PRODEN] RADIO STADSNIEUWS DISTRIBUTIE? Agenda Nieuw leven in de Alkmaarse reddingsbrigade Langzamerhand was er van de eens zo florisante Alkmaarse Red dingsbrigade weinig meer overgeble ven. Geoefend werd er niet meer en zelfs de contributie van hen, die nog lid waren werd niet meer opgehaald. Doch Maandagav .nd kwam In het restaurant van de „Overdekte" een dertigtal oud-leden en verscheidene nieuwe leden by elkaar om te trach ten de A.R.B. in zjjn oude glorie te herstellen. Bovendien waren er verte genwoordigers van Ryks- en Gemeen tepolitie aanwezig, by welke dienster veel animo schijnt te bestaan om hot redden van drenkelingen te gaan be oefenen. zy het dan by voorkeur met houten poppen. De heer van der Griendt hield eeu korte, doch duideiyke inleiding over reddend zwemmen, waarby hy op merkte dat het toch niet mocht voor komen, dat in een stad als Alkmaar practisch geen reddingsbrigade be staat. Een plaatsje als Winkel mei een bloeiende vereniging van ruim 80 leden slaat dan toch wel een heel goed figuur. Als voorziter van de herboren ver eniging werd vervolgens de heer Mo! gekozen, terwyi verder Mevrouw v Es en de heren Roobeek. Lammer.'- en Coolwyk zich in het bestuur za gen opgenomen. Dat het de nieuwe voorzitter ernst is de zaak goed aan te pakken be wees wel zyn verzoek om mede te delen, dat vanaf heden aanmeldingen van nieuwe leden aan zyn huisadres Gerard Doustraat 32. kunnen ge schieden. Bovendien kan men zich aanmelden aan de kassa van de Over dekte. De medewerking van het per soneel dezer inrichting en speciaal Ut der instructeurs, werd spontaan coor de heer van der Griendt toege zegd.. Wij geloven en hopen dan ook. dat niets de reddingsbrigade meer In de weg staat en dat de toekomst, ten nutte van de Alkmaarse bevol king. gunstige vooruitzichten biedt. ON V OOKZlt HTIGE A UTOMOBILI STEN Dinsdagmorgen omstreeks 11 uur reed een luxe auto op de Zaadmarkt aan de kant van het water. Ter hoogte van de firma de Haas stopte de bestuurder plotseling en opende het portier zonder te kyken of dit met het oog op het verkeer mogeiyk was. Tengevolge hiervan werd mej. de M., die op de fiets achter do auto rood en op dat moment juist de wa gen passeerde, door het portier ge raakt, zodat z« in het water terecht kwam. Door behulzame handen werd de drenkelinge die de zwemkunst ge lukkig machtig was, spoedig op het droge gebracht. Van haar onvrywll- lig bad heeft zij geen nadelige ge volgen ondervonden. Dit Is reeds de tweede maal in een tameiyk korte tijd. dat op deze gracht een dergeüjk ongeval plaats vindt. He* wordt tyd, dat via de be voegde v?rkeersinstanties eens op 't gevaar gewezen wordt, dat het on verhoeds openen van autoportieren oplevert. RONTGENOLOGISCH ONDERZOEK BIJ HET BITREAr VOOR MEDISCHE SPORTKEURING Bbn» 10 pet. TBC-gevallen ontdekt Tydens de Maandagavond gehou den heroprichtingsvergadering van de Alkmaarse Reddingsbrigade gaf do heer Uytenbooghaart een interes sante uiteenzetting over de werkwfl- ze van het Bureau voor Medische Sportkeuring. Sinds enkele weken ls aan de toch reeds zware keuring een RSntgcnologisch onderzoek verbonden dat door twee Alkmeerse specialisten wordt verricht. Dat dit onderzoek noodzakeiyk ls, wordt bewezen door de cyfcra, dl» de heer Uytenbooghaart verstrekt. Er zyn momenteel 250 personen onderzocht In 6 gevallen werden po sitieve en in 7 gevallen negatieve t- b.c.-bacillen ontdekt. Bovendien wa ren er nog 8 gevallen, waarby ge sproken kon worden van beglnhaar- den van tb.c. Daarbij komt dat men veilig kan aannemen, dat zij. die zich by het Bureau laten keuren, sportmensen zyn, waarvan men allerminst ver wacht, dat zy minder gezond zouden zyn. Wy vragen ons af wat het per oen Lage onder de gemiddelde Neder landers dan wel zal mogen zyn... Ee» SNEL BRUIN fOXUKIIRAXD «RfcJIK F 1.15 per tube v» SROCAOU- SmOUS A FtURMACU Ingezonden mededeling BRAND IN EEN RIJDENDE V ERH CISWAGEN Onze Alkmaarse brandweerlieden ztfn zo langzamerhand wel wat ge wend. Hun assistentie werd ingeroe pen voor schoorsteenbrandjes tot grote fabrieksbranden. Maar brand die tot de deur van de brandweer kazerne werd gereden, zal wel uniek zyn in de geschiedenis van de Alk maarse brandweer. Een verhuiswagen, komende uit den Helder met bestemming Baarn, zag zyn reis door een brand in de wagen juist binnen de kom der ge meente Alkmaar ontydig beëindigd. Een actieve -gent van politie dirigeer de de wagen naar de brandweerka zerne op de Nieuwe Sloot, waar spoe dlg verscheidene brandweerlieden aanwezig waren om de brand te blussen. Inmiddels was een groot ge deelte des Inboedels door de vlammen aangetast en liep bovendien nog onige waterschade op. De wagen zelf bleef behouden en had slechts hier en daar wat beschadigingen. Ook de politie was spoedig ter plaatse om het toch al drukke verkeer op de Nieuwe Sloot te regelen. De gezag dragers in hun zwarte uniformen hadden onder het welhaast tropische zonnetje een warme taak. Een roy ale brandweerman die kenneiyk me* deiyden had, spoot kwistig enige stralen water over hun hoofden. Maar of dit ondanks de tempera tuur wel werd gewaardeerd, dur ven wy niet te bevestigen. MUTATIES BIJ DE BELASTINGEN De heer M. Gonlag, hoofd van de inspectie der belastingen, Alkmaar, lste afdeling, is met ingang van 1 Ja nuari as. verplaatst naar Breda, en aangewezen als hoofd van de Inspec tie der nivorrechten en accijnzen al daar. De heer W. J. F. F. Brink, commies secretaris Inspectie Belastingen, Alk maar, 2de afdeling, is met ingang van 1 October a.s. verplaatst naar de In spectie der belastingen in Alkmaar lste afdeling, als opvolger van de heer N. R. T. van Binsbergen, die wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd de dienst verlaat WEER EEN RAMPVLUCHT VOOR DE POSTDUIVEN ACC hield op Zondag 13 Juli een wedvlucht vanaf Chateauroux afstand 686 km. Door regen en onweer voor al In België is dit helaas een ramp- vlucht geworden, reden waarom de gemaakte tijden zeer veel uiteen lie pen. De duiven werden om 6 uur vry ge laten. Eerstaank. 16 uur 57 min. 15 sec. Laatste pryswinnende duif 21 uur 13 min. 1 en 3 Kaper-Termaat A. 2 C. D. Huiberta S. 4. J. P. Horst P., 5. N. Ypma A,. 6 en 13 H. Schipper S., 7 en 14 Pater-de Geus H, 8. C, Jans sen P., 9. H. de Jager P., 10 Pronk A., 11. Godsch; Noome A., 12 J. de Moei P. Van Meegeren redevivus Mgn vrouw heeft een nieuwe robe gekocht. Dat is een heel gewoon verschynsel zult u zeggen, nu de nieuwe punten zyn aangewezen. Neen lezer, dit was nu eens geen gewoon verschynsel. Want het nieu we kledingstuk is om het maar eens heel mooi te zeggen „ont sproten aan het brein" van een be roemd landgenoot. Ontwerp: Han v. Meegeren! De grote, begenadigde kunstenaar, de man die Vermeer in de schaduw van zyn eigen roem stel de, heeft zich geworpen op het ont werpen van dessins voor damesstof- ren. De grote fabriek die deze cul turele daad heeft gesteld wenst ech ter anoniem te blijven. Het komt vol gens haar alleen maar aan op de ge renommeerde naam van de artist. Gelukkig deel ik zelf ook in- dc vreugde.want de' jurk is iets te lang en nu gaat er een klein stukje af, waarvan een echte van Meegeren das voor ondergetekende uit gefabriceerd wordt. Al mijn collegae zyn jalours op nüj en hebben nu het plan opgevat om als waardig tegenhanger in deze kwestie by de uitgeversmy. Elsevier een bundel nog niet uitge geven gedichten van Joost van den Vondel het licht te doen zien. Daar denken ze m\j nu de loef mee af te steken, maar ik trek er my niets van aan en ben van plan myn van Meegeren das zuinig te bewaren. Over tweehonderd jaar is ze ze ker geld waard! OVERGANGEN RIJKSKWEEKSCHOOL Bevorderd van d« *erste naar de tweede klasse: N. A. Baken, Anna Paulowna; M. H. J. H. van Benne- kom, Bergen (vöorw.); J. P. Bosch man, Uitgeest; J. Fynheer, Nieuwe Niedorp; J. G. Groen, Broek op Lan- gendyk; J. C. Hoogland, Oudesluis; G. H. Marwitz, Alkmaar; M. A. Pol man, Alkmaar; J. Pool, Schoorl; E. N. Seewald, Bergen (voorw.); J. Ziel man, Ooster-Blokker. Afgewezen twee. Bevorderd van de tweede naar de derde klasse: F. A. Bant, Hogersmil- de; D. Bark, Graft; J. Groeneveld, Alkmaar; M. H. van der Hert, Wor- merveer; J. A. Kooiman, Anna Pau lowna; P. C. Leestemaker, Alkmaar; A. E. Miedema, Alkmaar; A. Tol, Be- verwyk; J. J. Vethaak, Alkmaar; G. J. R. Zwarekant, Westwoud. Afge wezen: een. Bevorderd van de derde naar de vierde klasse: A.. Bak, Krommenie; A. van den Beidt, Alkmaar; A. Blan- kers 't Hooft, Alkmaar; G. Dirk- maat, Broek op Langendyk; H. Dul- lemond, Noord Scharwoude; A. W. Engel, Middenmeer; K. de Geus, Koe- dyk; J. Hottentot, Oosthuizen; W. Koelemay, Middenbeemster; A. Laan, Lambertschaag; G. H. A. de Lange, Bergen; N. Lugthart, Oudorp; T. Smit, Opperdoes; G. Stam, Wormer- veer; S. E. H. Verberne, Den Hel der; F. A. de Vries, Alkmaar; A. M. Watertor, Oudesluis; E. J. Wilhelm, Limmen. Afgewezen: geen. DENKT U OM DE INDIENEN AANVRAAGFORM. RIJWIELBANDEN De letters A, C en D moeten de enl ge dagen geleden door hen afgehaalde aanvraagformulieren voor rijwiel banden, morgen Donderdag 24 Juli, ingevuld indienen aan het distributie kantoor aan de Ridderstraat van 9- 12 en van 2-4 uur. DISTRIBUTIENIEUWS H. HUGOWAARD Z. Donderdag 24 Juli kunnen aanvraagformulieren voor rywielbanden afgehaald worden aan het distributiekantoor. Stam kaarten meebrengen. Uitreiking van 912 en 24 uur. BURGERLIJKE STAND 22 Juli 1947 ALKMAAR Geb.: Cornelia, dv N. Hes en M. Woutering; Antje A., dv H. van Lienen en N. Wiedyk. Getr.: H. M. Meiman en M. Oud. Overl.: W. A. van Houten, 32 j.; P. van der Wal, 85 j.; F. H. B M. Riedeman. 71 J.; J. T. Meijer, 9 j. Het Nederlandse Rode Kruis heeft de beschikking gekregen ever een filmauto, welke 40 personen kan bevatten n bestemd is voor het vertonen van propagandafilms betreffende het Rode Kruiswerk. De auto ls uitgerust met een 16 mm apparaat. Dezer dagen werd de filmwagen te Alphen a. d. Rijn in gebruik genomen. RIJDT NIET ZONDER LICHT Het komt de laatste tijd herhaalde lijk voor, dat de politie proces-verbaal op moet maken tegen fietsers wier rij wiel niet is voorzien van voor- of ach terlicht, bel of wit spatbord. Men schijnt zich er over het algemeen niet bezorgd over te maken dat men hier mede zichzelf en andere weggebrui kers in gevaar brengt. Nu de artike len weer overal verkrijgbaar zijn, vestigt de politie er nogmaals de aan dacht op dat rijwielen van deze on derdelen voorzien dienen te zijn. De H. Hermandad zal streng toezicht op overtreders houden. ALS DE WIJN IS IN DE MAN Maandagavond fietste over de Ber ger weg een 54-jarige Amsterdammer, die niet geheel vry van „Bacchus* in vloed was en daardoor zijn stuur niet meer voldoende meester was. Hij reed tegen een auto op en moest met een hoofdwonde naar het Centraal Zieken huis worden vervoerd. Er werd proces verbaal tegen de man opgemaakt. VERKEERSONGEVAL Op het kruispunt Geestersingel— Geesterweg/Bergerbrug gebeurde j.1. Maandag wederom een verkeersonge luk, waarvan ditmaal twee jeugdige Amsterdammers het slachtoffer wer den. Het tweetal, een 17-jarige jonge man en een 16-jarig meisje fietste om- streeks half zes over de Geesterweg in de richting van de Bergerbrug. Zij gaven bij het oversteken van de Gees tersingel geen voorraang aan een uit de richting Helderseweg naderende vrachtauto, maar trachtten met ver- ho88&P snelheid de brug te bereiken, hetgeen hun echter niet gelukte. Bei den werden door de passerende auto gegrepen. De jongeman werd over de weg geslingerd. Hij liep een lichte hersenschudding op, werd naar het. Centraal Ziekenhuis gebracht en na daar geholpen te zijn, per auto weer naar Amsterdam vervoerd. Het meisje dat ook viel, bekwam geen letsel. De twee fietsen werden zwaar beschadigd Verjongingskuur 't Zijn er heel wat, die de revue zullen passeren dit jaar: de Hofstraat- brug, Kalkovensbrug, Badbrug, Ap- pelsteeg-, Rootoren-, Gr. Nieuwland-, Ridderstraatbrug, zij allen zullen een verjongingskuur ondergaan. De Bokkebrug is al onder dokters handen geweest, de Ridderstraatbrug krijgt momenteel een beurt Er is 29 m3 hout gearriveerd; dat betekent, dat gemeentewerken voor lopig in een flink tempo door kan gaan met de oude dekken te vervan gen door fonkelnieuwe, solide,, be trouwbare. GESLAAGD Voor het Middenstandsexamen slaagden de tweede dag de volgende candidaten: C. Heinis; L. van Dijk; L. Engel; J. Ens; P. C. Groot en K. Harland .allen te Alkmaar. M. P Ens te Schoorldam; M. Heeringa te Heiloo; mej. G. M. Heinis te Ouddorp. De candidaat met het hoogst aantal punten was de tweede dag de heer C. Heinis uit Alkmaar met 53 punten. BIOSCOPEN Harmonie-Theater: Les enfants der Paradis (18 j.). Dag. 7.30 u.. Zo. en Wo. 2.15 en 7.30 u. Victoria-Theater: De Witte Klippen van Dover. Dag. 8 u., Za. 7 en 9.30, Zo. 2, 4.30. 7 en 9.30 u., Wo. ook 2.30 u. (14 j.). Cinema Amerïcain: De Klokkenlui der van de Notre-Dame. Dag. 8 u., Za. 7 en 9.30 u.. Zo. 2. 4.30, 7 en 9.30 u. Wo. 2.30 u. (14 j.). Alkm. Bioscoop Theater: Spionne in de schaduw! Dag. 8 u., Zo. 2, 5 en 8 u. (14 j.). Donderdag: Opening door min. Gie- len van nijverheidskunsttentoonstel ling te Egmond a. Zee, o.l.s. (11 u). Algemene Ledenvergadering V.V.V. „Alcmaria", Kinheim, 8 u. Vrijdag: Cilly Wang, danskunst. Gulden Vlies, 8.15 u. Zaterdag: Afscheid van dr. N. H. Louis, Harmonie, 3 u. Van veilingen en markten ALKMAAR 21 JULI Andyvie 2.805; Spinazie 13; Pos telein 2—9; Wortelen 5—13 Tomaten 5876; rode kool 68; uien 714; bieten 612; Sperciebonen 3038: Stoksnybonen 76—1.01; Stam 8—30; Bloemkool 530; Komkommers 8 20; Wortelen 2—19; Selderie 4—6.50 Peterselie 10.50—15; Sla 1.60—10. Aardapp. grote 612; kleine 4—6. PURMEREND 22 JULI 265 vette koeien levering; 183 gel- dekoeien 325 tot 425, stug; 111 melk koeien 375 tot 625 stug; 13 pinken 175 tot 250 stil; 18 stieren 400 tot 625 matig; 15 graskalveren339 nuchtere kalveren levering; 25 vette varkens levering; 26 magere varkens Flinke tube 30 et., xeer groote tube 45 ct. f-ÊUILLETON waarheid had verteld. Zij hield me vast te stellen, dat deze, enige ja- 9' door Anthony Berkeley 28) „Maar met uw getuigenis...! Ik kan u vertellen, mynheer Chitter- wick, dat de advocaat van de ma joor er eerst zokcr van was, dat hy zijn cliënt vry zou krijgen, maar toen hy uw verhaal hoorde... wel, toen begon hy er anders over te denken, dat kan ik u verzekeren". „Heeft u het hem verteld?" vroeg mynheer Chitterwick verrast. „Ik meende, dat u myn getuigenis ge heim wilde houden tot de terecht zitting". „Ja zeker, voor het publiek, maar niet voor de verdediging. Dat doen wy nooit, mynheer, het zou niet eer- lyk zyn tegenover de verdachte". Mynheer Chitterwick knikte en kreeg voor de eerste maal een hoge indruk van de Engelse justitie. Zy vervolgden hun gesprek en bekeken de zaak nog eens van alle kanten. Moresby, die geen medeiyden met de majoor had, bleek zeer veel sym pathie voor de echtgenote van deze man, die hy als „een echte dame" beschreef te koesteren. „En hoewel zy natuuriyk zeer overstuur is", voegde hy er aan toe, „zit zy toch niet by de pakken neer. Zy stelt alles in het werk om haar man vry te krygen en ik had niet de moed haar te vertellen, dat het nut teloos is". „Arme vrouw, arme vrouw", zei mynheer Chitterwiok en schudde meewarig het hoofd. „Hoe ziet zy er uit?" „Zy is een knappe vrouw en zeer charmant Enige dagen gelden moest ik haar opzoeken om na te gaan ot die juffrouw Goole ons in alles de toen..." „Bedoelt u het verhaal, dat juf frouw Sinclair's secretaresse ge daan had?" vroeg mynheer Chitter wick lichteiyk verrast. „Het had toch weinig nut de juistheid daar van nog eens vast te stellen?" „Dat doen wy altyd, mynheer. El ke mededeling van haar heb ik ge test. Het is een van onze regels om iedere verklaring hoe onbelangryk ook, door getuigen te doen beves tigen, indien dit ten minste mogeiyk is!" Mynheer Ohitterwick bewonderde opnieuw de grote eeriykheid van het Engelse politiesysteem. Helaas ver gat hy daardoor den hoofd-inspecteur naar zyn verdere ervaringen met de vrouw van majoor Sinclair te vra gen. „U vertelde", zei mynheer Chitter wick een ogenblik later, „dat u ma joor Sinclair's advocaat bezocht had. Is hy er al in geslaagd die Ameri kaanse neef van de majoor te ont dekken?" De raadsman van de ma joor had het nuttig geacht, zich zo mogeiyk in verbinding te stellen met deze neef, maar hoewel het hem, naar Moresby vertelde, gelukt was ren nadat juffrouw Sinclair hem uit het oog verloren had, in Amerika aan het toneel gegaan was, kon zyn tegenwoordige verblyfplaats niet ont dekt worden. Advertenties in de A- merikaanse bladen hadden geen resul taat opgeleverd. Evenmin het onder zoek, door de New Yorkse vertegen woordiger van de advocaat ingesteld. Niet, dat het om een erfeniskwes tie ging, want ondanks alle dreige menten, had juffrouw Sinclair haar gehele bezit aan de majoor nagela ten. Deze laatste had intussen ver klaard, dat als het onwaarschynyke gebeuren zou en hy opgehangen werd, deze neef het landgoed zou moeten erven. Voor zyn echtgenote zou hy natuuriyk bepaalde schikkin gen treffen, maar de familietraditie moest gehandhaafd blyven, ook al heette de neef niet Sinclair maar Benson. Na dit alles verteld te hebben, nam Moresby afscheid van mynheer Ohitterwick en raadde hem aan in de zeven weken die hem nog van de zitting scheidden, niet van een trap te vallen of onder een autobus te lo pen. (wordt vervolgd) Motorongeluk met dodelijke afloop De plm. 40-jarige slager G. K. uit Hoorn, die zijn ouders in Noord-Schar- woude per motorfiets bezocht, reed, na enkele boodschappen gedaan te hebben, langs zyn ouderlijk huis. Hij wuifde in 't voorbijgaan naar zya ouders en lette daarbij niet op een auto, die over de Provinciale weg na derde. Op de hoek van de Provinciale weg en de Dorpsstraat botste hy tegen de auto op en overleed vrijwel on middellijk. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen achter. 45 tot 60 stug; 400 biggen 22 tot 45 stug; 316 schapen 65 tot 85, kalm; 542 lammeren 19 tot 32 stil; 101 bok ken en geiten 10 tot stug; 66 paarden 375 tot 850 stug. 1400 oude kippen 2.50 tot 3.— per kg.; 500 Idem 3 tot 3.50 per kg.; 1200 hennen 5 tot 7.50 p. st.; 1500 jonge hanen 3 tot 3.50 per kg.; 11200 id. 2 tot 2.50 per kg.; 500 jonge een den en oude eenden 3 tot 6; 300 ko- nynen 1 tot 12; 300 ganzen 6 tot 7.50 MEDEMBLIK 22 JULI Grove aardappelen 9.30--9.60; grote 8-208.70; Drielingen 5.205.70; ■Kriel 4.804.90; Eigenheimers 9.90 11.40; Slabonen 2026. AVENHORN 22 JULI Grove Schotse 7.40—7.70; Grote Schotse 8.20—9.; Driel. Schotse 4.20 —5.20: Eigenheimers 9.30—10; kriel S.503.60; grote rode kool 11.20; Bloemkool I 9—15; II 1—5; witte kool; Rode kool 1.70—2.90; Sjalot ten 4.90 bieten I 4.40—6; n 4—4.40; Augurken grof klein 2.10; ba.sierd 2.40: Stek 0.20; grof grof 1.60 Sla- bonen dubbele z. dr. 1.60--2.25 Snij bonen 0.50—0.90 Tuinbonen O.Gü. WINKEL 21 JULI Aardappelen 6.10—9 00; Bieten IRro ten) 10.20; Snybonen 3144; S:nno nen 4345; Appelen 19 71; peren 23—51: kruibessen 50 -61; rode nes sen 4560; zwarte bessen 90. BROEK OP LANGENDIJK. 22 Juli 98000 kg aardappelen, eerstelingen 37.3039.10, gr< ve schotten 9.JO 9.80, blauwe eigenheimers lü.Ou— 11.70, drielingen 4.50—5.30, kriel I 14 4.70, 30.000 kg rode kool 4.9U—5 80 1700 kg gele kool 5.o3- 7.30, 6üo kg slabonen 20—2590. 240 st. bloem kool 1 A 15, 500 kg tomaten A 37, B 25. NOORDSCHARWOUDE, 22 Juli - 133.000 kg aardappelen, eerstelingen 7.108.90, grove 9.6 - 9.80, drie lingen 3.804.50, eigenheimers li 60 13.50, blauwe eigenheimers 9.8e - 10.80, rode eerstelingen 9.7011.30, 1400 kg slabonen 19 -24, 350 kg bie- ter. 4.10—4.40, 450 kg tuinbonen 2.50, 380 st. bloemkool I 816, II 5. VISSERIJBERICHT DEN OEVER De aanvoer op de Oeverse afslag was in de afgelopen week belangrijk hoger dan in de daar voorgaande. Het weer was zeer goed en werkte een in tensieve vissery in de hand. Vooral aal. bot, schol en tong werden in veel grotere hoeveelheden aangebracht. In de periode van 14 tot en met 19 Juli werden de volgende hoeveelheden vis gelost. Aal 15539 kg., bot 2801 kg., snoek baars 487 kg., witvis 92 kg., zalm 1 kg., schol 21092 kg., schar 1674 kg., tong 2888 kg., tarbot 754 kg., wijting 518 kg., ponen 355 kg., pieterman 44 kg., hosmakreel 133 kg., nest 9440 kg. UITZENDINGEN DONDERDAG 24 JULI 1947. Hilversum I - 301 m. Nieuws: 7. 8, 13, 19, 20 en 23 uur. 7.15 Koorwerken van Bach; 10.00 Het eerste kwartier; 10. 5 Morgendienst; 10.45 Meindert Boekei geeft orgelspel; 11.00 De Zonnebloem; 11.45 Ouverture; 13.20 Welk boek? Een goed boek! 13.45 Vrouwenvaria. 14.00 Holanda-sextet; 14.40 Causerie voor de vrouw; 15.00 Bij een kopje thee; 16.00 Bijbellezing; 17.00 Gemengd omroepkoor; 17.30 Om roeporkest; 20.15 De mariniers! 21.00 Verzoeknummers; 21.30 De vaart der volken; 21.50 Met band en plaat voor U paraat; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Viool en piano; 23.25 Serenade voor strijkorkest. Hilversum n - 415 m. Nieuws: 7, 8, 13, 18, 20 en 22.30 uur. 7.30 Gevarieerd ochtendconcert; 9.15 Morgenwijding; 9.35 Arbeidsvitaminen 10.30 Van vrouw tot vrouw; 10.50 Kleu tertje luister; 11.00 Luchtig morgen programma; 11.20 Van alles wat! 13.15 Musette orkest; 14.00 Gram.muziek; 17.00 Kaleidoscoop; 17.20 Wat wil je worden; 18.15 Sportpraatje; 19.30 Hy en zU; 20.05 Agenda voor vacantie- gangera; 20.15 Kamerorkeit; 21.15 Pier- re Palla op de piano; 21.20 Het hoofd in da strop. Hoorspel; 22 30 Metropole orkest; 2315 Serenade W Swee»,

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2