prodent Duistere politiek bij de Opsporingsdienst Aannemers Kroon te Bergen voor het tribunaal Onze advertentie-prijsvraag UIT DE OMGEVING VAN VEILINGEN EN MARKTEN DISTRIBUTIE? AGENDA Moest Barbertje hangen Gerechtsdienaar: Mgnheer de rech ter, daar is de man die Barbertje vermoord heeft. Rechter: Die man moet hangen. Hoe heeft hg dat aangelegd? Gerechtsdienaar: Hg heeft haar in kleine stukjes gesneden en ingezou ten. Rechter: Daaraan heeft hij zeer verkeerd gedaan. Hg moet hangen. Lothario: Rechter, ik heb Barber tje niet vermoord! Ik heb haar ge voed en gekleed en verzorgd. Er zijn getuigen die verklaren zullen, dat ik een goed mens ben en geen moorde naar. Rechter: Man ge moet hangen! Ge verzwaart Uw misdaad door eigen waan. Het past niet aan iemand, die ...van iets beschuldigd is zich voor een goed mens te houden. Lothario: Maar rechter e:i zijn ge tuigen, die het zullen bevestigen. En daar ik nu beschuldigd ben van moord... Rechter: Ge moet hangen! Ge hebt Barbertje stukgesneden, inge zouten, en ge zijt ingenomen met Uzelf... drie kapitale delicten! Wie zgt ge vrouwtje? Vrouwtje: Ik ben Barbertje. Lothario: Goddank! Rechter, ge ziet dat ik haar niet vermoord heb Rechter: H'h... ja... zo! Maar het inzouten Barbertje: Neen, rechter, hij heeft my niet ingezouten. Hy heeft mg integendeel veel goeds gedaan Hg is een edel mens! Lothario: Ge hoort het rechter, ze zegt dat ik een goed mens ben. Rechter: Hm... het derde punt blgft'dus bestaan. Gerechtsdienaar voer die man weg, hg moet hangen. Hy is schuldig aan eigenwaan. Grif fier, citeer in de praemissen de juris prudentie van Lessing's patriarch, (Onuitgegeven toneelspel van Multatuli) De gedachte aan Multatuli's Bar bertje in feite Lothario geheten - kwam onwillekeurig bg ons op tij dens de rechtszitting van de Alk- maarse politierechter, die Woensdag middag gehouden werd en waar een lange rg van verdachten volgens de rol terecht zou moeten staan. Op het ïystje van te berechten personen stonden de volgende heren: J. Obe* G. H. Steyn, C. de Vrie-, C. Th. Ro- meyn, C .M. van Leeuwen, J. W. Koyimer en S. M. de Jong. Toen het echter zo ver kwam bleek, dat een van de verdachten niet zou verschij nen daar de zaak door de procureur- generaal voorlopig was geseponeerd. De verschillende heren die gedag vaard waren, was ten laste gelegd, dat zg in het voorjaar in 1946 tex tielgoederen hadden gekocht, in ont vangst hadden genomen of in ont vangst hadden doen nemen zonder daarvoor de benodigde distributiebe scheiden, in casu textielpunten of -coupures, over te geven. De verhan delde textielwaren waren bestemd geweest voor het personeel van de Alkmaarse P.R.A. toen nog P.O.D geheten. Het voorspel De zaak was in het klein begon nen en daarvoor stond allereerst de accountant J. Ober, tot voor kort hoofd van de P.R.A.C. te Alkmaar, terecht. Hij was in connectie getre den met de textielhandelaar H .C. van Os, die hem had toegezegd stol fen te leveren voor het personeel van de P.O.D., daar deze dames heren slecht in hun kleding zaten en het dragen van uniform niet was toegestaan. Op zekere dag leverde de firma Van O* inderdaad een hoeveel heid stoffen, bestaande uit 14 cou pons heren- en 33 coupons damesstof- fen. De goederen, die van vooroor logse kwaliteit waren, werden ver kocht voor de normale prys echter zonder inlevering van de daarvoor verschuldigde punten. Toen het ech ter bleek, dat hier onjuist gehandeld was, had de heer O. alles in het werk gesteld om de nodige punten te krg- gne en het personeel van de dienst had hier inderdaad voor gezorgd. De eis van de Officier van Justitie Mr. Mcischke, die neende, dat de leverancier zeker graag een relatie by de P.O.D. wilde aankweken, was f 300 boeten of 50 dagen. De rechter Mr. Stoffels, veroordeelde conform. En het drama. Toen het de heren van de P.O.D. bleek, dat deze zaak mis liep, werd er een stokje gestoken voor een an dere transactie, die ditmaal van de personeelsvereniging wa. uitgegaan en die het doel had, nu ook het la gere personeel eens aanwat kleren te helpen. Bedoelde transactie was gesanctionneerd door het hoofd van de dienst, Mr. C. H. Steyn, en de amb tenaren, die uitgestuurd waren om .wat texlielwarcn op de kop te tikken hadden de beschikking gekre gen over eer dienstauto, over vrye tgd en over r* 2.000.— uit de kas van de comptabele dienst van de inmiddels P.R.A. geworden, P.O.D. Een en ander dus met volledige toe stemming van de leiding. Toen het echter bleek, dat er iets „niet goed zat", trok de leiding zich terug van de inkopende ambtenaren en droeg hen op de goederen maar naar de fabrikanten terug te brengen. Zo ge zegd, zo gedaan. Maar de fabrikanten voelden daar begrypelg'kerwgs niet veel voor en dachten: handel is han del en gekocht blgft gekocht. Wat nu gedaan? „Weet je wat je doet", zei het hoofd van dé dienst tegen de inkoper-rechercheur C. de Vries, „gr naar Overste Claessens van het Directoraat-generaal en probeer of deze een machtiging voor aankoop van stoffer beschikbaar wil stellen Maar vertel vooral niet dat we ze al hebben" En dus vertrok de heer De V. naar de Overste, die er wel oren naar had en beloofde zyn best te zullen doen. Enige weken verliepen en inmiddels werden de inkopers door de comptabele gemaand om de tweeduizend gulden, die de laatste uit zijn kas gehaald had voor de stoffen, nu maar eens terug te betalen. De distanciering van de leiding tot het lagere personeel was hiermede dus volkomen. Het geld was er echter niet, want hiervoor waren de stoffen gekocht, die nog steeds in afwach ting van een regeling bij de P.R.A. lagen opgeslagen. En hier begon de fout. Want de ambtenaren werden verplicht om het geld, dat ze niet hadden, terug te betalen en moeser. het dus lenen. Dit gebeurde, maar de man, die hen het geld leende, wilde dit uiteindelijk wel eens terug heb ben. De stoffen waren echter nog steeds niet verkocht en toen werden deze in arre moede maar in onder pand gegeven. En de geldschieter, die de stoffen wel mooi vond maar liever zijn geld had keek uit naai iemand, die het weJ zou willen ko pen. En die man werd gevonden en deed een bod van f 3800.De koop werd gesloten, de man kreeg zijn geld terug en de overbiyvende f 1600 werd verdeeld onder de twee recher- cheur-inkoprs en de geldschieter, wel ke laatste zodoende ook nog een ex- tra'tje had. De slachtoffers van deze duistere P.R.A.-zaak stonden nu te recht, behalve het ook gedagvaarde hoofd van de P.R.A., Mr. G. H. Steyn wiens zaak geseponeerd was en die bovendien met vacantie bleek te zijn gegaan. C. de Vries, die tezamen met Ro- meyn de stoffen had ingekocht, werd veroordeeld tot f 1500 boete of 3 maanden en 2 maanden voorwaar- delgk met een proeftgd van drie jaar. Aanzieniyk meer dus dan de hogere ambtenaar, die er af kwam met een boete van f 300-maar die toch eigenlgk de aanstichter van de hele geschiedenis was geweest, al was hg dan ook volkomen ter goeder trouw Maar dat was De Vries ook. want het tegendeel werd ter zitting niet bewezen, ofschoon de Officier in de ze zaak, Mr. Vellinga, zeide het wel te mogen aannemen... Barbertje Wat de verdachte Romeyn betrof, in deze zaak was door de verdedi ger, Mr. Dr. C. Berkhouwer, het hoofd v^n de P.R.A., Mr. Steyn, als getuige gedagvaard. Deze was echter niet verschenen, zodat de verdediger verzocht om aanhouding. Op 1 October a.s. zal dus dit ge deelte van deze kwestie eens nader bekeken worden. De rechercheur Van Leeuwen, die met De Vries mee ge: weest was en ook zgn aandeel uit de „overwinst" gekregen had, werd veroordeeld tot f 1000 of drie maan den, zulks conform de eis. De ver dediger, Mr. Dr. C. Berkhouwer, zeide big te zijn eens het woord kunnen krggen en verklaarde, dat de ver dachten. die nu de grote boeten kry- gen door de hoofd-ambtenaren zgn laten zitten toen de zaak te gevaar lijk werd. De ménsen, die op deze zit ting niet aanwezig zgn, moeten voor de hele gang van zaken verantwoor- delgk worden gesteld, aldus pleiter. Dit zgn maar de satellieten, die om de grote as (die we hier nu geen van allen zien) heen moesten draaien. De verd. J. W. Kommer, die het geld had voorgeschoten, werd conform de eis veroordeeld tot f 900 boete en de kopor van de textielwaren kreeg f 400 boete plus verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen textielgoe- dcren. Zo werd in deze, nogal tameiyk geruchtmakende zaak, een maximaal bedrag aan boeten uitgedeeld, maar het komt ons voor, dat de mensen, die de kleine straffen hébben ge kregen meer schuldig t« noemen zyn dan de lagere ambtenaren, die met de grote straffen werden bedeeld. Om van een bepaalde sauvering nog maar niet eens te spieken... Bar bertje?... avi Zij voerden geen verdedigingswerken uit „Deze mensen hebben Wehrmachts werken uitgevoerd, maar z(j zyn zich niet bewust daarmede de vijand hulp en steun verleend te hebben", aldus Mr. C. Smal, verdediger in de zaak tegen de BeTgense aannemers Arie en Jan-Kroon, beiden deel uit makende van de fa. A. en J. Kroon. Deze vader en zoon stonden Woensdagmiddag voor de eerste kamer van het tribunaal terecht. De ten laste legging vermeldde het bouwen van bunkers en barakken voor de Duitse Wehrmacht in de jaren *42 en '43 in Bergen, 't Zand en Burger vlotbrug. Echter, in vergelijking met andere „Wehrmachts-aannemers" die deze werken in vele gevallen zelfs vrijwillig uitvoerden, behoort deze zaak niet tot de zwaarste. In Juni 1946 werden beiden buiten vervolging ge steld met ontzetting uit de rechten en elk een boete van f 20.000. De fir manten kwamen hier echter tegen in verzet. Vooral de ontzetting uit de kiesrechten griefde de beide besch. Vóór de oorlog bouwden deze men sen voor de genie, na Mei '40 ging het geven van opdrachten geleidelijk van genie op Duitse Wehrmacht over. Ver dedigingswerken zijn door de fa. Kroon echter nooit uitgevoerd. Op drachten die deze werken betroffen werden door de zoon J. Kroon, gesa boteerd; dat, wat hij bouwde, achtte hij volkomen verantwoord. Winsten Dit alles neemt echter niet weg. dat door de beide firmanten een totale winst van f 217.000 gemaakt werd. De oude heer Kroon bewaarde alles in contanten in een oude kous, naar hij verklaarde, „voor de Nederlandse re gering". Mevr. Kroon-Snoek, zijn echt genote, gooide echter roet in het eten door te verklaren, dat dit geld voor een eventuële vlucht bestemd was.. Over de boete van 20.000 was de va der meer verontwaardigd dan de zoon „Ik heb al met de afgezanten van Lief- tinck kennis gemaakt en als het tri bunaal nu ook nog eens dezelfde koe gaat melken, raak ik er nog slechter aan toe dan vóór de oorlog", protes teerde hij. Hij maakte echter een min der oprechte indruk dan zijn zoon, die alles prompt bekende. ..En gaf u regelmatig bijdragen aan de illegaliteit?" luidde de vraag van Mr. Schenkeveld aan de vader. Hierop kwam een positief antwoord; maar Mr. Schenkeveld merkte op, dat K. zich met een bijdrage van f 10. in de maand toch niet uitsloofde, de jaarwinst van 1943, zijnde f 102.000,— in aanmerking genomen. „Dat deed ik ook niet", was het la conieke antwoord. De verschillende getuigen legden al len gunstige verklaringen voor de bei de firmanten af. Zo herbergde J. Kroonenige spoorwegstakers en een Joods meisje, hij luisterde dagelijks naar de verboden zender en hielp bu ren met het aanbrengen van schuil plaatsen voor onderduikers. Mr. Smal hield een zeer uitvoerig pleidooi en verzocht het tribunaal de beschuldigingen vervallen te verkla ren. De uitspraak werd bepaald op 17 September a.s. UITSPRAKEN TRIBUNAAL Wijlen Jan Jac. de Groot: Geen ver mogen aanwezig. Wijlen Klaas Slikker: f 500 verbeurd verklaard. Helena F. Vial: f 500 boete, internering-detentie. Secretaris van het tribunaal afgetreden Mr. B. J. de Hes heeft zijn werk zaamheden als adjunct-secretaris van het tribunaal te Alkmaar met ingang van 1 September j.L beëindigd. HU nam als zodanig ontslag wegens een benoeming bij Rechtsherstel, onder deel Effectenregistratie te Amsterdam. In zijn plaats is Mr. L. Bijder de vo rige week door Mr. A. Schenkeveld beëdigd. Aan het begin van de zitting van Woensdag j.1. bracht Mr. Schen keveld de afgetreden secretaris dank voor de grote trouw en nauwgezetheid waarmee hij dit uiteraard moeilüke werk verricht heeft. OPROEP De commissaris van politie verzoekt de chauffeur van de vrachtauto waar mee op Zaterdag 23 Augustus 1947 des middags om 12.15 uur op de brug tus sen de Schagenstraat en de Hoever- kade een jongetje is aangereden, zich te vervoegen aan zijn bureau afd. Ver keer voor het verstrekken van inlich tingen. Ahmed Kam Kotb 'Egyptenaar) wordt door twee zaalwachters van de Veiligheidsraad niet bepaald zacht zinnig uit de zaal gezet. ALCMARIA VICTRIX HEDENMIDDAG NAAR LONDEN Met de trein van 17.10 u. vertrekt hedenmiddag het eerste elftal van Alcmaria, vergezeld van enige be- stuurs- en elftalcommissie-leden en trainer Fred. Meinders naar de Engel se hoofdstad. Gedurende het verblijf aldaar zal op Zaterdagmorgen 11 u. een wedstrijd gespeeld worden tegen de Hoover Sport and Social Club. Op Dinsdag as. wordt het gezelschap met de trein van 1 uur weer in Alk maar terugverwacht. Zoals men zich zal herinneren wordt deze trip het elftal aangeboden als be loning voor de prachtige prestatie, om het verloren tweede-klasseschap in één jaar tijds te herwinnen. wy zijn ervan overtuigd dat de wit- hemden de kleuren van onze stad op waardige wijze zullen hooghouden. Vereniging Oost en West LEZINGEN VOOR MIDDELBARE SCHOLEN Het bestuur der afdeling Alkmaar van de Koninklgke Vereniging Oost en West zal op de Woensdagen 10 en 24 September, 1 en 15 October 1947 in samenwerking met de Ko- ninkiyke Vereniging Indisch Insti tuut te Amsterdam een -iertal voor drachten over Indië houden, speciaal voor de hoogste klassen van Ulo scholen, middelbare scholen, alsme de voor het R.K. Lyceum en het Mur- mellius Gymnasium. De voordrachten worden gehoudea in de aula van het Murmelius Gym nasium, Bergerhout, beginnen om 20 uur en eindigen te pJir 21.30 uur. Zg hebben uitsluitend ten doel alge meen oriënterend te werken; poli tiek wordt derhalve geheel geweerd Zy worden gegoten in een voor jon ge mensen aantrekkeiyfce vorm, aan gevuld met lantaarnplaatjes als een welkome aanvulling van het bespro kene en worden gehouden door spre kers van het Indisch Instituut te Amsterdam, die Indië door en door kennen, bezield zyn met een grote liefde voor dit land en hun betoog met enthousiasme voordragen, waar door zy hun gehoor van de aanvang af weten te boeien. NUTSSPAARBANK Maandoverzicht Augustus '47 In de loop der maand Augustus werd op de spaarbankboekjes inge legd f 285,443, 65 (V. j. f 324,292,17) terugbetaald f 78.642.61 (v. jaar f 249.366,87) alzo meer ingelegd dan terugbetaald f 78.642,661 (v. j. f 74.925,30) Het aan de inleggers verschuldig de kapitaal, by de aanvang van het jaar f 10.235.063.33, bedraagt thans f 10.238.453.90 (v. j. f 10.071.546.58) Het aantal in de loop van Augus tus nieuw uitgegeven boekjes be draagt 117 (v. j. 185) Ingetrokken werden 86 (v. j. 83) boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes, by de aanvang van het jaar 24455, be draagt thans 24.996 (v. j. 23.169) Van dit aantal behoren 16.639 (v. j. 15.555) aan personen of Instellin gen te Alkmaar gevestigd; 5555 (v. j. 5406) aan personen elders woon achtig en 2802 (v. j. 2208) aan schoolspaarders. Onder de in Augustus nieuw uit gegeven boekjes zgn begrepen 28 boekjes (v. j. 42) voor pasgeborenen. (Op deze boekjes plaatst de Spaar bank een eerste inleg van f 1. In Augustus bedroeg het aantal posten van inleg 1847 (v. j. 1926), dat van terugbetaling 1602 (v. j. 1807), tezamen 3449 (v.j. 3733) De lediging in de loop der maand Augustus van 269 (v. j. 269) spaar- busjes leverde een bedrag van f 4.639.92 (v. J. f 2.995.12) aan klei ne besparingen op. Het aantal in' omloop zynde busjes, by de aanvang van het jaar 3731, bedraagt thans 3721 (v.j. 3710) Jubilea bij de Ambachtsschool Dinsdagmiddag werd in de Am bachtsschool het feest gevoerd van twee jubilerende leraren. Het waren de heren J. Th. van Engelen en J. Wiegers, die beiden de dag herdach ten, dat zij voor vijf en twintig jaar dienst traden van het Ambachts school-onderwijs. Eerstgenoemde is werkzaam als leraar in het meubel vak en de heer Wiegers is de mentor van de toekomstige smeden en bank werkers. De heer De Wild sprak als oudste lid van het schoolbe/tuur een hartelijk woord tot de beide feestelin gen. die hij de beste wensen van het bestuur overbracht. De viering van dit feest is wel een der mooiste punten uit de loopbaan van de jubilarissen, zo zeide spr. Veel lof had de heer De Wild voor de goede samenwerking, die men altijd met de beide heren heeft. Vele diensten engoede dien sten hebben de jubilerende leraren al gegeven aan het ambachtsonderwüs. Spr. zeide te" hopen, dat zg nog vele jaren met liefde en energie aan hun werk zullen kunnen geven. De direc teur van de school, de heer Arnoldus, sprak vervolgens een woord, waarin de grote waardering voor het werk van de beide jubilarissen naar voren kwam. Behalve goede leraren zijn zij ook uitstekende collegae. Als laatste sprak een der leraren nog woorden van lof en waardering. Er waren veel bloemen en cadeaux, hetgeen de feest vreugde ten zeerste verhoogde. DERBY STRING ORCHESTRA Van 6—12 Sept. a.s., de week voor dat de Haarlemse Orkest Vereniging in het kader "van de uitwisseling tus sen orkesten een tournée door midden- Engeland gaat ondernemen, komt het Derby String Orchestra een aantal concerten in Haarlem en enige omlig gende plaatsen geven. Ook in Alkmaar zal dit orkest uit Derby concerteren en wel op Maan dag 8 Sept. a.s. in ,,'t Gulden Vlies". Dirigent is John Pritchard, terwijl so listische medewerking verleend zal worden door de celliste Olga Hagedus Het programma vermeldt vóór de pauze werken van Joh. Pachelbel: Chaconne en het concert voor cello en orkest van Boccherini, met Olga Hegedus als soliste. Na de pauze staan behalve Grieg's Holberg Suite nog 2 werken van Engelse componisten op het programma, n.1. van Vaughan Wil liams: Vijf variaties over „De rijke man en de arme Lazarus" en de Se renade in e-mineur van Edward Elgar. De geregelde concertbezoekers zul len de gelegenheid, met het Derby String Orchestra kennis te maken, on getwijfeld niet voorbij laten gaan. ALG. ARB. WONINGBOUW HEILOO De Alg. Arb. Woning bouwvereniging vergaderde Dineoa^* avond in „De Oude Herberg" houtci zakeiyk om de notulen van de vori ge vergadering goed te keuren, wat noodzakeiyk was voor de Koninkiyke goedkeuring. Medegedeeld werd, dat volgend# week een bijeenkomst plaats heeft met de gemeente architect om n« gaan, welke terreinen beschikbaai zgn. Verder zal men in contact tre den mét de Heilooër architect J. Rog geveen. Sinds onze puzzlemedewericer zijn entree gedaan heeft is het op onze administratie een drukte van be lang. Moeizaam probeert hy zich door de stapel binnengekomen oplos singen heen te werken. Bepaalt een tonig is het sorteren niet; af en toe barst hy in een schaterlach uit by het lezen van een rake slagzin; een glimlach -trekt over zijn gelaat als hy een dichterlgke ontboezeming te genkomt. Wie de uiteindelgke pryswinnaars zullen zyn is nog niet bekend, want nog zijn alle oplossingen niet binnen. Nog steeds bereiken er druppelsge- wyze Inzendingen ons kantoor. Maar... aan alles komt een eind, ook aan déze prgsvraag. We zijn tenslotte, ten gerieve van de e.v.t. nakomertjes besloten, de termgn van inzending te verlengen tot 5 Sept Tot uitcrlUk morgenmiddag 12 uur, kunnen dus nog oplossingen ingeleverd worden, waarna we defini tief met deze actie sluiten. In ons blad von Maandag 8 Sept. zullen we de pryswinnaars bekend maken en misschien., kunnen we dan ook U nog laten meegenieten van de verschillende dichterlijke oplossingen. BINNENBRANDJE BERGEN Woensdagmorgen om streeks 9 uur ontstond brand by de fam. H. aan de Verspeykweg te Ber gen aan Zee. Een petroleumstel in de keuken was omgevallen en had vlam gevat Het vuur werd door de bewoners zelf ge/blust. De brandweer, die inmiddels al was gealarmeerd, maakte dienten gevolge een vergeefse reis (voor de tweede maal in een week!) A.T.V. „FALKLAND" HEILOO In het speelseizoen 1947'48 voor de deur staat, hebben wy eens geinformeerd by de regisseur van de populaire toneelvereniging „Falkland" de heer J. Rossenbacker. wat de plannen zy.n voor dit sei zoen. Er staan weer drie stukken op het repertoire. Het eerste stuk dat op 4 11 en 18 Oct. opgevoerd zal worden is van H. van Wermes- keriken, getiteld „Suikerfreule" een biyspel in 3 bedryven. In Januari volgt „De Kleine Apostel" van Jhr. van Riemsdyk. Tot besluit volgt in Maart een stuk van de Amerikaanse achryver P. Mossinkoff „Tot wederdienst be reid". In dit laatste stuk krggen de jon gere debutanten gelegenheid hun kunnen te tonen. Wy wensen „Falkland" veel suc ces. EEN MOOIE OPDRACHT KOEDIJK Het bouwen van 107 woningen te Alkmaar voor een to taalbedrag van t 1.046.806 is opge dragen aan de KoedUker firma K. Klaver en 3. Molenaar. De woningen worden gebouwd in opdracht van de vereniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar". Architect ls de heer D. C. van Reyendam. PAARDENMARKT ALKMAAR 3 Sept. In totaal werd angevoerd 426 paar den en veulens (vorig jaar 438» na prijzen waren als volgt: voljai ige paarden 700—1000, 2\h-jarige paaiden 400650, l'/2-jarige paarden 300 -450, werkpaarden t.m. 7 jaar 400700. ou dere werkpaarden 250500, hitten 400 800, merrieveulens 175—250. hengst veulens 100175, slachtpaarden 300— 800. Handel matig. ALKMAARSE EXPORT VEILING 3 Sept. Andijvie 165040. spinazie 17—34* postelein 1146, wortelen 4.2020. to maten 1622, groene kool 1623. rode kool 1222, gele kool 1623, prei 17, uien 915, bieten 513. druiven 76— 1.18, spercieboncn 40—1.06, stoksnubo- nen 35—1.09, pronksnijbonen 40—63, bloemkool I A 751.19, komkommers 6—25, meloenen 26—1.06, wortelen 8— 26. selderie 1—4.50, peterselie 7—9. sla 7.5023.00. aardappelen grote 6.50—9.00 DENKT U OM DE AFHALEN DISTRIBUTIE-BESCHEIDEN HEILOO In de komende week moe ten distributie-bescheiden worden ge haald n.L bonkaarten, versnaperingen- en tabakskaarten. Zelfverzorgers op Maandag 8 Sept., niet-zelfverzorgers de letters A t.m. O Dinsdag 9 Sept., H t.m. O op Woens dag 10 Sept. en de letters P t.m. Z op Donderdag 11 Sept.' De uitreiking vindt plaats van 9.30— 12 uur en van 1—3 uur in „De Rus tende Jager". Medeneming van 2de Stamkaart met inlegvel en de in gebruik zijnde bon kaart is noodzakelijk. BIOSCOPEN: Harmonie: „Eerste Liefde" met De« anne Durbin, Helen Parrish en Ro- bert Stack. Toegang 14 Jaar on der geleide. Aanvang 8 uur. Victoria: „Gulivgr's reizen, „een te kenfilm in kleuren. Tot 14 jaar onder geleide. Aanvang 8 uur. A.B.TT.: „Spyker8 met koppen", met George Formby. Toegang alle leef- tyden'. Aanvang 8 uur. Cinema Americaln: „Nou gaan we uit toveren" met Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang boven 14 jaar. Aanvang 8 uur. Flinke tube 30 ct., teer groote tube 43

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3