vuur der vrijheid Staatspensioen niet te verwezenlijken DE LENTE KOMT SPORT Allcm. Boys-De Spartaan 0-2 Crescendo Veehouders zonder hooi De visstand in de polders MINISTER DREES: Huldiging van den voorzitter Tww aangrijpende hoogtepunten leverde de vergadering op, die Zaterdag j.l. door het gewest Noord-Holland-Noord van de P. v. d. A. was belegd in de tuinzaal van de Muziektuin te Alkmaar. Het eerste werd gevormd door de huldiging van den aftre denden voorzitter, den hoer W. v. d. Vall en het werd besloten door oen geweldige ovatie. Nadat de scheidende functionatis door den heer v. d. Vaart namens het gewestelijk bestuur en door Evert Vermeer namens het partijbestuur was toegespro ken en nadat hem en zijn vrouw cadeaux en bloemen waren overhandigd, hield de vertrekkende voorzitter een roerende rede, waarin hij een beknopt beeW gaf van zijn werken en strijden. Tot mijn kinderen, zo besloot spr heb ik gezegd: Neem geen voorbeeld aan mij, maar geeft, wat je hart en je verstand je ingeeft om de zaak van het persoonHjk socialisme te dienen. En tot jullie allen ((dit tegen de zaal), zeg ik met Adema van Scheltcma: Vecht, vecht voor je geluk, kameraden! Toen de ovatie, die aangroeide tot een ware storm, was be daard, klonk plotseling rustig, als was er niet gebeurd, zijn stem: Het woord is aan de secretaris tot het mededelen van de uitslag der stemming. „Het Mesjien" te Heerhugowaard maalt. In snelle vaart drij ven de zwarte ijsschotsen door de tochten. Het water zakt zien derogen. De bewoners van enkele huizen aan het Kilpad, die waren geëvacueerd" naar hoger gelegen buren, omdat ze'ten slotte ook niet meer op klompen in de huiskamer konden wor den, denken er weer aan terug te keren naar hun versloeberde woning. Langs dijken en wegen liggen nog grauwe buhen sneeuw. De landerijen vertonen nog hier en daar evenveel slootjes als er vroeger greppels waren. Maar het water „zakt" en waar dit het geval is, begint de grond weer op te drogen en stevigheid te krijgen. De lente komt. Dat vertellen de kieviten, die in de loop van de vorige week gearriveerd zijn en nu druk en bedrijvig tussen de waterplassen rondlopen. De lente komt. Dat juicht ook de leeuwerik, die jubelend om hoog stijgt. Al een paar weken zijn de talrijke eksters en enige over gebleven grote vogels (op een enkel houtduivenpaar na) in de polder bezig hun nesten op te bouwen. Samengekropen hunkeren de lammeren op de nog grasloze weiden tegen het moederschaap. Alles wacht op de toverstaf van de lente. Op een enkele mooie dag. De aardappel- en bietenkuilen zijn voor het grootste deel door de nieuwsgierige landman opengemaakt. En ook hier ziet men weer het feit, dat onder overigens schijnbaar gelijke omstandigheden, de ene kuil het er veel beter heeft afgebracht dan de ander. g De naam „Crescendo" is in Alkmaar geen onbekende meer. Deze accor deonclub, waarvan het merendeel der kden nog zeer jeugdig is, gaf Don. derdagavond in het Gulden Vlies een goed verzetgd concert, waarvan gro te belangstelling bestond. De voorzitter, de heer Volkers, deel. de in 'zijn openingswoord mee, dat Crescendo deze avond in tegenstelling met voorgaande uitvoeringen, niet ai- leen populaire liedjjes ten gehore zou b trgen, maar ook muziek van het minder lichte genre. Noemen wij allereerst uit het ve.'U zijd'ge programma Franz Lehar's „Lus. rige Witwe" (arragement R. Wasse- naai). dat evenals de de March Mili tair^ van A. van der Sloot ee» don- deend applaus oogstte. „La Frisonnette" van J. B. Kok w;*rd niet onverdienstelijk, maar hier en daar wat ongelijk uitgevoerd. Uitstekend waren daarentegenover weer Vïiiota Glorken" van Theimcr en de.pittige „Succesmars" van Lan gen k Na de pauze vond het Crescendo- Cabvri grote bijval .terwijl de avond besloten werd met een door Crescendo ztlf verzorgd bal. Hc-t was een succesvolle avoij, waartoe vooral de dirigent, de heer A. van der Wolff zijn steentje bij heelt gedragen. SCHOOLJEUGD VIERDE FEEST. OUDORP De gedwongen wintcr- vacantie was oorzaak, dat de jeugd der o.l. school aan de Munnikenweg de geboorte van prinses Mareike nog niet had gevierd, doch Donderdag 27 Maart is dit geschied. De Ned. Schoolbioscoop van Am. sterdam gaf een voorstelling, speciatf kinderfilms, die de kinderen een paar uurtjes kostelijk hebben vermaakt. Er is volop genoten van de dwaze graa. pen der jejugdigc filmartisten, doch tnti minder viel de prachtige dierenfilm i* de smaak. Hierbij kwamen iV tractaties, zodat 't begrijpelijk wis. Jat de kinderen te ruim vier uur r--t blij, de gezichten huiswaarts gingen. OUDERAVOND OL. SCHOOL. OUDORP Aan de o.l; school aan de Munnikenweg werd j.l. Woensdag een drukbezochte ouderavond gehouden. Het aftredend niet herkiesbaar iid der oudercommissie, de heer R. Geer. lings, ontving woorden van dank voor het goede werk ,dat hij had verricht in 't belang der school, evenals zijn echt genote, die zich ook zeer verdienste lijk heeft gemaakt. Met grote meerderheid van stemmen werd als nieuw lid der commissie ge kozen de heer K. Vethaak. Aan de orde kwam het schoolfeest voor deze zomer. In principe werd be sloten een bezoek te brengen aag Val kenveen en omgeving. Van de gelegenheid tot bezichtigen van het schoolwerk werd een druk ge bruik gemaakt OP HET KANTJE! HENSBROEK Ten huize van de heer Vr. te Hensbroek vond in Je woonkamer zo'n kolendampontwikke ling plaats, dat, toen de heer Vr. zich naar buiten begaf, hy voor de deur neerviel. Hij bezat .iog de tegen woordigheid van geest, z'n vrouw te waarschuwen, die hierop alle maatre gelen trof. De heer Vr. en echtgenote hebben verder geen nadelige ge"olgen onder vonden. I ...et evenveel liefde en -nthousiasmo -n geven. HANDB .L VRONE tOLYMP1A 1 2—0 Voor de 2e klasse B werd Zondag morgen de wedstrijd Vrone 1 tegen Olympia 1 uit W'waard gespeeld. Hoewel Vrone niet volledig was, we-'d hun doel slechts sporadisch belaagd. Hoewel de keepster van Olympia een der beste van Nederland is, wisten Vrone-dames haar tweemaal te pas seren door snel èn doortastend spel. De achterhoede was niet zo best op dreef en de spil moest vrijwel alles doen. VRONE 3AVA-COMBINATIE, AVA wist deze keer niet te win.-en van een goed spelend Vrone 3 in een goede oefehwedstrijd. Hoewel de Alk- maarse dames voortdurend in de aan val waren, konden zij niet tot soren komen, 't Is te wensen, dat dit op de eerstkomende competitiedag wat beter gaat! ZWEMMEN. SUCCES VOOR SLIKKER. Tijdens de zwemwedstrijden om de J. P. Hauserbeker, georganiseerd door de Amsterdamse zwemvereniging „De Dolfijn",' wist de bekende Alkmmrse zwemmer A. Slikker de 3 maal 100 m. wisselslag te winnen voor Sindorif en Smitshuijsen. Tot in de wijde omtrek hoort men klachten van veehouders, die met aanmerkelijk tekort aan hooi hebben te kampen. Dit tekort wordt meestentijds zo goed mogelijk aangevuld met stro, wat echter geen koopje is, als men bedenkt dat tr tegenwoordig al prijzen betaald worden van pl.m. f78.oer 1000 kg. Hierbij komt dan nog, dat de koeien bij 't voederen met stro, aanmerkelijk beneden de normale melkopbrengst blijven, zoddat ook van deze kant 't mes snijdt, zij het dan in ongun stige betekenis Het valt te begrijpen, dat zodra straks 't vee in de weide komt. wat tengevolge van de langdurige en strenge winter nog wel even zal duren meer dan gewoon zal grazen, om de achterstand in te halen. Hiermee is dan zoveel als gezegd, dat ook 't gras in zo'n geval vlug'zal slinken. In veehouderskringen is dan ook allerwege de hoop geves tigd op een groeizaam voorjaar. Moeder Natuur kan hier alleen goed maken, wat zij met de winter bedorven heeft Minister Drecs spreekt. Het tweede hoogtepunt was de In leiding van minister Drtvs, een vech ter a's de voorzitter en altijd op de bres staande, daar waar de belangen van de verdrukte arbeidersklasse uit ons volk dit vereisen. Na er op te hebben gewezen, hoe vooraf tweeërlei «org, die voor werk loosheid en die voor de oude dag den arbeider vervulde toonde hy aan, hoe „Staatspensioen" practisch niet te ver wezenlijken bleek, een goede sociak: verzekering zal nog veel tijd vragen en in afwachting daarvan was een voorziening ten aanzien van de ouden van dagen nodig. De grote triomf >an de noodvoorziening, die deze week aangenomen, aldus spris gelegen in het feit, dal thans rekening wordt ge houden met de inkomsten en niet meer met de behoeften. Spr schetste de vroegere regelingen en de moeilijkheden om te komen tot een goede sociale verzekering, hij stond Stil bij de hoogte van de uitkering en betoonde daarbii. dat hij er steeds op heeft gestaan, dat de regeling het hele volk moest betreffen Dat dit ook wer kelijk ts verkregen, betekent een uit breiding van principiële betekenis. Door deze voorziening is aan de ouden van dagen een groot stuk zelf standigheid en daarmee vermoedelijk een groot stuk levensgeluk verzeker!. De part ij afdelingen raadt spr. aan d" ouden van dagen zoveel mogeliik van voorlichting te dienen. Inleider betoogt nog. dat velen, die vroeger niets wilden, nu verder me.m. den te moeten gaan dan de P. v d. A Men dient zich afs regeringspartij ech ter te baseren op de rrëele mogelijk heden. Spr. besluit, dat een resultaat Vs dit, zo het was behaald door felle strijd, stellig veel meer belangstelling zou hebben gevonden, dan tui. nu het is verkregen d/»ordat men in d" re Te 24) Na een kort oponthoud te Dover was de „Flower of Comwall" naar de kust gekomen en had het anker ln Ennys Cruve uitgeworpen. Slr Ol ies, Christopher Stone en zfj waren aan boord geweest. Stonc's eigen •chip, de „Deflance" van Topshnm. had gedurende het laatste gedeelte van de reis, onder bevel van de schip per Am os Gilroy. een kloeke, oude, bevaren zeeman, achter dat van Tre- hice gevaren. Sedert de aankomst van beide ach ;cn in de baal, was d.* kennismaking tussen Anne en Sto ne voortgezet. Ze ontmoetten elkaa* ring zit. Het is echter het resutaat van vroeger werken en van vroegere strjd. Inl.* wijst nog op het succes van re afgeloopen week, die tevens het 9C- coord van Linggadjati heeft gebracht en wekt op om te blijven werken aan het brengen van groter welvaart aan heel ons volk. De agenda. Van de genomen besluiten memo reren we: Enkele bestuursvoorstell-n. houdende voorlopige richtlijnen tot de vaststelling van een huishoudelijk re glement. de instelling van een verkie zingsfonds en het houden van zomer- bijeenkomsten, weiden aangenomen. Alle andere voorstellen werden óf te ruggenomen óf het prae-advies van het bestuur werd aanvaard. Bestuursverkiezingen. Tot voorzitter werd gekozen de heer W. van de Kapelle, Wormer; tot se cretaris werd herkozen de heer P. S. v d. Vaart, den Helder; tot penning meester de heer D. Metselaar Jr.. Zaa i- dam. Bestuursleden werden S. Bakker, Oostwoud. J. de Boer, Assendelft, Mcj. W. Krul. Schagerbrug, A. Olivier, Hei. loo. 1. J. Schroevers, Schagen, A. Sietsma, Alkmaar en Mevr. Steert-. Brouwer, Purmerend. Leden van dc partijraad werden Mr D. Bosscher. Heiloo, D. v. d- Mast, den Helder, G. Miedema, Wijdenes, I. J. Schroevers. Schagen, J. Veltrop, Beemsler en K- de Wilde, Alkmaar. Tot plaatsvervangende leden ten slotte werden aangewezen P. Beerr- sterboer. Berkhout, J. D. Casius, Hoon Dr. v. Dommelen, Texel, J. Jaspers, Schagen, A. Kramer, den Helder en P. Rodenburg. Enkhuizen. 't Was een beste jaarvergadering zo luidde het oordeel van voorziPer van der Vall, toen hij de bijeenkomst sloot en op de dag. waarop de Noodregeling Onderdon svoorziening in het Staatsblad verschijnt, dan: de vlaggen uit! veel. Christopher leerde Anne nu van een geheel andere zgde kennen: als de lieftallige meesteres van Dunloe Manor. Met een bos sleutels aan do gordel, zorgde zfj met lieflijke ernst voor allen, die onder het dak van de Manor vertoefden. In deze hoedanig heid had hjj haar nog niet gezien; er ging een frisse charme van haar uit, die hem, meer nog dan te voren, deed verlangen deze schat te mogen bezit ten. Stone was dagelijks druk aan de arbeid om te zorgen, dat dit meest kwetsbare gedeelte van het land in gereedheid werd gebracht voor dc ko- Vele bezoekers zullen zich hebben afgevraagd, waarom de Spartaan in deze competitio do laatste plaats In neemt. Deze ploeg liet een prima party voetbal zien, waarby vooral de linkervleugel en de midvoor opvie len door vlotte combinaties, waar de Boys-achterhoede geen vat op kon krygen. Bovendien speelde Spartaan een streng doorgevoerd stopperspil- systeem, dat de Alkmaarders voor vele puzzles plaatste. Direct werd er van beide kanten in hoog tempo ges. ld, met af en toe goed opgezette aanvallen, echter zon der dat deze direct gevaar oplever den. De Spartaan kwam echter spoe dig los, zodat Kramer verschillende malen moest ingrijpen. Nadat de lat een keer redding had gebracht, gaf de S. linksbinnen Kramer het na kijken; er was toen 40 minuten ge speeld en met deze stand ging de rust in. Zij die hadden verwacht, dat de Bos na de rust uit een ander vaatje zouden tappen werden teleurgesteld. Untied kon niet aan zijn bewaking ontkomen en was zodoende volkomen uitgeschakeld. Ook nu weer was de achterhoede niet by machte de goed combinerende S. voorhoede ln be dwang te houden. Het was dan ook niet te verwonderen dat de S. mid voor de voorsprong, uit een goed aan gegeven bal van rechts, kon vergro ten. Slechts éénmaal verkeerde het S. doel in gevaar, toen de Boys een vrije schop kregen toegewezen, enkele me ters buiten het strafschopgebied. De scheidrechter leidde de wed strijd uitstekend en het was dan ook een slechte bcianlng, dat hy door een keihard schot van Admiraal met Moeder Aarde moest kennis maken... HSV—ALKMAAR 2—0 Spoedig ontwikkelde zich een fel le, geiykopgaande strijd, waarby bel de doelen beurtelings in gevaar ver keerden. Na ongeveer een kwartier spelen dachten we A. te zien doelpunten, maar het felle schot van Gerritse ging juist naast. Enige minuten voor de rust zag de H.S.V. midvoor kans zijn club met een keurige kopbal de leiding te ge ven. Ook in de tweede helft waren de kansen vrijwel gelijk, maar weer was H.S.V., die het doel nog een keer wist te vinden door middel van zyn spil Keemau, die een ver schot in zond, dat via de lat en het hoofd van den A. doelman in het net be mendc strijd. Maar wat hy waar- schijnlijk niet wist hy was te be scheiden om zo iets zelfs te durven denken was, dat het mooie slanke meisje, van wie hy de avond te voren afscheid had genomen want hy bracht zyn avonden zoveel mogeiyk op de Manor door naar de toren trans klom en naar het zichtbare be wijs van zyn aanwezigheid stond te kijken; naar de masten van het schip dat hem nacht en dag herberg ver leende. Maar zeker zou hy niet heb ben vermoed, wat er ln het hoofd van het meisje, bg dit morgenbezoek om- Slng- Soms Het zij haar ogen dwalen over de wijde landen, over de klippen en rotsen met hun kille eenzaamheid en over de heide, die nu nog mat- groen was, maar die straks, als het volop zomer was. zou gaan bloeien en gloeien; dan zou het Ujken, alsof een feeënhand een purperen tapyt uitge spreid had over de hele streek. Het gezicht van de bomen by Garcia's huis bracht Anne allerlei, dat betrek landde. De leiding was by scheidsrechter VIoor in goede handen. VRONE—WSV 1—5 Vrone heeft blijkbaar niet slecht over winterd. want vanaf de aanvang was hij zeker niet de mindere van WSV. De aanvallen waren uiterst gevaarlijk en het was vlak voor de rust, toen de W-doelman een bal van achter de lijn grabbelde, hetgeen de goed lei dende scheidsrechter ontging. WSV was technisch veel beter dan de thuisclub, doch met schieten waren zij niet gelukkig. De V-doelman redde enkele malen verrassend goed, zodat de rust met blanke stand inging. Nadien begonnen de WSV-ers uit een ander vaatje te tappen en voor de wind ontwikkelden zij een zeer snel spel. Reeds spoedig was het 02, doch daarna was Vrone aan bod, maar enkele goede aanvallen brachten geen geluk. Toch wist C. Hoogland tenslotte de achterstand te verkleinen. Een wakker geschud WSV forceerde .fla dit doelpunt de overwinning. Ten slotte werd het 51, een stand, die we met de rust niet verwacht hadden. WMSALCMARIA 1—2 Op een slecht te bespelen terrein, zonder enige accomandatie heeft A'c- maria haar kampioenschap veiliger ge steld. Aanvankelijk hadden beide ploegen veel hinder van de harde wind, welke dwars over het veld stond, doch m- dat de scheidsrechter reeds spoedig voor beide clubs een doelpunt wegens buitenspel had geannuleerd, pasten de spelers zich steeds beter aan en werd de strijd aantrekkelijker. Beurtelings verkeerden beide doelen In gevaar, maar de afwerking der aan vallen liet te wensen over en pas in de -laatste minuut voor de rust werd de eerste helft in het voordeel van W. MS beslist, toen uit een corner ineens werd gedoelpunt (t—0). Na de rust begon AIcmaria fanatiek aan te vallen en na 15 min. werd een voorzet van de Bruyzer oP schitte rende wijze door Schmidt ingekopt. (1-1). Ondanks de aanmoedigingen der tal rijke supporters bleef de stand tot 3 min. voor het einde gelijk, waarna het de Buyzer gelukte met een harde schuiver het winnende doelpunt te scoren (1—2), met welke stand het einde kwam. AIcmaria heeft voor deze overwin ning hard moeten vechten en WM3 is zeker een ploeg, die bij de kopgroep behoort. De scheidsrechter leidde behoorlijk. king had op de twee broers, in her innering. Zg dacht er aan, hoe Juan Garcia met al de kracht van zyn die pe, Zuideiyke natuur had gepoogd, om haar liefde te winnen. In zekere zin was hy geslaagd; zy zelf was gaan geloven, dat wellicht eens de dag zou komen, dat zy van hem zou gaan houden en ongelukkigerwyze had zy hem laten merken, dat hy een klein beetje terrein gewonnen had. Toen had hy zich verbonden met de samenzweerders, die Engeland pro beerden aan Spanje te verraden en, wat nog vreseiyker was, hy had ge poogd. Engeland's Koningin, te doden. In de hartelgke verhouding tussen de Garcia's en Anne en haar broer, was daardoor een grote verandering gekomen. Ze behoorden nu tot twee vyatldelijke kampen; Anne vooral was teruggeschrokken voor Juan Garcia's ware aard. Zy was onuitsprekeiyk dankbaar, dat ze tydlg ontdekt had, hoe hy werkeiyk was, voor ze zich voor goed aan hem gebonden had. Dien morgen was ze heel vroeg Vrone nieuws SINT PANCRAS Was de Zater dagmiddag voor de voetballers uiterst belangrijk door,de ontmoeting Randers 3Vrone 3, Zondagmorgen om half elf krygen de dames van Vro ne 1 hun handbalvriendinnen uit Wle- ringerwaard, Olympia, op bezoek. Olympia was vorig jaar kampioen, maar dit jaar gaat het niet zo goed, hoewel het lastige tegenstansters biyven. Bovendien zal Vrone vermoe- delijk de keepster, de bekende hard- rydster Mej. Strgbis moeten missen omdat zy door ziekte verhinderd is. Daarna spelen de meisjesadspiranten tegen die van Olympia. Evenals voor Vrone 1 zal dit de eerste ontmoeting zyn met de roodbroeken. Op een goc bezochte vergadering heeft het Vrone-bestuur afscheid ge nomen van de familie Tol, de spil van de handbalafdeling. De voorzit ter dankte voor het onnoemeiyk vele werk, dat verzet is, door Wig als se cretaresse en door Wim als trainer. In een voordracht wer hun werk nog eens nagegaan en een bloemstuk ~n enkele cadeautjes overhandigd. Tol dankte mede namens zyn vrouw en sp-rtk <*- hoop ;f, d-' het Vrone goed z?l gaan. Als secretaris werd gekozen de heer C. Zeegers, vgl d«^ heer P. V- kers het trainerschap heeft aanvaard. Laat ons hopen, dat beide heren zich wakker, iets bgzonders voor haar doen. In den regel had haar dienst maagd, Thirza Stettoing, die ia de ka mer naast de hare sliep, moeite ge noeg om haar meesteres te wekken; nu was ze al wakker lang voordat ze geroepen werd. Anne zat overeind in bed en keek om zich heen, alsof ze iets ongewoons zag; maar er was in de lange kamer sinds de vorige avond niets veran derd. Toen viel haar blik op het ven ster, dat geen gordynen had en ze zag dat de morgenschemering begon aan te breken en de zon weldra in al haar glorie over zee en heide zou schgnen. Anne deed haar deur open. Zg had zich vlug gekleed, maar haar lang haar, dat gewoonlijk als een kroon om haar hoofd lag, hing nu van haar schouders omlaag het was hele maal verschUlend van dat haar vrien din Mistress Bess Carew het was glanzend, golvend blond haar, dat prachtig by haar diep-blauwe ogen en blozend-blanke gelaatskleur paste. In dezen vleugel van het huis wa ren drie kamers de grote, die An ne als slaapkamer gebruikte en een voor Thirza en dan nog een soort bergkamer, waar Anne haar kleren en andere dingen, die zij niet dageiyks gebruikte, bewaarde. Zy keek in Thirza Stebbing's ka mer en haar geregelde ademhaHng zeide haar, dat zy nog sliep. Toen daalde Anne de trap af. Deze liep door de gehele lengte van het huis; behalve door de vleugel waar de be dienden sliepen. Haar broer's kamer lag in het midden van het huis, aan de Westzijde. De deur van Sir Giles' slaapkamer stond op een kier, dat was al een vreemd teken. Anne bleef een ogenblik zwaar ademend staan, voor ze zich ging overtuigen, dat hy er niet was. In dat gedeelte van het huis was het nog volkomen donker. Anna duwde de deur verder open en keek de kamer rond. Zy zag, dat hy inderhaast vertrokken moest zijn: hÖ was altyd heel zorgvuldig op zön Kle ren en nu lag alles in het i Nu 't ijs i| de sloten en vaarten verdwenen is, kan de schade worden opgemaakt, die de winter waarvan vooral de sneeuw, die licht en lucht afsloot aan de visstand in onze polderwateren heeft berokkend. En al dadelijk moet worden geconstateerd, dat deze zeer gr>ot zal zijn. Veelal de bijzondere moeiten ten spijt, die sommige polderbesturen zich getroost hebben, om stroming en verver sing in het water te verkrijgen door inlaat-pompen en bemalingN. installaties in werking te stellen. De visserman heeft nog enige h0op, dat niet alle zeelt dood is Met de overige vissoorten is dit wel het geval. Voor de aal echtrr staat men voor een vraagfek *n. Dit is een zeer eigen aardige vis die zich niet spoedig laat zien. -Zo werd b.v. na de buitengewoon strenge winter van '40. 't eerste jaar nauwelijks aal gevangen, terwijl het daarop volgende jaar de vangsten heel goed waren Waar kwam die vis vandaan, terwijl toch h«r bewijs voorhanden was. dat ec gTote hoeveelheden de ood had den gevonden? De bekende uitdrukking „Laten we als de vissers op houp ,|-ven". willen we de visserman en onszelf voorhouden! Naai hel Engels van CLAlRE ROBlNSON

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2