Garage CHr. de Vries DOOF? „Een goede organisatie van ons onderwijs ontbreekt" Veel spanning in de 1e klasse FRIESCHEWEG 4, ALKMAAR Telefoon 4237. Vereniging voor Volksonderwijs Schooldeskundige colleges mcc'. i plaats van gemeentebesturen innemen Zaterdagmiddag vergadeide in Pa viljoen Kinheim de federatie Noord Holland van de Vereniging voor Volksonderwijs onder voorzitterschap van de heer F. de Jong. De provin ciale federaties zijn eerst kort gele den in het leven geroepen, en het was de eerste vergadering, die de fe deratie Noord Holland belegde. De opkomst was behoorlijk, maar niet buitengewoon te noemen: 31 van de 98 afdelingen waren vertegen woordigd. VOORSTELLEN V.K. Naar aanleiding van het jaarverslag 1946 verzocht de heer Alons uit Am sterdam aan het hoofdbestuur de dank van de afd. Amsterdam over te willen brengen voor het vele werk dat dit college in het afgelopen jaar verricht heeft. Voorts deed de heer Alons éfen drietal voorstellen ter be spreking op het 15 November a.s, te houden jaarcongres 1947. Amsterdam zag gaarne een propagandafonds. be heerd door het hoofdbestuur, in het v leven geroepen, op welk fonds de af delingen de door haar gemaakte pro pagandakosten kunnen verhalen. Als tweede punt werd bij wijze van re clame de uitgave van een kalendei voorgesteld, die in scholen en ver enigingslokalen opgehangen kan wor den. Tenslotte wees de heer Alons namens zijn afdeling op de organisatie van de tegenwoordig zeer populaire uitwisseling van kinderen door de af delingen onderling. De voorzitter zeg de toe. deze punten op het congre? ter sprake te zullen brengen. Aikmaars ledental stijgt De heer Mol afd. Alkmaar - richtte een compliment tot de heer Daalder, die kans gezien heeft het ledental te Alkmaar van 400 op 1200 te brengen. Applaus volgde op deze mededeling. De heer Molijn Am sterdam sprak zijn bezorgdheid uil over het feit. dat het rapport over de nieuwe organen'slechts door weinigen gelezen zou zijn. Spreker stelde de uitgave van een populair geschriftle over dit onderwerp voor. Tevens wees de heer Molijn op het ontstellend gro te tekort aan scholen en stelde voor vooral de ouders warm te maken voor dit vraagstuk en de aandacht der regering er op te vestigen. De heer Dikstaal te Hoorn achtte h- stichten van onderwijsinrichtingen voor de opleiding tot kleuterschool onderwijzeres dringend noodzakelijk bijv. te Hoorn. Ook dit punt zal op het congres ter sprake gebracht wor den. Nieuwe organen Vervolgens nam de spreker van deze middag, mr. A. de Roos. wethouder van onderwijs te Amsterdam hoofdbestuurslid van ..Volksonder wijs" het woord. Mr. de Roos sprak over ..Bevrediging door nieuwe or ganen in het onderwijs", als toe lichting op een onlangs verschenen artikel. In Nederland bestaat geen goed geleide organisatie. Volkson derwijs heeft in dit probleem een duidelijke lijn aangegeven. Zij tornt niet aan de pacificatie in het onder wijs. wel aan de organisatie. Het hui dige bestuursstelsel moet verdwij nen; men moet de belangen van een school behartigen op een wijze die nodig is voor die school. Het lager onderwijs wordt beheerd door ge meente-organen. wier samenstelling INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING Maandagavond hield het instituut voor Arbeidersontwikkeling een bij eenkomst waarin het plan tot her klassificatie werd behandeld door Ing Heyman. De voorzitter, de heer Koh- nert deelde mede. dat het program ma van het Instituut tot Januari vast staat en dat belangrijke avon den in dit programma zijn opgeno men. Zij, die zich alsnog willen opgeven vorr de arbeiders avondschool, kun nen dit doen bij de heer Schinkel. Bi uinvischstraat 18. De heer Heyman zette uiteen hoe het plan gerijpt is tot herclassifica tie. Het is lang niet altijd nodig een jarenlange studie te volgen om een vak te leren, aldus spr. Een persoon kan met een betrekkelijk korte om scholing geschikt worden gemaakt voor een behoorlijk vakmanschap in een modern bedrijf. Op uitvoerige wijze werd deze stelling aan de hand van cijfers nader toegelicht Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stcl'cn, waarvan een dankbaar ge bruik werd gemaakt. De voorz. dank te de sprekej met een kort woord en wekte tl* aanwezigen op om s.s. Maandag in Het Gulden Vlies aan wezig te zijn bij do lezing over de „Willem Barandsz." door de heer Strobos. op politieke grondslagen is geschied Dit is fout! De politiek kan en moet hier volkomen buiten blijven. De be hartiging van de belangen van het onderwijs uit de politieke sfeer ge haald worden. Er moeten schooldes kundige colleges komen. lichamen, waarin alleen de schoolbelangen be hartigd worden. Een gemeentebestuur kan tegelijkertijd geen goed school bestuurder zijn. Wanneer zij in moei lijkheden zit in het on Herwijs, en in het bijzonder het openbaar on derwijs, gauw de dupe. In de nieu we lichamen moeten ouders, onder wijskrachten en overheidsbestuur- ders ondergebracht worden, zowel voor het bijzonder als voor het openbaar lager onderwijs. Het be stuur van de openbare lagere school moet publieke macht hebben. Fi nancieel zal dit veranderingen met zich meebrengen. De schoolgebou wen moeten alle in overheidshand komen en het schoolgeld dient af geschaft. Rijk en gemeente finan cieren de scholen. „Er is weer toe komst in het openbaar onderwijs", al dus mr. de Roos. Afgevaardigden jaarcongres Na de pauze kwam het agendapunt „Verkiezing afgevaardigden naar het jaarcongres 1947" aan de orde. Deze verkiezing had heel wat voeten in de aarde, wat voor deze eerste vergade ring niet te verwonderen was. De voorzitter stelde voor het voltallige federatiebestuur, bestaande uit 7 per sonen. tot afgevaardigden te benoe men. Hij gaf in overweging van de overige acht te benoemen afgevaar digden twee personen uit de grote steden te kiezen, drie uit de middel grote en 3 uit de kleine gemeenten Zonder hoofdelijke stemming wat voor velen klaarblijkelijk geen reden tot tevredenheid was werden tot afgevaardigden benoemd de heren Dijkstra en Alons (Amsterdam) Eriks (Hoorn), Stam (Bussum), Marinus (Den Helder), Hoogervorst (Bergen v. d. Heyden (Blokker), en Zoonsma (Uithoorn). Een der aanwezigen stel de voor. voortaan candidaten in de rayons te doen stellen. Besloten werd aan het congres het verkiezingspro bleem, waarmee wellicht ook andere federaties te worstelen hebben, voor te leggen. Vacature Couwcnhoven In de vacature van de heer Couwen hoven te Alkmaar, die als federatie bestuurslid bedankt heeft, werd op voordracht van de heer Mol, die zelf de benoeming niet aanvaarden kon, de heer Kleymeer, secr. vai. de afd Alkmaar benoemd. De heer P. van Thuyl. lid van hel federatiebestuur .bracht tenslotte een aantal propagandamethoden naar vo ren. Spreker wees op hc. winnen van leden onder onderwijzend personeel en oudercommissieleden, het verto nen van de Volksonderwijsfilm op ouderavanden, het organiseren van sport-, lente- of zwemfeesten voor dt> schooljeugd en praatavonden, uitstap jes en cursussen voor de leden, de eenlid-actie, de actie voor scholen bouw, kleuteronderwijs en verbetering van leermiddelen, uiterlijk en in richting der school. Spreker besloot met het devies: „We gaan aan het werk en maken Volksonderwijs sterk" Hierna sloot de voorzitter de bijeen komst Naco-bus te water Gistermorgen omstreeks 7 uur kwam een NACO-bus t eSpanbroek in een brede sloot terecht. Het was de bus die de dienst onderhoudt op de lijn Hoorn-Schagen-Den Helder. Toen de autobus met ong. 20 passagiers Span broek naderde, kwam uit tegenoverge stelde richting een melkauto van „Au rora" te Opmeer. Deze had nog een ander automobiel op sleeptouw. Zon der ongemakken passeerde de NACO- bus de eerste tegenligger, doch bij het voorbijrijden der tweede wagen kon deze laatste niet ver genoeg uitwijken, doordat een telefoonpaal dit verhin derde. De NACO - bus reed daarom meer naar rechts, geraakte in de smal le berm en moest dus stoppen. Vrij wel onmiddellijk kwam de wagen tot stilstand; door weekheid dor grasberm helde de wagen over en kantelde lang zaam in de sloot. De inzittenden wist zich door de nooddcur en de verschil lende ramen in veiligheid te stellen. Sommigen van hen Hepen natte voe ten opdoor het iu de bus stromende water en diverse tassen met fourage voor de dag Kwamen er min of meer l-cksaid af. Persoonlijke ongelukken hebben "ioh gelukkig dus «iet voorge daan en de rrizigers t\f'Ien per ande re gcle6*uliesd nt*r plaats hunner bnUaimiii)' vervoerd. Openluchtschoui De leerlingen van de openlucht- school op de Krocht zijn vlug van be grip. De verschillende vakken waarin onderwijs gegeven wordt "J'n van niet zo'n lichte materie; menig vol wassene zou er nooit in slagen om ze onder de knie te krijgen! Maar het systeem van lesgeven, de dualiteiten van de leraar en de felle oplettend heid der leerlingen geven de waar borg dat elke pupil hier slagen zal Een niet te onderschatten element in deze schoolopleiding is het afkijken, dat niet zo«ls elders wel eens het ge val is, door de vingers wordt gezien, maar dat geoorloofd is, dat er bij be hoort, dat een integrerend onderdeel is van de vorming. Ja. het is aardig om te zien. hoe ei van elkander afgekeken wordt. De leerlingen b v, liggen op de grond, in een kring met een middellijn van een meter of dertig, veertig. Zij volgen met hun felle ogen elke beweging van de man in het pak", de leider, de directeur van deze school. Zij houden hem in de gaten! Er is niét veel dat hen ook maar een ogenblik afleiden kan. ook al weten ze dat ieder aan de beurt zal komen om te tonen wat er in hem zit. Zelfs als hij in de verte, ginds ver aan de overkant, bezig is met een lotgenoot, met uitdagingen en terechtwijzingen zijn verstand scherpt, zijn zij er bij met lichaam en ziel en met het grootste ongeduld verbeiden ze het moment, waarop het ook hun gegeven zal zijn toe te springen, blik semsnel en verbeten vast te hopden zo lang als dat geoorloofd is. Onder tussen liggen zij op hun jasje en grommen en trillen van emotie.. O. het is aardig om eens een kijkje te nemen bij de school van Honden trouw". In Juli jj. is de vereniging opgericht en vele van de leerlingen hebben het al' een heel eind gebracht op de weg die elke politiehond gaan moet en graég gaat Het africhten van hondeh geschiedt niet zoals vele leken zich nog altijd voorstellen met slaan, trappen en schreeuwen. De schoolopleiding zou met een dergelijke methode niet ge baat zijn. „Niet slaan" is zelfs een ijzeren wet. De hond moet het zelf doen, moet zelf interesse tonen, moet trots op zijn vorderingen zijn. En zii zijn trots en tevreden, als zij na een confrontatie met „de man in het pak" een goedkeurend klopje op hals of flanken krijgen. Dan kunnen ze hun baas even aankijken alsof ze zeggen willen: maak er maar zo'n drukte niet om, baas had je dan minder van me verwacht soms? Ze doen hun best en de man in het pak weet daar van mee te praten. Hij zou u er de bewijzen van kunnen laten zien zijn beide r.rmen zitten vol bulten, vol blauwe en groene en zwarte plek ken. Men moet er wat voor over hebben, aan deze hondensport te doen! Niet de hond is te beklagen voor hem is elk uur les een feest wel de onderwijzer. Maar de heer Schut be klaagt zich zelf niet; wat hij doet. doet hij con amore en zo is het ook met de anderen, die veel van hun vrije tijd besteden aan de geestelijke training van hun lievelingsdieren. Wij wensen Hondentrouw succes! JAARVERGADERING BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN KOEDIJK De afd. Koedijk van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen was Vrijdagavond in jaarvergadering bijeen in café Butter. Bij de opening sprak de voorzitster mevrouw Pes- man haar teleurstelling uit over de slechte opkomst, temeer daar voor de ze avond de' heer J. P. Beurs, ambte naar bij de Keuringsdienst voor Wa ren te Alkmaar was uitgenodigd, die voor de dames een causerie zou hou den. De secretaresse, mevrouw Oot- jers, las hierna de notulen en. het jaarverslag voor. waaruit bleek dat het ledental was teruggelopen van 104 tot 84 leden. Het verslag van het internationaal congres te Amsterdam verwierf een dankbaar applaus. De kaseommissie rapporteerde een ont vangst van f 749.77 en een uitgaaf- cijfer van f 704.55 met een saldo van f 45.22, Uit de mededelingen bleek dat 22 Oct. een vergadering van de Provinciale Bond zal plaats hebben in het Gulden Vlies te Alkmaar (als afgevaardigde werd hiervoor benoemd mevrouw Langcndijk-Grootes) en dat op 5 November de Ned. Bond verga dert te Utrecht. Voor deze vergade ring werd aangewezen mevr. Visser- Kommers. Od 17 Nov. zal de eerst volgende bijeenkomst der afdeling staan in het teken van het St. Nico- lansfeest. Op 22 Dec. een avond met eigen krachten (kerstmiddag). Op 16 Jan. 48 zal Jan Strijbos ''aanwezig zijn om te spreken over de walvis vaarders. Besproken en aangenomen werd een reisvereniging te vormen. De contributie zal 25 cent per week zijn met één gulden als entrée. Mej Maas vertegenwoordigd door mej Dijkstra van Gezinsverzorging, deelde mede dat de voorlichtingsdienst op Donderdag 16 Oct. ten huize van de fam. Rampen een demonstratiemid dag zal houden over de verzorging van planlen en de verzorging van klein fruit. De leiding hiervan berust bij de tuinbouwconsulent. Hierna kreeg de heer de Beurs het woord. Deze schetste uitvoerig de noodzake lijkheid van de Keuringsdienst voor Waren. Zijn rede werd met grote aan dacht gevolgd. Bij de sluiting dankte de voorzitster de spreker hartelijk en 'ood hem namens de afdeling een grote taart aan. Hierna keerden allen huiswaarts, ten zeerste voldaan over deze nuttige avond. VFONE TOONT ZICH STERK ST. PANCRAS Het eerste handbal team van Vrone is wederom gelukkig geweest. In een uitwedstrijd tegen Concordia II won Vrone I met een verschil van vijf punten. De stand was 2—7. Vrcne is wel op de goede weg! Het voetbalelftal won van De Rijp {uitwedstrijd) met negen tegen drie. Br ÜfcHfeïtF.NIGïNG „OOSTWIJK" VIERT FEEST KOEDTJK Op bescheiden, maar gezellige wijze vierde de buurtver eniging „Oost w ij k" Zaterdagavond haar jaarlijks buurtfeest. Een cabaret gezelschap uit Alkmaar (Hans en Bud) hield de aanwezigen met voor drachten gezellig bezig tot elf uur. Hierna was er gelegenheid voor een dansje met muziek door Piet Hart- land. Zonder een enkele wanklank bleef men gezellig bijeen tot 's mor gens vier uur. De buurtvereniging, die naast feestvieren ook culturele plannen heeft, kan op een zeer ge slaagde avond terug zien. Tsjaikovsky's piano concert Iskar Aribo oogstie verdiend succes Het eerste abonnementsconcert van de H.O.V. in het Gulden Vlies is een groot succes geworden en dit wel in de eerste plaats door de uitvoering van Tsjaikovsky's beroemde pianoconcert door de pianist Iskar Aribo. Aan de vertolking hiervan waren de 8 Russi sche volksmelodiën van A. Liadow voorafgegaan, op uitstekende wijze vertolkt door 't orkest onder de voor treffelijke leiding van Marinus Adam. Tsjaikovsky's pianoconcert, het sug gestieve en scherp gepunte werk van deze Russische meester-componist. kreeg een prachtige weergave door 't meesterlijk bezielende spel van Iskar Aribo. Jammer, dat hier de harmonie tussen orkest en solist niet zo sterk was: vuur en élan van de solist waren het orkest meermalen te vlug af. Een ovationeel applaus en prachtige bloe men waren de beloning voor het spel van Aribo. Na de pauze voerde, voor de eerste maal in Alkmaar, het orkest de 3e sym phonie van Hendrik Andriesen uit. Dit werk. dat in 1946 gecomponeerd werd en juist past in het kader van deze tijd, is streng wetenschappelijk opgebouwd met in acht neming van alle regelen van de harmonieleer en hoewel er technisch minder op af te dingen is dan op Tsjaikowsky's piano- werk, steeg onze bewondering toch niet zo hoog als bij het werk van laatstgenoemde. Tot slot speelde de HOV de ouver ture „Le carnaval romain"van Berlioz. interressant en kleurrijk; een waardig besluit. Th. K EN NU VAREN OTERLEEK De heer T. Zijp slaagde de afgelopen week te Amster dam voor het examen tweede-machi nist. Hij gaat deze week voor het eerst «eer varen na de oorlog en wel bij de B.PM. AFD. NOORDHOLLAND Kaagvogels aan de kop in 2 C Alle tekenen wijzen erop, dat het in de eerste klasse C zal gaan tus sen Bergen, ZAP en Geel Zwart, ter wijl mogelijk SVW en Zeemacht ook nog een stem in het kapittel hebben Dat waren meteen de vijf overwin naars van deze vierde voetbaldag en we hebben het idee, dat het tus sen deze clubs hard tegen hard zal gaan. De komende weken zullen ver moedelijk wel uitwijzen, wie er te rug moeten vallen. Dan komen de kopclubs tegen elkander in het veld en zullen de spaanders er af vliegen! Voorlopig is de stand zo: Bergen 4 3 10 7 ZAP 4 3 0 1 6 SVW 4 3 0 1 6 Geel Zwart 3 2 3 0 5 Zeemacht 3 2 0 1 4 Alkmaar 3 0 0 2 2 VIOS 3 10 2 2 Petten 3 10 2 2 Winkel 4 10 3 2 Koedijk 4 10 3 2 Egmondia 3 0 0 3 0 SPANNING IN RES. 1 C. In deze klasse bezorgde Schagen 2 het leidende HRC 4 het tweede ver- liespunt, zodat DTS 2 mede aan de kop kwam en Succes de beste pa pieren kreeg! Schagen had voor het zelfde geld kunnen winnen, maar is intussen ook niet van de kaart. DTS 2 4 3 0 16 HRC 4 4 2 2 0 6 Succes 2 3 2 1 0 5 Schagen 2 4 12 14 Westfrisia 3 3 1 0 2 2 Alcmaria 4 3 0 1 2 1 Alkm. Boys 3 3 0 0 3 0 KAAGVOGELS AAN DE KOP. SRC deed een lelijke misstap. Met 2-1 werd van Dirkshorn verloren en dat terwijl de withemden er prac- tisch niet aan te pas kwamen Kaagvogels kreeg door dit buiten kansje de leiding, maar dit is een afdeling met gelijkwaardige kopploe- gen en als het volgende week anders is. zou ons dat in 't geheel niet ver wonderen. Hier volgt de stand, die tenslotte he beste inzicht geeft! Kaagvogels 4 3 10 7 SRC 4 3 0 1 6 Dirkshorn 4 3 0 16 Hollandia T. 3 2 0 1 4 Callantsoog 4 12 14 Hugo Boys 4 2 0 2 4 Kolping Boys 4 2 0 2 4 Con Zelo 4 0 2 2 2 Texel Boys 4 0 13 1 Rangers 3 0 0 3 0 Tenslotte nog een mededeling 'aan onze voetballers in de lagere regionen Het ontmoet op het ogenblik veel bezwaren 's Maandags alle standen van de afdeling te verwerken. We hebben nog voorgenomen deze in het vervolg geleidelijk in de volgende da gen te plaatsen, zodat toch iedereen krijgt wat hem toekomt! We hopen er morgen of Woensdag mee te be ginnen. Plannen van „Tuin- en Oostdorp" BERGEN Naar wij vernemen be staat bij de Buurtvereniging „Tuin en Oostdorp" het plan om te komen tot de oprichting van een mandoline club voor kinderen. Een groot deel van de activiteit van deze vereniging, die zich in een zeer behobrlijke wel stand mag verheugen, is gericht op de ontspanning en de ontwikekling voor de kinderen. Zo zal men binnenkort ook de beschikking hebben over een filmprojectie-apparaat menig avondje zal het voor klein en groot deze winter goede dienst bewijzen! Ook de toneelclub is al weer druk aan 't oefenen; binnenkort zal het bekende stuk „Het Wespennest" van Henri van Wermeskerken worden op gevoerd. BR. OP LANGEDIJK 13 OCT. 4300 kg aardappelen: Bevelanders 9.90 6200 kg rode kool 12 9013.70; 15000 kg gele kool 5.40—8 20; 40 0000 kg groene kool 12.60—18.30; 138000 kg witte kool 6.20—9; 9500 kg andijvie 13.5016; 5500 kg peen: sort. II 7.30 —8.20; sort. III 7.20—7.40; 15000 kg bieten 5.806.40; 2100 st. bloemkool 44—55. WARMENHUIZEN 13 OCT. 700 kg. aardappelen 7.901500 kg. ro de kool 912.5043500 kg. witte kool 9.1010.407000 kg. groene kool 13.80 —14 10; 3500 kg. andijvie 12.10—12.80; 1200 kg. bieten 5700 kg peen 6.80 WINKEL 13 OCT. Slabonen 4280 Kropsla 9 Gieser Wildeman 2833 Kleiperen 1621 Beger mot 1520 Legipont 2426 Conference 1621Zoete Kroon 34n 37 Groninger Kroon 3138 Druiven 81—91. N. SCHARWOUDE, 13 OCTOBER 5000 kg aardappelen: Bevelanders 9.7010.30; 9000 kg peen: sort. I 8.60 —8.70; sort. IH 7.30-7.50; sort. IV 6.30; 300 kg slabonen 87126; 3000 kg bie ten: sort. I 6.50; sort. II 3.30; 4500 kg rode kool 6.20—12.40; 40.000 kg witte kool 7.10—9.60; 2000 kg gele kool 7.90; 5500 kg groene kool 15.1016.20; 5500 kg andijvie 11.7013.80. AAN allen die de 7e Oct. de herdenking van mijn 40-jarig jubileum, tot een on vergetelijke dag hebben ge maakt, in het bijzonder de Fa. G. van Til Ritsevoort, betuig ik langs deze weg mijn hartelijke dank. H. MOOY Ropjeskuil 76 WONINGRU1L Gevr. woning Centrum Alkmaar. Aangeb. wo ning Amsterdam West, bevattende 3 kamers, keu ken, zolderkamer of mo derne woning Amster dam Zuid bevattende 4 kamers plus keuken. Br. onder no. S. P. 4 bur. v. d. blad JONGELUI thans ook een cursus voor beginners op Zon dagavond van 78.45, aanvang 26 October. Langestraat 43 Tel. 3750 Ruilen: Bontjasje (veu len) m. 44 voor jongenswin terjas, leeft. 14 jaar of nader overeen te komen. Vinke- laan H 101, Heiloo. Voor spoedig gevraagd: EN BEKWAAM RIJWIELHERSTELLER A. PLOMP Rijwielhandel Bergen. GEVRAAGD: PITTIGE, JONGSTE BEDIENDE voor ons magazijn Sollicitaties aan Autobe drijf WILLEM SCHMIDT Heiligland 38 Te koop: van Delft» KINDERWAGEN o. kw. v. d. ENDE, Groenelaan L 22 b. Heiloo Vraagt gratis demonstraties bij U thuis met de nieuwste gehoorapparaten. Koeslag de Jong Hogendgk 48 Zaandam Telefoon 2320 Dem.-adres te Alkmaar: Corfstraat 35 Vrijdags n.m. 2—5 uur. WONINGRUIL dan natuurlyk naar Woningbur. „ACTIEF" Verdronkenoord 33 Te koop aangeboden een PERMANENT-LUID SPREKER prima geluid OUDORPERDIJKJE 29 Alkmaar. EEN ADVERTENTIE IN DIT BLAD TREFT Overiollig haar, moedervlekken, wratten en vele andere onregelmatigheden verwijderen wij geheel onzichtbaar. De hardnekkigste haaruitval en haarziekten worden binnen 5 weken stopgezet en genezen. Het slechthoudbare haar wordt door ons met succes gepermanent. Maison Geels, Oudegracht 231, Tel 3528 HAAR- EN SCHOONHEIDSSPECIALIST Door geheel Noord-Holland bekende met zijn Taxi 's 5 en 6 persoons voor binnen- en buitenland en Auto-rijschool. Gediplomeerde Instructeurs.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 4