Alkmaar in de verzengende hitte Wij bezochten bet Zomerbad Zij haalde millioenen tevoorschijn „Uemoneneiland george, twee daPPere Ar Wie kaatst... RADIO De laatste dagen mag zich het Indonesische vraagstuk in minder be langstelling verheugen dan voorheen en ook de woningnood en andere ur gente cn minder urgente kwesties worden minder vaak besproken. Het onderwerp van de gesprekken vormt nu de warmte, 't Is warm, lezers, in derdaad. Van de eenvoudige hulsmoe- der-vaa-zeven-kinderen, tot de ijvc- rige ambtenaar-mel-hoge-boord het nuffige winkelmeisje toe. alles «preekt, klaagt of moppert over de warmte. Men hoort het in de winkels en op straat, op de kantoren, in fa brieken en treinen. WarmDe Bilt verkondigt iedere avond, dat er on weer komt, maar... iedere morgen weer rijst de zon .als een rode bol omhoog aan de hemel om weer on barmhartig te gaan branden op het merendeel van de niet rentenierende mensheid, die zonder veel animo tn de bijna tropische hitte naar haar werk trekt Maar tegenover dit alles staat daar het drietal uitstekend in gerichte zwembaden, ln het bezit waarvan Alkmaar zich gelukkig prij zen mag: dj Overdekte, Pesie en het Zomerbad. Zomerbad-dorado. Terwijl Uw verslaggeefster, liggend op de pas vernieuwde grasmat van het Zomerbad deze regels schrijft, is de drukte daar enorm groot De grootste drukte staat het zwembad echter nog te wachten, .lodra het vier uur is, stroomt de schooljeugd binnen. Ze verspreidt zich over de rijen hokjes, de kleren vliegen links en rechts en dan wordt er een duik ln het niet eens zo koele water geno men. In het „pierebadje" kan men letterlijk over de kinderhoofdjes-lo pen. Daar brengt Marietje haar broertje de eerste regelen der zwem kunst bij; daar schreeuwt Keesje onredelijk dat het water zo koud is en hij er uit wil en even verder brult Karcltje omdat h(j nu al weer naar huls moet en< per sé niet wil. Op de drie springplanken bij het grote bad verdringen zich de duiklustigen; van de kant af worden hun prestaties door luierende, zonnebadende toe schouwers gevolgd. Het bad, dat de laatste dagen 12 1300 bezoekers per dag heeft, ziet er weer keurig uit. Alles is opnieuw met de verf kwast bewerkt; de rietmatten die "t bad omringen zullen ook vernieuwd wor/ien. In liet gezellige restaurant dat dit Jaar voor het eerst met sterk ver- laagdo prijzen door de buffethouder en zijn vrouw wordt geëxploiteerd, staat men steeds klaar om dorstige kelen te laven. Ook in Pcslc's na tuurbad is de drukte deze dagen ^bij zonder. Diplomazwemracn. Do overdekte, die ln deze dagen voor velen tijdelijk afgedaan heeft, werd Dinsdag overrompeld door een stroom schoolkinderen, die hier di ploma kwamen zwemmen. Kinderen van alle scholen trachtten door zo goed mogelijke prestatie in het bezit van het begerenswaardige papiertje a, b of c te komen. De heer Van der Grient probeerde uit de door elkaar krioelende, zodkende zwemmertjes wijs te worden en zuchtte: „Donder dag moet er versterking komen, zó gaat het niet langer!" Niet minder dan 684 inschryvin gen waren ditmaaal binnen geko men; 684 kinderen zullen er Dins dags, Donderdags en Zaterdag, meer of minder zenuwachtig, voor de jury aantreden om een der diploma's te behalen. We zagen daar juist een drietal meisjes van de huishoudschool voor het diploma C, dat vrij zware eisen ■telt. hun best doen. Crawl, gekleed FILMAVOND HEILOO De bond van oud-illega le werkers organiseert Donderdag een filmavond in „De Rustende Jager' met als hoofdfilm een film over de in vasie. een documentaire oorlogsfilm dus. De baten komen ten goede aan de herstel 1'ngoorden van de Bond. Wij wekken onze lezers gaarne op deza avond bij te wonen, men steunt darmee een zeer symphatiek doel. ATHLETIEK SUCCES VOOR D.O.V.E.S. HEILOO Een tweetal leden van DO7ES nam Zondag deel aan de Na tionale Athl. wedstrijden van Suomi te Devetwljk. K'. Blokker liep de 800 tn. Juniores en werd uit een veld van 30 lopers 4e 'n de tiid van 2 min. 12.5 sec. hior- mH» het junioren clubrecord van DO" VF" met bijna 3 sec. omlaag halend. KI. Bakker stootte de kogel 1236 m. (oo' een nieuw clubrecord) wat een Se rijs opleverde. ar de fraaiste prestatie verrichtte Br- eer op het nummer Discuswerpen kl. B. Hier behaalde hij een 1ste prijs met een worp van 38 30 m.. wat we derom een clubrecord betekende; en promotie naar kl. A. Hij schaarde zich met'•en onder de beste 10 werpers van Nederland. As. Zondag gaat D.O.VRS. met een MP-91 re ploeg Junioren cn heren naar DJ ook té Beverwijk zwemmen, duiken, balwerpen. Alles ging goed, maar het beruchte „bord jes duiken" wefÈ één van hen nood lottig. Afgewezen; een volgend maal overdoen!" „Het schoolzwemmen is hier in Alkmaar gelukkig goed georgani seerd" verzekerde de heer Van der Grient ons. „2500 kinderen Vvan alle Alkmaarse scholen zwemmen hier om de veertien dagen in schoolver band". Hier wordt er hard aan ge werkt dat 't opgroeiende geslacht zo veel mogelijk uit geoefende zwemmers zal bestaan. Voor Alkmaar, dat der gelijke zweminrichtingen bezit, niet meer dan een plicht! Eénrichting verkeer Dorpsstraat BEUGEN Gistermiddag om 4 uur deed 5>ch een botsing voor tussen twee luxe auto's op de beruchte splitsing DorpsstraatKarei de Gro telaan. De uit Alkmaar, komende luxe auto moest voorrang verlenen aan die uit de Karei de Grotelaan, maar werd hierin gehinderd doordat laatst genoemde de bocht te veel naar links nam. De bestuurder, de heer F. L., Dr. uit Bergen, kwam er goed af; zijn tegenligger, de heer W. y. d. V., uit Alkmaar en diens medepassagier, de heer F. Br. uit Driehuizen, liepen beiden hoofdwonden op. De heer Br. is naar zyn huis ver voerd, terwijl de auto op sleeptouw naar Alkmaar werd genomen. De behoefte aan éénrichtingver- keer op de Dorpsstraat en wel alleen van Bergen uit deed zich weer eens gevoelen. Hopelijk komt de nieuwe „weg naar Zanegeest" nog dit jaar ge reed en kan via de nogmaals ver lengde Dr. van Peltlaan aldus het éénrichtingverkeer ook naar Ber gen worden ingevoerd. Het Vinkenhuisje NIET VOOR PAARDJES. MAAR VOOR PAARTJES BERGEN In aansluiting op ons berichtje omtrent het rustieke huisje aan de Renbaanlaan, hetwelk korte lings tot paardenstal werd gedegra deerd, nog het volgende: Dit woninkje heeft de toenmalige eigenaar van het terrein Dr. Prin sen Geerligs vóór het eind van eerste wereldoorlog laten bouwen uit piëteit voor de Berger historie (Men leze „Twaalf eeuwen Kennemer His toriën" door Dr. H. C. Prinsen Geer ligs, Uit. Coster, Alkmaar). Het is nl. een copie van het be kende „Vinkenhuisje" op de Vinken- kroft. Dit was door de aldaar ge- interneerde Duitse militairen als waskeuken gebruikt en zodanig ver nield dat het in 1918 moest wor den afgebroken. Het Vinkenhuisje was voordien be woond geweest o."m. door meester Quant, wiens school en schoolhuis (een oud verbouwde kapel uit de 13 of~ 14e eeuw) op de grens van Bergen en Wimmenum in 1865 af brandde. Toen zijn schooltje niet meer werd opgebouwd, heeft meester Quant te Bergen het Vinkenhuisje betrokken en er nog jaren, privaat lessen gegeven. In verband hiermede twijfelen wij dan ook niet, of de geheel getrouwe cople van het Vinkenhuisje- is met weinig middelen tot een benijdens waardig woniókje te maken niet voor paardjes; maar voor paartjes. Bovendien zijn de onlangs aange brachte tralies voor de ramen en de draadversperring achter de plecht statige leeuwenkoppen te enen male in strijd met het beoogde doel van Dr. Prinsen Geerligs en moet dit van weinig piëteit of veel onwetendheid getuigend gedoe elke minnaar van de aloude historie van ons mooie Bergen tegen de borst stuiten. Een paar rustige ménsen, die oog hebben voor de betekenis van het gebouwtje en die het tuintje weer in zijn oude glorie weten te her scheppen, zullen er gelukkige jaren kunnen doorbrengen en ook histo risch bezien zal hier niemand be zwaar tegen kunnen maken, om over de directe woningnood nog niet eens te spreken! Waf doel en deed de P.R.A.C.? van plaatsen waar deze niet hoorden Een ieder weet -wat de letters P.R.A. betekenen. Maar weinigen weten, wat de P.R.A.C., spreek uit „de prak" beduidt. Welnu: het is de Politieke Recherche rffdeling Colla boratie, de dienst die belast is met. de onderzoeken tegen collaborateurs, zoals de naam al zegt, en speciaal tot taak heeft, het geld dat cXze lieden door onvaderlandslievend kocp- mansgedoe in de oorlog aan zich hebben getrokken, weer 2huis te brengen daar Waar het hoort: bij de gemeenschap, oftewel ln 's Rijks schatkist. Voorwaar geen gemakke lijke taak. Het laat zich denken, dat de heren collaborateurs principiële bezwaren hebben tegen deze fiscale recherche-dienst; dat zij beven van angst voor hét financiële schrikbe wind, dat onder hen wordt uitge oefend. Laten we eens met gepast leedver maak de bedragen bekaken, die de P.R.A.C. van Alkmaar vay 1 Juni 1945 tot 1 April 1947, onder schot wist te krijgen. Ruim 200 zaken zijn in die periode afgehandeld. Ze had den btf elkander een omzet van 147 millioen, waarvan ruim 105 millioen voor leveringen aan de mëffen. Niet minder dan zeven milHoen was niet behoorlijk in de hoekon ver antwoord. (Wie lacht daar?) Dc winsten door de heren gemaakt, be droegen een 25 millioen. Een klein, maar rancuneus team Hoe werkt nu de P.R.A.C. om de ze en andere bedragen op te sporen? Het kortste en best typerende ant woord zou zjjn: met iHst en ijver, want 't is een kolfje naar de hand van het groepje mensen dat met de ze dienst belast is, om, desnoods dag en nacht, de heren collaborateurs het loven in de magere jaren zuur te ma ken. De acht rechercheurs en de even grote groep administratief deskundi gen voelen tich met het achttal ty pistes en verzorgers van de docu mentatiedienst broederlijk verbon den ia een gezonde rancune waar het er om gaat het smerig verdiende geld terug te halen. Maar de methode, waarop dit ge schiedt? Allereerst Jtreeg men de be schikking over uitgebreid materiaal, afkomstig van de in beslag geno men Duitse archieven. Men heeft in Alkmaar zo'n duizend dossiers van diverse vindplaatsen, en zy dragen voor oén gedeelte het karakter van een extra boekhouding waar de heren Wehrmachtslcveranciers niet op ge rekend hebben. Een geval, dat groeide als kool Zo was er dat geval van die man in Texel. Z(jn zaakje leek aanvanke- Itfk onschuldig. De leveringen die hjj gedaan zou hebben zouden althans, naar-uit zyn boeken bleek, niet meer dan voor een f 1000.zijn geweest. Maar de P.R~A.C. kwam er achter, dat de man twee en een half mil joen meter telefoonkabel aan de Duit sers had geleverd (zgn. rywielsrioer, da hjj links en rechts had opgekocht en met een zoet winstje van de hand gedaan) en bovendien nog een aantal machines, in totaal voor een waarde van een 2,7 millioen gulden. De omtrek van de gaten „Aan de boekhoudingen die de he ren er op na hielden zult u.wel niet veel gehad hebben, wel?" zo vroe gen vrij de heer J. Ober, hoofd van deze dienst, met wie wij over de re sultaten van het werk van hem en zijn mannen een onderhoud mochten hebben. „Die boekhoudingen vertonen over het algemeen maar gaten. Maar de hele kunst is, om die gaten te ont dekken, hun omtrek te bepalen daaruit je berekeningen te maken". Misschien klinkt dit antwoord wat raadselachtig, maar de bedoeling werd ons volkomen duidelijk, toen wij een papiertje te zien kregen waarop enige polissen, voor hoge be dragen door een der heren van de firma Holman afgesloten om tegen het einde van de oorlog een gedeelte van zijn vermogen veilig te stellen. Een stuk of vier,, vijf nummers van deze polissen stonden onder elkaar en het opvallende was, dat de eer ste twee op elkander volgden, even eens de laatste. Maar daartussen in was een gaping van vele nummers. Iemand met een goede speurneus vertrouwt zo iets niet De recherche -machinerie werd in werking gezet en de ontbrekende nummers wer den gevonden. Zy stopden, een klein tje uitgezonderd, alle op naam van dezelfde meneer Holman, ten bedrage gezamenlijk, van....', een ton. Dat is nu: een gjat vinden en de omtrek er van meten. De buit i i niet onaanzienlijk I Dat deze fiscale opmetingen be langrijk zyn, blijkt wel uit de uit kómsten. De fiscale autoriteiten, aan wie de resuutaten van de onderzoe kingen vertrouwelijk gemeld zjjn, hebben een ruim acht millioen gul den aan zekerheidsstellingen kunnen eisen. Dit bedrag is nog aan de lage kant. daar in vele aanslagen de ver- mogensaanwasbelasting nog niet tot haar recht ls gekomen. De totale fis cale buit van het rayon Alkmaar kan veilig getaxeerd worden op een f 10 millioen. Geen mager resultaat, als men bedenkt dat daarmee de ge hele vermogensaanwas van de „be handelde" collaborateurs nagenoeg is verdwenen. Deze wordt n.1. ge raamd op een 10.4 millioen gulden... Amerikanen P)^. ~l" De spannende geschiedenis van BIL1. en Wie kaatst moet de bal verwacb ten. Daarom zal het de heer Koop- meiners niet verwonderen, dat even in het publiek terug komen op de houding, .welke hij Vrijdagavond jegens onze verslaggever, de heer Th. Koesen en daarmee jegens ons heeft aangenomen. Te meer niet, omdat hij in een gesprek, dj.t we la ter met hem hadden, aan het ge beurde een zeer principieel karakter gaf. Wat er dan wel is gebeurd? Ziehier het incident in vogelvlucht Vrijdagavond werd In „Het Gul den Vlies" een avond gehouden, ge organiseerd door de Katholieke Ar beidersbeweging. Als spreker trad op de heer Godfried Bomans. Na tuurlijk hadden we er een verslag gever heengezonden, doch deze mocht op last van de heer K>.pmeiners de zaal niet betreden. Tevergeefs wees hij de heer Koopmeihcrs, die hem had gezegd alleen een verte genwoordiger van de R.K. pers te dulden, er op, dat ook de niet-ka- tholieke Noordhollandse Courant aanwezig was. Tevergeefs deelde hy mede persoonlijk met de heer Bo mans bevriend te zijn en een uitno diging van de spreker te hebben ontvangen. Hjj moest en hij zou ver dwijnen. We kunnen hierkan toevoegen, dat toen de hr. Bomans ln de pauze van het geval hoorde, deze overwoog om zich verder terug te trekken. Dat dit niet geschiedde was mee het ge volg van onze verslaggever, die de spreker aanried om rustig door te gaixp en de dingen niet ter wille van hem op de spits te dryven. In het telefoongesprek, dat we over deze aangelegenheid later met de heer Koopmeiners voerden, beves tigde deze ons de heer Koesen niet te hebben toegelaten. Hjj dulde, zo luidden zijn woorden, een „vijandelij ke" pers niet ln de zaal. Op onze vraag, waaraan we deze betiteling te danken hadden immers, we hebben ons er steeds op toegelegd, niemand, wie dan ook, in zijn gods dienstige gevoelens te kwetsen zei hij ons, dat hij alleen de R.K. pers als bevriende pers kon beschouwen en dat alles, wat niet principieel ka tholiek was, naar zijn opvat! in g slechts aanspraak kon maker^ op de kwalificatie „vijandig"' Hiermede hadden we het gesprek natuurlijk gevoeglijk kunnen beëindi gen; wanneer de dingen op een dus danige wijze worden gesteld, dunkt ons Iedere verdere discussie over bodig. Toch wezen we hem er nog op, dat er wél een verslaggever van de oók niet-katholieke Noordholland se Courant in de zaal was geweest. Deze_ courant schijnt de heer Koop meiners blijkbaar toch een tikje be ter te liggen. Wellicht zijn prettige ervaringen uit -de oorlogsdagen voor hem oorzaak om bij deze courant iets door de vingers te zien. Althans hij had van de verslaggever van dit blad „niets bespeurd". Geweest echter is die er wel en Zaterdag bracht dit blad een uitvoerig verslag van de avond. Zo liggen de papieren. En nu hopen we toch omtrent één ding helderheid te zullen krjjgen. Is de opvatting, welke de heer Koopme'ners huldigt, een persoonlijk inzicht? Of wordt dit door de verdere bestuursleden ge- deeJd? In het eerste geval zullen we de zaak maar ruStig naast ons neerleg gen, want dan is zè niet Waard er veel aandacht aan te verspillen. In het tweede geval echter wordt ze ernstiger en dan zou het kunnen zijn, dat er nog wel eens een hartig woordje over gesproken wordt Gelukkig hebben 'we de indruk ontvangen, dat het eerste het geval is. Deze opvatting kregen we uit een gesprek met de heer ven Slinger land, voorzitter van de K.A.B., die het betreurde, da£ de heer Koesen zich niet tot hem had gewend. Dit zou, naar hjj meende, de aangewezen weg zjjn geweest Helaas was dit niet mogelijk, aangezien de heer van Slingerland zich in de zaal bevond en de heer Koopmeiners -Je heer Koesen belette deze binnen te gaan. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie). HARDER WERKEN ZUINIG LEVEN? SPAREN MAAR NIET VOQR HET MILITARISME F 1.032.057.000 waren de uitgaven voor het militaristische apparaat. In 1946 offerde ons arm Nederland ruim een milliard op het altaar van Uit Heerhugowaard VOORLICHTINGSDIENS t Maandagavond vond in de kleine zaal Rus onder een temperatuur, die aan die van een hotelkeuken in de tropen deed denken, de eerste van de zes lessen vnn de voorlichtingsdienst voor. plattelandsvrouwen onder lei ding van mej. Driessen, plaats Een twaalftal dames had aan de oproep van het gevormde comité gehoor ge geven. Een gezellige discussie, besloot de welgeslaagde avond. EEN NIET ONGEVAARLIJK VERMAAK Bij het schijfschieten op het Lente feest op het gemeentelijk sportterrein had een der deelnemers het ongeluk dat de kogel terugketste op de zich nabij de roos bevindende ijzeren plaat en in de oogstreek terecht kwam. Gevolg was, dat hij zich de volgen de morgen onder dokters behandeling moest stellen. NAÖEEL VAN DE BOMINSLAG De door de diverse op 7 September 1944 neergevallen ^bommen in de om geving Basserweg-Midenweg' zichtba re schade was geweldig. Er blijkt thans dat er ook nog onzichtbare schade is geweest, die tot uiting komt bij panden, die schijnbaar de lucht druk gunstig hadden doorstaan. Een drietal panden werden ons genoemd, die thans afwijkingen beginnen te vertonen, die naar alle waarschijnlijk heid 't gevolg zijn van de toen plaats gehad hebbende bommenregen. INGRIJPENDE REPARATIE Naar men ons mededeelde zullen binnenkort aan het motorgemaal aan de Huygendijk ingrijpende reparaties moeten worden verricht ter verster king vén de fundamenten van de mo toren en de waterinloop. WATERLEIDINGPLANNEN Van de drie z.g. niet rendabele ge deelten waterleiding in onze gemeen te, waarvoor indertijd plannen beston den tot aansluiting aan 't provinciaal waterleidingnet zal zodra de materi aaltoestand dit toelaat, het gedeelte^ Veenhuizer Middenweg aangelegd kunnen worden. Eensgezind hebben daar alle bewoners zich achter het plan gesteld en zich bereid verklaard de z.g. meerkosten gezamenlijk te dra gen. Voor het gedeelte Jan Glijnisweg en Boterweg, waar niet die eensge zindheid heerste, hangen de plannen nog steeds. Ook de bewoners van de Huygendijk zouden gaarne van deze aanleg willen profiteren. Ik zijn daar naar men ons mededeelde een drie tal t.b.c.-vrije veestallen, waarvan de eigenaars met verlangen naar aanslui ting bij het net uitzien. God Mars. Dit is niet alleen ergerlijk, het is waanzinnig. Het is ruim f 100 per hoofd der bevolking. Behalvt uit ideële overwegingen is het ook uit het oogpunt van ons volksbehoud, van ons volksbestaan onverantwoordelijk. Wij gaan daardoor ten gronde. Is het nodig? Was het nodig? Heeft het enig nut!. Zijn wij er mee gebaat als pion op het internationale schaak bord te mogen fungeren? Wij zullen geschoven worden door de groten en op zijn tijd als kleinen zeker geslagen Laten wij bedanken voor die eer, me de te spelen in het internationale con cert. Wij mogenonze vingers niet branden, door op bevel der groten te „mogen" vechten. Handen af van dit ergerlijke politieke militaristische spel. Laten wij wijzer zijn! Wij zijn onmachtig. Daaraan is niets te veranderen. Met of zonder milita risme, wel af geen afspraken, over eenkomsten of verdragen. De. 'r beslissen! Kijk naar Linggadjatl. Dat stond van te voren vast. Daaraan kon. noch een Ned. regering, noch een Ned. leger iets aan of in veranderen; Zie maar de wensen van Engeland en de U.S.A. Die moeten uitgevoerd! Ongeacht wat andere landen doen, moeten wij, willen wij niet ten gron de gaan, voor ons land het militarisme afschaffen. Waarom 't volk nog meer en langer gebrek laten lijden dan werkelijk nodig is? Veel en onnodige ontberingen hebben wij ons al moeten getroosten. Het is nu welletjes! Als wij het militarisme uitbannen, wat kan er dan al niet gedaan worden uit de verkregen besparingen. Ziehier de directe voordelen: Veel leed, zorg en kommer door het onder, de wape nen komen was vodrkomen.x En wij zouden nietde kans belopen in een bloedig conflict betrokken te worden. De bespaarde manschappen zouden weer bij de productie „ingedeeld" worden. Meer artikelen! Met de bespaarde deviezen kopen wij grondstoffen en machines in het buitenland. Grotere productie! Door de uitgespaarde guldens zou den wij hét levenspeil direct aanmer kelijk kunnen doen stijgen. Aan leder van ons gratis zijn rantsoen brood en bot'-' Van het restant, kunnen de pensioe nen en uitkeringen aan behoeftigen en ouden van dagen aanmerkelijk verhoogd worden. Dit, Volk van Nederland, kan gedaan worden met de 1.032.057 000. die in 1946 verdween in do geopende muil van het monster militarisme. Wat wilt gij? Wat doet gij? Kaës. STAKINGEN IN ZAANDAM De Dinsdag door de E.V.C. afgekon digde staking van 24 uur in de hout bedrijven uit protest tegen de lage lo nen, had inderdaad tot gevolg dat bij 'n viertal middelgrote bedrijven en bij Bruynzeel gedeeltelijk het werk werd neergelegd Br deden zich geen wanordelijkhe den voor. De werkgevers verklaarden de staking onwettig aangezien de loonregeling landelijk is en zij ver klaarden voorts, dat de actie in geen geval aanleiding tot loonsverhoging zal geven. UITZENDINGEN DONDERDAG 5 JUNI 1947 Hilversum I 301 m. Nieuws om 7, 8, 18, 18, 20 en 23 uur. AVRO 7.30 en 8.15 Vrolijke gram.; 8.45 Gram.; 9.15 Morgenwij ding; 9.30 Ged. uit „Oratoria" van Hfindel; 9.45 Arbeidsvitaminen; 10.50 „Kleutertje, iuister!"; 11.00 „Ver geet U hét niet", een plaatje en een praatje; 11.20 Pianospel; 11.45 Fam. berichten; 12.30 Muziek van Victor Herbert; 12.35 Andre de Raaff, pi ano, Jaq. Schutte orgel; 13.15 Vau deville-orkest; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Kamermuziek, gram.; 15.00 „Voor zieken en gezonden"; 16.15 Actueel filmprogramma; 17.00 Ka- leidoscoop; 17.30 Skymasters; 18.15 Sport door Ad van Leeuwen; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.05 Radio- strip; 19.15 Radio Volksmuziek school; 20.15 Radio Philh. Orkest; 21.10 hborspel: „De duivel in de fles"; 22.05 The Romancers; 22.45 Vraaggesprek met Ednard Verkade; 23.15 Dutch Swing College; 23.30 Lichte muziek. Hilversum II 415 m. Nieuws om 7, 8, 13, 19, 20 en 22.30 uur. KRO (Sacramentsdag) 7.45 Harp met begeleiding (Ravel); 8.15 Gram.; NCRV 10..00 Leger des Heils; 10.15 N. H. Morgendienst 10.45 Orgelspel; KRO 11.00 Ra- dio-ziekenbezafik „De Zonnebloem"j| 12.03 omroepkamerorkest: 13.20 Or kest Albert Sandler; 18.45 Voor do Vrouw (Caty Verbeek); 14.00 Con tinental Kwintet; NCRV 14.10 Voor de vrouw (over vacantie-kle- ding); 15^)0 Orkest Marek Weber fDOtpourri's uit 15.30 Koor- zau6, 16.00 Bijb,> 16.45 Con cert: fluit, viola Ua gamba en clave- cimbel; 17.15 Lichte disco-klankenjj 18.00 Kerkorg.elconcert; 18.45 Lezing Landelijke Ruitersport; 19.30 Actu eel geluid; 20.05 Strijkorkest o.l.v, Willy Busch; 20.35 Lezing over de Chr. school; 21.00 Vrij en blij21 50 Met band en plaat voor TT 2o$0 Non-stop gram.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2