Dokie Durf in „Boris Baal duikt op" Duiven vliegen voor.... t.b.c.-patiënten Gemeenschappelijk werkprogram van P.v.d.A. en K.V.P. Toenemende spanning in en om Alkmaar Agenda Amsterdammers onder de indruk van Alkmaars schoonheid RADIO De Alkmaarse begroting (V) Naar herstel der gemeentelijke antonomie We ontvingen de aanbiedingsbrief behorende bq de begroting, enkele dagen later dan de begroting zelf en hadden daardoor nog geen gelegen heid hieraan ruimte te wijden.- Toch is deze aanbiedingsbrief in teressant genoeg. Want duidelijk blykt hieruit, dat de beide politie ke groepen, die In Alkmaar samen werken. zijn gekomen tot een ge meenschappelijk program. „Er zal Daar worden gestreefd", zo lezen we, „de programma's van cRe beide par ken, waarvan de inhoud openbaar „is, en die naar onze mening met „het algemene belang stroken, te „verwezenlijken, waarbij desniette- „min alle aandacht zal worden ge- „schonken aan cle redelijke wensen „van die partijen, welke niet in het „college zijn verteg- ^rdigd". Dit alles dunkt q.». duidelijk en van zelfsprekend. Merkwaardigerwijs kan de Alkmaarse editie van de N.H.Crt. er niet goed overheen ko men. Het blad maakt zich tot de pleitbezorgers van de kleine min derheid door zich bezorgd te betonen over de vervulling der redeiyke ei sen van deze groep. Wat wil het blad eigenlek? Prac- tisch politiek bezien wordt de .rede lijkheid" bepaald door de meerder- heldsblok. Wanneer eventuele verlan gens der minderheid stroken met die der meerderheid, dan zijn ze redelijk Anders niet. Men zal toch niet mo gen verwachten, dat enige politieke groep wensen vervult, waar ze prin cipieel op tegen is? Waarover nu zyn P. v. d. A. en K. V. P. het blijkbaar eens geworden? In de eerste plaats over de nood- sakelijkheid van het herstel der ge meentelijke autonomie Het college vestigt daarbij zijn loop op 't rap port der commissie-Oud betreffende de nieuwe regeling der finantiële verhouding .tussen rijk en gemeen ten. Verder zal worden gestreefd naar een afwending der maatregelen van overheidswege, waardoor verschillen de gemeentelijke bronnen van in komsten dreigen te worden wegge nomen. Tewaterlating S.S. Stad Alkmaar Op Donderdag 19 dezer is op de werf van de N.V. Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotterdam te water gelaten het c a. 10.000 ton grote stoomschip „Stad Alkmaar". Het schip, dat dient ter vervan ging van het s.s. „Stad Alkmaar", dat in 1940 zijn eerste reis aanving en in September 1940 werd getorpe deerd, zal na aflevering in de vaart worden gebracht door de Halcyon HJn N.V. te Rotterdam Bij de tewaterlating was ook uit genodigd het College van Burge meester en Wethouders van Alkmaar dat vertegenwoordigd was door de heer G. van Slingerland, loco-Burge meester en Mr. R. Vecndorp. gemeen te-secretaris. Door het gemeentebe stuur is bij deze gelegenheid aan de rederij aangeboden de kópergravure van de platteland van Alkmaar van 1591 van Cornelis Drebbel, de bc roemde Alkmaarse natuurkundige. De Alkmaarse kaasmarkt De aanvoer was met iets minder den de vorige week. In tussen bleek duidelijk, dat ten aan zien van de prijszetting de markt nog weinig van haar oude waarde heeft verloren. Er speelde zich iets af als een gevecht tussen kopers en verko pers. De laatsten hadden verwonder lijk hoge prijzen in het hoofd en de handel betoonde aanvankelijk heel weinig lust daarop in te gaan. Ten slotte kwam er als hoogste note ring toch nog f 1.49 uit de bus, ver schillende goede stapels kregen f 1.4S terwijl we kaas met een tikje zi gen weggaan vgor f 1.45 en f 1.46 De oorzaak van deze hoge prijzen moet wel in de eerste plaats worden toegeschreven aan een betrekkelijk zeer kleine productie van kaas in Edammer vorm. Immers, de export- perspectieven leken eerder iets Slechts dan beter, terwijl voor opzet weinig meer dan nihil is aangewe zen. Een nieuwe regeringscirculaire die blijkbaar niet overduidelijk was we hoorden haar althans verschil lend uitleggen maakte de zaak blijkbaar niet gemakkelijker. De kwaliteit wordt beter. We za gen zeer goede kaas, die ons deed dromen aan dagen van weleer, toen de gerenommeerde Meikaas door een leder vrij kon worden gekocht. Het bezoek was groot. De vereni ging „Amstilodamum", die een excur sie naar Alkmaar maakte, was daar van ten dele rebet. We zagen echter ook wee rtal van uniformen cn ande re gezelschappn. die zich het meest verlustigden in het jiyke gedoe van de kaar markt In uitzicht gesteld wordt voorts een zo zuinig mogelijk beheer, met achterwegelating van die uitgaven, welke niet strikt noodzakelijk zyn. Dit laatste is natuuriyk noodza kelijk. Waar het echter op aankomt in deze Is de vraag wat wèl en wat niet noodzakeiyk is. We weten ons de leiding onzer gemeente in goede handen en daarom hebben we 'alle vertrouwen, dat hierby geen sprake zal zyn van zuinigheid, die de wijs heid bedriegt. Overigens willen we reeds hier een lichtpunt vermelden, waarvan de aanbiedingsbrief eerst veel later mel ding maakt onder het hoofdstuk „Ondersteuning aan behoeftigen en werklozen". Daar wordt n.L gedoeld op de noodvoorziening Drees, die vanzelfsprekend de gemeentelijke uitgaven voor de ondersteuning van armlastigen belangrijk zal vermin deren. Alles by elkaar wordt hier een finantieel programma ontwikkeld, dat er mag zyn en waar zonder twijfel ook iedere minderheidsgroep zich achter kan plaatsen. Het beeld van het ogenblik moge zeer somber-zyn, geiyk de beschrij vingsbrief zegt, er valt hier iets waariyks groots tot stand te bren gen. We hopen van harte, dat ons stadsbestuur succes mag putten by haar pogingen om orde te scheppen in de finantiële chaos, die we in hoofdzaak te wijten hebben aan het wanbeheer uit de oorlogsdagen. Geen lagere prijzen bij onze badinrichtingen Van de N.V. Alkmaarse Overdekte Bad- en Zweminrichting ontvingen we, in verband met blijkbaar on juiste mededelingen, welke hierover zijn gedaan, het volgendeschrijven: In verschillende bladen is in de loop van de vorige week tiet bericht voorgekomen, dat dé prijzen der ba den f 0.30 voor volwassenen en f 0.23 voor kinderen beneden de 16 jaar waren geworden. Goede berichtgeving stellen wij altyd ten zeerste op prijs. Maar als de voorlichting ln gebreke blijft door eenzijdigheid en slechts een gedeel te uit de staatscourant wordt over genomen, is het niets anders dan last veroorzaken aan de betrokken bedrijven en nog meer ontevreden heid zaaien onder het publiek. Artikel 3 van deze beschikking zegt: Alle toestemmingen tot in het re kening brengen van hogere dan in artikel 2 genoemde vergoedingen, welke tot nu toe aan afzonderlijke ondernemers, als in Art. 1 werden afgegeven, blyven gehandhaafd. Bovendien is de datum van Ingang in dé kranten ook niet vermeld. In Alkmaar hebben de baden een dergelijke beschikking, en vallen dus buiten de in Art. 1 genoemde pryzen. Dat het de bedoeling is van econo mische zaken, leder bad op zich zelf te classificeren was ons allang bekend. Het is logisch, dat de baden van minder goede outilage, b.v. baden met een paar houten kleedhokjes, ge bouwd boven water waarvan de hy giëne afhankelijk is van de toestand van het ogenblik, anders bekeken worden, dan de baden met waterzui vering, filter-installatie e.d. die uit bedrijfsoogpunt belangrijk duurder in exploitatie zijn en een veiliger zwemmen bieden. 8. Met vakkennis, geruisloos en snel werden de orders van misdadiger Baal uitgevoerd. In een oud© loods stond een man op de uitkijk. „We moeste et manr probere", zei de man toen de tonen van een polo naise van het schip de loods bereikten. Even later vertrok eyn merkwaardig vaartuigje. Het leek wel op eenkano en het had van boven een opening ongeveer als een tank. „Raak 'm subiet", zei een man met eeu pet tegen iemand die, als duiker gekleed, in de eenmansdtükboot zat. De man met de pet kreeg geen antwoord. Twintig seconden later zag men alleen een telescoop boven de waterspiegel, alsof het nog volop oorlog was. De „Samoa" werd midscheeps getroffen. De Alkmaarse Concourscommissie bestaande uit de postduivenvereni gingen Alcmaria Victrix, Steeds Spanning, de Postduif (alle Alkmaar) en Heiloo's Luchtpost (Heiloo) heb ben besloten de duivensport dienstbaar te maken aan n' goed doel. De com missie besloot in haar laatste verga- vergadering een vlucht te organise ren waarvande totale opbrengst ten goede zal komen aan de verbetering en outillering van de Lighallen van het Centraal Ziekenhuis. f 0.25 maal... Op Zondag 20 Juli a.s. wordt vanaf Helmond (een afstand van plusminus 180 km.) met jonge duiven een con cours gehouden waarvoor honderden duiven zullen worden ingezet. Voor. iedere deelnemende duif wordt 25 ct extra betaald, die ten goede komen aan de Lighallen. Daar vermoed wordt dat méér dan 1000 duiven zul len deelnemen betekent deze eerste in zet reeds een flink bedrag. Maar de concourscommissie wil dit bedrag op voeren door de duiven lief hebbers in de gelegenheid te stellen hun duiven ook nog eens extra aan te tonen op speciale gróte pryzen. Ook daarvoor kunnen alle duiven aangetoond wor den. alhoewel zoiets natuurlijk niet verplicht is. Een beroep op de Midden stand. Maar voor deze groots opgezette ac tiviteit der postduivenverenigingen zijn natuurlijk prijzen nodig. Ja. zelfs vele prijzen. De commissie houdt zich ervan overtuigd, dat menig particulier firmant of winkelier gaarne iets zal willen afstaan om de prijzenvoorraad groot te maken. Er is 'n klein comité gevormd dat zich. gaarne belast met het in onvangst nemen dezer gaven, bestaande uit de heren: N. Wiese. Pink sterbloemstraat; H. de Jager. Ricardo- straat en de heer Termaat. Oude gracht (allen Alkmaar). De bestuurs leden van de concourscommissie tw. de heren C. Rabeling. Breedstraat; H. Pel. Heiloo; M. Pater, Zevenhuizerlaan Heiloo; J. Huiberts. Uitcbosstraat 36. A. Haring. Oudegracht, v. d. Elskamp. Breelann 54. Bergen, zijn eveneens be reid de prijzen die door degenen die iets voor dit sympathieke doel ge voelen cn willen afstaan, in ontvangst te nemen. Er zijn nog dingen brood nodig. Het moet voor de patiënt zo wor den. dat hij of zij niet alleen in de gelegenheid is te kuren, maar dat ook voor de nodige afwisseling en ontspan ning gezorgd kan worden. Daarvoor is veel geld nodig. Dr. Louis, een der hoofdfiguren in de be strijding van de T.B.C.. hier ter stede, vertelde ons het een en ander over de verbetering die de Lighallen nog be hoeven en wees ons er op. dat men bezig is de Zweedse barakken te bou wen. waardoor het mogelijk is dag-en- nacht-verpleging in te voeren. Hij was ervan overtuigd, dat het de patiënten ongetwijfeld prettig zal aandoen, nu zij bemerken, dat er iets voor hen ge daan wordt. Hij hoopte, dat deze eer ste grote duivenvlucht ten bate van de Lighallen een succes zal worden. Is het daarom nog nodig onze le zers eens dubbel aan te sporen nota te nemen van de adressen van de diver se commissieleden waar men eventueel een prijs of gave kan deponeren om deze duivenvlucht tot een succes te maken? De duivensport is populair! Nu zij haar sport inzet voor dit sym pathieke doel zal zij zeker de belang stelling ontvangen die zij verdient. Van veilingen en markten Wognum, 20 Juni 1947 Aardappelen, grote 26—30; kleine 19— 26; kriel 1117; Aardbeien le soort 140—2.00; 2e soort 80—120; Sla 100—4.60 Slabonen 210230; Bloemkool 559; Kruisbessen 28; Bospeen 535; Peulen 89115; Rabarber 57; Komkommers le soort 2245; Tuinbonen 17; Dop erwten 3537. Medemblik 19 Juni 1947 78.400 kg. aardappelen grote 2931; kleine 19—25; kriel 15—19. Zwaag 20 Juni 1947 Aardappelen 13—31; Spinazie 23—24; Postelein 41—53; Slabonen 190—240; Snijbonen 160210; Tuinbonen 1420; Doperwten 2050; Peulen 120160; Tomaten 1702.00; Bospeen 1242; Rabarber 48; Andijvie 1718; Sla 140430; Bloemkool 1269; Komkom mers 50—57; Perziken 3050; Aard beien 70260; Rode bessen 150180; Kersen 85. Zuiderkogge Hem 20 Juni 1947 Vroege aardappelen 2633; Drielin gen 2326; Kriel 1417; Aanvoer 30.000 kg.; Bloemkool 761; Bospeen 16J24; Peulen 95106; Stamsnijbonen 115—120; Sjalotten 6—10; Sla 280—630; Aardbeien 80163; Kruisbessen 28. Medemblik 20-Juni 1947. $40700 kg. aardappelen grote 24.20—30 (drielingen 22; kriel 13.80—17 70; vljf- hohderd bospeen 10.20. H-.ll Onze voetbalverwachting De Boys en Alkmaar hebben het zwaar Staat de Landelijke sport in het teken van de Olympische Dag, Alk maar heeft genoeg aan zichzelf, want vah de vier KNTB-ers komen er drie in het veld voor de promo tie-degradatie, terwijl bovendien RK AFC gaat proberen een plaats te veroveren in het voetbal Wahalla! Alcmaria speelt thuis tegen Holland zodat zeer vermoedelijk de beslis sing in deze afdeling uitgesteld wordt tot de laatste Zondag. Hol land komt n.1. op bezoek en al zijn de Utrechtenaren reeds uitgescha keld, de sportparkbewonérs zullen er goed aan doen d? strijd niet te licht op te vatten. De gasten spelen nir niet meer onder de druk van de omstandigheden en zullen het met hun zenuwen niet te kwaad hebben. Oppassen is dus de boodschap, te meer waar Holland vorige.week !n Heemstede uitstekend gespeeld heeft! De Boys naar itV De rood-wit-geblokten spelen di rect hun returnwedstrijd tegen IVV, wat een zware opgaaf zal blijken. De Landsmeerders zijn ware gelijkspel specialisten en hebben nog niet ver loren. Vooral op eigen terrein zyn ze heel wat mans en de Boys zullen om enig succes te behalen uit een heel ander vaatje moeten tappen dan ln Alkmaar. Wanneer Helder er in mocht slagen van Kinheim te winnen zal een nederlaag van de Boys een haast niet in te lopen achterstand betekenen. Deze wetenschap moet een aansporing zijn om de belde punten mee naar de Kaasstad te ne men! En Alkmaar? De groen-witten ont moeten thuis de kampioen van 1 C van de afdeling, het Bergense .Ber- dos. De gasten hebben een prima competitie achter de rug en behoor den immer tot de sterksten in hun afdeling. Vorig jaar ging HSV op het nippertje met de titel stryken, maar ondanks de zware afdeling de den de Bergenaren het dit jaar be ter. Sporters en Bergen, de twee oud-KNVB-ers en het sterke Limmen moesten tenslotte de vlag stryken. Alkmaar, old-Go Ahead, staat dar. ook voor een uiterst zware wed- stryd! Onze beste wensen, maar bo venal moge de sterkste winnen! RKAFC trekt met zijn grote aan hang naar 't Nibbixwoudse SEW de hekkensluiter uit 4 B De gastheren plegen een stevig partijtje weg te geven, maar zij hebben een slecht seizoen achter de rug. We hebben liet idee, dat een gelyk spel niet on verdienstelijk is in deze uitwedstryd. In de afdeling draait de promotie-degradatiecompe titie volop. St. Bavo uit Ursem gaat naar het Hoornse HCSV een Za terdagmiddagclub en heeft o.l. opnieuw een flinke kans op de belde punten. Foresters start met een uit wedstryd tegen SVA 1 uit Assen delft, welke ploeg met een 2-1 over winning in de uitwedstryd tegen Graftdyk begon. Een kans zit er voor de jonge club uit Heiloo wel in, maar gemakkelijk zal het niet gaan. liet lijlct ons een moeilijke afdeling en $e. ploeg die het tenslotte haalt, zal een beetje geluk wel nodig hebben! Alcmaria's kranige vierde ont vangt RCZ 2. Onze stadgenoten be gonnen puik met een 40 overwin ning op GVO 2, maar volgens de ge ruchten zijn deze reserves van RCZ heel wat meer mans dan de Krom- meniërs. En het vyfde elftal van Bonsema'sritampioenenclub gaat naar Berdos 2. We hebben het idee, dat deze Bergenaren zich niet zonder slag of stoot gewonnen zullen ge- yen. temeer omdat het eerste een se rieuze kans voor promotie naar de KNVB heeft enf^iet 2e dus mins tens 2e klasser moet blijven. Er is dus spanning te over in en om Alkmaar! AlkmaarBerdos SEWRKAFC oOO ZWERVEND HONDJE Een klein zwart hondje, met hieu- we halsband, is zwervend aangetrof fen. Men vervoege zich hiervoor Verver, Baanstraat. by Paul Bioscopen: Victoria Haal Temple erby. Cinema Vlammen over San Fran- cisco. A.B.T. De Graaf van Monte Christo. Harmonie Jaren van scheiding. Gulden Vlies: Filmshow t.b.v. Stich ting 1940—1945. Canadaplein: Nederlands Circus Mik- kenie Strassburger. Zo luidde het oordeel over onze stad van een der leden van „Amsteloda- mum" de vereniging, welke in de hoofdstad de functie inneemt van ons „Oud-Alkmaar" Hij zei dat, staande in het prachtige koor van de pas geres taureerde Grote eKrk, waardoor juist de liederen hadden geklonken van den heer Rotgans, begeleid op het unieke kleine orgel door den heer Kist. Daarbij had hij nog vers in het ge heugen de fraaie interieurs van ons raadhuis, het vrolijke, zeldzame gedoe van de kaasmarkt en de idyllische schoonheid van de muziektuin. Was er dus eigenlijk reden om zich over dat oordeel te verwonderen? Voor wie ogen heeft om te zien, be vat Alkmaar heel veel moois. Het is alleen maar jammer, dat zo velen er blindelings aan voorbijlopen. 's Morgens was het gezelschap ont- MARKTOVERZICHT SCHAGEN Voor de centrale werden aange voerd 63 koeien, 3 stieren, 12 pinken 82 nuchtere kalveren, 2 graskalve ren en 8 schapen. Door de opgeleg de leveringsplicht werden er veel koeien aangevoerd. Er zullen ook wel veehouders vrijwillig een koe le veren, zulks in verband met de min der gunstige voedselpositie. De han del in gebruiksvee was kalm met zak kende pryzen. Kalf koeien hoogste no tering f 600. De vraag .naar weide- koeien is wel wat afgenomen met da lende pryzen. Nu is de hoogste note ring f 410. De bonnenprfls is in ver band met de verplichte levering weer stijgende. De handel in pinken had ook geen vlot verloop. De hoogste prijs hiervan was f 275.— Kuikalve- ren f 30 tot f 40. De pryzen van de paarden blijven gehandhaafd. Luxe- en werkpaarden f 900 tot f 1250 Ou dere paarden f 300 tot f 800. Dé handel was kalm. De handel op de rivolveemarkt was stug. Lammeren veel minder in prQs dan de vorige week. Nu tot f 29. Vorige week f 34 De vorige week schenen elders op de markt grote verliezen geleden zijn. De handel ln bokken en geitn was goed. vangen ten stdhuize in de raadzaal, die imposant genoeg is om enkele gasten uitroepen van verbazing te ont lokken. De loco-burgemeester, wet houder van Slingerland, hield op de hem eigene prettige en weldoorwroch- te wijze een korte welkomstrede, waarin hij zich ontpopte als een uit stekend Oud-Alkmaar-kenner. In beknopt bestek beeldde hy uit, hoe het kleine plaatsje, dat eeuwen geleden ontstond op een knooppunt van wegen door het toenmaals zo wa terrijke Noord-Holland zich ontwikkel de lot een landbouwcentrum met een sterk sprekend burgerlijk karakter. Voor óns geestesoog liet hij de kas telen Torenburg, Middelburg, en nieu- wenburg herrijzen, de uitvalspoorten van Floris V naar West-Friesland en hij schetste, hoe de oorspronkelijke havenplaats, die zelfshet stapelrecht verkreeg, langzamerhand werd tot een uitgesproken landplaats, levend van de handel en tot bloei komend door zijn .markten, waar echter de industrie nimmer een bedrijfstak van belang werd. Zelfs waar dg oude gevels zijn ver dwenen, aldus spr., is de wondere be koring der stadsgezichten behóuden gebleven en daarmee het intieme ka rakter In deze stad heette hij het ge zelschap hartelijk welkom. Nadat deze .woorden in een geestig speechje door de voorzitter van Am-, stelodamum waren beantwoord en een kopje koffie was rondgediend, werden de circa 100 dames en heren overge dragen aan de goede zorgen var. de VW, die als ga«/vrouwé des middags haar plaats inruimde aan „Oud-Alk maar". De voldaanheid der deelnemers aan de excursie over wat ze hier aantrof fen. vermeldden We- reeds. Amster dam moge rijk gezegend zijn met mo numenten uit het verleden, het feit, dat de bewoners van deze bevt, rech te stad onder de indruk waren van de schoonheid, welke Alkmaar te bieden heeft, is het treffend bewijs, dat bij ons meer te bewonderen valt dan sommige stadgenoten wel eens denken. UITZENDINGEN ZONDAG 22 JUNI 1947 Hilversum I 301 m. Nieuws om 8, 13, 18, 20 en 23 uur. VARA 818 Philh. orkest van New York; 8.40 Ensemble Jan Cor- duwener; 9.15 Geestelijk leven; 9.30 Men vraagt en wij draaien; 10.00 Zondagshalfuur; VPRO; 10.30 -Nel. Herv. Kerkdienst uit Naarden; 11.45 Tot het hart van het volk; AVRO 12.03 Gevarieerd concert; 12.40 Man nenkoor; 13.15 Zigeunerorkest; 14.05 Boeken halfuur; 14.30 tot 17 uur: Reportages van de Olmpische Dag (voetbal, athletiek en wielrennen); 17.10 Ds. Spelberg VPRO; VARA 17.30 Gemengd koor; 18.15 Sport (Ned. kamp. op de weg)18.30 Ned. strijdkrachten met klankbeeld „De strijd om Leningrad"; 19.00 Radio- lympus, beantwoording van vragen; 19.30 Stradiva-sextet; 20.15 Cana dees concert; 21.15 Hoorspel „De twee Egyptische dieven", 4e deel; 21.45 Programma v. zomerliederen; 22.30 Vaudeville strijkorkest; 23.15 Paul Whiteman en z'n orkest. Hilversum II 415 m. Nieuws om 7, 13, 19.30, en 22.30 uur. NCRV 8.30 Morgenwijding; KR O 9.55 Hoogmis; 11.30 Trio in Bes gr. t. op. 97 van L. v. Beethoven; 12.15 Boekbespreking; 12.30 Amuse mentsorkest Klaas van Beeck; 13.20 Vervolg; 14.05 De Gooise kring bij een; 14.45 Reisbeschrijving over de Jura; 15.00 Vervolg van 14.05; 15 45 Waar de Donau stroomt (gr.)16.00 Luisterspel Kath. Actie; 16.30 Ves pers; 17.30 Ned. Herv. Kerkdienst; IKOR; NCRV 18.30 Arnhemse Orkestvereniging; KRO 19.45 Mu ziek van Bach; 20.15 De Zilvervloot (een uitstekend programma); 21.00 Kareol Septet; 21.15 „Auto of Ka ros", een radio-humoreske; 22.00 Voetbal: NEC—BW; 23.00 Radio Philh. orkest; 23.40 Balletmuziek. MAANDAG 23 JUNI 1947 Hilversum I 301 m. Nieuws om 7, 8, 13, 18, 20, en 23 uur. AVRO 7.30 Londen Palladium Orkest; 8.15 Orkest Marek Weber; 8.45 Pianoconcert no. 2 van Chopin door Alfred Cortot; 9.15 Morgenwij ding; 9.30 .Holbergsuite van Grieg; 9.45 Arbeidsvitaminen; 10.35 NBC theaterorkest; 11.15 Zang en pia no; 11.45 Fam. berichten van ovér- zee; 12.00 Jetty Cantor; 12.35 Zuid- Amerk. gram; 13.15 Metropole-or- kest; 13.50 Orgel; 14.20 Dr. P. H. Ritter, lezing; 14.35 Viool en piano; 15.00 Afwisselend progr.; 16.30 Gre pen uit de opera; 17.00 Skymasters 18.15 Fragm. uit Arabella van R. Strauss; 18.30 Ned. strijdkrachten; 19.00 Concertgebouwkwintet; 19.30 Inleiding tot muziekbegrip; 20.05 Radioscoop met een bont programma 22.30 „De wereld spreekt tot U" (Bel gië)23.15 Dutch Swing College: Hilversum II 415 m. Nieuws om 7, 8, 13, 19, 20 en 22.30 uur. NCRV 7.30 Praeludium 7.45 Een woord voor de dag 8.15 Een lied voor het werk 8.30 Morgenconcert 9.15 Ziekenbezoek 9.50 Mozart- platen 10.30 Morgendienst 11.15' Van oude en nieuwe schrijvers 11.35 Kapel van het leger des Heils 12.15 Skandinavische koren 12.30 Bachcyclus V 13.15 Het kamerorkest 14.00 Voor jonge moeders 14.20 Het organola-sex- tet 15.00 Vrolyke klanken 15.20 Het Gesare-trio 16.00 Bijbellezing 17.00 Van en voor de schoolgaan de jeugd* 17.30 Sportuitslagen 17.45 Cello, fluit en piano 18.20 Voor de vacantie 18.30 Schutz en Monteverdi 18.50 Viool en piano 19.15 Bespreking van „Het ver jaagde water" 19.30 Het aktuee! jaagde water" 19.30 Het actueel 20.15 Het residentieorkest 21.00 Gramofoonplaten 21.50 Gaat uw zoon naar Indië? 22.10 Vo caal kwartet 22.45 Avondoverden king 23.00 Bachs kunst der fug© 23.35 Gramofoonplaten.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2