Verordening Huisvestingscommissie vastgesteld Communisten in de contramine Binnenbrand in de Hekelstraat Fiat geweigerd in zaak Weber De Alkmaarse Raad bijeen Het was slechts een korte agenda, waarvoor de Alkmaarse gemeente raad Donderdagavond bijeengekomen was. Slechts zeven punten waren ter behandeling voorgelegd, doch er was precies twee uur voor nodig om de- se zeven punten onder de voorzittershamer van burgemeester Koelma te doen doorgaan. Speciaal één punt hield de gemoederen lange t\jd bezig, n.1. dat, waarin de samenstelling van do Ilulsvestingscommlsslo werd ge regeld. Speciaal de communistische fractie en het Prot. Chr. gemeente raadslid v. d. Borden, droegen er het hunne toe b\j, »,de zaak warm te houden", hetgeen gezien de heerlijke temperatuur, die in de raadzaal heerste, nu niet bepaald noodzakelijk was. Onder de bekwame leiding van mr. A. Koelma had de vergadering echter toch een vlot verloop. C'. Toienviied C.P.N.) Gemeenteontvanger benoemd. De zitting begon met een korte herdenkingsrede, uitgesproken door burgemeester Koelma, naar aanleiding van het overlijden van de heren P. Schipper, D. A. Klomp en C. Kramer-Glijnis. Te vens werd met een kort ogen blik stilte de slag op de Java- zee, \die 5 jaar geleden plaats vond, herdacht. Onder de ingekomen stukken be vond zich de dankbetuiging van prin ses Juliana -.u prins Bernhard voor de gelukwensen van de raad ter ge legenheid van de geboorte van prin ses Marijke. -De mededeling dat de Provinciale Staten van Noordholland de subsidie ten behoeve van de res tauratie van de Grote Kerk hebben verhoogd van f 108.750.tot f 128.250.werd voor kennisgeving aangenomen. Tot tijdelijk leraar Engels aan het Murmellius Gymnasium werd met algemene stemmen benoemd den heer C. M. Breed. De heer G. J. Maissan, ontvanger der gemeente Haarlemmermeer werd met 17 te gen 6 stemmen benoemd als ge meente-ontvanger. Over de verordening, die de sa menstelling van de Commissie voor huisvesting zou moeten regelen, kwa men de tongen da nig in beweging. De heer Torenvlied (CPN) was van mening, dat B. en W. alleen dan by beslissing van de commissie mogen ingrgpen, als deze beslissing het di recte gemeentebe lang raakt. Burge meester Koelma was het hiermee in zoverre eens, dat inderdaad alle beslissingen door de woningcommissie moeten worden ge nomen, doch dat B. en W. die immers de verantwoordelijkheid dragen, in belangrijke gevalen een besluit moe ten kunnen nemen, ook al zou dit dwars tegen de mening van de^com- xnissie ingaan. Wethouder Coerts gaf een korte uiteenzetting over de" werk wijze van de com missie, die de op- woningen - belus- ten in vijf groepen indeelt, n.1. de jong gehuwden, zij, die over onvoldoende woonruimte be schikken, zij, die zich uit hoofde van hun beroep in Alk maar moeten ves tigen, de ré-évacu- é's en tenslotte zy, die in Alkmaar wensen te wonen, zonder dat daar aan enige economische noodzaak is verbonden. Er wordt voorts een ge regelde contróle op de inwoning uit geoefend; de taxatie van de beschik- bare woonruimte, waar men tha-io nog mee bezig is, geschiedt wyks- gewjjze. Moties Van de C.P.N. Na nog enig heen- en weergepraat diende de communistische fractie tenslotto een motie in, waarbij z\j de hierboven uiteengezette zienswijze onder woorden bracht. Het voorstel vond by de overige raadsleden hef tige tegenkanting, waarby vooral tot uiting kwam, dat de raad wenst, dat B. en W. verantwoordelijk voor het werk van de commissie blijven. De motlo werd tenslotte verworpen met de aantekening, dat do communisten geacht wilden worden vóór te hebben gestemd. Bjj de bespreking over de samen stelling van de commissie waren het weer de communisten, die een mo tie indienden. Het was n.1. de bedoe ling, dat de voorzitter zou worden aangewezen door B. en W., dat voorts een ambtenaar van het Dis trictsbureau voor oorlogsslachtofers en de directeur van het Gemeentelijk bureau voor sociale zaken beroeps halve zitting zouden hebben. Het aan'al van de ovcri.je commissiele den (ten hoogste 4) zou vastgesteld moeten worden door B. en W. De heer Torenvlied nu, en met hem de gehele CPN-fractie, zou gaarne zien da£ deze leden werden aangewezen door de diverse politieke partijen. Wethouder Coerts vond daarentegen dat de samenstelling reeds genoeg gevarieerd was. De motie onderging hetzelfdo lot als zijn vo -?nger en werd verworpen, met de a .tekening dat de communisten geacht wilden worden vóór te hebben gestemd. Wanneer het gemeen u roept Vlak voordat de verordening zou worden aangeno men, liet de heer v.d. Borden (Prot. Chr.) een fel pro test horen tegen deze gang van za ken. Spr. was van mening, dat de wo ningcommissie in de competentie van de makelaars trad. „Indien het gemeen u roept, besorght het als u eigen", zo haalde de heer v.d. Borden de spreuk op het stad- P. v.d. Borden (Prot. Chr.) huis aan, doch hy voegde er nog aan toe: „maar denk daarby niet aan de belangen van de makelaars". Wethouder Coerts zette uiteen, dat er nog genoeg werk voor den ma kelaar over blijft en burgemeester Koelma merkte op, dat deze me ning tegen het principe van de /ver ordening zelf Indruiste, doch de „heer v.d. Borden bleef by zijn protest. De verordening werd tenslotte aangeno men; alleen de communisten stem den tegen. De ondcrwyzers-salaris- sen. Het voorstel tot uitbreiding van de dagcursussen aan de Ambachts school, met lessen in betonwerken, schoenmaken en scheepsbouwkunde werd met algemene stemmen aange nomen. Bij het voorstel tot toeken ning van een över- bruggins - toela ge aan onderwij zend personeel bij het voorbereidend Lager Onderwijs, was het de heey K. de Wilde (PvdA) die de aandacht vestigde op de droevige salaris toestanden, die bij deze tak van on derwijs heersen. Ondersteund door mevrouw Kommer en de heren Kir- penstein en Steenis (allen PvdA), diende hij tenslotte een motie in, waarbij B. en W. uitgenodigd wor den binnenkort voorstellen in te die nen, betreffende salarisverbcterin- gen bij het voorbereidend Lager On derwijs. Deze motie werd evenals 't voorstel zelf met algemene stemmen aangenomen. Nadat tenslotte de be dragen, bedoeld in art. 55 bis der Lager Onderwijswet 1920, voor 1947 vastgesteld waren op f 20.70, f 19.66 en f 23.74 per leerling van resp. openbaar gewoon, voortgezet en uit gebreid lager onderwijs, bleef de raad nog enige tyd in geheime zit ting byeen. BEWONERS WAREN* AAN HET VERHUIZEN* Donderdagmorgen omstreeks elf uur brak er brand uit in het perceel Hekelstraat 28, bewoond door de fa milie Braak. De familie Braak was juist bezig te verhuizen ""haar haar nieuwe woonplaats Hoorn en man en vrouw waren des morgens vroeg naar Hoorn vertrokken, hoewel er nog enig meubilair op verzending stond te wachten. Waarschijnlijk door vonken uit een brandende kachel, brak brand uit in een kamér, die achter in het perceel was gelegen. Door deze omstandig heid werd de brand eerst opgemerkt toen door de rookontwikkeling en de hitte enige ruiten van het voor aan de straat gelegen gedeelte sprongen Voorbijgangers waarschuwden de BRANDSTOFFEN* OOifflTftWHE U zit ook al zonder brandstof? U stopt Uw kinderen ook extra vroeg onder de wol en U gaat zelf- ook al zo ongeveer met de kippen op stok, om 's morgens niet eerder op te staan, dan strikt noodzakelgk is? U heeft ook nog een tegoed by Uw brandstoffenhandelaar en ook hij kan Uw bonnen niet honoreren, on danks de krachttoer, die onze -mijn werkers hebben verricht door hun Zondagsarbeid Spoorwegen en autotransport ver voeren dagelijks tonnen kolen en nog zit U en ik te klappertanden by een koude kachel. Hoe dat komt? U leunt het bij iedere gelegenheid in de kran ten lezen, 't Is de vroeg ingetreden vorst, die ons parten speelt. Ten minste, op diens rekening wordt al le kolenmisére ten volle geschreven. Maar wat denkt U van het volgende Door de grote inrypoorten van de Nederlandse bierbrouwerijen en jene verstokeryen rijden dagelijks grote treilers naar binnen; grote vrachtau to's, ieder met 5 tot 10 ton kolen ge laden. Niet één, maar colonnes. En denk nu niet, dat het allemaal in dustriekolen zyn, die -in de gretige vuurmonden van de brouwerijen en stokeryen verdwijnen, want dan hebt U het mis. Er is voor een niet onbe langrijk aecl anthraclet bij; ja lezer, anthraclet. En nu zullen we over net nut van de zo juist genoemde instel lingen niet discusleren, maar U zult het toch met me eens zyn, dat het een grof srb-^f'aal is, dat een over heid, die iv v <..s eerder de fout maak te, in een tyd van hongersnood ons kostbare graan af te staan aan de Nederlandse bierbrouweryen, ten tweede male bevvyst, zich niet te be kommeren om de noden van zyn volk, door nu ook nog onze kostbare en met moeite gewonnen steenkool af-te staan aan do drankindustrie. Moesten daarvoor onze mynwerkers hun vrye Zondag opofferen? A. R. MVenmaker Heerhugowaard D 58c brandweer, die gelukkig spoedig ter plaatse 'was. Wanneer de brand eerst opgemerkt zou zyn als de gehele be nedenverdieping in vuur en vlam ge staan zou hebben, dan hadden ook de belendende huizen ernstig gevaar ge lopen. In de achterkamer, die geheel uit brandde, stonden o.a. nog een piano en een radiotoestel. Beiden werden door het vuur geheel verwoest. De ravage in het zo goed als lege huis was enorm groot. De brandweer wist het vuur met twee slangen te blus sen. Burgemeester Koelma en Commis saris Dreeuwen waren by het blus- singswerk aanwezig. BENOEMD Bg beschikking van den Minister van Onderwijs Kunsten en Weten schappen, is benoemd tot plaatsver vangend lid van de commissie, die gedurende het jaar 1947 belast is met het afnemen van de examens van apothekersassistent, te Amsterdam, onze plaatsgenoot, deri heer G. Krui- singa, apotheker. BOEKENWEEK TE ALKMAAR De Alkmaarse boekhandelaren hebben naar aanleiding van de Boe kenweek 1947 de heer K^jNorel be reid gevonden voor ncc Alkmaarse publiek een lezing te houden over eigen werk. In samenwerking met het Bestuur der Volks-Universlteit werd bepaald, dat voor de leden dezer vereniging een beperkt aantal kaarten tegen gereduceerde prijs wordt beschikbaar gesteld. Het ziet er naar uit, dat het de heer K. Norel zeker niet aan be langstelling zal ontbreken, zodat hen, die deze avond willen meemaken, wordt aangeraden zich vroegtydig van plaatskaarten te voorzien. EEN EERLIJKE VINDER Een chauffeur van een vrachtauto bracht Woensdagavond een kist met 174 pakjes, ieder van 250 gram, 'roomboter aan het politiebureau. Het bleek dat de chauffeur deze kist had gevonden op de Hclderseweg tussen Schoorldam en St. Maartensvlotbrug waarschijniyk is de kist van den vrachtwagen afgoyallen. STEEN DOOR RUIT, Kaas als buit Woensdagavond tegen negen uur klonk er in de Van der Woudestraat het gerinkel van een ruit. Het bleek, dat door de étalagerult van een melk handelaar een steen was geworpen en dat do onverlaat, die deze daad op zyn geweteiThad, van de gelegenheid gebruik gemaakt heeft, om zich een grote goudse kaas uit de étalage toe te eigenen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Lezers schrijven (Buiten vcrantwoordeiykheid der redactie) M. de R. In antwoofd op ingezonden stuk van „Een abonné, d ik u het vol gende mee. De voorstelling van zaken door abonné gesteld is ten zeerste onjuist. De kinderen van alle Openbare Scholen gingen niet naar school, maar naar het „Wapen van Hecms- -kerk". De lagere klassen zagen dan films de hogere een toneelstuk, gespeeld door de Alkmaarse Onderwijzers. Al len werden getracteerd op een tablet chocola. Geen sprake van „bedrukte gezichtjes", want het was een feest, dat klonk als een klok. Zowel kinderen, als aanwezige au toriteiten waren zeer enthousiast over het gebodene. En nu de tracta- tie. Waar deze gebleven is? De 60 onsen versnaperingen voor Rochdale- en Vondelschool zijn in de magen der kinderen verdwenen, en zo ging het ook met de melk. Deze 2 scholen verkeerden in de gelukkige omstan digheid dat ze nog les hadden. De andere openb. Scholen hebben hun versnaperingen toegezonden gekre gen, maar datfr deze scholen gesloten zijn, worden deze later uitgedeeld. Ter toelichting dlene, dat op de toewijzingen voor cacao en suiker allerlei versnaperingen verkrygbaar waren^ Alle wantrouwen is hier dus mis plaatst. Integendeel. Op verscheidene Open bare Scholen, waar men geen kas heeft, zoals by schoolbesturen, heb ben de onderwyzers geld bijeen ge bracht om deversnaperingen te be talen, daar men het niet sympathiek vond de ldnderen geld te laten mee nemen, en de gemeente slechts per kind 30 ct. mocht bydragen. Hopend alle wantrouwen weggenomen te heb ben. M. Slabbekoorn "'Hoofd Rochdale Sch. Alkmaar VOOR DE VROUW Dit honing- kleurlge wijde jasje wordt gedragen op een gladvallende zwarte rok. Ook de revers, de pas en het onderstuk van de ballonmouwen zijn zwart. De- zo gedeelten zijn door een bies in fel rood afgescheiden van de rest van het jasje. Alles bij elkaar een grappig en origineel, maar wel wat „gewaagd" kledingstuk, waarover menig jong meisje echter wel enthousiast zal zijn. Predikbeurten ZONDAG 2 MAART 1947. ALKMAAR. Rem. Geref. Gem. 10.30 uur ds. Rappold. Ned. Chr. gem.scb. bond Donderdagavond 7.30 uur de heer Joh. v. Oostveen, Dinsag 730 uur bijbelbespreking Houtweg 8. Baptistengem. 10.15 uur de heer J. Goezinne van Amsterdam in de Nieuwe Doelen. Ev. Luth. Gem. 10 uur ds. P. C. Roodenburg, 5 uur mevr. M. Mosterd-Schendelaan Doopsgez. gem. 10 uur ds. A. J. v. d Sluis, Ned. Herv. Gem., Kapclkerk, 9 uur ds Van Wijk; 10.30 uur ds. den Oudsten; 5 uur ds. J. Borghardt van den Helder (léugddfenst); 7 uur ds. Klein Wassink. HEERHUGOWAARD, 10 uur, ds. C. G. Wiegers. ST. PANCRAS, 3.30 uur ds. C. O. Wiegers. BERGEN, geen dienst KOEDIJK, 10 uur, ds. Bierman. AKERSLOOT, T0 uur, ds. A. J. v. Santen. HEILOO, 10 uur ds. Dikboom. L1MMEN, 2 uur ds. van Santen van Akersloot. In verband met het feit, dat onze krant thans in Schagen op onze eigen drukkerij gedrukt wordt, verzoeken wij den Inzenders ons voortaan de opga ven voor de predikbeurten vóór Don derdagmiddag 2 uur te oen toekomen. Red. V.A. Naar het Nieuws Noordhollands Dagblad meldt, leeft de Hoge Autj- riteit, Mr. J. Verdam, de flat-executie geweigerd van de strafmaatregelen, die door de eerste Kamer van het Alkmaarse Tribunaal, onder voorzit terschap van Mr. A. Schenkeveld, aan den bioscoophouder J. C. Weber waren opgelegd. De H.A. gaat speciaal niet accoord met de verbeurd verklaring en dé ontzetting uit het recht om het be roep van bioscoop-exploitant uit te oefenen. Ten aanzien van dit laatste gééft de H. A. het tribunaal in over weging, eerst het ooi'deel van de zui veringscommissie in het bioscoopbe- dryf in te winnen. Ook gaat de H. A. niet accoord met de wijze van verbeurd verklaring speciaal wat betreft de vermogens- aanwas (ca. f 102.000) gedurende den tijd van detentie van den heer Weber. Men zal zich herinneren, dat het tribunaal het vermogen verbeurd verklaarde, zoals dit was op den dag der uitspraak en dat de verdediger Mr. H.4>Scholten speciaal het be zwaar maakte tegen het verbeurd verklaren van deze vermogensaan- was. Door deze weigering van de fiat- BRIDGE. PLAS—KUETER KAMPIOEN. De eind-uitslag van &et kampioen schap voor paren le klasse Ned. Brid ge Bond N.HolIand-Noord luidt ais volgt: 1 (kampioen) PlasKueter RKBC Alkmaar 250 92 2 KooikerSpeekman ZBC Zaandam 234 49 3 PadtTeeringh Bricas, Castricum 220.13 4 QuantSchncider HBC, den Helder 219 2! 5 Köhlerde Wit RKBC, Alkmaar 209.07 6 Hr. en Mevr. Engels RKBC, Alkmaar 207.41 7 Hr. en Mevr. Biersteker HBC. den Helder 203.01 8 Hr. en Mevr. Klerk - KZBC, Koog-Zaandijk 201.% 9 Hr. en Mevr. Barneveld BC, Schagen 200. 10 Bakker—Peters Bricas, Castricum 195.33 11 Koel—Bos ABC, Alkmaar 195 37 12 BruinKuïn RKBC, Alkmaar 19.67 13 StellingPost KZBC, Koog-Z'dijk 1914 In totaal werd aan deze wedstrijden door 20 paren deelgenomen. VEEZIEKTEN IN NOORD-HOLLAND Uti een officiële statistiek blijkt, dat in Nederland gedurende de. maand Ja nuari 1947 1055 boerderijen besmei waren met mond en klauwzeer, op 5054 boerdeerijen schurft onder de dieren voorkwam, op 3552 bedrijven de schapen aan rotkreupel leden en op 4 bedrijven onder totaal 33 dieren de varkenspest voorkwam. In Noord-Holland alleen waren 145 boerderijen besmet met mond- en klauwzeer, waarvan 17 nieuwe geval len ,op 55 bedrijven, onder totaal 795 dieren kwam schurft voor (op 5 be drijven werden daarvan 35 nieuwe ge vallen geconstateerd). Er werden 21 neiuwe gevallen van rotkreupel onder de schapen geconstateerd, allen op een bedrijf, zodat het totaal aantal dieren, dat aan deze ziekte leed, In Januari 1083 bedroeg, verdeeld over 42 boer derijen. Op een bedrijf werd in deze maan varkenspest geconstateerd; 19 dieren werden hierran het slachtoffer. Miltvuur kwam in deze maand ner gens voor. Tenslotte geven wij van de volgen de gemeenten nog een overzicht, wat deze ziekten betreft. Akersloot: 1 bedrijf mond- en klauwzeer, 1 bedrijf met 17 dieren schurft, geen rotkreupel, geen varkens pest. Deemster: 5 bedrijven mond- en klauwzeer, waarvan één nieuw, 2 be drijven met 92 dieren schurft, 2 be drijven met 455 2schapen rotkreupe', geen varkenspest. Bergen: drie be drijven mond- en klauwzeer, 3 bedrij ven met 102 dieren schurft, geen rot kreupel en geen varkensnes^ Castri cum: twee bedrijven - ai- en klauw zeer, geen schurft, geen rotkreupel en geen varkenspest. Egmond Binnen: 8 bedrijven mond- en klauwzeer, 1 be drijf met 11 dieren schurft, geen rot kreupel en geen varkenspest. Heer hugowaard: 1 bedrijf mond- en klauw zeer, 1 bedrijf met twee dieren «ei. geen rotkreupel en geen varkenspest. Helloo: 4 hedrijven mond- en klauw zeer, geen schurft, geen rotkreupel, geen varkenspest. Hoogkarspel: geen mond- en klauwzeer, .1 bedrijf met der tien dieren schurft, geen rotkreupel of varkenspest. On^orp: 2 bedrijven met mond- en klauwzeer, geen schurft, geen rotkreupel, geen varkenspest. Warmenhulzen: 2 bedrijven mond- en klauwzeer, ge enschurft, geen rotkreu pel, geen varkenspest. executie door de H. A. zal de zaï Weber thans voor de Tweede Kan van het tribunaal, onder presidit van Mr. J./P. Windhausen opnle» behandeld worden. Vooraf moet ter het advies van de zuivering commissie in het bioscoopbc Iryf wc den ingewonnenT^etgr en nog enigen tijd zal duren. BURGERLIJKE STAND ALKMA4 Geboren: Christianus, z. v. Dirk de Was; en H. 2wart; Franciscus G., z. v. G: rit J. Zentveldt en P. RuiUr; Bob, v. Henricus Dammann en J. C. J. Ai kermann; Rob z. v. Barend Koolwtj en G. Mizee; Marie L., d.v. Corneï W. Pisuisse en M. E. Blom. Gehuwd: Joannes D. Acquoij en Elbregje Ji cob3 Jan L Folmer en Maria S. Janik Petrus J. Mulder Klaasje H. H. Harrevelt Johan Barhorst en Ellsabeth C. Blokdijk. Overleden: Dorothea C. C. Rijkenberg, oud jaar, wed. van J. W. .van den Aal ster; Maria Jansen, oud 79 jaaf, we van C. de Moes; Gerardus J. W. Vet oud 61 jaar, weduwnaar van H. M. Schermer. V AANGEKOCHT Het monumentale herenhuis, Lai gestraat 104, toebehorende aan familie van der Feeryde Lille, is, naj wg vernemén door bemiddeling v: Bouwbureau Ringers in eigende-: oevrgegaan aan de Nöordhollandl -Levensverzekering Mij. ,,'t Hoi Huys". Het zal ingericht worden t| kantoorgebouw. DE BOYS NAAR HET SPORTPARK? Naar wy van bevoegde zijde vern- men zal de enige Alkmaarse tweed klasser met ingang van 1 Septembe (met ingang van de volgende cornjx titie dus) op het Gem. Sportpa: gaan spelen. -Tot onze spyt kunni wij echter nog niet melden dat d bericht door officiële instanties t vestigd is. WINKELRUITEN IN GEVAAR r Dc winkelruiten van verschillend zaken in onze stad zgn thans in vaar tengevolge van de strenge von De gevels gaan werken en op ve schillende punten in de stad moet« de gevels door dikke balken in hi verband worden gehouden. Slag tegen het ijs gaat beginnen STEUNT „IJSSTRIJD" IN HAAR STREVEN De heer Thialf die wy nu langzamerhand wel lang genoeg in or midden hebben gehad heeft het ei en ander op zijn vorstelijk gewetei Behalve, dat ettelijke huisgezinnen de kou en vele dieren zonder eic zitten, behalve dat vele gevels va woon- en winkelhluizen gevaar top' door de strenge vorst ontwricht worden, heeft Mj in zijn laats: machtsperiode (die helaas nog steei" maar niet voorbij is) de gehele h van de particuliere vereniging „IJl strijd" opgesoupeerd. Dit is van zij standpunt gezien zeer verstandig weest, want in de oorlog (en liefde) is alles geoorloofd en zijn erj ste vijanden moet men dan het spoa digst zien te liquideren. En dat de vei eniging „IJsstrijd" een doodsvijand van Koning Winter staat wel als ec paal boven het (nu bevroren) wat' De vereniging stelt zich ten doel door haar tussenkomst de sloten e vaarten In de provincie Nord-HoHa? boven het IJ bevaarbaar te houdes En aangezien hiervoor een ijsbreks ten zeerste noodzakelijk is en deze (di uit Amsterdam moet komen) het t eenmaal niet voor niets doet is vos dit doel een aardig bedrag aan ge'< nodig. Reeds tweemaal heeft de ve? eniging getracht om de wateren Noordholland voor het scheepvaart verkeer begaanbaar te maken en hve< maal heeft de ijzige vorst na enke! dagen dit goedé' werk volkomen tenie gedaan. Nu zal dit aanstonds voor d dere maal moeten gebeuren, maar ijsbreker heeft al zoveel geld gekos dat de kas van „IJsstrijd" tot op bodem toe leeg is. Nu stelt de veren ging zich op het in, onze ogen zes redelijke standpunt, (lat.het openbn ken van sloten en vaarten' een z« vitaal gemeenschapsbelang is en daat om stelt zij voor dat de NoordhollanJ se zakenlieden, die dit belang Inzif en hiervoor een bedrag kunnen enwi len missen ,een steentje bijdragen t versterking van de -n deerlijk gel« vende kas. Natuurlijk kan men W nóg beter doen en zich aanmelden i' lid van de vereniging en dan een jai lijkse contributie betalen. Zij, die inzien, dat de ijsbestrljdi noodzakelijk is voor het goede func: oneren van en wandel in onr provincie en derh.ri.* beroep hun mi'odadigheid "iet zich-hö willen laten gaan, kunnen zich wenó tot de heren Scheffel, Kamer vi Koophandel te Altónaar of Margad3" Gemeentewerken, Alkmaar.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2