Dokie Durf in „Boris Baal duikt op11 STADSNIEUWS De Postharmanie jubileert De Nederlandse Bazaitmaatschappij onder het mes Uit de OMGEVING RADIO êr De Postharmonie, bU alles wat Alk maarder is zo goed bekend, viert op 8 Juli haar 10-jarig bestaan cn heeft zich naar aanleiding van dit feit met een oproep aan onze burgerij gewend, die we gaarne overnemen. Burgers van Alkmaar! Behoeven wU U nog te zeggen, wat de Postharmonie is, wat zij voor Alk maar betekent? Neen. nietwaar! Iede re Alkmaarder. jong of oud, weet dit. Wat niet iedereen weet Li dat de Postharmonie. begonnen als de Post- fanfare. op 8 Juli a.s. haar 10-jarig be staan hoopt te herdenken. Wij gaan dit jubileum niet in een grootse opzet vieren, daar vinden wij het de tijd niet naar en daartoe ontbreken ons ook de middelen. „De middelen". Weet U. dat wü ®*n gedeeltelijke vernieuwing van onze Instrumenten behoeven, dat wij pau ken nodig hebben en nog veel meer? Wij willen ter gelegenheid van ons tweede lustrum een actie tot vergro ting van het aantal donateurs op touw zetten en daarom wenden wij ons tot onze stadgenoten. U zult een vrien delijk. doch dringend verzoek om do nateur van ons corps te worden niet afwijzen. U zult niet telkens van het geen wij in Alkmaars straten ten ge hore brengen willen genieten, zonder te kunnen zeggen: Ook ik help mee aan de instandhouding van dit corps. Ofschoon wij ons tweede lustrum niet op grootse wijze zullen vieren, hebben wij toch gemeend onze dona teurs in de gelegenheid te moeteq stellen van onze vorderingen op mu zikaal gebied kennis te nemen. Daar om bieden wij hun in onze feestweek BESTRIJDING COLORADOKEVER. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij verplicht zijn ter bestrijding van de - Coloradokever het gewas op alle met aardappelen bcteelde petceleh in de periode van 25 Juni t.m. 5 Juli 1947 ten tninste eenmaal te besouiten met water, waaraan op 100 liter 500 gr. caleïumarsenaat is toegevoegd Deze bespuiting moet zodanig worden uitge voerd. datf 1. een hoeveelheid, overeenkomende met ongeveer 800 liter per hectare ge lijkmatig over het gewas wordt ver deeld: t. alle bladeren van de aardapppel- planten met de vloeistof worden be vochtigd: 8. op zodanig uur en bij zodanige weersgesteldheid gespoten wordt, dat het gewas nog dezelfde dag kan op drogen. Degenen, die niet zelf in de gele genheid zijn de bespuiting uit te voe ren of te doen uitvoeren, kunnen zich opgeven aan het bureau Openbare Werken. Keetgracht 1—3 alhier, waar na de bespuiting op hun kosten door de dienst der Plantsoenen zal worden uitgevoerd. DIERBF SCHERMTN G. Heden is te Alkmaar aangetroffen 'n Jong hondje, lichtbruin met grijs, reu. ruig haar. pl.m. 3 maanden, half witte poten. Adres Inspecteur: C. Verwer. Baanstraat, Alkmaar. 'drankwet. Ingekomen is een verzoek "Van de heer C. van der Maale. alhier, om een A- verlof voor de verkoop van zwaR- alcoholischc drank in het klein, zowel voor het gebruik ter plaatse voor wel ke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het perceel Verdronkcn- oord no. 121. Binnen twee weken na dagtekening dezer bekendmaking kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verle nen varwdit verlof Indienen. burgerlijke stand. Geboren: Henricus A. M.. z. v L. A. Pekelharing en M. C. Ber ger Maria A. A.. d. v. J.'Dekker en A. M. van Benschop Lourentius A.. d.' v J. A. Dekker en "J. A Peoping Wcolnas G.. z. v. H. N. Kooge en C. Buscen Mariha J.. d. v. W. Muller en E. B. van der Laan. Getrouwd: Pieter Bak cn Jo- hanna C. Andrée Antoon H J. van Beugen en Elisabeth M. de Wild. Overleden: Jaccba H. Blceker. 77 jaar. service. Wanneer sommige mensen met va- cantie gaan vinden ze het gevaarlijk om alle distributiebescheiden mee te nemen op reis. Een Alkmaarsc dame was blijkbaar ook bevreesd voor even tueel verlies van deze kostbaarheden. Ze gaf ze in bewaring aan een goede kennis en vertrok met een gerust hart. Bij haar terugkomst bleek ze zich ech ter in de betrouwbaarheid van de be-\ waardcr vergist te hebben. De man had de bescheiden met de zijne in middels verkocht. Hij is door de politie aangehouden. ZWARTE KAAS Door de economische dienst van de Alkmaarse politie werd een persoon aangehouden die 4 rijwielbanden en evenveel Goudse kazen vervoerde, die alle van zwarte handel afkomstig bleken te zijn. De kazen waren frau duleus gemaakt. Tegen vervoerder en fabrikant van de kazen werd proces verbaal opgemaakt. van 5 tot 12 Juli een donateursconcert aan met daaraan verbonden de grote P.T.T.-revue. „WU gaan mee met P.T.T." Een revue die 17 in zang, ballet, to neel cn conférence zal tonen hetgeen omgaat in ons grote P.T.T.-bedrijf. Een revue met ernst en luim. boeiend tot 't eind. geheel samengesteld en ge speeld door P.T.T.-personeel. Wilt ook U hiervan genieten, vult dan op de keerzijde Uw naam cn adres in. Een geüniformeerd Harmonielid zal bin nen enkele dagen Uw antwoord ko men halen. Is U reeds donateur, mogelijk is dan dit lustrum aanleiding voor U eens aan ons instrumenten fonds te denken. Dit kunt U ook op de keerzijde te kennen geven. U kunt het ons gemakkelijk maken door de achterzijde in te vullen en ongefran- keerd in een brievenbus te werpen. Met spanning zien wij Uw antwoord tegemoet. Het bestuur: W. A. van Houten, voorz. P. J. Kalb. secr. G. D. Rijke, ponningm., gmo 308359 BONNEN HALEN Woensdag 25 Jnni is de letter K van af Koomen tot einde letter K 'en de letter L aan. de beurt voor het afhalen van nieuwe bonkaarten in het distri butiekantoor aan de Ridderstraat. Medegebracht moeten worden: dis tributiestamkaart. bonkaart 707. waar op inwisselingsbon voorkomt en C.M.- kaftrt (speciaal inlegvel voor jonge moeders^ Uitreiking geschiedt van 912 en van 24 uur. HET WITTE KRUIS IN MOEILIJK HEDEN. WIE HELPT? De zieken, waarvan het Witte Kruis de verzorging op zich genomen heeft, hebben dekens nodig; dekens, lakens en slopen^En dringend! Maar de fi nanciën van het Witte Knus schieten helaas te kort Vrijdag a.s. zal een be roep op de Alkmaarse burgerij ge daan worden, opdat de zieken niet langer van beddegoed verstoken be hoeven te blijven. Ken uw plicht en laat dit beroep op uw goedgeefsheid niet tevergeefs zijn! Het Witte Kruis heeft echter met nog meer moeilijk heden te kampen. Voor een coHecte zijn collectanten en collectrices nodig, en die zijn er helaas nog niet genoeg. Hoe meer mensen hier helpen, hoe kleiner de wijken worden. Stelt een halve dag of een paar uur van uw tijd- voor de vele zieken, waartoe u gelukkig niet behoort, maar toch in de toekomst zult kunnen behoren, be schikbaar. Het is voor een prachtig doel! Aanmelding kan geschieden bij het Witte Kruis, afdeling Alkmaar. Gasthuisstraat. VERKEERSONGEVAL Zondagmiddag omstreeks 2 uur wilde op het kruispunt Helderseweg —Geestersingel een 21-jarig meisje de weg oversteken, toen een motor rijwiel naderde. Het meisje aarzelde en kwam daardoor in aanraking met het stuur van de motorfiets. Motor rijder en meisje kwamen beiden te vallen, waarbij laatstgenoemde licht gewond werd. Zij werd door de poli tie naar het Centraal Ziekenhuis ge bracht, waarna zij, na te zijn behan deld, per taxi naar haar woning te Warmenhuizen kon worden vervoerd. 5. Nadat de „Samoa" getorpedeerd was, werd iedereen ordelijk in veilig heid gebracht Er was maar één man die door de paniek werd bevangen, het was de spreker, die zo mooi had gezegd: „We varen weer en wij bou wen weer". „Vrouwen eerst" brulde hij. Daarop liep hij naar de verschan sing, trok zijn colbertje uit en zei: „Wij springen weer". Hij nam een stevige duik en zwom met forse sla gen naar de plaats waar het publiek al gereed stond om naar het redden der drenkelingen te kijken. Dokie had nog juist tijd gevonden om even naar-de marconist te lopen en hem een laatste telegram op te geven. „Voor de com missaris", zei hij kort. „Samoa getor pedeerd, sluit haven"; De commissaris was ontsteld, maar hij was een goede commissaris. „Samoa getorpedeerd", riep hij met machtige stem. „Sluit de haven!" Zaak fegen Sauer Woensdag voortgezet De beruchte S.D.-er Mollis komt voor het Tribunaal getuigen Morgen, Woensdag de 25e Juni, wordt de zaak tegen de voormalige corpschef van politie te Alkmaar, Jo- han Jacob Sauer, voor de eerste Kamer van 't Tribunaal Alkmaar voortgezet Als getuige is o.a. opgeroepen Wou ter Cornelis Mollis, een van de ge meenste S.D.-ers die Nederland heef t gekend. Mollis is zijn loopbaan van mensenjager reeds in 1941 begonnen berucht was het bureau aan de Nieuwe Doelenstraat in Amsterdam. Verschillende leden van een verzets groep van de bekende leider uit de illegaliteit Gerrit van der Veen vie- Goed opsporingswerk vati de P.R.A. Alkmaar werd met succes bekroond ogen van on3 volk weg te gooiep Woensdag 25 Juni, morgen dus, zal voor het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam een grote collaboratie- zaak worden behandeld. Mr. W. F. Bakhoven zal, na een zitting die waarschijnlijk een gehele dag in be slag zal nemen en misschien zelfs langer dan een dag in zjjn requi sitoir maatregelen eisen tegen enige van de grootste collaborateurs die ons land heeft gekend: de heren Si- im>n D. Prins, zyn zoon lr. Hendrik D. Prins cn zijn schoonzoon Leonur- dus A. W. van Zanten, de hoofdfigu ren van de bekende Nederlandse Ba- zalt Maatschappij. De president mr. A. Ruys heef hier de moeilijke taak om in de ingewikkelde'en uitgebrei de materie de weg te banen voor de definitieve uitspraak. En wan neer deze valt, dan zal de kroon ge zet zjjn op het succesrijk en verdien stelijk spcurderswerk dat de P.R.A., afdeling collaboratie van Alkmaar heeft verricht. Een goed en degelijk zakenman, de heer Prins sr. Uit zeker oogpunt bekeken, wel te verstaan. Met hem ging het als met zo vele koopmans genieën in de oorlog kreeg zijn zakentalent en zijn degelijkheid een zeer onaangename bijsmaak. Hy werkte voor de Wehrmacht, voor de vijand, met even veel ijver als waar het een rechtvaardige zaak betroffen had en zo deden zijn zoon en zijn schoonzoon. Zy zullen de wrange vruchten hiervan hebben te plukken Van niets tot iets. S. Prins kwam na zijn diensttijd bij de marine in Ned. Indië naar Hol land terug en financierde hij was toen een jaar of 27, 28 met het geld van zjjn verloofde een aanne mers- en uitvöerdersbedrrjfje, dat hij snel omhoog wist te werken. Zo ontstond de Nederlandse Bazaitmaat schappij, de gerenommeerde onder neming, die hier in Nederland reeds lang voor de oorlog aterlei grote op drachten uitvoerde m*aani tot over de grenzen wist te maken. Maar toen de Duitsers hier kwa men om de lakens uit te delen, was de Nederlandse Bazaitmaatschappij bereid om haar goede naam in de door haar diensten de bezetter aan te bieden. Zeer veel steun heeft ae vijand ondervonden van de gedegen structuur van de maatschappij, voor welke geen object te groot of te moeilijk was. Het zondenregister De tenlastelegging spreekt in dit opzicht duidelijke taal. Start- en rot banen hebben zij aangelegd, gebou wen enz. gecamoufleerd, grond-ega lisatie- en drainagewerken uitgevoerd zgn. Tobroek- en Flakstanden (ge- sohutsstellingen) in orde gemaakt voor de vliegvelden Lcuwarden Texelin België hebben zij samehf gewerkt met de Duitse „Rohstoff- handel der Vereinigten Stahlwerke" om een Belgische dochterondernej- ming in het leven te roepen, waaruit zy deelnamen met 40 van de tachtig aandelen. En dan zyn er nog de vele kleinere dingen, die op de „rol" nog maar niet eens genoemd zijn, als het vliegveld Den Helder b.v. De speurders aan het werk. „Het was niet eenvoudig", zo ver telde óns de man die met een an der het grootste aandeel had in het uitzoeken van deze zaak, „om het geval rond te krijgen".. Vlak na de bevrijding waren de heren Prins en van Zanten n.1. reeds gearresteerd in Zaandam en een commissie werd ge vormd om het vooronderzoek te lei den. S. Prins werd al spoedig, om gezondheidsredenen, vrijgelaten en van" Zanten volgde na een week of zes, zeven, zijn voorbeeld. De Qom- missie van Vooronderzoek pleitte er zelfs voor om de zoon, ir. Prins ook maar te laten gaan zij zag de zaak blijkbaar niet als zeer belang rijk. Het onderzoek dat daarop door dc P.R.A. Alkmaar werd ingesteld, wees wel anders uit In de zomer van '46 werden twee rechercheurs van de Alkmaarse dienst met de op dracht belast bijna dag en nacht heeft men gewerkt om de vele ge gevens tc verzamelen (een werk, da*, ten zeerste bemoeilijkt werd door 't feit dat twee van de verdachten, dank zij hun vrijlating de tijd ge had hadden om „orde op zaken te stellen" voor zover hun dat nog mo gelijk was) en met Kerstmis 46 was het onderzoek zo ver gevorderd dat S. Prins en van Zanten weer in gerekend konden worden. Eind Fe bruari vaiT dit jaar wós de zaak „rond". De „baten" Het was gebleken, dat de totale omzet van diensten voor de Duit sers alleen al in Nederland ver richt, ruim twee en twintig mil- lioen Hollandse guldens bedroe gen! De omzet in België is hier dus niet eens bij inbegrepen dat ook daar de verdiensten zeer be hoorlijk waren, tonen wel de winst uitkeringen aan die over de jaren '42-'43 277.000 gulden beliepen en voor het winstaandeel op .de Ver- einigte Stahlwerke van '40-'44: 138.000 gulden. De vermogenstoename van de heer S. Prins was over deze gul- deu tijd: een millioen en vierhon derd duizend gulden, van de an dere twee heren een zeventig dui zend gulden. Inderdaad, een geilden tijd, maar het lachen is Hen wel vergaan! KUNSTENAARSCENTRUM BERGEN Voor de ingang van de sociëteit van het „Huis met de Pilaren", kadastraal bekend als Kerkstraat no, 2 te Ber gen, hangt een sierlijk uithangbord van smeedijzer met de woorden: Ex positie - Kunstenaarscentrum. Een ieder, die dit bord ziet zouden wij willen aanraden hier binnen te gaan want ten eerste valt hier een mooi ingericht gebouwtje te bewonde ren en vervolgens kan men er een keurcoilectie schilderijen, beeldhouw werk en ceramiek van de Bergense kunstenaars aanschouwen. Zaterdagmiddag werd het „Kunste naars Centrum Bergen" officieel door burgemeester Dr. Huygens met een geestig speeehje geopend. Dr. Huy gens noemde het Centrum zeer te recht een der belangrijkste instellin gen van de gemeente en zeide, er des winters een „Cultuur-Centrum" van te willen maken. Spreker bracht dank aan de heer Roggeveen, die het inte rieur verzorgd heeft in samenwerking met de heren Niehaus en Royaards en betoonde zijn erkentelijkheid aan de eigenaar, de heer De Vries, die met het vrijgeven van het mooie gebouw tje voor dit doel, blijk heeft gegeven len als zijn slachtoffer Nel His- sink, Maarten van Gilse, Dio Remiëns e.a. Mollis schoot ook zelf mensen neer. De bekende overval op de We teringschans in Juni 1944 is mede door zijn toedoen mislukt. A.s. Za terdag komt zijn zaak voor het Bij zonder Gerechtshof te Amsterdam. Maar voor die tijd zal hij dus nog een verklaring afleggen over het op treden van Sauer ten goede of ten kwade voor de voormalige poli tieman Het ziet er naar uit, dat de zitting lang en> belangrijk wordt. In totaal zijn er tien getuigen opgeroepen, o.w. Ten Benzei, Staats en wij vragen excuus dat wij hen hier in één adem moeten noemen de heren F. H. Ringers, W. C. Rijpma, hoofdinspbc teur van politie en J. van Dijk. te beseffen van hoe groot belang dit alles voor het Kunstenaarsdorp Ber gen is. De expositie. Jammer is het, dat er in verhouding zo veel aandacht besteed is aan het werk van één kunstenaar terwijl de vijf andere exposanten slecht één zaal ter beschikking hebben. Waarmee wij niets af willen doen aan de waarde ring voor de doeken van deze ene schilder, wgnt Jan van Herwijnen heeft zeer terecht een naam die klinkt als een klok. Maar dat is juist, wjft wij tégen hebben op de beschikbaar stelling van zoveel ruimte voor hem alleen. De andere voor het over grote deel jonge schilders behoren nog niet tot de „arrivé's" en hebben o.i. dus evenveel recht. Een bespreking van het geëxposeer de móeten wij achterwege laten, maar tot slot zouden wij, met een variant op de standwerker van de markt, wil len uitroepen: badgasten, burgers en buitenlui, gaat dat alles zelf zien! PIET „VAN IJS" ÏN T ZONNETJE GEZET De heer Oldenburg, de eigenaar van het bekende Bergense café en zelf bij de Bergen aren beter bekend onder de naam van „Piet van IJs" werd Zater dagmiddag in 2ijn gezellige zaak over vallen door een troepje Bergense kunstenaars met aan t hoofd burge meester Dr. Huygens en de heer Rog geveen. Het doel van deze „missie" was de heer Oldenburg, die zo vele jaren lang de toevlucht van de artis- ten is geweest, nu er een eigen cen trum is gekomen te bedanken voor al zijn goede zorgen en hem een aquarel v$n de heer Roggeveen aan te bieden. Het was genoegelijk en gezellig, de burgemeester speechte, Mr. Kamp speechte en het schilderij werd dank baar aanvaard. En een der bestuursleden van het K.C.B. hing het in eigen persoon op! Maar Piet „van IJs" is de kunstenaars nog niet kwijt, want iedere eerste Donderdag van de maand zal er nog bij hem vergaderd worden om alles te bespreken wat er goed of verkeerd gegaan is. FEUILLETON - JJ door Anthony Berkeleij }U HOOFDSTUK I ken* amateur-detective Dc lounge van het Piccadylly Pa lace Hotel is voor de Londenaar, wat Monte Carlo voor de speler en Mek ka voor de Mohammedaan betekent. Het interieur van namaak-marmer, ryk versierd met verguldsel, de on telbare stoelen en tafeltjes, de zich steeds haastende kellnerinnen, die het altijd veel te druk hebben, het gegons der stemmen, de warmte en de rook, kortom alle factoren, die tezamen aan de .lounge van hek Pic- cadilly Palace. haar bijzondere sfeer verlenen, vervullen een Londenaar met een gevpei van trots en doen hem denken, dat h|j het leven ziet. Hier drinkt hij zijn Itartini tot zyn gedachten verlangend uitzien naar sole la mcunière, poulet roti en salade, die tegen een matige prijs in de eetzaal worden geserveerd. Maar het spijzigen van de hongm- gen en laven van de dorstigen, Is niet de enige taak van de lounge. Belang wekkender is namelijk, dat zij de meest verschillende vertegenwoordi gers van elke klasse en rang, met een jaarlijks inkomen van tussen de vijftienhonderd en tienduizend gulden samenbrengt. Voor degenen, die ogen hebben, is een studie van het leven zoals het ziph hier afspeelt, een voortdurend genot. Hier zit een stel leerlingen van de hoogste klasse ener middelbare school, dat een goedkoop dinertje wil hebben en vooraf een glas vermouth. dat zy met het air van een man-van- de-wereld ledigen, drinken. Zij wer pen steelse blikken in de richting van een aardig revue-danseresje, dat met de schmink van de middagvoor stelling nog op haar wangen, on deugend kijkt naar het glas limona de, dat de grijze, zich weinig op zijn gemak voelende plattelandsdominee aan het tafeltje naast haar, yoor zich heeft staan. Ginds ziet men een matrone, de fatsoenlijke weduwe van een slager in ruste, die kennelijk ver ontwaardigd is over het vele. slechte, dat zij meent waar te nemen. Als een gratis voorstelling voor hen, die be langstelling hebben voor dergelijk maatschappelijke vertoningen, spelen zich hier iedere dag tussen vijf en half zeven .honderden van zulke to neeltjes af. Mijnheer Ambrose Cliitterwick hij is volgens zijn eigen woorden een student in de leer der menselijke ge dragingen had de gewoonte om, wanneer lig zyn tante wilde ont vluchten, de lounge van het Piccadil- ly Palace te bezoeken. Op de middag in kwestie was mijnheer Chitterwick daar vroeger dan gewoonlijk gearri- DE NIEUWE DANCING GEOPEND BERGEN Juist een week na de in gebruikst^lling van de bioscoop- en schouwburgzaal komt de Rustende Ja ger alweer met iets nieuws. Zaterdagavond werd de nieuwe dan cing voor het publiek opengesteld. Er is heel wat veranderd en verbe terd bij ..de Rus" in de achter ons lig gende maanden. De enigen, die er op achteruit gin gen, zijn de kegelaars. Door het slopen van de kegelbaan is beoefening van deze sport thans tijdelijk onmogelijk in Bergen. De daardoor vrijgekomen ruimte van de kegelzaal heeft men uitgebreid en zo kon hier wat men op het eerste ogenblik niet zou zeggen een dansoppervlak ontstaan, dat nog groter is dan in de vroegere dancing toneelzaal het geval was Het geheel is de moéite van een kijkje waard, maar óók een felicitatie aan de eige naar! PARKHOTEL WééR IN DE BLOEMEN BERGEN Het Parkhotel is officieel geopend, alhoewel reeds eerder het café-restaurant geopend werd. Het oude pension ..Erika" is in een korte tijd omgetoverd tot een fraai uitspau- ningsgeheel. Een en ander is geschied door de kunstenaarshanden van Jan Plas. architect tfe Purmerend en de aannemer Jac van Exter uit Bergen. De fam. van Linge is tijdens de ope ningsdag verschillende malen toege sproken en gelukgewenst Dit laatste in het geheel niet ten onrechte, want het Parkhotel is een «Miit terende aanwinst voor Bergen. MOOI CONCERT. BERGEN Donderdagavond gaf de harmonie ..Excelsior" van Nrd-Schar- woude onder leiding van haar dirde heer Pranger, een concert ter ere van het gouden jubileum van ..Bergen's Harmonie" op het concoursterrein. Er was zeer veel belangstelling voor dit goed gespeelde concert. Na afloop werd nog gesprokén door de heer Blankendaal, voorz. van Bergen's Har monie. welke dank bracht voor het concert veerd. De klok had nauwelijks half drie geslagen en het consumeren van het kleintje koffie na de lunch was in volle gang. Mijnheer Chitterwick vond met veel moeite een onbezet tafeltje en liet zich met een zucht van verlichting op de stoel vallen, die een deftige oberdcellnery voor hem had aangeschoven. Hij had zeer tegen zijn zin geluncht in het res taurant van een groot warenhuis, waar hij uitsluitend dooi vrouwen om ringd was en niet voor de .eerste maal was de wens bij hem opgeko men, dat zijn tante haar bezwaren tegen clubs eens zou laten varen. Mijnheer Ghitterwick, belast met de belangrijke taak patronen voor nieuw gordijnen in de salon uit te zoeken, had de weg van de minste weerstand gekozen hjj deed dit altijd wan neer het zijn tante betrof en ge luncht in een „nette gelegenheid". Nu bestelde hij, om op adem te ko men, zwarte koffie en een glas be nedictine. Wat dit laatste betrof suste hij zijn geweten met het argu ment, dat zyn tante minder bezwa ren had tegen benedictine dan tegen clubs. - UITZENDINGEN WOENSDAG 25 JUNI 1947 Hilversum I 301 m. Nieuws: 7, 8, 18. 18, 20 en 23 uur. 7.30 Mu ziek bij t ontbijt 8.18 Opgewekte morgenklanken 8.50 „Wat vrouwen mij schreven" 9.00 Gram,muziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor de vrouw; Onze keuken 10.35 Piano recital 11.00 Populair non-stop pro gramma 11.45 Fam.ber van overzee 12.00 Vaudeville-orkest 13.15 Voor het platteland 14.00 Voor de vrouw ..Dicht bij huls" 14.15 Omroepka- merorkest 15.00 Voor de jeugd 15.45 Op bezoek bij zieken 16.16 Voor de jeugd 17.15 Jan Vogel en z'n accordeonorkest 18.20 Het volks- dansorkest 18.30 De Nederlandse strijdkrachten 19.00 Het handvest der V.N. 19.30 Ons leven en ons geloof 19.45 Lezen in de Bijbel 20.15 Opera Don Juan (2e bedrijf) 21.15 Opstand der dieren. Hoorspel. 22.00 Dolf van der Linden en zijn Metropole-orkest 22.45 Sport. Voet ballen om het kampioenschap van Ne derland 23.15 Op vleuglen van mu ziek 23.25 Orkestconcert. Hilversum n 415 m. Nieuws: 7, .8, 13, 19, 20 en 22 uur 7.30 Con cert op gram.pl. 7-45 Een ^oord voor de dag 8.15 Voor het werk - eerst een lied 8.30 Montere mor genklanken 9.00 Ochtendbezoek bij onze jonge zieken 9.50 Variaties op een oud Slavisch lied met slotkoor 10.30 Morgendienst 11.00 Zangpro gramma 11.80 Continental kwintet 12.15 Sangh en spel 14.00 Een half uur gardemuziek 14.30 Gedeel telijke uitzending van een meisjes bondsdag 15.45 Orgelspel 1600 Voor jeugdige postzegelverzamelaars 16.45 Voor onze jongens en meisjes 17.30 Klanken van Hawaii 18 00 De positie van de zelfkazende boer 18.20 Vacantie-tips 18.30 Veranderin gen ih de politieke wereldkaart 19.15 Het niéuws uit Indonesië 19.30 Actueel geluid 19.45 Gram.muziek 20.30 B.B.G.-Symphonie-orkest i 22.45 Avondörordenking

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2