r De psychologie van de dronkenschap LOST WEEKEND" Uiispraken Tribunaal PELS' WIJNEN DE NIEUV/E KLEUTERSCHOOL Bloembollengebouw zal herrijzen MEVROUW! NIEUWE WASSEN Stoomwasserij „DE VALK" Jong meisje 20 jaar 1 9» De Amerikaanse Paramount-studio's hebben met de film „Lost Weekend" •en product afgeleverd, dat ondanks het feit dat het een „best-seller" schijnt te zijn, toch wel als het aller beste filmwerk van dit jaar mag wor den gcqualificeerd. Wij schreven „ón danks het feit, dat het een best-seller schijnt te zijn", want in de meeste ge vallen is het met films juist zo als met boeken: de slechtste werken wor den het best verkocht. Maar „Lost Weckend" is het waard verkocht te worden! De regisseur Billy Miller maakte met deze film ontegenzegge lijk zijn beste werk en de acteur Ray Milland heeft hier een glansrol, die moeilijk overtroffen zal kunnen wor den. Ondanks de omstandigheid, dat deze film de psychologie van de dronken schap in een scherp en onbarmhartig licht stelt en de redeloze gevolgen van het drankmisbruik ten voeten uit op het doek brengt is dit toch geen film voor drankbestrijders. Dit tot gerust stelling van hen, die zoal geen mis bruikers, dan toch (evenals Uw criti cus) gebruikers zijn. Maar een gepaste waarschuwing voor hen, die neiging hebben tot het overmatige zit er toch wel in en dat kan geen kwaad. Dit over de meer sociale kant van deze grootse film. Want groots is deze pro ductie en met die term doelen wij dan op de filmische kwaliteiten van het geheel en op het waarlijk meesterlijke spel van de dronkaard, die Ray Mil land (in deze film» is. Met geniale vaardigheid heeft de regisseur gebruik gemaakt van alle mogelijkheden om door close-ups de beklemming te ver hogen en op even geniale' wijze heeft h.'j gezorgd voor de af en toe zo hoog nodige ontspanning na een pakkende climax. En over het spel van Ray Mil land zouden kolommen vol ie schrij ven zijn maar de beste ervaring is toch altijd om het zelf te zien en met eigen ogen te kunnen constateren, dat hier een groot acteur aan het woord is. „Lost Weekend" is zonder enig voor behoud aan te bevelen voor allen, die Tandtechniker op het matje De tandtechniker H. J. C. M.. thans te Amsterdam, voorheen te Alkmaar, stond voor de arr. rechtbank te Alk maar terecht wegens het zonder nood zaak uitoefenen van het beroep van tandarts. Er waren enige getuigen opgeroepen waarbij kwam vast te staan dat M. bij een dame dertien tanden en kiezen had getrokken en. een gebit had gele verd. Het voldeed uitmuntend, aldus deze getuige. M heeft echter niet de bevoegdheid zodat hij er mee zal moeten ophouden Verdachte bekende het hem ten laste gelegde, zoals hij ook al bij de kanton rechter had gedaan. De ambtenaar van het o.m. was echter in hoger beroep gegaan, omdat verd. was veroordeeld tot f 250 boete zonder verbeurdverkla ring van de praktijkstoel. die nadat een politieman een overtreding had geconstaeerd, was verzegeld. Mr. Holsteyn achtte dit een zeer ernstig feit en hij vond de maximum straf van f 300 bij een inkomen van f 15000 zoals M. had gehad, geen straf Dat schudt men zo uit z'n mouw meende spr. Hij betreurde het ten zeerste, dat geen vrijheidsstraf kon worden geëist tegen deze mensen, die een gevaar voor de volksgezondheid zijn. Hij eiste f 300 boete plus ver beurdverklaring van de praktij kstoel. Die is al verkocht, merkte verdachte op. Nadat ik veroordeeld was door de kantonrechter zonder verbeurdverkla ring van de stoel. Ik weet niet precies hoe dat allemaal gaat bij de recht bank. De stoel is gelijk met m'n prak tijk verkocht De officier kon daar geen genoegen mee nemen. U doet alles om mij een hak te zet ten. meende verdachte te moeten op merken. De officier: U hoort er wel meer van Uitsnraak over 14 dagen. de leeftijd van achttien jaar hebben bereikt en onderscheidingsvermogen genoeg bezitten om de kwaliteiten van deze film in het juiste licht te bezien. Van a.s. Vrijdag af draait deze Pa- ramount-productie in de Cinema Ame- ricain. DE DANS IN HET GELUK In het Gulden Vlies werd Dinsdag avond de operette acteur Paul Harden, die in onze stad geen onbekende is, gehudigd met zijn veertigjarig toneel jubileum waarvan hij de laatste twin tig jaar in Nederland heeft doorge bracht. De Hoofdstad-Operette waar Paul Harden al enige jaren aan verbonden is, vie# dit jubileum met Robert Stölz* operette „Sag' beim Abschied leise Servus", in het Nederlands ver taald als „De dans in 't geluk". In deze operette, die niet de kwaliteiten heeft van de stukken, die het Hoofdstad-ge zelschap in de regel op haar program ma heeft, vindt de jubilaris echter de gelegenheid om naar hartelust zijn talent te tonen in de grote rol van de theater-supoost Sebastian Platzer. Het huldigingscomité, onder voorzitter schap van mr. G. van Hilten bracht hulde aan- de jubilaris en offreerde hem een bloemstuk plus een product van Alkmaars' meest beroemde han delsmarkt. Ook namens de operette liefhebbers van Alkmaar werd Paul Harden toegesproken en veel woorden van lof werden zijn deel. (Jammer was het echter, dat een der huldigende he ren het hierbij nodig oordeelde om tevens reclame te gaan maken voor eigen vereniging, dit viel hjer wel 'n beetje uit de toon). Namens de directie van het Gulden Vlies werd Paul Har den een ander product van Neder landse bodem aangeboden en dit ge schenk, waarop een bekend en veel geliefd etiket prijkte, werd eveneens in dank aanvaard (namens het gehele gezelschap) Aan het slot had de jubilerende ac teur langdurige toejuichingen in ont vangst te nemen. „Uitkammen" staan terecht De gebroeders G. en C. H. Hölzel, sigarenfabrikanten te Alkmaar, hadden zich Woensdag voor het tribunaal te verantwoorden over het „uitkammen" van Alkmaarse bedrijven, in het jaar 1943. Voorts waren beiden lid van de NSB geweest, voor welk lidmaatschap zij echter spoedig na de Duitse inval bedankten en van de Nat.-Soc. Volks- wohlfahrt. Dit uitkammen geschiedde in opdracht van de Oostenrijker Ja- nosik, die op zijn beurt met de Beauf- tragte voor Noord-Holland in verbin ding stond De jongste der gebroeders Gerrit Hölzel, nam de fa. Kerrebijn voor zijn rekening, terwijl Carel Hol- zel de firma's Jacobse en De Winter aan de tand voelde. De gebroeders be weerden, slechts de omzet en het aan tal personeelsleden genoteerd te heb ben met het oog op „bedrijfsconcen- tratie". Namen en adressen van het personeel zouden zij nimmer gevraagd hebben. Dit laatste werd door een aantal getuigen tegengesproken. Op merkelijk was voorts, dat personeels leden der firma's daags na het bezoek der ..controleurs" een oproep voor Duitsland ontvingen Na het pleidooi van mr. Berkhouwer bepaalde mr. Schenkeveld de uitspraak op 7 October a.s. PAARDENVORDERINGEN De zaak tegen Comelis Oly te Heiloo die Woensdag voor het tribunaal be handeld werd, liet zich aanvankelijk ernstiger aanzien dan zij was. Een tweetal punten van de beschuldiging bleek nl. niet wettig en overtuigend bewezen te kunnen worden. Oly zou de vijand hulp en steun verleend heb ben door aanwijzingen te doen om trent te vorderen paarden en wagens bij Heilooër boeren. Hij zou met een drietal ingezetenen van Heiloo Grup- penführer geweest zijn met als functie de boeren bij „groot alarm" te waar schuwen. Uit de getuigenverklaringen van ex-burgemeester Swaalf en de echtgenote van besch. bleek, dat één en ander echter onder dwang was geschied. Ernstiger was het derde punt Oly zou aangifte hebben gedaan van het feit, dat zijn buurman Z. vijf paarden had, waarvan nog geen enkel beest gevorderd was. Besch. legde dit echter anders uit dan in de ten laste legging vermeld was. Het tribunaal besloot de zaak te schorsen teneinde enkele getuigen over deze laatste aan gelegenheid te horen. LICHT NSKK-GEVAL De jeugdige Heilooër Th. Wolf werkte een jaar bij een WehrmachtsaannemeT. te Callantsoog en Bergen; daarna ver trok hij met de NSKK naar Rusland. In '44 kwam hij naar Holland terug en dook onder. Mr. Berkhouwer be pleitte een voorwaardelijke straf voor zijn cliënt. Uitspraak 7 October. Pieter Bierman, Zuid-Scliarwoude: internering-detentie. Ontzetting uit de rechten, f 2000 boete. Cornelis Smit, Br. op LangendUk: internering-detentie. Ontzetting uit de rechten, f 1000 boete. Wilh. Godschalk, Alkmaar: interne ring-detentie. Ontzetting uit de rech ten. f 4000 boete. STEMMEN BIJ VOLMACHT De burgemeester van Alkmaar brengt ter algemene kennis, dat de kiezer, met inachtneming van het in de Kies wet bepaalde, bevoegd is bij volmacht te stemmen, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende een gedeelte van het jaar werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, mits zyn afwezigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is. een of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is bevoegd bij volmacht te stemmen de vrouw die, gehuwd met een kiezer, die voldoet aan boven staande voorwaarden, met haar man, in verband met diens beroep of werk zaamheden, afwezig pleegt te zijn. De aanwijzing van de gemachtigde ge schiedt eerst nadat de belanghebbende een daartoe strekkend verzoekschrift aan het gemeentebestuu- heeft inge diend; de indiening moet geschieden vóór 1 Januari a.s. Formulieren voor deze verzoek schriften zijn van heden af kosteloos verkrijgbaar ter gemeente-secretarie, le afdeling. Voor het opmaken der volmacht moeten de kiezers zich in persoon v^7 voegen ter secretarie. Alkmaar, 24 September 1947 De burgemeester voornoemd. G. v Slingerland, lo.B. Geleidelijk keren de goede dingen uit het verleden te rug. Zo kunnen thans ook weer in bescheiden kwan tum, geleverd worden. Alkmaar Tel. 2585 HEILOO Aanstaande Zaterdag zal voor Heiloo een belangrijke dag zijn. Dan wordt n.1. de Kleuterschool op neutrale grondslag, geopend. Wat vóór 1940 niet mogelijk was, is thans tot stand gekomen, een school en dan nog wel speciaal voor dit doel gebouwd, bestaande uit 2 frisse loka len waarhet zonlicht volop door de ruime ramen naar binnen kan komen Het schilderwerk is geheel in lichte kleuren uitgevoerd. De twee lokalen zijn gescheiden door een ruime hal waar de toiletten zijn ondergebracht Speciaal willen we noemen de aardige wandbeschildering, pro Deo uit ge voerd door de leden van de plaatse lijke schilders van „Tlntoretto" o.l.v. dhr. Heesk uit Castricum. In 't ene lo kaal zijn aardige stoeltjes aangebracht in het andere lokaal practische bank jes. Vóór de school is een ruim speel veld met zandbak envolop banken, waar de kinderen zo nodig kun nen spelen. De school komt in handen van mej. Rab. die op dit terrein reeds haar sporen heeft verdiend. De school is onworpen dooi de gemeentearchitect J. Th. Torken en uitgevoerd door de firma Kaandorp metsel- entimmerwerk, J. G. J. Kenter loodgieter, P. Zwaar electriciteitswerk en G. Schipper Schilderwerk Zaterdagmiddag 3 uur wordt na een inleidend woord van de voorzitter van het stichtingsbestuur dhr J. Ven- nik, de school officieel geopend door de burgemeester van Heiloo J. Kalff. Daarna is de school tot 5 uur te be zichtigen voor belangstellenden en voorts Zondag 28 Sept. van 1012 uur en van 3 tot 5 uur. Maandag 29 Sept. 's morgens 9 uur worden de ingeschreven kinderen ver wacht. Naar wij vernemen moeten helaas een 25 tal kinderen uitgeschakeld wor den omdat er teveel opgaven waren. Wij feliciteren het stichtingsbestuur me het keurige resultaat en wensen haar veel succes bij dit voorbereidend onderwijs UITSPRAKEN MEERV. KAMER Adrianus H. de B. te Bovenkarspe. 6 maanden voorwaardelijk. Hendrik S. te Hoorn: 6 maanden met aftrek Jantje S. te Hoorn: f 1 boete en ter beschikkingstelling van de regering. „Ik geloof, dat we de wereld een dienst zullen bewijzen als we U neer paffen", luidde een zinsnede uit de dreigbrief, die de 74-jarige veehouder K. te Twisk van een onbekende ont ving. In deze brief werd hii met af branding van zijn huis gedreigd, wanneer hy niet binnen tien minuten f 700 bij de achterdeur deponeerde. K. waarschuwde onmiddellijk de po litie en j.1. Dinsdag stond de Twis- kenaar IJsbrand P. als verdacht van het schrijven van deze brief voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar te recht. Ondanks het feit, dat twee deskundigen het enigszins verdraai de handschrift van de dreigbrief als dat van verdachte herkend hebben, bleef P. pertinent ontkennen. Wel was hij omstreeks het uur waarop K. de brief ontving, in de omgeving van diens huis gesignaleerd, maar ♦een zou hy aan het trainen zijn ge weest voor de elfstedentocht. Het tweede punt van de ten laste legging vermeldde vervalsing van formulieren voor overbruggingsuitke- rir». De officier achtte de beide fei ten bewezen en eiste 10 maanden. Uitspraak 7 October a.s. GESLAAGD WARMENHUIZENOp het on langs gehouden examen te Amster dam. uitgaande van de ver. tot bevor dering van Electrotechnisch Vakon derwijs in Nederland, slaagde onze plaatsgenoot de heer A. H. de Ggus, radio-centrale houder. Een mooie prestatie! Van harte ge feliciteerd Arie! CLANDESTIENE SLACHTERS OP HETERDAAD BETRAPT W ARMENHUIZEN Zondag j.1. zUn door de politie twee clandestiene slachters, de heren S. C. en Th. G., beiden woonachtig alhier op heter daad betrapt, terwijl zij bezig waren met het slachten van een schaap. Flora!ia-tentoonstelling HENSBROEK Zaterdag en Zon dag werd in café Kosscn te Hens broek de floraliatentoonstelling ge houden. De publieke belangstelling was Zondagmiddag niet zo groot als gewoonlijk, wat ongetwijfeld verband hield met de interland voetbalmatch en het minder gunstige weer. De in zending tuinbouwproducten was ge ringer dan we gewend waren. De le groepsprijzen vielen ten deel voor buitenplanten aan J. van Ley- en: binnenplanten P. Kort. Voorts werden er vele prijzen ge geven voor diverse door de vereniging verstrekte planten, zelfgekweekte bou- quetten bloemen, dahlia's, bloemstuk ken. De kinderen hadden zaad voor Oost-Indische kers ontvangen én dah- liaplanten. De afd. tuinbouw gaf diverse kool soorten te zien, bieten, wortelen, sla- bonen, uien, etc. Het grootste aantal inzendingen werd voor deze afdeling verzorgd door J. Hartland. Zondagavond had na een openings woord door voorzitter D. Wit Sz.. de prijsuitreiking plaats door burgemees ter Kooiman. Door een sterfgeval kon de revue opvoering geen voortgang vinden. Als datum is nu 5 October vastgesteld. L -drogerijen *Un eigenlijk fabrieken. M»cr ziet men een der grootste eit mut.t.ritele in aanbouw. De bouw geschiedt hiervan op een enigszins on gewone wijze. Eerst worden de machines gemonteerd en dan begint men aan het gebouw, omdat de machines te groot ztfn om later in de fabrieken te brengen. Het gras uit de weide wordt hier geheel machinaal gedroogd •U tot poeder gemalen, hetwelk een prima krachtvoer voor het vee is. OUDERDOMSVOORZIENING EN ONDERHOUDSPLICHT Men schrijft ons: Allerwege zien onze bejaarde mede burgers van 65 jaar en ouder, wier inkomen ontoereikend is om in eigen onderhoud te voorzien, reikhalzend uit naar de komende Ouderdomsvoor ziening voor noodzakelijk levenson derhoud, die op 1 October a.s. zal in gaan. Reeds thans staat echter vast dat in sommige gevallen, wegens ziekte of om andere bijzondere omstandigheden boven de ouderdomsuitkering nog aanvullende financiële hulp nodig zal blijken. Hiertoe zal, als voorheen, dan een beroep worden gedaan op de kerkelij ke- of burgerlijke instellingen voor sociale zorg, diaconie, parochiaal arm bestuur, maatschappelijk hulpbetoon, die deze ondersteuning, ingevolge de bepalingen der armenwet, zullen ver halen op de onderhoudsplichtigen. Het zou evenwel beter zijn als deze het zover niet laten komen en bij voor baat de aanvullende hulp rechtstreeks aan hun ouders zouden verstrekken opdat hen de gang naar een der arm besturen kan worden bespaard. Men heeft daarbij thans de zeker heid dat deze extra inkomsten van de ouders niet in mindering komen van hun ouderdomsuitkering, zoals dit vroeger bij de ondersteuning het ge val was. Helaas beseffen niet alle kinderen hun verplichting t.a.v. hun ouders, of kunnen zij het onderling niet eens worden over de te geven bijdragen, waardoor uiteraard de ouders het meest gedupeerd worden. Om dit te voorkomen en in het al gemeen een billijke regeling tot stand te brengen, beide voor ouders en on derhoudsplichtige kinderen e.a., is door de Sociale Raad, Districts-Ar- menraad voor Alkmaar e.o., de Comm. inz. Onderhoudsplicht in het leven geroepen, die reeds talrijke gevallen in behandeling heeft en in deze gaar ne haar bemiddeling verleent aan een ieder die dit verlangt. Plannen bij de L.G.C. voor een zuurkoolfabriek? In de Maandagmiddag gehouden be stuursvergadering van de veilingsver. Langedyker Groenten Centrale te Br op Langendijk besprak de voorzitter, burgemeester Schelhaas de gang van zaken in de tuinbouw. Tengevolge van het grote tekort aan groenten overal zijn de prijzen hier omhoog gelopen. Toch heeft de kool hier ook van de droogte geleden. De opbrengst van de winterkool zal wel geringer zijn dan normaal. De vergunning voor het herbouwen van het bloembollengebouw zal spoe dig afkomen. De kosten van de rattenbestrijding in 't Geestmerambacht hebben 2414.75 bedragen. Er zal zo spoedig mogelijk een rattenbestrijding over geheel N.- Holland worden georganiseerd. De ver. van burgemeesters was unaniem voor medewerking. Tuinders, die last heb ben van ratten bij de bloembollen kun nen een bestrijdingsmiddel aanvragen bij de Prov. Commissie uit de veilin gen. De totale omzet van de veiling was tot en met Augustus f 3026543.06 te gen f 2662150.21 in dezelfde periode van 1946. Thans is men de drie en een half milliocn gepasseerd. Het opheffen van de minimumop- houd- en vergoedingsprijzen ont moette nogal enige critiek, aangezien het handhaven van die regeling, nu de prijzen hoger zijn. niets kost. Straks wanneer misschien weer wel groenten doordraaien heeft men weer moeite voor het instellen van een re geling. Ook het invoeren van heffingen op rode en witte kool achtten verschei dene bestuursleden niet juist Voor stro voor het maken van kui len dient men zich voor 26 Sept. te vervoegen bij de Plaatselijke Bureau- houder, voor stro voor witlofkuilen bij de heer S. de Boer Kz. Een rapport van de heer K. de Boer Sz. over de proeven met het te len van plantuitjes en de resultaten van uitgeplante uien was bevredigend. Breedvoerig werd gesproken over het herbouwen van het bloembollenge bouw waarbij o.m. de suggestie werd gedaan, plannen te overwegen om te komen tot de stichting van een zuur koolfabriek. Daarbij had het ook de aandacht, dat er voor zuurkoolwitten eigenlijk maar één koper optreedt na mens de fabrikanten. Een en ander zal in het dag. bestuur worden overwo gen. Omtrent de afzet van goedgekeurde pootaardappelen is nog niet veel be kend. Er is al wel het een en ander besteld. Het grootste deel van de po ters is verkocht, doch de Eerstelingen van 35 tot 55 mm nog helemaal niet. Deze komen onder de centrale ver koop. Het stichten van een zgn. neerzetvei ling voor slaboncn en ook voor an dere producten van leden, die per auto aanvoeren zal overwogen wor den. Luitenant-Generaal Sir Brian II. Ro- bertson opvolger van Luchtmaarschalk Sir Sholto Douglas als Militair Gou verneur van de Britse Zóne in Duits land. TRACTOREN VRIJ! De verkoop van Farmall Ct tractoren en van Massey Harris fou* ney wieltractoren is vrij. Deze trac toren mogen derhalve zonder aan koopvergunning aangekocht worden. AFSCHEID DS. J. H. BE THE BEVERWIJK Het afscheid van ds. J. H. Bethe van de Ver. van Vrijz. Herv. is Zondag a.s. niet om 10 uur 's morgens, maar om 7 uur 's avonds. WARMENHUIZEN 25 SEPT. 21000 kg. aardappelen: Blauwe eigenh 7.90-8.50; Witte eigenh. 8.20-8.50; Be velanders 8.80-9.60; Koopmans Blauwe 10.10; Schotten 7.70-7.90; 4000 kg. rode kool 9-13.80; 81000 kg. witte kool 8.60- 11.10; 1750 kg. groene kool 13.30; 850 kg. slabonen 78-112; 1200 kg. uien 11.50; Drielingen 6.10; Nep 10.80. BROEK OP L' DIJK 25 SEPT. 6000 kg. aardappelen: Bevelanders 9— 9.25; 30000 kg. rode kool 8.10—16.70; 52000 kg gele kool 7.90—13.40; 50000 kg groene kool 9.30—14.30; 180000 kg witte kool 8.20—10.80; 1000 kg slabo nen 82—108; 4000 kg bieten 6.80—7.10; 7500 kg andijvie 10.20—14.10; 2300 st. bloemkool 55—70. N. SCHARWOUDE 25 SEPT. 240.000 kg. witte kool 8.10-10.80; lO.OOf kg. rode kool 11.10-15.50; 10.000 kg. ge le kool 6-12.70; 14.000 kg. groene koo1 9112.90; 5000 kg. andijvie 7-7.30; 12000 kg. uien 11.60-12.50; grove 12.440; drie ling 5.60-6; Nep 9 60-11.80; 6000 kg. sperciebonen 73-112; 11.000 kg. peen II 4.60-5.70; III 5.50-6.-; 1000 kg. bieten I 5-6.40; II 2.50; 40.000 kg aardapp. blau we eigenh. 8.90-9.30; Bevelanders 8.70- 9.10; eigenheimers 7.50-8.30. PRIJSNOTERING VAN 24 SEPT. H BEVERWIJK Andijvie 10—21, bloemkool I en IA 3460, bospeen 8 16, waspeen 6—18, dubb. stamb. 880 1.20, snijbonen 601.20, pronkbonen 20—48, komkommers 1025, postelein 36—37. sla 10—20, spin 1641, tomaten 2048, groene kool 417, rode kopl 7—16, gele kool 511. spruiten 30 60. prei 18—27. uien 816, knollen 7 14, kroten 69. meloenen 1030, druiven 75—90, bramen 801.50. Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van d* geboorte van onze zoob en broertje JAN M. A. PEKELHARING— KERMES L. PEKELHARING MARIANNE Alkmaar, 25 Sept. '47 Oudegracbt 148 Tijd.: St. Elisabethziekenhuif Het is ons wederom mogelijk een beperkt in behandeling te nemen. Indien U ons even bericht stuurt (tel. 3776, K 2200) komen wij bij U aan Noorderkade 67—68 Alkmaar in kunstnijverheidszaak om le helpen bij het vervaar digen, eventueel ook als hujp in de winkel Alg ontw. zou zich per 1 NOV. graag geplaatst zien OF Brieven onder no. 871 bur. Sprekend Papier, Schagen f in een functie op sociaal- gebied, in bezit van dlpl. E.H.B.Oen Rode Kruis helpster

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3