De Vrije Alkmaarder DE VREDERECHTER NU ZELE BERECHT DE SNEEUW MAAKT WEGEN ONBEGAANBAAR EVC. CONGRES GEOPEND Donderdag Elfstedentocht Dinsdag 4 Februari 1947 - 1 - Dagblad voor Alkmaar en omgeving Uitgave N.V. Noordhollandse Pers 1945 Lo. Bed. «o Adm. Achterdam 20. tcL 2274 Adv. Langestraat 15, tel. 3971, Alkmaar Dir. Th. W. R.ynd.r. Hoofdrad. G. E. de Winter 3e Jaargang 306 - 269 edst r b| afh c-i de OUtli mei S ko kop -81 evei ze<? fop twi ze«| ndie- >udi VOO - zt 0-1 Ingesneeuwde auto's fELIJK in 1939, toen de Hoorn- Adj sche trein nabij Oostéuizen in- 9de gesneeuwd was, stroomen ons thans de berichten toe van tal van plaatsen in Zaan- en Waterland, waar de sneeuw metershoog opge waaid is en alle verkeer gestremd heeft. Tweemaal heeft de Kalver- bus bij de Kalverkerk vastgezeten- In Westzaan kwam een autobus rp« vast te zitten WJ de Zuiderschool. *2 Een luxe wagen uit Haarlem kon vannacht al niet verder. Met hulp van omwonenden, die welgemoed assisteerden, wist de bestuurder zijn 'wagen na eenige uren uit te graven. Of hij daarna Haarlem be reikt heeft, vermeldt de historie niet 7 Oostelijk van de Zaanstreek is de fituatie haast nog erger. Bereikten ons uit Westzaan berichten, dat de sneeuw één meter hoog ligt op sommige plaat- ien, de weg naar Den lip en Purmer- tnd, nabij De Haal in Oostzaan, wordt in yersperd door nog hoogere sneeuwber gen. Zelfs voor voetgangers was deze weg afgeloopen nacht niet meer be gaanbaar. Zij, die niettemin in Oostzaan wilden komen, of er uit wilden langs dit punt, kozen zich een weg door de weilanden en langs de spoorlijn. Ook in de Kerk straat bij de Wateringbrug is de situa tie ernstig. Vijf wagens waren hier leeds ingesneeuwd. De Purmerender markt heeft althans uit dezen hoek yandaan geen bezoek gehad. Om elf uur hedenmorgen dacht Onze speciale verslaggever-op-sneeuw- yerkenning, dat ook het Guispad tus- jtchen Zaandijk en Westzaan binnen weinige uren voor alle verkeer ge stremd zou zijn. Het Noorden Ook uit het Noorden de omstre ken van Alkmaar vernemen wij, dat de situatie op vefe plaatsen ernstig is. Postauto's, autobussen en particuliere wagens staan langs den weg inge sneeuwd. Tussclien Castricum en Limmen werd zelfs een vijftiental wagens gesig naleerd. Tuinders en boeren zijn met man en macht bezig ze uit te graven, en den weg zooveel mogelijk begaan baar te maken. Tusschen Alkmaar en Hoorn werd hedenmorgen vroeg de dienst op nor- Itiale wijze onderhouden. Besprekingen uitgesteld De vergadering, die gisteravond zou plaats hebben van de Commissie-Gen.'-'" raai en de Indonesische delegatie, is uitgesteld, hangende verdere bespre kingen van de Indonesische delegatie onderling. K<$take,tt>u' Een ramp J Ik had gisteren m'n jongen vriend 1 yp visite. Ik ga graag met de jeugd om; het doet je den naderenden ouderdom vergeten. Gisteravond slaagde hg daarin echter niet. Hg zat er bg als een man van achter in de tachtig. Ik moest hem de woorden Irit zijn keel trekken. Zelfs de voetbalsport, die hom an~ ders doet overkoken van enthousias me, wns niet in staat den somberen jongeling uit zijn tent te jokken. Nadat mjjn vrouw ettelgke pogin gen had gedaan hem te ontdooien door sigaretten, thee en bijbehoo- rende lekkerngen aan te bieden en deze alle tot mislukken waren ge. doemd, begon ik met grof geschut. „Wat is er eigenigk met je aan de hand?" opende ik den aanval. „Met mij niks", deed hg quasi verwon derd. „Lig niet te kletsen, vooruit wat is er". Emdelgk kwam het hooge woord er uit. „M'n verkecring is af". Ik kon'aan hem zien. dat hg bg- na in tranen uitbarstte. Ook ik bad moeite mgn ontroering te verber gen. Hoe was het mogelgk. Ik had altijd gedacht, dat wordt nu een gelukkig echtpaar. En nu dit. „Hoe is dat zoo plotseling gekomen?" wilde ik weten. En toen hourde ik ïen verhaal, dat mg in het diepst van m'n gemoed trof. „Zooals je weet" begon de ellen- ge met verstikte stem, „werk ik op het kantoor van een loodgieters- bedrijf. Den heelen dag staat de telefoon niet stil. Allemaal men- schen, bij wie de kraan bevroren is. Nou had ik opdracht van den baas gekregen alle telefoontjes te beantwoorden met: „Ik zal wel een mannetje sturen". Nou, ik had dat zoo'n 80 keer achter e'kaar gezegd, toen plotseling Marietje opbeldq en vroeg of ik haar dien avond kwam afhalen. Onbewust heb ik toen ook geantwoord: „Ik zal wel een man netje sturen". En nu is het af". Ik heb gegronde hoop, dat die verkeering wel weer aankomt. Criticaster Eenheid met N.V.V. noodig In de groote zaal van Bellevue aan de Leidschekade te Amsterdam werd het eerste landelgke congres van de Eenheids Vakcentrale (EVC) geopend, Ter inleiding van deze vgfdaagsche bijeenkomst hield de voorzitter, de heer Berend Blgkzgl, een rede, waarin hg in hoofdzaak tot de navolgende conclusies kwam: le. Ovoorwaardedlgke verhooging van de arbeidsproductiviteit, ten einde naast leniging van de noo- i den van de Nedcrlandsche arbei dersklasse te ontkomen aan de macht en den invloed van Wall. street, d.w.z. de Amerikaansehe geldmagnaten. 2e. Loonsverhooging en strgd te gen de duurte. 3e. Democratiseering van het be drijfsleven, mede ter versteviging van de politieke democratie. 4e. Nationalisatie van sleutelin dustrieën. 5e. Op grondslag van het onderha vige fusierapport een zoo spoedig mogelijke eenheid met het NVV. 6e. Strijd voor de vrgheid der door fascisme geknechte volken in het kader van het wereldvakverbond. 7e. In samenwerking met alle vrg* heidlievende Nederlanders het ge ven van een zoo groot mogelijke bgdrage tot de vrijheid van Indo nesië en strgd tegen degenen, die als reactionairen de koloniale ver houdingen willen handhaven. VORST ZAL DEN DOOI OVERWINNEN De aanval van de relatief warme Oceaanlucht op het vorstgebied van het vasteland werd met kracht voort gezet, doch begint nu in intensiteit af te nemen. Frankrijk en België werden vrijwel geheel vorstvrij, doch alleen in Zuid-Frankrijk steeg de temperatuur tijdelijk tot meer dan 5 graden boven nul De warmere lucht drong ook door over de koude grondlaag, die in ons land door de Oostelijke winden in stand gehouden wordt. Dit gaf aanleiding tot zeer verschillende vormen van neer slag, n.I. sneeuw, regen, motregen, bevroren regen en bevroren motregen. In het Noorden van het land liep de temperatuur op tot ongeveer 4 graden onder nul, in het Zuiden tot ongeveer één graad boven het vriespunt. De aanval van den dooi op Europa zal voor ons land slechts een zeer ge deeltelijk succes hebben en de kans is vrij groot, dat nu de vorst op zijn beurt den dooi langzaam zal gaan te rugdringen. RAVENSBRuCK ALLE LEDEN VAN DEN STAF SCHULDIG» Alle vyftien voormalige leden van den staf van het concentratiekamp voor vrouwen te Ravensbriick zijn door het Hamburgsche hof voor oorlogsmis daden schuldig bevonden. Het Hof heeft Johann Sehwarzhu- ber, den waarnemend commandant van het kamp veroordeeld tot den dood door de strop. Tot dezelfde straf wer den veroordeeld Ludwig Ramdour, po litiek ondervrager van het kamp, Gustav Binder, kampkleermaker en Dorothea Binz, hoofd-gevangenbe- be waarster. Bovendien werden veroordeeld tot den dood door de strop Carmen Vory, de „Zwarte Engel" van het kamp, Greta Bösel, leidster van den arbeid der gevangenen, Vera Salvequart, ver. pleegster en Elizabeth Marschall, de cheffin van het ziekenhuis. Voqrts dr. Percy Traite, dr. Rosenthal en dr. Gerhardt Schidlausky, beschuldigd van experimenteels operaties. Tot gevangenisstraf van 15 jaar werden veroordeeld de SS-kapitein Pe ters, de Commandant van de bewaking van het kamp en dr. Hellinger, de tandarts van het kamp, die bekend had de gouden tanden uit lijken te hebben geslagen. Alle vijftien leden van den staf wer den beschuldigd van misdaden tegen de mensehhoid. Het proces heeft twee maanden geduurd. In het kamp zijn 5.000 personen ver gast en een Britsch meisje en parachu tisten door een vuurpeloton geëxecu teerd. De zestiende beschuldigde, dr. Winkelman is Vrijdagavond j.L ten gevolge van een beroerte overleden. PRINS BERNHARD NAAR STOCKHOLM 1 Prins Bernhard is gisteren met een speciaal gecharterd K.L.M.-Dakota- toestel naar Stockholm vertrokken, waar hij de begrafenis van prins Gus- taaf Adolf zal bijwonen. Kapitein F. Overijnder vloog het toestel Door de strenge vorst is de Waal by Tiel geheel dichtgevroren, zoodat de veerpont niet meer kan varen. Men heeft thans over het ijs een pad gemaakt, waarover de voetgangers de oevers kunnen bereiken. NIEUW KABINET IN PORTUGAL Reuter verneemt het volgende over de Portugeesche kabinetswisseling. Gisteravond is bekend gemaakt, dat ingrijpende wijzigingen zijn aan gebracht in de Portugeesche regee ring, waarbij 14 ministers en onder- staatsecretarissen betrokken zijn. José Caeiro da Mata, minister van Onderwijs, neemt het ministerie van buitenlandsche zaken, dat tot dus verre door dr. Salazar, den eersten minister werd waargenomen over. Dr. Marcelo Caetanb, minister van koloniën, die als eventueele opvol ger van dr. F werd gedood verfd, is tot -r van de eenige politieke part^ -tugal „Het Na tionaal Verbon,, oenoemd. Vier officieren, een marine-officier en vele nieuwelingen zijn in het nieuwe kabinet, dat Dinsdag wordt beeëdigd, opgenomen. Slechts 6 leden van de oude regeering zijn bij de ka binetswijziging gehandhaafd. Het nieuwe kabinet telt 20 ministers. „Baby" kreeg bijna een ongeluk De toeschouwers, die gisteravond in het uitverkochte circus Knie te Amsterdam, de eerste voorstelling bijwoonden van den koorddansen- den olifant „Baby", hielden den adem in toen de dikhuid reeds met de voorpooten op de twee dikke stalen kabels staande, een hachelijk moment beleefde. De klem van den rechterkabel bezweek namelijk on der het gewicht van het logge beest, waardoor de kabel enkele deci meters uitschoot. De olifant bleef roerloos staan als besefte hg het gevaar. Nerveus rolde Bolf Knie een der in de buurt staande olatte tonnen onder den linker voorpoot van den balaneeerenden dikhuid, die zich echter niet van den kabel afwaagde. De muziek speelde zacht- jos door. Ook Freddie Knie kwam toeschieten, terwijl» zijn broe' „Ba. by" bij den slurf pakte en hen. uiterst voorzichtig terugduwde naar het vaste voetstuk. De kabels wer den daarna opnieuw gespannen en enkclo minuten later volbracht de wonder-olifant het kunststuk, dat 6 jaren van oefening geëischt had. Nadat het bestuur van de Friesche Efrstedenvereeniging tot tweemaal toe de „monsterrit" door Friesland moest aflasschen, heeft zij thans na een uitgebreiden inspectietocht langs de wateren, die de route van den Elfstedentocht vormen, besloten dezen Donderdag a-s. te laten doorgaan, tenzij sneeuw of dooi dil alsnog mochten verhinderen Het ijs is nu overal betrouwbaar, maar op verschillende plaatsen zeer slecht te berijden. Aan het verbeteren van de route wordt hard gewerkt. Het traject is weer als van ouds en gaat langs de traditioneele elf Friesche steden. Hoewel zeer laat, verwacht de Friesche Elfstedenvereeniging alsnog een groote deelname, waar zij echter niet mee gebaat zou zijn. want de huisvestingsmoeiiijkheden zijn in de Friesche hoofdstad van dien aard, dat bijna geen enkel hotel of andere gelegenheid logies kan aannemen. Ook de afdceling huisvesting van de Elfstedenvereeniging, tot wie men zich in het uiterste geval moet wenden, kan geen enkele garantie geven Dit laatste zou vele Elfsteden-liefhebbers kunnen afschrikken en hen doen besluiten achter de koude kachel te blijven zitten. De laatste dagen werden in de ten toonstellingsruimte van het Alsterhaus te Hamburg zeven schilderijen met verf besmeurd. Het betreft hier het oeuvre van den schilder Horst Franz Radziwill. Een aantal der besmeurde doeken moet als verloren worden beschouwd. In de Russische zóne worden personen beneden de 18 jaar niet toegelaten tot filmvoorstellingen, die militairistische gevoelens kunnen stimuleeren. Dit geldt onder andere voor de Russische film: Peter 1. Voor de stad Berlijn is deze bepaling niet vanNtoepassing. De Sovjet-Russische militaire admini stratie heeft de Vrije Duitsche Jeugd haar toegezegd voor het verkrijgen van een 42-urige werkweek voor jongeren van 14 tot 16 jaar. De droogste en warmste streek der aarde schijnt het „dal des doods" in Californië te zijn. In Augustus werd daar als gemiddelde temperatuur 37 graden Celsius waar genomen. De hoogste dagtemperatuur, daar ooit waargenomen, bedroeg 56,7 graden Celsius en wel in Juil 1914. jjc In Enschede is het Zondagavond ru moerig toegegaaan. In verschillende café's ontstonden onder de bezoekers groote vechtpartijen. In een café werd een agent van politie met een stoel bewusteloos geslagen .terwijl vijf groo te spiegelruiten het loodje moesten leggen. Twee Spitfires zijn met een snelheid van 500 km. per uur boven Celle, ten Noorden van Hannover, te gen elkaar gevlogen. De beide piloten werden gedood. Zaterdag hebben 50 Duitsche krijgsgevangenen, die on der leiding van een Britsch onderoffi cier naar en van het veld marcheerden, gratis den leaguewedstrijd tusschen Westham United en Bradford bijge woond. De secretaris van Westham deelde mede,'dat zulks was geschied naar aanleiding van een verzoek, uit gaande van een supporter. Aangezien de Duitschers zich voorbeeldig hadden gedragen, zal voortaan telkens aan hoogstens 50 Duitsche krijgsgevange nen gratis toegang verleend worden bij de thuiswedstrijden van Westham. De economische recherche te Rotter dam heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een kolenhandelaar uit deze plaats, die aan zijn klanten papieren zakken met .kolen afleverde, welke ge middeld 17 pet. beneden het gewicht* waren. Dezelfde rechercheurs heb ben een groote knoeierij op groote schaal met kolenbonnen ontdekt- Twee broers hadden vele klantjes uit de armere buurten gelokt met een z.g. spaarsysteem. Wekelijks konden zij een kleinigheid sparen, wat tot voor deel zou hebben, dat de kolen al be taald waren als ze gebracht werden. De kolenbonnen moesten natuurlijk te voren worden ingeleverd. Een groot deel van de spaargelden bleek door de gebroeders te zijn verdonkeremaand en de meeste bonnen hadden een andgre bestemming gekregen. Er is snel recht gedaan. De zwendelaars zijn reeds voor hun wandaden veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenis straf. Volgens de voorloopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek hebben in 1946 26.546 verkeers-^- ongevallen op den openbaren weg plaats gehad. Dit is aanmerkelijk min der dan in het laatste normale jaar vóór den oorlog. In 1938 bedroeg het aantal ongevallen n.1. 46.664- De gevol gen waren in 1946 echter veel ernsti ger. 1.157 personen werden gedood, terwijl er 6.396 ernstig gewond wer den. De overeenkomstige cijfers voor 1938 bedroegen 780 resp. 4.482. Het aantal lichtgewonden was in 1946 be langrijk lager, t.w. 5.115 tegen 10-938 in 1938. Met ingang van 10 Febru ari a.s. za! het Internationale Gerechts hof te 's-Gravenhage zijn correspon dentie gaan frankeeren met postzegels, die van een opdruk „Cour Internatio nale de Justice" in goud zijn voorzien. Dt zegels 7y2, 10, 12'/2, 20 en 25 cent van het type Konijnenburg zullen van een dergelïjken opdruk worden voor zien. Tijdens de gisteren gehouden zitting van het zuiveringshof te Neu renberg barstte verdachte Van Papem in tranen uit De president, dr. Sachs, verdaagde de zittiAg 20 minuten. Echter op Hollandsche eerlijke wijze Mr. W. L. van der Meulen, gedurende - den oorlog Vrederechter te Amsterdam 35-jarige zoon van den bekenden Wa- terlandschen predikant ds. Van der Meulen, die in 1943 is overleden, heeft thans terecht moeten staan voor het Tribunaal van Amsterdam. Mr. van der Meulen was in 1933 en 1934 lid van de N.S.B., heeft toen be dankt en werd einde 1940 wederom lid om dit tot het einde van den oorlog te blijven. Hij was lid van het Rechs- front, en begunstigd lid der S.S. Voorts heeft hij hulp aan den vijand en/of diens handlangers verleend door de functie van Vrederechter te aanvaarden Verschillende verklaringen werden voorgelezen zoowel ten gunste als ten ongunste van beklaagde: te hooge straffen aan de niet-N.S.B.'ers, te lage straffen aan N.S.B.-'ers; geweigerd te protesteeren tegen mishandeling van gevangenen te Ommen, een door ^am Oije gepleegde mishandeling genegeerd de W.A.-leden, die vernielingen hadden aangericht bij den burgemeester te Zandvoort en dezen magistraat had den mishandeld, te licht gestraft. Mr. Nanhuis, officier van Justitie, die veel met beklaagde te maken had, oordeelde overigens niet ongunstig over hem. Mr. dr. Schreuder, een bij uitstele* scherpzinnig "jurist, bracht deze zitting op een "hoog peil, daar het hier het be rechten van een Vrederechter betrof. Op de vraag van den voorzitter of be klaagde niet wist dat Duitschland met Nederland in oorlog was, antwoordde deze dat hij meende dat door de capi tulatie van het Nederlandsche leger de oorlogstoestand tusschen ons land en Duitschland had opgehouden te be staan, waarbij de voorzitter pp heldere wijze het tegendeel aan zijn verstand bracht, wat beklaagde nu ook inzag. Op juridische gronden zette de voor zitter uiteen, dat beklaagde vaak onbil lijk was geweest, waarin beklaagde volkomen toestemde. Beklaagde heeft zich financieel niet verbeterd. Hij maak te overigens een keurigen indruk, was zeer bescheiden, rustig en beschaafd. Bij zijn laatste woord toonde hij open hartig berouw te hebben. Zijn vader had bij zijn leven veel verdriet van hem gehad. Ook noemde beklaagde in dit verband zijn overleden zwager, wijlen prof. Oranje.— Uitspraak over 14 dagen. Evacuatie uit Palestina begonnen Weizmann haat terrorisme Hedenmorgen om 9 uur is een begin gemaakt met de evacuatie van de 2.000 Britsche gezinnen uit Palestina. Dit is een dag vroeger dan men alge meen had verwacht. Naar schatting vallen 2.000 gezinnen onder het bevel tot evacuatie. De re geering heeft allen Britschen verslag gevers aangeraden Palestina te verla ten. Indien zij wenschten te blijven, doen zij zulks op eigen risico, aldus een woordvoerder van de regeering. De Amerikaansehe regeering acht het r.'t noodzakelijk de bijna 5.000 Amerikanen in Palestina te evacueeren, aldus een woordvoerder van het Ame rikaansehe ministerie van buitenland sche zaken. De voorzitter van het Joodsche bureau, dr. Weizmann heeft op het paarlijksche congres van Brit sche zionisten o.a. verklaart, dat hij het terrorisme haat. ZOO MIN MOGELIJK ELECTRISCH DORSCHEN e In verband met de groote schaarschte aan kolen en dus ook aan electriciteit, is het van het grootste belang, dat het electrisch dorschen zooveel mogelijk beperkt wordt en dat daar, waar dit maar eenigszins mogelijk is, met vloei bare brandstof gewerkt wordt. Het electrisch dorschen dient, waar moge lijk, gestaakt te wordene. Voor de nog af te dorschen producten kan men vloeibare brandstof aanvragen bij den P.B.H. Gelijke Ziekenfonds- rechten voor vrijwillig- en verplicht verzekerden Met ingang van 3 Februari worden de rechten voor de vrij willig verzeker den, die tot nu toe nog achter stonden bij die voor de verplicht verzekerden geheel aan de verplichte verzekering gelijk gemaakt, terwijl de welstands- grens voor de vrijwillig verzekerden is gebracht op ƒ3750 per jaar. Deze nieu we uitbreiding in rechten voor deze groep van verzekerden, zoo kort na de vorigen op 4 Nov. 1946, moet gezien worden in' het licht van een landelijk streven op ziekenfondsgebied de rech ten ook voor de vrijwillig verzekerden voor het geheele land gelijk te stellen, zooals dat nu al het geval was voor de verplicht verzekerden. De uitbreiding in rechten die wor den verstrekt omvatten als regel: Tegèmoetkoming in de kosten van conserveerende en prothetische tand heelkundige hulp; Verhoogde uitkeering bij geboorten; Sanatoriumverpleging voor een on- beperkten verpleegduur. De contributie voor de vrijwillige verzekering, die eveneens landelijk zijn vastgesteld door de'n Directeur-Gene raal voor de prijzen, bedragen voor volledige verzekering, mtt inbegrip van ziekenhuisverpleging gedurende 42 da gen per ziektegeval 0,50 per verzeker- de van 16 jaar en ouder. Kinderen be neden 16 jaar zijn gratis verzekerd. Zonder ziekenhuisverpleging, echter met inbegrip van sanatoriumverple ging, ziekenvervoer en specialistenkos- ten, bedraagt de premie ƒ0 40 per ver zekerde vah 16 jaar en ouder. Kinderen beneden 16 jaar zijn weer gratis ver zekerd. Bomaanslag op Duitsch Zuiveringshof In het gebouw van het zuiverings- hef, waarin VoivPapen wordt berecht, 1 is een bom ontploft. Het gebouw telt zeven verdiepingen. Op de vierde wer den de vensters verbrijzeld. Er is nie mand gewond. In hetzelfde gebouw is het hoofdkantoor der Duitsche sociaal democratische partij gevestigd, waar juist een jèugdbijeenkomst plaats had. Verscheidene arrestaties zijn door de Amerikaansehe militaire politie ver richt. Weer een bijeenkomst van De Groote Drie President Truman heeft verklaard, dat hij „zeer verheugd" zou zijn Attlee en Stalin te ontvangen te Washington voor een nieuwe bijeenkomst van de „Big Three". Hij legde deze verklaring af naar aanleiding >van een opmerking dit Sta- lin in een interview met Elliot Roose- velt zou hebben gemaakt, dat hij niet siechts hoopte op één, doch op ver scheidene bijeenkomsten van de Groote Drie in de toekomst. Truman zeide, dat hij niet afwist van plannen voor een dergelijke bijeenkomst. Hij verklaarde voorts, dat hij niet verwachtte, dat hij ric Vereenigde Staten voor een derge lijke conferentie zou verlaten. Weerbericht geldig tot Dinsdagavond Weinig verandering Zwaarbewolkt met tijdelijk neer slag. In bet Zuiden plaatselijk nog in den vorm van regen, overigens als sneeuw. Geleidelik wat afne mende wind tusschen Noord en Zuid-Oost. In het Noorden matige tot lichte vorst, in hot raidden meest lichte vorst en in hot Zuiden temperatuur om het vriespunt. Ten behoeve van de scheepvaart op het Noordzeekanaal wordt door Ruizen te IJmuiden het ijs. dat door een IJsbreker is stukgemaakt, in de Noordzee gespuid.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 1