„Die Jahreszeiten" wordt opgevoerd Wie en waar is blondé Harry? Op de dag van de 8ste October, in de Grote Kerk Een goed initiatief met een kleine schaduwzijde Wij mogen de Ned. Herv. Oratorium ver. en haar dirigent Corn. Jonker dankbaar zijn, dat jj de moed heb ben gehad om het 8 Octoberfcest- ▼lerende Alkmaar een uitvoering van Joseph Haydn's beroemde „Die Jahres zolten" aan te bieden.Wjj twijfelen er niet aan, dat het een waardevol ge schenk zal bljjken te zijn. De prachtige koren en soli van dit oratorium zullen in de Grote Kerk zeker uitmuntend tot hun recht ko men en men kan, dunkt ons, een uit voering verwachten die tot in details tiptop in orde is. De bekwaamheid van koor en dirigent staan daar wel Ifrrg voor. Het uitgeversbedrijf Edecea in Hoorn heeft een tekstboekje het licht doen zien, waaruit wij, ter oriëntatie voor. degenen die met het werk nog geen kennis maakten en bij wijze van voor proefje voor hen die dit reeds wel deden en dus zeker geen verstek zul len laten gaan, enige passages hier over nemen. „Die Jahreszeiten" behoort met „Die Schöpfung" nog steeds tot de meest geliefkoosde oratoria. Het is een werk van machtige opzet, waar gans de rijke en veelzijdige geest van de grote componist zich in uitzingt en welke zang, nu na bijna 150 jaar ons nog boeit en in verrukking brengt; het is een diamanten net van tonen- pareling. dat nog steeds elkeen im poneert. Havdn beminde de natuur en was een scherp opmerker. Hij hoorde haar rang en wist die te verklanken. Groots, geweldig soms is zijn beel dende kracht. Deze vormt ook de ziel, de kern van zijn werk en bewijst hoe intens hij doordrong in het lied. dat de natuur ons zingt. En naast deze grootse beeldingen treffen ons de ve le kleine schilderingen, waarin hij. nu eens met de fijne humor, welke hem. ondanks de vele tegenspoeden, nooit verliet, dan weer kinderlijk-naief. ons allerlei tafreeltjes tekent. Spiro zegt van hem: „Hij was de dichter van de naïeve,humor, van de schertsende eenvoud, van de opper vlakkige slechts hier en daar, door ogenblikken van inkeer in zichzelf on derbroken vrolijkheid, maar... hij was dichter!" Toch, bij al de opgewektheid en hgt gevoel voor humor, was de onder grond van zijn leven een ernstige. .Die Jahreszeiten" kan nu juist niet tot de Christelijke of kerkelijke orato rium gerekend worden, maar toch ademt er uit dit werk een diepreligi- euse geert. Haydh schreeft zijn werk dan ook niet in eigen kracht, maar „in nomine DominI" (in de naam des Heren), zoals hij ook' immer aan het hoofd van zijn composities schreef. Zo ook in „De Jaargetijden". Het is God telkens, wie hij de ere geeft: ..Ehre, Lob und Preis sei dir ewiger, machtiger, gütiger Gott", of denken we aan het magistrale slot koor, waar de climax zijn hoogte punt bereikt bij de breed-uitgewerkte fuga: „Uns leite deine Hand, o Gott. verleih uns Stark und Mut Dann geh'n wir ein in deines Reiches Herr- lichkeit". Tot zover de inleiding van het tekst boek. Wij vinden het jammer, dat enige gedeelten, waaronder ook het prachtige juichende „Wijnkoor" uit moest vallen omdat me5\ de geest er van niet in overeenstemming vond met het karakter van de plaats waar gezongen zal worden. Doet men Haydn, zo vragen wij ons al niet enigszins onrecht aan, wanneer men zijn schepping niet als één geheel kan zien? Is het niet zo. dat juist de contrasten die hij vormde, het artis tiek gehalte zowel pis de religieuze Verraad Verzef - Vreugde De gisteravond in het Wapen van Heemskerk gegeven filmavond georga niseerd door de Prot. Chr. Filmstich ting, onder het motto „Verraad Verzet Vreugde", is wat "de belang stelling betreft geen succes geworden Voor een half gevulde zaal werden diverse smalfilms gedraaid* die alles zins de moeite van het zien waard waren. - De eerste film die het publiek te zien kreeg, was een verzetsfilm, be trekking hebbende op Rotterdam. Een film van het front in Indonesië volg de hierop, nadat eerst een aantal al leraardigste tekenfilms vertoond wa ren. De laatste film was die van het bezoek van Prinses Juliana, aan Su riname. het kleine stukje Nederland se grond, waar in de bezettingsja ren de Nederlandse driekleur nog vrij kon wapperen. GEVAARLIJK SPEELGOED De vijfjarige J. Ooms uit de Eikelen- oergstraat heeft zich verwond terwijl hU speelde met een pijl en boog. Aanvankelijk liet het zich aanzien dat hij voor zijn onvoorzichtigheid een dure tol moest betalen, doch thans be staat er een goede hoop. dat hij zijn ©og zal kunnen behouden. zin van het werk accentueerde? Bo vendien, als men aan het analyseren slaat, welke maatstaven moet men dan toch wel hanteren, opdat het „Wijn koor" onder de streep «blijft en de liefdesidylle van Lukas en Hanna er boven? De laatsten zingen: Bemin nen en bemind te worden is het hoogtepunt van vreugde, is des le vens zaligheid en geluk! Het Wijn koor zingt: Komt broeders, vult de kannen, ledigt de bekers, laat ons vro lijk zijn! Heida! Laat ons vrolijk zijn en het joechei uit volle borst doen weergalmen! Joechei, joechei» leve de wijn! en men léat het joechei weer galmen. Een loflied op de vreugde die de wijn, en een op die de liefde schenkt wel, er is onderscheid natuurlijk, maar is het ene zoveel religieuzer dan het andere? Het spijt ons, wij hebben het eer lijk geprobeerd, maar wij kunnen het subtiele onderscheid niet vinden. Wel weten wij heel zeker, dat men nu het diepe contrast van het juichende af scheid van een vlammende herfst met de ..ijzige nevels" van 't „bleke jaarge tijde", de winter moet missen. Overigens, de schepping van Haydn bevat ook mét dit hiaat nog meer dan voldoende schoons om een paan luis teren dringend aan te ra'dcn. Dus: 8 October. in de Grote Kerk. aanvang 7 uur des avonds AUTOBESTUURDER MET SCHAATS X EIG IN G F X Gisteravond meldde een bestuurder van een luxe wagen zich aan het po litiebureau. Rijdende op de Helderse weg richting. Alkmaar, werd hij ach tervolgd door een bestelwagen die var links naar rechts over de weg schoot De politie die veronderstelde dat de bestuurder van de bestelwagen iets te diep in het glaasje had gekeken, is op deze mededeling de bestelwagen achterna gegaan, welke op de Berger- weg werd aangehouden. Het bleek datede bestuurder, een 50-jarige bak ker uit Bergen, niet alleen te diep in het. glaasje had gekeken, doch ook nog een en ander uit een glaasje had genuttigd, zodat hij in de gelegen heid werd gesteld zijn roes op het politiebureau uit te slapen. Wiener Sangerknaben de 26ste in onze stad In 'i kader van een tournee door ons land De bekende Wiener Sangerknaben komen naar Alkmaar. Op een tournee door ons land zullen zij het Gulden Vlies aandoen en wel op Vrijdag 26 September, waarbij onder leiding van Kapelmeester Haymo Tauber, die reeds meerdere malen voor de oorlog in ons land was, een groot programma met oude en nieuwe liederen ten gehore wordt gebracht. Tevens zal 'n kleine opera, waarbij hei bijzondere toneelspelerstalent van de jeugdige kunstenaars tot uiting komt worden opgevoerd. Het Instituut der Sangerknaben heeft onder de Duitse bezetting van Oos tenrijk een zeer moeilijke tijd doorge maakt. Aanvankelijk in 1938, na de zgn. „Anschluss" met' rust gelaten, werd de leiding in begin 193.9 gevan gen genomen en in werkkampen ge plaatst. terwijl bepaalde „jeugdorga nisaties" zich meester maakte van het grote kindertehuis „Schloss Wilhelmi- nenberg", dat even buiten Weenen ligt en zo lange tijd reeds het eigenatm der Wiener Sangerknaben was. Men ontzag zich niet, de naam van het oorspronkelijke katholieke instituut t^ misbruiken en in verschillende lan den „tournee" te maken. Met grote energie werden echter door Rector Josef Schnitt. die reeds sinds 1924 de leiding bad en in 1939 in een concentratiekamp was opge sloten, na de bevrijding in 1945 de ou de beproefde muzikale en paedago- gische krachten opnieuw te samen ge bracht. Van de nieuwe regering kreeg men de beschikking over een gedeelte van de Hofbux'g als woning, terwijl de bekende Zondagmorgenconcerten in de aloude en gespaard gebleven Hof- burTkapelle iedere week de luister- rü' laats in het Weense muzikale le> .icrnamen. Het vorige seizoen begonnen de bui tenlandse reizen weer en een gelukkig weerzien met talrijke vrienden in Zwitserland, Frankrijk en de Scandi navische landen schonken de Sanger knaben het vertrouwen, dat men hen niet was vergeten. De directie van hot Instituut hoopt dat de vele internationale .vriend schapsbandon. die in de loop van zo veel jaren in het buitenland waren ontstaan, wederom zullen worden hersteld en dat de concerten van deze nieuwe tournee, die door Nederland België. Luxemburg en Frankrijk zal voeren, zullen bewijzen, dat de jonge discipelen, die evenals -vroeger met de uiterste zorg worden geleid, een gelukkige bijdrage vormen tot de we deropbouw var» Oostenriik. De Politierechter vonnist Voor de Alkmaarse politierechter had Maandag j.1. de Enkhuizenaar D. B. zich te verantwoorden. Hij had van een zekere H, in de zomer van 1945 een zilveren horloge ter repa ratie aangenomen. Toen de eigenaar een jaar later om zijn klokje vroeg werd hem geantwoord, dat het din getje gesloopt was en verschillende onderdelen gebruikt en „weggeven". De officier was het met deze ma niet van repareren niet eens vroeg er f 50.subs 25 dagen voor. En de uitspraak luidde conform. Maartje S. uit Hoorn zal voortaan wel zeer goed weten dat men een ambtenaar van de Rijkspolitie niet ongestraft voor „schooier" uit kan ma ken. De eis luidde 'n maand, zij kreeg twee weken. Tweehonderd vijftig gulden of dèr- tig dagen werd het deel voor Geer trui da v: W.. Breda, die ten nadele van zekere Sch. een naaimachine en enig glaswerk had ontvreemd. Mr Windhausen drong voor zijn cliente op uiterste clementie aan. De uit spraak was fïfty-fifty voor verdediger en Officier, die f 500 geëist had. Er zijn vele dingen die niet mogen. Er zijn zelfs zeer menselijke wensen, die men niet op eigen houtje mag ver vullen. De Wijdenesse wethouder Pie- ter R. had een waterplaats in zijn' ge meente laten bouwen, zonder eerst aan het Bureau Wederopbouw te Haarlem de daarvoor vereiste toestem ming te vragen. De Officier vond te recht, dot zo-iets niet door de beugel kan waar zou bet ook naar toe moeten a's iedereen maar bouwde waar hij lust in had? en eiste hon derd gulden of dertig dagen. De poli tierechter willigde zijn eis in. J V dir. van een zuivelfabriek in Opmeer, voer in hetzelfde schuitje a's de wethouder voornoemd. Hij had erhtor behoefte aan een garage voor zijn luxe wagen. Hij moest voor dit feit op dezelfde wijze boeten als zijn voorganger. KNOEIERIJEN IN DEBITEUREN ADMINISTRATIE Door knoeierijen in dc debiteuren administratie van zijn patroon zag de 25-jarige kantoorbediende H. uit Hei- loo kans een bedrag van f 1150 te verduisteren. Na zijn arrestatie ontkende H. hals starrig. doch nadat hij door de recher che aan de tand was gevoeld heeft hij een volledige bekentenis afgelegd. NIEUW SUCCESSTUK IN *T GULDEN VLIES Zondag 21 September des avonds 8 uur wordt in 't Gulden Vlies een nieuw successtuk van de toneelgroep Herman Bouber ten tonele gebracht. Het is getiteld „Het Schoffie"; oen spel in drie bedrijven door Ted Willes in het Engels genaamd „Buster" In Londen loopt dit stuk reeds vanaf 1943 onafgebroken in 't Unity Theater. De Engelse pers schreef hierover o.m.: „Buster" is een spel zoals er meer moesten zijn. Geen society- stuk geen geintrigeer met vrouwen of geld maar eenvoud, het dagelijks geluk en het dagelijks verdriet van een gezin dat in moeilijke omstandig heden het hoofd hoog weet te houden De oorlog mag deze omstandigheden ten dele verbeteren, op een eerlijke manier, toch hebben de Kings hun eigen mening over die verbetering. Over de voorstellingen die reeds in Holland door Herman Bouber ge geven zijn, schreef „Het Parool" o.m.: Herman Bouber heeft met deze op voering niet alleen getoond, dat hij er nog is, maar tevens, wat belangrij ker is. dat hij er nog mag zijn. De „Volkskrant" schreef: Ensemble Bou ber geeft zuiver toneel waarvan de meest kenmerkende eigenschap is. dat de spelers volmaakt op elkaar zijn af gestemd. „De Waarheid": Het was een vlotte goed gespeelde met veel sfeer geregis seerde voorstelling van een stuk dat de arbeiders iets te zeggen heeft. Me dewerkers zijn: Aaf Bouber, Herman Bouber. Ben. Biele-Smit, Diny Hey- ners, Ans Koppen, Lena Kemper, Wim Kouwenhoven, Annie Langena- ken, Piet van der Meulcn. Ben Minoli Jan Post en Hans Tiemeyer. Een duister verd Jisteringszaakje Voor een fietsendiefstal uit een stal ling. in de gemeente Schagen hadden zich Dinsdag Johannes H. S. en Abra ham C. Koning beiden afkomstig uil A'dam. voor de meervoudige straf kamer te verantwoordden. In beider verklaringen speeldè'tflqn de Harry, wiens feitelijke naam de heren zich niet konden herinneren 'n grote rol. Bovendien waren de vei- klaringen van JHS nogal tegenstrij dig. Zijn verklaring als zou hij met Koning naar Schagen zijn gereden sprak hij gistermorgen weer tegen, docht toen ASK verklaarde dat hij wel met hem naar Schagen was ge komen, beaamde hij dit weer rustig. De stallingeigenaar met zijn dochter die als getuige waren gedagvaard ver klaarden dat JHS met recuS aan het gochelen was geweest, dat hij een minder betrouwbare indruk had ge maakt toen hij een motorrijwiel kwam stallen. Beide beweerden echter dat nog JHS nog ACK de vermiste flets hadden weggehaald. Blonde Harry was de vermoedelijke dader volgens JHS, doch die blonde Adonis was weer niet door andere verdachte gesigna leerd. Zodat de officier verzocht de zaak uit te stellen totdat Blonde Har ry was opgespoord. Het kon weieens zo zijn dat wanneer deze persoon voor het voetlicht verscheen alle drie heren enige tijd een rustkuur zullen ondergaan. ZWIJNTJESJAGER Wanneer men in fietsen handelt en men treft zijn kopers .toevallig bij spoarwegovergangen en stations, dan kan men van een geluk spreken dat sommige zakenmensen steeds treffen. Wanneer men echter door de politie wordt gearresterd op een ontvreemde fiets en je vertelt het verhaaltje „Ja ik had die fiets nodig om even een boodschap te doen" Wanneer de her komst van de aan toevallig passeren de voorbijgangers verkochtte fietsen, niet is te bewijzen dan wordt het meestal geen geluk in „zaken" ge noemd. dan is de benaming die de rechtbank geeft „Diefstal". Dit moest Huibert S uit Egm. aan Zee tenminste ervaren, om een straf van 2 jear en 6 maanden tegen zich te horen eisen. HS vond de straf wel iets te zwaar want hij begreep ook niet dat de heren rechters zijn verhaaltje van die openbare verkopingen niet geloofden. Er werden wel gekker dingen te koop aangeboden en verkocht. In de krant had zelfs gestaan dat er laatst een baby werd verhandeld. Of dit de. heren rechters heeft over tuigd van de onschuld der verdachte, zal over 14 dagen worden medege deeld. GEVONDEN EN VERLOREN BERGEN Gevonden: Persoonsbe wijs inh. f 12; d-portemonnaie; gladde gouden ring; zilveren broche; h-rij- wiel met regenjas; grote bruine hond: vu'pen (parker); sigarettenpijpje; vul pen: spoor (ruiter). Verloren: baret; d-jasje; parapluic; vestje; rode portemonnaie inh. f 6 enz.; br. led. d-portemonnaie m. inh.; d-vest; grote zwarte poedel; gouden armband, zw. led. d-portemonnaie m. inhoud. „Jong-Holland" trok er op uit Een goed geslaagde wandeltocht Onder gunstige omstandigheden heeft Zaterdag j.1. de Chr, sportver. „Jong-Holland" de. onder auspiciën van de Ned. Chr. Wandel Bond ge organiseerde bondswandeltocht over een parcours van 20 en 30 k.m. ge houden. De eerste kennismaking met de N.C. W.B. was er een van aangename aard. Helaas was de deelname niet zoals verwacht was. Slechts een negentig personen hebben het mooie parcours gelopen. Hieronder waren als groe pen de C.S.V. Jong Holland en het Vendel Oranje Garde te Zaandam die de 30 k.m. liepen, de wandelclub van de Corsettenfabriek „Eckmann" „Ado- la", De Jeep 1945 te Alkmaar en het Vendel Oranje Garde te Broek op Langendijk, die de 20 k.m. liepen. Verder liepen 7 personen individueel de 30 k.m. waaronder de 71-jarige de Vet en 14 individueel de 20 km. Jammer dat verschillende grote wan delclubs uit Amsterdam verstek lie ten gaan. Op belde parcoursen was geen enkele uitvaller en de E.H.B.O. had slechts eenmaal handelend op te treden. Allen kregen dan ook aan het einde van de mars het welverdiende N.C.W.B. kruis, terwijl aan de vereni gingen bovendien nog een groeps- prijs werd uitgereikt. Verder was er voor de deelnemende groepen nog een extra prijs beschikbaar gesteld voor die groep die de beste algemene in druk maakte. Daar geen der vereni gingen het voor de eerste prijs be nodigde aantal van 150 punten behaal de kon deze niet worden toegekend. „Adola" wist echter beslag te leggen op dc 2e prijs met een tojtaal aantal punten van 126. Jong-Holland kan met voldoennig op de door haar geor ganiseerde tocht terugzien. We twijfe len er niet aan of deze actieve vereni ging zal spoedig nog wel van zich laten horen. HET INSTITUUT OP PAD HEILOO Voor de 7de maal in dit seizoen trok Zondag een groep van het Instituut er op uit om te genie ten van moeder natuur. Thans ging het met autocars via A'dam en de mooie Gooise dorpen Huizen, Blari- cum en Laren naar Hilversum. Van daar uit werd een gecombineerde au to-wandeltocht gemaakt door de Lage Vuursche. Midden in deze aan na tuurschoon zo ryke omgeving werd een bezoek gebracht aan het Natuur vriendenhuis „Ons Honk". Waar men met man en macht bezig was in vrije uurtjes het tehuis weer bewoonbaar te maken. Vanaf Hollands-Rading toerde men naar de Loosdrechtse plassen, waarop het gezelschap in een gecharterde mo torboot een heerlijk tochtje maakte. Daarna ging het in de richting Soest- dijk. Hoge Vuursche weer naar het mooie Hilversum, waar gereden werd langs studio's, Dudok's mooie Raad huis en hertenkamp waar men een prachtig vergezicht had. Na een dinertje en wandeling werd de terugreis begonnen, nu via Schip hol en Haarlem. Voor velen welke het dalen in het donker nog niet gezien hadden was het een imposant gezicht vliegtuigen te zien dalen, gemaskeerd door on telbare rode en witte lichten. Op de vastgestelde tijd, kwam men dan ook hoogst tevreden vestemd in Heiloo terug. Naar de 10.000! HEILOO maakt zich op z'n tien duizendste inwoner in te schrijven. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat dit reeds binnen enkele dagen zal zijn Wanneer dat fiet geval zal zijn, dan betekend dat. dat sinds 1 Januari 1947 Heiloo met 212 inwoners is toegeno men, een aantal wat zelfs het gemeen tebestuur nog dit jaar onbereikbaar leek. Naar wij vernemen bestaat het plan om van gemeentewege het een en ander aan te bieden aan deze 10.000 ste inwoner. Hoe snel Heiloo tot het grootste dorp boven het Noordzeekanaal is ge komen. laat het volgende staatje ziep: 1850 720 inwoners 1900 1883 inwoners 1925 3857 inwoners 1940 8268 inwoners 1945 10873 inwoners, (waarvan 'n flink percentage evacué's). 1 Jan. 1947 9788 inwoners HUISVLIJT EN FLORALIA STOMPETOREN Zaterdagavond hield de Huisvlijt en Floralia haar jaarlijkse tentoonstelling in de zaal van de heer J. Zwart. De plantenrijen deden fleurig aan, vooral door de mooie witte sterren die er bij waren; ook de handwerken op het toneel werden opgefleurd met bloemstukken. Maar de verzameling handwerken was minder groot dan vorige jaren. Materiaal' schaarste of gebrek aan tijd? Het bestuur had gezorgd voor at tracties. waarvan wel de voornaamste was. dat de jongelui konden dansen. De uitslagen voor de kinderplan- ten zijn: Groepspryzen: 1 Bram Kaay; 2 Nilie Dubbeld en 3 Jeannetje Kalis. Balsemien: 1 Sietse Blauw; 2. Ina Houtkoper; S Marijke Zwart. Geranium: 1 Jan Bakker; 2 Klaas Kalis en 3 Willie Weeshoff. Bouquetten: 2de prijs Sietse Blauw. 2de prijs Tini van Dok. Bij de planten voor ouderen had den de volgenden een prijs: Groepsprijzen: 1. Piet Blauw; 2. J. Zwart 8. Jan Blauw. Salvia: 1. Annie de Cock; 2. Mevr. Akkerman; 3. W. Mantel. Bladbegonia: 1. J. Nat; 2. Jb. Hop; 3 Alie van Wie- ringen Ster: 1 Mevr. Plaisier 2. R. Loots. Overjarigen: 2de prijs Fam. Speur. Opluistering: lste prys Mevr. Pijper ster; 1ste prijs Mevr. Kruimel, begonia. Bouquetten: 1. Fam. van Dok; 2. Mevr. Groot; 3. Alie van Wieringen. Handwerken: lste prijzen werden behaald door Mevr. Nat, Mevr. Zwart, Mevr. Plai sier, Mevr. Dekker, en Koos de Jong. Tweede prijzen door Mevr. Kramer- Glijnis, Grietje Bobbeldijk en de heer Vos. verder Mevr. De GeusGerritsen en de heer Fernhout, terwijl een der de prijs aan Mevr. Schonewil werd toegekend en de heer Schonewil een eerste prijs kreeg met zijn boot. o— VOOR OORLOGSSLACHTOFFERS EGMOND AAN ZEE De toneel - ver. „Kunst zij ons streven" uit IJmuiden zal Zaterdag 20 September a.s. in de zaal van „De vergulde Valk' een uitvoering geven ten bate van de Oorlogsslachtoffers. Opgevoerd wordt „Dc Stormbal hangt uit". Aan vang van de voorstelling half acht. SCHRIJVENDE LEZERS WECKRINGEN TEKORT Verzoeke beleefd, enige plaatsruim te af te willen staan in Uw veelgele zen blad. waarvoor bij voorbaat mijn dank. Als buisvrouw ga je voorzorgsmaat regelen nemen en redeneerde ik aldus De groente is de a.s. winter weinig of niet te koop, dus zoveel mogelijk wecken. Helaas kwam ik weckringcn tekort en moest er op uit Nu moest ik echter ervaren dat deze nergens te koop waren. Is het nu geen algemeen belang dat deze in de handel gebracht worden? Misschien dat de overheid het op de deviezen werpt, wat ik verwacht, och, dan twee luxe auto's minder importe ren en duizenden huisvrouwen heb ben voor de a.s. winter een zorg min der. HUISVROUW. BURGELIJKE STAND ALKMAAR Geboren: Mieke, d v Pieter Stoop en A.Prins. Bernard, z v Johannes Buler en Z Helderman. Gehuwd: George F. du Pont en Maria F. van Woerkom. Hendrik Knuistingh Neven en Lammegien Leertouwer. Geboren: Wilhelmus P, z v Hermanus Rotteveel en M P Romyn. Dirk J, z v Johannes van der Velde en G. Sleutel Marianne, d v Hoito Nieuwhof en M de Rooü- Peter F. z v Jan T Jonk man en A Mus. Gehuwd: Egbertus Ibink en Afra G. Schagen. Overleden: Cornelis J. Janssen, oud 78 jr. wed. van E. Monné. Jan H P Baten, oud 6 jaar. BERGEN Geboren: Idc Martinus, z v Ide Min en Maria Wittebrood. Ondertrouwd: Hette Johannes Nico- laas Maria Woudstra en Gcv* Cla- sina Leering. veiling arkten N.-SCHARWOUDE. 16 SEPT. 43000 kg. aardappelen: Eigenheimers 7.708.40; Blauwe Eigenh. 88.60; Be velanders 8.20—C.80; 13000 kg. uien 10—11.50; Grove 10.90—11.60; Drielin gen 5.70—7; Nep 10.60—11.30; 1200 kg. peen II 6—6.90; Peen III 5; 8500 kg. slabonen 82104; 3400 kg. bieten I 5.60—5.80; Bieten II 2.00; 12000 kg. rode kool 4.10—11; 63000 kg. witte kool 8.40 —10.90; 6000 kg. gele kool 6 30—8; 800 kg. 16 10—18.30 BROEK OP LANGENDIJK 16 &EPT. 15000 kg. Aardappelen. Bevelanders 7.60-8.70; 30000 kg rode kool 7.20— 11.80; 13000 kg gele kool 7—11.80 32000 kg groent kool 14.30—1P 20 185000 kg witte kool 7.80—10.10; 2000 kg. andijvie 19.80—26; 7000 kg. uien 11 4012.80; 1400 kg. bieten 6 30. 1300 kg. slabonen 78—110; 500 kg. to maten A 24.80—28.90 B 23.40—24.40; 300 kg druiven Alicanten 81.82, WARMENHUIZEN 16 SEPT. 24.200 kg .Aardappelen: Blauwe Eigen heimers 8.40; Witte Eigenheimers 6.70 -30; Bevelanders 7.20—8 50; Koop- mans blauwe 9; Schotten 5.40—6.80; Noordelingen 8.10; 1075 kg uien 11.70 —11.90; 200 kg. slabonen 69—111; 250 kg. bieten 5.30. ALKMAARSE EXPORT VEILING Spinazi 12—35.50; Postelein 16.—45; Wortelen 3648: tomaten 4.2026: groene kool 16—49; spruitkool 9.50—21 gele kool 515; prei 6.5015.50; uien 12—20; bieten 9—16; druiven 510 50; sperciebonen 751.06; stoksnijbonen 92 1.28; pronksnijbonen 721.17; bloem kool 5680; komkommers IA 6892; I 45—60; II 25—40; meloenen 6—24; knolsclderie 22—90; radijs 5—22: AGENDA Bioscopen Victoria; „Ik weet wat ik wil" (I know where I'm going) met Wen- dy Hiller, Roger Livesey, Pamela Brown en Catherina Lacy. Tot 14 jaar onder geleide. Aanvang 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Harmonie; „Het laatste Rendez-vous" (Brief Encounter) met Cilia John son, Trevor Howard en Stanley Holloway. Toegang 18 jaar Aan vang 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 u. A.B.T.; „De laatste der avonturiers" Toegang elke leeftijd. Aanvang 8 uur. Zaterdag eveneens 8 uur. Cinema Americain; „Vr(Je levens" met Eva Hennlng en Ake Ohberg Aanvang 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. WOENSDAG Galden Vlies, 10 uur Chr. Schooldag. DONDERDAG Gulden Vlies, 8 uur Chopin-avond, Cor de Groot. VRIJDAG Gulden Vlies, 8 uur „Van ander ras", Amsterdams-Rotterdams Toneelge zelschap, o.l.v. Alb. van Dalsura.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3