De Hollandse Maatschappij v. Landbouw jubileert Dokie Durf in „Boris Baal duikt op" De noodwet spoedig in werking RADIO In den Haag... daar wordt iets groots gebouwd ,,'i Daghet'' voor vele oudjes! Eerste termijn op 1 November? De brug van het platteland naar de stad Wat onze landbouw vermag I Zo luidt een der slagzinnen, waarmee de Hollandse MaatschappU Daartoe zijn de inzendingen verdeeld 1'nAr ili> ilncr l/nmt nn rif. crriilt' (i.ntnnncti>]1inir 11 aIL'a vil (pdIaitoti. in onn aantal nunrl. Zo luidt een der slagzinnen, waarmee de Hollandse Maatschappij voor de dag komt op de grote tentoonstelling, welke zjj ter gelegen heid van haar eeuwfeest van 2-18 September op Houtrust te Den Haag zal houden. Deze leuze zegt al reeds, welke kant ze heen wil: ze wil de kloof tussen stad en land overbruggen en pogen de bewoners van beide nader tot elkander te brengen Daartoe wil ze aan onze stedelin gen meer begrip geven voor de lusten en lasten, voor het werken en streven van de plattelander. Ze doet dat op een wtyze, die slechts ontzag vermag in te boezemen. Want de expositie, waaraan kosten noch moeiten zijn gespaard, zal niet alleen een lust voor het oog zijn, ze zal bovendien een om vangrijk en overzichtelijk beeld geven .van het werk van onze land bouwer ,van de verbeteringen, welke hij ln de loop der eeuwen" op leder gebied heeft aangebracht, van de geweldige organisaties, die zjjn gegroeid. Veel van dit werk Is verricht onder leiding en met de krachtdadige medewerking der maatschappijen van landbouw, die we ln welhaast Iedere provincie aantreffen. Een eeuw van vruchtdragende arbeid Een eeuw is een lange periode en het is vanzelfsprekend, dat de ver schillende inzichten welke gedurende deze tijd onder het Nederlandse volk hebben geleefd ,tot uitdrukking kwa men in de wjjze, waarop de Holland se Maatschappij haar taak verricht te. De stichter was merkwaardiger wijze "een jurist uit Haarlem Mr. G. W. Verwey Mejan. Dit feit is echter minder verwonderlijk, wanneer men bedenkt, dat het honderd jaar gele den niet zozeer de boeren waren, die de toon aan gaven ln landbouw en •reeteelt, doch veeleer de grondbezit ters ,die Nederland in die dagen tel de en die de grote buitens bewoon den. welke men toen ter tijde vond. In een periode, waarin van over- h idsbemoeiing practisch geen spra ke was, richtte zich de werkzaam heden van de Maatschappij van Land bouw uit de aard der zaak voorna melijk naar binnen. Wel droeg ze bü tot de afschaffing der graanrech ten en van de opheffing der tienden, haar voornaamste arbeid bestond uit het propageren van nieuwe en bete re werkmethoden, waarbij een voort durende strijd werd gestreden tegen behoudzucht, onverschilligheid en kop pigc betweterij. Ten platte lande weet men dat alles nog heel goed. Kunstmest, ge keurd pootgoed, hoe hebben de pio nieren niet moeten vechten om te ko men tot de toestanden van tegen woordig die, niemand meer zou wiUen verruilen voor die van voor heen. Een vechtorganisatie De tachtiger jaren met de bekende grote crisis brachten de eerste veran dering. We denken aan de invoering van de boter .waarbij de overheid niet gemist kon worden. Intussen groeide onze samenleving naar die van heden, de gemeenschap met haar sociale maatregelen en haar regorlngsbemocling. Daarmede ver anderde noodgedwongen de taak van de Maatschappij va.i Landbouw: ze werd Iets als een vechtorganisatie voor de boer. Haar werkzaamheid richtte zich naar bulten ,ze trachtte bö de regering de belangen van land bouw en veeteelt te behartigen. Dit alles klinkt misschien wat ma- De Tippelaar in 'l ziekenhuis Hoe zijn eigenlijke naam is, weini gen weten «het. Zozeer heeft zijn bij naam. „De Tippelaar" zich vastgezet in het geheugen van zijn medemensen. Zelfs in het ziekenhuis, waar hij thans is opgenomen, wist men gisteravond zijn juiste naam en geboortedatum niet op te geven! Deze sportieve figuur, de heer J. M. Belgraver, vierde op de vierde Juni *ljn zestigste verjaardag. Afkomstig uit Wanswerd, thans wonend te Kol- lum. heeft hij practisch door heel Eu ropa gezworven. Welnu dan. deze populaire figuur had met vele anderen gehoor gegeven aan de oproep, om mee te helpen aan oogst werkzaamheden. Wandelend hoe anders! trok hij naar z'n werk. Dit lag bij de heer Kielstra te Wagen- dorp. Maar niet alleen de oogst zou hem bezig houden in de Wieringer- meer. Hij had ook lezingen op het programma staan, te Slootdorp, te Medemblik Maar, zover zal het voorlopig niet komen. Hij Is van het voorbankje van een wagen, geladen met vlas. afgeval len. Het voorwiel, misschien ook het achterwiel, heeft hij daarbij over zich heen gekregen. Dr. Tamstra uit Wie- Hngerwerf, die spoedig aanwezig was. aehtte een overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk Zijn toestand is echter bevredigend. Dr. de Ronde, de Hoornse arts die hem behandelt zei woordelijk: „Het valt nogal mee". De Tippelaar heeft •nige gekneusde ribben en wat ont vellingen opgelopen. Dat zijn lichaam pijnlijk Is na een dergelijke buiteling, wie zal dit vreemd vinden. Maar met i 2 weken, zo dacht de behandelen de arts, zal de Tippelaar bed en zie kenhuis wel weer kunnen verlaten. terialistisch. Men concludere daar uit echter niet, dat de Maatschappij van Landbouw niet ook culturele be langen tracht te dienen. We wijzen daarbij op de talrijke land- en tuin bouwscholen en landbouwhuishoud- scholen, welke door haar werden ge sticht .doch ook op de cursussen op elk gebied, welke ze heeft georgani seerd. We noemen hoefbeslag, aard appelselectie .veeverloskunde, vlas- bchandeling en vele andere meer. Ten slotte zijn er nog de volkshogescholen waar wordt getracht aan de boeren zoons een ruimer inzicht te geven van de grote problemen van deze tijd. Nieuwe tijden - nieuwe wegen Zo kan onze Hollandse Maatschap pij van Landbouw dus terugzien op een eeuw van vruchtdragende arbeid en het zou al een wonder zijn, in dien zij, die steeds baanbrekend werk verrichtte, ook met deze tentoonstel ling geen nieuwe wegen trachtte te bewandelen. Ze heeft gepoogd met het romme lige der vroegere exposities te bre ken en daarin meer lijn te brengen. Daartoe zijn de inzendingen verdeeld een aantal hoofdgroepen: rund vee, schapen, suikerbieten, aardap pelen en graanbouw. In elke er van wordt de hele weg uitgebeeld, welke dier of gewas in het boerenbedrijf afleggen en daarna. Zo vindt men bij het rundvee de hele geschiedenis van het dier van kalf tot geslachte koe met fokver- cniging, ziekte bestrijding, veevoer, enz. enz. Men vindt er volkomen lo gisch op zgn Dl&ats de verwerking van de melk en na de dood van het dier de aanwending van de huid, de beenderen, het bloedplasma, de klier stoffen, het vlees, waaraan natuurlijk weer looierijen, schoenfabrieken, ex- por tslage rij en enz. enz. te pas komen. Er is een geweldige inzending van planten en bloemen, fruit en groen ten, waarin het Westland laat zien, waartoe het in staat ls. Aan de opzet is alles groots Voegt men hieraan toe, dat het geheel is ondergebracht in de ge weldige hallen van Houtrust va:i inwaaien, gelijk in Schagen het geval was, kan geen sprake zgn dat alles is samengesteld onder de kunst zinnige leiding van de heer Henri Pieck niet de Pieck van Winter hulp, lezers, maar een oud-ingezete ne van Buchenwalde dat zich des avonds alles zal baden in een zee van licht en dat de toegang tot de ten toonstelling dan zal worden gevormd door een „licht-allee", dan geloven we duidelijk te hebben laten uitkomen, dat er iets groots wordt gebouwd in Den Haag. Op de fokveedagen (2 en 3 Septem ber), de dag voor de varkens, scha pen en geiten (3 Sept.) en de dag voor de paarden (4 Sept.)) zal de fine-fleur van de Noord- en Zuidhol landse dierenstapel verschijnen en 41. Nadat Dokie zgn toestel met on miskenbare handigheid op het dek van de trawler had neergeplant stap te hg uit. „Handjes omhoog houden, Dokie Durf", zei de bewaker van de helicopter. Onder het gezelschap aan boord bevond zich de chef in hoogst eigen persoon. Een ogenblik was hij sprakeloos. „Dat is de man die zo veel op ons teuge heit", zei de zware Hein. Toen begreep Baal de situatie. „Welkom hier op het dek van mijn nederige hulk, waarde tegenstander" riep Baal terwijl hg zijn kraakstem zo vriendelijk mogelijk plooide. „Ons clubje is weer voltallig. Vriend en vijand broederlijk vereend pnder voor zitterschap van Boris Baal! Onze kleine detective komt hier zeker brj mij in de leer om iets van zijn vak te begrijpen!" Daarop werd Boris Baal overweldigd door een van zijn meest gruwelijke lachbuien. Dokie knarste op zijn tanden. Maandenlang had hij ernaar gesnakt, Boris Baal te arresteren en nu waren de rollen omgekeerd. „Wij zijn nog niet van elkaar af. Boris", zei hij met hese stem. „Dat zeker nog niet m'n jon gen", gromde Baal tussen twee lach buien door. „We zullen een notaris ontbieden voor je testament, hihihi!" ons gewest zal daar rijk vertegen woordigd zgn. Op 5 September volgt ten slotte een landelijke ruiterdag en op 6 September een concours- hippique. Het zal e'en tentoonstelling worden waarover zij, die er een bezoek aan hebben gebracht, nog over jaren wil len spreken als dè tentoonstelling en we menen, dat geen plattelander uit onze streken mag verzuimen op op een der genoemde dagen naar Den Haag te komen. Over de stedelingen behoren we niet eens meer te spreken. Slechts indien beide groepen on zer bevolking daar samenkomen, dan zal de wens van het tentoonstellings comité vervuld zijn, de wens, die tot uitdrukking komt Ln het rijmpje, dat we ook al weer lazen op het tentoon- stellingtcrrein: De nijvre hand Van boerenstand ZU hechte band Voor stad en land. OUDERDOMSVOORZIENING Met rasse schreden nadert de dag waarop de ouden van dagon aan spraak kunnen maken op de uitke ring ingevolge de Noodwet Ouder domsvoorziening. Gerekend vanaf 1 October a.s. zul len de uitkeringen maandelijks ge schieden en hoewel nog niet prompt op de le November aan allen de eer ste termijn zal luinnen worden be taald, overal wordt met grote Uver gewerkt om de nodige voorbereidin gen voor een vlotte uitbetaling te treffen. Zeven procent De bjj de wet gevorderde plaatse lijke commissies van onderzoek die de Raden van Arbeid over iedere aanvrage van advies zullen dienen, zgn welhaast overal ingesteld. De ge meentebcsturen verzamelen gegevens voor de Raden van Arbeid omtrent aantal gerechtigden, de Raden op hun beurt zullen aanstonds een stroom van aanvragen hebben te ver werken. Ongeveer 700.000 Nederlan ders krggen met de nieuwe wet te maken, want vólgens de laatste sta tistische gegevens is ruim 7 procent der Nederlandse bevolking 65 jaar of ouder. Deze gehele bevolkingsgroep zal door middel van een rondschrijven met de bepalingen der wet worden geconfronteerd, zodat men van zijn rechten en pliohten kan kennisne men. Gemeenten ingedeeld Inmiddels is in de Nederlandse Staatscourant (van 31-7) ook de klasse-indeling der gemeenten ver schenen want met het oog op de le vensstandaard zal de uitkering niet overal gelijk zgn. In de hoogste uit keringsklasse .klasse I, vinden we de grote steden ingedeeld, in klasse II grote gemeenten en meer luxe- plaat sen, in klasse III de middelgrote ge meenten en in klasse IV en V de plattelandsgemeenten naar grote be langrijkheid en levensstandaard. Uitkeringsnormen Nu de indeling der gemeenten be kend is, heeft het ongetwijfeld z\jn nut, hier nogmaals een overzicht te geven van de uitkering in iedere klasse. Zij bedraagt: Voor een ongehuwde in een gein. der le klasse f 528 per jaar, 2e kl. f 504 per jaar, 3e klasse f 480 per jaar, 4e klasse 456 per jaar en 5e klasse 432 per jaar. Voor een gehuwde resp. f 936 voor de le, f 900 voor de 2e, f 864 voor de 3e f 828 voor de 4e en f 792 voor de 5e klasse-gemeenten. De uitkeringen geschieden maan delijks en gaan in op de le van de maand, waarop het recht van uitke ring ontstaat, doch ook weer niet eerder dan op de eerste van de maand waarin een aanvrage bij de raad van arbeid is ingediend. Op de hierboven genoemde bedra gen wordt de helft van het jaarlijks inkomen in mindering gebracht. Inkomen-berekening Het inkomen wordt volgens intus sen ter uitvoering van de wet bg mi nisteriële beschikking gegeven regels berekend en daarna afgerond op be dragen van f 50 of een veelvoud er van. Een totaal inkomsten van min der dan f 50 blijft buiten beschou wing. Overigens worden alle inkomsten meegerekend. Inkomsten uit arbeid, en kapitaal, bezoldigingen, pensioe nen, wachtgelden, renten etc, echter niet die welke men als aanvulling op de ouderdomsuitkering van kerkelij ke of particuliere instellingen van flAfftdadigheid of van overheids- of ^Mi-overheidslichamen ontvangt en evenmin de kinderbijslag. Inkomsten in natura worden naar geldswaarde geschat. Voor het genot van vrij wonen, vrije' inwoning en vrije kost zgn de volgende bedragen vastgesteld die als inkomen worden gerekend. De volgende kolommetjes geven resp. aan: vrij wonen, vrije woning, vrije kost, alles per jaar berekend, klasse I f 200.— f 100.— f 500.— klasse 2 f 175.— f 87.50 f 487.50 klasse 3 f 150.— klasse 4 f 125. klasse 5 f 100. f 75.— f 62.50 f 50.— f 475.— f 462.50 f 450.— Voor vrije kost genoten door een echtpaar zgn de bedragen in de laat ste kolom 50 procent hoger. Vermogens-inkomsten De jaarlgkse inkomsten uit vermo gen worden berekend op de grond slag van de lgfrentewaarde daarvan op 65-jarige leeftijd. Als zodanig wordt een vermogen geacht een lijfrente (inkomen) op te leveren Voor een genuwde 6 procent van het zuiver vermogen; voor een ongehuwde 8 procent van het zuiver vermogen. De waarde van het vermogensbe standdeel wordt bepaald op voet van de wet op de vermogensbelasting 1892. De totale waarde van het bezit wordt verminderd met de contante waarde der schulden. In mindering Niet tot het vermogen worden ge rekend Bezittingen en schulden behoren de tot het bedrjjfs- en beroepsvermo gen; Huisraad, kleren en levensmiddelen tot eigen gebruik; Wat in blote eigendom wordt be zeten; Recht op al dan niet ingegane pen sioenen, lijfrenten en andere perio dieke uitkeringen; Polissen van levensverzekeringen recht gevende op een uitkering van in totaal niet meer dan 2000 gulden; Nog niet opvorderbare termijnen van renten, uitkeringen, bezoldigin gen en andere inkomsten; Vruchtgebruik; Beschikbare geldmiddelen, saldi bij banken en girodiensten tot niet meer dan in totaal f 500. Goud- en zilverwerken tot een waarde van 2000 gulden. In afwgking van de bepalingen van de wet op de Vermogensbelas ting wordt eer eigen huis dat men zelf bewoond geacht een vermogens waarde te hebben voor een gehuwde van 100/6 dus 16 twee derde maal de geldswaarde vrij wonen (zie hierbo ven) en voor een ongehuwde van 100/8 dus 12maal die geldswaar de. Van het dan verkregen bedrag (eventueel na aftrek van de contan te waarde der op het bezit rustende schulden, hypotheken enz.) wordt zo nodig met bijvoeging van andere ver mogenswaarden, dus resp. 6 of 8 pro cent als inkomsten gerekend. Zuiver inkomen Inkomsten zijn: Alle inkomsten uit arbeid, kapitaal, bezoldiging, wachtgelden, pensioenen (niet die bij wijze van armenzorg ge noten, niet de kinderbijslag, geschatte inkomsten (inkomsten in natura), gewaardeerde inkomsten (vrij wo nen, vrije kost, vrije inwoning), 8 of 6 van het vermogen (ver mogen berekend naar bovenvermelde voorschriften) Op het totaal der inkomsten vindt afronding plaats op bedragen van 50.of veelvouden daarvan. De uitkering De uitkering geschiedt volgens klas se-indeling tot de bedragen in de hier voor gegeven tabel, zij wordt verminderd met de helft van het z.g. zuiver inkomen. Inkomen -f- ouderdomsuitkering mo gen tezamen nimmer de hieronder vermelde grensbedragen (waarboven geen uitkering mag geschieden, over schrijden. Bij overschrijding wordt de uitkering met het bedrag der over schrijding verminderd. Bij toepassing van zodanig aftrek zal de uitkering echter ten minste 24.— moeten bedragen. Alle bedragen verkregen na aftrek worden afgerond naar boven op veel vouden van 12. Hier volgen nog de inkomengrens waarboven geen uitkering geschiedt. v. 'n ongeh. v. 'n geh. in *n gem. d. le kl. 875.— 1375.— 2e kl. - 825.— -1300.— 3e kL - 775— - 1225.— FEUILLETON door Anthony Berkeley 15) „Indien u het aan mij wilt over laten, zal ik er voor zorgen, dat men in Muchford tijdig bericht krijgt", ze. de butler. „Uitstekend, Wilkinson. Dank Je wel". De butler verdween en de jonge man klopte zijn pijp leeg tegen de muur van het paviljoentje. „Bent u.. bent u een..?" bracht mijnheer Chitterwlck er vol verbazing uit. ..Ja, ik kan er ook niets aan doen", zei de jonge man, bjjna verontschul digend. ..Ik had er geen flauw vermoeden van", zei mijnheer Chitterwlck. „Agatha was altijd een beetje slor dig in het voorstellen", viel de jeug dige hertog hem bij. Het is opmerkelijk, dat mijnheer Chitterwick's eerste gedachte was, hoeveel plezier dit zijn tante zou doen. Hoofdstuk VIII MIJNHEER CHITTERWICK CONTRA JUFFROUW GOOLE Na de lunch, waarbij bleek, dat de oude dame Riversmead verlaten had nam mijnheer Chitterwlck mevrouw Sinclair mee naar het terras, zoge naamd om met haar de planten te bekaken, maar inderdaad om haar enige vragen over haar huwelijk te stellen. Judith was volkomen eerlijk tegen over hem. „Ik was van het begin af aan te gen die geheimzinnigheid. Maar hoe wel Lynn beweerde, dat hg niet bang voor zijn tante was, zag hij er wel erg tegen op, haar kwaad te maken". „En wat dat dreigement met ont erving betreft?" vroeg mgnheer Chit terwick. „O, dat nam hij nooit serieus. Ik weet wel, dat de politie dit een zeer belangrgk punt vindt, maar het was werkelgk niet meer dan een grap tussen hem en juffrouw Sinclair. Zij was een wat bazige oude vrouw, die graag haar wil doorzette en het dreigement, hem te zullen onterven, kwajn haar natuurlijk goed van pas. Maar Lynn wist zeer goed, dat nie mand anders dan hg de erfgenaam zou zijn, wat zg ook mocht zeggen. En wat die neef in Amerika betreft, die niet eens Sinclair heet...! Neen, dat was enkel en alleen, omdat Lynn veel van zijn tante hield en ruzie met haar wilde voorkomen, dat hU ons huwelijk geheim hield", zei Ju dith ernstig. „Haar secretaresse schijnt te den ken, dat juffrouw Sinclair het drei gement werkelijk meende" merkte mflnheer Chitterwlck op. „Jufrouw Goole?" vroeg Judith, niet zonder een zekere geringschat ting, „o, die heeft geen gevoel voor humor". Mijnheer Chitterwick sneed een ander onderwerp aan. „Ik veronderstel dat er nog niets aan het licht is gekomen over die Amerikaanse neef?" Mevrouw Sinclair keek wat ver rast. „Ja, inderdaad, juist vanmorgen kreeg ik een brief van Lynn's ad vocaat, dat hg gevonden is en met de eerste boot zal komen". „Komt hö hier?" Mijnheer Chitterwick voelde zich geschokt. De aasgieren schenen op de buit af te komen, nog voor het slachtoffer goed en wel dood was. (wordt vervolgd) 4e kl. -725.— -1150.— 5e kl. - 675.— -1075.— Nader vernemen we nog dat de aanvraagformulieren over enkele da gen verkrijgbaar zullen worden ge steld. In welke klasse valt U? De indeling der gemeenten in klas sen voor onze provincie is als volgt: Klasse I: Amsterdam (Kom)Bloe- mendaal (Noord), Haarlem, Haarlem mermeer Badhoevedorp, Schiphol en Zwanenburg), Heemstede, Nieuwer - Amstel (ged.) Klasse II: Amsterdam (rand), As sendelft (noordel. deel), Beverwijk, Blaricum. Bussum, Diemen. Hilversum Huizen, Koog a.d. Zaan, Krommenie, Laren, Naarden. Nieuwer-Amstel (ged.), Oostzaan, Ouder-Amstel (ged.) Vels'en, Weesp, Westzaan, Wormer, Wormerveer, Zaandam, Zaandijk. Klasse'III: Aalsmeer, Alkmaar, As sendelft (overig deel). Benebroek, Ber geu, Bloemendaal (ged. Vogelenzang). Castricum, Heiloo, Den Helder, Hoorn. Landsmeer, Muiden. Ouder-Amstel (ged.), Ouddorp, Uithoorn (ged.), Weesperkarspel (ged.), Zandvoort. Klasse IV: Ankeveén, Bovenkarspel. Broek in Waterland, Edam, Egmond Binnen, Egmond aan Zee, Enkhuizen. 's-Graveland, Grotebroek, Haarlem- merliede en Spaarnwoude (Halfweg klasse 2), Haarlemmermeer (overig deel). Heemskerk, Hoogkarspel, Ii- pepdam, Jisp, Koedijk. Körtenhoef, Langedijk, Limmen, Medemblik, Mon nikendam, Nederhorst Den Berg. St. Pancras, Purmerend, Schagen, Ter schelling, Texel, Uitgeest, Uithqpj-n (ged.), Vlieland, Wierir.germeer, Wees perkarspel (ged.). Wijde Wormer. De overige niet genoemde gemeen ten vallen in klasse V. UITZENDINGEN ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1947 Hilversum I 801 meter Nieuws om 7, 8, 19, 20 en 23 uur KRO 7.30 Morgengebed 8.15 Pluk de dag 9.00 Gramofoon 10.00 Voor de kleuters 10.15 Lichte Engelse orkestmuziek 11.00 De zonnebl. 12.03 Vioolmuziek 12.30 en 13.30 Dansorkest Klaas van Beek 13.00 Ned. Strijdkrachten 13.45 Film kwartier 14.00 Filmmuziek 14.30 De toneelkijker 14.45 Mu ziek van Percy Faith 15.00 Voor de jongeren 15.15 Pianovoor dracht 15.45 KRO-kiosk 16.20 Reportage 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans 17.00 De wigwam 18.15 Journalistiek week overzicht 18.30 Ned. Strijdkrach ten 19.20 Kareol septet 19.45 Voor de Nederlanders in Duitsland 20.05 Actualiteiten 20.20 Wie weet, hoe deze plaat heet? 20.30 Lichtbaken 21.00 Muzikale tom bola 21.30 Weekeindserenade 22.00 Operaprogramma 22.40 Avondgebed 23.15 Schubertpro- gramma. Hilversum II 415 meter Nieuws om 7, 8, 13, 18, 20 en 23 uur VA- RA 7.30 en 8.15 Gramofoon 9.35 Lichte orkestmuziek VPRO 10.00 Morgenwijding VARA 10.20 Voordracht 10.35 Liederen 10.55 Operettefragmenten 11.00 .Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven 12.00 Licht or kestconcert 12.35 Jan Vogel en zijn accordeonorkest 13.20 En semble Vincentino 14.00 Lezing over DDT 14.15 2e acte „Piqué Dame" van Tsjaikowsky 15.10 van boek tot boek 15.25 3e acte „Piqué Dame" 16.05 Esperanto- uitzending 16.20 Metropole-orkest 17.00 Sportpraatje 17.30 Artis tieke staalkaart 18.30 Om en na bij de twintig 19.00 Pianovoor dracht VPRO 19.30 Flitsen uit een Lekenspel 19.45 Gods dienstig leven in Zweden VARA 20.08 Actualiteiten 20.15 En nu... oké 21.15 Socialistisch commen taar 21.30 Gramofoon 22.00 De Ellendigen 22.30 De Rambler3 23.15 Gramofoon.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2