RADIO Tribunaal verklaart beschuldigingen tegen Sietsma en Van Eijk vervallen Agenda Maar Den Haag zou beter werk kunnen doen DISTRIBUTIE? Middenstandsexamens te Alkmaar STADSNIEUWS Gedragingen „niei in sirijd mei de belangen van Nederlandse volk'' Het tribunaal, gepresideerd door mr. A. Schenkeveld. heeft gistermor gen inzake de kwestie Sietsma on van Eflk uit Bergen, de Wehrmachts- aannemtrs-illegale werkers, onder staande uitspraak gedaan. Over het vermogen werd allereerst opgemerkt: uit het rapport van de beheerder is gebleken, dat het vermo gen van Sietsma nog plus minus 5700 gulden groot is en dat van van Eyk negatief, met bijna 12 mille. In bei de gevallen Is hierby onder het pas sief een zekerheidsstelllng van 20000 gulden gebracht Beslissingen: In beide zaken. Hoe wel het tribunaalbesluit om een duis tere reden geen voeging van zaken tegen meer dan één beschuldigde als bedoeld in art. 278 jo 259 W. v. Str. kent heeft het tribunaal een geiyk- tydige behandeling der belde zaken bevolen. Dit was toch In het belang van het onderzoek. In leder geval zou een separate behandeling onmo- dig extra tyd en werk gevraagd heb ben. Dienovereenkomstig en eveneens ter besparing van extra tijd en werk heeft het tribunaal beslist dat de uitspraken in beide zaken één von nis zullen geschieden. Sietsma. Het tribunaat verklaart de beschuldiging op alle punten vei vallen en wel op deze gronden: 1. Het Is van mening, dat besch. met het plegen van de tenlastegeleg- de en dodb de vermelde bewijsmidde len bewezen feiten niet geacht moe', worden zich desbewust te hebben ge dragen in strijd met de belangen van het Nederlandse volk. Voor zover dit wel het geval mocht zijn oordeelt het tribunaal dat l^ft dan bewezenc de oplegging van bij zondere maatregelen niet wettigt. Zijn oordeel is op het volgende ge baseerd 1. Door de verklaringen van de get. Den Toom en v. Ulsent Is ko men vast te staan, dat beschuldigde de geiruputoerde wehrmachtswerk- zaamheden in hun opdracht en al thans met hun goedkeuring heeft verricht en met het doel om aldus belangrijk spionnagewerk te kunnen doen. Uit de verklaringen van deze getuigen en van Oldenburg blijkt, dat beschuldigde ook inderdaad belang rijk spionnagewerk heeft verricht Voor beschuldigde golden de beide eerstgenoemde getuigen Ned. of ficier en illegale werkers als de vertegenwoordigers van de overheid. Of zij gerechtigd waren een derg ïyke opdracht, althans goedkeuring, te geven, '-on beschuldigde uiter aard niet beoordelen, gelyk elke on dergrondso strijder althans in de eer ste bezettingsjaren op het natuur lijk hem betrouwbaar voorkomende woord van ztjn ..voorman" moest af gaan. zonder zelfs nadere legitima tie te mogen vorderen. Zo had be schuldigde met veel meer recht een beroep op een „ambtelyk bevel" kun nen doen dan zo vaak by berechting en zuivering geschiedt. De vraag of de get tot het genoemde gerechtigd waren behoeft het tribunaal niet te beantwoorden. Hierover zou in ieder geval pleiten dat zy dc opdracht of goedkeuring met instemming van hun chefs, onder wie majoor Schlim- mer. gaven. By dit' alles is verder van belang, dat beschuldigde biykens de verklaring van van Ulsem ook we' Wehrmachtswerk heeft geweigerd. Al is hy by het maken van de To- broekstelling zeker te ver gegaan overigens heeft v. Ulsem dit achteraf nog goedgekeurd dat 't hem niet in de eerste plaata om geld verdienen te doen was, biykt ujt deze schif ting. Het grote doel. de aplonnago was bleef no. 1. Besch. kon als Wehrmachtsaannemcr uiteraard niet doen. wat hy biykens Den Tooms ver klaring van het bouwen van han gars in 1939 gedaan had: voor veel minder dan zjjn collega's werken. Dan hadden de vy&nd en zy.n hand langers toch dadeiyk begrepen dat hjj nevenbedoelingen had. Zo -moest BIOSCOPEN CINEMA AMERICAIN: „Judy wordt filmster" met Judy Canova. Toegang 14 jaar onde: geleide. ALKM BIOSCOOPTHEATER: „Boemelstudenten" met Stan Laurel en Olivier Hardy. Toe gang alle leeftijden. HARMONIE THEATER: ..Zie je ze vliegen?" met Bul Arbott, Lou Casteüo, Martha Raye. Carol Bruee. Tot 14 jaar onder geleide. VICTORIA THEATER: „Hot mysterie van Priory Castle" met Marius Goring, Helen Hayc en Penelope Ward. Toegang 18 Jas: hy de in de dagvaarding genoemde winsten wel maken. Hiervan heeft besch. veel voor vaderlandse doelein den gebruikt En uit het rapport omtrent zyn vermogen bljjkt dat hy vooral door tegen hem getroffen fis cale maatregelen hier slechts heel weinig van over heeft De overi gens weinig betekenis hebbende gift voor het Duitse Rode Kruis heeft besch. naar het tribunaal voor juist aanneemt, uit camouflage-overwe gingen gedaan. Voor zover de - op zichzelf uiterst afkeurenswaardige begane feiten niet gedisculpeerd mochten zyn door hetgeen hierboven overwogen is, verliezen zij naar de mening van het tribunaal hun „straf waardigheid" door de illegale arbeid, die beschuldigde zowel middels als los van zijn Wehrmachtswerk heeft verricht en dat dan als een com penserende factor kan gelden. Dat was biykens de verklaring van de drie genoemde getuigen en van Luy- ting niet weinig en dateerde zeker lang niet uitsluitend van na Dolle Dinsdag. Het tribunaal kan niet na laten zyn grote waardering voor al dat uiterst gevaarlyke werk uit tc spreken. Inzake van Eyk. Het tribunaal verklaart ook deze beschuliging ge heel vervallen en wel op dezelfde gronden als by Sietsma. De overwegingen behalve sub 3 (Rode Wruis) zyn in hoofdzaak de zelfde als hiervoor genoemd zyn. Wel ontving deze beschuldigde niet de opdracht van de daar vermelde heren, maar van Sietsma, doch dit verandert de zaak niet wezenlijk, om dat laatsgenoemde weer als zijn „voorman" was te beschouwen. Zyn verdienste is dat hy het Siets ma mogciyk maakte dat nuttige werk te verrichten. En hier heeft hy zelf ook in beiangryke mate aan deel genomen waarby hy grote risico's heeft gelopen. Financieel is deze beschuldigde er nog minder op vooruitgegaan dan zyn compagnon waar hy thans een be- langryk deficit heeft. Kinderen gaan uit Het kinderkoor „Irene" dat zich Dinsdagavond onder leiding van haar dirigent de heer A van Hartings veldt in de Muziektuin zo dapper ge weerd heeft maakte gistermiddag 'n uitstapje naar de speeltuin Duinver- maak in Bergen. De kinderen heb ben zich uitstekend geamuseerd en kwamen omstreeks zeven uur weer opgetogen in Alkmaar aan. Dc kinderen van de Chr. scholen in Alkrtiaar maken vandaag een uit stapje o.l.v. hun onderwyzers, even eens naar Bergen. Vanmorgen om 10 uur vertrokken alle klassen van de Wilhelminaschool en de Juliana- school met een extra tram naar Bergen. Ook van dit uitstapje is „Du in vermaak" het doel. Om 7 uur komen de kinderen per tram terug. NOGMAALS: HET TUINCONCEKT In ons verslag van het tuinconcert van het Ger. en het Ned. Herv. Kerk koor, het kinderkoor Irene en het Alkmaars Kleinorkest is meer dan in onze bedoeling lag de aandacht ge vestigd op de prestaties van het Ned Herv. Kerkkoor en het kinderkoor, waarvan wy verschillende uitgevoer de werken noemden. Het Ger. Kerk koor heeft echter wel degeiyk het hare tot het slagen van dit concert bijgedragen. Zo zong dit koor o.m.: o. I.v. haar dirigent, de heer B. v. d. Veen: „Middernacht" van S. Wei mens en „Ontwaakt tot liederen der vreugde" van H. Keuning. BRUG WEER GEOPEND De keurig vernieuwde brug over de Oudegracht by de Ridderstraat is met ingang van vandaag weer voor het verkeer opengesteld, behal ve voor auto's. Eerst Zaterdag zul len alle vervoersmiddelen de brug weer mogen gebruiken. De arbeiders gaan nu een week met vacantie. Dan beginnen ze met frisse moed aan de Rootorenbrug. GESLAAGD By de te 's-Gravenhage gehouden Staatsexamens voor Muziek slaagde voor het diploma Viool M.O. Theore tisch gedeelte onze stadgenote mej. Bep Kuiper. Voor het eindexamen van de lucht vaarttechnische school slaagde de heer Th. J. de Munnik, alhier. Mej. Gré Sevenhuysen te Bergen, werkzaam ten kantore van K. Kir- pensteyn te Alkmaar, slaagde voor het examen Boekhouden, afgenomen door de Nederlandse Associatie voor Praktykexamens. Gezien haar jeug dige leeftyd zy is 18 jaar en reeds in het bezit van een ULO en een Middenstandsdiploma voorwaar een mooie prestatie! Aanrijding Woensdagmorgen kwam op de hoek van Doelenkluft en Handelska de een wielrijder in botsing met een motorryder. De fietser, komende uit de Doelenkluft, gaf geen richting aan en werd door 'n uit de richting Frie- sebrug naderende motorryder aan gereden. De wielryder kwam in aan raking met de beryder van de mo tor en de duopassagier, en kwam te vallen. Met een bovenbeenfractuur en enige hoofdwonden werd hy naar t Centraal Ziekenhuis vervoerd. De kaasdragers bezochten Rotterdam Gisteren bracht het Alkmaarse kaasdragercorps in gezelschap van hun dames een bezoek aan Rotter dam. Met de trein van 7 uur uit Alk maar startte het gezelschap van on geveer 50 personen. In Rotterdam maakten zy een rondvaart door de havens. De Nieuwe Maastunnel werd bezichtigd. Later op de dag werd de reis naar Amsterdam voortgezet. Na dit bezoek aan de hoofdstad keerde „Alkmaars roem" naar haar kaasstad terug. VANDALEN Dinsdag gebruikten twee Alkmaarse jongelieden de bloemen, die de plant soenen van de Leeuwerikkade sie ren ,als voetbal. Twee werklieden en een agent van politie maakten een einde aan dit onzinnige spelletje. Uitspraken tribunaal Hendricus Kwast te Alkmaar. De door de tweede kamer opgelegde maatregel luidde twee jaar interne ring, aan welke uitspraak de Hoge Autoriteit echter de fiat executie weigerde. De eerste kamer legde nu drie jaar internering op. Abr. Gryspaarde, Heiloo: nader on derzoek naar financiële omstandig heden van beschuldigde. Berdina Gryspaarde-van der Molen Heiloo: idem. DE JUISTE DATUM Nader vernemen wy dat de land bouwtentoonstelling dit jaar op de eerste dag der winkelweek gehouden zal worden, n.1. op 24 September. De winkelweek duurt, zoals wy reeds eerder meldden, van.. 24 September tot en met 1 October. Piijzencommissie deed goed werk Ongeveer een half Jaar geleden werd in Alkmaar, in navolging van verscheidene andere steden in ons land, een „Pryzencommissie" inge steld. Vakverenigingen hadden de handen ineengeslagen teneinde te ko men tot een instelling die het ver trouwen zou genieten van de bevol king en, zonder direct van elke klacht een knuppel te maken om de schul dige te straffen, prijsov er tredin gen tegen te gaan. Wat is er van de ze instelling geworden, welke taak heeft zy verricht? De heer C. W. Keysper. secretaris en vertrouwens man van de commissie, vertelde er ons een en ander van. „Ga heen en zondig niet meer". Allereerst wat cijfers. In Jan., Fe- DENKT U OM DE De letters N en O zy.n a.s. Vrydag aan de beurt voor het inleveren van hun ingevulde inschryvingsbewyzen voor rywielbanden in het distributie kantoor han de Ridderstraat van 9 —12 en van 24 uur. OMGEVING Inlevering der inschryvingsbewij- zen voor rywielbanden op Vrydag 1 Augustus: BERGEN: letters K tm. M van 9— 12 en van 23 uur. HEILOO:. letters K tm. M van 9—12 en van 23 uur HENSBROEK: café C. Kossen: alle letters van 9.30r—12 uur. WOGMEER: café Homan alle letters van 13 uur. Stamkaarten meebrengen. ZEEPTOESLAG VUILE ARBEID HENSBROEK Café Kossen: uit reiking van toeslag voor byzondere en zeep voor vuile arbeid van 9.30 12 uur. WOGMEER Cftfé Homan van 1 - 3 uur. bruarie en Maart werden 14 geval len behandeld. Baten: f 28.82. In A- pril 8 gevallen; baten: f 17.35. In Mei 13 gevallen. Baten: f 165.90. In Juni 7 gevallen. Baten: f 54. Baten in to taal f 266.07. Wat zyn die „baten"? Wel, het is geld dat door kopers te veel be taald is aan verkopers en dat deze, op verzoek van de Pryzencommissie, zonder mankeren terug betaalden. Hoe de commissie werkt? Een voudig. Op een oproep verschynt de aangeklaagde overtreder. Heeft u te veelgevraagd voor dat of dat? Juist. Wel, breng die centen terug aan de mensen. Ga heen en zondig niet meer. Het klinkt al erg simpel. Zyn er niet, die een oproep negeren? „Wie een oproep krygt, komt. Ze komen allemaal, zonder uitzondering" zegt de heer Keysper ons. Hy glimlacht en- voegt er aan toe, dat hy de in druk heeft, dat overtreders het er ger vinden by de Pryzencommissie te moeten verschynen dan voor de re:hter Dat lykt misschien wat boud, maar wy kunnen het ons indenken. Vooral de handeldrijvende middenstand heeft het zwaar te verduren onder de druk kende lasten der voorschriften, de hoge onkosten en de kleine winst marges. Wie door het begaan van een overtreding eens „tegen de lamp loopt" wordt door zyn collega's eer der beschouwd als een slachtoffer van anderman's fouten dan als een zondaar. Het begrip „economisch de lict" heeft eerder een onheilspellen de klank dan een beschamende; een straf wordt eerder als een poets van het noodlot dan als een verdiende te rechtwijzing gevoeld. ,,'t Zyn niet altyd de vreemde ogen die dwin gen". Maar pynlijk is de terechtwijzing onder vier ogen, toegediend door iemand die de moeilykheden ten vol le blykt te beseffen, pynlyk is het, er zonder straf van af te komen Tweede dag Voor het middenstandsdiploma slaagden op 29 Juli: mej J van Dui nen en de heren J A van den Doel; J A Erkamp, M Delis, J A v d Doel, N Pruin, N J Louter, A M Breed en J M Brinkman allen te Alkmaar. H J Frankemolen, J J Gerdes, J Gersonius, A F Essen. P v Exter, H v Eijk, P v Duin, W J Brouwer en H A J G Dekkinga allen te Ber gen. Mej. M G Duijnmaijer en de heren M Dekker, G Dekker, A Drescher en G Franse allen te Heiloo. Mej. L G v d Eng te Limmen, G Broersen te Akersloot, N van Etten te Koedyk, C B Burger en N J Doo- deman te Heerhugowaard, J H Den- neman te Zuid Scharwoude, J A Duy- ves en H M Kuiper te Noordschar- woude, mej A D Langedijk te Oud karspel, mej C Dekker en de heer M N Bruin te Warmenhuizen, P Broer sen te Dirkshorn, mej W M Com mandeur en de heren N Buiten en T Commandeur te Beemster, mej A Bruin te Graft, de heren H H Dek ker en P C v Diepen te Obdam, L J Buren te Oterleek, J de Bruin, S F Cronen, A A Gantevoort te den maar een paar gulden of een paar dubbeltjes terug te moeten brengen aan de klant die benadeeld werd... „Heeft u het idee, dat de genomen maatregelen een invloed ten gunste uitoefenen?" De meeste overtreders zien wy maar één keer. Maar tegen hen, die vaker komen, zeggen wy een dui delijk: tot hier toe en niet verder. En dat helpt, ja. Het komt my ook voor, dat wij van de zyde van het publiek meer vertrouwen genieten dan de overheidsinstellingen. Men komt liever naar ons toe. Want het gaat ook de mensen er vaak niet om direct een „vervolging" in te stel len. Malle gevallen. Uitvoerig spreekt de heer Keys per dan over de moeilykheden waar mede vooral de middenstander te worstelen heeft. De bedrijven zyn vaak zo weinig winstgevend, dat men niet meer weet, hoe het hoofd bo ven water te houden. Zonder de over treders der prysvoorschriften in alle gevallen en by voorbaat van elke schuld vry te pleiten, constateert on ze zegsman, die het leven van de middenstand door en door kent, dat het den Haag is, dat door gebrek aan begrip, door onbillyke maatrege len en doofheid voor rede het knoeien in de hand werkt. Op een ei byv. dat 13 ct kost, één cent verdienste en dat by een zo geringe omzet!? Het kwaad ligt vooral bij de vrije arti kelen, die schaars zyn. Daarin zon digt met het meest is het een wonder, waar de winstmarge overal zo zeer gedrukt wordt? Een frappant voorbeeld hiervan levert wel de kaas. De laatstgelden- de prys bedroeg f 1.36. Verkocht mag er worden voor f 1.38. Winstmarge 2 cent. Méér er is 1 cent omzetbe lasting. Er zyn 2 centen te rekenen voor het „bedrogen". (In 14 dagen tijds droogt byv. 5 procent van de kaas in!) Gemiddeld een cent of 2 verdere onkosten en vracht voor de klanten. Wie zal er kaas verkopen waarop twee centen „winst" mag worden gemaakt en waar men een cent of vyf, zes by moet leggen? Prysovertreding moeten, de heer Keysper is daarvan overtuigd, mét kracht worden tegengegaan. Maar het beste middel om tegen prysover- tredingen op te treden ligt in handen van den Haag. Het is: billijkheid en deskundigheid, by het bepalen der voorschriften. Maak de voorschrif ten zó dat men er zich In alle om standigheden aan houden kan. Dan zal elke overtreding een overtre ding worden. f-EUILLETON II?" dooi Anlhony Berkeley 32) Twintig minuten lang nipte myn- heer Chitterwick van zyn port en luisterde naar een niet zeer interes sant gesprek tussen de twee andere heren over zaken, die betrekking hadden op de pachters van het land goed. Het was goede port, zeer goe de port van het jaar '87, dacht mynheer Chitterwick. die er trots op was de ene port van de andere te kunnen onderscheiden), maar deson danks herinnerde hy zich, dat hy ge heel vergeten was aan de leergierige jongedame dc „crapula bulbosa" te beschryven. Toen dar. ook ztf.n gast heer opstond, om zich weer naar de dames te begeven, volgde mynheer Chitterwick hem met een opgewekt heid, welke hy de gehele avond nog niet had ondervonden. Het meisje zat op een rustbank dicht by een open deur, die toegang gaf tot een groot terras en het scheen mynheer Chit terwick toe, dat zy op hem had zit ten wachten. Hy ging naast haar zit ten en vervolgde zyn verhaal op het punt, waar hy was biyven steken. „Een schitterende bloem" zong hy byna, „diep rood, met een..." „Laten we naar de tuin gaan" on derbrak het meisje hem en sprong meteen op, „wy hebben hier in de broeikassen een paar prachtige cra- pul&'s en ik denk, dat u die graag zult willen zien". Zij liep voor hem uit het terras af. Mynheer Chitterwick, die opnieuw de onrust over zich voelde komen, volgde haar. Zy wachtte echter niet om hem gelegenheid te geven, naast haar te komen lopen en stopte eerst, toen zij een kleine pseudo-Griekse tempel bereikt hadden, die zeker niet als broeikas dienst deed. Het paviljoentje gaf uitzicht op een prach tige vyver, maar mynheer Chitter wick was te veel van streek om van het schone landschap te kunnen ge nieten. Waarom had dit bazige meis je, dat hem het ene ogenblik scheen te beschouven als iets, dat nauwe- ïyks de aandacht waard was en hem het andere ogenblik toestond om met haar over zyn liefhebbery te spre ken, hem naar deze afgelegen plaats gebracht Zyn metgezellin loste het raadsel onmiddellyk voor hem op. „Mynheer Chitterwick", zei ze en keek hem recht In het gezicht, „la dy Milborne heeft ons niet aan el kaar voorgesteld. Ik geloof niet, dat u myn naam kent?" „Neen, ik denk het niet", ant woordde mynheer Chitterwick ver ontschuldigend. „Ik heet Sinclair. Ik ben mevrouw Sinclair. Majoor Sinclair, die vorige maand gearresteerd is, Is myn echt genoot". HOOFDSTUK VI EEN GETUIGE WORDT BEÏNVLOED Het pseudo-Griekse tempeltje was een zeshoekig gebouwtje met een brede ingang aan de zijde van de vy ver; tegen de binnenmuur was een stenen bank gemetseld. Daarop viel mynheer Chitterwick neer. Hy was er niet zeker van, of zyn benen hem nog langer zouden kunnen dragen. Angstige gedachten joegen door zyn brein. Zonder twijfel was de vyver' diep en mevrouw Sinclair minstens een decimeter langer dan hy; waar- schyniyk was zy ook veel sterker; had zij hem naar hier gebracht om hem te verdrinken en zo haar man te verlossen van de voornaamste ge tuige charge? De woorden van Moresby schoten hem te binnen: „Zonder uw getuigenis zou de man ongetwyfeld vry gesproken worden" En Moresby had ook gezegd, dat mevrouw Sinclair vastbesloten was haar man te redden. Zeker, indien zy geloofde, dat er geen andere uit weg was... (wordt vervolgd) Helder, W v Engelen te den Burg (Texel), mevr O Brandsema-Bontkes en de heren H Drenth, J v d Raven- kamp, J J Duynker en J T Engel al len te Wielingen, mej T Davldson en mej A Brinkman en de heren C A Duineveld, J C Dames allen te Be- verwyk, Th Dijkman en C Breetveld te Castricum, C v Duivenvoorden en G H Brands te Heemskerk, A Dege- ling te Uitgeest Voorts: T J M van Calsas en G Dykstra Koog aan de Zaan, F A Con- telaar te Krommenie, C M van Gel deren Westzaan, C v d Lingen, A Floris, C Floris, C Dubbelt, H J Co- ntjn, en A Volger, allen te Wormer, M C van Enkhuizen, W Garsijn, L Fontyn en D Bruin allen te Wormer- veer; de dames C Demmendal-Kerk- hoven, U W de Broek en de heren J G Buhrs, D Dekker, G van Ude- ren, en B C Flentge allen te Zaandam en J van Enter te Zaandijk. Afgewezen 30 cand. Van veilingen en markten WINKEL 80 JULI Aardappelen 8.40—11.10; snybonen 1214; slabonen 1720; bloemkool 39; tomaten 427; appelen 20 56; peren 1757; pruimen 58. kruis bessen 19; rode bessen 4560; zwar te bessen Q0. MARKTBERICHTEN. HOORN, 30 Juli. veemarkt 70 koeien, 2 graskalveren, 39 nuchtere kalveren, 7 manden kippen 7—9 p. st. AVENHORN, 29 Juli 2275 kg gro ve schotse 8.7010; 30200 kg grote schotse 10.80—11.70; 1875 kg drieL mers 12.4012.50 25 kg kriel 4; 50 kg schotse 5.506.20; 1350 eiri- grote rood 11; 75 kg gruw rood 10.10; 1000 kg gele «vool 4.60—4.70; 5400 kg bieten I en II 4.20; 24725 kg augur- I.25, grof 2.50; 764 zak slabonen, dubb. ken klein 2.903.30, basterd 4.50, stek z. dr. 3.55—3.85; snijbonen 12.55; 570 kg waspeen 8.40; 150 kg zilveruien nep 36; 20 kg id. kriel 13; 1065 kg yellows 1750. BROEK OP L' DIJK 30 JULI 63.500 kg. aardappelen, grove schot sen 9.5010.40, eerstelingen 9.90 12, drielingen 4.706.40, bl. eigenn. II.30—12.50, kriel 4.80—4.90, 52.000 kg. rode koo! 4.805.80, 6700 kg. ge le kool 4.906.90, 850 kg. slabonen 19.90—27.30, 1600 kg. uien 25. 400 kg. tomaten A 24. B 2223.90. NRD. SCHAR WOUD!80 JULI 90.000 kg. aardappelen, Scnntse muizen 10.3011, grote 8.70—9.90* drielingen 4.706.10, eigenh. 10.90 12.10. bl. eigenh. 8.90—12.10, geel- blom 9.5010.60. 60 kg. uien 19.90, 5600 kg. sperciebonen 21.5026.80, 500 kg. bieten I 4.20, 500 kg. witte kool 4.80. UITZENDINGEN VRIJDAG 1 AUGUSTUS Hilversum I 301 meter Nieuws 7, 8, 13, 19, 20 en 22.30 uur 7.30 Gewyde muziek 8.15 Voor het werk eerst een lied 8.30 Augus tus... vacanüemaand 10.30 Mor gendienst 11.00 Zangrecital 11.30 Klanken Van Hawaii 12.00 Vioolsoli 12.15 Hollandia-sextet 13.00 Uitzending van de herdenkings dienst der Stykelgroep 14.40 Fluit recital 15.15 Van alles wat 16.00 Declamatie 16.20 Concert 17.00 Piano-duo 17.20 Voor het diner 17.45 All-round sextet 18.30 Ned. Strydkrachten 19.30 Geestelyke liederen 19.45 Een woord voor jonge middenstanders 20.15 NCRV-kwfcrtet 20.40 De geestelyke verzorgers by de mari niers 21.00 Bekend, maar altijd weer gevraagd 21.30 Residentie orkest 22.40 Avondoverdenking 23.00 Populaire avondklanken 23.15 Zone schaaktournooi. Hilversum II 415 meter Nieuws 7. 8, 13, 18, 20 en 23 uur 7.30 Mu ziek by 't ontbyt 8.18 Vrijdagmor gen opera-programma 8.50 Voor de huisvrouw 9.00 Lichte morgen klanken 10.00 Morgenwijding 10.45 Sopraan en piano 11.05 Het Philharmonisch orkest 11.30 Or gelspel door Johan Jong 13.00 Dansorkest 13.30 Sportagenda 13.45 Orgel en zang 13.45 Orkes ten 14.00 Kookkunst 15.10 Ons volk in zyn dichters 15.30 Middagconcert 16.00 Bekende mar sen en walsen 18.30 Metropole orkest 19.00 Praat u rustig ver der 19.30 Het geloof van IsraëJ 20.30 Het Christeiyk beiyden in ds schilderkunst 21.00 Men vraagt on wy draaien 21.45 Amateurs zant ten hun beste beentje voor 22.40 Avondwyding 23.15 SymphontscR Vrydagavond-concert

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2