Ook bij Vreemdelingenverkeer gaat de kost voor de baat uit Dokie Durf in „Boris Baal duikt op" RADIO Kerkdiensten Schande! De Alkmaarse begroting (IV) Hoe staat het met de vestiging van nieuwe bedrijven? Enkele van de jaarlijks terugke rende verwonderiykheden uit de be groting zijn de hoofdstukken „Land bouw" en „Handel en Nijverheid", die opvallen door de geringe bedra gen, welke daarop zijn uitgetrokken. .Op „Landbouw" vinden we alleen twee uitgavenposten: voor kosten van toezicht op markten aange voerde vee staat f 335 terwijl verder f 100 is gereserveerd als subsidie voor landbouwtentoonstellingen. Daar tegenover staan geen ontvangsten. „Handel en Nijverheid" mag zich ln een iets grotere belangrijkheid verheugen. Tegenover een ontvangst van f 10 dividend van de groente veiling staan irtgaven tot een to taal van f 8503.-- Meer dan f 7000 hiervan echter zijn renten en aflos singen van geldleningen. Nu zou het onjuist zijn om de be langrijkheid der diensten, welke Alk maar op het gebied van landbouw, handel en "!,ve-heid verricht, af te meten naar i.oogte dezer betrek kelijk bescheiden bedragen. Alles bij voorbeeld wat het marktwezen - be treft, vinden we op andere hoofd stukken. De kosten, die worden ge maakt voor handels- en nijverheids onderwijs. zijn niet onaanzienlijk, doch worden elders aangetroffen, ter wijl zonder enige twijfel mag worden gezegd, dat met dit onderwijs een uiterst belangrijke dienst wordt ver richt, zowel aan handel als aan nij verheid. Een instelling als ons slacnt huis voorziet in een behoefte van de veeteelt uit onze hele omgeving, ter wijl het-gasbedrijf met zijn vele ver takkingen ten platten lande evenzeer van grote betekenis mag worden ge acht. Men ziet. Alkmaar doet heel wal meer dan de twee genoemde hoofd- stukkch met hun kleine bedragen zou den doen vermoeden. Intussen vinden we één post op „Handel en Nijverheid", waarbij we even menen te moeten stilstaan. Het is de post „subsidie en andere kos ten. ter bevordering van vreemde lingen-verkeer", die f 610 vraagt en die, naast de verschillende kapitaal- posten, eigenlijk de enige belangrij ke is van dit hoofdstuk. Wanneer er één tak van bedrijf is, ten aanzien waarvan voor Alk maar gunstige prospectieven bestaan, dan dunkt ons dit het vreemdelingen verkeer te zijn. Ons fraaie stadje, ge legen in de onmiddellijke nabijheid van duin en strand met zijn schil derachtige kaasmarkt, zijn prachtige wallen cn zijn mooie Hout, moet ui» deze voorrechten meer profijt kun nen trekken dan thans het geval is. Het ls het aangewezen centrum voor £0HAKEN Persoonlijk kampioenschap Alkmaar en Omstreken Men schrijft ons: A.s. Maandag 23. Juni. zullen onder auspiciën van de schaakclub VW, de wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap van Alkmaar en Omstre ken. in de Hoofd-. Ie en 2e klasse een aanvang nemen. Aan spanning zal het zeer zeker niet ontbreken, daar wij de toezegging mochten ontvangen van ver schillende sterke spelers. De klasse-indeling luidt als volgt: E D de Waal: 3. K W Beemslerbocr; 5. J. Levendig. Hoofdklasse A L P. Seewald; 2 Schelhaas: 4. A. W. v. d. Veen; 6. Hoofdklasse B 1. D. B. Appel: 2. G. Boon: 3. W. Kwak; 4. W. J Bakkum; 5. C. P. Wits- meer: 6. E. G. Kaysoi Eerste klasse A L D. Appel Sr 2. J. Bakkum: 3. J. F. Cool; 4. W. Pieterse: 5. A. Holtes; 6. H. Huiberts. Eerste k'Pjv r I. a. S. C."v>enewoud 2. J.- Maats; 3. j. Vink: 4. Jost. Meyer; 5. B. Velt- man; 6. A. I. -ustnk. Tweede klasse 1. F. Bosch; 2 P J. de Lange; 3. J. V. Bekeren: 4 A. M. Haksteen; 5. P Zijp: 0 c. de Ruyter; 7. C. P. Wou- tersen: 8. A. Schaap. f.r /.al gespeeld worden: Maandag avond. aanvang 19.30 en Zaterdag middag aanvang 14.30. in het Wapen van Heemskerk. De eerste ronde be gint a.s. Maandagavond half acht De twee hoogst-uitkomenden in de groepen Aen B komen automatisch in de finale. De wedstrijdleiding berust bij de heer P. Hoekstra. Schaakbelanghebbenden zijn van har te welkom. Zondagsdienst apotheken Zondag 22 Juni: Apotheek Schou- ten-Oclc. Koorstraat 47. vreemdelingen, in het bijzonder bui tenlanders, die in kort tijdsbestek zoveel mogelijk van onze provincie willen zien: stedenschoon. polder land. Wieringermeer. Alkmaardcr meer, zee, duin, te veel bijna om op te noemen. Nu hebben we in Alkmaar ener zijds een zeer actieve Vereniging van Vreemdelingenverkeer, .terwijl het ons anderzijds zo dunkt te zijn, dat weloverlegd uitgegeven geld ter be vordering van het vreemdelingenver keer in veelvoud terugvloeit naar on ze gemeente. Op de laatst gehouden vergadering van de Federatie van VVV's werd medegedeeld, dat door het Rijk aan noodlijdende gemeenten een uitgave voor de bevordering van het vreem delingenverkeer wordt toegestaan ten bedrage van 5 cent per inwoner. Weliswaar schijnt men er bij de provincie andere gedachten op na te houden, we menen echter, dat, wan neer deze kwestie op haren en sna ren wordt gezet, de provincie voor het rijk za! moeten wijken. De begroting nu vermeldt een to taal zielenaantal per 1 Januari 1946 van 36.558, wat dus een subsidie van f 1800 zou rechtvaardigen. Ingezonden (BUTEN VERANTWOORDELIJK HEID VAN DE REDACTIE) Geachte redacteur, Naar aanleiding van het ingezon den stuk van de heren Vedder en Van den Burg (zie ons nnmmer van Dinsdag jred.) moeten onderge tekenden enkele dingen van het hart. Zoals mén weet, zijn zij eveneens ter terechtzitting geweest, n.1. als getuigen charge tegen Maarleveld. Het Hof pakte de zaak flink aan en, als ondergetekenden bemerkten, dat Maarleveld stond te liegen, dan vroegen zij het woord, hetgeen zg onmiddellijk kregen. Het Hof was elk moment bereid andere verkla ringen, die op' welke wijze ook, licht in de zaak konden brengen, onmid dellijk te horen en hiervoor Maarle veld te onderbreken. Vedder en Van den Burg waren getuigen Van deze gang van zaken. Indien nu Maarleveld onwaarheid had gesproken over de medeplichtig heid van deze beide getuigen als po litiemannen, die aan hem onderge schikt waren, dat hadden zij het zelfde, kunnen doen, wat wg deden. n.1. hun hand Opsteken en het woord vragen. Zij deden dit niet maar ga ven er blykbaar de voorkeur aan om achteraf in de pers 'n verklaring te hunnen gunste te doen publiceren. Ondergetekenden kunnen zich vborstellen, dat Vedder en Van den Burg i daartoe een redelgk motief hebben. Immers, de uitlatingen, die het Hof zich permitteerde aan hun adres, waren verre van vleiend voor hen. Eén der raadsheren betoogde herhaaldelyk met klem, dat hij de ze politiemannen in deze zaak even goed schuldig achtte a!s Maarleveld zelf. Het figuur, dat zij sloegen was verre van aangenaam. Gaven zg er daarom de voorkeur aan, hun mond ter zitting maar ver der dicht te houden? Zij hadden dat beter, nu zij ln Alkmaar terug- zijn, nok maar kun nen doen. Want de ondergetekenden zijn hun daden nog niet vergeten en bleven hen "hun houding kwalijk ne men. w.g. J. Schuitemaker, W. C. Speets. Naschrift redactie: Daar wij de he ren Van den Burg en Vedder gele genheid hebben gegeven, zich na de rechtszitting in ons blad te verdedi gen tegen de woorden van Maarle veld, vinden wg het niet meer dan een kwestie van billijkheid dat wij ook bovenstaande verklaring van twee slachtoffers van de bewuste razzia opnemen. Bovendien moet ons van het hart. dat ook wtj het nog altijd een raad sel vinden, dat in 1941, dus na de Februari-staking in Amsterdam de ogen van sommige mensen t.a.v. de methoden der Duitsers nog gesloten zouden zijn gebleven. Zeker een poli tieman. die zich toch bewust moet zjjn van zijn taak om de burgerij te beschermen, had op zijn qui-vive be horen te zijn. Een pijnlijke affaire .die, naar wij hopen, met <(eze repliek voor ons is afgesloten. AFHALEN DISTRIBUTIEBONNEN Op Maandag 23 Juni *Un de letters H van Helder af en I en J aan de beurt. Medebrengen: distributiestam kaart. bonkaart 707, waarop de inwls- srlingsbon voorkomt (losse bonnen worden niet aangenomen) en event. C. M. kaart (speciaal inlegvel voor a.s. en jonge Moeders). Ten slotte nog het volgende. We- leven in een tijd van wederop bouw, een tijd, waarin tal van bedrij ven worden geconcentreerd en ge hergroepeerd. Dit bevat misschien voor Alkmaar zekere mogelijkheden Men is vroeger wel eens bezig ge weest met de bestudering van de vraag of zich hier geen nieuwe in dustrieën zouden kunnen vestigen. Zou het niet goed zyn deze aan gelegenheid opnieuw onder ogen te zien? Een begrotingspost het spu niet meer dan een memoriepost behoeven te zijn, die dus geen onmiddellijke uitgaven vordert waaruit de bedoe ling sprak in dit opzicht waakzaam te zgn, zouden we zeer op prijs heb ben gesteld. We zouden hieraan kunnen toevoe gen, dat in andere Noordhollandse gemeenten deze aangelegenheid de volle aandacht heeft. Rode kruis bestaat 80 jaar Uit alle delen van het land zullen de leden van de diverse Rode Krui3 Brigade's in Lunteren op de Gouds- berg samenkomen, om, daar het 75- jarig bestaan in verband met de be zetters, niet kon worden herdacht, het 80-jarig bestaan op des te groot ser wgze te vieren. Daartoe is op de Goudsberg een groot kamp ingericht waar aanstonds duizenden leden van het Nederlandse Rode Kruis worden ondergebracht Het kamp is van alle gemakken voor zien. Naast een openluchteetzaal en amphitheater, is er zelfs een bioscoop wagen aanwezig. Maar al te wéinig realiseert het pu bliek zich de waarde van het Rode Kruis. De medewerking die de sportvere nigingen b.v. van de brigade in Alk maar ondervinden is boven alle lof verheven. Nooit wordt er tevergeefs een beroep gedaan, zodat waar zulks nodig is. het Rode Kruis altijd aan wezig is. Wij wensen in het bgzonder de brigade-Alkmaar, die naar de land dag zal trekken, daarom niet in de laatste, plaats namens sportief Alk maar een paar prettige dagen toe. AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie-theater Jaren van scheiding. Leeftijd 14 jaar, voor stellingen dagelijks om 8 uur. Zater dag om 7 uur en 9.30 uur, Zondag 2 uur, 4,30 uur, 7 uur en 930 uur. Woens dag matinee 2.30 uur. Victoria-theater Haal Paul Temple er bij. 18 jaar. Aanvangsuren als boven. Cinema-Americain: Vlammen over San Francisco. Leeftijd 18 jaar. Aan vangsuren als boven. AlkmaarS Bioscoop-theater: De Graaf van Monte Christd! Leeftijd 14 jaar. Dagelijks 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Zaterdag: Invasie-film ten bate van de Stichting 19401945 in het Gulden Vlies, aanvang 8 uur. Des middags: concours-hippique op 't gem. Sportpark, 2 uur. Laatste' etappe Avondvierdaagse, start des middags 2 30 uur Hofplein. 4 Zondag: AlcmariaHolland, Sportpark 2,30 uur. IW—Alkmaarse Boys 230 uur. 2. Terwijl op het grote zeekasteel „de Samoa" de ene toespraak na de andere klonk, kreeg de aarts* schurk Boris Baal, ergens ln een duistere uithoek van de aarde, een boodschap met een verreschrijver. „Samoa vertrekt morgen haven Q", stond er. Boris Baal liet de as van zgn sigaar van opwinding op het toetsenbord vallen. „Samoa vertrekt morgen niet", gromde hij en hij lachte griezelig. Daarop greep hij de telefoon...... Toen de avond viel bereikte de feestvreugde op de „Samoa" haar hoogtepunt. Drie orkesten speelden. „Dat zo'n log ding varen kan", zei de burgemeester weer. „Dat komt..." wilde Dokie verklaren, maar de burgemeester hief zgn glas. „Prosit" riepen allen. HUIDVERZORGING Tegen zonnebrand, stuklopen, door zitten, schrijnen, smetten, en ter ver betering der huid: Purol of Purolin. Door t crème-karakter is Purolin ge liefd door de vrouw voor zichzelf en de baby. Alkmaar: Ned. Herv. Gemeente: Grote Kerk 10 uur: ds. Dönszelman. Grote Kerk 5 uur ds. Den Oudsten. Kapelkerk 10 uur ds. Dikboom. Doopsgezinde gemeente: 10 uur ds. van der Sluis Rent. Ger. Gem.: 10 uur 30 ds. Rappold Ger. Kerk art. 31 K.O.: In Gebouw „Waakt en Bidt" v.m. half tien en n.m.; half zes Prof. B. Holwerda van Amersfoort. Paptisten Gem. (Nieuwe Doelen): Dienst 10 uur 15 spr. Evang. Hof huis 't avonds 8 uur jeugdsamen- komst Vrijdagavond bijbellezing 8 uur in de kleine zaal van „Waakt en Bidt" Ned. Chr. Gem. Bond: Zondagmiddag 4 uur: Openlucht samenkomst in de Hout. Donderdagavond 7.30 uur: Evang. Neerings uit Enkhulzen (in „Waakt en Bidt") Ijjpger der Heils: yXO uur Heiligingsdienst; 12 u Zon dagsschool 8 uur Verlossingsbgeen- komst, Limmerhoek. Bergen: 10 uur ds. Bierman. Koedijk: 2 uur ds. Bierman Heiloo: Evang. Kerklaan 10 uur 15 de heer de Bruin van Heiloo. Egmond aan Zee: Oud-Katholieke Kerk; 8 uur Vroegdienst 10 uur Laatdienst: 19 uur Vesper Ned. Herv Kerk 10 uur ds. Roobol, 2.30 ds De Jong van SóhoorL Kerk 10 uur ds Roobol Stompetoren: Herv. Evang. 10 u de heer Dekker Oudorp: 10 uur ds. H. W. Bosch Schermerhorn: St. Pancras: Ned. Herv. Kerk 10 uur ds C. G. Wiegers; 7 uur: ds. C. G. Wiegers. Nieuwe Niedorp: 2 uur 30 ds. 'C. G. Wiegers. Ursem: geen dienst. Obdam: geen dienst Hensbroek: 9.30 uur J. jZHeremans Limmen: 9 uur ds. Bloemhof Heiloo: 10 uur 30 ds. Bloemhof WATERPOLO DAWLZC 2-4 Een enigszins gehavend DAW moest gisteravond de strijd opnemen tegen het forse zevental van LZC. Aanvankelijk waren beide doelen beurtelings in gevaar. Doch het schieten van de LZC voorhoede had aanmerkelijk meer kansen. Doelman Weck van DAW zag echter kans tot één minuut voor de rust zijn heilig dom voor doorboring te vrijwaren. Een hard diagonaal schot van de linksvoor passeerde hem op dat mo ment echter kansloos. Enkele DAW- aanvallen liepen hierna door slecht of veel te laat schieten op niets uit Zodat de rust met een 1-0 voorsprong voor LZC inging. Direct na dc hervatting wist Mei man de stand gelijk te brengen, door handig gebruik te maken van een misverstand in de LZC-achteriioede. Gebrek aan schutters in het DAW- team kwam bij de hierna volgende aanvallen goed tot uiting. Het was dan ook LZC, die door middel van haar midvoor weer de leiding ln handen nam. Enige momenten later kwam door een goéd schot van An- dré Slikker de gelijkmaker. Opval lend b\j deze speler was echter, dat hij te dikwgls achteruit schoot, zo dat hjj zelf niet Wist waar z'n bal len terecht kwamen. Hierna nam L ZC het offensief weer in handen, om twee maai achter elkaar te doelpun ten. Vlak hierop floot de scheidsrech ter voor de laatste maal. Het was L ZC die met twee winstpunten naar Leiden kon vertrekken. DAW n—DE HAM 2-3 De DA W-re serve bracht het er iets beter af, hoewel ook zij verloor De Ham kreeg echter meer als hem toekwam. We zagen in DAW Piet Vogtschmit weer meespelen, die in samenwerking 'met Hoogland twee maal met een handige, ietwat ge lukkige doorslagbal voor DAW wist te scoren. De eerste en laatste goal van. De Ham werden gescoord, ter wijl één der spelers van De Ham zich binnen de 2-meterlijn bevond, zodat De Ham zeker niet over pech had te klagen. de avondvierdaagse Weer zijn ruim 300 wandelaars door Noord-Hollands mooie dreven gewandeld. Evenals gisteravond werkte het weer buitengewoon mee. Er Is dan ook volop genoten van de mooie natuur tussen Bergen en Alk maar. Het aantal uitvallers was ech ter hqnderd procent meer dan de vorige avond... twee stuks! Het mu ziekcorps „Soli Deo Gloria" heeft zich. evenals het weer, van z'n bes te zijde laten kennen. Het corps heeft de tippelaars vanaf de Berger- weg door Alkmaar naar het Hof plein gevoerd, waar de finish was. Morgenavond voert het parcours der deelnemers een heel andere rich ting uit, namelgk vla Voormeer Kanaalweg Stationsweg Heiloo- er bos Zandesloot Wilhelmina- laan, dwars door de stad weer n$ar het Hofplein. Laten we hopen dat ook dan Pluvlüs de wandelaars goed gezind ls. Schrijvende lezers: Mijnheer de Redacteur. Bij voorbaat mijn hartelijke dank voor de plaatsing van onderstaande aanklacht Het was gisteravond, toen ik mij evenals vele anderen onder de toe schouwers bevond van de le avond der avondvierdaagse. Wij genoten al len bij het zien van de sportief voor bij trekkende wandelaars (sters) tot dat wij verstoord werden toen 3 jon gedames langs ons wandelden. Niet zingend maar luid pratend, zichtbaar ontevreden over de hedendaagse toe stand. Zg scholden op Amerikaan, En gelsman en Canadees, maar, wat er ger was, deze dames misten'de Duit- gers en verlangden weer naar hen te rug! Zij poogden dit zelfs bij een sport als wandelen niet onder stoelen of banken te steken met als gevolg een hevige scheldpartij tussen publiek en wandelaarsters. Misschien verlang den zij weer naar 'n tondeuse? Deze stoornis was nog geen kwartier ach ter de rug, toen een 1 indringende groep andermaals Naripropaganda voorbij te trekken met liederen als trachtte te maken door langs ons „Da blüht das Edelweiss"! Sportlieden blijft sportief; onze el- gen liederenschat biedt ivvariatie ge noeg voor 4 avonden!! En laat voor bijgangers verschoond blijven van datgene wat wij vijf lange jaren heb ben vervloekt. P. Loos' Naschrift redactie: Wij zouden wensen, dat wg een dergelijk schrijven konden plaatsen bij wgze van curiositeit. Helaas keert deze klacht in precies dezelfde toon aard herhaaldelijk terug. Zouden dan werkelijk vijf jaren van bezet ting nog niet lang genoeg geweest zijn voor sommige Nederlanders? Schande! Voor de vrouw De knippatronen, welke behoren bij onze wekelijkse moderubriek, kun nen onder opgave van het gewenste nummer, worden besteld bg ons kan toor Ridderstraat hoek Oudegracht, bij onze agenten en voorts bij de vol gende boekhandelaren: Boekhandel Bakker Straatweg A 270 Heiloo Boekhandel v. h. K. ter Burg n.v. Koorstraat 1 Alkmaar. Boekhandel Marie Oudejans Schoutenstraat 13 Alkmaar Boekhandel Schutte Laat 27 Alkmaar. Men vergete voor kinderpatronen niet de leeftijden te vermelden. Be taling contant. Van veilingen en markten NOORDERAIARKTBOXD 19 Juni 3900 kg. vroege aardappelen 20-- 26; drielingen 17; kleine 1017. LAN GEDIJ KER GROENTEN- CENTRALE 19 Juni 105.000 kg. aardappelen, eerstelin- gen 22.4028.80; kleine 14:20 16.80; 1400 bos peen 1125. MEDEMBLIK, 18 Juni; Aanvoer 96400 kg aardappelen; groot 2123; klein 13—19; kriel 11—14; kropsla 6.10—6.40 HEM, 19 Juni, Vroege aardappelen 31—33; Drielingen 26—29; Kriel 10- 20; Aanvoer 15.000 kg. Heropening veiling. AVENHORN, 18 Juni.26500 kg aardappelen grote schotse 14 21; 8425 kg driel. schotse 718; 4565 kg kriel 3—9; 2725 kg afwijkend 13.—; 2175 kg sla I 1.50; 200 bos sjalotten 5.10 ALKMAARSE EXPORT VEILING. Andijvie 613; Spinazie 8—35; Poste lein 30—46; Doppers 69—73; Tomaten 1.76; Spruitkool 14—23; Rabarber 3— 13; Peulen 122—143; Raapstelen 10—15; Asperges 85—196;. Uien 2—13; Tuinbo nen 33—38; Aardappelen 120—178; Aardbeien 120—178; Bloemkool I A 58 —70; I 45—55; II 30—40; Komkommers 26—46; Worteltjes 26—38; Selderie 2— 6; Selie 30: Sla 211. Turnlust naar de Olympische dag Naar men ons mededeelt is de Alkmaarse Gymnastiekvereniging „Turnlust" uitgenodigd om mede te doen aan de serie-Vrije oefeningen a. s. Zondag op de Olympische dag in het Stadion te Amsterdam. Alkmaarders houdt de eer van de kaasstad hoog! GEVONDEN EN VEBLGJUEN VOORWERPEN TE BERGEN Van 8 tot en met 14 Mei Gevonden: Wandelstok, sleutel, Portemonnaie met inhoud, Foxterrier, Padvinders portemonnaie, Kinderwantje en Ver zilverd broche. V erloren: Shawl, Hoofddoek, Rode muts, Gou den broche. Zwarte dameshoed, Hals ketting, 2 IJzeren gewichten, Huis sleutel, Vulpen (Parker), Portefeuil le, Kinderportemonnaie, Bankbij jet van f 10.—; Bruin kinderschoentje, Paar lederen handschoenen, Porte monnaie met inhoud; Honden tuigje en Dames portemonnaie met inhoud. Inlichtingen: Bureau der Rijkspo litie Karei de Grotelaan 17, elka morgen tussen' 10 en 11 uur. UITZENDINGEN ZATERDAG 21 JUNI Hilversum f 301 m. Nieuus om 7, 8, 18, 20 en 23 uur. VAR A 7.30 Muziek bij het-ontbijt 8.15 Orgelspel door Johan Jong 8.43 Opgewekte morgenklanken 9.30 Gramofoonmuziek. VPRO 10.00 Mor genwijding. VARA 10.20 Voor dracht door Rolien Numan. 10.35 Bep Tjomsma speelt piano 11.00 Voor de continubedrijven 11.45 Familiebericht van overzee 12.OC De koninklijke militaire lcapei 13.00 De Nederlandse strijdkrachten 14.00 Het Nederlandse lied 14.15 'Het omroeporkest 15.00 Stuiveling bespreekt „De tovertuin van H. de Vries 15.15 Symphonie- concert 16.00 De. directeur van de Nederlands' - vereniging van dieren spreekt 16.15 Het speeltuinwerk 16.45 Viool en piano 17.00 Het sportpraatja van Joris van den Bergh 17.15 Het „Coro Belmonte" orkest 17.30 Om en nabg de twintig 18.15 Walsen 18.30 De Nederland se strijdkrachten 19.00 Lucie do Jong (sopraan) en Rutger Schonte (piano) 19.20 Het Boedapester trio. VPRO 19.30 Voor de rijpere jeu l 19.45 Voor Nederlanders ia Duitsland. VARA En nuOké Een programma voor de langste dag 21.15 K. Voskuil levert socialis tisch commentaar. 21.30 Tho Ramblers 22.00 De ellendigen. 'n Hoorspel. Deel IV 22.30 Cabaret programma 23.15 Dansmuziek. Hilversum H 415 in. Nieuws om 7, 8, 13, 19, 20 en 23 uur KRO 7.30 Morgengebed 7.45 Gramo- foonplaten, „Maria ter ere" 8.25 Hoogmis 10.00 Klein, klein kleu tertje 10.15 Orkestmuziek 11.00 Radioriekenbezoek 11.45 Fanta sie ov-r het Braziliaanse volkslied 12.03 Liederen van Nederlandse com ponisten 12.30 Dansmuziek van Klaas van Beeck 13.1Welk boek? Een go^d a boek! 13.20 Klaas van Beeck vervolgt 13.45 Een film- kwartiertje 14.00. TT~f omroep- kamerorkest 14.30 De toneelkijker 14.45 Het kamerorkest vervolgt 15.00 Jongeren, wandelen! 15.15 Uit de Agnietenkapelviool, bas en piano 16.00 Gramofoonpla* ten 16.20 Sobrietas 16.30 De schoonheid van het Gregoriaa - 17.00 De wigwam 18.00 en orgel 18.15 Journalistiek "week overzicht 18.30 Buffalo BUI, da held van het wilde Westen 19.20 Ensemble „Fantasia" 19.45 Wat Nederland met Indië verbindt 20.20 Wie weet hoe deze plaat heet?. 20.30 Pater Henri de Greeve 21.00 Het orkest zonder naam 21.30 Muzikale tombola 21.50 Ajax-Volewjjckers 2° 05 B"ao*at8 cabaret 22.45 Av mogeuea

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2