Moord onder getuige" Wij Dolcie Durf in „Boris Baal duikt op" De buitenlandse dienst RADIO SNEEKWEEK voor duizenden een ideale vacantie LAZEN IN: Bezitsspreiding Ook „Gooise Klanken" houdt zich naar aanleiding van de door de minis ter ingestelde commissie bezig— met het probleem aan de bezitssprel- ding. Het blad behandelt in dit ver band het aandeel in de winat, dat btf sommige ondernemingen de arbeiders genieten en zegt er dit van: Men moet de betekenis van een dergelük idee niet overschatten en het is meer van psychologisch, dan van practisch belang. In ver schillende ondernemingen wordt dit systeem reeds jaren toegepast en krijgen de arbeiders en emplo- yé's jaarlijks een zeker aandeel in de winst. Dit. blflft evenwel van ondergeschikt belang ten op zichte van het totale loon en heeft het karakter van een gratificatie. Het zou ook niet goed zijn als een onderneming deze winstuit kering aan het gehele personeel hoog zou kunnen opvoeren, want dat zou een bewys zyn, dat er te veel winst gemaakt wordt. Men moet het idee dan ook in de eer- ste plaats zien als een poging om de arbeider met het oog op zijn aandeel in de winst een verhoog de belangstelling in z'n werk te ge ven, hetgeen de onderneming als zodanig weer ten goede komt. Dat er nu werkelijk een belangrij ke bezitsspreiding uit voort vloeit, is uitgesloten. Dan iykt ons de ouderdomsvoorziening van Min. Drees van oneindig grotere soci ale betekenis. Weg met de vrees Het maandblad „De Federalist", «chryft over de vrees, die altyd een slechte raadgever is. Ook wanneer het gaat om het „communistisch" ge. vaar. dat velen thans slapeloze nach ten arhtjnt te bezorgen. Het oordeel van de schrijver over het communis me is het onze niet, doch wij nemen gaarne het slot van zijn betoog over: Vrees voor het communisme is dan ook niet nodig, doch wel behoed zaamheid. 't Communisme behoeft een geschikte voedingsbodem, om virulent te worden, honger, ge- brek aan vooruitzichten, werk loosheid. In een sfeer van wel vaart gedijt het niet. Kan er voor gezorgd worden, dat het werk van herstel en ver- nieuwing overal krachtig ter hand genomen wordt, dan is er zoveel behoefte aan arbeidskrachten en materialen, dat het communisme tot een ongevaarlijke utopie wordt Maar om d°.t te bereiken is het nodig de belemmeringen weg te nemen, die de loop der goederen en atbeidskrachten naar de plaat sen. waar zjj nodig zijn belem meren en vertragen. Arts en socialisme - Over het probleem van de arts en het socialisme schrijft do heer P. Wirdum in het maandblad van de Party van de Arbeid „Socialisme en Democratie" een interessant artikel, waarvan wij hier de conclusie over- nenjen „Samenvattend meen ik te mo gen concluderen, dat het socialis me samenhang vertoont met de ontwikkeling vpn het denken, ook in de geneeskunde. Als wjj het be schouwen als een stroming, die door reguleren van de samenle ving tracht de individuele ontwik keling tot zijn recht te laten ko men. moeten wij medici er in ons streven naar een optimale gezond heid belangstelling voor hebben; aan de andere kant kunnen wij door onze kennis van het Individu b\j de bezinning over de grondsla gen van het socialisme en bij de bevordering ervan waardevolle gegevens verschaffen, terwijl in een socialistisch georganiseerde maatschappij zeker rekening ge houden moet worden met de ge dachten van de medici, die een te genwicht kunnen vormen tegen een mogelijk al te z"er op de sa menleving als geheel gerichte ge dachtengang van andere specia listen." Haidzeil-Woensdag een 131-jarige traditie en aanleiding tot het watersport festijn -riezen „op eigen terrein" nog ongeslagen UREN. DIE MAAR DUREN EN UH BED WORDT EEN PIJNBANK U kent dat. Door die zangerige Rheu- matische pijnen, nachten van hanewa- ken, draaien en wentelen, van links naar rechts, voor en na. Maak daar toch ccn einde aan! Neem Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kru schcn heelt een wondere weldadige werking. Dat komt omdat Kruschen Uw bloed sneller doet stromen en het zuivert van schadelijke zuren, die nu oorzaak zijn van Uw lijden en Uw pijn. Vraag Kruschen Salts bij uw Apothe ker of Drogist. (Adv.). KKANl) IN VEILING TE 's-GRAVENZANDE Gistermiddag omstreeks half vijf is brand uitgebroken in het veilingge bouw tc 's-Gravenzande. Het vuur greep snel om zich heen. Do brand weer uit 's-Gravenzande werd bij het blussingswerk geassisteerd door de brandweerploegen uit Monster, Naald wijk. Honselerdijk. Maasdijk cn de marinebrandweer uit Hoek van Hol land. Toen men tegen acht uur des avonds de brand meester was, bleek, dat het dak totaal verbrand was. ter wijl de hallen zelf nog grotendeels in tact waren gebleven. Ongeveer tien ton tomaten en een partij kratten gin gen verloren. Verzekering dekt de schade. Aan alles komt een einde, ook aan do Sntiekweek. Zes dagen lang heb ben zeilers uit het gehele land elkaar om de eer èn de prijzen bevochten en duizenden Sneekenaren en „bui tenlanders" zUn getuige geweest van dit evenement. Degenen, die hun va- cantie deze week aan het Sneeker Meer hebben doorgebracht, hetzy in een boot, hetzy op het land. zullen er geen spyt van gehad hebben. Kon 't andere jaren soms danig spoken, de weergoden zyn thans wel uitermate gunstig gezind geweest. De inwoners van Sneek verteilen van de wedstrijden van het vorige jaar, toen op een dag zo'n wolkbreuk losbarstte, datzij geen tien meter ver meer konden zien! Of van 'die beruchte Sneekweek 1938, toen een windhoos in luttel© seconden 30 tot 40 bootjes van allerlei grootte en klasse deed kapseizen en talloze an deren schade aan tuigage en zeilen berokkende. Is het dan wonder, dat dit jaar opgetogen waren en daf de gesprekken steeds weer hierop te rug kwamen? En de vele .vreemde lingen, die hier kwamen en 'in de avonduren vertier zochten in het aar dige stadje, stemden er grif mee in. Maandagavond kromp de wind naar het Noorden en stapelwolken vertoonden zich aan de horizon, zo dat menigeen uit volle overtuiging verandering van weer voorspelde. Maar zoals by vroegere dreigingen ging ook dit vooAy en de volgende dag scheen de zon weer als de we ken tevoren. En daarmee was weer eens bewezen, dat, als je brood eet, je geen profeet moet spelen! De elfde Sneekweek Met een onderbreking in 1943 en 1944 is dit sinds 1934 de 11e Sneek week. Deze week is feiteiyk ge groeid uit een zeer oude traditie, n.1. de hardzeilwoensdag. Toen men het initiatief nam om deze hardzeildag tot een week uit breiden, ondervond dit aanvankeiyk veel tegenkanting en men stond erg sceptisch tegen over eén zo groots opgezette hatd- zeilery. Maar toen tenslotte de kogel door de kerk was. bleek'dat hiermee een zeer gelukkige greep was ge daan. Van heinde cn ver kwamen nu watersporters, die het vroeger voor één dag niet de moeite vonden „even" naar Sneek over te wippen om een wedstrijd te zeilen. Maar dat neemt niet weg, dat er voor de Sneekenaar toch nog maar één dag is die voor hen van byzonderc betekenis blijft. Dat is de Hardzeilwoensdag. In het Museum van de Scheepvaart te Sneek, dat kort voor de oorlog werd ingericht, in de oorlog onder dook en nu weer voor hét publiek is opengesteld, is nog een bladzijde origineel handschrift te zien van de de andere teams. Misschien hierdoor wedsfrgdbepalingen die voor één van de eerste Hardzeildagen werd opge steld. Een oude traditie. Al 131 keer is deze dag nu ver zeild en dat betekent een traditie. Aan deze traditie houdt men met Frie se hardnekkigheid vast. Zo kunnen we dan ook zien; dat op deze dag ve le winkels, kantoren en werkplaat sen gesloten worden. Ieder trekt met een eigen boot een huurboot of ander vaartuig naar de plassen en het start terrein. Duizend en meer bootjes kri oelen door elkaar en achter de start- lyn liggen tientallen motortjalken, vletten, zolderschuiten en wat verder maar varen wil voor ainker, overbe last met kgklustigen. Op het start- terrein zelf is er kermis: een zweef molen, de kop van jut, werp- en smgt tenten, worstelaars en muzikanten zorgen dat er afleiding genoeg is en velen laten deze dag het geld rollen. Friesland contra Holland Wat konden de organisatoren op deze dag beter, laten verzeilen dan de groepswedstrgd tussen de ploegen Holland en Friesland! Friesland, met zgn van ouds beste zeilers heeft dit jaar op de Kaag een nederlaag ge leden en dat moest gewroken worden. In de open wedstrgden hebben de Friezen ook de beste resultaten be reikt en hadden een goede kans op een overwinning. Maar direct na de staart scheurde een baan van het grootzeil van Klaas Vrolijk uit Sne?k en hg moest opgeven. Een tweede te genvaller was een aanvaring, die v. d. Weg had en hem uitschakelde voor deze wedstrgd. Maar ook de Hollan ders hadden een tegenvaller. Hofland moest gedisqualificeerd worden we gens protest van v. d. Wey. Holland kreeg de eerste dag de leiding met 27 tegen 22.1 punten. Donderdag stond er een straffe wind en dat bracht de Friezen al direct in het voordeel! By de aanvang leek het, of de Hollanders nog een goede kans maak ten. Van der Stem- startte als eerste en ook Hofland en Vial lagen in de kopgroep. Maar zij konden toch niet tegen het holle water op en al vrg spoedig zakten zg af. Van de Frie zen zeilde Hendriks uit Sneek een zeer goede wedstrgd en lag na een halve baan reeds aan de kop met achter zich de vier andere Friezen. Zo kon dus Friesland, ondanks een slecht begin, de traditie van een on geslagen team op eigen terrein pro longeren. Met 62.2 tegen 42 punten over beide dagen bleven zij onbe dreigd de meerderen. De Verenigingsteamwedstrijden voor de Valken-klasse was beide dagen tel eurstellend. Woensdag waren de eerste drie plaatsen onbedreigd voor de K.Z. „Sneek" die hiermee een zeer grote voorsprong veroverde op 49. De man die prof. Onsnor in zijn eigen huis had beslopen en hem met een zandzak zo'n gevoelige klap had toegebracht, stond vrolijk fluitend op het dek, bezig met het nakijken van het machinegeweer waarmee Baal's aanhangers zich zouden verdedigen „Arme politie, waar moet dat heen" floot hij op de wijze van „Toreador". Daardoor ontging hem dat Dokie Durf die al enige tijd had geloerd op zijn tenen naderbg kwam. De vrolijke flui ter voelde het stugge staal van een revolver in zijn rug. „Geen malle man netjes, vrind", zei Dokie Durf rustig. „Heb ik wat van je an", vroeg de man, verontwaardigd omdat hij werd lastig gevallen. „Nee, dat niet", antwoordde Dokie. „Maar ik* heb ook weinig aan jou zolang je op vrge voeten bent". Even later ging het mannetje, met een gezicht als de vermoorde onschuld en 'omwikkeld als een mummie, onder de hoede van prof. Onsnor in „de kluis".# ontmoedigd, verschenen Donderdag maar 8 van de 12 boten aan de start waarvan twee 4 minuten te laat. Al leen „Sneek" had een volledige ploeg waardoor dus de voorsprong nog gro ter werd. Noord sterker dan West Wanneer we nog iets van de resul taten van de open wedstrijden mo gen vermelden, moeten we beginnen met de opmerking, dat over het al gemeen de Noorderlingen in deze wedstrgden sterker hebben gezeild dan de uit het Westen komende zei lers. Vooral in de grotere klassen schgnen de Hollanders nog niet te gen hen op te kunnen. In de Drakenklasse waren slechts drie inschrijvingen, terwijl bovendien nog twee dagen geen opkomst was. Poorter uit Alkmaar was echter de beide anderen met zijn „Luchtloper" ruim de baas. Ook wanneer W. Ber- voets met de „Marian" uit Hoorn Woensdag geen pech met zyn fok ge kregen had zcu hg Poorter niet ge klopt hebben. Het is jammer, dat in Holland niet meer zeilers in de grotere klas sen zeilen zoals de 30 m2 of de 22 m2 klasse. Vooral de laatste steekt niet zo veel dieper dan een NN 16 m2 en kunnen dus ook in Holland gemakkelgk een goed vaarwater vin den. Wedstrgdzeilers gaan zich geen ander type boot aanschaffen wan neer zg er niet zeker van zgn, dat ook in die klasse wedstrgden in hun directe omgeving kunnen worden uit geschreven. Misschien dat contact tussen eventuele liefhebbers deze prachtige boten hen ook spoedig op de Hollandse wateren doet verschg- nen. op de aanstaande Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs Het is de wens van het bestuur der Koninklgke Nederlandse Jaar beurs, metterdaad by te dragen tot de bevordering van de export en daarmede tot het economisch heïstel des lands. Een van de bc- langrijkstc middelen, welke de Jaarbeurs tot dit doel ter beschik king staan, is de stimulering van het bezoek uit andere landen. Op ruime schaal is hiertoe een publiciteitscampagne gevoerd. Artikelen en advertenties zgn geplaatst in de vooraanstaande vaktijdschriften en dagbladen van vele landen; mededelingen en interviews hebben hun weg tot het publiek gevonden via de voornaamste buitenlandse zen ders en ook vanuit Nederland is door een speciale uitzending de A- merikaanse zakenwereld op de hoogte gesteld van het bg uitstek in ternationale karakter der Koninkiyke Nederlandse Jaarbeurs. Bo vendien zullen wederom de eerste twee dagen der aanstaande beurs, 9 en 10 September, in het bijzonder zijn gewijd aan de export (Ex- fc portdagen.) Paviljoen buitenlandse dienst De Buitenlandse Afdeling, verbonden aan het secretariaat der Jaarbeurs, houdt zich bezig, met alles wat be trekking heeft op de relaties met het buitenland. Tijdens de Jaarbeurzen is zij aanwezig in een speciaal pa viljoen, gelegen aan het Vredenburg te Utrecht, naast het Jaarbeursse cretariaat. Aldaar zijn alle diensten aanwezig, waaraan de vreemdeling bg zijn bezoek aan de Jaarbeurs be hoefte kan hebben. Naast de af£e- De zeilen wapperen en de ranke bolen glijden over het water ling, waar hg wordt ontvangen en waar zgn wensen worden geregis treerd, treft hij er een afdeling aat, welke de (gratis) toegangskaarten en ander drukwerk voor hem ver zorgt. Voorts kan hij er desgewenst alle inlichtingen ontvangen omtrent de dikwijls ingewikkelde kwesties en formaliteiten van import en export; hij kan er alle banktransacties ver richten, waartoe zijn verblijf in Ne derland hem aanleiding geeft en hij kan er voor het aanknopen van nieu we relaties handelsadressen ontvan gen. Evenmin ohtbreken afdelingen, die de vreemdeling voorzien van de voor zijn verblijf noodzakelijke rant soenbonnen en hem inlichtingen -ge ven op toeristisch gebied. Een snack bar completeert het geheel van faci liteiten, dat de buitenlandse bezoeker tgdens de Jaarbeurs in één pa viljoen verenigd ter beschikking staat. Andere faciliteiten Bovendien worden alle buitenland se bezoekers, zolang zij zich op de terreinen der beurs ophouden,be schouwd als gast van de Jaarbeurs, waardoor zy o.m. zijn'vrijgesteld van het betalen van entree. Zij ontvan gen een insigne, waardoor zij voor de belanghebbende standhouders dui delijk als bezoekers uit het buitenland kenbaar zgn. Een speciale exportcatalogus wordt tevens te hunnen "behoeve uitgege ven, waarvan de volledige tekst is opgesteld in de Franse en de Engel se taal. FEUILLETON door Anlhony 6erkeley „En. en dat doet u veronderstellen vroeg Judith. die zeer bleek geworden was en haar handen nerveus $amenklemde. „Op het ogenblik zwijg ik daar liever nog over", antwoordde mijnheer Chitterwick, „maar het is mogeiyk. dat deze ontdekking het gehele aspect van de zaak verandert". „U bedoelt." zei Judith bijna toonloos. ..dat Lynn's onschuld er door bewezen zou worden?" „Het zou voorbarig zijn. dat te beweren." „En wat denk jij er van. Mouse?" vroeg Judith. „Ik wr-t werkelijk niet. wat Chitterwick denkt antwoordde Mouse in de hoogste verbazing. „Ik merkte dc spiegel zelf op. en ik veronderstel, dat ook de misdadiger, die juffrouw Sinclair van het le ven beroofde, er in zal hebben gekeken. Maar de enige conclusie, die ik er uit kan trekken, is. dat hg een geboren dwaas moet zijn geweest." ..En dal was hij niet," waarschuwde mijnheer Chitterwick ernstig, „oh. noen! Verre van dat!" „Nu. wanneer u het ons niet vertellen wilt, zult u daarvoor wel uw goede redenen hebben," merk te Judith met wat vrouwelijke geprikkeldheid op. „En uw tweede ontdekking, wilt u die ook geheim houden??" „Neen, zeker niet," zei mijnheer Chitterwick haastig, een beetje geschrokken door haar ge prikkelde toon. „En dit punt is misschien even belangrijk. Terwijl ik buiten de lounge stond te wachten om de tijd, die de telefonische oproep in beslag had genomen, door te brengen, schoot het me te binnen, dat Pruisisch zuur, voor zover ik weet. een snelle uitwerking heeft." „Ach. zo!" knikte Mouse, die begreep, waar mijn heer Chitterwick heen wilde. „Kijk eens hier," vervolgde mijnheer Chitterwick terwijl hij de, tijd-tabel te voorschijn haalde, „de tijd, waarop ik de hand van de man boven het kopje van juffrouw Sinclair zag bewegen, taxeer de ik op veertien minuten over half drie; en toen ik over haar heenboog, op het ogenblik van haar overlijden dus, was het zes minuten over drie. Dat nuten; of. indien wij aannemen, dat het zeven mi nuten ;of, indien wij aannemen, dat het zeven mi nuten duurde, voordat zg haar koffie had gedron ken. een kwartier. Wel. ik weet. dat het van de toegediende dosis afhangt, of de dood onmiddellijk of na korten tijd intreedt. Maar een kwartier lijkt me in ieder geval onmogelijk." „Heel juist," gaf Mouse vol bewondering te ken nen. Club voor buitenlandse bezoekers Als nieuwe instelling zal op de 49e Koninklgke Nederlandse Jaarbeurs in de Kleine Standzaal in het hoofd gebouw aan het Vredenburg een Club voor buitenlandse bezoekers zgn in gericht In een welverzorgde, comfor tabel en artistiek ingerichte omge ving bestaat da&r voor de buiten landse bezoekers de gelegenheid hun correspondentie te doen, aan een lees tafel kennis te -»-«»«ien van edcr- landse en buiten;,,..use nieuwsbladen en tijdschriften en hun zaken te be spreken. Van het Secretariaat der Jaarbeurs zal regelmatig iemand aan wezig zgn teneinde de gewenste in lichtingen te verstrekken. Dat de di rectie der Jaarbeurs alles in het werk heeft gesteld om het verblijf der bui tenlandse gasten za aantrekkelijk mo gelijk te maken, moge blijken uit het feit, dat het interieur der Club is verfraaid met schilderijen, voor dit bgzondere doel door het Centraal Museum in Utrecht in bruikleen af gestaan. Toekomstplannen Tot nu toe heeft de zorg van de Buitenlandse Dienst zich bepaald tot de buitenlander, zolang hij voor zijn Jaarbeursbezoek in Utrecht verblijf hield. Het Hgt echter in de bedoeling om in de naaste toekomst deze ser vice reeds te doen ingaan op het mo ment, dat de vreemdeling uit zijn woonplaats naar Utrecht vertrekt Bij de huidige verkeersmoeilijkhe !en (te weinig plaats in boot of in, tekort aan comfort) zal ernaa. ge streefd worden, speciale faciliteiten te verkrijgen voor de bezoekers uit alle werelddelen. In een zeer nabyè toekomst hoopt men voor de Jaar- beursbezoeker speciale vliegdiensten te kunnen inleggen, speciale wagons of treinen in de internationale dienst regeling op ta nemen en een aantal hutten op de transatlantische sche pen voor Jaarbeursbezoek te reser veren. De hindernissen, welke de definitieve uitvoering dezer plannen thans nog ontmoet, zgn vooralsnog gelegen in de schaarse beschikbaarheid van transportmateriaal. Niettemin hoopt de Koninklgke Nederlandse Jaar beurs (internationaal) binnenkort haar buitenlandse service niet meer te fyoeven beperken tot het Verblgf van de vreemdelingen te Utrecht; de ze service zal hem vergezellen van af het ogenblik van vertrek uit zijn woonplaats tot het moment, dat hij ir na gedane zaken terugkomt. Het Nederlandse exportbelang moge er wel bij varen! „Maar ik moet nog even nagaan, door welke do sis juffrouw Sinclair vergiftigd is. Tijdens de lijk schouwing is daarover rapport uitgebracht" „Dat J^an ik wel vertellen," zei Mouse en haalde een notitieboekje te voorschijn. „Dokter Ridley, die als getuige gehoord is, verklaarde, dat naar zijn mening de dood door vijf gram Pruisisch zuur veroorzaakt moet zijn." „Dat lijkt me een grote dosis," zei mijnheer Chitterwick, „ik zal er in ieder geval eens de vak litteratuur op naslaan, die ik thuis heb. Dit is zeer interessant." „Ik begrijp er niets van," zei Judith, die vol ver bazing had zitten luisteren. „Indien het juist is, wat u zegt, kan de man jfcffrouw Sinclair toch niet vermoord hebben." „Dat is ook het eigenaardige," gaf mijnheer Chit terwick toe. „Maar het is jatuurlijk mogelijk, dat...." w „Dat hij haar bewoog de koffie niet direct op te drinken," viel Mouse in, „is dat niet waarschijn lijker?" „Inderdaad," antwoordde mijnheer Chitterwick, „dat is ongetwijfeld de juiste verklaring. „Hij wil de natuurlijk niet, dat zij tijdens zijn aanwezigheid zou sterven. Daarom zal hij op een gunstig ogen blik aangeraden hebben, haar koffie te drinken en onmiddellijk daarop vertrokken zijn." „Dan is dit punt ten slotte niet zeer belangrijk, gaf Judith te kennen. (Wordt vervolgd). UITZENDINGEN DONDERDAG 28 AUG. 1947 Hilversum I - 301 m. - Nieuws om 7, 8, 13, 19, 20 en 22.30 uur. KRO - 7.30 Morgengebed; 8.15 Pluk de dag; 9.00 Ochtendconcert; NCRV 10.00 en 10.45 Gram.muziek; 10.15 Morgendienst; KRO 11.00 De Zonnebloem; 11.45 en 12.03 Pianore- citel; NCRV - 14.00 Organolasextet; 14.40 Causerie voor de vrouw; 15.00 Blaaskwintet; 15.25 Werken v. Mo- zart; 16.00 Bybellezing; 16.45 Hobo recital; 17.30 Omroeporkest; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.15 Hoe staat het in Indië? 19.30 Het actuele ge- \uid; 19.45 De Regeringsvoorlichtings dienst; 20.15 De NCRV vacantie- tournee; 21.00 Toespraak; 21.15 De vaart der volkeren; 21.50 Met band en plaat voor U paraat; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Engelse kamer muziek; 23.45 Don Kozakkenkoor. Hilversum II - 415 m. - Nieuws om 8, 13, 18, 20 en 23 uur AVRO - 7.30 en 8.15 Gram.platen; 8.45 Symphonie van Mozart; 9.15 Morgenwijding; 9.35 Arbeidsvitami nen; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Ensemble Jetty Cantor: 1135 Dvo- rakprogramn 12.38 Metropoleor kest; 13.15 Renovaseptet; ".00 Cel lo en piano; 14.30 Kaleidoscoop; 17.20 Wat wil je worden?; 18.15 Sport- praatje; 18.30 The Skymasters; 19.30 Aan de Shannon, 20.05 Met de microfoon bg20.15 Raaio-Phil- harmonisch orkest; 21.15 Een kwes tie ,fan motieven, hoorspel; 21.50 The Romancers; 22.30 In de schijnwer per; 23.15 Gram.muziek.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2