen te Limburg, die met vacantie te Glim men verblijf hield. Na aanvankelijk te hebben ont kend, legde hy later een volledige bekentenis af Naar de motief van de moord tast men vooralsnog in het duister. De geallieerde bestuursraad voor Duitsland heeft een commissie benoemd, die een onderzoek zal instellen naar de voortgang der demilitartsatie in de vier bezettingszónes. De opbouw van de Wieringermeer. Waar ruim een jaar geleden nog ongeveer vier meter water stond, is men thans bezig met de bouw van 96 permanente woningen. De werkzaamheden te Wie ringerwerf. Op de achtergrond een der door het water verwoeste kerkjes. ANP-P Buitenlandse specialisten weigeren iedere hulp HET agentschap „Belga" verneemt uit Kaapstad, dat men -onder de wal visvaarders een sterke wrok kan waar nemen in verband met de aankomst in de Zuidelijke IJszee van de Nederland se expeditie voor walvisvangst. De landen, die de walvisvangst be oefenen, hebben hnn specialisten ver zocht zich niet bfl de Nederlanders aan te sluiten en deze hebben dan ook iedere hulp geweigerd. Meer dan de helft der jagers van de expeditie z(jn Nederlanders, die dit vak nog nimmer hebben uitgeoefend. DE oorzaken van de wrok der belang hebbende naties zijn de volgende: De Nederlanders interesseren zich voor de walvisvangst, terwijl deze, ten gevolge van het uitsterven dei dieren met de ondergang bedreigd wordt. De Nederlandsche expeditie heeft ten doel minstens 16 000 ton olie naar Nederland mede te voeren, waarvoor ongeveer 1.00C tame'ijke grote walvissen vereist worden. De Nederlanders hebben dt».- walvisvangst sedert meer dan. twee eeuwen niet meer beoefend en hoewel hun behoeften aan vetten en oliën zeer belangrijk zijn, rechtvaardigt zulks niet het zenden var» een grote expeditie ifaar de Zuidelijke Poolzee. Het gevaar voor uitsterven van de walvissen is veel ernstiger dan algemeen wordt aan genomen. In sommige kringen vraagt men zich af of, bij het huidige tempo, waarin de dieren gedood worden, het nog mogelijk zou zijn ln het aanstaande seizoen een expeditie van enige om vang te organiseren. Het Nederlandse standpunt. VAN de zijde der Nederlandse maat schappij voor de walvisvaart wordt in verband met het bovenstaande bericht opgemerkt, dat het onbegrijpelijk waarom er sterke wrok zou bestaan te gen de „Willem Barendsz-expeditle", tenzij men het in zekere kringen wel licht niet aangenaam zou vinden, dat de expeditie, ondanks aanvankelijke be zwaren van Noorse zijde zee heeft ge kozen met een bemanning, die de spo ren in de walvisvaart ruimschoots heeft verdiend. Wat het gevreesde uitsterven der wal vissen betreft, wijst de maatschappij er op. dat juist om dit te voorkomen, dat de regeringen der landen, die aan de walvisvaart deelnemen waar onder Nederland de handen ineen hebben geslagen en op een internatio nale conferentie maatregelen hebben getroffen om de .vangst te reglemen- teren. ilMOS» 1 Indlën de volgens dit Belga-bericht zc onyökkundige Nederlanders de produc tie bereiken, die zij zich voorstellen en utidien dit eveneens zou geschieden door de 13 andere expedities, die ter walvisvaart door andere landen zijn uitgezonden en op het ogenblik ook in de Zuidpoolgebieden rondkruisen, dan blijft hun gezamenlijke vangst nog ver onder het totaal, dat de biologen toe laatbaar achten. Op de vraag „wenst u, dat generaal de 'Gaulle weer aan de macht komt?", ge steld door het Franse instituut voor opi nie-onderzoek, heeft 53 pet der onder vraagden „neen" en 34 pet „ja" geant woord; 13 pet gaf geen mening te kennen Eén der drie personen, die te Lon den wegens moord zijn gearresteerd, is de vroegere minister van justitie van Nieuw-Zuid-Wales (Austalië). Voetbal Zoals te verwachten was, waren de elden in Noord-Holland de vorstperio de nog niet te boven, zodat slechts een enkele wedstrijd doorgang kon vinden Zaterdagmorgen laste de competitie- leider van de afd. N.-H. reeds alles af en ook de KNVB-clubs zagen voor het merendeel hun wedstryd in duigen val len- In de eerste klasse versterkte Ajax haar positie aan het hoofd van de ranglijst door een fraaie 5—2 zege op VSV, dat echter goed party gaf. De strijd was het aanzien ten volle waard en ondanks het gladde ve:d werd er goed voetbal gedemo.istreerd, dat de 20.000 toeschouwers op sommige ogen blikken in extase bracht. Met rust leid de Ajax met 20, doch VSV nivelleerde de stand in de tweede helft al spoedig en eerst 14 min. voor het einde kon Ajax de weg naar de overwinning weer terugvinden. En om de vreugde nog groter te ma ken, verspeelde Feijenoord haar laatste kansje tegen RFC, dat de^twee punten vergaard uit deze 32 zege best kan gebruiken. In district II won Haarlem van DOS, aoch de cijfers 6—5 duiden op een zeer zwakke achterhoede ofop een niet meester zijn over de gladheid' van veld en bal. Roozen c.s. maakten de rood- broeken echter toch nog blij door één doelpunt meer te maken dan Van Bag- gem es- Xerxes bleek twee „goals" iterker dan Stormvogels, waardoor de Stormpieten" nog zeer in de verdruk king blijven. In het Oosten bleef Go Ahead aan het hoofd door een benauwde revanche op Vitesse. En daar NEC haar wedstrijd niet door zag gaan. werd de positie der Deventenaren weer versterkt. Onderaan wordt het een wa re puzzle, al blijft voorlopig Tubantia nog onderaan. In Brabant is het herstel van Baronie wel het meest opmerkelijke feit. Nu moest NOAD weer een zeer onpleizierig verliespunt in Êreda achterlaten, waar van Willem n en BVy profiteerden. In het Noorden slechts één wedstrijd! Heerenveen kwam, zag en overwon na tuurlijk in Leeuwarden. Het werd maar 9-1. Vy In de mijnstreek was het voor Sit- tardse Boys weer alles rozengeur en maneschijn. Zelf wonnen Ehlen c.s met 41 van Spechten, maar PSV kon het in Bleijerheide niet bolwerken. Met 3—1 bleef de Mijnstreek ln de meerderheid. Ook Eindhoven verspeelde een kostbaar punt tegen Juliarva en alleen MVV won met 21 van Brabantia. maar we be ginnen nu toch sterk aan te twijfelen of er nog één club zal zijn, die de Boys zullen onttronen. De tweede klasse lag geheel ln ruste en in de derde won Helder van SLTO en de stand aan de kop is nu: KW 11 16 Helder U 15 Germaan 10 13 In B snoepte DEM de concurrent van Kinheim een puntje af door\een 3—3 gelijk spel. Dat zal Kinheim gevallen zijn, want QSC staat nu pre^ cies één punt achter. Kinheim 11 19 QSC 10 16 In C was 'net een beste dag voor IW, dat zelf Zandv.meeuwen aan haar zege kar bond en haar concurrenten Schoten en Ripperda gelijk zag spelen. Schoten 13 18 Ripperda 13 17 IVV 12 16 Aalsmeer 12 15 Meteoor 11 13 In D ging alleen ZaandijkOVVO door waarbij zoals te ver vachten was. En gel os. door een fikse 6—3 zege de Am sterdammers van alle aspiraties be roofde. Alcmaria V. 10 16 APGS 9 13 Zaandijk 10 13 In de vierde klasse werd alles afge last. Volgend voetbalseizoen versterkte degradatie Het bestuur van de Kon. Ned Voetbalbond heeft besloten met ingang van het seizoen 19471948 een versterkte degradatie-regeling in te voeren met het doel het aan tal clubs in de diverse districten weer tot tien terug tê brengen Voor de eerste klasse in de di verse districten betekent dit, dat aan het einde van bet volgend sei- zcen twee verenigingen uit die eer ste klasse, promotie-degradatiewed strijden zullen .moeten spelen met de kampioensclubs der tweede klasse, waarbij slechts één plaats in de eerste klasse ter beschiüing staat met andere woorden, na afloop van deze wedstrijden is het aantal clubs der eerste klasse teruggebracht tot tien Voor de lagere klasse, te beginnen met de tweede, waaTin op het ogen blik meer dan elf verenigingen zyn opgenomen, zal de regeling over twee jaren lopen, zodat dus na het seizoen 19481949 de lagere klassen ook met tien clubs zijn bezet. Aan het eind van het lopende seizoen (19461947) zal de gewone promotie-degradatieregel'ng voor alle klassen van kracht blijven. Biljarten foorwedstrijden eerste klasse f kampioenschap De uitslagen van de gisteren te Den Haag gespeelde voorwedstrijden om het nationaal kampioenschap groot biljart 45'2 zijn: Kobus (Haarlem) 400 28 53 14,28 Hoogland (Alkmaar) 362 28 65 12,92 Hoogland (Alkmaar) 400 32 79 12.50 Tegelaar (Leiden) 381 32 86 11,90 Kobus (Haarlem) 400 39 58 10,25 Lubach (Den Haag) 280 39 60 7,17 v d. Veen (A'dam) 400 32 .45 12,50 Kobus (Haarlem) 384 32 45 12,00 Tegelaar (Leiden) 400 25 118 16,00 Lubach (Den Haag) 382 25 92 15,28 Tegelaar (Leiden) 400 36 65 11,11 v. d. Veen (A'dam) 358 36 32 9,94 Hoogland (Alkmaar) 400 34 37 11,76 v. d. Veen (A'dam) 295 34 57 8,67 Kobus (Haarlem) 400 26 75 15,38 Lubach (Den Haag) 289 26 38 11.» De nieuu'e ladderwagen ingewijd! De Alkmaarse Brandweer is weer op vooroorlogse sterkte! Onder grote belang stelling van de bevolking werd Zaterdagmiddag omstreeks drie uur de nieuwe ladderwagen ingehaald, waarby voor het stadhuis ten slotte een demonstratie met de wagen werd gegevën Niet minder dan vUf-en-zestig Alkmaarders, ver deeld over een viertal groePen, zün verbonden aan de Vrijwillige brandweer. Wat het materiaal betreft staat het corps er eveneens rooskleurig voor, aldus deelde oe heer Rlngers, de commandant, mede.Men heeft thans de beschikking over t autospuiten, ieder met een capaciteit van 2500 lier per minunt, 2 autospuiten van 1200 liter per minuut, een babyspuit van 800 liter en een vierwielige motorspuit, eveneens van 800 liter per minuut. De slangenvoorraad heeft de respectabele lengte van 3500 meter! Terwijl talrijke notabelen en genodig den, o.w burgemeester Koelma en zijn echtgenote, de commandant der brand weer, de heer Ringers, en zijn echtgenote, wethouder Coerts, :de waarn secretaris, de heer Barneveld, politie- en brand weerautoriteiten "uit de Zaanstreek en omliggende gemeenten en ook, naar ons mededeelde, een Zuid Afrikaanse pro fessor ln de- biologie uit Bloemfontein, prof. Lutjeharsis, zich ln de Raadszaal verzamelden, "kwam onder de vrolijke to nen van de Postharmonie. onder leiding van den heer Rijke, de nieuwe wagen, gevolgd door enkeTe andere Alkmaarse brandweerauto's, de Langestraat inrijden Was het te verwonderen, dat het grote getal aanwezigen ten zeerste geïmponeerd was door deze aanwinst? Ook,, de eerst kort geheel herstelde heer Koelma toon de zijn belangstelling door zicfr de wer king van de wagen te laten uitlegger, door een bevoegden Alkmaarder, den heer Van Maarlgveld. Technische details wer den voor het waakzaam oog van onzen burgervader blootgelegd, terwijl vete brandweermannen aan het geheel de no dige sfeer gaven. Het wonder zelf werd voor ons door den heer RJn- gers in finesses ontleed. De ladder heeft zo deelde de commandant ons mede, een totaallengte van 20 meter Voorts bleek ons. dat de oude babyspuit van een door de Duitsers gestolen wagen op deze ge heel nieuwe Dodge is gemonteerd. Ten slotte werd de ladder door den adjunct-brandmeester van het ladder- corps,-den heer Van der. Sluis, „inge wijd". Hij klom als eerste boven op het gevaarte en .plantte" de Alkmaarse vlag op de top. Maar waar twee schapen over de brug zijn, daar volgen er doorgaans meer. Ondercommandant Van Maarleveid en collega Otten waagden eveneens de klim waarbij opgëfnerkt dient te worden, dat de Journalist halverwege verplicht was zichzelf een halt toe te roepen....! Bij andere proeven met personeel op de lad der bleek hoe feilloos de alarminstallatie aan het apparaat werkte, wanneer het gewicht van de „klimmers" in een sche ve verhouding is met de stand van de ladder. In de Raadszaal werd door den heer Rlngers voor het fo rum van brandweesmannen. voor de ge^ nodigden en voor de hefen Barneveld. Koelma, Coerts, v Maarleveid en De Wit (die zich op een rij hadden nnergezet) een toespraak gehouden Spr. feliciteerde al lereerst prof Koelma met zijn herstel. Hij noemde het voorts een blijde dag voor Alkmaar, dat de brandweer weer geheel compleet is. Was er, aldus de heer Rln gers, ln 1914 alleen een motorspuit. Ir. volgende jaren groeide dit eenzame bezit weliswaar uit tot autospuiten e-d., bet duurde toch nog tot 1936 alvorens voorbeeld van de brand in de toren van de katholieke kerk aantoonde, dat een ladderwagen onontbeerlijk was. De brandweercommandant releveerde ook de schade, die Alkmaar had opgelopen door de diefstallen van de Duitsers na de raz- :"s van September 1944. Maar thans staan wij, aldus de heer Ringers, weer op een normale hoogte. Daarenboven be schikken wij behalve over prima ma teriaal over een goede kaeerne en bo venal over uitstekende manschappen Een woord van hulde richtte spr. tevens tot de fa. Gezink, die de wagen had geto verd. Hij Gesloot met de woorden: Op de muur in onze kazerne staat een spreuk van Jan van der Heijden geschre ven, die geen snelheid van enige brand te groot noemt om te overwinnen. Ons devies ls een variatie hierop. Geen brand zo hoog In Alkmaars dreven Of het laddercorps zal hem snel doen sneveni Burgemeester Koelma sprak namens 't gemeentebestuur enige woorden over het heugelijke feit dat de Alkm brandweer thans ook de functie van districtsbrand weer vervult en de laatste weken zelfs met zeer groot succes, getuige de hu>p te Schagen. Bergen en Stompetoren Evenals de heer Rlngers pleegde de heer Koelma een stukje historische ro mantiek waarbij hij de manschappen en de hoofdlieden in het bijzonder prees. De heer Ringers dankte ten slotte voor het In de Alkmaarse brandweer gestelde vertrouwen. De heer De^Wit van het „bijzonder* corps voerde ook nog even het woord, waarna de manschappen blijk gaven nog andere zaken te verstaan dan het blussen van branden, door het bekende brand weerlied te zingen „Komt mannen aan getreden". Namens de oud brandmeesters van de Vrijwillige Alkmaarse Brandweer sprak de heer Lutjeharms Hij sprak de wens uit, dat er nooit "meer één wagen zoa .worden gestolen. Ondercommandant Van Maarleveid ten slotte sloot de cirkel van dank, toen hl] met enige geestige woorden de heer Rln gers eerde, die voor de goede organisatie steeds de Initiatiefnemer is geweest. Alkmaar kan rustig slapen. Geen brand zo groot (of hoog!) of de brand weer zal in staat zün zich hoogst nut tig bezig te houden met de diverse rode hanen. Doch niet alleen Alk- maar, ook de wüde omgeving treft dit geluk! Een woord van dank Het. comité „Een Kerstverrassipg voor de Ouden van Dagen" kan met voldoening mededelen, dat het. dank zij de royale medewerking van fabrikanten, [handelshuizen, grossiers, bakkers, slagers en par ticulieren. weer mogelyk was aan 500 ondersteunde Ouden van Dagen een Kerstverrassing te bezorgen door aanbieding van ©en Kerstpak- ketjo met levensmiddelen, conser ven. versnaperingen en fruit Aari allen, zowel binnen- als bui ten Alkmaar, die hebben bijgedra gen om ook dit jaar onze beiaar den een prettig Kerstfeest te berei den, een woord van hartelijke dank N lu Het is mogelijk gebleken, de ver strekking van eieren buiten de re geling voor zieken en ziekenh' izen voort te zetten. Thans zijn de-bon nen '536 en 547 Algemeen gel dig verklaard voor het kopen van een ei. Tegen het einde van deze week kan - de bekendmaking van nog een bon voor een ei, eveneens voor alle leeftijdsgroepen, worden verwacht. Voor het kind De laatste ronde ls daar! Op 5 Januari sluit het Comité voor de verkoop van Kinderzegels te Alk maar e o zün actie Velen hebben hun plicht gedaan, de tocht naar het Postkan oor er voor over gehad en zich van een voorraad Kinder zegels voorzien Anderen hebben het nog uitgesteld, wellicht verzuimd Er is nog veel goed te makt.n Het jaar is nog niet ten einde Voor de jaarwisseling heeft D &r Stel lig nog heel wat nodig Er zijn nog Kinderzegels én Kaarten En hoe prettig is het wat in voor raad te hebben; voor een verjaardag of voor een berichtje aan een goede viend of vriendin er tussen door De zegels zijn nog een vol jaar «el dig En de kaarten.die verouderen, nooit Komt en Koopt Kinderzegels en Kaarten Zij brengen geluk.. Uzelf en de Kin deren- Motoracrobatiek Gistermorgen bielden twee jonge lieden van ongeveer 19 jaren zich onledig met het uitvoeren van .kunstjes" op een motor, die niet voorzien was van een provin ciaal kenteken. De politie hield de knapen in de Snaarmanslaan aan en maakte proces-verbaal op. waar bij bleek, dat de „motorartisten" peen van beiden in het bezit van 'n rijbewijs waren, zodat ook de mo tor in beslag genomen werd. Clandestiene pijniging Vrijdagavond hield de verkeerspolitie ee^. kleine bestelwagen aan Bij onder zoek bleek het, dat er vijf vette scha pen in vervoerd werden, die op een zodanige wijze werden vervoerd, dat de dierenbescherming er beslist geen genoegen mee zou nemen Bovendien kwam vast te staan, dat de dieren op cloiidestine wijze verhandeld waren Tes den vervoerder werden twee pro cessen verbaal opgemaakt Kinderfeest „Bloem wyk" o De buurtvereniging „Bloem wijk" heeft Zaterdagavond j.1. de kinderen uit de buurt een feestje aangeboden in „Het Wapen van Heemskerk". Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer J. Jonker, werd de prachtige kindergeluidsfilm „Dik Trom" vertoond. Tijdens de korte pauze werden tractaties uitgereikt: na afloop keer den de kinderen, die deze heerlijke avond niet licht zullen vergeten, nog met een zakje snoep huiswaarts. De blijde kindergezichtjes vormden de dank. die het het bestuur voor dit initiatief ten deel viel AL IS DE DIEFSTAL NOG ZO SNEL Eind November werd er in de oude stad een handwagen met een grot® partij broelramen ontvreemd Het is de politie gelukt de dader van de diefstal aan te houden Ook de heler werd ge grepen De gestolen goederen zijn ach terhaald en in beslag genomen HET VERKEERDE BILJART. Zaterdag meldden wy, dat de c Alkmaarder Hoogland in het café van den heer De Wit zo'n formida bele serie van 416 caramboles maak te. Dit berustte echter op een ver keerde informatie, de hevige strijd werd namelijk in het café van den heer Houdijker op het Ritsevoort gestreden. Waarvan dus by dezen acte!

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1