Wat de veilingklok wijst Een regenachtige Westiriezendag Oogstvrijwilligers houden ruim honderd- twintig arbeiders van hun normale werk af Closetpapier Ongekend aanial deelnemers Het kappennaaisiersvak van ondergang gered Do Nederlandse cultuur kan niet bloeien, waaneer ze niet steunt op gewestelijke culturen. De gewestelijke cultuur steunt op de liefde der bewoners voor eigen stad en land. voor erf en huls. Is deze liefde aanwezig, dan krijgen xe liefde voor het schone daarin en zullen ze zich gaan beijveren om doze schoonheid te bewaren. Aldus de hoer Wortel op de 23c Westfriezeodag die werd gehouden te Noord Scharwoude. In ons gewest is het in het bijzonder het His torisch Genootschap „Oud West-Friesland", dat deze liefde voor het eigen land Ingang probeert te doen vinden en dat daarom nooit ge noeg in de aandacht van alle Westfrfezen kan worden aanbevolen. Diegenen overigens, die de sfeer welke de bijeenkomsten na het Hts- torisch Genootschap kenmerkt hebben leren waarderen, zullen de be faamde Wesif rieiendagen niet uriLkn missen. Ze zijn geworden tot een gebeurtenis. Do dagen munten uit door gezelligheid en het steeds stagend aantal deelnemers wekt niet de minste verwondering bjj al degenen, die zich rekenen tot de trouwe bezoekers. enquête, die zich ten doel stelt over West-Friesland een net van cor respondentschappen te trekken. De pogingen om het uitstervende vak van „kappenna&ister" te bewa ren schjjnen met succes te worden bekroond. De penningmeester kon mededeling doen van het feit, dat het totaal-ba tig saldo f 3180 bedroeg. Slecht weer geen spelbreker Ia de regel ligt er zegen op de West- friezendag: het weer laat meestal niets te wensen over en draagt het stjne er toe bij om het jaariyks te rugkerende Westfriezenfeest te doen slagen. Dit maal hadden de weergoden het Historisch Genootschap „Oud-West- Friesland" geheel in de steek gela ten. 's Morgens echter zag hei er nog vrij dragelijk uit en dit za: wel reden zijn geweest, dat de deelname, trots alles overweldigend mocht wor den genoemd. De boottocht Het eerste deel van het program ma bestond uit een boottocht van het station Heer Hugowaard door de Sluis te Broek op Langendyk en de veiling langs de Langedyk naar N. Scharwoude. De steeds erger worden de regen maakte, dat deze toer he laas niet tot zjjn recht kon komen en helaas de vergelijking met de verle den jaar gehouden tocht op de Zui derzee moeilijk kon doorstaan. De stemming leed er echter aller minst onder en de koffiemaaltijd in „Concordia" te Noord-Scharwoudc werd genuttigd in de beste verstand houding. De opgewektheid, welke daarbij aan de dag werd gelegd zou niet hebben doen vermoeden, dat bui ten alle sluizen des hemels schenen te zijn geopend. De vergadering Om twee uur ongeveer opende de heer G. Nobel de eigenlijke vergade ring, waarin hij er de aandacht op vestigde, dat er aan de Langedyk weliswaar geen oude gebouwen kon den worden bezichtigd, gelijk dit in de regel was gebeurd op vroegere Westfriezendagen, wel echter kon men zich hier op de hoogte stellen van de groei der dorpen aan de Lan ge dijk en van de wijze waarop deze tot bloei waren gekomen. Hij deelde mede, dat, gezien de ho ge kosten aa' de uitgave van de bundel verbonden, deze voortaan niet meer gratis ter beschikking kon wor den gesteld. De prijs zal f 2.00 moe ter >e dragen en spreker hoopte, dal de leden blijk zouden geven hiermee genoegen te nemen door de bundel in groten getale te blijven betrekken. Voor de opgravingen te Wervershooi is van overheidswege een extra-hoog subsidie toegestaan, n.L f 3000 tegen f 500 in 1946. 1946 in vogelvlucht Het woord werd vervolgens ver leend aan de heer Untel, voor het opleveren van het jaarverslag. We stippen hieruit het volgende aan: Het ledental was eind 1946 geste gen tot 977. Het cijfer 1000, dat de voorzitter zich verleden jaar voor stelde te bereiken, blijft dus nog een wens voor de toekomst, hoewel het plicht kan worden benaderd. Een woord van lof werd toegezwaaid aar. mevrouw Geerligs-v.d. Sluis, en de heren K. Zeeman en J. Buisman, die zich hadden doen kennen als buiten- gewrne propagandisten. Mej. C. Ruyterman had in de loop van het jaar haar functie van le penningineesteresse overgedragen aan de heer R. Sasburg, terwijl ze zelf als 2e penningmeesteresse werk zaam bleef. Het jaarboek zal in de toekomst aan niet-leden worden geleverd voor f 4.50, door leden zal het kunnen worden betrokken voor f2.—, waar- btj dan ieder vrij is het al of niet te nemen. „De Speelwagen" viel byzonder in de smaak. Nadat het aantal abuo- né's 1 maand reeds 1100 bedroeg bleef het stijgen om na 4 maanden de 3000 te bereiken. Spreker memoreerde de week-einJ bijeenkomsten aan de Volkshoge school te Bergen, de Speelwagen- avond te Barsingerhorn, die alle vee: •ucces hadden en gaf een overzicht van de werkzaamheden van verschil lende commissies uit het Genoot- •cha de commissie voor landelijk ■choon en de commissie oudheden- Van alle delen der wereld zj}n de padvinders onderweg naar de Jamboree in Frankrijk. Padvinders uit Bombay op hun doorreis naar Frankrijk op het Victoria station te Londen. Volgend jaar na ar Texel Nadat de aftredende bestuursleden mej. C. Ruyterman en 'e heren G. Köhne en Th. P. H. Wortel bij ac clamatie waren herkozen en de heer Galis verslag had uitgebracht van de commissie voor landelijk schoon, had de bekende boekenverlotlng plaats. De plaats ven de volgende verga dering moest daarop worden be paald. Genoemd werden Schermer- horn, Edam, S ragen en Wleringer- meer. Toen echter Texel werd voor gesteld, ging zulk een daverend ap plaus op, dat het bestuur zei, wel te begrijpen, welke richting de wensen van de leden uitgingen. Het applaus zwc! aan tof een orkaan, toen werd voorgesteld er drie dagen van te maken: één voor de heenreis, één voor Texel en één voor de terugreis. Loco-burgemeester M. Kuyper richtte mede namens de burgemees ter, die tot zijn leedwezen zelf ver hinderd was aanwezig te zijn een ver laat woord van welkom tot de ver gaderden en drukte er zijn leedwe zen over uit dat men zo weinig Oud heden kon laten bewonderen. Wel waren er vjel oude huizen, doch die zou men liever kwjjt willen. Spreker schetste in korte woorden de blori en de opkomst van de tuin bouwstreek, het geestelijk leven aan de Langedyk en herinnerde er aan, dat er vele banden waren, die de Lan- gedijk aan het Hist. Genootschap verbonden. Hij hoopte de Westfriezendag spoe dig nog eens aan de Langedyk te mogen begroeten, maar dan met beter w -. Kappen naaisters Rozelaar gaf enkele nade re Dij zonderheden over de pogingen, die zijn aangewend om de kappen naaisterskunst te bewaren. Men is zover gekomen, dat een kappennaaisterscursus zal worden gehouden onder leiding van mevrouw Blokker te Hauwert aan wie spre ker een woord van dank meent te moeten richten. Hij vestigt tevens de aandacht op de moeilijkheden, welke ontstaan bij het houden van folkloristische fees ten, door het steeds meer ontbreken van passende paarden en rytuigen. Mej. Ruyterman verhaalt van de last, die werd ondervonden by het organiseren van de kappennaaisters cursus, door het ontbreken van de materialen. Vooral „kappengaas" bleek moeilijk te krygen. Ook het verven ervan gaf hoofdbrekens. Even wel men was klaar gekomen en mej. Ruyterman meende, dat reeds kon worden gezegd, dat de Westfriese kap van de ondergang was gered. Nadat de voorzitter er op heeft gewezen, dat de commissie voor lan delijk schoon een plan heeft aange boden aan de gemeente Langedyk om de Dorpsstraat te beplanten en er zyn leedwezen over tot uitdruk king heeft gebracht, dat door het slechte weer de kerk te Oudkarspel en de conservenfabriek van de fa. Verbeek niet konden worden bezich tigd, volgen uit de vergadering nog enkele practische raadslagen ten aan zien van het kappennaaien. Tenslotte blijkt het nodige „blauwe gaas" nog aanwezig en worden onder applaus enkele meters voor de cur sus afgestaan. Een vrolijk slot De vergadering wordt hierop ge sloten, het toneel In gereedheid ge bracht en de aanwezigen verlustigen zich in een „Westfriese kermis" uit ca. 1900, gespeeld, gedanst en ge- Spel van prijzen en kwaliteit De aanvoeren van aardappelen be ginnen te verminderen. Vooral te Broek op Langendijk werden in de af gelopen week heel wat minder aard appelen verhandeld dan in de voor afgaande week. Noord-Scharwoude staat de laatste tyd hoger met de aanvoeren dan Broek. Ook het sorti ment is daar uitgebreider. Er komen te Noord-Scharwoude behalve Schot se muizen en -Eigenheimers ook Koop- mansblauwen, Usselster, Bevelanders, Geelblom, Beteka en Bintje aan de markt. Over het algemeen zijn de prijzen voor de aardappelen op een redelijk peil gebleven. Ze lopen niet zo sterk meer uiteen als een paar weken geleden, toen Blauwe Eigenhei mers en Rode Eerstelingen aanzien lijk meer opbrachten dan de Schotse muizen. De tijd voor de Rode Eerste lingen raakt voorbij. Ook *dc grove Schotten worden nog steeds voor bin nenlandse consumptie gekocht,tegen ongeveer een gulden per 100 kg min der dan de gewone sortering. Van export zal voorlopig nog niet kunnen komen. De aanvoeren van de verschillende koolsoorten werden iets groter. Er was een bodem in de markt van f 4.80, terwijl er ook wat meer vraag voor was. Er was een drogerij aan de markt, die flinke hoeveelheden rfcocfct. De prijzen voor de rode kool waven meestal in de buurt van de minimum prijs. Mooie partijen noteerden iets meer. Er bleef een belangrijke hoe veelheid, pijn. 20 ton, onverkocht, dat de minimumprijs van 14.60 niet kon opbrengen. Deze werden voor vee voer verkocht Hieruit blijkt alweer, dat kwaliteit en sortering in de groen- tenhandel hun woordje nog wel dege lijk meespreken. Het aanbod van gele kool was niet zo groot Dinsdag noteerden wij daar voor van f 8.50 tot f 13.40 per 100 kg. nadat de prijzen in de afgelopen week geleidelijk van de minimumprijs wa ren opgelopen. Voor groene kool blijkt wel een heel geringe belangstelling te bestaan. Deze koolsoort is practisch niet te verkopen. Van f2.— tot f4.80 per 100 kg werd er voor betaald. Bieten zijn eveneens niet graag. f4.20 k 14.30 per 100 kg en soms niet eens verkoopbaar. Ze gaan dan voor veevoeder. Bij de slabonen was enige verbete ring te constateren, zodat enkele dagen boven f20.— tot 127.per 100 kg werd besteed. Dinsdag noteerden wy echter te Broek op Langendijk van 115.tot 120.— en te Noord- Scharwoude van 117.tot 123.— per 100 kg. tuitte kool werd verhandeld voor f 5.later f 4.80 per 100 kg. Snijbo nen werden heel slecht betaald. Het aanbod hiervan is slechts gering; ook aan de Langedijker veilingen. De uien doen het beter. Er zijn enige tuinders, die plantuitjes hebben uitgezet, die zyn bewaard onder een bepaalde temperatuur, zoals door ir. van Bekom van de Uien Federatie is bepleit. Het product, dat hiermee ge kweekt wordt ziet er keurig uit en, mede tengevolge van het wegvriezen van andere uiensoorten kunnen de kwekers van dit product een beste prijs maken. Dinsdag noteerden wij van f25.— tot 130.— per 100 kg. To maten, die vrijwel steeds boven 120. per 100 kg bleven, werden Dinsdag verkocht tegen de volgende prijzen: A f 17.00-18.20. B f 15.50—16.70. TUINBOUW. Tijdens de jubileumvergadering van het veilingwezen aan de Langedyk werden enige mededelingen gedaan omtrent de cultuur van plantuien. De heer P. de Geus Jz. had een proef ge nomen met het zaaien van de plant uitjes, die na een bewaring onder be paalde temperatuursomstandigheden in het voorjaar worden uitgeplant Zo kwam men tot een mooi product Ver der werd vermeld, dat de heer De Geus goede resultaten tegen de maad- jerigheid had geboekt door bespuiting met een DTT-product Dit was echter niet juist De heer De Geus had het uienzaad vooruit behandeld met een DDT-product. Wanneer deze eerste proef door volgende zou worden bevestigd, zou men rn heel eind in de goede richting zyn .want daar zal men het plantma- teriaal, dat nu vrijwel steeds tegen hoge prijzen gekocht moet worden, zelf kunnen telen. Dan nog een centrale bewaarplaats bouwen en deze nieuwe cultuur, die wel perspectief biedt kan in de Lan gedijker tuinbouwstreek meer ingang Stichting voor de Landbouw kan de feiten niet verdoezelen Overbruggingsuitkeering en dan... in de D.U.W. Haarlem zegt het met bloemen Met een groots opgezet bloemen- festyn ,dat één week (van 29 Aug.) duurt, doet de hoofdstad van onze provincie haar naam en faam van „bloemenstad" eer aan. Tal van fees telijkheden, waarvan wij noemen 1 bloemententoonstellingen, uitroepen van een Flora-koningin, een groot Lunapark, tentoonstellingen op cul tureel gebied, zanguitvoeringen, hard draverijen, openluchtfilm- en andere voorstellingen en tot slot een groots vuurwerk, trekken duizenden en nog eens duizenden bezoekers naar de op smaakvolle wijze met bloemen ver sierde stad. Het ligt in de bedoeling om ieder jaar een dergelijke f eest- week te organiseren. Een verheugend geluid De heer Nijdam, de geestelijke va der van onze serie artikelen „Als uw kind de lagere school verlaat", ont ving van de heer A. J. Bravenboer, onderwijzer te Alkmaar, onlangs een schrijven, waarin deze er attent op maakte, dat de overheid een initia tief heeft genomen in het vraagstuk van de beroepskeuze, waarvoor drin gend deskundige adviseurs nodig zjjn. Wy laten een gedeelte van dit schrij ven hier volgen, aangezien niet In ruime kring bekend is, wat er ten aanzien van dit probleem gedaan wordt. zongen door een gezelschap uit Wjj- denes, meest leden van de gymnas tiekvereniging „Wilskracht" onder leiding van de heer Jb. ter Hofstede Jbzn., met medewerking van de heer Bas Roemer als leider van de mu zikanten en In een aantal liederen van de N.H. Zangvereniging „Cres cendo" uit Noord Scharwoude. Hiermede was de dag, die zich aanvankelijk wat triest liet aanzien, maar die toch zo goed slaagde, ten einde. Geachte heer Nydara, Met belangstelling heb ik via „De Vrye Alkmaarder" kennis genomen van de door u gehouden voordracht over de toekomst van het kind na het verlaten van de lagere school. In verband hiermede en meer speciaal naar aanleiding van de zinsnede waarin u opmerkt, dat de overheid zich actief met de voorlichting by de beroepskeuze zou moeten bemoeien, breng ik onder uw aandacht dat de overheid dit inderdaad gaat doen en de voorbereidingen hiervoor al heeft getroffen. Er is n.L in Utrecht een cursus aan de gang, uitgaande van het de partement van Sociale Zaken, ter opleiding van beroepskeuze-adviseurs aan welke cursus vooral mensen van de Arbeidsbureau*, doch met mjj ook meerderen uit de oonderwjjswereld deelnemen. Deze cursus eindigt me dio November eq het ligt in de bedoe ling, met Ingang van volgend jaar by de Gewestelijke Arbeidsbureaux be roepskeuze adviseurs en advi seuses aan te stellen, die gratis voor lichting zullen geven by het kiezen van een beroep, ambacht of schooL Tot zover de briefschrijver. Wy vinden dit een verheugend geluid en zijn het met de heer Braveboer eens, dat, zoals hy nog opmerkt, de rege ring hier bezig is in een dringende sociale behoefte te voorzien. Men heeft de verdediging van de Stichting voor de Landbouw betref fende de onvolkomenheden in de or ganisatie voor de aardappeloogst- voorziening in ons blad kunnen le- Wie goed lezen kan en zich daarbij nog herinnerde wat wjj eer der schreven, zal zich afgevraagd hebben wat de Stichting eigenlek be doelde met een dergelijke „verdedi ging" over de misstanden waar «U de vinger op legden, wordt n.L met geen woord gerept. Het exposé dat gegeven werd bevatte inderdaad wel wetenswaardigheden. Maar op geen enkele wjjze werden steekhoudende argumenten aangevoerd om te be wijzen, dat de organisatie wel tot in de puntjes klopte. Mocht de Stich ting voor de Landbouw van dit laat ste zelf al heilig overtuigd rijn. dan kunnen wy haar nu wjjzen op de ge volgen welke deze prima organisatie voor een aanzieniyke groep van sei zoenlandarbeiders, vakmensen dus, heeft gehad: by de Gew. Arbeidsbu reaux ln Den Helder en Alkmaar hebben zich ln totaal een ruim 120 man gemeld, die ontslagen waren. Men weet nu geen passé ml wePk voor deze mensen te vinden; zy krijgen 'n overbruggingsuitkering en zullen zo aanstonds (een gedeelte Maandag a.s.) in de Dienst Uitvoering Wer ken worden gestopt. GRATIS KAMPEREN WAARTOE? En dat, terwjjl nog steeds jongens en meisjes, politieke delinquenten en straf gevangenen over de velden rond kruipen. Ja, mooier nog: in de Wie- ringermeer zyn nog immer een 500 meisjes en jongens van de Neder landse Jeugd Gemeenschap in hun kampement, terwjjl er eenvoudig geen werk meer is. Wy gunnen alle jonge mensen van harte een plezieri ge kampeertijd. Maar het is toch wel een beetje al te kras, dat de ligging, de voeding enz van deze jonge men sen door de gemeenschap, door de staat, betaald wordt, terwijl een flink aantal vakarbeiders tot wer keloosheid is gedwongen en dus eveneens door de staat moet wor den voorzien van het allernodig- ste. Men kan zich indenken, wat dit voor die arbeiders betekent: ln nor male omstandigheden zouden zy niet de dupe zijn geworden van het voor treffelijke organisatietalent van de heren van het Bureau Oogstvoorzie- ning en een behoorlijk weekloon heb ben verdiend gedurende het gehele seizoen! VASTE ARBEIDSRE SERVE DREIGT VER LOREN TE GAAN. Dat de oproepen veel succes ge had hebben, dat ook de aardappel oogst door de toevloed van vrijwilli gers is gered, wfl heblten dat geens zins ontkend. Maar noch de Stich ting voor de Landbouw, noch Bureau Oogst voorziening behoeft zich meer veren op de hoed te steken dan er op passen. Men blaast de loftrom pet over zich zelf, blijkbaar alleen om de fouten waar wij op atten deerden, te verdoezelen. Die fouten waren: ten eerste dat de oproepen regelmatig de pers ter publicatie werden aangeboden terwyl er reeds ruim voldoende vrijwilligers waren toegestroomd, ten tweede dat men verzuimd heeft om op tyd die arbei ders af te voeren, die het beste ge mist konden worden, de vrijwilligers of althans groepen daarvan. De Stichting voor de Landbouw beschikt over alle officiële gegvens betreffen de de aantallen bunders land en de hoeveelheid van de soorten aardap pels waarmee ze bebouwd ayn. Het was niet meer dan vanzelfsprekend geweest, tijdig maatregelen te ne men om de vrijwilligers die gemist konden worden pla&ta te laten ma ken. Dan zou de vaste landbouwre- serve niet zjjn aangetast. bovendien het Amsterdamse Arboids bureau volkomen links liet liggen, wordt geen opheldering gegeven. Er ger nog: men tracht het feit te om zeilen. Maar het toppunt vinden wy wol, dat men ons wijst op een doeltref fender coördinatie met het volgende flauwe zinnetje meent te kunnen af doen: De suggestie van de ene hand waardoor a-'l?s zou dienen te worden geleld, herinnert ons te veel aan de moeilijke jaren, welke achter ons lig gen! Wil men hiermee beweren, dat wjj propaganda hebben gemaakt voor 't invoeren van een soort nationa&l-so* cialistisch systeem? Het is te bela chelijk om beledigd te kunnen zyn. Heren van de Stichting voor de Landbouw, de critiek waarop gty blijkbaar niet kunt antwoorden, moet u wél pynljjk getroffen hebben. Maar bedenk, dat het uitoefenen van ge rechtvaardigde critiek het grote voorrecht is van een ieder in een de mocratie; voorts, dat deze democra tie eerst levend wordt wanneer deze gerechtvaardigde critiek ter harte wordt genomen door degeen die een fout gemaakt heeft, ruiteriyk en sportief. Met flauwiteiten verdoezelt men in Holland zyn falen nietj P.O.A. N.V. PAYGLOP INGEZONDE MEDEDELING Want door het uitstoten van krachten, die elk seizoen komen werken in de landbouw, wordt deze noodzakelijke arbeidsreser ve bedreigd. Velen van de ten onrechte ontslagen arbeiders trachten een plaatsje te verove ren in de industrie... wie niet helemaal gespeend is van Inzicht in de verhoudingen op de ar beidsmarkt, beseft wat dit bete kent. COÖRDINATIE WARE NODIG GEWEEST. Bovendien handhaven wy ons stand punt, dat een betere samenwerking tussen de verschillende officiële in stellingen de gemaakte ongelukken had kunnen voorkomen. Met al heel weinig steekhoudende argumenten wordt deze mening door de Stichting voor de Landbouw bestreden. Over het gebeurde in Amsterdam, waar. geheel onnodig, vrijwilligers op het Beursplein werden verzameld, zon der dat men er enige notitie van nam of deze mensen niet reeds bij een baas thuishoorden, waarby men Turfrazzia's in de veengebieden De veengebieden ln Groningen, Drente en Overijssel stonden de af gelopen week extra ln het teken v»n de turf. Ter voorbereiding van een nieuwe prijzenbeschikklng werd \un overheidswege ieder transport van turf ln de genoemde gebieden ver boden. Niettemin werden er toch pogingen ondernomen om turf te vervoeren, 't- geen aanleiding gaf tot een vyftig- tal processenverbaal. Uit vrachtauto's langs de wegen werden ca. 225.000 stuks pers- en 300.000 stuks bagger- turf in beslag genomen en hetzelfde lot trof de inhoud van een 25-tal turfschepen, te schatten op 2 en een kwart millioen turven. BETROUWBAARHEIDSRIT. GR. SCHERMER De uitslagen van de be trouwbaarheidsrit der motor club „Rond de Schermer" op 5 Aug. luiden als volgt: 1. Mevr. Plevier (Oterleek) 0 str. punten; 2. D. Oostwoude. (Beemster) 0 str. punten; 3. Tromp (Hoorn) 1 str.punt; 4. A. Plevier (Oterleek) 1 strpunt; 5. J. Rood (G. Schermer) 2 str.punten; 6. Schaafsme (Beem ster) 2 str.punten; 7. Stekelbos (Oter leek) 7 str.punten; 8. Jn. Kay (Gr. Schermer) 8 str.punten; 9. Hoog- vorst (Oterleek) 9 str.punten. By de motorwedstrijd te Midden- Beemster behaalde onze plaatsgenoot J. Kay de 5e prijs uit 50 deelnemers. Wegen worden onder handen genomen Een klacht, die welhaast algemeen is in ons na-oorlogse Nederland, wordt in Heiloo vele malen geuit: Je toestand van de wegen Is slecht, er moet hoog nodig iets aan veranderd worden. Vanzelfsprekend wordt daar aan vaak toegevoegd: „maar cr wordt niets aan gedaan". Dat is niet helemaal rechtvaardig. Er wordt aan de verbetering van de wegen in Heiloo wel gewerkt. Dat het tempo ln overeenstemming zou zyn met de wensen van een ieder, ook van het gemeentebestuur, ia meer dan naar redeiykheld verwacht kan worden. Er is overal materiaal- schaarste. De Westcrweg heeft heel wat te verduren gehad en is oorzaak gewor den van menige onvriendelijke ge dachte aan het adres van de vroede vaderen. Geen wonder; militaire wa gens en auto's die zware vrachten zand vervoeren hebben het wegdek zeer beschadigd. Als het geregend heeft zakt men diep in de modder weg, voor wielrijders Is het dan geen doen, er door heen te komen. Heeft het een tydje niet geregend, dan treft men het ongelukkig als er een motor of auto passeert. Maar in September wordt de zaak aangepakt. Op de begroting is er f 6000 voor uit getrokken. Van het bos van Natuurmonumenten tot aan Alkmaar zal het wegdek worden ver nieuwd. Ook over de Zeeweg naar Egmond kwamen ons klachten ter ore. Men heeft deze weg echter onderzocht en het resultaat was, dat het voldoen de bleek om de vele kuilen op te vul len. In het dorp heeft men reeds verschillende wegen onder handen genomen.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3