iRADIO Dokie Durf in „Boris Baal duiHt r^11 Stal „Hippos" zal uitgebreid worden 20-Jaar Alkmaarse OpereHe en Orkestvereniging STADSNIEUWS Voor liefhebbers van Paardensport Een grotere manege en meer paarden Het is een mooi en edel dier, een paard. In het verleden heeft het veldslagen doen winnen en zich een naam verworven, die het in deze eeuw van mechanisatie gelukkig voor de ondergang heeft behoed Een paard is een beroemd dier, onderwerp van spreekwoorden er zegswijzen en bovendien is het door vele vermaarde kunstenaars op welke manier zfl zien ook maar Uiten verzekerd van een plaats in de rflen der onsterfelijken. In ons land waar men (nog niet zo heel lang geleden) evenveel paar den als voetgangers op de wegen zag en waar men des avonds en des Zondags uitreed verstaat men tegenwoordig de kunst niet meer om een paard te lelden en te berijden. Neem honderd willekeurige perso nen en ondervraag hen. Tien tegen één, dat er geen dozijn onder is, dat zich in staat voelt om zonder ge vaar voor ongelukken de rug van een edel ros te bestijgen. Wanneer de ware minnaar van het paard dit leest, dan zal hij zeggen, dat wy een volk van barbaren ge worden zyn. En het is beschamend voor ons dit niet te kunnen weerleg gen htf zal geljjk hebben. „Maar het is te duur", zullen ve len tegenwerpen. Och, dat valt nogal mee. Wy vragen ons zelfs af wat kost baarder is: paardreden of tennissen, zeilen en roeien. De stal „Hippos" aan de Kenne- mer straat weg tussen Heiloo en Alk maar, vroeger onder directie van de heer C. N. Edel, is in andere handen overgegaan. De heer A. Burger, vroeger directeur van een paddock- xnanege te Schiedam, is naar Alk maar gekomen met vier prachtige rijpaarden, (waaronder 'n uitsteken de zwarte Angio-Arabier) en grootse plannen ten aanzien van de uitbrei ding van de manege. Binnen veertien dagen komen er nog twee mooie paarden bij. Dat betekent, dat de heer Burger weer •en schrede dichter genaderd is tot Ktyn ideaal: het bezitten van een goede stal met minstens tien paar den. een stal, die gelijkertijd een POSTDUIVEN' De Alkmaarse concourscommissie hield een wedvlucht vanaf Orleans; •fatand 563 km Los 8 uur, aankomst •ls volgt: is Alomaria Victrix; P is Postduif; 8 is Steeds In spanning; H is Heiloo 1 Godschalk—Noomen A 16.57.20 u; 8 M. Pronk A 16.57.08 u; 3 XMngerdis A 16.57.08 u; 4 C Noomen A 17.22.23 u; 5 leman 3 17.28.10 u; 6 Joh. 1 17.38.02 u; 7 W. Moog H 17.: u. 8 N. Ypma A 17.42.52 u; 9 H. de Jager P 17.50.50 uur; 10 J. Al P 17.52.26 u; 11 P. van Zwanenburg H 17.47.58 u; 12 J. Egbergen P 17.57,51 u; 13 Pater de Geus H 17.59.33 u: 14 J. de Moei P 17.5# 45 u. 15 P. v. Zwanenburg H 17.50.45 u; 16 idem 18.04.49 u; 17 P. J. Pronk A 18.27.50 n; 18 C. Jansen P 18.17.58 uur DRANKWET Ingekomen is een verzoek van de heer J. Meeuwissen, alhier, om een vergunning voor de verkoop van •terkc drank in het klein uitsluitend voor gebruik elders dan ter plaatse, voor welke de vergunning geldt, in het perceel Priescheweg nr. 8 Binnen twee weken na dagteke ning dezer bekendmaking kan een leder schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van deze siytvergunning in- 81 enen. HINDERWET Heden Is op de gemeente-secreta rie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de heer C. Zwart, •Ihier, om vergunning tot het «iit breiden van een brood en koekbak- kerij, door het bijplaatsen van drie siectromotoren resp. van 1, en 8/10 PK voor het aandrijven van diverse machines en het vervangen van een oven door een heetwater oven, in het perveel I.indenlaan 6L Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten stad- huiz<\ mondeling op Dinsdag 22 Juli •jl, voormiddags te elf uur en schrif telijk voor of op die tijd. Gedurende drie dagen voor ge melde dag kunnen de verzoeker en hty, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stukken kenn*s hemen. VRIJSTELLING- DIENSTPLICHT De Minister van Oorlog heeft we gens persoonlijke onmisbaarheid aan Johan Anne, Erkamp van de lich ting 1948 de gevraagde vrijstelling Ven dienstplicht voor één jaar ver kend gerenommeerde handelsstal zal zijn. De heer Burger heeft nog meer plannen. De manege, die afmetingen heeft van 15 by 21 meter, zal gro ter moeten worden. De lange zijde is te klein en door het bijtrekken van de tribune zal er ongeveer zes me ter aan de lange zjjde gewonnen wor den. Dit is maar een voorlopige voor ziening, want ideaal vindt de nieuwe manege-directeur het nog niet. Het doel is om een manege te krijgen, waar men een behoorlijke carrousel in kan rijden en daarvoor zullen de afmetingen veertig bij twintig me ter moeten zijn. De heer Burger zit vol plannen, die nog wel niet direct verwezenlijkt zullen kunnen worden, maar die al le langzamerhand wel aan de beurt zuilen komen. En dit alles kan de paardensport in onze omgeving slechts ten goede komen. NIEUW SNELBUFFET GEOPEND Hedenmiddag is geopend het snei- buffet van de gebroeders A. en Nic. Doets. De zaak is gevestigd in de bekende lunchroom van de heer A. Doets, die zich uit de zaken heeft teruggetrokken en de lunchroom in de Houttil, alsmede de vishandel in de Magdalenenstraat aan zijn beide zoons heeft overgedaan, die in de twee in elkaar lopende panden een moderne eetgelegenheid hebben ge vestigd. 3500 MILITAIREN NAAR ALK5LAAR De kampen van Rogdale, Wester- weg, Schoor! en het R.O.G. gebouw kragen nieuwe bewoners. Een drie en een half duizend man, hoofdzake lijk van de zogenaamde na-uitzending West-Indië en verschillende troepen onderdelen voor Indonesië bestemd, zullen er zeer binnenkort hun intrek nemen. 12 «i-JARIG JUBILEUM „VISLUST" Na een geanimeerde onderlinge wedstrijd, aan „de Groene kant" te Schoorldam, waaraan ook vele dames deelnamen, heeft „Vislust" haar 12# jarig jubileum herdacht. In het club lokaal van de heer Jb. Koelemey werd des avonds het feest onder de beste verstandhouding voortgezet. Men had zich de medewerking verze kerd van de bekende Radiozanger And ré Carrell. De muziek werd ver zorgd door de heer D. Ottink met zjjn onvermoeibare mannen. Tot laat in de nacht bleef men gezellig bijeen en met frisse moed gaat men nu op het 25-jarig jubi leum af. Motorongeval Gistermorgen had de 24-jarige mo torrijder J. v. d. M. het ongeluk door de voorvork van zijn motorrijwiel te zakken. Het ongeval deed zich voor op de hoek van de Spoorstraat en de Kinheimstraat. M. kwam te vallen en raakte gewond. Hij werd per zieken auto naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. Bij informatie bleek ons, dat nog niet precies is komen vast te staan, welke verwondingen M. heeft opgelopen. Zijn toestand is echter be vredigend. Een goede staat van dienst Er komen jubilieum opvoeringen De Alkmaarse Operette en Orkest Vereniging, die in dé door de Vrye Alkmaarder georganiseerde wed strijd in het afgelopen seizoen met de eerste prijs uit de bus kwam, zal over ruim twee weken een zeldzaam jubileum kunnun vieren. De A.O.O.V. bestaat op Maandag 28 Juli n.L twintig jaar. Inderdaad een zeld zaamheid voor Alkmaar. Want een dergelijk jubileum heeft een Aik- maars gezelschap nog nooit kunnen vieren. Twintig jaar geleden kwamen enige dames en heren in hotel De Nachtegaal bijeen om op initiatief van de heren Vóórhaar, Roos, Bij voet en Govers een operettegezel schap op te richten. Na betrekkelijk korte tijd vielen er al gauw enkelen af, zoals men dat meer ziet bij dergelijke verenigingen maar de heer Govers bleef lid en is het ook ir nog steeds. Een respectabel aan tal jaren is hij bovendien voorzitter en mevrouw Pieters-Schut, die een half jaar na de oprichting Kd werd is haar vereniging ook trouw geble ven en dient de A.O.O.V. als secre taresse. De A.O.O.V. had vrijwel onmiddel lijk succes: de belangstelling bleek overgroot te zjjn. Do operettes, die opgevoerd wer den in de twintig jaar, beslaan een lange tijd. wy moeten zeggen, het is een eerbiedwaardige staat van dienst Wy doen slechts een greep: „Die lustige Witwe, Ball im Savoy, De klokken van Corneville, Si'j étais Roi, De Geisba, De koningin van Montm&rtre. De Graaf van Luxem burg, Polenbloed..." teveel om op te noemen. Gaarne had de vereniging het ju bileum op meer officiële wijze willen herdenken, doch de financiële toe stand laat dit niet toe. Men meende het 20-jarig bestaan echter op geen waardiger wyze te kunnen herden ken, dan door in het a.s. seizoen eni ge opvoeringen te geven van de prachtige operette „Masker in het Blauw" van FTed. Raymond, vol van overbekende melodieën en bijzonder geestig van inhoud. Deze avonden zullen dan geheel in het teken staan van het jubileum, zy worden echter uitsluitend gegeven voor Donateurs, waarvan de vereni--" ging er momenteel 1200 telt Dit aan tal is nog voor een kleine uitbreiding vatbaar. Men kan de vereniging steu nen door zich als donateur of dona trice te laten inschreven. Men kan zich hiertoe wenden tot de secretaresse (Westerweg 94, tel. 4288) PASSAGIERSLIJST Op ons bureau Ridderstraat hoek Oudegracht ligt voor belangstellen den ter inzage de passagierslyst van het M.S. Volendam, dat vermoedelijk op 20 Juli in Rotterdam aankomt. NIET ALLEEN T CHAGRIJN VAN DE PIJN. Uw rheumatische pijnen met alle ge volgen slopen voortdurend aan Uw hele gestel. Daarom moet ge U er te gen te weer stellen. Met Kruschen Salts. Duizenden deden dat vóór U en zij zijn trots op de heilzame resultaten die Kruschen hun gaf. Iedere morgen de kleine dosis Kruschen maakt een ander mens van U. De aansporende werking van Kruschen doet Uw bloed sneller stromen; de schadelijke zuren, die zich anders gaan vastzetten, wor den medegenomen en verwijderd langs natuurlijke weg. Dat is het geheim van Kruschen en daarom is het ook voor U de remedie om weer helemaal de oude te worden, fief en fit en vrij van pijn. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apotheker of Drogist. (Ingez.) 18. Dokie wist dat de aanval de beste verdediging is. Met één sprong was hij daarom op de vissersboot om de strijd met zijn tweede tegenstander op te nemen, Deze man was echter niet van gisteren. Hij deed rustig een stap achteruit waardoor Dokie's berekening niet meer klopte. Dokie kwam niet op maar vóór zijn tegenstander terecht, die zijn voordeel uitbuitte door de detective dadelijk onder de voet te lopen. Er was maar één mo gelijkheid voor Dokie: jiu jitsu. De detective paste de maagworp toe. De ander werd hierdoor als een projec tiel uit zijn eigen boot geschoten. „As ik los was geweest was et anders afgelope" riep Gorgel, Amerikaanse zendelinge bezoekt Alkmaar De Doopsgezinde Kerk aan de Ko ningsweg was Dinsdagmiddag helaas slechts gedeeltelijk met belangstellen den gevuld. Hier werd de driedaagse conferentie die de Chr. Gemeenschaps- bond in verband met het bezoek van een Amerikaanse zendelinge Miss Pax son, organiseert, geopend. Ds. W. T. Waardenburg uit Beaten- berg (Zwitserland) leidde de middag samenkomst, die in het teken van voorbereiding stond. Ds. Waardenburg sprak over het woord uit Genesis: „En Jacob kwam bij Isaac, zijn va der, en kuste hem etcHij bracht de zegening van Jacob in toepassing op de zegeningen die ieder mens van God te ontvangen is en hield tenslotte een korte bidstond. In de avondbijeenkomst trad als spreekster op de grijze zendelinge Miss. Paxson, die in gezelschap van haar secretaresse een kort bezoek aan ons land brengt. Alleen Doorn en Alk maar zijn voor een bezoek in aanmer king gekomen. Miss Paxson, is vroeger meermalen in Nederland geweest en heeft hier nog vele vrienden en bekenden. Zij werkte ongeveer 20 jaar in China en daarna in enkele andere landen. Over enige tijd hoopt zij weer naar Austra lië te vertrekken. De avondbyeenkomst was druk be zocht. Na het openingswoord van de heer J. van Oostveen en zang door "t dameskoor der Chr, Gemeenschaps- bond beklom de kleine, fiere gestalte der Amerikaanse zendelinge het spreekgestoelte. Miss Paxson bracht :e avond haar levend getuigenis, >rin bygestaan door de vertolker, Waardenburg. „During the war I longed for Euro- pe, and especially for Holland", al dus uitte de spreekster haar sympa thie voor ons land. Als onderwerp van haar toespraak had Miss Paxson de twee drie-eenheden: SatanWe reldVlees en ChristusKerk BURGERLIJKE STAND 4 JULI '47 Geboren: Robert zv K. Klop en D. E. Buurs; Herman E. V. zv H. van Woerden en H. Kraaijenga; Wilhelmi- na A. G. dv W. J. van Goethem en C. G. Mijts; Gesina M., dv P. J. v. Nim- wefen en M. M. Beemsterboer; Marij ke A. dv J. Deugd; en J. G. Bakker. Ondertrouwd: B. Mulders en N. H. Schinkel; A. de Wijzer en G. E. van Tilborg; H. M. Meiman en M. C. Oou; W. C. T. Ligthart en A. G. M. E. Geer- ling; C. P. Rol eti A. G. Vermeulen;- P. Egbergen en A. M. Bieman; P. Bakker en Annigje Loots. Gehuwd: Ch. Logcher en J. W .Vis ser. Overleden: H. P. J. Koolwijk 41 jaar geh. m. J. M. Horjus; E. Schendelaar 71 jaar wed. v. C. J. Ranzijn; S. A. Bartstra 82 jaar wedn. v. A. W. Loth; P. Brouwer 68 jaar wedn. v. IJ. Nauta W. G. van Zuijlen 55 jaar geh. m. A. Kwant. Geest. Iedereen behoort aan één der drie-eenheden toe, want er is geen andere mogelijkheid „Where are thow?" vraagt God ieder mens. En waar we zijn bepaalt ook wie en wat we zijn. God kent slechts twee groe pen mensen, de „saints and sinners". in tegenstelling tot de vele onder scheidingen die de mens kent. Deze twee groepen staan lijnrecht tegenover elkaar. Met talloze voorbeelden lichtte Miss Paxson de natuurlijke neiging van de mens, om „NU" te zeggen, toe: „I want what I want when I want it". „Er is slechts één weg die van de éne naar de andere groep leidt: het kruis van Christus". Na een korte stilte sloot de heer van Oostveen de avond. Miss Paxson zal ook hedenavond en morgen in de Doopsgezinde kerk nog spreken over dit onderwerp. Inside IV gepromoveerd Het mocht Inside IV inderdaad ge lukken haar promotiewedstrijden te winnen. Beverwijk II was het kind van de rekening. In deze ontmoeting heeft het kranige team van Inside IV bewezen te sterk te zijn voor de vier de klasse K.N.L.T.B., door van de acht te spelen partyen er slechts één te verliezen. Alleen de partij van Mej. TascheMej. Seignette werd geannuleerd, daar Mej. Tasche reeds, enkele malen in het derde team was opgesteld, en zodoende niet meer in het vierde had mogen uitkomen. De volledige uitslagen zijn als volgt: Inside Beverwijk Heren enkel P. Adolf-P. Stoutenbeek 7-5, 4-6, 6-2 H. van Gool-C. Dingler 9-7 6-1 Dames enkel Mevr. Tasche-Mevr. Abma 1-6, 9-11 Mej. Tasche-Mej. Seignette 6-4 6-0 Gemengd dubbel Mw. Tasche-AdolfMej. Seignette- Abma 6-3 6-3 Echtp. Kloots-BruinMej. Jonker- Dingler 8-6—6-2 Dames dubbel Tasche-de heer KlootsAbma-Jonker 6-4 9-7 Heren dubbel Bruinvan GooiAbma-Stoutenbeek 6-1 6-2 Van veilingen en markten HEM, ZUIDERKOGGE 8 Juli: Vroe- ge aardappelen f 10.30f 10.70; gro ve f 8.20—f 8.50; Drielingen f 7.40— f 8.20; kriel 4.20f 4.50; Aanvoer •10.000 kg. WOGNUM, 8 Juli 1947 Aardappe len grove f 8.40f 9; middelbare 9.40—f 13.70; kleine f 5.80—f 7.80; kriel f 3,60—f 4.20. MEDEMBLIK, 8 Juli 1947 Aanvoer 136.000 kg aardappelen grove f 8.80 f 9.20; grote f 10.60—f 12.20; drie lingen f 7.50—f 8.60; kriel f 5.50— FEUILLETON door Anthony Berkeley 14 „Gaat U... gaat U hem onmiddel lijk arresteren?" „Maar natuurlyk niet, mynheer". riep de hoofd-inspccteur uit en keek teleurgesteld over zoveel dwaasheid naar mynheer Chitterwick. „Wy we ten nog niet eens, wie hy eigenlijk is" „Oh ja, dat verga», ik", zei mijn heer Chitterwick geheel uit het veld geslagen. „Maar hoe...?" „Wel. de naam van de man, die de afspraak maakte, of beter ge zegd, de afspraak bevestigde, (hy is de neef van de oude dame, schijnt het) is Lynn. Dat is zyn voornaam natuurlyk. Tenminste hy onderteken de de brief met: „Üw liefhebbende Lynn". Zijn achternaam kennen wij niet met zekerheid. Maar de oude da me heet Sinclair en dus kunnen wy veronderstellen, dat zyn volle naam „Lynn Sinclair" luidt. In ieder geval is dat de naam, die juist op het ogenblik door een van de piccolo's wordt afgeroepen. Hoor maar!" Mynheer Chitterwick luisterde. Zacht boven het gelach en gepraat van de bezoekers uit kwam het ge roep van de piccolo, die een gast zocht: „Mynheer Sinclair! Mynheer Sinclair"! „Gaat U hem ondervragen?" in formeerde mynheer Chitterwick. „Wy zullen hem het slechte nieuws moeten mededelen" antwoordde Mo- resby met een knipoogje. „En ik ben bang, dat U ons daarom voor een ogenblik moet verlaten. U zult hem later moeten identificeren, ziet U en het zou een vreemde indruk maken, indien het uitkwam, dat U by het gesprek hier tegenwoordig zou z(jn geweest Zyn advocaat zou er direct munt uit slaan". „Ja, natuurlyk, dat begryp Ik", zei mynheer Chitterwick, die gaarne by de ondervraging aanwezig was ge weest, diep teleurgesteld. Moresby ,die mijnheer Chitter- wick's beteuterd gezicht zag, kreeg medelyden en vervolgde: „Maar, in dien U eens vlak naast het scherm ging zitten en Uw oor „Werkelyk, dat is zeerIk zal Uw raad opvolgen. Ik dank U wel". En mynheer Chitterwick, stralend van dankbaarheid, verliet de afge schoten ruimte en ging zitten op een stoel vlak by de plaats, waar twee schermen niet geheel tegen eikaar geschoven stonden, zodat hy gemak kelijk zou kunnen horen, wat er ge sproken werd. Mynheer Chitterwick's gevoelens op dat ogenblik kunnen in het kort als volgt omschreven worden. Hy was nog steeds diep onder de indruk van de verschrikkelyke gebeurtenis, waarvan hy getuige was geweest. Maar zyn gevoel van afschuw voor de moordenaar, zyn mededelyden met het slachtoffer en de schok, die hy zelf gekregen had, werden overheerst door een niet geheel onplezierge op winding. Hy, Ambrose Chitterwick, wiens grootste liefhebberij de cri minologie was; die de namen en ge schiedenissen van byna elke En gelse moordenaar sinds het jaar 1500 kende; voor wie moordenaars waren als parels voor vrouwen; die moordenaars verzamelde, zoals een ander vlinders hy, Ambrose Chit terwick in eigen persoon was nu ge mengd in een geval van moord, zo bizar en sensationeel, als hij het zien maar denken kon. Geen wonder, dat mijnheer Chitterwick opgewonden was. Gelukkig voor zyn gespannen ze nuwen behoefde hy niet te lang te wachten. Het geluid van onderdrukte stemmen bereikte zijn oor. Bang, dat hij ook maar iets van het gesprek zou missen, schoof hy de twee scher men nog wat verder van elkaar, zo dat hij nu niet slechts kon horen, maar ook zien. In de opening tussen de schermen verscheen de roodharige gevolgd door Moresby en mijnheer Chitterwick beefde nu letterlijk van opwinding. Moresby liet zyn metgezel plaats ne men en richtte het woord tot hem. Mjjnheer Chitterwick kon duidelyk verstaan, wat hy zei. „U is de heer Lynn Sinclair?" „Ja, zo heet ik". Mynheer Chitterwick kon het ge laat van de roodharige man niet zien, maar zyn ietwat gereserveer de toon verried niets anders dan nor male verrassing. (Wordt vervolgd) f 6.20; rode eerstelingen f 10.— f 13.60; ronde f 12; Eigenheimer f 13.50—f 14.60. PURMEREND, 8 Juli 1947 Runde ren totaal 536 stuks: 230 vette koei en levering; 169 geldekoeien f 325 f 4.75 stil; 95 melkkoeien f 375 f 625 stug; 28 pinken f 180—f 275 kalm; 14 stieren f 400—f 750 stug; 15 graskalveren 411 nuchtere kalve ren voor de slacht levering; 32 vette varkens voor de slacht levering; 25 magere varkens f 55—f 75 goed; 407 biggen f 25—f 55 goed; 229 schapen f 55f 85 stug; 583 lammeren f 20 f 38 stil; 90 bokken en geiten f 10 f 70 stug; 44 paarden f 400—f 900 stug. Pluimveemarkt: 1500 oude kippen en hanen (witte'en rode) f 2.50—f 3; 300 id. id. (blauwe) f 3.50—f 3J5; 1300 hennen f 4.50—f 0; 1400 Jon ge hanen (blauwe) f 3.50—f 4; 11800 id. id. (witte en rode) f 2.25—f 2.75; 400 jonge en oude eenden f 3f 5.— 250 konijnen f 1—f 9; 150 ganzen f 7—f 10. VISSERIJBERICHT DEN OEVER In de periode van 30 Juni tot en met 4 Juli werden op de Oeverse af slag de volgende hoeveelheden vis aangebracht: bot 2760 kr-, aal 10177 kg., snoekbaars 407 kg., baars 875 kg., schol 11974 kg, tong 5341 kg., tarbot 1728 kg., kabeljauw 380 kg. ponen 350 kg., schar 983 kg., wij ting 675 kg., pieterman 42 kg., hos- makreel 151 kg., puf 12840 kg. NOORDSCHARWOUDE 8 JULI 88000 kg aardappelen: eerstelingen S —11.60; grote 9—10.10; drielingen 6.80—8.40; kleine 4.60—5.50; rode eerstelingen 15.20—16.50. ALKMAARSE EXPORTVEILING 7 JULI 1947 Andijvie 616; spi nazie 1222; postelein 6—18; wortel tjes 1622; tomaten 7596; groene kool 11—13; spruitkool 7—II; rode kool 23—32; peulen 56—152; doppers 38—75, alles per 100 kg. Uien 6—38; bieten 818, per bos. Aardbeien 121 1.50; sperciebonen 1.37—1.56; snijbo nen stam 751.17 per kg. Bloemkool IA 45—59; I 39—28; H l*_24; kom kommers 819 per stuk. Tuinbonen 10—16. Worteltjes 7—19; selderie 4— 10; selie 7.50—9.00; sla 1—6 ct p. krop Aardappelen grote per 100 kg. 9.50— 13.00; kleine 5—7.50. UITZENDINGEN DONDERDAG 10 JULI 1947 Hilversum H - 415 m. Nieuws om 7, 8, 13, 18, 20 en 23 uur. AVRO - 7,30 Ochtendrhythme; 8.15 Gram.; 8.45 Vijfde symphonie van Si- belius; 9.15 Morgenwijding; 9.35 Ar beidsvitaminen; 10.35 Zang (o.a. Nel- son Eddy); 10.50 Kleutertje, luister!; 11.00 Een plaatje en een praatje; 11.20 Lies de Wilde, zang; 11.50 Franz Liszt-concert; 12.35 Frans lunchcon cert; 13.15 Ensemble Geza Kiss; 13.45 Hawaiianklanken; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 De kwintetspelers; 15.00 Voor zieken en gezonden; 16.05 Her halingen; 17.00 Kaleidoscoop; 17.30 Muziek van Ravel; 18.15 Skymasters; 18.45 Aad van Leeuwen, sport; 19.10 Jacq. Schutte, orgel; 19.30 Radiovolks- muziekschool; 20.05 Omroeporkest met sopraan; 21.20 Hoorspel „Goede reis en veel plezier"; 22.15 „Hij en zij"; 22.45 Filmmuziek; 23.45 Strijkorkest. Hilversum I - 301 m. - Nieuws om 7. 8. 13, 19, 20 en 22.30 uur. KRO - 7.45 en 8.15 Gram-muz.iek; 8.30 Hoogmis; NCRV - 10.00 Leger des Heils; 10.15 Ger. morgendienst; 10.45 Orgel; KRO - 11.00 De Zonnebloem, radioziekenbezoek; 11.45 Familiebe richten; 12.03 Schubert-liederen; 12.30 Metropole-orkest; 13.25 Vervolg; 13.45 Vrouwenvaria; NCRV - 14.40 Cinde- rella-ensemble; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Clarinet-voordracht; 15.30 En gels klassiek progr.; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Franse pianiste; 17.15 Kamer orkest; 18.00 Zangvoordracht; 18.30 Ned. strijdkrachten; 19.15 Nieuwe gram.platen; 19.30 Actueel geluid; 20.15 Raclio PHilh. Orkest met Jouk Cuperus, alt; 21.50 Met band en plaat voor U paraat, 23.00 Avondconcert, non-stop-gram.progromma

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2