r VREUGD' VOOR DE JEUGD RUSSENOORLOG Een oorlogsprofeet Qitruriy, fëAowut als voetballer „De juiste tijd'' Janneman. vertel es even. Wat ia nu de juiste tgd? Jij hebt daar zo'n pracht horloge En ik ben het mijne kwijt Vinger» glijden langs 'n ketting. Waaraan 't wonderklokje zit Janneman wijst op het sierraad. Vraagt dan trots: „Bedoel Je dit?" Janneman, ik vind het prachtig, 't Is een klokje, lang niet mis; Maar Je moet me nog vertellen. Wat de Juiste tijd nu is. Juiste tijd? 't Zal even kijken. Dat Is tien., en dat is twee.. Dat ls drie., en daar komt moeder. Zo heeft koekjes: Tijd voor thee! N. S. Oom Rob antwoordt BESTE NICHTJES EN NEEFJES! Voor dat ik de briefjes, die enkele weken op de stapel liggen en dus de oudsten zijn! beantwoord, wil ik jullie eerst nog het een en ander ver tellen. De inzendingstermijn van de Wedstrijd ..Wie schrijft een aardig ver haaltje?" heb ik toen enkele dagen verlengd Heie serie s brieven met lan ge en korte verhaaltjes zijn er ge komen. Jullie begrijpen natuurlijk wel, dat het een geweldig karwei was, om dat uit te zoeken. Daarom kan ik jul lie deze week daar de uitslag nog niet yan geven, maar dat komt in ieder geval de volgende week .Dan zal ook de oplossing worden bekend gemaakt van de rekenpuzzle. M'n vriendjes en Vriendinnetjes hebben wel bewezen, dat ze kunnen rekenen, hoor! Want er w.i n niet zo heel weinig en de mees- ten varen ook goed .Deze week krij- g> iUie wél een nieuwe wedstrijd i11'iiiiiiiii>amniiiiiiii miii iiin'i'iwiii iiimmuwyiiHiiHi—ww natuurlijk en ik hoop, dat jullie er veel plezier van zullen hebben, keel veel kinderen hebben mij er tenminste al naar gevraagd, of er weer eens een tekenwedstrijd in de krant zou komen! En nu ga ikj, alle oude briefjes be antwoorden, zodat we daarmee weer gelijk zijn! Daar gaat-le dan! Grietje v. d. B. te S. Ja. hoor! Ik ken je nog wel van verleden jaar en je bent nu weer heel hartelijk welkom. Of je schuilnaam moogt kiezen? Ja. dat mag! Zoek maar een hele mooie uit! Daag! Cornelia P. te W. Wat fijn zeg. dat je al zo'n boel postzegels hebt Die je best maar hoor* Het ls altijd leuk. wanneer je een aardige ver zameling hebt Als je erg veel Hol landse zegels hebt die je toch eigen lijk niet meer gebruiken kunt, wel je ze mij dan sturen? Ik stuur ze dan naar een tb.c.-patiëntje toe. Zie je? Jantine K. te O. Jij bent een volhou der, zeg! Dat is altijd zo: wanneer je volhoudt moet je het op de duur win nen! Is het je nog gelukt om het elfje dat geen vleugeltjes had, na te teke nen? Tot schrijfs Wim St. te A. Tot m'n spijt heb ik geen postzegels meer voor jou. Ze zijn allemaal al op! Dat is wel jammer, maar er is niets aan te doen, hé? Jij zult zo ondertussen al 'n flinke padvinder zijn geworden is 't niet? Jopy 8. te B. Nog enkele dagen en dan krijg jij natuurlijk een hele boel. presentjes! Ik vind het ook al tijd fijn om jarig te zijn! Van harte ge feliciteerd hoor! Veel plezier!! Corry K. te B. Jij zult wel een mooie ver zameling postzegels krijgen Die drie hoekige zijn wel zeer zeldzaam, hé? Daag! Ziezo, de oude voorraad is nu weer op en dus tot de volgende week. De hartelijke groeten van OOM ROB De avontuurlijke tocht van Kwakelsnoet Diep, heel diep in de modder van de brede sloot zat, of beter ge zegd lag Kwakelsnoet te slapen. Misschien weten jullie allemaal nog niet wie Kwakel snoet is: voor hen die dit niet weten, zal ik even vertellen, dat Kwa keisnoet een jonge kik ker is, die van huis was weggelopen en na allerlei avonturen te heb ben beleefd, nu zijn win terslaapje deed ln de modder, heel ver van huis. Want kikkers, die je 's zomers, wanneer je langs de sloten wandelt, hoort kwaken, kruipen, zodra als het kouder be gint te worden in de modder en komen er niet eerder uit vandaan of het moet voorjaar zijn. Kwakelsnoet lag dus lekker te slapen, toen 'n ondeugend zonnestraal tje op 'het brede water danste en een lichte plek wierp op de zwar te modder. He, wat is dat, een zonnestraal? Zou daar het Lentezon netje al zijn. dat me komt wekken, dacht Kwakelsnoet en hij rek te zich eens behagelljk uit. 'Dan, na even met zijn ogen te hebben ge knipperd, die nog niet gewend waren aan het felle licht, maakte hij zich los uit de modder dere oever een mooie en zwom naar de opper witte vogel, vlakte, om daar vlug 'n Kwakelsnoet kon zijn plaatsje te vinden ln het ogen niet geloven, toen riet Hu, wat koud! De de vogel zijn vleugels kleine Kwakelsnoet ril- uitspreidde, zich statig de, vond het nog lang in de lucht verhief en geen zomer. „Was ik even later, vlak voor de maar beneden gebleven" kleine kikker, neer zuchtte hij, „Wie weet streek op het water, hoeveel weken het nog Kwakelsnoet beefde zal duren, voor ik over al z"n leden, toen net als verleden jaar hij de vreemde vogel zo de hele dag weer lustig voor hem op het water kwaken kan enheen en weer zag wie- reizen maken". gen. „Beef maar niet. Ja, reizen, dat was 't hoor" zei de witte vo- wat Kwakel snoetje zo gel „ik zal Je geen graag deed en waardoor kwaad doen", hij de vorige zomer zo Nu begon Kwakel- ver van huls afgedwaald snoet een beetje moed was. Het zonnetje lachte te krijgen. Voorzichtig eens tegen het kleine wipte 'ie naderbij en kikkertje, of het zeggen vroeg: „Wie ben je ei- wilde: vind je het niet genlijk?" De witte vo- fijn, dat ik er weer ben? gel, die volgens Kwakel Maar Kwakelsnoetje zat snoet wel iets op een nog steeds te rillen tus- eend leek, zwom nog sen het riet en keek ver dichter naar de kant en drletig om zich heen. Al zei: „Ik ben een zee- les scheen nog te sla- meeuw". „En wat doe je pen: de vissen, de vo- dan op deze sloot" vroeg gelsde andere die- Kwakelsnoet „een zee- renNeen, hier was meeuw hoort toch op nu letterlijk niets te be- zee thuis, zou ik zeggen leven. En Kwakelsnoet De zeemeeuw zwom nu was juist van plan om geheel naar de kant, maar weer jn de modder stapte aan wal en ging te kruipen, toen een kalm naast Kwakelsnoet vreemd geluid over het zitten. „Als je rustig water klonk en hem ver naar mij wilt luisteren," baasd deed opkijken begon zij, „zal ik je Eerst zag hij niets, maar mijn geschiedenis ver toen hij scherp toekeek tellen", ontdekte hen op de an- (slot volgt). Wist je dat? Boontje komt om z'n loontje" Natuurlijk, heb je wel eens meer ge hoord: boontje komt om zijn loontje. Maar dat de mensen aan dit gezegde zijn gekomen door een sprookje, zal je zeker niet vermoed hebben, en toch is het zo. Het wil eigenlijk net zoveel zeggen als: iemand krijgt zijn verdiende loon, als hij iets misdreven heeft of zoals de mensen vroeger wel zeiden: Het kwaad loont zijn meester De zegswijze is ontleend aan het sprookje van erwtje, boontje, strootje en kooltje vuur. die samen uit wande len gingen. Nadat het vrolijke viertal uren had gelopen, kwamen zij voor een wijd water en wisten niet hoe ze daar over moesten komen. Strootje kwam echter op 'n goed idee hij ging met zijn lange lichaam over het water liggen en erwtje en boon tje liepen er overheen. Toen kooltje vuur dit ook zou doen en reeds op het midden was, raakte het strootje in brand kun je begrijpen, zeg zo'n gloeiend kooltje vuur over een stro- tje en plof, daar viel kooltje vuur in het water. Dat gaf een gesis! Boontje, die met erwtje aan de over kant stond te wachen en vol belang stelling de reis van kooltje vuur had gevolgd, had de grootste pret toen deze in het water viel. Het begon hierover te lachen, zo te lachen, dat het berstte! Zie je, zo kwam boontje om zijn loontje! Bij de overrompeling van de Kom- tnandantur heeft een Duitser evenwel kar.s gezien een der batterijen te waarschuwen. De Russen beschikten ©ver vele geweren cn mitrailleurs en granaatwerpers, maar waren slechts twee stukken veldgeschut rijk. Daar door waren hun aanvallen op de bat terijen steeds ♦«vergeefs. Hoe zou het zijn gegaan, als deze batterijen niet zouden zijn gewaar schuwd en nog dezelfde nacht in han den van de Russen zouden zijn ge varen? Velen menen, dat heel het eiland plat zou zijn geschoten tijdens eindeloos duel tussen de Russen er.oiri.ids en de Duitse artilleristen Tan Den Helder cn Vlieland ander zijds.. Het aantal slachtoffers onder de mrgerbevolking zou dan ontogen- .•JijK nog veel groter zijn geweest. Aüe derpen zouden zijn verwoest De Russen zouden dan echter heer en meester van Texel zijn geweest Indien ri, althans erin zouden slagen Duitser» het landen te beletten. Een boterham met spek J-EBRUARI 1945: Russen trekken n.'.-Tr Texel, hunkerend naar het uur, waarop zij de gehate vijand met zijn eigv-r. wapens ln de pan kunnen hak ken. MAART 1945< Honderden uitgemer gelde Amsterdammertjes varen van de hoofdstad naar het begenadigde Texel, waar zij gastvrij zullen worden ont haald; kinderen met dunne beentjes, bleke gezichtjes, lege magen naar een eiland, waar zij dikke boterhammen kullen mogen eten. boterhammen met •pek. Ik zie hen nog staan bij de ha ven van Texel, kort na de debarkatie. boerenwagens rolden af en aan de kinderen mochten mee naar de boer derij. mee naar een wereld van on gekende weelde.... Drie weken later •tonden vele boerderijen, waarop de- ge kindertjes logeerden, in vuur en Vlam. Tk zie het magere kereltje, dal met tintelend oog op de kade sprong, een sprong naar het paradijs. Ik zie dc iange rijen kisten in de Doopsge zinde kerk, in het kleine kerkje, want dc grote kerk was verwoest de lange rijen kisten, waarin dc eilanders hun doden hadden gelegd, de slachtoffers Van»het bombardement op het dorp. Er zaten nog een veertig Russen in Den Burg cn daarom moesten dc ka nonnen van Den Helder en die van de Texejfc batterijen twintig minu ten lang hun moordend vuur braken ©p iict eeuwen-oude plaatsje, waar de buisjes zo vertrouwelijk leunden rond het park en het plein, waar eens een Romeinse burcht verrees. Ik zie weer de lange rijen kisten.. Ook die kleine kist. waarin het Amsterdamse jonge tje ter eeuwige rust was neergelegd Een granaat trof het huisje, waarin bij aan dc tafel van zlju pleegouders bad gegeten van dt dikke boterham II met spek en Texelse schapenkaas Het paradijs.... Schoten ia de nacht „WAT hebben de moffen het weer druk", zeiden de bewoners van Den Burg. Iedereen dacht, dat do heren manoeuvres hielden. „Buurman, ik wilnaar de kerk, maar de moffen houden me op de hoek van de straat tegen", zei mij een oud mensje, dat elke morgen vijf voor acht haar woninkje verliet om naar het bedehuis te schrijden. Om kwart over ocht ging ze het nog maar eens proberen. Toen kwam ze terug met het nieuws: „De Russen hebben de Kommandantur bezet, de Russen zijn in opstand gekomen...." Schoten in de nacht, 6 April 1945. De bergers draaiden zich op de an dere zijde en trokken met Morpheus naar Dromenland; maling aan die moffen. Schoten in de nacht Maar de Duitse kommandant spitste de oren. toen hij bij een Texelse schone genoot van zoete minne. Geen tijd hebbende voor een afscheidskus vloog hij hals ov kop de deur uit rende door de Texelse weiden, waar de schapen ver schrikt uiteen stoven, vloog naar het Revier op de Texelse Mount Everest gelegen, waar zieke soldaten werden verpleegd, rende in gezelschap van een Di etse arts verder, naar het zui delijke puntje van het eiland, sprong er in een sloep en roeide naar het Meuwedlep, waar htf groot alarm maakte. Maar daar wisten ze toen al. dat het op Texel niet pluis was. De telefonisten van de batterijen hadden hen oj- de hoogte gebracht De Ortscommandaut wist de dans echter niet te ontspringen een Rus knalde hem tijdens zijn poging het vege lijf te redden neer. Bij het krie ken van de Éf5g liet de Russische aan voerder de commandant* van de Bin nenlandse Strijdkrachten-op-Texel bij zich ontbieden. Tweehonderd Texelse mannen moesten op net hoofdkwar tier van de Russen verschijnen om te verklaren, welke zijde de bevolking zou kiezen. Er verscheen een aanplak biljet, waarin alle mannelijke Texe laars werd bevolen zich te melden. Ook tal van N.S.B.ers gaven aan dit bevel gevolg. Enige hunner namen zelfs wapenen in ontvangst van de Russen, die natuurlijk niet wisten wat voor vlees ze in de kuip hadden Spielerei „SPIELEREI", zeiden de Duitse ve teranen, die naar het eiland oversta ken om hun kameraden een handje te helpen. Zij zouden die Russen wel mores leren. De avond van dezelfde dag stoomde een boot met zwaarge wonde veteranefi naar Den Helder. Wij schreven er reeds over, hoe wraakzuchtig de Duitsers waren, ook jegens do Texelaars. In een door hen bezette straat van Den Burg werden veertien mannen opgepakt. Deze man nen hadden zich gemakkelijk uit de voeten kunnen maken, maar door de soldaten gewenkt, bleven zij staan. Zij meenden namelijk met Russen te doen te hebben. Doch het waren Duitsers, van woede kokende Duitsers, die hen op een wagen wierpen, hen naar de duinen reden en op het strand fusil leerden. Het was ook moeilijk dé Duitsers en de Russen van elkander te onderscheiden. Ze droegen allen hetzelfde uniform. De Russen hadden slechts de adelaar van hun tuniek verwijderd. Hoe zouden wij in enkele kolom men een beschrijving kunnen geven van deze bloedige strijd? Na vele ke ren in het offensief te zijn getreden, moesten de Russen tenslotte in het defensief gaan. De vijand werd door het aanvoeren van versterkingen al machtiger. Half April vochten min stens vierduizend Duitsers tegen en kele honderden Russen. Krijgsgevangenen werden niet ge maakt. Wanneer een Rus de Duitsers in handen viel, moest hij een graf delven. Daarop moest hij zich van zijn uniform ontdoen, op de rand van de kuil gaan zitten en hij werd ver volgens gefusilleerd. Tientallen Russen kwamen op deze wijze aan hun einde. Sommigen werden op beestachtige wijze afgemaakt Er zijn niet-begra- ven Russen gevonden, die de ogen waren uitgestoken en de schedel was verbrijzeld. Bij hun aanval op Den Burg. waar bij de Russen zonder verzet te bie den het terrein ontruimden, deden de Duitsers ook een inval in een nood hospitaaltje, dat in een lunchroom was ingericht. De zwaar-gewonde Russen werden naar buiten gesleept en in de gang van een particuliere woning doodgeslagen. Toen een veertigtal Russen, die zich in een bunker-complex rond de vuur toren hadden genesteld zich wegens gebrek aan munitie moesten overge ven, werden zij gedwongen een mas sagraf te delven. Allen op een na moesten zich ontkleden en op de rand van de groeve gaan zitten. Daar op werden zij koelbloedig in het gat gemitrailleerd. De Rus. die men in het leven had gelaten, moest hierop het graf dichtgooien, op een klein gat na. Dat zou zijn eigen graf zijn.. Toen de man zijn strijdmakkers had be graven en daarop zelf ook zou wor den doodgeschoten, verzocht hij de Duitsers nog iets te mogen zeggen. „Wat heb je te zeggen? Schiet op". In gebroken Duits stamelde het fe] 4 ebt offer: Eenmaal leven, eenmaal sterven". Hij heeft daarbij gedacht aan wat de Prediker in de H. Schrift neerschreef: „Er is een tijd om gebo ren te worden en een tijd om te ster ven. Misschien heeft de man willen zeggen: „Voor ons allen komt het ster vensuur, door jullie moordend vuur wordt straks mijn leven abrupt afge sneden. maar ook jullie zullen ster ven". Word vervolgd Ons dagelijks overzicht Met een zin voor realismen, welke men bij slechts weinig volkeren aan treft ,werd ChurchiU, de grote leider uit de oorlogsdagen, vrijwel onmid dellijk na de beëindiging der vijande lijkheden uitgeschakeld en vervangen door een ander, aan wie men de vre- deswerkzaamheden met meer vertrou wen opdroeg. Dit betekent echter niet, dat de man met de onafscheidelijke sigaar nu ook het zwijgen is opgelegd. Zo iets zou al te zeer in strijd zijn met de Britse opvattingen omtrent het recht van vrije meningsuiting. Zo kan men af en toe- kennis nemen van de redevoe ringen, welke door hem zijn gehou den en waaruit steeds weer duidelijk blijkt, hoe goed het is geweest, dat de vredespolitiek aan anderen is op gedragen. Een oorlog vraagt nu een maal leiders met een oorlogsmentali- ■teit, vrede vraagt mensen die zin heb ben voor vrede en voor de geheel an dere omstandigheden welke zich dan doen gelden. Hoezeer ChurchiU de oorlogspsy chose nog steeds niet is ontgroeid, blijkt geregeld opnieuw uit de rede voeringen, die hij ten beste geeft. Zijn laatste was opgenomen op een gra- mofoon plaat en werd afgedraaid op een banket te New York. Natuurlijk had hij het over oorlog en, ook al weer vanzelfsprekend, over die, waarvoor zo velen beginnen te vrezen: een oor log tussen Rusland en de Verenigde Staten Gelukkig achtte hij zulk een oorlog nog niet onvermijdelijk! Maar mocht 't er toe komen dan zouden Engeland en het gehele Britse ge menebest zich weer met dezelfde broe derliefde trouw naast de Verenigde Staten scharen ,als in de achter ons liggende jaren het geval is geweest. Voor de Verenigde Staten is het natuurlijk jammer, dat zulk een toe zegging van ChurchiU op het ogen blik niet de minste waarde heeft. Zijn particuliere wensen, misschien die vaD zijn partij, mogen in deze richting gaan, hij vertegenwoordigt niet meer de Britse regering en we wagen het te betwijfelen of zijn zienswijze door het Engelse volk wordt gedeeld. Het zou ons al heel erg verwonde ren, indien de zienswijze van het Brit se volk zo heel erg verschilde van die van het Nederlandse. En die is, dunkt ons wel ongeveer zó: Oorlog, goed, maar wij passen. Indien het kapita listische Amerika en het communis tische Rusland beide een gooi wensen te doen naar de wereldheerschappij, dan is dat hun zaak. Ons gaat het niet aan. Het enige, waarop het daar bij aankomt, is zo sterk te zijn, dat men door de anderen met rust worde gelaten. Een weinig eensgezindheid in dat opzicht zou voor heel West-Europa van groot nut zijn. Waarbij nog komt, dat in dat geval de taak, welke West- Europa nu eenmaal is toebedeeld, ni. de brug te zijn tussen Oost en West, dan beter tot zijn recht kan komen. Geoorlogd is er genoeg. Daarom is het het best meer over vrede te spre ken, dan ChurchiU pleegt te doen. Meer en meer ontpopt hij zich als een oorlogsprofeet. En daaraan heeft de wereld geen behoefte. E. 33. Het was niet zo heel moei lijk Jimmy naar beneden te lokken. Jan Trapman begon op het dek met zijn bal te stuiteren en hij riep: „Hei, Jimmy, kom je nog een partijtje voetbaUen?" Met de snelheid van 'n vaUende komeet liet Jimmy zich uit het want zakken en het volgende ogenblik stond hU al voor Jan en rijn vader, terwijl hij begerig naar de bal keek. „Nu geen gevoetbal meer", riep kapitein Pruim, „dat beest moet weer ln zijn hok. Prijsraadsel Zoals juUie onder „Oom Rob antwoordt" kunnen lezen, kun nen deze week de oplossingen van de vorige weken nog niet worden geplaatst. We schrijven deze keer dus alleen een nieuwe wedstrijd uit cn wel een TEKENWEDSTRIJD Alle kind eren kunnen hier- *aan meedoen De opgave is: Maak een aardige tekening, zo groot of klein je zelf wilt! Je moogt zelf ook weten, wat je tekent en hoe je de teke ning maakt, 't Mogen potlood tekeningen zijn, en je moogt je tekening ook met verf of kleur op werken. Dat zie je maar! Denk er wel om, dat je tekening schoon blijft en netjes. Doe dus je best om een van de mooie prijzen te winnen, die be schikbaar worden gesteld. Zendt je tekening met of zon der briefje voor VRIJDAG 24 OCTOBER a.s. aan OOM ROB. POSTBUS, 3 SCHAC.EN Vergeet niet om je naam en je adres op de achterzijde van je tekening te plaatsen en óók op je briefje en briefomslag. Zet ook vooral je leeftijd erbij en of je een jongen of een meis je bent. Aan de slag en veel succes wordt je toegewenst door OOM ROB ZONDAG 19 OCTOBER 1947 Hilversum I 301 m. 8, 13, 18, 20 en 23 uur. VARA 8.30 Voor de tuin; 8 40 Ensemble Barcarolle; 9.15 Men vraagt en wij draaien in het ernstige gen» re; 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Ka mermuziek programma; 10.30 Brief geheim, grepen uit de corresponden tie v. beroemde personen; 11.00 Kunst na arbeid, Zondagochtendconcert d. het Radio-Philharmonisch orkest; AV RO 12.00 Gram. platen; 12.30 Zondags culb; 12.40 A Capella-koor; 13.15 Les gars de Paris; 13 50 De Spoorwegen spreken; 14.05 Boekenhalfuur, Jan Mens bespreekt een boek van Mevr. Zomers-Vermeer; 14.30 Omroepkamer orkest (Haydn, Kolady); 15.15 Film* praatje; 15.30 Bercuses, Frans muzi kaal programma; 16.00 NJG-kwartier; 16.15 The Skymasters; 16.40 Sport flitsen; VARA 17.00 Harmoniecorps 17.15 Accordeonensemble; 17.30 Ome Keesje; 17.50 Sport; 18.15 In gesprek met de lezer; IKOR 19.00 Oecumeni sche dienst (met ds. Buskes); AVRO 20.15 Waltztime; 21.15 Lichte koor werkjes uit de 16e en 17e eeuw; 21.30 „De kopermijn", hoorspel; 2.15 Omroeporkest. Hilversum II 415 m. Nieuws om 8, 9.30, 13, 19.30 en 22.30 uur KRO 8.30 Hoogmis; NCRV 9.45 Gram. muziek; 10.00 Wognums zangkoor; IK OR 10.30 Remonstrantse kerdienst; NCRV 12.00 Wognums zangkoor, KRO 12.15 In 't Bocckhuis; 12.30 Lunch concert door het Kareolseptet; 12 Welk boek? een goed boek; 13.40 Apo logie; 14.00 Huisconcert van uit „Ka- reol" te Hilversum; 15.40 „Het ge lukkigste gezin", klankbeeld; 16.15 Missie Zondag, afscheidsplechtigheid van missionarissen; 17.00 Gram. pla ten; 17.15 Gereformeerde kerkdienst; 18.45 Na de kerkdienst; 19.00 de psal men van Sweelinck; 19.15 Kent gij Uw bijbel?; KRO 19.55 Sportreporta- ges; 20.30 „De Ijs—spinhx", hoorspel; 21.30 „De Zilvervloot", Nederlands programma; 22.15 Avondgebed; 22.45 Katholiek nieuws; 22.50 Werken van Mozart en Beethoven. MAANDAG 20 OCTOBER 1947 Hilversum I 301 m. Nieuws om 7, 8, 13, 18, 20 en 23 uur: VARA 7.30 en 8.15 Gram. platen; VPRO 10.00 Morgenwijding; VARA 10.30 Voor de vrouw; 10.45 De Re genboog; 11.45 Voordracht uit werk van Thomas Mann; 12.00 Orkest Car- lo Carcassola; 12.33 Voor het platte land; 12.38 Orgelspel door Johan Jong 13.20 The Ramblers; 14.45 Frans ope ra-programma; 15.10 „Wanneer zingt een kanarie"? Blijspel; 16.30 Disco variété; 17.00 De school is uit; 17.30 Pianoduo; 17.45 Het Rijk over zee; 18.15 Successen uit 1930—1940; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 20.15 Metropole orkest; 20.55 Ik ben -het niet met u eens, een radio-dèbat; 21.15 Mëeftrio 21.45 USA-discoparade; 22.20 De Vak beweging in het buitenland. Hilversum n 415 m. Nieuws om 7. 8, 13, 19, 2d en 22.30 uur. NCRV 77.45 Een woord voor de dag; 8.15 Gewijde muziek; 9.35 Gram, platen; 10.30 Morgendienst; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.35 Mu ziek van Delius; 13.15 Orgelconcert; 14.00 De klas rondom de luidspre ker; 14.30 Amatitrio; 15.15 Kameror kest „Ars nova et Antiqua"; 16.00 Ned Herv. Bijbellezing; 17.00 Het kleuter klokje klingelt; 17.15 Onbekende ka mermuziek voor blazers; 18.15 Sport- rubriek; 19.15 Onder de leeslamp; 19.45 Gezinsweek; 2045 De grote stad

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2