PORT SAID De Christelijke Jeugd vergaderde Vorstvrij houden poterbewaarplaatsen Vacantie-end Internationale conferentie te Oslo Van 22 tot 31 Juli zijn afgevaardigden van allerlei christelijke organisa ties uit vrijwel alle landen samen geweest In Oslo. Al deze jongeren wisten aich gebonden, aan één centrale beiydenis: ('hiistus is Heer. Over deze be lijdenis is gesproken. Vanuit deze belijdenis zijn allerlei godsdienstige, ethische, maatschappelijke en politieke vragen overwogen. Sommige con clusies zijn aangenomen. Hieronder vindt u daarover Iets. Andere vragen moesten open gelaten worden. Maar één ding is zeker: talloze jongeren zijn uit Oslo teruggekeerd in het besef., dat de kerk van Christus wijder is. dan de nationale kerk, waartoe z|j zelf behoren. En verder, dat het evan gelie van Christus een criterium geeft waaraan alle hedendaagse proble men kunnen worden getoetst. Wie er waren Wat de deelname betreft, kan ge meld worden, dat 77 landen afgevaar digden naar Oslo hebben gezonden. Vaak is dit gebeurt ten koste van grote offers. Rusland en Japan zijn niet vertegenwoordigd. In dit laatste land was zelfs al een dienst gehouden, waarin van de gedelegeerden, die naar Oslo zouden gaan .afscheid was ge nomen. maar op het laatste moment kwam het bericht, dat de benodigde visa voor deze reis niet werden gege ven. Het Patriarchaat te Moskou was van mening, dat er dit jaar nog geen afgevaardigde uit de Sovjet Unie kon worden gezonden. De Duitse jeugd is officieel verte genwoordigd; door de verschillende delegaties wordt uitvoerig met de Duitse gesproken. De R. K. Kerk is niet officieel ver tegenwoordigd en toch zijn er op de conferentie R. Katholieken aanwezig. Want de R. K. jeugdorganisaties zijn officieel uitgenodigd. Rome wordt van het oecumenisch gesprek niet uitgeslo ten, maar zjj komt niet. Het enige, wat zü doet is een delegatie ter waar neming staren. In Oslo bestond deze uit 2 Noorse R. K. geestelijken en eni- Jongeren. Nederlander spreekt openingsrede Het was de Nederlander Dr. W. A. Visser 1 Hooft, de secretaris van de wereldraad der kerken, die de ope ningsrede hield. Sprekende over de grote verdeeld heid. die er nog steeds heerst in de Christelijke Kerken zei Dr. Visser 't Hooft, dat zij niet hebben gedaan wat zij behoorden te doen om de verde ling van de wereld in vijandelijke kampen tegen te gaan. In het leven der Kerken is niet gebleken, dat zij weten wat „verzoening" is. „U zult mij wel niet kwalijk nemen wanneer ik in dit verband vooral denk aan het conflict, waarin mijn eigen land ge wikkeld is. Ik wil dan ook tot onze Indonesische vrienden zeggen, hoe diep ik de schuld gevoel, die op mijn eigen land drukt, voor de ontwikkeling der verhoudingen in Indonesië en die thans tot uitbarsting zijn gekomen". Indonesië Zoals te begrijpen is stond Indo nesië in het middelpunt van de be langstelling. In een Bijbelgrocp heeft een Nederlander .naar aanleiding van de vraag naar berouw en bekering verklaard, dat hU zich schuldig voel de tegenover Indonesië en dat hij zich heel goed kon voorstellen, dat de Indonesiërs dit gevoel t.o.v. ons niet kenden. Waarop toen door een Ind. afgevaardigde verklaard werd. dat er hunnerzijds ook wel degelijk bewust zijn van schuld was. maar enkel als een mogelijkheid onder het kruis. Het is toen in deze groep tot een zeer ont roerend moment gekomen, doordat beide elkander de hand gaven. Daarna is de verklaring afgelegd door de Nederlandse en Indonesische delegatie, welke aan de conferentie is voorgelezen. De verklaring luidt als volgt: „De Nederlandse en Indonesische de legaties op de Wereldconferenties voor Chr. Jeugd te Oslo hebben samen ge sproken en gebeden. Zij zUn dankbaar Jat dit Juist op dit moment, waarop de twee volkeren in oorlog verkeren, mogelijk is binnen het kader van deze Conferentie met haar motto: Jezus Christus is Heer. De Ned^landse delegatie belijdt met smart de tekortkomingen der Ne derlandse Christenheld. Zij ziet in het gebrek aan geestelijke bewogenheid, aan vurig gebed en waarlijk Christe lijke eenheid evenzovele oorzaken van de rampen, die thans over Indonesië gekomen zijn. Dg Indonesische delegatie spreekt haar overtuiging uit. dat bet wapen geweld onmiddellijk moet worden ge staakt en de weg van overleg moet wor den gevolgd. De Nederlandse delegatie, overtuigd als zij is van het recht op vrijheid en zelfstandigheid der Indonesische vol keren. is zich scherp bewust van het ontzaggelijke gevaar, dat het gebruik van wapenen voor de goede verhou ding turnen belde volkeren oplevert. Zjj is overtuigd. dat iedere mogelijk heid tot het onmiddellijk staken van hel wapengeweld dient te worden aan gegrepen. om terug te keren tot de weg van overleg. De leden der beide delegaties willen •Ikaar als broeders en zosters in Jezus Cbris.us bleven ontmoeten, ten einde mede te werken aan vrijmaking van Heg tot sa.nrnwerking tussen bei de volkeren op de basis van vrijheid en gelükgerechtigheid. Prof. Niebuhr zegt Deze Amerikaanse theoloog, die onlangs ook ons land bezocht, was ook te Oslo. Op een persconferentie zei deze Amerikaan onder meer het volgende: „In Europa denkt men. dat wij aan sturen op een oorlog met Rusland. Maar het pessimisme in Europa is veel groter dan in Amerika. Wij moeten met Rusland een „mo dus vivendi" zien te vinden, maar niet ten koste daarvan, dat we Europa ten prooi laten aan Rusland. De democra tie in Amerika stelt bovenal prijs op de individuele vrijheid, terwijl de Russische idee van een democratie alle individuele vrijheid wil te niet doen. De Europeanen trachten een midden weg te vinden, die beter is dan de beide genoemde en waarin vrijheid en ordening Gecombineerd zijn. Maar het is zo droevig, dat Europa zwak is en de beide anderen sterk". Een levend kruis Op de avond van een der conferen- tiedagen verzamelden de deelnemers zich, samen met de Noorse jeugd, op de markt te Oslo. Daar werd een machtige optocht geformeerd, die door de straten trok. Het eind was het Bisletstadion, waar 25000 mensen bijeen gekomen waren om met de conferentiegangers St. Olavs-dag te vieren. Deze dag is voor de Noren een nationale feestdag, ter herinnering aan Koning Olav, die het Christendom bracht in Noorwegen en viel in de slag van Stiklestad. Noorse meisjes in het wit vormden een le vend kruis, in bloemen was dwars over het stadion geschreven: Jesus er Herre. Het waren onvergetelijke ogenblik ken toen na de redevoering van John Johnson, die over Koning Olav ver telde en de toespraak van Rev. Jo,- hannes Smidt uit Oslo over „De roep van het Kruis", vier jongeren uit ver schillende landen spraken. Achtereen volgens proclameerden een Belg. een Chinees, een Amerikaan en een neger uit Afrika ieder op eigen wijze en in eigen taal, dat Christus Heer is. Politieke verklaringen Politieke verklaringen. Deze hierboven staande woorden zijn mischien wat al te kras. Toch Is het opvallend, dat de conferentie te Oslo zich niet buiten de politiek kon stellen. Ifet thema, Christus is Heer, heeft toch betrekking op ieder levens terrein. Maar aan de andere kant zyn dergelijke verklaringen van gematigd orthodokse kant want dat is de bo vendrijvende groep in de oecumeni sche beweging, evenals b.v. ook in het „Gemeente-opbouwwerk van de Ned. Herv. Kerk toch vrij onbelangrijk. Men oordele zelf over de volgende uitingen: Prof. Niebuhr legde te Oslo een ver klaring af ten gunste vAi Nlemöller. in verband met hot feit, dat de bond van anti-facisten in Duitsland zich -te gen hem had verklaard. De Franse delegatie legde een ver klaring af. waarin de schuld erkend wordt, die dat land heeft tegenover Tsjecho-SloWakije. Dit geldt vooral de schuld ten tijde van de conferentie te München. Hij verzoekt de Tsjechische delegatie haar berouw te willen aan nemen voor het bedrog te München bedreven, dat door al te veel Fransen met vreugde begroet werd als een uit stel van egoistische motieven. Vervolgens werd een verklaring af gelegd omtrent de koloniale kwestie. „Het enige wettige doel van iedere koloniale politiek is om de volken tot vrUheid op te voeden. waarv9or be paalde landen de verantwoordelijkheid op zich hebben genomen Wij betreuren het, dat Frankrijk deze beginselen niet op vreedzame wijze heeft weten te verwerkelijken en dat het gewikkeld is in de betreu renswaardige oorlog in Indochina. Wij geloven niet, dat Frankrijk zich on middellijk moet terugtrekken uit de overzeese gebieden; bepaalde vragen in verband met de beschaving der in heemse bevolking, evenals de inter nationale toestand laten niet toe. dat men volkeren aan zich zelf overlaat, waarbij men het gevaar zou lopen, dat zij tot anarchie zouden vervallen of onder andere heerschappij zouden ktr- men". De Amerikaanse delegatie laakte zeer scherp de onverschilligheid van de Amerikaanse Christenen in ver band met zekere aspecten van de bui tenlandse politiek van de Verenigde Staten. Fr;c.-:and is een land van zeilers, maar als er tjalken wedstrijden gehouden worden dan is- de belangstelling overal enorm. Foto tijdens de wedstrijd van deze mooie schepen op de Fluesscn. De algemene secretaris van de Y.M. C.A. in Cairo verklaarde, dat de aan pak van de Kerk geheel artüers moet zijn. wanneer zij het Christendom wil brengen in de Mohammedaanse we reld. De Arabieren vrezen het Zionisme, omdat zij het beschouwen als een wig, die in hun wereld gedreven wordt. Doordat een Joods tehuis in Palestina van Christenen steun ont vangt, is men bang, dat het Chris tendom een ontbindend element is in de Arabische wereld. Aan de Zwitserse delegatie werd voorgesteld om een boodschap aan de conferentie te zenden, die de houding der Zwitsers in verband met bepaal de politieke problemen verklaart, zo als de Zwitserse neutraliteit. Resultaten De conferentiegangers zullen zelf waarschijnlijk de laatsten zijn, die van resultaten van deze conferentie ineen welomschreven zin, willen spreken. Toch hebben dergelijke internationale samenkomsten alleen dan zin, Wan neer er iets bereikt wordt voor de toekomst. Wij als bewoners van een klein landje, met vele kerken en kerk jes, met veel godsdienstige hokjes geest en daarmee gepaard gaand fa rizeïsme, mogen slechts hopen, dat "n brede, ruime, evangelische geest van Oslo ook moge overwaaien naar de doorgaans nogal rokerige consistorie kamers van Holland. De pootaardappelbewaarplaatsen zullen, evenals vorig jaar, een brand- stoffentoewijzing ontvangen voor het vorstvrij bewaren van pootaardappe- len in bovengenoemde bewaarplaat sen. De kleinere hoeveelheden poters dienen zoveel mogelijk geconcentreerd te worden iij grotere ruimten, b.v. in de bestaande kool -en bloembollen- schuren, welke voor dit doel geschil; t zijn. Voorzover kleine bedrijven niet geconcentreerd kunnen worden, die nen deze petroleum, welke thans vrij in de handel verkrijgbaar is, als branstof te gebruiken. Slechts in uitzonderingsgevallen, waarin na ge houden onderzoek is gebleken, dat getr petroleum gebruikt kan wor den, kunnen vaste brandstoffen wor- den geadviseerd. Bewaarplaatsen, die door middel van gas of electriciteit worden verwarmd, vallen buiten deze rege'ing. De exploitanten hiervan kunnen zich rechtstreeks tot de des betreffende electricibeitscentrale of gasfabriek wenden. De registratie formulieren zullen van 20 Aug. af bij de P.B.H.'s verkrijgbaar zijn en moe ten voor 15 Sept. a.s. weder bij hen zyn ingediend. Zij, die minder dan 2 ton pootaardappelen bewaren, ko men niet voor een toewijzing brand- \ïtof in aanmerking. Voor hef plaiieland Reizende bibliotheken In het a.s. najaar zullen voor de veertigste maal Reizende Bibliotheken naar alle oorden van ons land wor den gezonden. In al die jaren hebben zij in de wintertijd, wanneer op het platteland zoveel werk stil ligt en er veel vrije tijd is, aan duizenden men sen een nuttige en tevens prettige ont spanning bezorgd. Zy zijn in de eerste plaats bestemd voor dorpen en ge huchten ,waar de gelegenheid tot het verkrijgen van goede lectuur ont breekt. Elke zending bestaat uit 100 of 50 zorgvuldig gekozen boeken: behalve romans en jeugdboeken ook enkele populair-wetenschappelijke werken en tijdschriften. De keuze geschiedt in overeenstemming met de lezerskring, waarvoor elk bibliotheekje is bestemd Herhaal Jelijk werden reeds biblio theekjes samengesteld, zowel ten be hoeve van Nutsdepartementen als van speciale godsdienstige afdelingen, b.v. het Ned. .Tongeüngs Verbond, Bond van Jong. Ver op Ger. Grondslag, R. K. lezeibg'ccpen enz. Vakboeken op het gebied van tech- riek en handwerk, land- en tuinbouw worden door bemiddeling van de boekbeheerders het gehele jaar door aan belangstellenden tegen een klein leesgeld franco per post verzonden. Een of andere groep, welke plan nen heeft, de dorpelingen de komen de winter goede en goedkope lectuur te verschaffen, kan voor inlichtingen schrijven aan de Centr. Ver. voor Rei zende Bibliotheken, Nwe Keizersgracht 43, Amsterdam. Biljartdemonstraties Bij haar streven om ook de sport wereld in te schakelen by de verzor ging van de militairen overzee ont moet de NIWIN allerwege gulle me dewerking. Vele bekende sportfiguren stellen hun tijd en talent beschikbaar om op hun wijze de goede, nationale zaak van de welzij ns ver zorging te steunen, en zo heeft ook de Europese kampioen biljarten cadre 45/2 P. J. v. cL Pol zich bereid verklaard om gratis demonstraties te geven ten béte van de NIWIN-actie. Plaatselijke NI WIN-comité's, die een dergelijke bil jartdemonstratie, waarvoor ongetwij feld grote belangstelling jal bestaan, willen aangrijpen als propagandamid del voor de verspreiding van de NI WIN-gedachte, kunnen zich in ver binding stellen met de Heer P. J. v. d. Pol, Hooidrift 89 A, Rotterdam-W. Waar Oost en West elkaar ontmoeten Wanneer ons schip enkele dagen door de Middellandse Zee Is gevaren zal de eerste haven, die we aan doen, Port Said zyn. Port Said is bekend bU vele Nederlanders. Het Is de eerste haven na Amsterdam, die de militairen zien op weg naar Indonesië. Ook de gerepatrieerden kennen Port Said. Iedereen aan boord heeft een gevoel van spanning en verwachting. Het eerste contact met het Oosten. In sommige op zichten zullen we straks zien vormt Port Said een teleurstel ling en niet ten onrechte. De haven nadert We varen nu reeds de hele morgen langs de Egyptische kust. Een geel witte streep, niet bergachtig, maar geheel vlak. Rondom ons het water van de Middellandse Zee reeds vuil gekleurd door het slib van de Nijl. Hier en daar zien we witte zeiltjes. Dat zyn Egyptische visserbootjes. De bemanning, voorzover niet „on duty" (waarom gebruikt de Nederlandse zeeman zoveel Engelse termen?) staat nu op de voorplecht. Port Said is reeds zichtbaar. Over een half uur kunnen we er zyn. Steeds meer Egyptische zeilscheep jes komen in zicht. Boven ons de wol kenloze lucht met de felle zon erin. Plotseling zien we aan stuurboord 'n lange strekdam, de gdlfbreker. Even later ook aan de andere kant zo'n dam. De haven. Het schip vermin dert snelheid. Op de golfbreker aan stuurboord is het bronzen standbeeld van „Fer- din&nd" geplaatst. Ferdinand de Lesseps was de man die het Suez -kanaal heeft aangelegd in 1869. Dit is de verbinding tus sen Middellandse Zee en Rode Zee. Rechts een drukbezocht strand en dan de stad. Aan de andere kant gro te terreinen van olie-opslagplaatsen van de Shell. Hier zien we ook ver scheidene fabrieken. Het is nu twaalf uur 's middags en het schip ligt stil. Het anker _is uitgeworpen. Handel is handel Wat in de haven direct opvalt is het grote aantal schepen van alle na tionaliteiten, waaronder enkele Hol landse. Port Said heeft vooral bete kenis als bunkerhaven. Onze boot ligt er om vers water in te nemen. Zoiets is een langdurige kwestie, vooral in het Oosten. De kapitein verwacht dan ook, dat we pas te mid dernacht zullen vertrekken. Onder tussen 3s de boot omgeven door een grote massa roeibootjes met de meest verleidelijke waren er in uitgestald: schoenen, leren tassen, koffers, snoep sigaretten, sieraden, zuidvruchten en nog veel rj^er. Alles wordt tegen on gelooflijk hoge pry'zen aangeboden in een taaltje, dat in hoofdzaak bestaat uit Engels, Hollands en Frans. Byna alle passagiers z\jn aan het handelen; vooral vruchten zjjn wel kom. Daar liggen ze: aardnoten, pi sangs, manga's. Toch is het beter hier weinig te kopen. Er schijnt geen haven te zijn, waar men meer wordt afgezet dan in Port Said. Vaste prij zen bestaan er niet, dan In enkele grote warenhuizen. Een gouden ring met diamant „zelf gekocht van de koning sir", voor duizend gulden. Even verderop Is hij het koper en glas kwijtgeraakt voor een paar gul den. Waarom zou het ook niet pro beren? Goochelaars van 10 jaar en ouder, geldduikers alleen zilvergeld handelaars en dieven krioelen om je heen. Met veel schelden en schoppen over en weer kom je van hen af om even verderop weer in een dergelij ke situatie te verkeren. Het blijkt echter, dat deze Egyptenaren beter kunnen schelden dan een Hollandse zeeman. In de stad 's Middags gaan we aan waL De dames-passagiers onder geleide van de bemanning, iets wat wel nodig blykt te zijn. De stad Port Said i3 zeer regelmatig gebouwd. Elkaar lood recht kruisende straten met grote vierkante warenhuizen zonder da ken, vooral bij de haven. Hier is dan ook de Europese wijk. Een prachtige boulevard met palmbomen loopt langs de gehele haven. Alle huizen en win kels zijn wit gekalkt, zoals overal in de warme zone. Ons eerste doel is Simon Artz, een van de rijkste mensen ter wereld, die in alle mogelijke dingen handelt; zo wel schoenlak als Amerikaanse auto's Zyn zaak in Port Said is een verkwikking. Men kan hier winke len zonder lastig gevallen te worden door grote zwermen Egyptische straathandelaren. De winkel is geheel Europees ingericht, on alles is er te koop. De bedienden staan ons te woord in het Hollands, als onze na tionaliteit blijkt. Waar worden zulke grote hoeveel heden Karei I sigaren aangeboden? Toch is alles peperduur, vooral als je in Hollands geld betaalt. Beter kun je in het Egyptisch deel van de stad kopen, hoewel de kans om afge zet te worden daar wel heel groot is. Nog beter is het dan ook om ev. inkopen te doen in bijv. Aden, Bom- bay, Singapore, Bangkok of Austra lië. Bij het vallen van de avond Wij doen iets wat ons zeer is af geraden n.1. het betreden van het Egyptische deel van de stad. „Out of bounds" voor de Engelse militairen. Hier krioelt het,van de Egyptenaren die allen op je afspringen. Het is een geweldig geschreeuw, vechtpartijtjes onderling, wie toch wel deze onnoze le vreemdelingen mag afzetten. De politie-agent kjjkt grijnzend toe. Bij hem hoef je niet aan te kloppen om hulp. De politie is hlpr al even cor rupt als de bevolking zelf. Al je kracht heb je nodig om uit deze kluwen van rakkers te geraken. Onze terugtocht Is een ware vlucht.' Een Engelse legerauto brengt ons weer in de haven. Er is iets gaande, te oordelen naar grote massa's bruintjes en geloei. Dan zien we een grote Franse passagiersboot liggen. Een nieuwe prooi... 's Avonds aan boord hoort men en thousiaste verhalen. Goed beschouwd echter blykt meer dan de helft der bemanning iets te zijn kwijtgeraakt. Het is ondertussen donker gewor den en wat rustiger. haven biedt nu een prachtig gezicht. Alle boten zyn fel verlicht. Telkens vertrekken boten het Suez kanaal in, een fel schijnende lamp op de boeg. Van de walkant bereikt ons nog steeds het geschreeuw van de duizen den bruine kereltjes in hun vuil witte „nachtjaponnen". Auto's sui zen langs de boulevard. Grote licht- reclame's hoog in de lucht. We on derscheiden tussen vele anderen: Phi lips, KLM, Mij. Nederland. Het waterbootje stampt nog altijd z'n zoete water in de grote reservoirs van onze boot. Zo /nu en dan een commando op de gangway of een schreeuw als er een rat naar boven rent. Eén uur 's nachts wordt het anker gelicht en even later vaart het schip het Suez kanaal in. Port Said is al gauw een lichte streep achter ons. Aan weerskanten nu de hoge wal kant van het kanaal. Hier en daar het silhouet van wat palmbomen rond om een huis, een kanaal met een fellah, nog wat huizen en verder niets dan woestijn. Daarboven de maan... Dit alles vergeet men niet licht. Morgen in Suez... Aandacht verdient intussen, dat do kampioen begin September naar Span je vertrekt om deel te nemen aan de wereldkampioenschappen biljarten. Derhalve: wie het eerst komt, het eerst maaltl Veertien volle zonnedagen Veertien nachten muggenlast, r Veertien dagen lekker eten, Veertien dagen echt te gast! Veertien dagen heerlik baden In het zoute, zilte nat, Veertien dagen lekker lui'ren... 'k Heb het allemaal gehad! Veertien dagen kindermeisje, Keukenmeisje, knutselaar, Veertien dagen doe je dartel, Voel je je weer achttien jaar. Veertien dagen zonder zorgen, Wat je wenste werd besteld; Nu, na veertien dagen weelde, Veertien dagen zonder geld! Veertien dagen fyn genieten, Van N.Hollands duin en strand, Veertien dagen met vacantie In je eigen mooie land. Veertien dagen volle vryheid, Die je nu pas goed waardeert; Veertien vogelvrye dagen Waar j' een heel jaar weer op teert NICO SPLINTER Hoe dacht uw buitenlandse gast over Nederland Het vacantieseizoen loopt ten einde. Door uitwisseling of anderszins- zyn vele buitenlanders dit jaar te gast ge weest bij Nederlandse families. In vele gevallen werd een goede band gelegd. Het is tot deze Nederlandse gasthe ren, dat de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenver keer (A.N.V.V.), Parkstraat 38 te 's-Gravenhage zich wendt met het ver zoek haar behulpzaam te willen zijn bij een enquête inzake grieven en wensen van algemene aard, welke zij van hun buitenlandse gasten met betrekking tot hun verblijf in Neder land mochten vernemen, teneinde hier mede door de desbetreffende instan ties rekening te doen houden voor volgende jaren. Men wordt verzocht bij opgaven te vermelden indien bekend natio naliteit, beroep en leertijd van de be trokken buitenlander; in ernstige ge vallen zal opgave van diens naam en adres op prijs worden gesteld. De desbetreffende opgaven zullen als strikt vertrouwelijk worden be handeld. LAND- EN TUINBOUW RHIZOCTOMA IN AARDAPPELEN De laatste ttjd kan men in o ia alle bladen lezen, van hoe groot be lang de export van goedgekeurde pootaardappelen wel is. Inderdaad wordt hierdoor de viezen gezorgd, welke on.» rand dringend hodig heeft. Als het kan moet dit zo o.j.cn, en alles moet dan ook in het wik gesteld worden, om ons pooigocd af te leveren, wat aan alle eisen ruim schoots voldoet. Het is vrijwel zeker, dat er nog meer kon worden bereikt, wanneer iedere verbouwer zich hield aan de voorlichting op dit gebied en wij den ken aan de ontsmetting van het pootg'oed tegen Rhizocton' Weliswaar wordt de ba»trtjdng te gen Rhizoctonia in bepaa;- stre ken van ons land algemeen toegepast maar dat is lang niet voldoende. Wanneer iedere pootgoedteler zfjn pootgoed zou ontsmetten tegen Rhi zoctonia zouden er nog veel meer percelen zyn goedgekeurd, derhal ve zou het nog meer deviezen ople veren. Daarom ia en blyft ons advies, ontsmet uw pootaardappelen. x Het nieuwste modesnufje uit Amerika toont U deze foto. Een zeer goede radio, die door de dames als band tasje gedragen kan worden.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 6