Waardige, rustige eu feestelijke viering van koninginnedag Dokie Durf in „Boris Baal duikt op" Alkmaarse sportdag Sintelbaanraces Alkmaar Veilingen-markfen DISTRIBUTIE? AGENDA Carillon-spel, muziek en sport, kinderzang en vuurwerk trokken duizenden bezoekers Op een waardige, rustige en toch feestelijke wijze heeft Alkmaar giste ren zijn Koninginne-dag gevierd, in volledige overeenstemming dus met 't verzoek van H.M. zelf, om geen bijzondere drukte te maken bij deze viering van Haar verjaardag, die inderdaad ook valt in een van de meest tragische episoden uit ons nationaal bestaan. Het valt te betwijfelen, of een ieder doordrongen is van de tragiek van deze dagen, en of dus dit besef wel het karakter van de feestviering bepaalde, maar een feit is het, dat aan het Koninklijk verzoek voldaan werd. Reeds bü het aanbreken van de dag van de 31ste verkregen Alkmaar's straten en pleinen hun fleurig aanzien door het rood-wit-blauwe dundoek, dat uit vele huizen en gebouwen wapperde. Groen- en erepoorten bleven echter achterwege, en, uitgezonderd het vuurwerk op het Sportpark, had deze Zondag geen accent van feestviering. Daarvoor was de 1ste September Zomerije, zoals wij '{welhaast niet anders meer kennen September, perste herfstmaand! Het zonnetje dacht er niet aan, om zijn hegemonie reeds prijs te geven en dus ging het even stralend en oranje-kleu rig op als 't reeds sinds maanden in deze meest zomerse aller zomers ge daan had. 't Kwam niemand ongelegen behalve de buitenman, die mis schien eerst feest gehad zou hebben wagneer het feest verregend was. Er waren reeds heel wat stadgeno ten uit de veren, toen het uur van acht aan onze klokken het sein gaf tot lui den. Een half uur lang beierden ze, de bronzen mantels van de Grote Kerk en haar kleinere zusters, zij rie pen de langslapers wakker en zonden 't gezang van hun stemmen over de daken der binnenstad en over de hui zen van de buitenrand, waarvandaan de wind ze meenam en verder voerde in 't land, tot de eenzame boerderijen en de huisjes der dagloners. Zo kwam een ieder, jong. en oud, rijk en arm, het weer te weten: de stad wacht me om het feest te vieren van de verjaar dag der Koningin. Carillonconcert en aubade der kinderen 't Carillon van de Waag stemde af op de verwaaiende klanken der klok ken. toen deze zwijgen gingen en zond zijn jubeltonen hoog de ijle, blauwe lucht in. De beiaardier, de musicus met „boks- handschoenen", liet ons mooie carillon zingen zo luid en zo goed als het tot zingen maar in staat is Cornelis Jonker volbracht hetzelfde met zijn kinderkoor van de hoogste klassen der lagere scholen een half uur later, in de Langestraat voor het stadhuis. Honderden kleinere en grotere kin deren genoten van deze aubade, die de leden van Alkmaar's raad en het Voor de Alkmaarse sportmiddag, waar een voetbalwedstrijd tussen twee Alkmaarse elftallen werd gespeeld en enkele wielerwedstrijden verreden, be stond een behoorlijke publieke belang stelling. Voetbal Tegen alle verwachtingen in werd in de wedstrijd behoorlijk gespeeld, dit ondanks het feit, dat deze twee elf tallen uit Alcmaria, de Boys, Randers en A.F.C.-spelers waren samengesteld en dus niet op elkaar waren inge speeld. De spelers van Randers en AFC vie len op enkele uitzonderingen na in het geheel niet uit de toon, integendeel, de rechtsback van de Randers, Temming, was een der beste achterhoede-spelers van het veld. Ook Heinis van AFC verrichtte, vooral na de rust vaak goed werk en het had vaak de schijn dat de vleugel de Buijzer, Heinis en Untied reeds maanden samen in een elftal speelden. De beide doelverdedlgers. Kramer cn Brouwer deden weinig voor elkaar on der hoewel Brouwer driemaal het na kijken kreeg waaraan hij echter prac- tisch geen schuld had. Kramer werd eenmaal gepaseerd en wel doorde Ran- ders-midvoor Teigler die in dit mil- lieu wel enigszins uit de toon viel. Helderman van Alcm. debuteerde als spil en deed dit lang niet onverdien stelijk. Tussen Krul en Metselaar, de beide Boys-backs, zagen we Mulder van Alcmaria als., stopperspil en he' wil ons voorkomen dat zijn spel aan merkelijk beter was dan gistermiddag in de vriendschappelijke wedstrijd te gen Gouda. Wielerwedstrijden De wielerwedstrijden vingen aan met een klassementswedstrijd in vier klassementen. Winnaar werd hier van Gelder, die tijdens de Nederlandse sprintkampioenschappen voor ama teurs op de derde plaats eindigde. In de wedstrijd over 15 ronden be wees hij nogmaals over behoorlijke sprintcapaciteiten te beschikken en won ook deze wedstrijd onbedreigd. De Alkmaarder Leo de Booij zag xich met enkele meters voor de eind streep door Kuilman van de derde plaats verdrongen. De militaire dienst is aan Leo niet ongemerkt voorbij ge gaan en hij heeft dan ook veel van *ljn snelheid ingeboet. Vervolg zie pag. 4) Oranjecomité van het bordes af in ont vangst namen. De Postharmonie, die thans voor 't eerst na het overlijden van haar voorzitter de heer W. A. van Houten weer als korps in ons stads beeld was verschenen onderlijnde krachtig met slagwerk en instrumen ten het fors gezongen Wilhelmus, dat het slot vormde van deze ochtendlijke zanguitvoering. De kinderen zij za gen .er recht feestelijk uit met hun oranje-strikken en sjerpen werden na afloop onthaald op een versnape ring in het raadhuis, het muziekcorps marcheerde af met een pittige mars en zoog de bevolking van trottoir en weg dek met zich mede. Ook de andere corpsen die onze stad rijk is, trokken des morgens door de straten en van twaalf tot een werd een tweede carillonconcert gegeven. „THE KILIMA HAWAIIANS" IN HET GULDEN VLIES Voor het eerste optreden na zijn tournee door Indië vond het gezel schap „The Kilima Hawaiians" Zater dagavond een overvolle zaal van 't Gulden Vlies. Het programma was, zo als men van deze populaire variété- groep slechts verwachten kon: uitste kend verzorgd en berekend op een maximum aan succes. De krachten, die de verschillende onderdelen van het programma uitvoeren, zijn alle van ongeveer gelijke sterkte; John Kloos, de conferencier, kent zijn vak even terdege als een Charles Ray, de „ko mische acrobaat". In imitatie-kunst bleek Fred and Lady Alister een waar meesterschap bereikt te hebben; in het goochelen werd iets nieuws gebracht door het duo The Fleski's, dat de toe ren al dansend verrichtte. Maar het melodieuze Hawaiian-instrument do mineerde; de Zuidzeemelodieën en de cowboy-songs werden met geestdrift tig applaus beloond. „De kleren maken de man" luidt 'n oud gezegd. Men zou niet kunnen be weren, dat zonder hun prachtige dé cors en het effect van de wisselende belichting de Kilima Hawaiians niet tot het verzorgen van een goed pro gramma in staat zouden zijn maar dat zij de waarde van dat oude gezeg de beseffen, komt het romantisch ac cent van de uitvoering zeker zeer ten goede. Ook Zondagavond kon Alkmaar nog van de kunst dezer artisten genie ten. BENOEMD Onze plaatsgenoot Siem Koeten is met ingang van 1 September be noemd tot hoboïst van de Arnhemse Orkestvereniging. VALPARTIJ MET DODELIJKE AFLOOP Tijdens de motorraces van j.L Zaterdag heeft zich een ernstige valpartij voorgedaan, waarvan de Engelse gast Jack Ladd het slachtoffer is gewor den. Het gebeurde in de finale van de 500 c.c. senioren, die in het pro gramma als nummer 13 stond vermeld. Voor de aanvang van deze finale was er een welhaast tastbare spanning bij publiek en renners te bespeuren, zodat het niemand verwonderde dat er driemaal moest worden gestart. De derde start was eindelijk goed en dicht op elkaar vertrokken de renners. Kops was het snelste weg. gevolgd door J. Bosman, terwijl Jack Ladd en Buddi King de zesde en achtste plaats bezetten. Basman, die deze middag reed als de baarlijke dnivel zelf, had bij het ingaan der tweede ronde de kop genomen met achter zich Kops en onze stadgenoot D. de Geus. Jack Ladd had zich op de vierde plaats genesteld i er wijl King nog in de staart van 't peloton zat. In de vierde ronde uerdGeus door Ladd gepasseerd en in deze volgorde ging het op de laatste ronde af. het was in deze ronde dat Ladd kwam te vallen doordat hij de voorlaatste bocht te krap nam en bij het uitgaan der bocht slipte. De Geus en de Rijk konden nog juist passeren, y doch jammer genoeg zagen Iesberts cn King hiertoe geen kans met ptf gevolg dat Ladd tweemaal achter elkaar werd overreden. De ambulance13 van het Rode Kruis en Dr. van Gilse waren ogenblikkelijk ter plaatse, docli hoewel de levensgeesten nog niet geheel waren geweken, liet het zich aan zien dat de toestand van Ladd vrijwel hopeloos kon worden genoemd. Wei nige minuten nadat hü naar het Centraal Ziekenhuis was overgebracht is hij dan ook aan zijn bekomen verwondingen overleden. van zich lieten zien. Biard die niet Nummer 13 ongeluksnummer De Engelsman Jack Ladd het slachtoffer Junioren 250 c.c. De eerste manche in deze klasse werd een duidelijke overwinning voor Simons in de goede tijd van 2.10 min. Ondanks het feit dat hij met de start zeer slecht weg ging. liep hij ziender ogen in op de leider, N. Kroes en een ronde voor de finish had hij de kop genomen om deze niet meer af te staan. Meer spanning bracht de tweede manche, w^pr Steutel, Metselaar en Draaijer elkaar geen duimbreed toe gaven. Uiteindelijk was het Sleutel die met miniem verschil op Metselaar als eerste door de finish ging. 1 H. M. Steutel, A'dam, Jap 4 pt.; 2 M. Metselaar, Limmen, Velocette 6 pt.,; 3 N. Kroes, Den Haag, Batavus 8 pt. Junioren 350 c.c. Ook hierin startte onze streekgenoot Metselaar en zag kans alle drie de manches te winnen, waardoor hij te vens tot senior werd gepromoveerd. De eerste manche won hij gedecideerd en er was dan ook alleen maar spanning in de strijd om de tweede en derde plaats tussen v. d. Poel en Berkman nadat v. Marle die aanvankelijk in tweede positie had gelegen was komen te vallen. In de beide andere manches kreeg Metselaar de overwinning niet cadeau. Berkman viel steeds hevig aan *en vooral in de laatste manche steeg de spanning ten top toen Metselaar twee maal van de kop werd verdrongen. In de voorlaatste bocht nam Metselaar de leiding weer over en ging met enkele meters verschil op Berkman door de finish. 1 Metselaar, Limmen, Velocette 3 pt!; 2 Berkman. Monster, Velecotte 7 pt.; 3 G. v. d. Poel, Amstelveen, Velocette 9 pt. Junioren 500 c.c. Jansen leverde een goede prestatie door slechts in twee manches mee te rijden en ondanks dit feit, door twee overwinningen in de overige manches, als tweede in het totaal klassement te eindigen. De eerste manche werd over tuigend door Biard gewonnen. Bis- schops en Arnoldussen leverde om de tweede plaats een vinnige strijd en het was daarom zo onbegrijpelijk dat deze rijders in de andere manches niets over een snelle start schijnt te be schikken, kwam in de laatste ronde naar voren doch zag geen kans om Jansen, die de gehele rit aan de kop had gelegen, te passeren. De laatste manche werd door Jansen op zeer be sliste wijze gewonnen. 1 Biard 6 pt., 2 Jansen 8 pt., 3 Kreuk niet 10 pt. Senioren 350 c.c. Iesberts en Bosman hadden in deze klasse niet ingeschreven en v. Aart- sen en Hartman ontbraken op het ap pèl in verband met hun tijdelijke schorsing, zodat de uitslag een open vraag was. Doordat Thijsse in de eerste rit kwam te vallen werd hij voor de to taal-uitslag vrijwel uitgeschakeld, hoe- welohij kans zag om in de tweede en in de laatste rit op de derde plaats te eindigen. De strijd ging nu hoofdza kelijk tussen Cordang en H. de Rijk. In de eerste manche ging Cordang slecht van start zodat hij bij het in gaan der tweede ronde in de vijfde positie lag. Hierna kwam hij sterk naar voren en bij de volgende ronde nam hij de kop, die hij niet meer af stond, gevolgd door Thijsse, de Rijk en Buur. In de laatste ronde slipte Thijsse uit de bocht waardoor de Rijk en Buur resp. de tweede en derde plaats bezetten. In de tweede manche was het Baas die de spanning bracht en met slechts 1/10 sec. verschifl achter Cordang binnen kwam. Het zag er naar uit dat Cordang ook de laatste manche zou gaan win nen. Hij had een snelle stareen lag verschillende ronden met ruim ver schil aan de kop. Uit vierde positie kwam de Rijk echter naar voren om in de laatste bocht binnendoor te pas seren en Cordang met enkele meters verschil te slaan. 1 P. Cordang, Swalmen, Eijsink 4 pt.; 2 H. de Rijk. Nw. Amstel, Jason 7 pt.; 3 O. Baas, A'dam, Jap 13 pt. Senioren 500 c.c. Eindelijk kwam dan de wedstrijd, waarnaar allen hadden uitgezien en die zo'n tragisch verloop zou krijgen. Eerste serie: Hierin startten o.a. Jack Ladd, Boef, Bisschops en onze stadge noot de Geus. De Engelsman J. Ladd verloor enkele meters na de start zijn stofbril en waarschijnlijk is dit wel de reden geweest dat hij als vijfde door 54. „Ha, die Boris!" riep de detec tive, toen hij Baal van achteren was genaderd. De aarts-misdadiger draaide zich met een ruk om. Zijn ogen puil den naar voren, zijn sterke gebit knar ste als een ko'fiemolen. „Onmogelijke bril!" riep Boris en schoot plotseling naar voren als een duveltje uit een doosje. Het rechterbeen van de mis dadiger werd met een ongelofelijke snelheid opgeheven. De zware laars trof Dokie's hand. De revolver van de detective vloog met een boogje de lucht in en kwam een eind verder op het dek terecht. Aan wiens kant ge ook staat, lezer, wij moeten toegeven dat Baal een deskundig vechter was. Voordat de detective zich had hersteld voelde hij de zware handen vanNie kaalhoofdige als schroeven om zijn keel. „Geen grapjes met oudere heren, meneer", zei Baal sarcastisch, terwijl zijn handen niet loslieten. ONGEVAL IN KINDER DRAAIMOLEN Vrijdagmiddag is een 59-jarige vrouw, die met een 3-jarig meisje 'n bezoek aan de „kinderscheepjes-wa termolen" bracht, uit een schuitje gevallen. Zij kwam met haar hoofd tegen een lat van de inrichting te recht. Zij liep een hoofdwond op do kwam er overigens goed af. Het kind was zoekgeraakt, maar werd spoedig teruggevonden. Tram naar Warmenhuizen uil de diensi Er is grote kans op, dat van 4 Oc- tober a.s. af het trammetje van Alk maar naar Warmenhuizen zo lang als het winterseizoen duurt, niet weer lo pen zal. Op de voorlopige dienstrege ling* die in hoofdzaak ook de defini tieve zal worden voor na die datum, komt het trammetje reeds niet meer voor. Dit bericht zal hen. die belang hebben bij een regelmatig vervoer naar Schoorl en Warmenhuizen. wel alarmerend werken immers, in de winter kan men in die contreien een geregelde verbinding met Alkmaar wel heel slecht missen. Men behoeft zich echter niet al te ongerust te ma ken: éls het trammetje deze winter op stal zal gaan, dan zullen óf meer autobussen van de NACO ófwel bus sen van de Spoorwegen zelf de dienst op peil houden. OVER DE GRENS GEZET Een vreemdelinge van Hongaarse nationaliteit is door de politie we gens minder goed gedrag (zij had o.a. diefstal op haar geweten) over de grens geleid. Haar verblijf In Ne derland was door de Rijksvreemdclin- gendienst niet langer toegestaan. JUBILEA AAN DE AMBACHTS SCHOOL Vanmiddag worden de heren J. C. Th. van Engelen en J. Wiegers, die beiden hun 25-jarig jubileum als le raar aan de Ambachtsschool herden ken, officieel gehuldigd. Op deze ge beurtenis komen wij morgen nader terug. MODDERBAD HAD ERNSTIGE GEVOLGEN Naar wij uit goede bron vernemen, is de toestand van de heer F. de L., die Vrijdagmiddag bij zijn woning aan de Bergerweg in een modderkuil te recht kwam en met een gebroken been in hit St. Elisabethsziekenhuis werd opgenomen, zeer ernstig. Er hebben zich complicaties voorgedaan tenge volge van dit ongeluk. Men vreest voer zijn leven. HINDERWET Bij besluit van 28 Augustus 1947 is aan de heer A. G. de Kort, alhier, vergunning verleend tot het uitbrei den van de moffel-, nikkel- en chroominrichting door het bijplaat sen van een electromotor van 4 PK voor het aandrijven van een afzuig installatie in het perceel Lindenlaan nr. 50, alhier. Een afbeelding van het monument, dat Vrijdagmorgen ter nagedachtenis voor wijlen dr. Haverkamp op de Algemene Begraafplaats te Alkmaar is onthuld. de finish ging. Van meet af aan lag Boef aan de kop en won de rit ge decideerd in de uiterst snelle tijd van 1.48.1 sec., Kops en Bisschops duel leerden om de tweede plaats ivelke strijd door Kops werd gewonnen. Met enkele meters achterstand kwam de Geus als vierde door de finish waar door hij zich nog juist in de finale zag geplaatst Tweede serie: Hier waren de favo rieten, Buddi King, Bosman en Ies berts en inderdaad bezetten deze rij ders dan ook de drie .eerste plaatsen. King startte goed, doch werd direct door Bosman van de kop verdrongen om hem niet meer af te staan. King werd onbedreigd tweede en Iesberts. die zijn handen vol had aan v. Door nik werd met miniem verschil op deze rij de derde. Herkansing: Direct nam Ladd de kop en won onbedreigd, met meters verschil op de Rijk en Couman deze rit, waardoor de twee eerstgenoemde rijders zich alsnog in de finale plaat sten. Finale: Zoals we bij de aanvarfgvan dit verslag reeds vermeldden had in deze rit de voor Jack Ladd zo nood lottige valpartij plaats. De uitslag van de finale was: 1 J. Bosman, Den Haag, Jap 1.49.8; 2. Kops, R'dam, Jap 1.50; 3. D. de Geus, Alkmaar, Jap 1.54.2. Baan-record: Voor de aanvang der wedstrijden werd aan verschillende renners gelegenheid gegeven te trach ten het baanrecord te breken, dat met een tijd van 25.8 sec. op naam staat van J. Bosman. Geen der renners is hierin geslaagd, hoewel Iesberts, 25.9 en Kops, 26.2, het record dicht bena derden. Jack Ladd en Buddi King no teerden resp. 26.4 en 26.7 sec. Mr. Steyn, hoold Alkmaarse P.R.A., gaat de dienst verlaten Naar ons ter ore komt zal mr. G. H. Steyn, hoofd van de Politieke Re cherche Afdeling Alkmaar, binnen kort een functie in het bedrijfsleven aanvaarden. De geleidelijke opheffing van de P.R.A.-diensten brengt met zich mede, dat vele van hare lagere en hogere functionarissen reeds nu de dienst vaarwel zeggen en zich naar het be drijfsleven of andere facetten van het maatschappelijk leven wenden. Zo is ook het plv. hoofd van de P.R.A. reeds heengegaan, de heer H. Kleipoel uit Hoorn. Deze werd, van leider van de Hoornse KP-groep in de bezettingsty" hoofd van de P.O.D. te Hoorn. Bjj de samenvoeging der districten Alkmaar en Hoorn werd hij de rechterhand van mr. Steyn, die mr. A. M. Baron van Tuyll van Serooskerken opvolgde. De heer Kleipoel is met ingang van 1 Sep tember weer teruggekeerd naar zijn vroegere functie, n.1. die van onder directeur van de veiling te Zwaag. Ook mr. Steyn, voor de oorlog inspecteur van politie te Amsterdam, wendde zich tot het bedrijfsleven en zal, naar wij menente weten, onze provincie ver laten. De PRA-Alkmaar die zich onder zijn leiding een uitzonderlijk gunstige naam verwierf in den lande, zal, nu zij drie van haar voornaamste leiders moet missen (ook de heer J. Ober van de afd. collaboratie is, zoals men weet, reeds enige tijd niet meer in functie) wel niet meer die kracht en activiteit kunnen ontplooien, welke men van haar gewend **?as. BESTUUR HANDBALGROEP „DE FORESTERS". HE1LOO De onderafdeling handbal van „de Foresters" heeft j.I. Vrijdag avond een bestuur gekozen, dat nu be staat uit mevr. Affourtit, voorzitster, Ans Starreveld, Kennemerstraatweg 254. secretaresse, mej. R. Postma, pen- ningmeesteresse en de dames Rie Greeuw en Gola Kuiper. Getraind zal worden op Maandagen Donderdag 7 uur op het terrein ach ter „Hollands Roem". ALKMAARSE EXPORTVEILING 29 AUG. Andijvie 2.8016.50, spinazie 19 35, postelein 424, wortelen 4.20 19, tomaten 1620, greene kool 11 18, spruitkool 22, rode kool 1118, gele kool 11—17; Prei 18—22; Uien 914; bieten 7.5012; druiven 70 1.24; sperciebonen 4096; stoksnijbo- nen 4684; pronksngbonen 48—55; bloemkool I A 72—1.21 I 40—55 II 1528; komkommers 620; meloe nen 28—1.06: wortelen 7—26; selde rie 1.505.50; peterselie 8.5010.80; sla 1.6019.00; Aardappelen 7.50 9.50; blauwe eigenheimers en koop- mansblauwe. BROEK OP L'DIJK 1 ^EPT. 1947 13000 kg. aardappelen: Bevelanders 7.107.50; Blauwe Eigenheimers 8.10 8.80; Drielingen 4.9J; 26000 kg. ro de kool 13.30—19.10; 5000 kg. gele kool 1618; 10.000 kg. witte kool 8.2011.50; 700 kg groene kool 18.90 3500 st. bloemkool 4784; 150 kg sla bonen 82101: 150 kg tomaten A 16.10 B 16. ZWAAG Itj Al>G. Aardappelen 4.608.80. postelein 3— 10, uien 7—16, bieten 4.30—7.70. savoye kool 1216.90. witte kool 6.90, gele be- waarkool 12—16, rode kool 3.60—14.90, slabonen 5—77. snijbonen 32—71, to maten 1626. augurken 155, waspeen 3 608. bospeen 317. andijvie 39. sla 2.20—15.90. bloemkool 36—63. kom kommer 6—24; perzik 2—34; blauwe pruimen 38—62. witte pruimen 51. Rei ne Victorie 2057, witte druiven 60 157; likanten 63—77; Frankenth. 68 —139, West-Fries 30—117, rode bessen 60; meloen 30—80; Zigeunerin 50-61, Keswik Godwin 1116. Yellow 12-28; Beure de Meur 1647. Clapps favoriet 1949, Triomph de Viënne 747. Fran se Suiker 1217Bourre de Maure 1647. AVENHOKN 3J AlG. Aardappelen: 100 kg grote Schotse 6.90 75 kg drieL Schotse 4.50, 3225 kg Ei genheimers 4.506.80. 3500 kg witte kool 5.706.50, 41500 kg rode kool 5.20 —17.10, 2400 kg. gele kool 13.40—17.50. 354 st. komkommers 417. 1300 kg gr. maat (uien) 14.10—14.80, 17500 kg gew. maat 911.60, 13000 kg drielingen 12 16.10. 7250 kg bieten I 6—8.10. 5000 kg. bieten II 2.804.60. 17950 kg augurken grof 3, basterd 4.50. kl. grof 3. 300 zak slabonen dubbele z. dr. 1.7015.70, 50 kg snijbonen 13—36, 1600 kg peen II 4.10—5.10, 700 kg peen III 3.70—5.20, 160 kg trosperen 1424, 465 kg clapps 3346, 30 kg. gelè pruimen 39. DENKT U OM DE HEERHUGOWAARD Nieuwe bon- kaarten afhalen in het distributiekan- toor a.s. Maandag van 9.3012 uur, wijk A geheel en Nieuwe weg; van 1—3 uur wijk B van 1 t.m. 202. BIOSCOPEN Harmonie: „Eerste Liefde" met De- anna Durbin, Helen Parrish en Ro« bert Stack. Toegang 14 jaar onder geleide. Aanvang 8 uur; Woensdag 2.30 uur matiné. Victoria: „Guliver's reizen", een te kenfilm in kleuren. Tot 14 jaar on der geleide. Aanvang 8 uur; Woens dag 2.30 uur matiné. A.B.T.: „Spijkers met koppen", met George Formby. Toegang alle leef tijden. Aanvang 8 uur; Woensdag 3 uur matiné. Cinema Amerlcain: „Nou gaan we uit toveren", met Stan Laurel en Olivier Hardy. Toegang boven 14 jaar. Aanvang 8 uur; Woensdag middag 2.30 uur matiné

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3