Dokie Durf in „Boris Baal duikt op" B A D I 0 STADSNIEUWS Alkmaar 375 jaar voor de prihs Uit de OMGEVING De laatste» concoursdag „Ol D-A1.KMAAK" BIJEEN. 18 Juni 1572 verklaarde Alkmaar Bich definitief vóór de Prins van Oranje. Zaterdag 28 Juni 1947, dus 375 gaar later, kwam ,,Oud-Alkmaar" in ♦en feestelijke jaarvergadering bij- In weerwil van de grote hitte was 4e mot dundoek versierde zaal goed gevuld. De heer H. Ruiger», voorzitter der vereniging, sprak In zjjn openinga- fvoord z\jn leedwezen uit over de af wezigheid van burgemeester Koelma die van een ziekte herstellendeia. De formaliteiten, die nu eenmaal b\j een jaarvergadering horen, wer den vlot en prettig afgewerkt. De heren Slinger secretaris van Oua- Alkma&r en Moens penning meester brachten op overzichtelij ke wijze resp. notulen-ja&rverszag en financieel verslag uit. welk laatste een batig saldo van f 375 vermeld de. De rekening was door de heren Henncman en Rotgans volledig ac- coord bevonden. Bij de bestuursver kiezing stelden de aftredende be stuursleden de heren Hofstee er Lutjeharms zich onder applaus weer beschikbaar. Voor de pauze bracht de heer Ringers dank aan de heer Bankert voor het verzorgen van de wandversiering bjj vergaderingen en aan de verschillende heren, die zich onlangs met de ontvangst van het Amsterdams Oudheidkundig Ge nootschap belast hebben. Na de pauze, waarin gebak en verversingen geserveerd werden, werd een bont, veelzijdig program ma afgewerkt. Noemen wfl de door het dameszangkoor „Oud-Alkmaar onder leiding van Mej. M. Siezen uitgevoerde liederen van Maartje Zwaan en het zevental 3 minuten - «peeches met als onderwerp „Alk maar voor de Prins. Het buitenge woon geestige speechje van de heer Chr. Knaap oogstte een uitbundig èpplaus. De Volkszang en declamatie van de heer Grond sma droegen het hunne bij tot het slagen van deze ge zellige bijeenkomst. Een ding moet ons center van het hart: het ware beter dat Thomasvaer en Pieternel hun rollen een volgend maal wat minder in het oog lopend van de uit gespreide krant oplazen. Vooral Pie temei was er nogal eens een keertje „^aast". JEUGDIG BOEI-JE. De kinderpolitie heeft Vrijdag een 11-jarig jongetje aangehouden, dal geld had gestolen uit de portemon naic van zijn moeder. Bovendien was het luiaapje al in drie weken niet naar school geweest. Na op het poli tiebureau geducht onderhanden te Ejjn genomen, is de jongen naar zgn ouders terug gebracht. OP BK KNUST COLLECTE De collecte van de afd. Alkmaar van de NH. vereniging „Het Witte Kruis", die j.l. Vrijdag plaats vond, heeft de somma van f 1306,16'i op gebracht. Dit bedrag is bestemd voor aanko pen van dekens, lakens en slopen. De btis met het hoogste geldsbe drag bevatte f 136 82'$. Het Bestuur zegt alle collectricès, die op deze warme dag zich hebben ingezet voor dit mooie doel, harte lijk dank. M£(1VC CORRESPONDENTEN OTERLERK Wtf maken onze le zers in Otorteek er op attent, dat in den vervolge als correspondent van ons blad ia deze gemeente op za! treden de heer J. Peper. Adres: A 49, Oterleek. EG MOND AAN ZEE UITSLAG VERLOTlNii Ui'.slag van 4e verloting, tenbats van de schoolreisjes van de O.L.S. 552 Hoofdprijs taart. 2 Doosje met 10 sigaren 4 Taart. 117 Batterij 35(1 Tulband 426 Stukje Zeep 623 Taai 635 Zakje vruchten-drop.-* 666 Worst 706 Busje jam 725 Fles Kau de Cologne. 737 Tulband 761 Pond aardbeien 774 Tulband 777 Tulband 783 Gloeilamp 806 1 fles Appelwijn •19 Worst 883 Tulband 990 Blik kippensoep Al deze prjjM zün door de Eg- mondse Winkeliers gratis ter be schikking gesteld. Een woord van dank Is hier op zfln plaats, omdat dank zij hun medewer king de plannea voor het schoolfeest konden doorgaan. BONKAARTEN AFHALEN Dinmlag 1 Juli /(ju de letters Q en R aan de beurt voor het afhalen van nleuwo bonkaarten. Meebrengen: Distributicstamkaart, bonkaart 707 -a eventueel CM kaart (speciaal inlegvel voor a.s. jonge moeders.) GEDENKPLAAT AANGEBRACHT Zaterdagmorgen is In de hal van het Stadhuis, een gedenkplaat aan gebracht, geschonken door de inwo ners van het Brabantse dorpje Vlij men. SUCCES EXCELSIOR Op het gisteren gehouden Muziek concours te Bergen mocht de Harmo nie Excelsior weer enkele successen behalen. In de hoogste afdeling in de mars uitkomenp wist Excelsior een le prys te behalen. In de concertwedstrijd kwam men in de Ere Afdeling uit en men mocht daarin een 2e prijs behalen. Zeker een mooi succes voor de ze vereniging. Naar aanleiding hiervan zal de vereniging Dinsdagavond een rond gang houden door de stad. ZIT VERING? Op grond van het Zuiveringsbe sluit 1945 is gerekend met ingang van 2 Juni 1945 ontslag uit functie bjj het Staatsbedrijf der P.T.T. ver leend aan J. W. Hermes, besteller te Alkmaar. JONGENSKAMP In 't Gulden Vlies zal Woensdag 2 Juli, des middags om half drie, de jeugdfilm „Jongenskamp" vertoond worden. „Jongenskamp" is vervaar digd door Ciné Holland Film in op dracht van het bestuur van de „Fe deratie voor cultureel contact". „Zeezicht" werd heropend EGMOND AAN ZEE Onder grote belangstelling vond Zaterdagmiddag d« heropening plaats van „Zeezicht" Een belangrijke dag voor de Heer J. de Vries, die ondanks alle moeilijk heden, die deze tijd van materiaal- schaarste aan de wederopbouw in de weg legt, er dank pj zijn energie en inllatief in slaagde de heropening van zjjn gerenommeerd restaurant, toch nog dit seizoen te doen plaats vinden. Maar ook, een belangrijke dag voor Egmond zelf, dat nu een krachtige stimulans voor het bad leven er bij heeft in dit mooie en aantrekkelijke restaurant. Van hun belangstelling gaven dan ook dq ac tieve VW, enige leden van het ge meentebestuur en de oud-burgemees ter büjk. Mr. J. J. Spit voerde in naam van het hoofd van deze ge meente ,die verhinderd was aanwezig te zijn, het woord en sprak de ver wachting uit, dat de heer de Vries hetzelfde vertrouwen dat hij steeds bezeten heeft met het vroegere „Zee zicht" ten deel zou vallen met deze nieuwe zaak. In een onzer vorige nummers ga- vel\ wij reeds een korte beschrijving van de danciri^ en het ruime terras; het interieur van het hotel is zeer eenvoudig, maar met buitengewoon veel smaak uitgevoerd. Wij wensen de Heer de Vries succes! GEREFORMEERDE VROUWENVERENIGING HEERHUGOWAARD Mevrouw Lever-Brouwer te Den Helder, daar toe uitgenodigd door de gereformeer de vrouwenvereniging zal Dinsdag 1 Juli, de avonds half acht ln de kleuterschool aan de Basserweg een lezing houden met als onderwerp: „Kunst". Als gewoonlijk ontving burgemees ter dr. Huygens, de besturen der Corpsen op het raadhuis, waar enke le woorden van welkom werden ge sproken. Daarna begaf het gezelschap zich naar *t Van Recnenpark voor die marswedstrijd. Zeven corpsen namen hieraan deel. De uitslagen van mars en concertwedstyijd volgen hieronder: Uitslag mars- en eoneertwedstrüd: Oefening Baart Kunst, Amsterdam 3e Har. 2de pr. 85 pnt. marswed strijd. 2de pr. 327 pnt. concertwed strijd: Kunst naar Kracht Berkhout 2e Fan. concertwedstrijd 2de pr. 294 pnt.; Metbew. Fanfare Volharding Go rinchem le Fanf. marswedstrijd le pr. 96 pnt. concertwedstryd 3de pr. 280 pnt; Beemster Fanfare. Beemstcr le Fanf. concert wedstrijd 3de pr. 291 pnt.; Mctaalbew. Kunst en Strijd Am sterdam le Harm. marswedstrijd 1ste pr. 102 pnt. concerlwedstrijd 1ste pr. 380 pnt.: W.M.V. Jubal Weesp le Har. marswedstrijd 2de pr. 91 pnt. concert- wedstiujtt 2de pr. 308 pnt.: Kunst en Vriendschap Krommenie Uitm. Har. concertwedstrijd 1ste. pr. 366 pnt.; Crescendo Westzaan Ere fanf. con- certwedstijd 1ste pr. 390 pnt; Fanfare Excelsior Zaandam Ere Fan. concert- wedstrijd 1 ste pr. 339 pnt. Harmo nie „Excelsior" Alkmaar Ere Har. marswedstrijd 1ste pr. 99 pnt. con certwedstrijd 2de prijs 321 pnt; Fanf. ..Harmonie" Assendelft Super Fanf.x marswedstrftd 1 ste pr. 97 pnt. con certwedstrijd 1ste pr. 392 pnt: St Ceciiia Alkmaar Super. Harm. mars- wedstrijd 2de pr. 90 pnt, concertwed strijd 3de prijs 2G1 pnt.: Oefening Kweekt Kennis Oost woud Ere Fanf. concert wedstri.id 2de pr. 328 pnt Uitsla* Erewedstrijd: De Vriendschap Schoorl 142 pnt St Ceciiia Zwaag 3de prijs 161 pnt.; Excelsior Andijk 156 pnt Comb. Con- cordia D.W.V. Hoogkerspel. Venhui zen 147 pnt.: Post Harmonie Alkmaar 153 pnt.; Veni Vidi Vici Amsterdam 16 Opnt.: Apollo Den Oever 2de pr. 169 pnt.; Crescendo Westzaan 1ste pr. zilveren penning van H. M. de Ko ningin# 172 pnt; Fanfare Harmonie Asscndelft 174 pnt. Het hoogste aantal punteh in de concertwedstrijd is behaald door de fanfare „Harmonie" uit Assendelft Deze vereniging ontving als eerste prijs een verchroomd zilveren lau werkrans, plus de vredes-paleis-prijs. ..Kunst na Arbeid" ontving een extra ereprijs, beschikbaar geteld door de leden van Bergens Harmonie. EGMOND AAN ZEE OPENBARE VERKOPING In de zaal van de Vergulde Valk had een openbare verkoping plaats van de volgende percelen, le. Drie huizen aan de van Speyk- straat 18 19 20: 1 700.— (op- gehouden). 2e Huis en erf van Speyk straat 21 f 1300.3e Huis en erf Bergstraat 42 44 samen f 1500.—; 4e Huis schuur en erf Voorstraat 7 f 3700.—; Voorstraat 8 f 3550.—: id. 9 f 3550.—; id. 10 f 3550.— id. 11 f 3650.5e Twee percelen bouw terrein aan de Voorstraat en Sta tionstraat f 1551.6e Huis schuur en erf Stationstraat 5 f 4000.id. 7 f 32.50.—; id. 9 f 3150.—; id. 11 f 3010.—; id. 13 f 3000.—; id. 15 f 2970.—; id. 17 f 3200.— 7e Twee huizen met schuur en erf Waterto- renweg 13—14 samen f 7400. RIJTOCHT OUDEN VAN DAGEN HEERHUGOWAARD Ongeveer 280 personen komen dit jaar voor de autotocht der ouden van dagen in aanmerking. Daarin zijn ook be grepen de echtparen .waarin.een der beiden de leeftijd van 68 jaren heeft bereikt en de ander jonger is. De oudste inwoonster onzer ge meente is thans de weduwe J. Vis ser-Jonker, geboren 27 Juli 1858 te Graft, daarna volgt de weduwe K. Glas-Hart, geboren 28 November 1859 te Noordscharwoude Van de mannelijke inwoners staat D. Heeman bovenaan. Deze werd in 1860 geboren. 10. Dokie behoort tot die mensen, die het getik van een klok niet in hun slaapkamer kunnen verdra gen. Tien hg dan ook thuiskwam die avond, kort na het ongevraagdebezoek van Gorgel, merkte hij iets vreemds in de kameh, iets dat er anders niet was. Het was een gelu-id. Ergens tikte een klok. „Maar ik hèb toch geen klok"! ontdekt Dokie plotseling, terwijl een ortbehagelrjk gevoei over hem heenkroopa. Dokie luisterde even scherp om te horen vanwaar het geluid kwam. Toen dook hij onder het bed. „Na tuurlijk zei de detective.,, Ik had niet eens behoeven te luisteren. Waar legt men een bom anders dan on der het bed van het slachtoffer En werkelijk ,de detective zag het keurig pakje liggen. OUDERCOMMISSIE OPENBARE LAGERE SCHOOL In de Donderdagavond gehouden vergadering van de Oudercommissie van de O.L.S. zijn de Bestuursfunc ties als volgt verdeeld: Voorzitter de Heer C. Wijn, secre taresse Mevr. Dekker-Pluimgraaf f, penningmeester de Heer G. v. d: Sohinkel. Verder werd besloten het school feest dit jaar in drie gedeelten te houden. De leerlingen die met de grote vacantie de school verlaten zul len *op Dinsdag 8 Juli een uitstapje maken naar Amsterdam en Oud-Vai kenveen. De middelklassen zullen na de gro te vacantie het schoolfeest hebben, de lagere klassen gaan naar Bergen. Mooi concert Bergen Zaterdagavond gaven „Winkels Harmonie" en het fanfare corps „Kunst na Arbeid" uit Zuid- Scharwoude, beide onder leiding vap dirigent P. Pranger, een zeer mooi concert. Dit was de laatste, in de rij van aangeboden concerten, ter ere van Bergens Harmonie. Het is een volledig concert geworden, waar de concerterende verenigingen en Ber gens Harmonie met trots op kunnen terugzien. Winkels Harmonie begon met de mars „Engelandvaarders" van W. Schild, gevolgd door de ouverture „Piqué Dame" van F. von Suppé. Hierna werd vervolgd met „Les Fan- toccini"* ballet pan torn ine van V. Le- cocq en tot slot „Sinfonia" van Joh. Christ Bach, vooral 't andante klonk buitengewoon mooi. Na de pauze speelde „Kunst na Ar beid" prachtige ouverture van G. H.-Boedijn. Daarna „Hyméné" van GabrieV Allier, gevolgd door de ou verture Francaise van Louis Reynaud en Le Chef du Corps, een mars van V. Bury. De heer Blankendaal dankte beide corpsen, voor het mooie concert. Hij voegde er aan toe. dat de blazers op 2 manieren cultuur brachten, stoffe lijk en geestelijk. Overdag zorgden zij voor nieuwe aardappelen en rode kool. In hun vrije tijd wijdden zij zich aan de muziek. SCHOONMAAK ONDER ZWARTE BERGENAREN. De jagers van de CCT). hebben het seizoen voor Bergen blijkbaar voor open verklaard. Verschillende zwarte slagers zijn hun prooi ge worden. Een zekere A. M. zou ge arresteerd zijn; de vijf of zes kalve ren, die, naar heel Bergen weet te vertellen, afkomstig zijn van de groen tehandelaar S. Hzullen niet meer aan de pensiongasten van Bergen voorgezet kunnen worden. Het schijnt, dat de C.C.D. voorlopig wel wat werk zal hebben aan de schoon maak in Bergen; wij wensen deze dienst van harte een goed succes. DE BESTRIJDING VAN DE DRAAIHARTIGHEID IN KOOL Wie de radiowaarschuwingen van de laatste dagen heeft gevolgd, zal vernomen hebben, dat voor het Zui den en Oosten van ons land de eer ste vlucht van de draaihartmug als geëindigd kan. worden beschouwd en tevens, dat de eerste vlucht in het Noorden en Westen van ons land van zo weinig betekenis was, dat daarvoor geen waarschuwing zou worden gegeven. Nu is de toestand echter vrij plot seling veranderd. Er. verschijnen op het ogenblik zoveel muggen, dat een waarschuwing moet worden gegeven voor Noord-Holland. Deze waarschuwing geldt voorlo pig alleen voor bloemkool en voor sluitlcool op de baan of op de perce len met gevaarlijke belendingen. Sluitkool die reeds op het vrije veld is uitgeplant behoeft dus nog niet bespoten te worden. Zodra dit nodig mocht zijn, zal een nader bericht volgen. De bespuitmg moet, zoals bekend is, plaats hebben om de vier dagen en wel met 5 percent pyridinezeep, dat kant en klaar in de handel ver krijgbaar is. Wienog nicotine 95-98 pret. in voorraad heeft kan dat ge bruiken in een oplossing van 0,1 pret. Dus 1 gram per liter water. Hieraan moet echter Groene zeep worden toegevoegd en wie zal dat voor dit doel hebben? Spuit met kracht in het hart van de plant en u is van succes verze kerd. Poldervergadering HENSBROEK In de openbare ver gadering van de polder Hensbroek van Woensdagavond jL werd een ver zoek van de heer D. Wit Sz. om tot wederopzegging een brug tussen zijn landerijen te mogen leggen, ingewil ligd. Voorzitter deelde mede, dat hij naar aanleiding van de vorige ver gadering een onderhoud had gehad met de plaatselijk^ politie, die toe zegging deed om te willen medewer ken bij het toezicht houden op het vrijwaren van vuil in de sloten. Betreffende het baggerwerk in de hoofdsloten te Hensbroek heeft voor zitter D Wit Sz. een onderhoud ge had met de voorzitter van de polder -Obdam, naar aanleiding waarvan hij mededeelde, dat nadat de bemalings plannen in een meer gevorderdsta dium zijn gekomen, over het tijdsstip, waarop met het werk een aanvang ge maakt kan worden, nadere beslissin gen genomen zullen worden. Binnen enkele weken zal dit wellicht het ge val kunnen zijn. Goedgevonden werd het werk niet eerder dan 14 dagen vóór met het baggeren een aanvang kan worden ge maakt, aan te besteden. Tevenf ging de vergadering er mede accoord, dat h'et polderbestuur van Obdam ook voor de polder Hensbroek als uitbeste der zal optreden .waarbij voor beide polders één aannemer gekozen zal worden. De rekening 1946 werd goedgekeurd op aan ontvangsten f 15J154.28, uitga ven f 14.780.31, alzo batig saldo van f 493.97; de begroting 1947 luidt: ont vangsten f 15.722.03, uitgaven f 15.722.03 met een onvoorzien f2.132.52. De vol le omslag is hierbij bepaald op f21 p. h.a. en de gedeeltelijke omslag op f9.27. Bij de rondvraag werd het verzoek van de heer de Hart ingewilligd om het peil met pl.m. 4 cm te verhogen tijdens de tegenwoordige seizoendruk- FEUILLETON M' Mi door Anihony Berfcq/ey 9) Terwijl hij opstond, dacht hij dat het snurken van de oude dame zach ter was geworden; toen hy haar ta feltje naderde hield het geluid ge heel op. Toch was het duidelijk te zien, dat de oude dame in diepe slaap was verzonken. Bewust, dat een aantal ogen op hem gevestigd waren, klopte mijnheer Chitterwick de slaapster zenuwach tig op de schouder. Er gebeurde niets. Hij klopte nog eens. Weer bleef ant- Mvoord uit En toen verloor mijnheer Chitterwick. geprikkeld door de spottende blikken, die op hem ge worpen werden, zijn geduld. Hij pak te de oude dame beet en schudde haar hardhandig heen en weer. Het resultaat was verbluffend. Haar hoofd viel in een onnatuur lijke hoek omlaag en haar armen kwamen slap langs het lichaam te hangen. Mijnheer Chiterwick, ten zeerste geachrokken, vergat alles om zich heen en tilde haar hoofd zacht jes op. Een blik op haar niet geheel ge sloten ogen was genoeg voor hem; dat, en de sterke geur van aman delen, die opsteeg. De oude dame was dood was voor zijn ogen ge storven. Later was mijnheer Chitterwick al tijd geneigd zichzelf te feliciteren met de wyze, waarop hij na de tragische ontdekking handelde. In plaats van een paniek te veroorzaken, zette hij zich eenvoudig naast de dode en tik te met een lepeltje op het lege koffie kopje, dat nog steeds op het tafeltje voor de oude dame stond. Hij begreep dat hij zo ^weinig mogelijk opzien moest baren en dat het lichaam niet mocht worden aangeraakt, voordat de politie het onderzocht had. Het in een Engels café weinig ge bruikelijke geluid, dat mijnheer Chit terwick met het lepeltje gemaakt had toverde onmiddellijk een boze kelne rin te voorschijn. Maar mijnheer Chit terwick had nu geen tijd om reke ning met gekwetste gevoelens te hou den. „Wilt u de directeur vragen, of hij even hier komt?" vroeg hij, nog voor zy gelegenheid had om aan haar verontwaardiging uiting te geven. „Indien u mij om de rekening ge vraagd had", begon de kellnerin wat geschrokken, „zou ik zeker..". „Het gaat niet om de rekening", on derbrak mijnheer Chitterwick haar, „haal "de directeur ,als 't u belieft". - De kellnerin vertrok. In haar plaats kwam de ober-kellner „Het spijt mij", zei hij beleefd, „maar de directeur..". „De directeur moet hier komen!" riep mijnheer Chitterwick. „ogenblik kelijk!" Ook de ober droop af en na lang wachten verscheen een keurig gekle de jonge man, die mijnheer Chitter wick afkeurend aankeek. „Bent u de directeur?" stootte mijn heer Chitterwick er uit met de erger nis van overspannen zenuwen. „De directeur is bezig", antwoordde de jonge man koel. „maar indien u uw klachten..". „Mijn klachten? Wel lieve help, dit is een zaak van leven of dood". „Indien de dame ziek geworden is. kei het jonge mens. nu wat beleefder, „in het hotel is een dokter aanwezig". Mijnheer Chitterwick stond op en keek hem aan. „Haal de dokter en de directeur" .zei hij snel. „de dame is dood". Dit keer liet de directeur niet op zich wachten. Hij was een intelligent man en begreep de situatie onmiddel lijk. Mijnheer Chitterwick vertelde hem en de dokter, drt hij de oude da me had horen snurken, naar haar toe was gegaan om- haar te wékken en toen ontdekt had. dat zij dood was. De directeur knikte, gaf een teken met zijn hand en als bij toverslag ver scheen er een barricade van kamer schermen rond de plaats van het ge beurde. Aldus tegen nieuwsgierige ogen gevrijwaard, stelde de dokter een haastig onderzoek in .waarbij hij het lichaam zo weinig mogelijk aan raakte. (wordt vervolgd) te. Ook zal op zijn verzoek het gras op de dijk, dat- hinderlijk voor het verkeer is, worden weggehaald. De heer Kort wees er op, dat er thans te veel riet aan de wegbermen staat, waarom hij een schouw op dit gewas wilde houden nadat de bermen zijn gemaaid. Er werd goedger aden om dit punt volgend jaar nog eens onder de loupe te nemen. Van veilingen en markten LANGEDIJK, 28 Juni. 206000 kg. aardappelen, Eerstelingen 12.3014.40, Drielingen 5.50 10.60, Rode Schot f 21.40—22.10, Kriel 2.907.30, 220 stuks bloemkool j 13 27.— y ALKMAARSE EXPORT VEILING, 28 Juni 1647: Andijvie 4—17; Spi nazie 817; postelein 1338; toma ten 113125; Spitskool 8; doppers 4865; sla 98149; rabarber 7—17 Uien 616; bieten 1122; sperde no nen 218238; snijbonen (stok) 198 —212; bloemkool IA 20—28; I 14- 18; II 610; komkommers 12 18; worteltjes 6—24; selderie 2—6; sa lie sla 1-6; aardappelen gr. 12—17; kleine 8—10. AVENHORN, 28 Juni 1937; Aanvoer vroege aardappelen 50 kg grove Schotse f 12.70; 23000 kg grote Schotse f 12.50—f 13.80; 4100 kg driel. Schotse f 7.20-f 8; 1450 kg kriel f 14.60—f 5.50; 550 kg grote Schotse rood f 19.20; 100 kg driel. af. f 6.10; 50 kg driel. rood f 7.50; kg kriel afw. f 3; 225 kg grote afw. f 12.50. 24 bos bospeen f .10; 2«0 kg sjalotten f 8.10. UIT2ENDINGE DINSDAG 1 JULI 4®47 Hilversum II 415 m. Nieuws om 7, 8, 18, 19, 20 en 22.30 uur AVRO 7.30 en 8.15 gram. 8.!o Balletmuziek; 9.15 Morgenwijding; 9.35 Arbeidsvitaminen; 10.35 Zang; 10.50 Kleutertje, luister! 11.00 een 11.30 Ensemble Jetty Cantor; 11.15 Een kijkje in een textielfabriek; 12.00 Zang en piano; 12.40 Pierre Pal in, orgel; 13.15 Virtuoso sextet ;13 45 Orkest Benny Goodman; 14.00 Met naald en schaar; 14.20 Orgel met zang; 15.15 Muziek van Wagner; 16.25 Vioolspel; 16.40 De schoolbe?; 17.00 „Warme aarde", Spaans pro gramma; 17.30 De Skymasters: 18.15 Tom Erich, piano; 18.30 Tipica-or- kest Fr. v. Cappelle; 19.15 Orgel spel; 19.30 Cello en piano (Pijper, Bosmans); 20.15 Muziekfestival te Scheveningen (3e acte van „Der Rosenkavalier" van Richard Strauss) 21.20 Hoorspel „Een vreemdeling ontdekt Zaltbommel"; 21.50 Contaqt verzoekplaten; 22.30 Metropole-or- kest; 23.15 Roemeense Zigeunermu- ziek. Hilversum I 801 m. Nieuws om 7, 8, 13, 18, 20 en 23 uur. KRO 7.45 Kamermuziek; 8.18 Pluk de dag ;9.00 Herhaling Lichtba ken; 9.30 Kwartet In F. gr. t. van Ravel; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gezongen walsen; 10.50 Werken van Haydn en Boccherini; 11.45 Fami lieberichten; 12.03 Henry Temianko speelt; 12.30 Orkest zonder naam; 13.20 Vaudeville Orkest; 14.00 Ope rafragmenten: 15.00 Voor de vrouw; 15.30 Lichte orkestmuziek; 16.00 „De Zonnebloem". radioziekenbezoek; 16.30 Na Schooltijd; 16.45 Omroep- kamerorkest (Haydn, Dvorak); 18.00 Zang met orgelbegeleiding; 18,20 Sport: Jan Cottaar; 18.30 Ned. Strijdkrachten; Ensemble Fan tasia: 20.20 Raaiu jt-nun.* Orkest m.m. v. 4 pianisten; 20.45 „Als het genie ontwaakt", een hoorspel over een episode uit Mozarts kindertijd, uit gezonden door de Hongaarse Om roep te Boedapest; 21.25 Vervolg Radio Philh. Orkest; 22.45 Barce- rolle van Chopin; 23.00 Dan<ïmuz:ek; 23.30 Zigeunerklanken. Golflengte wisseling: vandaag weer VARA en AVRO op Hilversum U. KRO en NCRV od Hilversum L

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2