Ontwikkeling Vreemdeiingenverkeer overtrof in '47 alle verwachtingen! School der Dapperen KAllillO>©S€®©P Et Vergadering Federatie van V.V.V.'s Verbinding Den Helder-Friesland laai nog ie wensen over Onder voorzitterschap van mr. D. Breebaart, burgemeester van de Zqp, hirld de Federatie van V.V.V.'s in Noord-Holland boven het Noordzee kanaal Vrijdag haar 25ste algemene bestuursvergadering; gastvrouwe was de V.V.V van fleiloo, die haar 40-jarig jubileum viert. Er waren bloemstukken in de zaal van ..De Rustende Jager" die een wat feestelijk cachet gaven aan de ver gadering. De voorzitter opende met een kort woord, waarin hy een bijzonder wel kom toeriep aaa de heren J. Kalff en J. Vcnnik, resp. burgemeester en oud burgemeester van de recipiërende ge meente; de heer O. van der Gronden, directielid van de Algemene Neder landse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer, aan jhr. SIk van Hillegom voorz. van de provinoiale V.V.V. en aan zyn ambtgenoten van Akersloot, Callantsoog, Egmond, Wicringen en de Wieringermeer. De burgemeester van Den Helder was verhinderd op de morgen-verga- dering aanwezig te zijn. Alle afdelin gen van het Federatie-gebied, behal ve Wijk aan Zee en De Rijp, waren vertegenwoordigd. Voor men het eerste van de twaalf apen da-punten aansneed, nam de hr. Vennik namens de ontvangende af deling het woord. Zijn speech was hartelijk, maar kort: er werd spoed gemaakt met de afhandeling der za ken. Misdee'd Den Helder Het eerste belangrijke onderwerp dat ter sprake kwam was de busver binding. Alkmaar—Friesland. Afd. Den Helder had een verzoek gericht tot de Nederlandse Spoorwegen om de dienstregeling voor deze NACO- lijn meer In overeenstemming te bren gen met het belang van Den Helder en omgeving. Het verzoek tot verbetering werd door de Federatie ondersteund en op 5 October is deze nieuwe rgeling in gegaan, waarbij door een 2-uren- dienst van Den Helder naar Den Oe ver aansluiting is verkregen op de grote lijn. Het ongeluk wil echter, dat er niet gegarandeerd kon worden dat er dan ook plaats zou zijn voor de Helderse gasten, zodat zij de kans lopen een paar uur in Den Oever te moeten wachten inplaats van in hun woonstad. Den Oever wachtstation? Nu heeft de N.A.C.O. plannen om haar busmateriaal met een 200 stuks uit te breiden en het probleem zou op kortere termijn opgelost kunnen worden door Den Oever tot een wachtstation te maken. Maar de ge meente Wieringen heeft geen geld om een dergelijke ruime parkeerplaats waar de passagiers over zouden kun nen stappen, aan te leggen. De Ged. Staten zullen over deze kwestie wel het laatste woord hebben, daar Wie- ringen armlastig is. De federatie had een drak seizoen In het seizoens-overzicht van 1947 werd gezegd dat de onwikkeling van het Vreemdelingenverkeer alle ver wachtingen overtrof. Het aantal bui tenlandse gasten in ons land en in het Feéeratiegebied was zo groot als voor de oorlog zelden voorkwam. In de maand Augustus werden bij de Federatie 1114 informaties ingewon nen van Mei—Aug. 2058; 23 aanvra gen waren er van buitenlandse groe pen die een tournee wilden maken. Het hot el vraagstuk was In het gebied van de Federatie al even nijpend als elders. Men overweegt, ook hier par ticulieren te animeren voor het ver lenen van pension. De problemen rond de Vrijdagse kaasmarkt van Alkmaar zyn een stu die waard. Tienduizend folders zijn er voor de propaganda gedrukt; ;er wordt voor de toekomst gedacht aan bad- en ver- keerscour anten. Museum in Hippolytushoef? In Hippolytushoef is een prachtige, maar vrij verwaarloosde verzameling van oudheden; de Federatie heeft zich tot het gemeentebestuur gewend met het verzoek stappen te nemen om te komen tot de oprichting van een gemeente-museum. Het ideaal jn elke gemeente een V.V.V.-afdcling te hebben, zal wel nooit in vervulling gaan. Maar het ftantal van 20 afdelingen in Noord- Holland-Noord U veel te klein. Men tal de instelling van plaatselijke •gentschappen overwegen. Begroting in behandeling f Dc begroting voor 1948, die een nadelig saldo van 2385.raamt, leverde «tof voor enige discussies. Sen der afgevaardigden slelde voor, de post van 50.—, uitgetrokken voor de vergaderingen van plaatselijke verte genwoordigers, te verhogen ten koste van de post van 600.— voor leden en bestuursvergaderingen, daar voor namelijk van de eerste een propa gandistische werking mag worden verwacht. De eerste post werd bij gevolg op 250.—, de laatste op 400.- gesteid. Niet meer gratis. De post voor drukwerken 1000.-) werd vrij algemeen te laag gevonden. De heer J. J. Dinkelberg, a.s. direc teur van de Federatie zette uiteen, dat in de toekomst tegenover deze post inkomsten zullen staan, zodat zij in werkelijkheid hoger ligt Men is n.1. van plan voor een gedeelte van het propaganda-materiaal voortaan enige betaling te vragen; een nieuw element in de werkwijze der V.V.V.'s. Naar aanleiding van de sinds lang hangende kwestie van de verhoging der gemeentelijke subsidiën voor de V.V.V.-afdelingen werd de vraag ge steld of een desbetreffende circulaire van het departement aan Gedeputeer de Staten „misschien in het onderste archieflaadje verdwenen was". Men zal trachten deze zaak te onderzoeken en te bespoedigen. Apart van de wellicht in de toe komst te verhogen gem.-subsidies is er de subsidie van de Ged. Staten. Men verwacht dit jaar f 12000.het volgend jaar zelfs f 15.000. Slordige brochure. Er kwam vrij wat critiek los op de brochure voor Noord-Holland, waarvan enige drukproeven van hand tot hand gingen. De verontschuldiging luidde, dat het hier slechts een opzet in grove vormen betrof maar de soms zeer slordige redactie van het ge schriftje mag o.i. wel degelijk her zien worden, voor men tot het uit geven overgaat. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heren W. Velthuys en J. J. Dinkelberg, van wie de laatste niet opnieuw can- didaat werd gesteld, daar deze in het najaar definitief de functie van directeur zal aanvaarden. De heer Velthuys werd herkozen; in de plaats van de heer Dinkelberg kwam de heer M. Niele, burge meester van de Egmonden en voorzitter van de WV aldaar. De voorjaarsvergadering van '48 zal hetzij in Petten, hetzij in Wieringer- meer plaats vinden. Een excursie van de ene naar de andere plaats staat op het programma. Dc najaarsverga dering zal worden gehouden in Lan- gedijk. Oct ei van Colombus? Bij de rondvraag deed Texel een aardige oplossing aan de hand voor het probleem hoe een bijdrage los te krijgen van degenen, die het meest gebaat zijn bij het bestaan van een actieve V.V.V. Men had een bepaalde schaal gemaakt, een rangorde van be langhebbenden en hen volgens deze gegevens eenvoudig een soort belas tingbiljet thuis gestuurd. Opmerkelijk resultaat: niemand weigerde aan deze aanslag te voldoen zelfs gaf men het bestuur van de afd. machtiging om de bedragen voor het volgend jaar te verdubbelen! Mondelinge, Schriftelijke en Scbriftelijk-Mondelinge Opleidingen MIDDENSTANDSDIPLOMA 1-jarige en 2-jarige cursus GLOBE-ALKMAAR Yerdronkenoord 5961 Hollend paard sloeg over de kop Op 8 October gebeurd* op de Sta tionsweg een ongeluk dat wonder bo ven wonder nog vrij goed afliep en geen persoonlijke ongevallen met zich mee bracht. Een voor een vierwielige wagen gespannen paard, gaande in de richting Helderseweg, sloeg om streeks zes uur 's avonds op hol, door dat het schrok van leeg biscuitblik dat onder de wagen raakte. De be stuurder verloor de macht over het beest en het gespan botste in voile vaart tegen een van tegengestelde richting naderende auto. De auto werd beschadigd, het paard sloeg over de kop en kwam in een plant soen terecht. Het paard bekwam geen letsel. Lezing over Suriname De heer J. G. A. van Upwich, secre taris van de afd. Den Haag van de Kon. Vereniging Oost en West hield Donderdagavond in .het Wapen van Heemskerk een interessante lezing over Suriname, het stiefkind van het Koninkrijk der Nederlanden. De be langstelling was ten onrechte gering, de heer van Upwich toch gaf een prachtig en duidelijk beeld van dit voor velen nog onbekende land van armoede en tegenslag. Gelegen in Z. Amerika kende het land ééns grote bloei en rijkdom. Het was de tijd van de grote waarde van rietsuiker; de tijd van de slavenhandel. Na de slavenoorlog begon*de tegenslag voor dit lahd. Men probeerde het met kof fie, cacao, suiker en kokos, maar bijna alles mislukte jammerlijk. Thans is het de bauxiet, die het land rijk zou kunnen maken. Suriname profiteert echter niet van dit belangrijke erts; de welstand is gering, hoewel ook de vruchtbaarheid van de bodem groot is. Spr. wees op de enorme hoeveelheid hout en de plannen van Bruynzeel dienaangaande. Het land is uitermate geschikt voor immigratie, maar de Nederlandse boer toont geen belangstelling; de voorlichting is te weinig effectief. Na de pauze word een kleurenfilm over Suriname vertoond, die tech nisch slechts matig was. Dit nam echter niet weg. dat de bezoekers te vreden huiswaarts keerden. Het scherm van onbekendheid over Suriname was voor velen deze avond opgegaan. Dit toneelspel in 8 taferelen Arthur Laurents. dat Donderdag ïtt* le abonnements voorstelling in het Gulden Vlies werd opgevoerd door 't Amst. Toneelgezelschap ouder regie van Albert van Dalsum, geeft de me despelers gelegenheid tot zeer sterk spel. En dat hebben wij dan ook van het begin tot het eind gezien en in tens meebeleefd. Het stuk, dat door 6 mannen gespeeld wordt, is een oor logsdrama, maar toch zijn de beleve nissen van de 5 militairen, die een gevaarlijke expeditie ondernemen, niet de hoofdzaak: deze ligt in het feit, dat uiteindelijk elk mens bang en eenzaam is en zijn kwetsbare plek heeft De soldaat Peter Coën, een Jood, die van jongsaf lijdt onder dit Jood zijn, krijgt een shock tengevolge van het sneuvelen van zijn vriend Finch, waardoor hij zijn geheugen verliest en niet meer lopen kan. Het stuk toont ons, hoe de psychia ter van het hospitaal hem onder in vloed van injecties zijn geheugen en de maclit over zijn benen teruggeeft, hem echter niet bevrijden kan van het knagende schuldbesef, dat hij vocht tegenover Finch. Dit gelukt pas, geheel onbewust, aan de eenvoudige sergeant Mingo, die bij de expeditie een arm verloren heeft en hem ervan overtuigt, dat hij niet, zoals hij altijd gedacht heeft, anders is dan de ande ren, waardoor hij zich steeds minder waardig en ongelukkig heeft gevoeld. De opvoering was voortreffelijk! Van de spelers moeten wij in de eer ste plaats noemen Kobert "de Vries als Peter Coën, dat was geen toneel- .spel meer, dat was pure, tragische werkelijkheid, die ons in ademloze spanning meesleepte, een onvergete lijke creatie! Albert van Dalsum was op en top de rustige, vertrouwen wekkende dokter en de overigen, Jacques Snoek, Lo van Hensbergen, Cas Baas en vooral ook Ben Groenier als sergeant Mingo sloten zich hierbij uitstekend aan. kerkdiensten Ned. Horr. Gem.: Grote Kerk 10 uur ds. W. Wesseldljk Grote Kerk 5 uur ds. N. den Oudsten Kapelkerk 10 uur ds J. Dikboom Baptisten Gcm.: (Nieuwe Doelen) 10.15 uur Evang. Hofhuis. Leger, des Heils: 10 uur Heiligingsdienst 12 uur Zondagsschool 8 uur Verlossingswaanzin Leider Majoor Ter Telgte Ned. Chr. Gem. Bond: Donderdagavond 7.30 uur bijeenkomst In Waakt en Bidt Evang. Lutli, Gen».: 10 uur prof. dr. W. J. Kooiman voor het Ned. Luth. Gen. 5 uur ds. C. H. Brandt van Haarlem H. Doop AKERSLOOT: Ned. Herv. Gem. 7.30 uur ds. A. van Santen BERGEN: Ned. Herv. Gem. 10 uur ds. Bierman. EGMOND AAN DEN HOEF: Ned. Herv. Gem. 10 uur ds. E. A J. Plug extra collecte Noodcommissie voor Noord Holland. EGMOND AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Roobol, Oud Kath. Kerk: 8 uur vroegdiepst 10 uur laatdienst, 19 uur vesper. HEILOO: Ned. Herv. Kerk 10.15 uur ds. Bloemhof! KOEDIJK: Ned. Herv. Gem 10 uur de heer A. Slager. LIMMEN: 9 uur ds. Bloemhof. HEER HUGOWAARD geen dienst HENSBROEK N.H. Gem. 10 uur ds Cieremans. H. Doop OBDAM geen dienst OUDDORP N. H. Gem. 10 uur ds Bosch ST P ANC R AS N. H. Gem. 10 uur ds. Wiegers, H. Doop. 3.30 uur ds. Kranenburg van Am sterdam, Jeugddienst STOMPETOREN Herv. Evangelisatie 10 uur de heer Dekker N. H. Gem. 10 uur ds. Van Santen van Akersloot URSEM N. H. Gem. 2.30 uur ds. Spaargaren VENHUIZEN N. H. Gem. 2.30 uur ds. Van Santen van Akersloot ZUIDSCHERMER N. H. Gem. 10 uur ds. De Jong. van Stompetoren. De kaasmarkt LEVENDIGE HANDEL Op de Alkmaarse kaasmarkt was de handel weer iets levendiger, wat te verklaren is door de vermindering van het rantsoen. De handelaren be hoeven hierdoor geen grote hoeveel heden in opslag te houden, waardoor de mogelijkheid op een winstmarge weer iets gestegen is. Het verschil tussen de in- en verkoopprijs ligt desniettemin niet zeer hoog. De ter markt aangevoerde kaas was, wel niet van uitstekende, maar toch van be hoorlijke kwaliteit Voor de export wordt evenwel nog steeds weinig of niets ingekocht. Aan- gevoerd waren 14 stapels kleine fa- briekskaas. die een behoorlijke prijs van f 64.50 opbrachten en hiermede hoog uitgingen boven de boerenkaas. (waarvan er 4 kleine stapels waren) <die f 63 opbracht In totaal was er iongeveer 23.000 kg. Oplossing prijsvraag Gildenoptocht Niet minder dan 4 uren hebben 3 leden van de Optochtcommissie nodig gehad om de juiste prijswinnaars aan te kunnen wijzen. i Uit de vele ingekomen antwoorden op het Prijsvraagformulier „Wat vind ik de mooiste groep uit onze Gilden- Optocht", luidde de uitslag tenslotte: I. Stedemaagd 2. Schildersgilde 3. Weversgilde Ook de wagen van het chirurgijns- gilde haalde vele stemmen echter niet genoeg om in de prijzen te vallen. De gelukkige winnaars der prijzen BRUG. Wij hebben de hoop op gegeven! De Schapenbrug die naar het zich liet aanzien een voorspoe dige revisie zou doorma ken, is nog steeds niet gecureerd. Maar een won der is dat niet niet, want de behandelende ge neesheren laten zich zel den of nooit zien. Of in duidelijke taal overge bracht: er wordt niet aan gewerkt. En op zo*n ma nier komt er zelfs van het lichtste ziekte-geval niets terecht. Laat men er nu eens haast achter zetten. De „ligplaats" van de brug is er druk genoeg voor! MONUMENT. Het dorp Petten is door de bezetters met de grond gelijk gemaakt, maar in het begin van dit jaar is de opbouw weer ter hand genomen. De vaste wil van de Hollanders om alles weer op te bouwen wat in de oorlogsjaren vernield is, komt ook hier tot uiting en als getuigenis hiervan is een monument opge richt. dat op Maandag 20 October a s. in tegen woordigheid van de Com missaris der Koningin onthuld zal worden. Dit monument zal niet alleen symbool zijn van de her rijzing van het kleine dorp Petten, maar het zal tevens de tolk zijn van alle Nederlanders, die zich met grote energie aan het opbouwwerk geven. toneel een bordje waar op slaat: „verboden te roken." Tot de pauze houdt bij na iedere bezoekers zich aan dit verbod, dat eigen lijk slechts een verzoek is. Maar na de pauze kan men (ook bij abonne mentsvoorstellingen) de En daarom is niet slechts rook in de zaal wel snij- het monument, inaar ook den. En dan klaagt men de onthulling <en sym bool! ROOK. Wanneer men de zaal van 't Gulden Vlies bin nentreedt, dan ziet men aan weerszijden van het nog. dat soms de spelers niet te verstaan zijn Alsof de rook op hun slembanden geen invloed zou kunnen hebben. Wij (en de lezers ook waar schijnlijk) vinden dat niet netjes- waren: 1. Th. O. Kreijermaat, Mient, Alk maar, 25.— 2. Mej. T. J. Kuysten, Dahliaslraat 23. Alkmaar, 20.— 3. A. Tip, Oudegracht 173, Alkmaar, ƒ15.- 4. A. F. Stuart, Dahliastraat 25. Alk maar, ƒ10. 5. J. Oostwouder, Lyceumstraat 28. Alkmaar f 5. De prijswinnaars ontvangen van daag per postwissel de hen toegeken de prijs. Afscheid stationsambtenaar De adj. commies der Ned. Spoor wegen, de heer F. Kramer alhier, Is met ingang van 15 October a.s. be noemd tot stationschef te Krabben- dijke. Vrijdagmorgen had in de wachtka mer het afscheid van het personeel van het Station Alkmaar plaats, voor namelijk rangeerders en treinperso neel Lange tijd heeft de heer Kramer zich verdienstelijk gemaakt als cur susleider bij do opleiding van lyn per soneel e.d. Uit de woorden die de heer P. v. Lienen namens de vele aanwezigen tot de scheidende amb tenaar sprak, bleek onomwonden, hoe ongaarne men hem ziet vertrekken. De heer v. Lienen bracht naar voren dat de heer Kramer niet alleen een goed ambtenaar was, maar ook mens, die de belangen zowel van N.S., als van het personeel behartigde. Veelal werden de rangeerders tegen elkaar uitgespeeld, aldus spr. maar daaraan heeft de heer Kramer nooit meege daan. Hij was menslievend met een groot gevoel voor naastenliefde en stond altijd klaar, zelfs midden in de nacht om te helpen. Nooit deed het personeel vergeefs een beroep op hem, noch op zijn vrouw. „U heeft veel gegeven", aldus spr. „en weinig genomen. En daarom hebben wij spon taan besloten U een blijvende herin nering mee te geven". De heer H. Veenstr»-bood met welgekozen woor den een prachtige schemerlamp aan, alsmede een mooi bloemstuk. Ont roerd dankte de scheidende voor dit sympathieke gebaar. Hij zeide, altijd getracht te hebben te doen, wat hij moest doen, daarbij de belangen van het personeel niet uit het oog verlie zende. Jammei*, dat Alkmaar zo'n ambte naar verliest Krabbendyke mag zich gelukkig prijzen, zo'n stationschef te krijgen. RAADSVERGADERING ALKMAAR Tot onze spijt was het niet moge lijk het zeer uitgebreide verslag van de raadsvergadering mee te nemen. C zult het thans in ons nummer van Maandag aantreffen. GEVAL VAN KINDERVERLAMMING HEILOO In ons dorp heeft zich een geval van kinderverlamming voorgedaan bij de 23-jarige V., gede- tacheert bij de Rijkspolitie in Bever wijk. De behandelende geneesheer dr. Van Drlel heeft de patiënt naar het Zie kenhuis in Alkmaar laten overbren gen. Het betreft hier een ernstig ge val. Op het CINEMA HOLLANDIA „HOE GROEN WAS MIJN DAL" HEILOO De film welke deze week in onze bioscoop draaide was wel van een geheel ander gehalte dan we ge wend waren. Hier nu eens niet als belangrijkste motief het regelmatig weerkerende liefdesverhaal, maar het naar voren brengen van problemen op sociaal en economisch gebied. Deze film speelt in een mijnwerkersplaats met haar noeste werkers. Een economisch conflict (staking) rukt een gezin uit elkaar waarvan vader en 4 zoons deel uit maken. Het jongste zoontje is uitverkoren om te studeren, maar vindt in verband met zijn afkomst op een school in een dichtbijgelegen plaats alle tegenwer king van leraar en leerlingen. Het slot is dat ook hij evenals va ders en broers mijnwerker wordt. Bij een van de mijnrampen zien wjj hem o.a. met de predikant in de schacht afdalen en weet daardoor zij vader en anderen te redden. Fel hekelt hij in een kerkdienst het onwaarachtige gedoe van zijn ge loofsgenoten in verband met zijn lief de voor de getrouwde zuster van hem Een film welke door z'n bijzondere samenstelling de uiterste concentratie van het publiek vraagt, maar zeker meer belangstelling had verdiend. HARMONIE THEATER Mister Heiss' dochter, de talentvol]# violiste, onder meer het vioolconcert# van Mendelsohn en Schuberts Av# Maria. Vooral naar haar spel zal hal publiek met voldoening kannen luis teren. VICTORIA THEATER DE ANTIQUAIR VAN SLY CORNER Het voorprogramma biedt onder meer het Nederlandse filmfestival in Groningen en Leidens ontzet. De hoofdfilm is een spannende de tective .waarin moord en chantage elkaar snel opvolgen. Oscar Homolka was in de rol van Mister Ijleiss de antiquair, zeer te waarderen. Kath- leen Harrison vertolkte in de rol van ACHT PROFESSOREN EN EEN MEISJE Victoria Theater presenteert dezs week en vrij uitgebreid journaal, en een reclame filmpje, waarna de hoofd schotel volgt, die bestaat uit een span nende en knap opgezette story, ract vele goede spelmomenten en even- zovele grappige scènes. Barbara Stan- wyek en Cary Cooper vertolken de hoofdrollen In deze onwaarschijnlijke geschiedenis van acht Verstokte vrij gezellen. die enthousiast aan de sa menstelling van een encyclopedie werken en daarin gesteund worden door een lady-crooner, die in minder fraaie omstandigheden verzeild ge raakt is en de professorenschaar in grote moeilijkheden breng! Tenslotte verovert z(j natuurlijk aller harten en een in het bijzonder. CINEMA AMERICA1X VEERTIGDUIZEND RUITERS In de Cinema draait deze week een documentaire rolprent uit wereld oorlog nummer L Deze film geeft een beeld van de Duitse bezetting in Nrd Afrika, waar een regiment Australi ërs tracht de Duitsers uit hun ver sterkingen te drijven. Vanzelfspre kend gaat een en ander met veel ge vechten gepaard. Men ziet hier nog gevechten van man tegen man en do verfilming hiervan Is uitstekend. Eén bezwaar is er tegen de film en dat is, dat de scènes elkaar iets te snel opvolgen, zodat het geheel een ietwat onrustige indruk geeft. De hoofdrolspelers en wel In het bjj zonder „Chips" Rafferty geven ieder voor zich goed spel te zien. Het spreekt vanzelf, dat ook in deze rol prent een concessie aan het publiek is gedaan, door er een liefdesidylle dooorheen te weven. In het voorprogramma 2iet men, behalve binnen- en buitenlands nieuws, een komische éénacter. ALKMAARS BIOSCOOPTHEATER DE DERTIENDE GAST In het AJB.T. draaien deze week twee films na het uitgebreide nieuws programma. Als hoofdfilm van de twee is aangekondigd „De dertiende gast". Doch in de praktijk komt het hierop neer. dat de zg. voorfilm ..Een man van de daad", de hoofdschotel met stukken slaat. In laatstgenoemde film speelt de bekende acteur John Wayne en hierdoor is al by voorbaat een goede cowboyfilm gewaarborgd. De film „De dertiende gast" daaren tegen die aangekondigd is als een sensationele griezelfilm, zouden wij liever willen kwalificeren als een in gewikkeld samenstel van losse opna men, waarin met enige goede wil en fantasie nog wel een verhaaltje te dis tilleren is. dis ALKMAAR A.s. Maandag kunnen de letters G en H tot Helder zich op het distri butiekantoor Ridderstraat vervoegen voor het afhalen van nieuwe bonkaar ten, schoenenbonncn en extra kaarten voor a.s. en jonge moeders. Meebrengen: Stamkaart, inlegvel (voor afgifte van schoenenbon), oude bonkaart en eventueel CM kaart (a.s. en jonge moeders). Uitreiking geschiedt van 9—12 en van 24 uur. Zelfverzorgers dienen hun bonkaar ten uitsluitend af te halen op Zater dag 18 October van 9—12 uur. agenda HEILOO Zondag 8 sur Dansen in „De Rus tende Jager". Woensdag en Donderdag 8 tiur: „Ci nema Hollandia" hoofdfilm „M'n meisje is een gangster". Zaterdag 8 uur „De Rustende Jager" 2de opvoering van „Suikerfreule" door „Falkland". Redactie: A. Eriks, Wcstcrweg 338 Tel. 3300 A. H. Hommcrson, Berger- weg 143. Tel. 4544 Th. A. Koesen, Voordam 6 a. TeL 3967 W. v. Bommel, Ferd. Bol straat 18 Administratie; M. Nauta, Tulpstraat 2 a Tel. 4126 (p.a. Dignum) L. J. May er, Oudorpcrd. 29 R. v. Bommel, Ferd. Bolstr. 18 T. Adolf, Kennemerstvaat 106 TeL 2088 E. de Lange, Studler van Surcklaan. Tel. 2308, Bergen J. Teeuwen, Tulpstraat 16

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3