STADSNIEUWS Van de chaos tot de orde Nationaal concours hippipue te Alkmaar Hij had tabak! van de zwarte handel Agenda De Kinderpojitie heeft geen gemakkelijke taak RADIO De Alkmaarse begroting (ll) Al wonen we niet in een stad, die aanspraak kan maken op de kwali ficatie van „groot", toch valt er uit een begroting van Alkmaar wel het een en ander te leren omtrent de algemene gang van zaken in onze samenleving. Te meer ia Uit het ge val. omdat Alkmaar een aantal be dreven bezit, die de malai9e van de bezettingsjaren in volle omvang heb ben meegemaakt. En waar het in onze stedeltfke begroting gewoonte is om steeds de cijfers van drie jaren naast elkaar te stellen, daar hebben we de beschikking over enig verge lijkend materiaal, dat enerzijds zeer interessant mag worden genoemd, dat anderzijds duidelijk in het licht stelt, hoe er werkelijk weer sprake is van grote vooruitgang. Onder de bedrijven zijn er drie, die de oorlogsmisere in volle om vang te dragen kregen. Dit waren het electriciteitsbedrijf. het gasbe drijf en het slachthuis. Ieder herin nert zich nog de licht- en vleesloze periode, die aan de bevrijding voor afging. Dat de genoemde bedrijven daardoor in een meer dan deplora bele toestand waren gebracht, be hoeft geen betoog. Ze kregen kolos sale verliezen te boeken; de bronnen waaruit onze gemeente eenmaal ieder jaar tonnen kan putten, waren door de bezetter volkomen droog gelegd. Ziehier enkele cijfers, die nauwe lijks commentaar behoeven: Electriclti lisbod rijf Verlies 1945 Geraamde winst 1917 f 96.957.89 103.114.— Gemeenteslaehthuis Verlies 1045 f 30.330.46 Geraamde winst of verlies '47 geen Gasbedrijf Verlies 1915 f 323.021,43 Geraamde winst of verlies '47 geen Voegen we hieraan toe, dat de ra mingen voor alle drie bedrijven ons aan de veilige kant dunken en ver moedelijk nog wel enige speling zul len blijken te bezitten, dan mag worden geconstateerd, dat ons ge- meentellijk bedrijfsleven aardig bezig is zich te herstellen. De onprettige gedachte hierbij is, dat het electrici teitsbedrijf weldra geen gemeentelij ke bron van inkomsten meer zal vormen. De daaruit voortvloeiende bate is de gemeente afgenomen door de provincie, die daarmee wèl het eigen belang dient, maar die onze toch al berooide gemeente voor nog groter moeilijkheden stelt. Ook de begroting voor Gemeente werken toont, hoe de sporen van de oorlog allengs werden uitgewist, zij het ook. dat dit zich hier op geheel andere wijze openbaart. Zo bevat de rekening 1945, die in het geheel f 857.578.29 beliep, de volgende posten: Werkzaamheden tijdens en na de Duitse bezetting f 56.316.39 Wachtdiensten tijdens de Duitse bezetting f 27.476.28 Opruimingswerkzaamh. 607.474JM5 Al deze posten zijn verdwenen. Wel echter wordt weer aandacht besteed aan dingen, die gedurende de oorlog werden vergeten. En zo bevat de be groting. die thans een totaalbedrag van f 312.102, laat zien, posten voor onderhoud van straten, wegen, mark ten en bruggen tot een totaal van f 166.115.— tegen slechts f 36.689.75 in het jaar 1945. UIT IIET POLITIEDAGBOEK In de nacht van Maandag op Dinsdag is door de politie aangehou den een 24-jarige Amsterdammer, van wie de opsporing en aanhouding door acht verschillende instanties was gevraagd. De man zou zich o.m. schuldig heb ben gemaakt aan heling, rijwieldief stal en ongeoorloofde handel in mi litaire goederen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmus J. M., z. v. G. A. Zentveldt en E- J. Vrijhoef; Adriaan C., z. v. J. L. Breetvelt en J. H. Tolman; Joseph G. R., z. v. R. Veken en G. J. A. Hogeling; Ja- cob D., z. v. C. N. de Vries en D. Hemelrijk; Divera IJ. A., d. v. C. J. A. Bel en D. C. C. de Korte; Ewoud J.,- z. v. E. J. Beemster en E. Teileman; Elisabeth M., d. v. C. van Kampen en S. Zwart; Johanna G.. d. v. J. Oudshoorn en J. J. Riepen Gehuwd: Antonius G. J. Kuhnc en Alida M. Groen Cristian Heidema en Hendrika Hidding. Overleden: Cornelia Buis, oud 87 jaar, weduwe van E. Zwart. Melchert Schuurman De uit de bezettingstijd in Alk maar welberuchte Melchert Schuur man zal op Vrijdag 20 Juni voor het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam terecht staan. Hem is ten laste ge legd, dat hij heeft dienst genomen bij het „Vrijwilligerslegioen Nederland" en dat hij aan leden van de Feldgen- darmerie in September 1944 een brief je heeft overhandigd met namen en adressen van personen die voor de ondergrondse zouden werken en in het bezit zouden zijn van wapens. Circus Strassburger van 21 tot en met 24 Juni Olifanten, tijgers, kamelen en drommedarisaen zullen binnenkort tot verrukking van onze dierbare jeugd door Alkmaars straten gaan. Met de clowns, de acrobaten en tra pezewerkers. de goochelaars en mu zikanten. zijn zij de artisten van het circus Mikkenie Strassburger, dat onder leiding staat van Karei Strass burger en vnn 21 tot en met 24 Ju ni onze stad zal bezoeken. Weldra zal het Canadaplein weer het toneel zijn van hardwerkende mensen onder uier handen het circus zienderogen verrijst, het circus met zijn vele wonderen, die de stijfsten en deftig ste» onder de volwassen toeschou wers enige uren tot kinderen kunnen maken en de kinderen tot gebiolo geerde wezens met starende ogen en openhangende monden. Noord-Holland bezit een schat aan prachtige paarden. Deze, foto werd genomen tijdens een paardenkeuring, welke onlangs op het gemeente lijk Sportpark te Alkmaar, waar straks de mooiste dieren uit ons land zullen verschijnen, werd gehouden. Het jaarlijkse concours-hippiquè te Alkmaar, dat zo langzamerhand in Nederland en zeker in Noord-Holland een goede klank heeft gekregen, zal dit jaar a.s. Zaterdagmiddag op het Alkmaarse Sportpark gehouden wor- Met enig.- moeite had ik me nog Juist een staanplaatsje weten te ver overen op het balcon van de trein. Ik had het voorrecht daar een van onze grote politici en economen te ontmoeten, een van het uitzonde lijke staatsmansformaat als men uit sluitend plee ft te ontmoeten op een tram of trri «Woon. Langzaam, zette de trein zich beweging en de gesprekken volgden zijn voorbeeld. Maar al gauw ver flauwden 7.ii. ebden weg en was het alleen HIJ die nog sprak. De schare van het achtcrbalcon luisterde in bescheiden deemoed naar zijn woor den dl™ grt'-'rden van vernuft, on dervinding. inzicht en manlijke ka raktervast h"1De U.N.O. was een doodgeboren k'ndle. Er zat een lucht je aan de d«vleten. Van Linggadja- ti deugde laars en van de Ne derlandse regering nog veel minder Het probleem der politieke delin quenten wr-1 ..averechts-verkeerd" aangepote' p- z-tiverlng was van d verkeerde knnt begonnen en de ille galiteit in meneertje daar kon hy een boe' over open doen, als het moest boekje bleef dicht want plotse') viel zyn oog op de sigaar die overbuurman voor de dag haalde o~* er met de vereiste plechtigheid h-t ountje af te byten. Nog voor d- sigaar de tijd kreeg om zich aro te laten «teken, was zijn doopceel reeds halverwege ge licht. Het vr '«reven der sigaren, zo leerden wy. wr« de grootste stommi teit. ooit door de regering begaan ^'at zou het onv-rmijdelyk ge- zijn? Zwarte meneertje, zw.ir te handel bij d« konijnen af. Een re gering die de zwarte handel in de hand werkt! In schraapte drie maal mgn keel «n merkte schuchter op. dat het pu bliek dan to ook wel een klein beetje schuld had omdat het altyd weer het publiek was dat zwart kocht „Neen meneer" zo luidde het fer- nn antwoord, dat in zyn gestreng heid geen verdere tegenspraak duld de. „Neen meneer. Men is nu een maal egoïstisch en op eigen voordeel uit. Het is de taak van een regering het publiek op te voeden en in te grijpen waar zulks nodig is. Een voorbeeld stellen meneer, daar kom' het op aan. Een ieder van ons moe' dat doen. maar de regering hoort voor te gaan. Mjjn collega's b.v., zij verklaren nuj voor gek omdat ik slecht vloei by mijn winkelier koop terwyl ik voor een duppie méér ori ginele Rizzla zwart kan krygen. Maar dat vertik ik meneer. Dat ver tik ik. 't Komt op het voorbeeld aan". Hy haalde zyn shagdoos uit zijn zak en toonde mg het voorbeeld, een onzindelijk pakje vloei, half verscho len onder wat donkerblonde krulle tjes tabak. Ik zweeg, beschaamd. Hij keek mij nog eens ernstig en vaderijjk aan tei-wijl hij zyn sjekkie rolde. Enige seconden bleef het stil op het bal con, met zichtbaar genoegen inha leerde hij diep de eerste trekjes. Ik zocht naar een woord om het orakel weer op gang te brengen. „Goed sjekkie?" vroeg ik. „Och. voor Bel ze is ze niet kwaad" Een lachsalvo barstte los. HU, met een rooie kop. trachtte halssttarrig iets in de duisternis achter het por tierraampje te ontdekken, tot aan Alkmaar toe DE "9YS NAAR IVV Het programma in de promotie- dcgradath-klaasr van de Boys ziet cr voor a.s. Zondag als volgt uit: Kinhei m—-Heldor IVVATcm. Bovs. den. Als steeds beloven de inschrij vingen ook nu weer veel. Het is te verwachten, dat de beste concours- paarden van ons land in de ring zul len verschijnen. Voor de echte paar denliefhebbers is dit concours het neusje van de zalm. Ook voor anderen moet het paard, zo vol gratie en lyn, zo beheerst gereden door de man op de bok. een lust voor de ogen zijn. Alkmaar heeft op dit gebied nog nimmer teleurgesteld en zal ook dit jaar het publiek waar vor- zijn geld bieden. Als bijzondere attractie is ingelast een Tally-Ho, een ren bestaande uit drie onderdelen: 50 M. stapvoets, 100 M. draf en 200 M. rennen, waarbij steeds drie paarden in de baan tegen elkaar rijden. Bovendien zal er een sigarettenrace worden gereden, maar de bijzonderheden daarvan mogen we niet verklappen. Letters D en F voor bonkaarten Donderdag zijn de lettere D en F aan de beurt voor bet afhalen van bonkaarten. Meebrengen: Distribu- tiestanikaart, bonkaart 707 waarop de inwisselingsbon voorkomt (mag niet los worden gescheurd) en ev. C. M. kaart (tut. jonge moeders) Donderdag: tweede start avond vierdaagse. café Centraal. Hofplein tussen 18.30 en 19.30. Vrijdag: Genootschap Amsteloda- mum wordt officieel ten stadhuizc ontvangen, 9 uur 30. Zaterdag: Concours-Hippique, Sport park. WITTE KRUIS-OOULECTE Op Vrijdag 27 Juni 1947 is er een collecte t.b.v. het Witte Kruis voor de aankoop van dekens, lakens en slopen. Er zijn nog collectrices nodig. Aan melding Gasthuisstraat 4 tel 4296 Om de jeugdige boefjes Bescherming van de jeugd staaf op het eerste plan In de stryd tegen de jeugdcrimina liteit neemt de kinderpolitie een be langrijke plaats in. Belangrijk voor al, omdat zy in vele gevallen het eerst met de minderjarigen die de verkeerde weg dreigen op te gaan of reeds gegaan zijn, in aanraking komt, omdat zjj, zo de eerste stoot opvan gend, vaak nuttig preventief werk kan verrichten. Een speciale taak. Men is er zich allengs bewust van gaan worden, dat de politie t.a.v. de jeugd een speciale taak heeft. De taak van de kinderpolitie on derscheidt zich in haar voornaam ste wezenstrek van die der andere politiële instanties. Bij deze gaat het er immers in principe om, de maat- schappy, onze samenleving met haar gevestigde zedelijke en wettelijke normen, te beschermenn tegen a-so ciale daden van het individu. Als zodanig is de politie tot op zekere hoogte een opsporings- en onderzoekings-apparaat van de ge rechtelijke macht. „Al zal Vrouwe Justitia by het afwegen van de schuld niet mogen verzuimen de omstandigheden in gewicht te laten tellen, al legden naarmate het in zicht in de wisselwerking tussen in dividu en millieu voortschreed, de invloed van de omgeving, de opvoe ding en de door sociale omstandig heden mede bepaalde ontwikkeling van het individu meer gewicht in de schaal, onze rechtspraak bleef met beide benen staan op de onaantast baarheid van de zedelijke en rechts normen onzer samenleving. Waar deze in conflict kojat met het individu zal HET GROTE NUT VAN HET WASSEN VAN SCHAPEN Meermalen kan men in de ver schillende dagbladen lezen dat ons ministerie van Landbouw alle po gingen in het werk stelt om de bo demproductie te verhogen teneinde de inkomsten van de landbouw op te voeren in belang van het Nederland se volk. Het bestaat o.a. door beter cultivering der gronden, afvoer van water, ontginning, verkavelingen der gr$o$£n enz. Dit alles is dus zeer toé të juichen. Een onderdeel van verschillende boerderijen is weer de schapenhou derij. Welke thans beter rendeert dan enkele jaren geleden. Op hun beurt bevorderen 't Texel se schapenstamboek en de Wolfede ratie de belangen van de schapen houderij en met succes. Beide instanties bepleiten het be lang van het wassen der schapen. In de laatste oorlogsjaren was hot wassen der schapen niet mogelijk omdat er geen goed wasmiddel meer was te bekomen. Een gevolg daarvan was dan ook de uitbreiding der scha- penschurft. De fabrikanten van het goede was middel weigerden dan ook om surro gaat te leveren teneinde hun goede naam en qualiteit hoog te houden. Thans is het mogelijk om weer de van ouds bekende goede kwaliteit wasmiddelen te fabriceren, doordat de goede fabrikant in staat Is ge steld de nodige buitenlandse grond stoffen te bekomen. Het is dus Ne derlands fabrikaat. Het goede wasmiddel voldoet aan twee belangrijke voorwaarden en be zit de eigenschappen dat: door het wassen der schapen to taal bevrijd worden van de bekende )«?ek en made. Als gevolg daarvan hebben ze riïet meer de jeuk en groeier, daardoor beter. Verder ook een meer voornaam punt is dat de wol blark wordt door het wassen en de groei der wol de kwaliteit zeer ten goede komt. Voor de uitbetaling der wol speelt het tevens een belangrijke rol de ho gere prys als gevolg van de moge lijk hogere Massificatie. By het gebruik van de goedkopere wasmiddelen is het succes twijfel achtig. Goedkoop is dan ook duur koop. Men gebruike dus bij voorkeur een bekend oud goed gerenommeerd merk. B. en W. willen uitbreidings plan 'Centrum ter hand nemen HEILOO De agenda van de ge meenteraadsvergadering die tegen Vrijdag 20 Juni a.s. is uitgeschi en. vermeldt o.m. een voorstel van B. en W. tot het treffen van voorberei dende maatregelen tot uitvoering van het uitbreidingsplan „Centrum" Voorts zal op deze gemeenteraads vergadering aan de orde komen de aanbieding van de gemeente-reke ning en die van het grondbedrijf over het dienstjaar 1945 en een voor stel van B. en W. om aan de Heer E. J. Keuning, onderwijzer der ULO school, eervol ontslag te verlenen met ingang van 1 Sept. 1947 De Heer Keuning is reeds een jaar met ziekteverlof. het individu gtstn.lt worden, de maatschappij beschermd. Product van milieu Wy willen niet beweren, dat de kinderrechtspraak en al wat daar mede verband houdt de dingen van een diametraal tegenover gesteld standpunt bekykt en aanvat, maar het is duidelijk, dat hier vooral ge wijzigde opvattingen zichtbaar heb ben gebroken. Het kind wordt, min der dan de volwassen mens, zijn schuld aan een bepaald misdryf aan gerekend, omdat het, meer dan het volwassen individu, gezien en behan deld wordt als product van de om geving, van het millieu. •Wie met de practijk in aanraking kwam, wie b.v. in de gelegenheid is geweest om een zitting van de kin derrechter bij te wonen, zal dit dui delijker zijn geworden uit tal van trekken, die een dergelijke zitting typeren, dan bij mogelijkheid het geval zou z\jn geweest door een of andere verhandeling over dit thema te lezen. Rapporten en „straf' Er zijn de uitvoerige rapporten van de Ambtenaar voor de Kinder wetten of de opvoedingsinrichtingen die voor elk geval geraadpleegd worden en toetssteen zijn. Er is die typische sfeer van samenwerking tussen Officier van Justitie en Kin derrechter enerzijds en rechter en verdediger anderzijds, die ook waar de verdediger blijkbaar het volste recht heeft zijn eigen visie tot uit drukking te brengen, domineert. En tenslotte is cr de straf die in de eerste plaats het karakter draagt van opvoedende maatregel. Men kan ons tegemoet voeren, dat hier dus uiteindelijk eveneens sprake is van bescherming van de maat schappij, vaak zelfs door de maat regel van isolering van het minder jarig individu. Accoord: maar het accent valt hier zeker in groter mate op het belang van het kind zelve, de bescherming van het kind tegen het bedervende milieu neemt de eerste plaats in. Dat moderner opvattingen, om- Van veilingen en markten VISSERIJ DEN OEVER In de periode van 9 tot en met 14 Juni werden op de Oeverse afslag de onderstaande hoe veelheden vis aangevoerd: Bot 4628 kg., aal 11585 kg.; snoek baars 278 kg; witvis 237 kg; schol 14125 kg; schar 1726 kg; tong 7693 kg; tarbot 1931 kg... ponen 2754 kg; hosmakreel 815 kg; wijting 1372 kg kabeljauw 398 kg; garnalen 1686 kg puf 11610 kg. ZI IDERKOGGE HEM 17 Juni Vroege aardappelen f 35f 40; drie lingen f 26—f 32; kriel f 15—f 22; aanvoer 18000 kg. EXPORTVEILING ALKMAAR 16 Juni 1947; Andijvie 1738; Spinazie 3463; Postelein 2641; Aardbeien 118 164; Asperges 140 206 bos; Doppers 6874; Peulen 119140; spitskool 22 28; Uien 9—18; bie ten 918; Raapstelen 1823; Sper- ciebonen 220; Snijbonen (stok) 174; Bloemkool IA 70—84; I 5065; II 3545; Komkommers 2248; Wor teltjes 26—38; Rabarber 12—18; Sel derie 2—6; Selie 13; Sla 2—11 VEEMARKT, ALKMAAR Op de veemarkten van Zaterdag en Maandag werden aangevoerd: 6 paarden f 400—f 800; 16 vette koeien Centrale; 105 nuchtere kalveren (slachts) Centrale; 1 vet schaap Centrale; 40 kippen van f 5 tot f 10 32 konynen van f 1 f 11 PUR. «EREND 17 Juni 1947 Kaas markt: Aangevoerd 2 stapels, wegen de 456 kg. 1 stapel Edammer 40 pl. f 72.50; 1 Goudse W f 82.50 VEEMARKT: Runderen, totaal 472 stuks: 103 vette koeien levering; 185 geldekoeien f 325—f 490 matig; 162 melkkoeien f 375—f 625 stil; 20 pin ken f 150f 260 stug: 2 stieren le vering; 2 graskalveren; 479 nuchtere kalveren voor de slacht levering; id, fokkerij f 36—f 70 vlug: 40 vette varkens voor de slacht levering; 35 magere varkens f 50 60; stug: 613 biggen f 25—f 50 stug; 92 schapen f 55—f 85 stil; 608 lam meren f 20f 36 stug; 69 bokken en geiten f 10—f 100 vlug; 68 paarden f 300f 900 stug: Pluimveemarkt 1200 oude kippen en hanen (witte en rode) f 3—f 3.50; 300 id. (blauwe f 3.2f -f 3.75; 600 hennen f 4—f 7; 550 jonge hanen (blauwe) f 4.50 f 5; 16000 id (witte en rode) f 2.75 f 3.25; 300 jonge eenden en oude een- d.n f 3.50f 5; 200 konynen f2 f 14; 300 ganzen 7f 8. trent deze bescherming en de daar mede gepaard gaande opvoeding op dit ogenblik worstelen tegen oudere, in menig opzicht verouderde opvat* tingen, is een interessant probleem, waarover wij in dit bestek echter niet willen uitwyden. Een zware taak. Waar nu dit millieu, het gezin, reeds lange tijd wordt aangetast door de ontbindende invloed van het geestelijke en morele verval van onze moderne Westerse samenleving en deze ziekte door de gesel van de oorlog bjj de verminderde weerstands kracht snel kon doorwoekeren, staat de gehele kinderbescherming en daar mede de kirjlerpolitie in deze na-oor logse tijd voor een onnoemeiyk zwa re taak. Corrigerend werk. Een taak, die er niet op berekend kan zijn om het kwaad met wortel en tak uit te roeien, omdat men uiteraard niet over middelen be schikt 'om het millieu, het gezin, laat staan de maatschappy gezond te maken hetgeen zou moeten geschieden wilde men bij het begin beginnen een taak, die dus hoog stens een corrigerende kan zijn, die te vervullen vaak ondankbaar, maar daarom niet minder noodzakelijk is. Waar het hier gaat om het kind en bij haast elk geval, om wat een kind tekort komt, wat het In zijn jonge leven aan waarachtige gennefl. gens en vreugde, aan warmte en liefde ontbeert, is hier werk, dat br uitstek geschikt is om door vrouwen geleid te worden. De rol van de vrouw Het is een gelukkig verschijnsel da) steeds meer gemeen)''* dit in gaan zien. Een twintigtal jaren ge leden nam Amsterdam de primeur met een inspectrice; thans zijn cr een dertigtal vrouwen in de ze functie in ons land werkzaam Dat haar werk ook in het politie corps zelf gewaardeerd wor blijkt wel uit het feit, dat in het begin van Maart dit jaar voor het eerst een vrouw werd gekozen in het be stuur van de Bond van Hogere Po litieambtenaren in Nederland. In een volgend artikel willen wij iets dieper ingaan op de practijl van het kinderpolitie-werk. UITZENDiflGiN DONDERDAG 19 JUNI 1917 Hilversum I 301 meter Nieuws 7. 8, 13. 28. 20 en 23 uur AVRO 8.15 Ochtcnrythmo oen gram. plwen programma 8.45 Boyd Neels strijk kwartet 9.15 Morgenwijding 9 45 Arbeidsvitaminen, een vrolijk pr. voor huis en fabriek 10.30 Korte ge sprekken van vrouw tot vrouw 10.35 Viool met pianobegeleiding 10,50 Kleutertje luister 11 M Ver geet u het niet? Een plaatje en een praatje 11.45 Familieberichten uit overzeese gebiedsdelen 12.00 W. de Roos speelt piano 13.15 Het virtuose sextet 13.45 Het BBC-koor 14 00 De vrouw binnen en buiten haar hu;s (Als kinderen ziek zijn I) 14 °0 Oude Engelse muziek op gram. platen 15.00 Voor zieken en gezonden 16.00 U kunt het geloven of niet 16.15 De camera loopt 17.00 De AV RO-kaleidoscoop 17 20 De vacantie komt in zicht 17.30 Het Radio dansorkest 18.15 Sportorj»*»')* door Aad van Leeuwen 18.31' Piugiamma voor de Ned Strijdkrachten 19 00 Flip Staal, de radïoreporter 19.15 De radio Volksmuziekschool 19.45 de Reg. voorlichtingsdienst antw. 20.05 Met de microfoon bij 20.15 Het kamerorkest 21.00 ..Radar'* een klankbeeld 21.50 Het Tipica-or- kest é2.20 Pierre Palla, orgel 22.45 Vrouwen en drank 23.15 Aan sluiting met cabaret-dancing „Paler- mo". Hilversum n 415 meter Nieuws: 7. 8. 13, 19. 20 en 22 uur 7.15 Och tendgymnastiek KRO 7.30 Mor gengebed en liturgische kalender 7.45 Gramofoonplaten 8.15 Opge wekte melodiëen. 9.00 Gramofoon platen (Beethoven) 9.30 Politiebe richten 9.50 Piano accordeon-band NCRV 10.00 Leger des heils 10.15 Morgendienst 10.45 Morgen- klanken KRO 11.00 De zonne bloem, Radio ziekenbezoek 11.45 Banjo- en mandoline-klanken 12.00 Angelus 12.03 Beroemde sopranen 12.30 Vaudeville-orkest 12.55 Zon newijzer 13.15 Katholiek nieuws 13.20 Welk boek? Een goed boek! 13.25 Het Vaudeville-orkest vervolgt 13.45 Van de hak op de tak NCRV 14.00 Het Cinderella-ensem- ble 14.40 Causerie voor de vrouw 15.00 Vioolrecital 15.30 Sympho- nlc van A. Rousscl no. 4 16.00 Bij bellezing 16.45 Ans Bouter speelt piano 17.15 Het radiokoperkwartet 17.50 Het rijk over zee 18.00 De marinierskapel speelt 18.45 De Ken- tucky Minstrels 19.15 Hoe staat het in Indië? 19.30 Het actueel geluid 19.45 Gramofoonmuziek 20.05 Parelende klanken van het omroep orkest 21.00 Jan van Weelden speelt orgel 21.30 De vaSrt der volken 21.50 Met band en plaat .22.45 Avond-overdenking 23 00 Nieuwe Nederlandse muziek 23.30 Tegen twaalven.... 24.00 Sluiting.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2