De drooglegger van onze polders in de kentering der tijden HOLLANDS GLORIE fimtny, )3aduhi a's voetballer Raketproeven in de V.S. EilüHElDi! Stichting voor doet beroep de Landbouw p de boeren Kansen voor Alkmaars 2e klassers HET LEEK enkele jaren geleden met onze karakteristieke Hollandse molens zo gesteld, dat ze door de voortschrij ding der techniek, voor verdere on dergang gespaard «ouden blijven. Het was os. het zjL Dekker-systeem waarbij de roeden gestroomlijnd en een aanmerkelijk grotere capaci teit verkregen werd dat goede waar borgen schiep voor het voortbestaan van de molen, en tal van polderbe sturen ontzegden zich de kosten niet, üe met „verdekkoring" gepaard gin gen. Het was toch zeker nog altijd zó. dat wind-kracht 't goedkoopste was en daarbij kwam de bedrijfszekerheid ten tijde van oorlog, toen aanvoer van kolen, oliën. etc. niet meer mogelijk was. Ook alleszins motieven voor hen. ZONDAG lt OCT. 1947 Milrrraui I Ml meier Nieuws •m I, U, li tl M SS aar VARA 848 Voor het platteland; 8.40 Mor- gen melodiën; i.15 Men vraagt en wij draaien; 9.45 Vrede en rede; VPRO; 10.00 Zondagshalfuur; 1KOR; 1040 Oogstdankdienst VPRO; 1L43 Tot het hart van ons volk; AVRO; 12.00 Fan farecorps; 1220 Zondagsclub; 12.40 Meisjeskoor; 18.14 De Romancers; 13.50 De Spoorwegen spreken; 14.05 Boe kenhalfuur; 14.30 Radio-Philharmo- nisch orkest; 15 45 Fümpraatje; 1800 The Skymasters; 16 30 Sport; VPRO; IT.00 Gesprekker, met luisteraars; 17.20 Een gedicht; VARA: 17.30 Ome Keesje; 17.50 Sport; 18.30 Ned. Strijd krachten; 19.00 Radiolympus; 1930 Stradivasextet; AVRO 2015 London show; 2040 De Kopermijn, hoorspel: 21 30 Meesters der melodie; 2225 Her sen-schim-mastiek; 23.15 Nocturne. Hilversum O 415 meter Nieuws •m 8. 9.20 12. 1949 en 2240 uur NC RV; 8.30 Gereformeerde morgenwij ding; KRO; Overijselse dag; 9.55 Piano recital; 10.30 Hoogmis; 12.15 In 't Boeckhuis; 1240 Het orkest zonder naam; 13.15 Toespraak van de com missaris van Overijsel; 13.20 Twents Philharmonisch orkest; 13.50 Katholi cisme In Overysel; 1440 Schering en inslag; 16.15 De Zonnebloem; 1640 Vespers; IKOR; 17 00 Kerkdienst; NC RV 1840 Klassieke gram.muriek; 19.15 Kent gij uw hijbei? KRO; 20.00 Spori in Overijsel; 2040 De Boeskool revue brengt: JLossc flodders"; 22.15 Avond gebed; 2240 Slavisch srmphonisch programma. MAANDAG 13 OCT. 1947 Hilversum I 301 meter Nieuws •m 7. 8. 13, 18, 20 en 22 unr AVRO 740 en 6.15 Grum.platen; 8.45 Tsjai kovskv-programma: 9.15 Morgenwij ding; 9.45 Arbeidsvitaminen; 11.00 Op de uitkijk; 11.15 Saint-Saëns-program- ma; 12.00 Pianorecital; 1248 The Sky masters; 13.15 The Avrolians; 14.00 Or gelconcert; 15.00 Bonboniére; 1640 O- peraprogramma; 17.30 Hoort, zegt het voort; 1840 Ned. Strijdkrachten; 19.05 Kamermuziek; 20.05 Radioscoop; 22 30 Zweden spreekt tot u. Hilversum II 415 meter Nieuws Mll 13. 19. 2» en 2240 uur NC RV; 7.45 Een woord voor de dag; 8.15 Sions-liederen; 9.15 Op ziekenbezoek; 9.35 Vragen aan voorbijgangers; 1040 Morgendienst; 11.15 Van oude en nieu we schrijvers; 1145 Orgelconcert; 1200 Gram.platcn; 1240 Mannenkoor; 1315 Kamerorkest; 14.00 Voor de scholen; 1440 CellorcclUl; 14.50 Giaconda-en scmble; 1540 Vioolconcert van Bax; 16.00 Bijbellezing; 1.00 Voor de kleu ters; 17.15 Kamermuziek; 18.00 Piano klanken; 1S40 De Varianten; 9.15 On der de ieeslamp; 2040 Landverhuizers, hoorspel; 2145 Viool en piano; 22.00 Kerkelijk orgelspel; 22:45 Avond-over denking. die opkwamen voor het behoud van onze mooie molens en we denken hier om. aan de vereniging „De Hol landse Molen". HET ALLERNIEUWSTE systeem diende zich aan in de vorm van het ..Bilau"-model, waarbij naast't stroom- iijnprincipe de zelf-zwlchting toepas sing vond. Op het oog was dit van niet te onderschatten voordeel bij buiig weer, dat daarvoor gepaard ging met grote schommelingen in wind sterkte en ongelijk malen. Ruim een tiental jaren geleden za gen we de poldermolen te Obdam zo ongeveer als eersteling, volgens dit systeem verbouwd worden. Dit zou voor het polderbestuur veie consequenties met zich brengen, om dat hier nog van een proef sprake was De praktijk liet al spoedig een minder prettig beeld zien. Zo bleken o.m. de roeden te lang. waarvan er zelfs één afknapte. Ook toen de roeden verkort waren bleven en kwamen er nog ver schillende mankementen en het is fei telijk steeds zo geweest dat ondanks de vele zorgen, die aan de molen be steed werden niet dié capaciteit en bedrijfszekerheid Is verkregen, die redelijkerwijs geëist mochten worden. Gevolg: vele malen langdurig een te hoge waterstand en" belangrijke scha de aan landerijen en gewassen. Voor zover ons bekend is het Bilau- systeem dan ook niet door meerdere polderbesturen overgenomen. HET VALT nauwelijks te verwonde ren, dat het polderbestuur van Obdam, zodra na de bevrijding de omstandig heden daartoe gunstig waren, naar middelenzocht om te komen tot de oplossing van een goed functionneren- de bemaling. En zo is dan onlang3 het besluit genomen om het stoomgemaal ter plaatse om te bouwen voor diesel bemaling. Wel blijft de molen nog be drijfsklaar, doch men stelt de mecha nische bemaling op de voorgrond, zo dat het geenszins uitgesloten is. dat binnen niet te lange tijd de molen ge heel op non-activiteit zal worden ge steld. TE HENSBROEK, waar men dezer dagen ook de stichting van een diesel- bemaling ter hand beeft genomen. ligt de situatie ten aanzien van de molen enigszins anders dan te Obdam. Te Hensbroelc blijft de molen nummer één en zal de dieselinrichting alléén worden gebruikt om in nood het over tollige water te helpen verplaatsen. De bemaling te Hensbroek omvatte voorheen stoomgemaal en molen. Met „verdekkering" der molen meende men het stoomgemaal geheel te kunnen uitschakelen. En werkelijk voldoet de bemaling redelijk. 't Is echter dit voorjaar voorgekomen, dat van watersnood gesproken kon worden, iets waarmede trouwens meer polders na de lange winter met ab normale sneeuwval bij het intreden der dooi te kampen hebben gehad. Doch wanneer de bemalingsinstallatie evenals te Obdam (waar een noodbe- maling moest worden ingericht) up to date was geweest, zou het niet zo ver zijn gekomen, dat men tenslotte de hulp moest inroepen van naburige polders. We willen met dit al laten zien, dat het inrichten van een mechanische bemaling, die een reeks van jaren de polderlasten niet onaanzienlijk zal ver zwaren, de voorkeur verkrijgt boven windbemaling, om belangrijk vlugger het overtollige polderwater kwijt te raken. De polderbesturen menen deze bijzondere kosten te kunnen zien ge compenseerd (en méér) door een ho gere productiviteit der landerijen. HET IS JAMMER dat de wereldbe roemde Hollandse molen in deze eeu wige strijd met het water tenslotte het onderspit moet delven en straks meer en meer algemeen zijn wie ken- kruis slechts als een dood element te gen de immer wisselende Hollandse wolkenluchten mag verheffen. Als de ontfermende hand van de vereniging tot behoud van het natuurmonument tenminste zover zal reiken.. Nimmer meer zullen we dan zien de jachtende strijd tegen de natuur van het trotse en machtige molen, als de polder verstorven is, maar de mo lenaar waakt bij het zwakke schijnsel van de olielamp of met heel z'n li chaam h*ngt aan het dikke vangtouw. Als de storm door het hekwerk giert, de molen schudt als een dolle eri het in de waterloop kolkt en gonst.. HET IS ALLES zo goed bedoeld, maar wat betekent voor ons, kinderen van het polderland een molen in een open luchtmuseum? Zoals omstreeks 1941 b.v. de molen nabij de Zes Wielen te Oudorp na zeer veel moeite en toe wijding een plaats kreeg en z'n „col legae" gelijk zoutpilaren in hun hemd achterliet, als troosteloze beelden van vergane Hollandse glorie? Hollands glorie, de drooglegger on zer polders, in de kentering der tij den 28. Grijnzend vloog Jimmy over hun hoofd en trok hij een lange neus te gen de kapitein, van wie hij zich even veel aantrok als van zijn baas, me neer Barend Bof, die zich nog duize lig weer overeind werkte. Blijft Randers op 't goede pad? Morgen zal dan voor de eerste keer het Alkmaarsa voetbalpubliek kunnen kennis maken met Alcmaria als 2e lclasser. De twee uitwedstrijden heb ben kleine nederlagen opgeleverd en het spreekt vanzelf, dat heel voetbal lend Alkmaar met grote belangstel ling het eerste optreden In eigen om geving tegemoet ziet HVC komt op bezoek en nu de Amersfoorters nog maar één wedstrijd hebben gespeeld resultaat een 2-2 gelijk spel tegen Velox valt er van de uitslag nog weinig te zeggen. Aangezien de Kaas stadbewoners echter met het idee vam „Nu moeten we toch winnen!" in 't veld zullen komen, houden we het op een overwinning voor de withemden! De boys gaan naar Hercules, door gaans een zwakke broeder. Vorig jaar eindigde de club van Buitenweg on deraan en als door een wonder bleef het 2e klasseschap behouden. Het lijkt ons een wedstrijd, die voor beide clubs zeer belangrijk is met het oog op de rode lantaarn. Want de geblokten hebben nog weinig fraais laten zien en hier geldt dus precies hetzelfde wat we voor Alcmaria schreven: de pun ten zijn nódigt Interessante ontmoetingen in de 2e kl..sse zijn verder Watergraafsmeer—- ZFC, SpartaanTOG en Westfrisia— WFC, waarbij we het op de thuisclubs houden, die daardoor een waardevolle voorsprong op de concurrenten kun nen nemen. Of zou ZFC er anders i oi/er denken? De derde klasse rs In 3 A hebben de Noordelijke ver tegenwoordigers DTS en Heider beide een moeilijke uitwedstrijd. DTS im mers gaat naar het zo goed gestarte ADO en aangezien de Heemskerkers op eigen terrein altijd de meeste pun ten moeten halen hebben we er een zwaar hoofd in. IWHelder is een strijd tussen twee oud-kampioenen. Beide clube verloren één maal en moe ten dus op hun tellen passen, willen ze niet verder achter geraken. Het is althans niet aan te nemen, dat Vitesse tegen Germaan struikelt in Castricum! BKC en Succes staan beide voor een uitwedstrijd en., geen gemakkelijke. De geel-zwarten gaan voor het eerst kennismaken met het Zaanse veen. KW heeft er nog maar bitter weinig van terecht gebracht, maar op eigen terrein zijn de rood-zwarten heel wat mans en ze krijgen zo langzamerhand gebrek aan punten! Het zal ons mee vallen, indien BKC zonder kleerscheu ren thuis komt! Succes gaat naar Zandvoort. BKC won daar enkele we ken geleden op werkelijk fraaie wijze en Succes is er zo goed in, dat een 2e Noordkop-overwinning geenszins uit gesloten moet worden geacht. De lei ders, Meteoor, hebben een zware thuiswedstrijd tegen DCG voor de boeg en dat zal nog wel moeilijkhe den geven. In de 4e klasse is de aandacht grotendeels geconcen treerd op de ochtendwedstrijd in Den Helder! Watervogels-Schagen. Win nen de Vogels, dan staan ze er prach tig voor en zou Schagen na drie wed strijden reeds drie punten achter staan. „Sh-Schiet 'm maar gerust mors dood. kapitein", riep hij met schorre wraakzuchtige stem. ,,'t Is een gevaar lijk beest en straks zet-ie nog alle kooien openDe kapitein hief zijn arm op en richtte zijn grote re- Aangezien de geel-zwarten echter doorgaans in Den Helder nogal op dreef zün, het sterkst spelend tegen sterkere clubs en er zeker voor zul len tracht te zorgen, dat zij het eerste dolle halfuur pas daarvoor op! van de zwarthemden doorstaan, heb ben we nog wel hoop op een goede afloop, hetgeen betekent, dat Schagen volop favoriet zal zijn. Oudesluis— Schoorl is een wedstrijd, die wel on geveer een gelijk spel zal opleveren met wellicht voor de Kraaien een Iets betere kans. Wwaard dient in Zwaag hoognodig de volle buit weg te ha len, want de punten zijn bitter nodig en Westfriezen is één van de zwakke broertjes. JVCSijbekarspel kon wel eens het vierde gelijke spel voor de gasten opleveren, terwijl Texel in Spierdijk wel niet zal falen. Nieuwe Niedorp—Grashoppers is 'n burenstrijd. De Hoogwouders zijn goed begonnen en we vermoeden, dat de geelkragen hun vierde achtereenvol gende nederlaag tegemoet gaan. Of komt eindelijk het herstel? Randers heeft ongetwijfeld een serieuze kans in Andyk, evenals WW in Medem- blik tegen MFC. Dit zou betekenen, dat de kopgroep weinig verandering zal ondergaan. Vrone zal het in De Rijp niet direct gemakkelijk krijgen, maar een gelijk spel zit er toch zeker in! RKAFC ontvangt in eigen huis Zou- Nederlands grootste ventilator binnenkort in gebruik Binnenkort zal in de staatsmijn Em ma vanjloensbroek een ventilator ge plaatst worden, welke wat zijn ca paciteit betreft, de grootste van ons land zal worden. In de Rotterdam-Maastunnel staat een ventilator, welke per uur 374.000 m3 lucht verplaatst, hetgeen ongeveer betekent, dat per uur de inhoud van 3700 flinke woonhuizen wordt ver lucht. De twee ventilatoren van de „Em ma" voor de luchtverversing in deze mijn hebben elk vier maal zo veel capaciteit. Per seconde verzetten ze ieder 400 m3 lucht, hetgeen bete kent, dat elke seconde een ruime wo ning van verse lucht zou kunnen wor den voorzien. De motoren van de ven tilatoren hebben een vermogen van 6000 p k. Volgens een telegram aan „Detroit News" uit Cleveland (Ohio) heeft een hoge regeringsfunctionaris verklaard, dat Amerikaanse „Robot-raketvlieg tuigen" een snelheid hebben bereikt van 2700 km. per uur. (Wij vermoeden, dat hier 1700 km. per uur werd be doeld. Reuter meldde eerder, dat de snelheid van een Engelse raket lag tussen 1400 en 1600 km. per uur. De vluchten werden reeds enige maanden uitgevoerd in de omgeving van een eenzaam eiland voor de kust van Vir- glnia. Zoals bij de Engelse experimenten worden de raketten op grote hoogte uit een moedervliegtufg losgelaten. volver op de nog steeds voorbijslin- gerende aap„Kapitein, niet doen!!", gilde plotseling Jan met een wanhopige stem. aven, een pittige ^tegenstander; dia twee overwinningen op zijn naam heeft staan en zeker behoorlijk tegen stand zal bieden. Toch houden we het op onze nieuwe 4e klasser. Tenslotte 4 C, waar HSV het sterke Assendelft op bezoek krijgt, dat met Zilvermeeuwen nog ongeslagen is. De club uit Heiloo schijnt zich na twee nederlagen wat hersteld te hebben en we vermoeden, dat de Zaankanters 't zwaar te verantwoorden zullen krij gen. Nochtans: we zien de gasten win nen! Ook Zilvermeeuwen heeft een niet gemakkelijke taak, want USVU is dit jaar schijnbaar best op dreef. Een gelijk spel lijkt ons hier ongeveer de uitslag, evenals bij WBWSV en OFC—Zeevogels. Puimerend—CSV biedt een kans voor herstel van de oud-kampioenen. LOGISCH! Twee oude dametjes zitten in het bezoekersrestauranl op Schiphol, gezellig keuve lend over „de goede oude tijd" toen er nog trekschui ten en paardetrammetjes wa ren. De windrichting heeft voor deze ochtend bepaald, dat „baan 32" in gebruik Is, zodat de vliegtuigen laag over het barakken-complex binnenkomen. Dit ontlokt een der dametjes de vraag: „Hoe zou het toch komen, dat die vliegmachines als maar"" van één kant binnen komen?" Het andere oudje weet het wel: „Dat is nogal logisch," zegt ze, „daar ligt immers het buitenland!" 't Is roezig in ons vaderland rDe kwestie Indonesië brandt Zeer fel aan alle zijden. En vaak staat achter het pub!i?k De- roepstem van de politiek, Die het geheel wil leiden! Geen is er werkelijk neutraal. En men betoogt op grote schaal Er voor, dan wel er tegen. Een tussenweg is niet te zien. Is er geen tussenweg misschien, Door overleg verkregen? Waar is de eenheid, die men bood In oorlogstijd, bij grote nood. Was die dan wel waarachtig? Toen waren wij als één man En streden voor eenzelfde plan Zijn wij daaraan indachtig? Er loopt door heel ons vaderland Een breuk, ontstaan door 1 Indisch land, Die alles doet verzakken, Juist nu de opbouw zóveel vraagt, Wat onze toekomst in zich draagt, En niets meer mag verzwakken! Eens spleet Japan, met ioze kyk. De grondslag van ons Indisch rijk, Dit zyn de nucht're feiten! En hierin schuilt de grote les: O, Nederland, staat op de bres, Behaalt vereend thans een succes. Laat nooit uw eenheid splijten!! (Nadruk verboden). KROES October 1947. Verzoek om tarwe en rogge te zaaien. Naar aanleiding van berichten, dat aan de boeren de raad sou sijn ge geven geen tarwe en rogge te zaaien voor de Minister van Landbouw, Vts- serfl en Voedselvoorziening de richt prijzen bekend gemaakt zal hebben, richtte de heer H. D. Louwes, voor- sitter van de Stichting voor de Land bouw volgende oproep tot de boeren: „De wens van iedere boer om, voor dat hij zaait, te weten, welke prijs hij voor zijn producten zal ontvangen, is onder de tegenwoordige verhoudin gen zeer begrijpelijk, maar bij de schaarse en eerst laat te raadplegen gegevens, welke tot nu toe het LEI ter beschikking staan en gezien de on stabiliteit onzer onkosten, zeer moei lijk te vervullen en indien dit wel zou kunnen niet zonder risico. Regering en Stichting voor de Land bouw zijn het er over eens. bij de interpellatie Vondeling in de twee de Kamer is het door de minister nog eens uitgesproken dat de grond slag onzer agrarische prijspolitiek, zo wel in tijden met hoge als met lage wereldmarkt-prijzen, wordt gevormd door de berekeningen van het LJELI. Ondanks de moeilijkheden, welke zich bij de interpretatie dezer gege- vens voordoen en de soms gebleken meningsverschillen daar omtrent, moe ten wij voortgaan de weg te zoeken om tot een voor de regring en produc- centen aanvaardbaar prijsbeleid te kunnen komen. Wanneer nu in de dezer dagen ge publiceerde verklaring de minister v. Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning mededeelt, voor oogst 1948 tot een andere verhouding tussen de prij zen van tarwe en rogge enerzijds en die der voergranen anderzijds te wil len komen, dan moeten wij als boa- ren ons beleid daarop instellen. Ons volk is nog steeds in nood en de internationale verhoudingen zün zodanig, dat die nood wel eens ont stellend groot kan worden. Al hebben regering en volk na de bevrijding niet altijd getoond de betekenis der landbouwproductie en de redelijke verlangens en verwachtingen der agra rische bevolkingsgroep voldoende te erkennen, dat mag ons niet weerhou den ons nu opnieuw af te vragen. wat onze verantwoordelijkheid tegen over ons volk in zijn geheel mede brengt en dan leidt dit m.L tot de conclusie, dat wij thans wel rogge en tarwe moeten zaaien, en, in zoverre de bedrijfsomstandigheden dat toe laten. in minstens normale omvang. Ik vertrouw, dat velen dat met mij zullen onderkennen en met mij er naar zullen handelen". Onze voetbalverwachiing jC~ TT- 93» De/o vloeistof, zo zei zij. zou natuurlük niets anders dan een sterk purgeer middel zijn, maar de gevolgen er van zouden juffrouw Sinclair versterken in haar overtuiging, dat Lynn een po ging tot vergiftiging had ondernomen indien zij tegelijkertijd de historie van de apothekersbezoeken te horen kreeg Daarom zou het ook a«nbfvof» tswaar- dig zyn. aldus voegde zij er aan toe. iemands aandacht in de omgeving te trekken, zodat deze zou kunnen getui gen. dat de majoor «ets in juffrouw Sinrlalr's koffie gedaan had. En op die wijze werd ik in de zaak gemengd. Nu. Benson. die zag. dat al deze voorbereidingen in zijn eigen voor deel moesten zijn, en die Judith geen ogenblik van het najagen van eigen belangen verdacht, keurde zonder aar zeling alles goed en op korte termijn werd het plan in werking gesteld. Elk détail was van te voren door Judit:» de hersens van Benson gehamerd, zelfs het feit. dat hij de kelinerin moest roepen om haar zijn lege koffie kopje te geven. Judith. die voorgaf, dat zij een wakend ook op alles wens te te houden, zou zich als serveerster vcrkleeden en in deze hoedanigheid een glas kirsch een likeur, waarop juffrouw Sinclair dol was en die Ben son moest bestellen, serveren". „Dat was toch erg riskant", merkte lady Milborne nadenkend op. „die meisjes kennen elkaar allemaal en 'n nieuw gezicht moet onmiddelijk de aandacht getrokken hebben". „Er was natuurlijk een risico, maar dat was niet zo heel groot Een van de kellnerinnen sprak haar inderdaad aan. maar zij had haar verhaaltje klaar. Zij vertelde zonder aarzeling, dat zü juist dien dag in dienst was genomen om op de hotelkamers te serveren en dat een van de gasten haar opdracht gegeven had, een kennis van hem, die in de lounge zat, een likeur te brengen. De politie is dit onlangs te weten gekomen, maar op de dag van de misdaad dacht niemand aan dit voorval, dat zo onschuldig leek. En de rest geschiedde op de manier die ik al eens aan Uw broer beschre- veu heb", vervolgde mijnheer Chitter- wick niet zonder trots en gaf opnieuw een verslag varf zijn theorie, hoe het vergif was toegediend, de sporen uit gewist, Pruisisch zuur in het lege kof fiekopje gedaan en het verradelijke buisje in juffrouw Sinclair's hand ge drukt „En heeft U al die tijd geweten, dat Judith de daderes was?" vroeg lady Milborne vol bewondering. „Oh, neen. Ik moet bekennen, dat ik lange tijd juffrouw Goole verdacht heb. Maar het vraagstuk van het mo tief liet me niet met rust Ik kon niet verklaren, waarom juffrouw Goole de dood van juffrouw Sinclair gewenst zou hebben. En met Benson stond ik voor dezelfde moeilijkheid. Ik ver dacht er hem al heel vroeg van, dat hy de man moest zün, die zich voor de majoor had uitgegeven, maar ik ge loofde niet, dat hü de moordenaar was Het zou immers dwaasheid geweest zijn om juffrouw Sinclair te vermoor den, voordat zij haar testament ver anderd had. Het was zuiver een eli minatie-methode, die mij naar Judith Sinclair leidde en zelfs toen was ik nog niet geheel zeker van mijn zaak. Eerst de kwestie met die foto's ver dreef alle twijfel. Zij was de enige, die - wist waar Mouse en ik deze hadden gebracht Zy had Mouse daarover voorzichtig uitgehoord. Zü was na- tuurlyk te verstandig om ze zelf uit mijn naam af te halen en zoch daar voor een boodschappenjongen uit, die graag een extratje wilde verdienen. Toen ik op myn geklop op haar deur geen antwoord kreeg, was ik er byna zeker van, dat zü er op uit was, om zich van de foto's meester te maken." „Had U die foto's nodig voor een indentificatie?" „Ja, ik had twee vergrotingen laten maken, een van Judith en een van Benson. Maar de zaak bereikte haar climax toen zo snel, dat dit deel van het werk in handen van de politie is overgegaan" „En die was in staat Judy te iden tificeren als de vrouw, die op de dag voor de moord een kamer in het Pic- cadilly Hotel nam?" „Ja. Zij verkleedde zich daar ais ser veerster, zoals ik al verondersteld had „Maar de politie is er niet in ge slaagd om uit te vinden, hoe zij aan het vergif kwam ,is het wel?" Wordt vervolgd

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2