Doltie Durl in „Boris Baal duikt op" Slager Groot gehuldigd Stierendieven met illegaliteitscomplex Wedstrijden om de wisselbeker „De Bergenaar" Dronken messensteker voor het hekje Voor de Alkmaarse Arrondissements rechtbank stonden Dinsdag enige mannen terecht, die in April 1945 on der Heiloo een stier, toebehorende aan de heer J. P. Frans, gestolen hadden. Het waren de 44-jarige melkhande laar Jacob L. uit Alkmaar, de 39-jari- g6 C. G. S., koopman uit Alkmaar en hun 35-Jarige stadgenoot Gerardus J. In de nacht van 10 op 11 April, vlak ▼oor de bevrijding dus, werden de drie mannen bij Limmen aangehou den toen zij bezig waren de stier voort te drijven. En ter zitting bleek, dat de verdachten L. en S. er niets van wisten, dat het dier gestolen was eri dat zij het hun ten laste gelegde vol komen ontkenden. Op de perstribune was men al van mening dat het wel een soort illegali- teits-dekmantel-zaakje zou worden en al spoedig bleek het dat de voorteke nen niet bedrogen hadden. Verdachte H., oud-NSBer en kamp-bewoner ver klaarde in opdracht van de illegaliteit de stier vervoerd te hebben of „al thans niet beter geweten te hebben". De beide andere verdachten waren er later ingehaald en door H. ook op deze wijze ingelicht. De officier van Justitie meende dan ook» dat er geen reden was om S. en L. ie vervolgen daar hun schuld volgens hem niet be wezen was. Tegen verd. H. eiste de off. echter een gevangenisstraf van 1 jaar en drie maanden daar verd. on gunstig bekend stond en zeker bij de illegaliteit, volgens de ingewonnen in lichtingen, ook niet bekend was. Aan de op losse schroeven staande bewe ringen van H. hechtte spr. dan ook geen waarde. Mr. Dr. C. Berkhouwer refereerde zich aan het requisitoir v. de off. wat betrof het oordeel over zijn cliënten S. en L. en Mr. C. Smal pleitte voor zijn cliënt H. op juridi sche gronden eveneens voor vrijspraak. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. In de volgende zaak waren de ver dachten zoek, zodat de behandeling uitgesteld werd tot over veertien da gen. Na de korte pauze, die hierop volgde, bleek het, dat ook de Presi dent onvindbaar was, zodat het wel een zitting met hindernissen werd. Als ik nuchter ben Het volgende „slachtoffer" was de 49-jarige koopman Jan N. uit Hoorn, iemand die men het praedicaat redi- civist zou kunnen geven daar deze heer al reeds zeventien maal veroor deeld was wegens wederspannigheid. Op een goede dag zaten er twee Hori- nezen (die als getuigen aanwezig wa ren) genoegelijk te praten in een der Hoornse tempels van Dionysus toen N. binnenkwam met een geopend knip mes in de hand. Volgens get. v. d. Veek zou de messentrekker tegen get. H gezegd hebben (de reden hiertoe was get onbekend) „Ik steek je hard- stikke dood" Aan dit vriendelijk aan bod werd echter, dank zij de verstan dige houding van het toekomstige slachtoffer, geen gevolg gegeven Maar de president bleek het tér zit ting toch niet met deze uitlating eefis te zijn en vroeg de verd naar de oor zaak van deze heftige bloeddorst „Ik was een beetje dronken, Edelachtbare" was verdachte's verontschuldiging De President, die het fijne van de zaak wilde weten, vroeg hierop of verd. soms zijn woede op de tafel wilde koe len en hoe het kwam dat hü zo dron ken was geweest. „Dat is wel moge lijk", meende N. op de eerste vraag te moeten antwoorden en veel had hij niet gedronken „een kleine twintig borreltjes".. „Maar., als ik nuchter ben heeft niemand last van me", zo be sloot verd. zijn verdediging. De offi cier scheen er echter van overtuigd te zijn, dat N. dan toch wel wat te dikwijls dronken was en meende dat 20 maan3en vereenzaming de vrees voor herhaling wel weg zou kunnen nemen. Uitspraak ook in deze zaak over veertien dagen. De brand erin. De laatste verdachte, A. Z., had. toen hij bij zijn firma een flinke hoe veelheid dozen shag had moeten ver voeren, op een gegeven moment zijn kans schoon gezien en hij had zijn vingers uitgestoken naar twintig do zen ieder inhoudende 100 pakj"es van dit zo begeerde rookartikel. Dat het geen slechte vangst geweest was werd wel bewezen door de opbrengst die f 1050.bedroeg. Toen de wrekende hand van vrouwe Justitia zich echter naar hem uitstrekte had hij het geld verbrand om zodoende ieder spoor te vernietigen. Het had hem echter niet geholpen, want de eis was nu 1 jaar gevangenisstraf. Over veertien dagen zal definitief over zijn lot worden be slist. TONEELAVOND „OVERIJSELSCHE VEREENIGING" De een na de ander ontwaken ze, de clubs, de bonden en gezelschappen, de verenigingen op alle mogelijke ge bied die onze stad rijk is. Ze ontwa ken uit hun zomerslaap en komen weer tot erkenning van eigen krach ten. En voor en na dalen ze op'onze redactiebureaux neer, de folders en programma's, de uitnodigingen en aan kondigingen. Het seizoen is weer in aantocht nog een weekje of wat en we zitten er weer midden in. Van de „Overijselsche Vereeniging te Alkmaar" ontvingen wij het be richt dat op Zaterdag 6 September a.s. een toneelavond zal worden gegeven. Aanvang om 8 uur. Plaats der hande ling: Schouwburg „Gulden Vlies". Natuurlijk komt er een openings woord waarvoor heeft een vereni ging anders een voorzitter? te spre ken door de heer J. G. Selhorst jr., en dan gezamenlijke zang, 't Twents volkslied en 't Clublied. Muziek is er eveneens, maar de hoofdschotel van het program is toch „Berendje Niks- nut", een blijspel in drie bedrijven door C. Melles-v. d. Meülen. Het is de toneelclub „De Liester" van de „Overijselsche Vereen, te Haarlem" die het werk presenteert. Wij twijfe len er niet aan, of menigeen zal met de Twentenaren en hun prestaties ken nis willen maken of de kennismaking hernieuwen. ALS RHEUMATISCHE PIJNEN U HET LEVEN VERGALLEN dan is het hoog tijd een Kruschen- kuur te beginnen. Iedere morgen de kleine dosis Kruschen doet wonde ren. In thee proeft ge er niets van, maar de weldadige werking doet zich spoedig voelen. Kruschen staat békend om zijn stimulerende invloed op de bloedzuiverende organen. Die doen dan Uw bloed weer krachtiger, circu leren, onzuiverheden kunnen zich niet meer vastzetten, ze worden regelmatig afgevoerd en zo neemt Kruschen de oorzaak weg van die slopende rheu- matische pijn. Weifel niet langer; be gin Uw kuur dadelijk. Vraag Kru schen Saltz bij Uw Apotheker of Dro gist. (Ingezonden mededeling). Hij wilde brand stichten! Eén van de inrichtingen op de ker mis was Zaterdagavond bijna in vlam men opgegaan door een ergerlijke kwajongensstreek van een zesjarige Alkmaarder. De knaap had kans ge zien onder de inrichting te kruipen om met een doosje lucifers de zaak in brand te steken. Gelukkig kon het personeel de brand bijtijds blussen. De jongeman werd door de veront waardigde exploitant aan het bureau gebracht Enige tijd later kon de va der zijn zoon. die een stevige repri mande in ontvangst te nemen had, weer afhalen. BAK.KERSVAKWEDSTRIJDEN TE ALKMAAR Op 23 en 24 September a.s. zullen er in Het Wapen van Heemskerk voor alle bakkerspatroonszonen en gezellen uit N. Holland grote vak- wedstrijden worden georganiseerd Deze wedstrijden gaan uit van het Gewest N. Holland van de Ned. R.K. bakkerspatr. bond en staan onder toezicht van de Permanente wed strijdcommissie der nationale bak kersbonden van Nederland. Ongetwij feld zullen vele bakkers uit onze pro vincie deze gelegenheid aangrijpen om hun vakkennis te verhogen door zelf mee te doen, en hun zoons en ge zellen aan te sporen tot deelname /aan deze wedstrijden. Door het comi té worden kosten nooh moeite ge spaard om deze wedstrijd te doen slagen. Vele mooie en nuttige prij zen zijn reeds beschikbaar gesteld. De gelegenheid tot deelname staat open tot 10 September. Inschrijfbil- jetten en voorwaarden zijn nog te verkrijgen aan het secretariaat J. J- G. Stavenuiter, Hoofstraat I, Alk maar. Een voorbeeld voor de jongeren In café „Het .Wapen van Haarlem" waren Maandagmiddag de Alkmaarse slagers met hun echtgenoten bijeen gekomen voor een wel zeer uitzon derlijke aangelegenheid. Hun collega, de heer J. M. Groot, die de nestor van de Alkmaarse slagers mag wor den genoemd, werd voor zijn ener gieke arbeid tijdens de oorlogsjaren gehuldigd en het is van de organisa toren een goede gedachte geweest om tot deze huldiging te komen. De heer Groot viert dezer dagen zijn veertig jarig huwelijksfeest. Het was naar aanleiding daarvan, dat de Alkmaar se slagersvereniging het plan opper de om hem in het openbaar te dan ken voor het vele en moeizame werk, dat door hem, in zijn functie van voorzitter van de Plaatselijke Toe wijzingscommissie, is verricht. Im mers dag en nacht stond hij klaar om de belangen van de slagerswereld in Alkmaar en omgeving naar beste kunnen te behartigen. Dat dit stre ven soms onder buitengewoon moei lijke omstandigheden door hem werd bewaarheid, kwam tijdens de huldi ging wel zeer duidelijk naar voren. De heer G. de Wit opende de rij van1 sprekers en heetfe de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder de directeur van het Gemeentelijk Slachthuis, de heer W. Voorthuysen en de Hoofdcontroleur van het „Slagers Vakonderwijs", de heer v. d. Slaag uit Utrecht. Spr. zette uiteen op wel ke wijze men tot deze middag was gekomen. „Toen we hoorden, dat U 40 jaar getrouwd was, meenden we U te moeten huldigen. Niet alleen om dat U 40 jaar getrouwd was, maar vooral, omdat U als leider van de P.T.C. in de oorlogsjaren de vlees voorziening van de Alkmaarse be volking op zon voortreffelijke wijze ter hand heeft genomen". Spr. hoopte verder, dat de heer Groot niet lang meer in de P.T.C. werkzaam zou zijn. „Niet omdat U het verkeerd doet, maar omdat we wel eens van de dis tributie af willen!" Namens de Alkmaarse slagersver eniging sprak de voorzitter, de heer v. d. Kamer. Hij sprak, evenals zijn voorganger, waarderende woorden en bood het bruidspaar twee fauteuils aan als geschenk van de vereniging. Vervolgens richtte spr. zich tot Mevr. Groot, die hij dank bracht voor de vele opofferingen, die zij zich had moeten getroosten, wanneer haar echt genoot voor de slagers in het geweer werd geroepen. Hij liet die dank ver gezeld gaan van een bloemenmand, die echter per vergissing aan de woning was bezorgd. De heer Voorthuysen noemde de bruidegom een groot zakenman en organisator. Het was werkelijk geen gemakkelijke taak, om in de oorlogs jaren de touwtjes in handen te hou den. En of er nu 's Zondags of des nachts gewerkt moest worden, Groot was present. Spr. was verheugd dat deze huldiging zo spontaan bij de sla gers was opgekomen. Hij bood de heer Groot, als blijk van zijn grote waar dering, een prachtige rooktafel aan. Spr. wilde dit geschenk zien als 'n geschenk van de burgerij. „U heeft de burgerij een grote dienst bewezen, door Uw werkkracht en Uw organisa torisch talent", aldus spreker. Ook de heer v. d. Slaag wees op het verdienstelijk werk van de heer Groot. Spr. stelde hem als voorbeeld voor de jongere slagers en wees in dit verband op het nuttige terrein der vakopleiding, waar ook de heer Groot het zijne toe heeft bijgedragen. Mevr. Groot, die haar man altijd zo trouw terzijde heeft gestaan, werd ook in sprekers huldiging betrokken. Verder maakten nog enkele der aan wezigen van de gelegenheid gebruik, om de heer Groot van hun aller sym pathie te overtuigen. De heer G., de Wit sprak een kort dankwoord x aJ hetgeen de heer Groot \oor paardenslagers heeft gedaan. Nadat elke spreker zijn speech had beëindigd bracht de heer Groot dank voor het gesprokene en alfes wees er op, dat deze nestor geenszins van plan is om van een rustige oude dag te gaan genieten. Weliswaar zal hij niet meer achter (ie toonbank staan in zijn winkel in de Langestraat, doch het „grove" werk laat hij voorlopig nog niet los. En het is maar goed, dat deze man nog met zo'n werklust en ijver is bezield. Want wanneer de Alkmaar se slagers hun collega Groot op de lauweren zagen rusten, zou een ver- 'dienstelijk burger op de achtergrond geraken en dat mag in deze tijd hele maal niet gebeuren! 55. Toen Dokie's hals door de ijze ren handen van Boris Baal was om kneld, dacht de detective juist op tijd aan zijn geliefde Japanse vechtmetho de; alleen de maagyrorp zou hem nog kunnen redden. Dokie plantte zijn voet krachtig in de maag van de gangster koning en strekte zijn been. Om zijn polsen niet te breken, moest Baal Do kie's handen loslaten. Hij had echter de tegenwoordigheid van geest, de de tective aan zijn#jasje te houden. Hier door gebeurde iets heel vreemds: Baal werd met zo'n kracht tegen het dek gekwakt, dat hij weer terugveerde en wederom op de detective terecht kwam. De bendeleider was echter door de harde planken van het dek een weinig versuft. Dokie hét-haalde daarom hetzelfde spel nog eens. Dit maal had hij succes. Als een lomp projectiel schoot Boris Baal over de verschansing van de trawler heen. PRESIDENT ARRONDISSEMENTS RECHTBANK ALKMAAR Mr. A. D. van Regteren Altena, vice-president van de arrondisse mentsrechtbank te Utrecht, is bij K.B. benoemd tot president van de arrondissementsrechtbank alhier. Met deze benoeming is voorzien in de vacature* die door het vertrek van Baron van Tuyll van Serooskerken ontstaan was. In de tussengelegen tijd trad mr. Krabbe als fungerend president op. AUTODIEF TEGEN DE LAMP De politie te Wageningen heeft een zekere S aldaar aangehouden, die een Alkmaarse autoverhuurder op gelicht had voor een auto. De com missaris van politie te Alkmaar had opsporing en aanhouding van deze man verzocht. De auto is naar zijn eigenaar teruggebracht en S., die zich bij nader onderzoek ook aan andere oplichtingen schuldig had gemaakt, is ter beschikking van de justitie ge steld. 13 FIETSEN GESTOLEN De Friese Rijkspolitie heeft op de afsluitdijk een man aangehouden, die zich aan niet minder dan 13 rijwiel diefstallen had schuldig gemaakt. Twee fietsen waren in Alkmaar gestolen en inmiddels elders verkocht, en omgekeerd werd Alkmaar als af zetgebied gebruikt voor twee daar buiten ontvreemde karretjes. Alle vier fietsen werden achterhaald en in beslag genomen. TH. BERGER GEARRESTEERD Zondag j.1. is het de Alkmaarse politie gelukt in samenwerking met de PRA de hand te leggen op de be ruchte SD-handlanger Th. Berger, die kortelings geleden uit een inter neringskamp in de mijnstreek ont vlucht was. Hij bevond zich in zyn woning te Alkmaar. „Ciske de Rat" Het Ned. Volkstoneel zal a.s. Vrij dag des avonds om 8 uur een opvoe ring geven van ,",Ciske de Rat", naar het bekende boek van Piet Bakker. De regie is in handen van Ru Mulder; de décors zijn van Wim Vesteur. Een ieder, die de belevenissen van Ciske de Rat op het toneel wil zien, wordt aangeraden, zich zo spoedig mogelijk van plaatskaarten te voorzien, daar dit de enige opvoering in Alkmaar is. Shell uil Amsterdam wint de beker Hetvuurwerk in hel Alkmaars belangstelling. Sportpark trok Zondag j.1. grote Collecte voor T.B.C. sanatoria De instanties, die de collectever gunningen behandelen, streven naar vermindering van het aantal open bare inzamelingen. Uitgangspunt is de afmatting bij het publiek en de collectanten zoveel mogelijk op te heffen. Zij ontwierpen daartoe een' stelsel van combinering van collec ten voor gelijksoortige doeleinden. Zo zyn b.v. de tot dusver apart gehouden collecten voor verschillende tb.c.-sa natoria tot één samengevoegd. De autoriteiten, beogende het publiek hiermee te dienen, vertrouwen daar bij dat de waardering van het publiek zich wederkerig zal tonen in ruimere bijdragen, opdat de betrokken philan- tropische instellingen van de inper king geen nadeel ondervinden. Zo hebben de besturen der t.b.c.- sanatoria .Sonnevanck", „Zonneglo ren" en „Zonnestraal" en de plaatse lijke comité's dezer instellingen, de handen ineen geslagen om gezamen lijk één collecte te organiseren. De opbrengst wordt verdeeld op grond slag van het aantal verpleegdagen van 'ieder in het vorig jaar. In Alkmaar zal deze gecombineer de collecte worden gehouden op Za terdag 0 September aa. Geeft met milde and Nu drie In één verband Collectanten kunnen zich aanmel den bij mevr. M. den Oudsten-Wesse- dijk, Nassaulaan 3, mevr. C. Koot- Kramer, Troelstrakade 70 en mevr. L. M. Sclhothorst-Schaap, Nicuwlan- dersingel 48, allen te Alkmaar. BERGEN Zondagmiddag wer den op het sportterrein aan de Ker- kedijk de halve finales en de eind strijd om de wisseibeker, „De Ber genaar" verspeeld. Dc Amsterdamse club Shell blonk uit door prachtig spel en won in de finale op verdiende wijze van Schoorl dat op zijn beurt in een minder fraaie wedstrijd over Bergen had ge zegevierd. Shell IWieringcrwaard I 1-1 Shell was overwegend in het of fensief en nam dan ook na circa 10 minuten de leiding; uit een voorzet van links kopte de rechtsbuiten prachtig in (1-0) Nog voor de rust slaagden de Waardbewoners erin ge lijk te maken. Na een corner volgde een worsteling voor het doel, een harde schuiver 1-1. Na de rust was Shell weer iets sterker. Een doelpunt werd door de scheidsrechter ten onrechte geannu leerd en zo bleef de eindstand 1-1. De penaltys, die genomen werden, gaven de volgende uitslag: Wierin- gerwaard 1, Shell 3. Hiermee had de Amsterïkmse club verdiend geWon- nen. Bergen ISchoorl I: 1-3 Het spel was van het begin af niet fraai te noemen. Na vele vergeefse DAMKAMPIOENSCHAP ALKMAAR EN OMSTREKEN Hoofdklasse: J. Geuzebroek—L. Ra- venstijn 0-2, N. OudH. Kruider 2-0, J. Schuit—F Slot 1-1, Th. de Haas vrij. Door een overwinning in een zoge naamde klassieke partij is Ravenstijn alleen aan de kop gekomen met 6 pt. uit 4 part., op de voet gevolgd door Oud en de Haas met 5 pt. uit 4 part. Kruider overzag in een vermoedelijke winststand een listige combinatie, waarna hij de remise in een zwaar eindspel niet meer kon behalen. Schuit-Slot bracht een levendige partij met een juiste puntenverdeling. Eerste klasse: M. A. HemelsE. Hof man 2-0. Tweede klasse: D. Stam—P. de Wijn 2-0. Hierdoor behaalde Stam de titel in de 2e klasse met 9 pt. uit 5 part. Groen werd goede tweede met 8 pt. Voor beide spelers een goed resultaat. Derde klasse: J. H. BrinkhofD. Klinkhamer 2-0, B. Langras Jr.D. Bruggeman 2-0. Brinkhof werd kampioen 3e klasse (ongeslagen in de finale) en B. Lang ras Jr. werd 2e. ONGEVAL Op onverklaarbare wijze kwam de 14-jarige B. te Heiloo, toen hij Zater dagmiddag over de Kennemerstraat- weg fietste, plotseling in aanraking met de trottoirband. B. kwam met het hoofd op het trottoir terecht en werd aan neus en kin gewond. Hij werd naar het Centraal Ziekenhuis ver voerd, waar bij onderzoek bleek, dat hij bovendien een lichte hersenschud ding opgelopen had. Baron van Tuyll president van de Haarlemse rechtbank De vice-president van de rechtbank te Alkmaar, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, is benoemd tot president van de Haarlemse rechtbank. Baron van «Tuyll verte genwoordigde Nederland het vorig jaar bij de processen te Neurenberg en is voorts procureur-fiscaal bij het Bjjzonder Hof van Cassatie te Am sterdam. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL De heer J. C. Peeraer is op zijn verzoek eervol ontslagen als leraar aan de Rjjkslandbouwwinterschool te Alkmaar met ingang van 1 Sept. 1947. OPBRENGST EMMABI.OF.M- COLLECTE De Zaterdag j.1. gehouden Emma- bloemcollecte heeft in totaal ln Alk maar f 2142.43 opgebracht. Alle ge vers en geefsters hartelijk dank! aanvallen wist Bergen eindelijk te scoren door goed samenspel van de linksbinnen en de rechtsbuiten, die mooi vrylopend zo het eerste doelpunt voor zyn rekening n£m 1-0 Enige t\jd later bracht een vrijo schop, door Schoorl vanaf het mid denveld genomen, de bal voor het doel. Een aanval volgde en werd bekroond met een onhoudbare schui ver (1-1) Na de thee geen verhoogd spelpeil. Tot tweemaal toe ontstond er mis verstand in de Berger achterhoede, waarvan de Schorelaars dankbaar gebruik wisten te maken. Het luh^e de gastheren niet in deze 3-1 ach terstand verandering te brengen. Aan het eind van de wedstrijd be ging Schoorl een overtreding in net strafschopgebied; de strafschop werd jammerlijk naast geschoten! Shell I—Schoorl 13-1 DE FINALE: In deze wedstrijd bleek Shell, wat het veldwerk betreft sterk in meerderheid. De Schoorl-verde» deed wat zy kon en vooral de per Arie Mooy gaf uitstekend werk te zien. Na lang werken werd het Shell-overwicht eindelijk beloond. Een prachtige schuiver in de uiterste lin kerhoek gaf aan de Amsterdammers de leiding (1-0) Na de rust heen en weer golvend spel met twee Shell-aanvallen kort achter elkaar, welke beide in een doelpunt werden omgezet (30) Toch gaf Schoorl de moed niet op. Spannende momenten voor het Shell doel volgden en tenslotte werd de keeper met een zacht schot gepas seerd. (3-1) De eer was gered. De voorzitter van B.S.V., de heer J. Vasbinder, reikte met een toepas selijk woord de beker uit aan de nieuwe overwinnaar en aan Schoorl werd een medaille als gebruikelijke tweede prijs overhandigd. VEEMARKTEN ALKMAAR De aanvoer va'n de veemarkten van Zaterdag en Dinsdag j.1. bestond uit 230 vette koeien, 42 pinken, 3 graskalveren, 32 nuchtere kalveren en 149 vette schapen, alle voor de Centrale. Voorts werden aangevoerd: 26 oude hoenders, waarvan de prijzen varieerden van f 2f 5; 67 jonge hennen van f 8—f 12, 11 konijnen van f 4 f 10 en tenslotte jonge haan tjes a f 0.50 tot f 1.50. BURGELIJKE STAND ALKMAAR (29.8.47—3.9.47) Geboren: Petrus z v J. W. Kieft en L. Y. A. Stroomer; Rob z v A. van Lienen en A. W. Peek; Paulien D. d v S. R. Hamstra en G. Mobron; Ro- bert z v B. Duin en C. Bakker; Jan z v C. Kuyper en N. Stam; Jannie d v B. J. Klein Haneveld en J. Sdhoone<wil; Gerda, d v L. Dooren- spleet en A. Visser; Aleida d v J. N. Schuurman en G. Nymeijer. Gehuwd: Cornelis P. Rol en Alida G. Vermeulen. Ondertrouwd: Egbertus Ibink en Afra G. Schagcn Klaas Weerstand en Anna van Scheijen Freerk Bruijning en Hanna Berman Cor nelis Veis en Geesje Kolk Wilhel mus J. Wassing en Trijntje Pccre- boom Hendrik Knuistlngh Neven en Lammegien Leertouwer Simon Kinkhouwers en Maria van Hooff. Overleden: Catharina Berendsen, wed. v. J. Mertens, oud 87 j. AGENDA BIOSCOPEN Harmonie; „Eerste Liefde" met De* anna Durbin, Helen Parrish en Ro- bert Stack. Toegang 14 jaar onder geleide. Aanvang 8 uur. Victoria: „Guliver"» reizen", een te kenfilm in kleuren. Tot 14 Jaar onder geleide. Aanvang 8 uur. A.B.T.: „Spijkers met koppen", met George Formby. Toegang alle leef tijden. Aanvang 8 uur. Cinema Americain: „Nou gaan Wê uit toveren" met Stan Laurel en Olivier Hardy. Toegang boven 14 jaar. Aanvang 8 uur.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3