Alemaria in Londen Brood - N.S.B. ers voor de balie STADSNIEUWS Heropening „Waakt en Bidt" Distributie AGENDA Dinsdagavond vond de officiële heropening plaats van het geheel ge restaureerde verenigingsgebouw „Waakt en Bidt" aan de Laat. Het gebouw, dat onder de bekwa me kunstenaarshanden van de he ren Koster en Groen te Alkmaar in plaats van een donker, verveloos in terieur een in lichte, moderne tin- Iben gehouden en van fraaie beschil deringen voorziene aanblik gekregen heeft, is schier onherkenbaar. Ruim 200 bezoekers waren tegenwoordig, w.o. de predikanten Van Wijk, Wes- aeldyk en den Oudsten, een deputatie van de kerkraad der Ned. Herv. Ge meente, de heren Groen en Koster, afgevaardigden van verschillende ver enigingen en van de firma's, die het verbouwingswerk uitvoerden. Achter eenvolgens werd door verschillende bestuursleden van de Vereniging tot Bevordering van Chr. Belangen die het gebouw exploiteerd het woord ge voerd. De heer J. H. Besijn, voorzit ter, heette de aanwezigen hartelijk welkom en gaf een globaal overzicht van de geschiedenis van het gebouw, dat 8 Maart 1804 geopend werd. De heren Chr. Knaap en N. van de Poll, resp. secretaris en penningmeester, vulden dit overzicht elk op hun ter rein aan. Gedurende de pauze be stond er voor de bezoekers de gele genheid, alle zalen van het gerestau' reerde gebouw te bezichtigen. Heel veel heeft „Waakt en Bidt" van de oorlog te lijden gehad. Vele scholen heeft zij geherbergd: de Landtoouw- huishoudschool verliet als laatste gast het gebouw eerst in Juli 1947. zodat toen pas de herstellings- en verfraaingswerkzaamheden begonnen konden worden. De firma Ringers nam de verbou wing voor haar rekening, de fa. van Til zorgde voor de moderne en gro tendeels indirecte verlichting; de heer Bosklopper voorde het stucadoors- werk uit. De heer Besijn bracht nu aan deze firma's dank voor de accu ratesse en snelheid, waarmee zij zich van hun omvangrijke taak gekweten hebben. Ook de conciërge, de heer Grootkarzijn. werd met zijn echtge note in de hulde betrokken. Deze familie heeft een moeilijke tijd ach ter zich liggen. Nu echter kunnen zij met het verenigingsbestuur en met de vele vereniging«n. die in het ge bouw hun vevgade ringen houden, trots zijn op „Waakt en Bidt". Na de pauze weid het woord gevoerd door Ds. W. Wesscldijk namens de kerke- raad. Mevr. Vaabinder namens de Ned. Chr. Vrouwenbond en de heer R. Stuart namens het College van Collectanten der Ned. Herv. kerk. De laatste spreker overhandigde—dc voorzitter een cadeau onder couvert namens dit college. Eerst laat in 4e avond sloot de heer Knaap deze feestelijke bijeen komst. Alkmaar krijgt verkeerslichten Maar het kan nsg wel even duren Met het toenemende verkeer na de oorlog is men ©efc in onze stad de noodzakelijkheid gaan voelen van 't aanbrengen van verkeerslichten. Vooral op de drukke kruispunten, by de Bergerbrug en bij het Weeshuis plaatsen waar een ongeluk wer kelijk in een klein hoekje ligt zijn verkeerslichten broodnodig. Van ver schillende zijden ia dan ook de vraag opgeworpen, waarom hierin nog steeds niet voorzien is. Wij hebben ons teneinde een antwoord op de- - ze kwestie te kunnen geven in ver binding gesteld met de gemeentelijke instanties onder wiens bevoegdheid deze aangelegenheid valt. Hier Werd ons medegedeeld, dat de gemeente be slo ten heeft tot aanschaffing en plaatsing van verkeerslichten bin nen de kortst mogelijke tijd over te gaan. maaren*hler komt de moeilijkheid, de materialen voor de productie van deze signalen zijn nog niet verkrijgbaar en het zal hoe- Wel aan de lichtbedrijven reeds de- opdracht is verstrekt om tot aan schaffing over te gaan dus nog wel enige tijd duren voor de zo drin gend ncodzakeljjke verkeerslichten In Alkmaar geplaatst zullen worden Maar wat in een goed vat zit ver zuurt niet! AANRIJDING Op de kanaalkade kwam Dinsdag een melkhandelaar in aanrijding met een motorrijder. De auto. die uit de richting van de Friesebrug kwam en linksaf de Nieuwesloot op wilde ry- den verleende geen voorrang aan de Uit tegengestelde richting met grote snelheid naderende motorrijder S, een 21 jarige Alkmaarder. Bij de botsing v/erd de motor ernstig be schadigd: S werd aan de linkervoet gewond. Dr. Lourens verleende eer ste hulp. waarna het slachtoffer naar zyn woning vervoerd werd. Tegen de chauffeur van de vracht auto werd proces-verbaal opgemaakt „Dagen om nooit te vergeten!" Dit was de onverdeelde mening van alle deelnemers asm Alcmaria's trip naar Londen. Niets hebben de gastheren onbeproefd gelaten om het hun Hollandse gasten naar de zin te maken. Kosten noch moeite zijn gespaard om orfc verblijf in de Engelse hoofdstad, dat van Vrijdagmoren tot Maan dagavond j.1. duurde, één aaneenschakeling te doen zijn van genoegens in allerlei vorm. De gastvrijheid en hartelijkheid, welke allerwege ondervonden werd, laat zich nauwelijks beschrijven en reeds nu staat vast, dat ons bij het tegenbezoek der Engelsen, dat waarschijnlijk in het volgend voorjaar zal plaats vinden, een moeilijke opgave wacht, indien wij onze taak als gastheer op even waardige wijze willen vervullen, als zij het thans gedaan hebben. In de V.A. van Maandag j.1. werd de lezers een uitgebreid verslag van de gehele trip in het vooruitzicht gesteld. Zouden wij echter alle gebeurtenissen de revue laten passeren, zou den wij ook maar enigzins op volledigheid aanspraak willen maken, wy zijn ervan overtuigd aan het Uen-voud van de ons toegestane plaatsruimte niet genoeg te hebben. Zoals de lezers bekend zal zijn, werd de tocht gemaakt op uit nodiging van de Hoover Sport and Social Club, een naam welke geen toelichting behoeft. Na een voorspoedige reis. zonder douane-moeilijkheden arriveerden ouq gezelschap om ca. 11 uur Vrijdagsyiorgens op de prachtige wit gepleisterde Hooverfabriek. De ontvangst was allerhartelijkst en reeds kort nu de aankomst konden wij kennis maken met de Engelse maal tijden. Ondanks het grote verschil met de Hollandse keuken en ondanks de slechte voedselpositie in Engeland, waarover men hier te lande zoveel hoort en leest, hebben wij die dag en alle volgende dagen, kun nen genieten van uitstekende maaltijden. Het programma dat men voor ons in elkaar gezet had en waarvan wij spoedig in kennis gesteld werden, deed ons voor de komende dagen het beste verwachten. Onze hooggespannen verwachtingen werden verre overtroffen! Zoals reeds eerder gezegd is het niet doenlijk U een volledig over zicht te geven. De indrukken welke opgedaan werden, waren zo veel vuldig, zo geweldig en vaak zo ontroerend, dat op dit ogenblik een korte en daardoor zakelijke opsomming, een schending is van het fraaie geheel dat wg in onze herinnering meebrachten. Bij de bezichtiging van de fraaie kerken en regeringsgebouwen, by het aanhoren van de machtige slagen van Big Ben, bij het staren, vanaf The Tower Bridge, over de Thames, was het soms of dit alles geen werkelijkheid was en moest men zich van tijd tot tijd eens goed realiseren welk voorrecht men genoot dit alles te mogen aanschouwen. Een voorrecht was het ook deel te mogen uitmaken Van de 62.000 gelukkigen die een plaats hadden weten te bemachtigen bij de wed strijd ArsenalManchester United, een strijd zo fraai, als er in geen- jaren op Highburry gespeeld was en waarvoor, volgens de Londense bladen 10.000 Londenaren verstoken bleven. Na hetgeen wy hier aan schouwden kwam de 82 nederlaag van ons Nationale elftal in Huddersfield ons in 't geheel niet vreemd meer voor. Veel te spoedig was het Maandagavond half acht, het ogenblik waar op wij afscheid moesten nemen van allen en in 't bijzonder van onze eigen gastvrouw en gastheer, waarmede in deze dagen vriendschaps banden zijn aangeknoopt, welke in vele gevallen, wellicht tot in de lengte van dagen zullen duren. Een mooi hoofdstuk is aan Alcmaria's geschiedenis toegevoegd. Moge de wens van onze Engelse vrienden, dat deze ontmoeting vele malen, zowel in Nederland als in Engeland herhaald zal worden, IrT vervulling gaan! Verbroedering tussen volkeren, waar heeft de we reld meer behoefte aan? J. S. Collecte Prins Bernhard Stichting Niemand is nog vergeten, hoe onze strijders zich hebben geweerd in de bezettingsperiode, wat zeker mede de grondslag is geworden] voor onze snelle bevrijding. Ook mag in herinnering worden gebracht, dat di rect na de bevrijding van ons land, vooral in het Zuiden des lands, vele jonge mannen zich opgaven als oor logsvrijwilliger. Velen daarvan heb ben daarbij het hoogste offer ge bracht, dat xrj konden geven, hun leven. Anderen kwamen als oorlogsinva liden naar huis terug. Allen ver trouwden zij er op, dat door hun landgenoten zonder uitzondering voor hen gezorgd zou worden. Dit doen zij nog, ook de jongens, die thans in Indonesië hun plicht doen. Uit deze gedachte is het initiatief geboren tot oprichting van de Prins Bernhard Stichting. De bedoelingen van deze stichting zijn behartiging van ds zedelijke, maatschappelijke en stoffelijke belangen van de militairen van Land- en Zeemacht, met inbe grip van de Oud-leden der Binnen landse Strijdkrachten en van hen. die zich vrijwillig voor de militaire dienst hebben gemeld en van de nagelaten betrekkingen van personen als bo venbedoeld. Het doel is derhalve dui delijk en zeer aanbevelenswaardig. Een ieder wete zijn plicht en offere naar vermogen aan de nilitairen, die morgen met hun collecte- bussen en speldjes Uw aandacht vragen. WINKELWEEK WORDT OFFICIEEL GEOPEND De winkelweek, die hier vaif 24 September tot en met 1 October ge houden zal worden in verband met de landbouwtentoonstelling, zal door loco-burgemeester G. J. Slingerland officieel ten stadhuizc worden geo pend op Dinsdag 23 September óm 7 hur. JETTY WINKEL AAR VOOR DE RADIO Onze stadgenote Jetty Winkelaar, die on onze Kleinkunstavonden in Januari met haar declamatie veel succes oogstte, zal a.s. Zaterdagmid dag voor de radio optreden in het AVRO programma „Amateurs zet ten hun beste beentje voor" Firma Krom in overtreding Woensdagmiddag behandelde de bijzondere politierechter de zaak te gen de drie directeuren der fa. Krom, de heren J. G. van Kuijk, P. S Krom en S. Krom. Hun was ten laste ge legd, dat zy in de maand April '47 aan een deel van hun werknemers, n.1. persers, strijkster, naaister en chauffeurs te veel loon uitbetaald hadden. Alleen de besch. van Kuyk was verschenen. Inderdaad is de fa. meerdere malen de vastgestelde loon grenzen overtreden. Het personeel werkt n.1. volgens een premiesysteem een methode, die beter voldoet dan de toepassing van stuk- of tijdloon. De verdediger Mr. Schuurman, merk te echter op. dat, wanneer de tegen woordig geldende regeling eerder van kracht ware geweest, de fa. Krom niet strafbaar geweest zou zyn. Voorts zou de heer P. S. Krom niet strafbaar zyn, daar deze besch. niet verhoord is. De eis van de officier was f 250. voor elk -der besch. De politierechter bepaalde de straf op f 100.of 30 dagen voor J. G. van Kuyk en S. Krom elk. DIERENBESCHERMING Zwervend te Alkmaar aangetrof fen 2 jonge hondjes plm. 3 maanden oud, reuen, kleur lichtbruin en zw. bruin. Ter beschikking enige jonge poes jes. Allen zijn in zeer goede conditie. De dierenbescherming ondervindt de laatste maanden veel overlast van zwerfhonden. Het aantal zwerfdie ren is niet te verwerken. Onverantwoordelijke mensen ko pen deze dieren dikwyls op de markt en laten ze dan zwerven; of, om er van af te zijn, worden ze bij de in specteur gebracht. Deze kan. echter door de beperkte ruimte allen gewonde dieren aanne men. Schaft U alleen dèn een hond aan, als ge ook de verantwoordelijkheid wilt dragen voor de verzorging. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baan straat. FRUITHANDELAAR BEKEURD Door de economische recherche Is proces-verbaal opgemaakt tegen een fruithandelaar wegens overtreding van het prysaanduidingsbesluit Eiken Linden geveild DOOB FIRMA RINGERS GEKÖCHT Woensdagmiddag vond in het Gul den Vlies de veiling plaats van het bekende gebouw, de meubelfabriek „Eik en Linden". Dit gebouw, eigen dom van de heer Jansen, die dit be zit daar hij politiek delinquent is en in de bezettingsjaren kampioen Joden-huizen-koper was onder be heer zag stellen van het Beheersin stituut Alkmaar, werd onder grote belangstelling onder de hamer ge bracht. De veiling geschiedde ten over staan van Notaris Mr. D. J. Roos. Het gebouw werd ingezet onder strijkgeldpremie van 1 voor een bedrag van f 60.000.waarna het beheersinstituut voor een bedrag van f 35.000.de hoogste bieder bleek te zijn. Bij het afmijnen begon de af slager met een bedrag van f 25.000. waarna de heer Fr. Ringers op f 15.000.zyn „mijn" liet horen en aldus voor f 50.000.eigenaar werd DE MALVERSATIES BIJ DE NHVB De heer G. J. Polak, Snaarmans- laan 121 alhier, verzoekt ons mede te delen en wij doen dit gaarne dat niet hij degeen is, die, als admi nistrateur van de Noord-Hollandse Voetbal Bond wegens malversaties ls geschorst. Daar de heer G. J. Po lak gedurende enige jaren bestuurs lid is geweest van de Voetbalvereni ging Alkmaar is het reeds enige ma len voorgekomen, dat men hem voor deze „werkzaamheden" heeft aange zien. Hij is het echter niet! I.I.B. NAAR PRINSJESDAG Zestig man van het Indisch In structie Bataljon zullen a.s. Dins dag een bezoek brengen aan Den Haag. O.l.v. de Res. Ie Luitenant Bruystens zullen zy zich opstellen langs de weg, die H.M. gaan zal wanneer zjj de St. Generaal opent. ONENIGHEID IN DE BERGER- BUURT Reeds vele malen kwam het in de Bergerbuurt (Nieuw Rochdale) de laatste tyd tot botsingen tussen de voetballende jeugd en de heer F, de pachter van verschillende daargele- gen terreinen. Gisteravond kwam het tot een uitbarsting. In een heftige woordenwisseling tussen F en de voorzitter 'van de buurtvereniging Rembrand!, het gemeenteraadslid De Zeeuw, kwam agent V tussenbeide. De jeugd en de oudere buurtbewo ners smulden: het werd een stryd tussen geiten en voetballers. De con tracten, waarover wederzijdse party en beschikten wezen beide uit, dat de eigenaar pachter van het st&k grond tussen Rembrandtstraat. Jan Steenstraat en Van der Helststraat was. De buurtvereniging pachtte het land van het bisdom Haarlem, de heer F van de gemeente. Het con tract van F wees echter uit, dat de gemeente voorbehoud maakte voor eventueel aan andere instellingen te verpachten stukken land. Dit bleek met dit terrein het geval te zijn, zo dat F het onderspit moest delven. Het oploopje verdween en triom fantelijk voetbalde de „Rembrandt" jeugd verder „Ze hebben my nooit een strobreed in de weg gelegd", verklaarde Woens dagmorgen de 60 jarige Alkanaarse Caféhouder Corn. Berkhouwer, thans wonende te Bergen aan Zee, voor het tribunaal. Hem werd ten laste ge legd, dat hij zijn café op het Hofplein tjjdens de bezetting meermalen ter beschikking van de NSB had gesteld Hij was de eerste van de rij lichte gevallen, die door Mr. Wynne Woens dag op vlotte en prettige wyze afge werkt werden. Besch. ontkende per tinent dit „misdryf" begaan te heb ben. Hy verhuurde aan alle richtin gen, zelfs aan Oranjeclubs etc. en had „gewoon zaken gedreven". Boven dien, het was niet verboden en de NSB had hem nooit een strobreed in de weg gelegd, nee, er waren zelfs mensen onder de NSB ers, die veel goed gedaan zouden hebben. Voorts bracht Berkhouwer koffie naar het gebouw van de Nederlandse Landstand; hy hoopte op een Duitse overwinning^ omdat z'n zaak daar be ter van zou worden. Besch. ontken de zich daarover ooit uitgelaten te hebben. Hy zou verre van „pro" ge weest zyn en werd zelfs „gezocht". Op de vraag van Mr. Wynne, waar om men hem dan 20cht, kon B geen antwoord geven. Mr. Berkhouwer, die de zaak van deze gelijknamige besch. verdedigde, meende aan te moeten voeren, dat met zyn cliënt velen zich aan dergelyke feiten schul dig gemaakt hebben. Pleiter wees op bakkers en andere leveranciers, die hun producten b(j de NSB ers bezorg den. Bovendien was er voor deze ca féhouder geen andere weg-open; de partij zou de zaak bij een eventuele weigering ongetwijfeld beslagnahmt hebben. Hy verzocht het tribunaal de beschuldiging vervallen te ver klaren. Uitspraken 17 Sept. a.s. VERZETZAKEN Vervolgens kwam een drietal be schuldigden voor de balie, alle van het type „brood-NSBer", die van politiek weinig of geen verstand had den en zich meestal uitsluitend om economische redenen by nationaal- sociallstische organisaties aansloten, veelal dor anderen beïnvloed en doel en strekking der beweging zelf nau welijks kennende. De eerste was Teunis Groen te St. Pancras. Deze 55-jarige tuinbouwer kwam in verzet tegen een hem opge legde boete van f 5.000.HQ sloot zich in Juni 1941 by de NSB aan om dat hy hoopte, dat de economische toestanden verbeterd zouden worden. Op de vraag van Mr. Wynne, of hij dit van Mussert verwacht had, luid de het antwoord: „Och, als 't een an der geweest was had ik het ook ge daan". Hij wist niet welke handelin gen de NSB zoal bedreef, want „daar prakkizeerden wij in het boerenland nooit over". Tot de ontbinding bleef Groen lid, omdat hy het kinderachtig vond om te bedanken. Het tribunaal zal 17 Sept. uitspraak doen. ONTEVREDENE Een van die mensen, van wier on tevredenheid de NSB en haar neven organisaties een dankbaar gebruik maakten om hen door propaganda tot aansluiting te verleiden, was de landbouwer Pieter Bierman uit Nrd. Scharwoude. Ook hij kwam in verzet tegen een boete, groot f 4.300.— die he<m na zijn invrijheidstelling opge legd was. B was in de jaren voor de oorlog zijn afzet kwijt geraakt; zjjn zaak raakte aande grond en beïnvloed door propaganda in de „Deutsche Zeitung", waarin volgens hem ook anti-Duitse zakenlui adverteerden, sloot hij zich ten einde raad aan by het Agrarisch front en later btf het Economisch front. Ook de NSB no teerde zyn naam als sympathiserend lid. „Ik ben geen politiek mens, edel achtbare, en ik heb niks dan goed gedaan" luidde zijn verweer. Mr. Rus- sel uit Amsterdam voerde de verde- diging*van deze rasechte brood NSB er. Ook in deze zaak uitspraak over 8 dagen. Cornelis Smit te Broek op Langen- dijk sloot de ry van de ochtendzitting Het was eveneens een verzetzaak boete f 3000.Eén jaar was deze besch. procuratiehouder by de fa. Bonnet, aangesloten bij de NSB en voorts bekleedde hy enige tijd het erebaantje van buurtschapshoofd. Mr. Berkhouwer voerde het pleidooi voor deze landbouwer, die reeds 9 maanden gezeten heeft. Uitspraak 24 September. AANNEMER IN VERZET Het geval van de Alkmaarder Wil lem Godschalk was minder licht. Ook hier was er sprake van een brood- NSBer, echter in andere betekenis dan in voorgaande zaken. Godschalk nam in samenwerking met A. Bak ker, samen vormend de fa. Bakker en Godschalk, Wehrmachtswerken aan. Hy bouwde bunkers, paardenstallen, autoboxen, schuilplaatsen en eenmans gaten te Alkmaar, Petten en Bergen en dat alles in het jaar '44. Zijn ver diensten bedroegen ongeveer f 20.000 De hem opgelegde boete van f 15000 kon besch. niet betalen. Van zijn ver mogen is zo goed als niets overge bleven. Besch. voerde aan, dat één en ander onder dwang was geschied. Nam h(j het werk niet aan, dan zou hij, naar zijn mening, onherroepelijk „eingesperrt" zyn. Op het ongelovige „Dat zegt U nou" van Mr. Wynne was het antwoord: „Ja, heus, edel achtbare, dat wisten wij toen wel be ter". Voorts was Godschalk veront- waaudigd over het feit, dat er aan nemers zijn, die meer Wehrmachts werken uitgevoerd hebben en niet met het tribunaal in aanraking z\jn ge weest. Uitspraak 24 Sept. Uitspraken Tribunaal Cornelis Wagenaar te Zd. Scharwou de Internering gelijk aan detentie. Ontzetting uit de rechten. Willem Gaastra-te Alkmaar Aange houden voor nader onderzoek. Elisabeth van Die te N. Scharwoude Internering geltfk aan detentie. Ont zetting uit de rechten f 500 boete. G\j»bertus H. Koekenbier te Den Hel der Vorige uitspraak bevestigd. Boe te gewijzigd in f 10.000. Twee radio toestellen verbeurd verklaard GROOT WILD GROOT SCHERMER De beroeps visser D. Kieft Pz. alhier, ving in zijn netten in de polder Menigwcer, een snoek v&n 21 pond. Zulk een snaak heeft al heel wat kleine vis naar bin nen gewerkt. Een mooie opruiming. JAARVERGADERING INSTITUUT V. ARB. ONTWIKKELING HEILOO Donderdag 18 ,t, vindt in „De oude Herberg* de jaar vergadering plaats van het Instituut v. A. O. Naast de verslagen en bestuurs verkiezing wordt het winterprogram- ma 1947-'48 besproken. Het bestuur heeft alle moeite gedaan een ver antwoord programma samen te stel len hetgeen voor elk wat wils biedt. Zy die nog wensen hebben, kunnen deze kenbaar maken aan het bestuur, hetgeen zeer opprijs zal worden ge steld. MEISJES TRIAL MEET HEILOO Zondag 14 September vindt te Amsterdam de Trial-meet AmsterdamDen HaagNoord-Hol land plaats. Voor het samenstellen van de NoorHollandse ploeg werd a.8. Donderdag te Zaandam een selectie wedstrijd gehouden, waarvoor een tiental DOVES meisjes uitgenodigd zijn. veiling< arkten NOOKD5CHARWOUDE 10 SEPT. 47.000 kg aardappelen: Eigenhei mers 6.408.40; blauwe eigenh. 9- 9.70; Bevelanders 8.30—8.80; 1000 kg uien 12.50—13.60; Grove 13.60—14; 6800 kg sperciebonen 5799; 11000 kg bieten 3.10—7.70; 31000 kg rode kool 3.60—11.60; 112000 kg witte kool 2.50—13.10; 11000 kg gele kool 6.6014; 10000 kg groene kool 14.80—18.40. AVENHORN 9 SEPT. Triumph 1037; Margr. 2029; gele pruimen 1828; Reine Vict. 3045; andijvie 19.1019.20; Frankth. 82; Confcren 17; B. de Mer 1114; Rode kool 3.60—12; Gele kool 8.10—14.60; Groene kool 516.10; Williams 6 24; Bevel. 5.20—7.70 Eigenh. 4.40— 6.60; Uien: Groote maat 13 6014.60 Gewone m. 9.1013.90; Drielingen 6.90-7.50; Nep 5—11.80; Bieten I 6.60—9.30; II 2.50—5.30; IH 2—3; modjo 2.305.80; Augurken grof 3; kleingrof 3; Slabonen: dubb. z dr. 1 16; Snijbonen 2 106.75; Wortelen peen I 3.30; II 3.40 5.90; III 3.80- 5.80; Jutteperen 1116; Komkom mers 3—9; Witte kool 3.10—10.80. HEM ZUIDERKOGGE 10 SEPT. Aardappelen 6.909.40; Rode kool 3.60—li.20; Groene kool 9—11. Sla- bonen 601.23; Andijvie 923; To maten 1030; Kroten 2.406.80; Uien 11—13.50; Nep 10—11; Drie lingen 5.607: Triumph 15—53; Zi geunerin 16—29; Margriet 25—38; Hardy 16—52; Drosjes 12—22. Zoete Appelen 16—30; Transparant 15- 13 Druiven 6590; Pruimen 570; Per ziken 2—22. VEEMARKT HOORN 10 SEPT. Veelevering Op de veelevering d.d. 10 Sept. verschenen: 169 koeien, 18 nuchtere kalveren. PRIJSNOTERING 10 SEPT. 1947 BEVERWIJK. Andy'vie 10—35; Bloemkool 50—r Bos peen 415; Waspeen 5—15; Dubt» Stamb. 70—1.25; Snijbonen 60 1.30 Pronkbonen 40—56; Kom!m- mers 5 —22: Postelein 50—54; Sla 5 —20; Spinazie 29—39; Tomaten 25 52; Gr. kool 6—22; Rode kool 10- 20 Kroten 38; Uien 1015; Spruiten 26 -49; Prei 27—33; Bramen 2.00 2.85; Druiven 70.—1.00; Meloenen 20 75; Boerekool 910; Aardbeien 90 1.25 per doosje. PURMEREND 9 SEPTEMBER Runderen totaal 459 stuks. 215 vette koeien, levering; 68 Gelde- koeien 290—100 stug; 105 Melkkoei en 375625 stug; 48 Pinken leve ring; 23 Stieren 450—650 stug; 4 Graskalveren: 141 Nuchtere kalveren levering; 40 Vette Varkens levering; 17 Magere Varkens 4055 stug; 296 Biggen 20—40 stug; 451 Scha pen 5580 kalm: 825 lammeren 26— 46 matig; 91 Bokken en geiten 10 60 stug: 151 Paaren en Veulens 80 190 stug; Pluimveemarkt 2100 Oude kippen 2—2.25; 150 idem (bl) 3.25—3.75 9800 Hennen 6—9; 900 Jonge hanen bl. 3.253.50; 2700 idem witte en rode 33-25; 1200 j. en o. eenden 1.502.50; 300 Konijnen 0.50—9; 12 Ganzen 12—16. WINKEL 10 SEPT. Slabonen 6089, Andijvie 21 24, Komkommers 67; Tomaten 21, Ap pelen 12—42, Peren 8—48, Pruimen 41—47, Druiven 76—81. Afhalen van bonkaarten op Vrij dag 12 September a.s. te Alkmaar: Letters H, I en J. te Heiloo: Letters H t.m. L. te Bergen Letters H t.m. L Bioscopen: Cinema Amerlcain: De Ridder der Wraak. Toegang 14 jaar Aanvang 8 uur. Harmonie: De zonden van Joy No- ris. Toegang 14 Jaar Aanvang 8 u. ABT: De ware glorie. Toegang 14 J. Aanvang 8 uur. Victoria: De Witte W Toegang 14 jaar. Aanvang 8 uur. Gulden Vlies: morgenavond 8 uur; Cilly Wang.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3