De V rije Alkmaarder Bon 65 voor 3 mud brandstof DE TOEKOMST VAN HET HEILIGE LAND EEN NOODLOTTIG VERZUIM Wordt het iets dragelijker? OPROEP AAN DE MIJNWERKERS EMIGRATIE NAAR MEXICO irierdaa 30 Januari 1947 Dagblad voor Alkmaar en omgeving Uitgave N.V. Noordhollandse Pers 1945 Lo. Red. en Adm. Achterdam 20, teL 2274 Adv. Langestraat 15, tel. 3971, Alkmaar Dir. Th. W. Reynders Hoofdrad. G. E. da Winter Donderdag 30 Januari 1947 3e Jaargang 306 - 265 LONDEN 1 Engelands moeilijkheden mei Joden en Arabieren tvE delegatie van leiders van het Joodsch Bureau heeft op een bijeenkomst te Londen met de Engelsche afgevaardigden ter conferentie over Pa- 1 jestina een duideiyke uiteenzetting gegeven van het Joodsche standpunt ten aanzien van Palestine. Ofschoon deze besprekingen officieel huiten het ka~ der van de eigenlijke conferentie over Palestina vallen, is er een enge relatie tusschen heide. De houding van de Joodsche leiders is reeds hekend: zij eischen dat de Engelsche regeering terugkeert tot de beginselen van de Balfourver- klaring, d.w.z. vestiging in Palestina van een Joodsch Nationaal Tehuis. Ook p. willen zy opheffing van de beperkende bepalingen over Joodsche ixnigratie en landwinning. Zooals bekend weigerden de Joodsche leiders tot dusver aan de conferentie deel te nemen. Zy hebben de mogelijkheid echter niet uitge schakeld dat zy alsnog er aan zullen deelnemen, ipdten zy van de Britsche autoriteiten een redelijke garantie krijgen. 11 De conferentie tusschen de 8 Arabische afgevaardigden en de Engelsche re- geering zal hedenmiddag in Saint James' paleis worden hervat. Men verwacht, dat de conferentie in een nieuw stadium zad komen, wanneer de Arabieren het Engelsche commentaar hooren op hun voorstellen. ALS CONFERENTIE MISLUKT TN officieele kringen te Londen wijst men op de mogelijkheid, dat de Britsche regeering, in geval van een mislukking der conferentie over Pales tina, een eigen oplossing aan de Ver. Naties zou kunnen voorleggen. Men Jegt er evenwel den nadruk op, dat de Britsche regeering een eigen plan on gaarne bekend zal maken, indien er zelfs maar een geringe kans bestaat, dar Joden en Arabieren onderling tot overeenstemming komen. Een derge- lijke mogelijkheid wordt nu echter als zeer gering beschouwd. De Britsche regeering heeft nog niet uitgemaakt. hoe het Britsche plan voor Palestina zal zijn. Logisch zou zijn, indien dit j «en verdeeling zou inhouden van Pa lestina. „jtafeeit/e/ De koude Waar spreken de menschen te- genwoordig anders over dan over do kouf Waar' je komt; in den, trein, by den kapper of op kan- toor, het is overal hetzelfde liedje. „Wat een kou, hé" en „hoe sta jij ei.voor met je kolen I", zijn de twee zinnen, di? zoo ongeveer de geheel® huidige conversatie uit- maken. Het begint 's morgens al in de natuurlijk onverwarmde wachtkamer in heit station. Hui verend komen ze daar binnen. Iederon dag hetzelfde plocgje. Bij deze temperatuur klinkt hun „goeie morregc" eeiiigszins verbe ten. „Als je 's morgens je lekkere warme bed uitstapt, dan is het of je in de sloot valt" kankert een rood-blauw gezicht van onder een enorme ijsmuts met feeërieke pluim. De omstanders kunnen er geen lach om krijgen. Daar komt de trein binnen. Een echt huiselyken aanblik biedt hij, de bloemetjes staan voor het raam. Ik kom tegenover een meneer te ritten, die met blauwe winter handen zijn krant probeert vast te houden. Hy schijnt iets zeer bijzon ders te lezen, want plotseling werpt hy het blad mot een dave renden vloek verre van zich. Ik raap het gevloekte stuk pa pier schielijk op en constateer on middellijk waarom mijn mede-reizi ger zoo van den kook is geraakt. Daar staat het: „In Canberra (Australië) teistert een hittegolf de bewoners. Reeds zyn enkele menschen aan de hitte bezweken". „Zou je zulke ellendelingen niet". kp.areeta.ndt do krantenwerper, „daar moet je toch een persmus- kiot voor zijn, om je met dit weer zoo'n bericht onder je neus te du wen". Het water loopt compleet ln m'n mond. Wat 'n heerlijkheid, tc sterven van de hitte. By den kapper al niet anders. Het is er knap vol en alle wach tenden houden zich onledig met het voorspellen van een langen, kouden winter met veel sneeuw. Alleen Piet, die anders zich tot de welbespraakste van het gezelschap mag rekenen, is verdacht stil. Het kost nu zelfs moeite hem de reden van zyn zwijgzaamheid te ontfut selen. Eindclyk komt het hooge woord er toch uit. „My is oen ramp overkomen", kermt hy. „M'n vrouw iB nooit goede maatjes met de bonnen ge- woest. Daarom had ik een kastje voor haar gemaakt, waarin ik voor alle soorten bonnen vakjes had ge maakt. Dit systeem werkte tot dus ver feilloos. Dat dacht ik tenmin ste. Maar nu blijkt, dat m'n vrouw de brandstoffenkaart in de snoep- afdeeling had opgeborgen. En nu boeft ze op den kolenbon 2 ons rumboonen gekocht en die krengen branden toch zoo slecht. De man, by wien ze den bon heeft besteed weet van niets. Die zuigt misschien nu op een eierenkool". Er was een golf van mededoogen 1 door de kapsalon gegaan. Criticaster Het wordt onwaarschijnlijk geacht, dat de Britsche regeering zich geheel van het Palestijnsche vraagstuk zal af maken door het mandaat aan de Ver. Naties over te dragen zonder meer. Een dergelijke geste zou beschouwd wor den als een tekortschieten in de ver antwoordelijkheden van mandataris. En terwijl men zoo in Londen con fereert duurt de onrust in het Heilige Land voort. Het Joodsch Bureau heeft verklaard, dat het aan de geweldple gingen geen einde kan maken, daar er groote verwijdering is tusschen de na- ricnale instellingen en de illegale groe peeringen. Bovendien beschikken de Palestijnsche nationale instituten niet over middelen de ondergrondschen tot gehoorzaamheid te dwingen. De En- gelschen moeten dus zelf krachtig op treden. GRUNER NOG NIET GEËXECUTEERD Dov Gruner, een lid van de Irgoen Zwai Loemi is nog steeds in leven. Zijn executie is uitgesteld. Hij heeft er in toegestemd een beroep op de Privy Councel te onderteekenen. De opper bevelhebber van deze illegale groep heeft voor den zender van de Joodsche verzetsbeweging gedreigd met de vol gende woorden: „Indien Dov Gruner wordt geëxecuteerd, zullen de Engel- schen daar zevenvoudig voor boeten. Wij zullen meedoogenloos zijn bij de vergelding van een dergelijke moord met voorbcdPChte rade". Voigens dezen spreker zijn meer dan 100 soldaten van de Irgoen, Stemgroep en Haganan ver leden jaar op het „slagveld" in Pales tina gevallen. Rechter Windham en majoor Collins zijn volgens de verzetslieden vrijgelaten omdat hun inhechtenisneming het ge- wenschte gevolg heeft gehad: Dov Gruner is namelijk niet geëxecuteerd. Naar de Zwitsersche radio meldt, be studeert een Zwitsersch-ltaliaansche technische commissie de mogelijkheid het Lago Maggiore door een kanaal met de Golf van Genua te verbinden. Een eventueele verwezenlijking van dit plan zou het einde beteekenen van liet kostbare vervoer over land van goede ren, die voor Zwitserland zijn bestemd. In den nacht van 13 op 14 Januari j.1. werd te 's Gra^enhage ingebroken in het districtsbureau Den Haag va:i het Centraal Bureau Verzorging oor logsslachtoffers. De brandkast werd aan de achter zijde opengescheurd en een bedrag van f 14693.- werd ont vreemd. Na moeizaam speurwerk is de recherche er in geslaagd de twee da ders te arresteeren. De 'hoofddader bleek een S.S.-man te zijn, die in Mei 1945 uit Vught was ontsnapt en nu zijn Germaansche neigingen op brandkas ten botvierde. Zijn helper was een u:t het lood geslagen loodgieter Op den Wassenaarscheweg 's Gravenhage vond een aanrijding plaats tusschen een militairen vrachtauto'en een parti culieren vrachtauto. Na de botsing reed de militaire vrachtauto het verhoogde pad op, alwaar drie voetgangsters v/erden aangereden. Alle drie werden ze met verwondingen naar het zieken huis overgebracht De werkers aan de rotatiepersen van de Parijsche avond bladen hebben hun onderbroken „lang- zaam-aan" staking hervat, nadat de on derhandelingen over de loonen tusschen het Typografenverbond en de uitgevers mislukt zijn sje Het Deensche s.s. Tove- lil arriveerde met ca. 3300 tonJPoolsche steenkolen te Delfzijl 4: In Amsterdam opereert een onbekende man, die de deelnemers aan het consumeiitencrediet bezoekt en hen, onder voorwendsel tex tiel te kunnen leveren op de bonnen, die bij het consumentencrediet zijn uit. gereikt textielpunten afhandig maakt. Een andere methode van hem is te be weren, dat hij de contributies int, die men als aflossing van het consumenten crediet moet betalen. De man heeft met het consumentencrediet niets uitstaan de.. Men zij voor hem gewaarschuwd In Denermaken is het tweede proces tegen oorlogsmisdadigers geëndigd met het uitspreken van de doodstraf over 10 leden van de groep Lorentzen, onder wie een meisje. Twee verdachten wer- De stoffelijke resten van prins Gustaaf Adolf van Zweden en zijn adjudant, graaf Steenbock, werden naar de Zweedsche kerk te Kopenhagen overge bracht, om vandaar met den Zweedschen kruiser „Oscar H" naar Zweden te worden vervoerd. De kist met het stoffelijk overschot van Prins Gustaaf Adolf werd gedragen door den Deenschen kroonprins Frederik prins Sigvard, een broer van den omgekomen Prins, den Zweedschen gezant in Denemarken Dardel en den Zweedschen militairen attaché. den tot levenslang veroordeeld en 10 anderen tot straffen varieerende van 8 tot 20 jaar. De groep had zich voor de Duitschers verdienstelijk gemaakt door het plegen van 166 misdaden, waaron der moord, mishandeling en sabotoge. De Amerikaansche schrijfster en Nobelprijswinster, Pearl S. Buck heeft een nieuwe roman geschreven, getiteld „Pavilion of women", een vrouwen roman, welke weer in China speelt, sfe Op 26 Maart zal Beethovens 120ste ge boortedag ook feestelijk in de Sovjet- Unie worden gevierd. Het geboorte huis van Johann Sebastian_ Bach te Eisenach zal, na volledige reparatie, op den geboortedag van den toondichter, 21 Maart, weer worden opengesteld. De historische muziekinstrumentenver- zameling en de souvenirs zijn bijna volledig intact gebleven. Het Parij sche dagblad „I'Aube" maakt melding van 300 gevallen van vergiftiging, die zich in de afgeloopen week onder het personeel van het Parijsche vliegveld Le Bourget hebben voorgedaan. Men vermoedt, dat er misdaad in het spel is en de Fransche politie is een onder zoek op groote schaal begonnen. Op het eiland Singapore is een Beaufigh- terviiegtuig van cie R.A.F. neergestort: De piloot en een officier, die als passa gier meevloog, kwamen om het leven. ïH Voor mijnwerkers in de Amerikaan sche zóne van Duitschland worden maandelijks 12.000 flesschen jenever beschikbaar gesteld. Het maandelijksch rantsoen per hoofd varieert van een kwart tot drie kwart liter. De herop- veeding van 't Duitsche volk wordt met kracht voortgezet. Rudolf Barthele- my, die het schilderij „Christus aan den geeselkolom" van Remtqrandt uit het Keulsche museum had gestolen, is tot 18 maanden gevangenisstraf veroor deeld. DE VLIEGRAMP De Zweedsche adjunctinspecteur van den luchtvaart, G. Larsson, die lid is van de commissie van onderzoek inza ke den vliegramp bij Kopenhagen, heeft een verklaring afgelegd, waarin hij de oorzaak van het ongeluk toeschrijft aan nalatigheid- De voorzitter van de commissie, de Deensche Luchtvaartingenieur Eskild- sen, verklaarde naar aanleiding hier van: „In den boezem van de commissie van onderzoek heeft men over de oor zaak van het ongeluk een theorie op gesteld. die overeenkomt met Lars- son's verklaring. Niets duidt er op, dat wij op een verkeerd spoor zijn, doch in een zóó ernstige zaak als de onder havige kan niets worden vastgesteld, voordat alle mogelijkheden grondig zijn onderzocht. Het onderzoek wordt krachtig voortgezet met behulp van de politie, Vereerende opdracht Na de opdracht, die heer H. L. M. van Heijnsbergen, de Zaansehe brand- weer.instructeur, vaa de gemeente Schagen ontvangen heeft, heeft thans de gemeente Bergen het verzoek ge daan haar brandweercorps te instruc- teeren en de reorganisatie ervan ter hand te willen nemen. WEERBERICHT j Geldig tot Donderdagavond. Aanhoudende vorst Nevelig, vry zonnig weer met slechts hier en daar enkele wolken- velden. Zwakke tot matige wind. s Strenge tot matige vorst. HET WINTERT „De Waddenzee" nog sleeds in het ijs Catastrophe dreigt in Tiel \7"olgens De Bilt kwamen er in de luchtdrukverdeeling slechts gorin. ge wyzinglngen voor. De kern van hoogen druk uit Zuid-Zweden behield in haar centrum een barometerstand van 1029 millibar, terwijl een tweede kern zich midden op de Atlantische Oceaan bevindt. De depressie-nctivi- teit over het Middellandsche Zeege bied bleef bestaan, waardoor de wind over West-Europa Oostelyk bleef. De lucht, die thans over Polen wordt aan- gevoord, vertoont echter niet meer die uiterst lage temperaturen van eenige dagen geleden, waardoor de vorst in onze omgeving eon dieptepunt gepas seerd is. De maximum temperaturen waren gistermiddag in ons land ge middeld 6 graden onder nul. De postboot „Waddenzee", die twee dagen geleden op weg van Ameland naar de Friesehe kust in het ijs vast raakte op enkele honderden meters van haar doel en die er gisternacht m slaagde weer vlot te komen, heeft niet zooals eerst gemeld, koers naar HoL werd gezet, maar heeft gistermiddag getracht naar Ameland torug te kee- ren. Deze poging is echt^ niet gelukt, daar de boot halycrwege op de Piet Scheveplaat is vastgeloopen. De passa giers zien zich dus gedwongen 6t,r. der den nacht op zee door ie brengen. "Voor voedselnood behoeven zy geen angst te koesteren, dank zy de bemanning, die naar een gevaarvoilen tocht pro viand in Holwerd heeft ingeslagen. Amerika is het beu Geen bemiddeling meer in China Do Ver. Staten hebben bekend go- maakt, dat zy zich zullen terugtrek ken uit de commissie, die in Februari 1945 door de Groote Drie is ingesteld om te bemiddelen tusschen de Chinee- sche regeering en de Chinccschc com munisten. Dit bcteekent dus het einde van <le Amerikaansche pogingen om de beide stryende partijen in China tot elkaar te brengen. De stad Tiel zit zonder kolen en naar aanleiding hiervan hebben de gezamenlijke brandstoffenhandelaren in Tiel het volgende telegram aan den minister van Economische zaken ver zonden, waarin zij er bij den minister met klem op aandringen de afzending van de toegewezen brandstoffen zoo veel mogolyk te bespoedgen. Men vleest, dat, nu de nieuwe kolenbon ik, aangewezen, de moeilijkheden nog grooter zullen worden, aangezien de oudo bonnen nog lang niet alle zyn gehonoreerd. DE KOLENNOOD Zondag, 2 Februari, wordt er gewerkt Op alle mijnbedrijven in Zuid-Lim burg is een bekendmaking opgehangen van den beheerder der Nederlandsche steenkolenmijnen, waarin hij mededeelt, dat op Zondag 2 Februari a.s. gelegen heid zal bestaan voor alle mijnwerkers, om geheel vrijwillig te komen werken in verband met den kolennood, die op het ocgenblik in ons land heerscht. De 4 vakorganisaties der mijnwerkers heb ben zich in verband hiermede met een oproep tot alle mijnwerkers gericht, waarin zij hen dringend aansporen Zondag a.s. present te zijn, en aan het werk te gaan. De Nederlandsche Spoorwegen van hun kant zullen alles in het werk stel len, om, nu het vervoer te water is uitgevallen, de geproduceerde steen kool per trein te transporteeren. Met de kerkelijke autoriteiten is over leg gepleegd en de bisschop van Roer mond verleende dispensatie aan de mijnwerkers om op dezen Zondag te werken. DE NIEUWE BONNEN KOFFIE EN THEE Bonkaarten KA KB KO 701 (strook no. 4) 691 brood 800 gram brood. 592 brood 400 gram brood. 591 boter, 692 boter 125 gram margarine of 100 gr. vet. 593 boter 250 gram margarine of 200 gr. vet. 591 melk 4 liter melk. 592, 593 melk 3 liter melk. 591 vleesch 100 gram vleesch. 592 vleesch 400 gram vleesch. 59—2 algemeen 200 gram kaas. 593 algemeen 125 gram koffie. 694 algemeen 50 gram thee. 695 algemeen 100 gram bloem. 59lb reserve 1600 gram brood. 59lc reserve 800 gram brood. Bonkaarten KD KE 701 (strook no. 4) 601 brood 800 gram brood. 601 boter 250 gram boter. 602 boter 125 gram margarine of 100 gr. vet. 601 melk 12 liter melk. 601, 602 vleesch 100 gram vleesch. 602 algemeen 100 gram kaas. 60ld reserve 800 gram brood. 60le reserve 500 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) 602d reserve 100 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid). T68 2 rantsoenen tabaksartikelen (geldig t.m. 8 Februari). Bonkaarten MA MB MC MD 701 (strook no. 4) 594 brood 800 gram brood. 694 boter 250 gram boter. 694 margarine 250 gram margarine of 200 gr. vet. 59—4 melk 5 liter melk. 594 vleesch 300 gram vleesch 595 vleesch T00 gram vleesch. 594 kaas 200 gram kaas.. Op 6 Februari zullen nog bonnen worden aangewezen voor suiker, ver snaperingen en tabak. Eén eenheid tegelijk afleveren Met ingang van 1 Februari a.s zal bon 65 van de brandstoffen- kaart T606 tot nader aankondiging recht geven op het betrekken van totaal drie eenheden vaste brand stoffen. Inlevering van dezen bon by den brandstoffenhandel is reeds met ingang van SI Januari a.8. mogeOyk. Het ïtykskol en bu reau deelt in verband met deze bonaanwyzing mede, dat de handel als gevolg van de vorst, over ge. ringe voorraden beschikt. De af levering van de aangewezen drie eenheden zal dus practisch geheel moeten geschieden uit de aanvoe ren gedurende de resteerende maanden van het stookseizoen. Teneinde zooveel mogelijk gezin nen te helpen, is voorgeschreven, dat de handel by aanvoer van vas te brandstoffen dient te begin nen met aflevering van één een heid. Sympathieke geste van regeering In Duitschland gestorven landgenooten worden naar hier overgebracht Het ministerie van oorlog heeft het hoofdbestuur van het Nederlandsch Verbond van gerepatrieerden officieel medegedeeld, dat de regeering in begin sel besloten heeft de overbrenging van 't stoffelijk overschot van in Duitschland overleden Nederlandsche militairen en burgers op 's Rijks kosten te doen ge schieden. Over de uitvoering van deze aange legenheid zal nog overleg met de be zettingsautoriteiten in Duitschland moeten worden gepleegd- Te zijner tijd zullen nadere gegevens volgen. In dit verband verzoekt men de familieleden van indertijd in Duitschland verplicht te werk gestelde Nederlanders, die al daar overleden zijn. hiervan opgave te doen aan het Nederlandsch Verbond van Gerepatrieerden, postbus 24. Eind hoven. onder vermelding van alle be schikbare gegevens, zooals naam, leef tijd, godsdienst, plaats van begrafenis, enz. WORDT GROENLAND NIET VERKOCHT De „New-York Herald-tribune" maakt melding van Amerikaansch- Deensche besprekingen over den ver koop van Groenland. Het blad haalt daarbij een Deensch persbericht aan, volgens hetwelk de koopsom 1.000.000.000 dollar zou bedragen. Een woordvoerder van het Amerikoanscho departement van Buitenlandsche Za ken ontkende, dat er onderhandelin gen over den aankoop waren gevoerd, of dat de Ver. Staten de Deensche regeering een desbetreffend voorstel hadden doen toekomen. Ook de Deen sche minister van Buitenlandsche Za ken, Rasmussen, noemde het bericht' absurd. Binnenkort één ei per week In ^tegenstelling tot zekere geruch ten als zon de aanvoer van eieren het mogolyk maken, dat per veertien dagen per persoon drie eieren beschikbaar worden gesteld, vernemen wy van be voegde zijde, dat hiervan nog geen sprake is. Het streven van het depar tement zal erop gericht zyn, zoo mo gelijk, zulks aan de hand van de be schikbare hoeveelheden, één ei per week per persoon te distribueeren. Petroleum De ondorstaando bonnen van de kaarten voor petroleum voor kook. doeleinden of verlichting geven gedu rende de maand Februari 1947 elk recht op het koopen van vier liter pe troleum: Kaarten UA611: Bon A 13 t.m. 16, kaarten UB 611: bon B 07 en BOS, kaarten UC611: C04 en kaarten UD 611: boa D08 en D 09. Voor het tijdvak van 3 Februari tot en met 15 Maart 1947 zijn de bon nen 591 en 601 Algemeen aan gewezen voor het koopen van 2 liter petroleum. Geen losse bonnen Ook op de bonkaarten K, L, O eu P 703 komt in den linkerbovenhoek een bon met den naam der betreffende bon kaart voor. Tegen inlevering van de. zen bon zal men t.z.t. onder overleg ging der stamkaart de nieuwe bon kaart voor voedingsmiddelen K, L, O of P 705 Ontvangen. Do ambtenaar van den distributiedienst zal by de uitreiking der nieuwe bonkaart dezen „inwissclingsbon van de bonkaart 703 verwijderen. De „inwisselingsbon" moet dus aan de bonkaart bevestigd blyvem. Op losse bonnen zal geen nieuwe bonkaart worden verstrekt. De laatste mooie De vakgroep detailhandel in schoe nen deelt mede, dat de laatste party Amerikaansche schoenen, welke zon der bon kunnen worden verkoeht, be gin Februari by de schoenwiukelicrs aanwezig zullen zyn. DE ENGELSCHE CUP: CHELCHEA LIGT ER UIT Gisteren zijn de volgende wedstry- den der vierde cupronde overgespeeld. Derby CountyChelsea 10 (na veri.) Sheff. Unit.Wolverh. Y.'anderers 20 Manch. CityBolton Wanderers 1—0 Stoke CityChester 10 Derby County had tegen Chelsea het ongeluk reeds na vijf minuten spelen zyn doelman Grant te verliezen, die op het moment, dat hij een terugge- speelden bal van zyn spil Leuty wilde grijpen, uitgleed en zich zoo ernstig verwondde, dat hy op een brancard van het veld gedragen .moest worden. Linksbuiten Broome ging daarop ia hot doel staan en toonde zich heel spoedig in staat een schot van Lawton en een kopbal van Walker uit zijn doel te houden. Na 25 minuten kwam Grant terug, maar ging op de linksbuiten plaats spelen, waar hy weinig kon uit richten, zoodat Der:;y County prac tisch gesproken met fien man, waar onder een vervangen doelman bleef spelen, maar do rust kwam met blan- kon stand. Na do hervatting trachtte Derby County door buitenspel zetten, de aanvallen van Chelsea te stuiten en boekte hiermede het beoogde suc ces, Het einde kwam met blanken stand, waarna verlengd moest worden. Stampa scoordo het winnende doelpunt voor Derby County. Het gevolg van de hierboven gemelde re.-.ultateu is, dat op 8 Februari Birmingham. l'.ty tegen Manchester City, Stoke* City tegen Sheffield United en Liverpool tegen Derby County zullen uitkomen iu de "rijfde cupronde. Mexico heeft een open deur voor Nederlandsche emigranten, vooral voor boeren en technici zijn in Mexico goede kansen weggelegd. Dringend behoefte heeft Mexico aan Nederlandsche Land bouwdeskundigen voor de bestrijding van bloemen- en plantenziekten in Mexico. In hoeverre Nederlanders naar Mexico zullen kunnen emigreeren hangt geheel en al af van de toestem ming van uw eigen regeering." Deze woorden sprak de Mexicaan- sche gezant te Den Haag, generaal Rafael e Melgar, die na een verblijf van twee maanden in ons land terug keerde. De heer Melgar was enthousiast over het toenemende handelsverkeer tus schen Mexico en Nederland en ver klaarde, dat zijn regecring overweegt, evenals dit voor den oorlog het geval was. wederom een Mexicaansch Con sulaat in Rotterdam te vestigen.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 1