Avond in de Muziektuin bracht f664,85 voor TBC-bestrijding op Wg laten hier volgen de rekening en verantwoording der baten en las ten van het zóraeravonaconcert, dat onder auspiciën van „De Vrije Alk- maarder" en op initiatief van ona blad en de heer E. de Jager van de muziektuin Maandag 14 Juli werd gehouden in de stedelijke Muziektuin ten bate van de vereniging voor de TBC-bestrijding te Alkmaar. Baten: Kaartverkoop bij de Alkmaarse Boekhandelaren, het bureau van de Vrije Alkmaarder en aan de ingang van de Muziektuin f 334.65; Op brengst van de loterjj f 198.60; idem programma's f 59.01 idem entree voor het bal f 94.98; toevallige baten f 8.56; totaal der baten f 695.80. Lasten: Diverse onkosten bal en concert f 28.95; leges en kosten loterij f 2.Medewerking van de Alkmaarse Postharmonie oJLv. de heer An- derson belangeloos; Medewerking van het Mannenkoor „Orpheus" o.l.v. de heer Böhne belangeloos; Medewerking aan het bal van „The Continen tal Hot club' o.l.v. de heer Overdijk belangeloos; Drukken entreebewij zen fa. Zwaan gratis; Drukken reclame-affiches fa. Kiers gratis; Drukken programma's fa. Sjinger gratis; muziekauteursrechten BUMA gratis; Af staan muziektuin, stoelen en tafels; gereedmaken van de tuin voor con cert en bal, E. Jager belangeloos; Prijzen voor de verloting werden afge staan door Fa. Heuseveldt gratis; N.V. Vroom en Dreesman gratis; Dr. v. Voorthuyzen gratis; E. Jager gratis; Geluidsversterker in tuin en zaal fa. Lagas gratis; Leiden van verloting P. Duif gratis; Leiden van bal, de heer Lagas gratis; verkoop van loten en programma's door vele der bo venstaande medewerkers in samenwerking met enige zusters van het Cen traal Ziekenhuis, belangeloos; Reclamecampagne, organisatie en beheer van het geheel door het personeel van „De Vrije Alkma»arder" belangeloos. Totaal der lasten f 30.95; Netto opbrengst f 664.85. Het financieel resultaat mag gezien worden, maar deze staat heeft een grotere waarde dan een „rekening en verantwoording" doorgaans heeft; hij is een erelijst. Dat is de reden waarom wij hem in extenso afdrukken. Prins Seif Al-Islam Abdtillah van het koninkrijk Yemen, die In de Ver. Staten vertoeft tot het voeren van economische onderhandelingen, werd door president Truman op het Witte Huls ontvangen. SNELLE ZWEMMERS Op de Zondag j.1'. te Hilversum ge- houden wedstrijden, uitgeschreven naar aanleiding van het 10-jarig be staan van de zwemvereniging „De Robben", verbeterde Nel van Vliet haar eigen wereldrecord -op de 200 m schoolslag. Maar ook de prestaties van onze Alkmaarders mogen genoemd worden. De heren A. Boxem en A. Slikker be haalden een 1ste en een 2de prijs op de 100 m borstcrawl in respectievelijk 1 min. 2,5 sec. en 1 min. 2,8 sec. Langs weilanden en oude gevels Per Alkmaar Packet naar de Zaan De Alkmaar Packet heeft in de zomermaanden de mogelijkheid ge schapen om per salonboot watertoch ten te maken naar Zaandam en te rug. Om ons eens zo'n tocht te laten meemaken, stuurde de maatschappij ons een uitnodiging. Wg hebben de ze dankbaar aanvaard en zijn dezer dagen per salonboot „Alkmaar" eens naar de mooie Zaanstreek gegaan. En inderdaad, de heren van de Pac ket die ons aanrieden om vooral een avondtocht mee te maken hebben niets te veel gezegd. Want aannemende, dat u dikwijls per trein of per auto reist, dan geloven wg nog niet, dat u al dikwijls of misschien nog nooit? de waterweg bevaren heeft. Heeft u het landschap aan weerszijden van het Noordhol lands kanaal al eens gezien? Ja, ge zien heeft u het waarschijnlijk wel, maar in de auto of op de fiets u haastend om maar zo gauw mo gelijk in de Akersloter Jachthaven te komen heeft u nooit tijd gehad om het eens rustig te beschouwen Het Alkmaarder Meer? Deze mooie plas is bij vele Alkmaarders bekend en bemind, vooral bjj de zeilers, maar hoeveel (of liever hoe weinig) zei lers hebben het Alkmaarder Meer bevaren b(j avond wanneer de maan schijnt of opkomt? Dan is er geen wind en het zou een drrjfpartij wor den, die tot de vroege morgen voort kan duren. Aan boord van het grote stoomwerktuig dat salonboot „Alk maar" heet, kunt u op uw gemak van een prachtig vergezicht over hel door de maan beschenen water ge nieten. Koog aan de Zaan en Zaandam zijn aardige plaatsjes maar negen van de tien Alkmaarders hebben nog nooit de Zaankant gezien, langs de Zaan gelegen gedeelten van deze plaatsjes met hun mooie houten hui zen, die zo karakteristiek zijn door hun groengeschilderde geveltjes. Stadgenoten, maak eens een avond vrjj (u behoeft er niet eens een he la dag uit te breken) en ga eens va ren naar de Zaan. DE ALKMAARSE SPORTDAG. Prominente wielrenners en athletlekcracks aan de start. De jaarlijkse Alkmaarse sportdag zal a s. Zaterdagmiddag woren ge organiseerd. Het sportcomité heeft dit jaar besloten ook de wielrenners te laten deelnemen. Deze deelname is niet alleen beperkt tot de Alk maarse renners. Inschrijving stond voor een ieder open. De organisatie van het wielerprogramma is in han den van onze plaatselijke wielrenvcr- eniging gegeven, zodat bij voorbaa: vaststaat, dat het publiek een at tractief programma krijgt voorgezet. Renners als Faanhof (winnaar Ron de van Alkmaar), Hennink, de Booij, Öuljns, Ris, de Bruijn, Henneman O.a., hebben reeds ingeschreven. Ook de baankampioen Kremer is van de partij, terwijl .an meerdere goede renners nog inschrijvingen worden verwacht. Tevens vermeld het programma t optreden der Alkmaarse Turnvereni gingen, met toestelturnen, springen, vrije oefeningen en rhythmische gymnastiek. Het athletiekprogramma, verzorgd door A.V.A., omvat estafettes waar aan door alle Alkmaarse sportver enigingen wordt deelgenomen en di verse andere athletieknummers waardoor verschillende bekende cracks zijn uitgenodigd. Al met al dus een aantrekkelijk programma, dat het sportlievend. publiek uit Alk maar en Omstreken zeker niet mag verzuimen te gaan zien. D.A.W. WINT EEN NATIONAAL POLOTOURNOOI TE ERMELO De zwemvereniging Z.E.W. te Erme- lo organiseerde in haar schitterend ge legen Bosbad een nationaal polotour- nooi. De deelnemende verenigingen waren behalve ons Alkmaarse D.A.W., ZAJt. uit A'dam, Neptunus en A.Z. en P.C. uit Amersfoort. DA.W. moest, doordat zij met enige invallers uitkwam, haar opstelling ge heel wijzigen. Deze wijziging bleek een uitstekende verbetering te zijn. Er werd zeer goed uitgekeken, het plaatsen was prima verzorgd. Gezien het pover resultaat in de zo mercompetitie .valt het succes in dit tournooi des te meer op. De opstel ling van DA.W. was als volgt; Van Straaten Ooyevaar Boxem Slikker Weck v.d. Pol Vogtschmidt D.A.W.—A.Z. en P.C. 3-1 Reeds spoedig na de aanvang na men de Alkmaarders door Van de Pol de leiding. De strijd ging zeer snel op en neer. Het werd voor beide doelen zeer gevaarlijk en vooral het prima optreden van Keeper Van Straaten viel zeer op. Verschillende malen wist hij zijn heiligdom voor een zekere doorboring te behoeden. Aan de an dere kant deden de Alkmaarders het al even goed. Uit een vrije worp be landde de bal bij Slikker die zich niet bedacht en de stand op 2-0 bracht. Eén seconde voor de rust verkleinde A.Z. en P.C. de achterstand, alhoewel de bal de doellijn lang niet gepasseerd was, hetgeen de scheidsrechter nader hand beaamde. Na de rust was het de Alkmaarse midvoor die de Alk maarse zege veilig stelde. Intussen wonZAR met 21 van Neptunus. zodat wij de finale D.A.W. Z*A.R. te zien kregen. DJV.W'.Z.A.R. 2-2 Een zeer spannende en van Amster damse zijde hard gespeelde wedstrijd eindigde in een gelijk spel. Het was Z.A.R. die na de rust met een zeer dubieus doelpunt de leiding nam. D.A.W. zette echter door en de Alk maarse midvoor maakte al op even dubieuse wijze gelijk, zodat op dat punt de goals eerlijk verdeeld waren. Het werd zeer spannend, zoals het ook reeds voor de rust geweest was. Maar hoe beide ploegen ook zwoegden een doelpunt werd niet meer gemaakt. In de verlenging scoorde Van de Pol het eerst, doch Z.A.R wist door haar uit stekende midvoor gelijk te maken, waarmee het einde kwam. De straf- worpen die de beslissing moesten brengen werden door D.A.W. het beste genomen, zodat zij de schitterende be ker als eerste prijs in ontvangst mocht nemen. Als wij de spelers nog even de revue zouden moeten laten passeren, dan zouden wij voor allen kunnen zeggen dat er uitstekend gespeeld werd. Een uitzondering willen we. maken voor Van Straaten. de keeper van het twee de, die werkelijk uitzonderlijk goed keepte. Dat was werkelijk wat men noemt „klasse". De anderen zullen Wij niet afzonderlijk noemen, het was het geheel dat won. Tezamen met de verslagenen. Z.A.R. wer ddaarna de terugtocht in vriend schappelijke stemming aanvaard. Het was voor D.A.W. een riem onder het hart voor de a.s. wedstrijden op Zon dag tijdens het internationale tournooi te Alkmaar. Lezers schrijven (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) In verband met het zoveelste ver keersongeval op bovenstaande hoek j.1. Maandagmiddag half zes, zag ik gaarne het volgende in uw blad ge plaatst. Bij voorbaat mgn dank. Wordt het niet tijd, dat door de betreffende autoriteiten meer aan dacht wordt besteed aan dit gevaar lijke kruispunt? Ik geef de betr. au toriteit eens de raad te fietsen vanaf Scharloo over de Geesterweg dan linksom de Geestersingel op. Maar terdege uitkijken s.v.p. om niet on der een auto te komen, Eigenlijk is het woord uitkijken hier niet op zjjn plaats, want er is geen uitzicht; hier van kunt u zioh ter plaatse overtui gen. Komen een auto en een fietser gelijktijdig bij de hoek dan volgt in de meeste gevallen een ongeluk. Zou het niet wenselijk zijn, dat uaar het verkeer geregeld wordt door een verkeerspost ter voorko ming van nog meer ongevallen. Zulks lijkt mij toch wel nodig ln de drukke zomermaanden en met de vele vreemdelingen, die zich momen teel in de stad bevinden en die ter plaatse geheel onbekend zijn. Het viel my op, dat de politie toe zicht houdt op mensen, die zich op het gazon van de Vest neervlijen om uit te rusten. Dit zal wel nodig zijn, doch het komt mg noodzakelijker voor, dat de mensen gewezen wordt op het gevaar, waarin zü verkeren, als zij zich op dit kruispunt bevin den. Immers dit kan mensenlevens kosten! jh3i> Een Geestersingéfbb\v. MOETEN WH ONZE TANDEN LATEN ZIEN OM ZE HEEL TE HOUDEN? Zeer geachte redactie, Uw antwoord op het door mij In gezonden stuk in uw blad van 18 de zer heeft veler instemming. Inderdaad zal met behulp van vele gegevens aan het ministerie van economische zaken verzocht worden om het Ne derlandse volk in het algemeen tegen redelijke en betaalbare prijzen ln de gelegenheid te stellen de mond en tanden te laten verzorgen. Want de hygiène is niet te beschouwen als 'n luxe-artikel dat buiten de prijsbeheer sings-controle valt Zodat de Neder lander niet zijn tanden steeds moet laten zien, wil hij ze heel houde». A. J. v. d. M. Naschrift redactie: Wij zijn benieuwd naar het resul taat Uit de Omgeving VERGADERING „HET WITTE KRUIS" Donderdag 24 Juli heeft het be stuur van „Het Witte Kruis" mede op verzoek van een groep leden een vergadering uitgeschreven in „De Rustende Jager", aanvangende 8.15 uur. Naast het agenda-punt „uitbreiding bestuur" komt o.a. de onverkwikkelij ke geschiedenis over de bouw van het wijkgebouw aan de orde. EINDEXA3IEN U.L.O.-SCHOOL HEILOO Geslaagd voor het M.U. L.O.-diploma A: N. Couwenhoven, Heiloo; R Dagniaux, Alkmaar; T.Ek- kers. Heiloo; K. de Graaf, T. de Graaf, A. Groot, A. de Groot, R. Holtes, Hei loo; G. Hoogeboom, Egmond-binnen; A. Jambroes, Alkmaar; D. de Jager, Heiloo; A. Keesman, G. Keesman, Hei loo; B. v. d. Lugt Melsert, Castricum; H. Looyen, Heiloo; H. Niemeyer, Cas tricum; J. Harreveld, J. Mooy, Heiloo; P. Prins, Egmond a. Zee; S. Rem, Hei loo; M. Sjouw, H. Sjouw, K. Vex-hoe- ven. Castricum; O. Weyand, Bergen; B. Zeylmans, Heiloo; G. Woutersen, Heiloo. Afgewezen één. Geslaagd voor het M.U.L.O.-diplo- ma B: T. Bakker, W. Lamar, M. Scher mer ts, Heiloo; W. Taats, Castricum; J. Waterdrinker, Heiloo. Afgewezen: geen. HEILOO J.L Zondag trok een groep leden van het Instituut naar Bergen om een bezoek te brengen aan het duinlandschap de „Verbran de Pan". O.l.v. mej. Nel van Erke- lens werden wandelingen gemaakt door dit helaas nog weinig herstelt duinterrein met zijn afwisselende be bossing. Verder werd er genoten van de uitgevoerde volksdansen en spe len. De eigen gezette „bakjes" thee vonden veel aftrek. Het was voor allen een prettige dag. STAATSPENSIONNERING OP PAD HEILOO De bond voor Staats- pensionnering is een ledenactie be gonnen en wel op een zeer bijzon dere wijze. Het zeer actieve afde lingsbestuur heeft het fanfare corps „Eensgezindheid" bereid gevonden muzikale rondgangen door het dorp te maken om de bewoners letterlijk uit hun huizen te lokken en ze dan lid te maken. De eerste rondgang Maandagavond bracht op deze wijze een 50-tal leden op. Donderdag half acht gaat men weer op stap. GOED GEZONGEN GROOT-SCHERMER Op het Zon- zangconcours, behaalde onze gemeng- dag j.L te Nieuwe-Niedorp gehouden de zangvereniging „Zanglust", een 2de prys met 271 punten. De Ruïnekerk in de schilderskunst In het huis met de pilaren wordt deze week een tentoonstelling gehou den van tekeningen en schilderijen en ontwerpen voor de restauratie van de Koorkerk te Bergen. Er is 'n grote inzending van meet- en ont werptekeningen van architect Rooy- aards en' voorts zijn er enige oude prenten, die men voor deze tentoon stelling van het Alkmaarse gemeen te-archief in bruikleen heeft ontvan gen. Vele kunstenaars hebben de schoon heid van de Ruïnekerk op het doek gébracht en enkele van deze werken zijn hier te bewonderen. Graadt van Roggen, de bekwame etser, exposeert twee prachtige et sen waarin vooral de sfeer van het oude Bergen van enige tientallen ja ren geleden uitstekend tot uiting komt. Van Aernout Oolmot is er een oude tekening en van Jan Ponstijn een tweetal fraaie tekeningen in O.I. inkt. J. H. Roggeveen heeft een twee tal aquarellen ingebracht en een te kening. Het valt steeds weer op nieuw op hoe het Roggeveen gelukt de mooiste plekjes van Bergen van de mooiste zijde te belichten. Matthi Wiegman heeft een recent schilderij van de Ruïnekerk, evenals Henk v. d. Idsert, die twee doeken exposeert, waarvan nr. 14 wel het sterkste is. Germ de Jong, de stoere Fries met het Zuidelijke tempera ment heeft twee schitterende tekenin gen in sepia ingebracht, twee werk jes, die de kerk van verschillende zijden bezien. Tot 3lot is er een ets van de tijdgenoot van Leo Gestel, Rensburg. De tentoonstelling, die vooral voor de Bergenaren van veel belang is, verdient de interesse van alle bewo ners van ons gewest. „DE PARADIJSVLOEK" BERGEN Op 10 en 15 Augustus zal des avonds in ons prachtige Open luchttheater door een nieuwe groep geroutineerde spelers „De Paradijs vloek" van Alph. Laudy worden op gevoerd. Jan Musch met mevrouw v. d. Horst-v. d. Lugt Melsert, Ko van Dijk, van Warmelo en zovele leden van 't toenmaals zo bekende Schouw toneel speelden het stuk meer dan driehonderd maal, en het is nog niet uitgespeeld. Voor de opvoering te Bergen, die zeer verzorgd wordt, heeft-Laudy met het oog op de tweede wereldoorlog het stuk herschreven. Dc auteur is aangezocht, om bij de première de proloog te zeggen. „De Bergense Spelers" Bergen met zijn prachtige duinland schappen onderscheidt zich niet alleen door zijn natuurschoon, ook in de Ne derlandse kunstwereld staat dit toe ristenoord in een bijzondere roep. Schilders, dichters, schrijvers en aller lei kunstbeoefenaren vinden in de stil ten achter de duinen en dichtbij het ruisen der zee, de inspiratie voor hun scheppingen der schoonheid. Nog pas werd de tentoonstelling der Bergense schildersschool in verschil lende steden van ons land een succes. Ook de toneelkunst heeft in Bergen al zeer vroeg traditie gemaakt. Ieder jaar trekt in het zomerseizoen het zeldzaam mooi gelegen natuurtheater duizenden en duizenden bezoekers. En buiten het „seizoen"? Is de overgrote belangstelling voor de pas her-opgerichte Kunstkring niet een duidelijk bewijs, dat de liefde voor de toneelkunst ook levend is in de harten der Bergenaren zelf? Gevormd door de beste culturele overleveringen, heeft zich onder ver zorgde regie een geselecteerde toneel groep. waarbij zich ook enkele ent housiaste beoefenaren uit omliggende plaatsen-aansloten, verzameld, die zich naar de bakermat van het initiatie! .J3e Bergense Spelers" noemt. Tijdens de Augustusmaand en wel op 10 en 15 Augustus, zal deze troep in een zorgvuldig voorbereide opvoering, waaraan dc schrijver zijn volle mede werking verleent, het vermaarde treurspel van Alph. Laudy „De Pa radijsvloek" in het openluchttheater ten toneel brengen. Wij zijn voornemens onze lezers nog nader over het grootse werk en zijn betekenis voor onze tijd voor te lich ten en voor te bereiden, opdat een ieder de aangrijpende schoonheid er van zal kunnen ondergaan en begrij pen. Er wachten ons na Balledeux* „De Kringloop der belangen" op 3 Augus tus 's middags om half drie, nog schone avonden in het Openluchtthea ter. want „de Paradijsvloek" gaat des avonds! Het gemeentebestuur en het bestuur der V.V.V. hebben ingezien, dat de belangrijkheid van dit stuk. dat een „vallende avond" en stemmingsvolle lichteffecten vereist groot genoeg is voor de gasten en de bewoners, dat een uitgaaf voor een provisorische ver lichting alleszins gerechtvaardigd is. Een nieuwe weg een nieuw gevaar BERGEN De nieuwe weg naar Zamegeest vordert sneL De kans !s groot, dat hg reeds begin Augustus kan worden geopend. Naar wg vernemen, zgn de auto riteiten het er nog niet geheel over eens of een streng éénrichtingsver keer moet worden ingesteld. 't Ligt voor de hand, dat een be langrijk deel van de verkeersstroom uit Alkmaar ook de bus? zich zal bewegen over de nieuwe weg en verder door de Dr. van Peltlaan. Dat daarbij de nieuw ontstane spoorwegovergang een groot gevaar betekent, is begrijpelijk. Naar w(j vernemen, zal de tram halte Oostdorp In verband hiermede worden verplaatst naar dit drukke kruispunt. De tram stopt dan vóór het over steken van de rijweg, zoals totnogtoe geschiedde bg de Van Borsselenlaan. De bewoners van Tuindorp gaan er dus op vooruit. Maar de vele pas sagiers voor het retraitehuis en pen- sionnaat zullen een stukje verder moeten lopen. Wanneer het verkeer naar Bergen en Bergen aan Zee inderdaad alleen via de weg naar Zanegeest en Dr. van Peltlaan zal mogen gaan, bete kent dit in het seizoen voor de vele automobilisten, die naar zee willen rijden, dat zij langs de Hertenkamp en Komlaan toerend, nog een gevaar lijke overweg moeten passeren. De overweg van de Komlaan ls berucht bg de automobilisten om dat het zicht er zo slecht is; bij de trammachinisten die er natuurlijk om dezelfde reden, niet harder dan 15 km. mogen rijden, en bij de omwo- HENSBROEK-OBDAM De leer lingen van de beide hoogste klassen der o.l. school hebben vorige week van Donderdag tjn. Zaterdag een 3- daags schoolreisje met als thoofddoel Oldebroek gehad, dat in alle opzich ten, mede dank zij het voortreffelijke zomerweer, bizonder geslaagd mag he ten. Reeds te half zes vertrokken de kin deren onder geleide van het onderwij zend personeel en vergezeld van ver schillende ouders te voet naar het station Obdam. Nadat afscheid van de ouders genomen was ging de treinreis via Hoorn naar Amsterdam .waar vele kinderen hun ogen op het C S. uit keken, daar ze hier nog nooit geweest waren. Vervolgens stak 't gezelschap per boot naar Harderwijk over. Op de boot hebben de kinderen onder lei ding van meester Koppenol voor de microfoon enkele liederen gezongen, die bij het publiek zeer in de smaak vielen. Van Harderwijk per trein naar Ol debroek was een prachtige reis: de Veluwe met bossen, heide en heuvels, verrukkelijke dennengeur. Toen naar de jeugdherberg, wat in gewone geval len een half uur is, maar nu ongeveer een heel uur vorderde, daar de kinde ren nogal veel bagage bij zich hadden en lood in de benen begonnen te krij gen. Wat keken ze echter op van de kleding en huizenbouw, iets geheel anders dan ze gewend waren, en dan. bijna overal nog grindwegen. Na in de jeugdherberg verwelkomd te zijn door de moeder, konden allen zich nenden, waar Bollo hier met vee) fluitmisbaar zijn nadering moet aan kondigen. Wy zouden daarom de NS in over weging willen geven de halte Spar renlaan te veranderen ln een halte Komlaan. Het gevaar en misbaar la dan geweken. De halte komt daar mede midden in de bewoonde we reld te liggen. Aan weerszijden van de Komlaan is voldoende ruimte tot het aanleggen van een eenvoudig perron. Bovendien is hier straatver. lichting, zadat men niet 's winters bi) avond in de volslagen duisternis hoeft rond te tasten. Terloops mogen wy de NS er op wgzen. dat alle wegen tussen de Komlaan te Bergen en de Elzenlaan te Bergen aan Zee slechts toeganke lijk zijn voor voetgangers, en dus een met groter snelheid pa eren van dc Sparrenlaan geen groot gevaar in houdt. Tentoonstelling Egmond aan Zee Donderdag as, zal de Minister va. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Dr. Jos. Gielen. de tweede Egmondse Kunst- en Nijverheidstentoonstelling openen. Wij veronderstellen, dat de minister zelden een expositie zal heb ben geopend, die zo volledig alles biedt wat op zijn departement betrek king heeft. Op deze tentoonstelling, die is samengeseld door de heren Cor Wijker en Bob Denneboom is ten eerste Kunst te bewonderen en boven dien kan het onderwijs haar voordelen trekken uit veel van het hier aan wezige. Ook de wetenschap krijgt haar beurt: de natuurstudie vindt hier prachtig materiaal in het diorama van het duinlandschap met volledig en natuurgetrouw dieren- en plantenle ven. De historie van Egmond is uitge beeld in prachtige platen en prenten' en bovendien zijn er vele authentieke historische kunstwerken te aanschou wen. De Openbare Lagere School, waar deze expositie wordt gehouden, is om getoverd tot een zeer geschikt mu seum. De verschillende iokaJon zijn niet meer te herkennen en alle in zendingen zijn gerubriceerd en -r- zichtelijk opgesteld. Buitengdwon in teressant is "het overzicht van het is- serijbedrijf door middel van foto'* en verschillende voorwerpen (ook art-'re ien, die op de tocht van de Wi"*m Barendsz zijn gebruikt) en de demon stratie van nettenboeten en in de bij kans uitgestorven kunst van het ma- tenbreien van helmgras, welke laat ste takken van nijverheid op de ten toonstelling gedemonstreerd zullen worden. Wat de mannen van de Prins Hen drik-stichting gepresteerd hebben, kunt u in een aparte zaal zien een zaal die geheel in beslag wordt ge nomen door enige grote scheepsmo dellen. die zeker de belangstelling van de jeugd in hoge mate zullen trekken Het zijn van die miniatmirschepen (hoewel men dat „miniatuur" niet él te letterlijk op moet vatten) waaraan ook werkelijk niets ontbreekt. En last but not least is er een zaal. die men zeker niet voorbij mag gaan. In deze ruimte is het werk van de samen stellers van de expositie, van Co»- Wij ker en Bob Denneboom. te b de ren. Het is kundig beeldsnijwerk en het zijn uitstekende schilderijen waar op wij zeker nog nader terug zullen komen. De tentoonstelling, die onder auspi ciën van V.V.V. wordt gehouden, wordt op Donderdag 24 Juli geopend en zal op 17 Augustus weer gesloten worden. heerlijk verfrissen. Aldra was onze jeugd goede kameraden met een 8-tal Amerikanen, die er eveneens verblijf hielden, alhoewel men elkaar natuur lijk met geen woord kon verstaan. Na een kostelijke maaltijd hebben de Jon gens gevoetbald met de jeugdherberg- vader terwijl de meisjes een wande ling maakten. De volgende morgen bedden-opma ken. coi-vee-dienst, etc., wat zo goed van stapel liep. alsof 't dagelijks werk was. Dan werden de correspondentie vrienden in Wapenveld opgezocht, in de school van meester Kruithof. De kinderen van Wapenveld en Hens broek gingen, na kennis met elkaar gemaakt te hebben, bij elkaar in de banken zitten, waarna ze werden toe gesproken door de hoofdonderwijzers van beide gemeenten. De Hensbroeker jeugd zong enkele liederen, droeg voor en „Wapenveld" bracht o.m. het Gelderse Volkslied. Na de „schooltijd" hebben vele leerlingen nog enige tijd bij de ouders van hun resp. corr.-vriend vertoefd en zijn er afspraken gemaakt om te komen loge ren; inderdaad een heal aardige at tentie. Toen het weer verzamelen was kwam de Wapenveldse garde nog met een verrassing: limonade. Zaterdag werd de reis naar huis ondernomen, eveneens met de boot en kwam men opgetogen te 's avonds half tien aan het Opdammer station, door vele ouders verwelkomd Een onvergetelijk reisje' Dank aan allen die di: gelijk hebben gemaakt!

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3