Dagblad voor Moord-Holland paste trucjes toe Godsvrededoor tegenpartij misbruikt GEEN BESLISSING GEVALLEN Distributie Distributieoyertredingen onder de loupe Wéér kort geding in ruzie -fusie Mr. DIJKSTRA: HOG V nensdagmidéag werd er op de Alkmaarse rechtbank weer de zóveel» ronde In de strijd tussen de Noordhollandse perslichamen ingezet. 0e Uitgeefster van de Verenigde Noordhollandse dagbladen, de N.V. Dag- Had voor Nonrdholland, had in kort geding de N.V. Sprekend Papier, uit geefster van de Vrije Alkmaarder en de Nieuwe Schager, gedagvaard wnd.it zU. eiseresse, de uitspraak In het eerste Kort Geding, waarin aan de N.V. Dagblad voor Noordholland verboden werd de fusie-bladen te drukken, in een tweede beslissing ongedaan wenste te zien gemaakt. „Een dergelijke eis werd tot heden toe nog nooit toegewezen, al zyn er in de jurisprudentie wel beslissingen te vinden, waarin een „aanloopje" tot een dergelijk besluit werd genomen", aldus erkende Mr. Scholten, pleiter voor eiseresse, volmondig bij de aanvang van zijn referaat. Een nieuwe omstandigheid Een dergelijke beslissing -is alleen dan mogelijk, aldus Mr. Schol ten. in dien er een nieuwe omstandigheid is. die tot een dergelijke beslissing aan leiding kan geven. En zo'n omstan- •digheid is er omdat aan gedaagde, die er zich over beklaagde, dat aan haar op korte termijn de drukorder werd ontnomen, was aangeboden om de fusie-bladen te gaan drukken door de N.V. Dagblad voor Noordholland dit ingevolge de rechterlijke beslissing niet meer zou mogen doen. Dus werd er aangeboden' aan Sprekend Papier om met ingang van 21 Oct., dat is dus 10 dagen na de uitspraak in het door Sprekend Papier gewonnen kor te geding, de fusie-bladen weer te gaan drukken. Deze termijn van 10 dagen is ontstaan door de aanzegter- tnijn van twee dagen in acht te ne men plus de 8 dagen ..godsvrede", die door beide partijen zijn aangegaan om tot een vergelijk te komen. Spre kend Papier weigerde echter, aldus Mr. Scholten, en ziedaar de aanlei ding tot deze eis. Weliswaar is mijn opdrachtgeefster in appèl gekomen te gen het vonnis, maar aangezien hier een noodtoestand ontstaan is, is onmid dellijke voorziening zeer urgent. Van daar dit kort geding, aldus besloot Mr. Scholten zijn uitgebreide refe raat. De overhaaste fusie Mr. R. H. Dijkstra, directeur van De Groene Amsterdammer en raads man van Sprekend Papier, begon zijn verweer met de wordingsgeschiedenis van de N.V. Dagblad voor Noordhol land te releveren. Deze geschiedenis namelijk een belangrijk deel van de achtergrond van deze hele histo rie. Uit zijr betoog bleek overduide lijk dat de N.V. Dagblad voor Noord holland. de uitgeefster van de bla den die (uitgezonderd de Helderse Courant) in de bezettingstijd met de Duitsers collaboreerden, een N.V. is, die er financiël zo slecht voorstaat dat voor haar een fusie nog urgenter was. dan voor de gecombineerde ex- illegale bladen. Dat van deze zijde op een fusie aangestuurd werd was dus alleszins begrijpelijk, aldus pleiter, maar dat de heer Poldervaart de directeur van Sprekend Panier, van de fusie-bespre kingen op de -hoogte zou zijn, be streed Mr. Dijkstra ten volle. Bovendien wis het wel zeer dui delijk. dat er aan deze fusie „een luchtje" zat want dcrgelUkc bespre kingen voert men in de regel niet in de nacht en zó pverhaast als hier in dit geval gebeurd is. Het is logisch, dat er hier "^ts achter stak. Mr. Scholten is, aldus pleiter, door mij herhaalde malen gewaarschuwd, dat de financiën bij de fuserende bladen van de N.V. Dagblad in zeer deplorabele staat verkeerden. En Mr. Scholten was toenmaals raadsman van de ex-illegale pers. Men (dat zijn de toenmalige opdrachtgevers van Mr. Scholten,) is echter niet op deze waarschuwing ingegaan. Dat het fout moest lopen, was dus duidelijk. Nu heeft-Sprekend Papier geen ge noegen genomen met de opzegging op korte termijn van de drukorder en nu neemt, op haar beurt, de N.V. Dagblad weer geen genoegen met dc tegen haar uitgesproken vordering. Sprekend Paoier moet echter haar bedrijf voortzetten en heeft hierbij als drukker een rechtmatig belang. Het Dagblad voor Noordholland heeft zich niet bij het vonnis neerge legd. De krant is tóch verschenen het niet afgewezen door gedaagde. Er is geen definitief antwoord opgegeven, zoals blijkt uit een brief door mij aan Mr. Scholten dienaangaande gezonden aldus pleiter. Overigens is hier geen noodtoe stand aanwezig, want deze situatie is door ons niet gewild. Pleiter concludeerde dientengevol ge. dat de vordering van eiseresse niet door de rechtbank zal worden 'toegewezen. Ré- en dupliek Mr. Seholten. replicerend, betoogde dat het niet juist was, dat de heer Poldervaart niet op de hoogte zou zijn geweest van de fusie-besprekin gen. Ook is deze fusie geen capitu latie van de ex-illegale bladen ge weest, maar een overeenkomst tus sen twee gelijkwaardige partijen, al dus de raadsman van eiseresse. De fusie bestaat nu, de administraties zijn dooreengemengd (hetgeen onjuist is, Red en dus kan men de status quo ante (de toestand van vóór de fusie )niet weer in gaan voeren. Men is aan de Voordam wel bereid om te overleggen, maar alleen indien de status quo, de toestand van het ogen blik dus. gehandhaafd blijft. Aan onze kant moeten het positie- en tempoverlies weer worden inge haald, aldus Mr. Scholten, en daarom zijn wij tot overleg bereid indien de ze statup gehandhaafd blijft. Mr. Dijkstra, replicerend voor Spre kend Papier, maakte bezwaar tegen de wijze waarop zijn tegenpleiter het steeds weer trachtte voor te stellen als zou Sprekend Papier de status quo ante gelijkstellen met een algehele ontbinding van de fusie. Wel meende pleiter, dat de schade vergoedingskwestie door zijn tegen- Indische filmavond Voor de filmavond, die de Kon. Ver. „Oost en West" gisteravond in de Aula van het Murmellius Gymnasium or ganiseerde in aanvulling op de 4 reeds eerder gegeven culturele avonden, be stond heel wat meer belangstelling dan de laatstgenoemde 4 lezingen. Filmavonden hebben over het alge meen meer aantrekkingskracht op 't publiek dan lezingen. Een filmavond als deze verdient trouwens veel, heel' veel belangstelling. De vier films „Volksleven", „Bandoeng". „Dans en spel op Java" en „Verkeer", allen aan eenschakelingen van prachtige opna men van Mr. A. Austinx, werden door de aanwezigen „reikhalzend" gevolgd. Reikhalzend hier in letterlyke beteke nis: jammer, dat de Aula voor het ver tonen van films eigenlijk niet geschikt is! Op sympathieke en duidelijke wij ze lichtte de heer Wagner van het Koninklijk Instituut, zelf oud-Indisch- man. de films toe. We zagen de ontwikkeling van het ver1 er in de loop der eeuwen, van de primitieve pikolan tot de moderne pleiter ais een nulliteit werd afgedaan. De N.V. Dagblad voor Noordholland wil wel overleggen hoe men de schade zal regelen. Ja zeker, maar onder fatsoenlijke mensen Is het toch altjjd de gewoonte om een schadevergoe dingskwestie te regelen, vóórdat men een santenwerking gaat verbreken. Niet daarna. Bovendien geloven wij niet meer in het fatsoen van deze zij de en ook niet in dc^ mogelijkheid om de schadeloosstelling hiervan te krijgen. De financiën zijn daarvoor te deplorabel. Mislukte interventie De president, Mr. van Regteren Al- tena. poogdehierna - blijkbaar geen uitweg ziende in de zeer ingewikkel de kwesties, die hier aan de orde waren - om beide partijen in zoverre tot een vergelijk te doen komen, dat gedaagde afziet van de executie van het vonnis in eerste instantie gewe zen, tot in het onderhavige kort ge ding door de rechter uitspraak zou zijn gedaan. Hoewel gedaagde aan eiseresse de acht dagen uitstel (de beruchte „gods vrede") had verleend, werd er niette--'' min over dit voorstel geconfereerd tussen belanghebbenden. Het kwam echter niet tot een resultaat, zodat de President besloot de zaak aan te houden. treinen, trams en auto's. Opnamen uit tï. rrote steden tonen de mengeling van primitief en modern verkeer, die heden ten dage bestaat. Via boom stammen en bamboebouwwerken als overbrugging van een rivier, kwam men met energie en tactiek tot de mo derne bruggenbouw. In de tegenwoor dige havens liggen de prauwen en mo derne schepen broederlijk naast el kaar. We zagen het volksleven op Ja va met de rijstbouw, het manden vlechten, het pottenbakken en zilver smeden, het prachtige batikwerk van de vrouwen, de fraaie gebouwen van Bandoeng en de omgeving van deze stad met de vele bronnen en vulkanen De laatste film was aan de dans. en het spel op Java gewijd, aan de wed rennen met stieren, de jaarmarkt en kermis op Java met Hollandse draai molens en Turkse schoppen en ten slotte een groots vuurwerk. Vooral bij deze laatste film werd het gemis van op 't verantwoordelijkheidsgevoel je gens de Indonesische volkeren, dat bij het Nederlandse volk aangekweekt moet worden. Grondslag hiervoor is de kennis die vroeger zo schromelijk ontbrak. Het Nederlandse publiek moet het Indonesische volk meer en beter leren kennen en via verant woordelijkheidsbesef en kennis tot liefde komen! DE HORECA BEDRIJVEN VERGADERDEN De onderafdeling L.A.B. Noord-Hol land-Noord vergaderde Woensdagmid dag 21 Oct. in Paviljoen Kiriheim, voor het verkiezen van een 2-jarig districtsbestuur. Gekozen werden de heren Sj. Krue- ger- Den Helder, voorzitter; G. Groen- woud, Hoorn, secretaris; J. Dernison. Texel; W. Waiboer, A.-Paulowna en de heer Haring als bestuursleden. Deze vergadering, die een huishou delijk karakter droeg, had een vlot verloop. De opkomst was zeer bevre digend. De letters U en V zijn a s. Vrijdag aan de beurt voor 't afhalen van nieu webonkaarten, schoenenbonnen en ex tra kaarten voor a.s. en jonge moe? ders. Uitreiking van 9—12 en van 2—4 uur in het kantoor Ridderstraat. Meenemen: oude bonkaarten, stam kaart en inlegvel en C M kaart (a.s. en jonge moeders). waarschuwing GESTOLEN CONSUMENTEN- CREDIETBONNEN H.H. winkelers gelieven het bureau Concumentencrediet, Doelenstraat 3, (Tel. 4597) terstond te berichten, in dien zij aangeboden krijgen bonner. E 614593, daar dit bonnen zijn uit een verloren gegaan, vermoedelijk gesto len boekje. De Districtsraad Alkmaar voor het Consumentencredict, J. PLAS. secretaris. GESLAAGD STOMPETOREN Voor het examen van vaste grenscommies slaagde te Maastricht onze plaatsgenoot C. Ens. Kampioen Jan Pronk gehuldigd In café Koelemey vond Woensdag avond om 7.30 uur de huldiging plaats van Jan Pronk. De voorzitter van de W. V. „Alcma- ria Victrix", de heer Bosman, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom. Het voornaamste punt van deze avond was de huldiging van Jan Pronk. Allereerst werden de prijzen uitge reikt van de dit seizoen gehouden clubwedstrijden. Voorjaarswedstryden: 1 Jan Ottenbros 2 Jan Hennink 3 Klaas Eenhoorn B-klasse: 1 Henk Kokkes Avond-competitie: 1 Piet de Groot, Limmen 2 Jan Ottenbros 3 Jan Hennink B-klasse: 1 Siem Offenberg Clubkampioenschappen: Dit was voor "de club een tegenval- ,Wat kunnen de vrouwen voor de vrede doen 7" Plattelandsvrouwen in vergadering bijeen een geluidsinstallatie sterk gevoeld' In z'n slotwoord wees de heer Wagterf «resoluties, die aan het congres zijn De Ned. Bond van Plattelandsvrou wen, prov. Nrd nolland hield Woens dag zyn algemene jaarvergadering in „Het Gulden Vlies" te Alkmaar. Een zeer groot aantal afgevaardigden was daarby aanwezig. De presidente, mevr M. WaiboerVan Etteren uit Anna Paulowna heeft in een uitvoerige ope ningsrede gememoreerd, wat er in het afgelopen jaar door de band is gedaan waarbij het Internationaal congres te Amsterdam wel het hoogtepunt was. De presidente herdacht met enige hartelijke woorden van erkentelyk- heid de overleden voorzitster van de afd. Berkhout, mevr. Koster—Clay. De ze woorden werden staande door de aanwezigen aangehoord. Medegedeeld werd, dat twee ve- tegenwoordigsters van de Bond, de da mes Vis—Leguit en KosterSchaak zitting hebben gekregen in 't bestuur van de LandbouwhuiShoudschool te Hoorn. Mevr. Waiboer heeft hierna een over zicht gegeven van de antwoorden die waren ingekomen op de vraag: Wat kunnen vrouwen voor de vrede doen? Al, deze opmerkingen, welke 't vraag stuk van verschillende kanten bena derden zijn verwerkt in een aantal uitmuntende leiding, die zij geduren de een lange periode aan de bond heeft gegeven. Ter herinnering bood zij de scheidende „De Goede Aarde" en een jaarabonnement op het^ tijd schrift Iris aan. Nadat bij de rondvraag nog verschil lende onderwerpen aan de orde wa ren geweest volgde sluiting. Tabaksrantsoenen tekort De winkelierster Jannetje K. te Bar singerhorn stond Woensdag voor de bijzondere politierechter van Alkmaar terecht wegens vermindering van haar werkvoorraad tabaksbonnen. Ze en eiseresse heeft het zetsel verzorgd er de z.g. „flans" gemaakt. Alleen weet het ^kort aan haar ziekte ge- het drukken, fcet afdraaien, is bij een J" 1 ander geschied, aldus **r. Dijkstra, en dat is nu het trucje waardoor men de gevolgen van het vonnis tracht te entlopen. Hiervoor zal eiseresse zich echter nog hebben te verantwoorden. Na het vonnis zijn beide partijen nog eens bij -elkaar gekomen en ge daagde heeft zich bereid verklaard om een z.g. „godsvrede" aan te gaan warin echter een voorstel gedaan zou moeten worden om tot een vergelijk te komen. Wel is de godsvrede gebruikt om het op een tweede kort ge ding aan te sturen en om Spre kend Papier met een dagvaarding op het "ijf te vallen. Er is in het geheel geen overleg gepleegd, wel is er een voorstel gekomen, gevolgd door een exploit, om de technische onmogelijkheid te pres teren om de fusie-bladen bij Spre kend Papier te laten drukken. Geen serieus aanbod Wanneer men dit aanbod serieus had gemeend, dan had men er ook het drukkerstarief in dienen te ver melden evenals de technische bijzon derheden. Dit is echter niet gebeurd en daar om dit „aanbod" ook niet als zo danig te beschouwen. Bovendien is durende welke tijd haar grossier haar te weinig rantsoenen afgeleverd zou hebben. Haar voorraad vermindert echter ook nu nog steeds. „Ach ja, d'r raakt altijd wel eens een bonnetje kwyt", aldus besch. Mr. Vellinga vond het beleid van de winkelierster laakbaar en eiste f 100 of 60 dagen. Ondanks protest van besch. werd de uitspraak conform bepaald. „Wederdienst" Ik heb ze gekegen voor een we derdienst. verklaarde de 46-jarige koopman in ongeregelde goederen Jan W. te St. Pancras tegen de polïtierech te, die hem ter verantwoording had geroepen wegens het zonder bon be trekken van 2 ruwielbuitenbanden. Te genover de politie hadv besch. ver klaard. de banden voor f 5 per stuk gekocht te hebben. Deze verklaring sprak hij nu weer tegen. Mr. Vellin ga verzocht de zaak aan te houden voor een nader onderzoek, hetgeen geschiedde. Punten voor een kwartje De Heilooër zwarthandelaar Petrus B. had 75 textielpunten voor 25 cent per stuk van de hand gedaan. „Ik heb ze niet verkocht, maar geleend. Ze waren van me zelf" .verklaarde besch Mr. Vellinga hechtte aan deze ver klaring geen geloof en eiste 2 maan den. De politierechter streek de hand over het hart en legde besch. f 100 boete of 60 dagen op en 1 maand voorwaar delijk met 2 jaar proeftijd. Tabak ,,'t Is voor mij een raadsel", zei de 42-jarige kruidenier Willem B.. wiens werkvoorraad tabak door slordig be heer sterk verminderd was. Mr. Vellinga vond het geen raadsel en eiste f 125 of 100 dagen. Uitspraak f 100 of 40 dagen. „Mensen als U houden de Amster damse zwarte markt in stand" kreeg Wilhelmus K, kruidenier te Boven- karspel te horen. Deze besch. had 50 pakjes sigaretten zonder bon aan De Vr. verkocht. Conform de eis kreeg besch. f 200 boete of 2 maanden. Gerrit Pieter K -te Hoorn kocht een „zwart" pakje sigaretten in een café voor f 3. Besch. voerde aan naar Volksherstelsigaretten te hebben ge vraagd. „Dat is zeker een uitvinding die van na uw verhoor door de politie dateert" aldus mr. Vellinga. De uitspraak werd conform de eis f 23 of 15 dagen. droorgelegd. Ze zijn niet in behande ling gekomen, doch zullen in de ko mende periode worden bestudeerd. Rustfonds Mer'r. A. van WijkHazekamp deed hierna mededelingen over het z.g. Rustfonds voor plattelandsvrouwen, voor rekening van welk fonds vrou wen die rust nodig hebben, geduren de tien dagen kunnen worden uitge zonden, Zij beval de bankrekening van dit fonds bU de Boerenleenbank te Wieringermeer in aller belangstel ling aan. Uitvoerig gaf mevr. Waiboer hierna verslag van de excursies die met zo veel succes na het internationale con gres gehouden zijn met de buitenland se gasten. Mevr. LiefhebberSpeets heeft hier na enige gedichten gedeclameerd, het- gen door de aanwezigen ten zeerste werd gewaardeerd. Medegedeeld werd dat een achttal meisjes met goed gevolg de opleiding naaicursus heeft gevolgd. Men kan zich desgewenst tot een der dichtst- bijwonende meisjes wenden. Kookboek en wereldpolitiek Mevr. OudHofberg bracht verslag uit van het congres te Amsterdam. Zy deelde om. mede, dat het in de bedoe ling ligt, een iifternationaal kookboek samen te stellen. Zij haalde enige woorden aan van de nieuwe presiden te van de wereldorganisatie van plat telandsvrouwen: Studie zonder actie is nutteloos ;actie zonder studie is ge vaarlijk. De plattelandsvrouwen zijn van de studie tot de actie overgegaan om mede te werken aan het welslagen va nde FAO, de Unesco en de Uno. Een groepje dames uit Hauwert en Westwoud voerde hierna een aantal volksdansen uit. Bestuursverkiezing; Bij de gehouden bestuursverkiezin gen werd in de plaats van mevr. Wai boer—Van Elteren, die niet herkies baar was. gekozen mevr. Brugman- Koster te Winkel. Mevr. G. Bakker- Koster werd herkozen. Aan het einde van de vergadering sprak mevr. Vis hartelijke woorden van dank tot rrfevr. Waiboer voor de OUD-STREEKGENOOT VOOR DE FRANSE RADIO Vrijdag a.s. zal onze oud-streckge- aoot, de heer Bram Kef uit Schoorl voor de Franse radio in de Nederland se taal iets vertellen over zyn leven op het Franse platteland. Deze uit zending, die van kwart voor elf tot elf uur plaats zal vinden, is te be luisteren over de zonder Luxem- bourg, 1293 meter. Cursist bracht zijn boekhoudleraar aan Nog geen 18 jaar was de Alkmaar der B. J. Quasi, destijds werkzaam op het G.A.B. te Alkmaar, toen hy iyn boekhoudleraar M. J. Roggeveen ,die zich in de les verachteiyk over de 'Duitsers uitgelaten had. bij de W.A.- man Pietersma van het G.A.B. aan bracht. De gevolgen waren verre van aan genaam voor betrokkene. Bij de be handeling van de zaak voor 't Kriegs- gericht werd Quast als getuige ge hoord. De heer Rogeveen verbleef 15 maanden in Duitse gevangenissen. Eerst enkele weken geleden heeft besch., die thans in Groningen woon achtig is, schriftelijk zijn verontschul diging aan het slachtoffer van zijn verraad aangeboden. „Ik leefde destijds in een revoluti onaire geest", verklaarde besch., toen hy Woensdag voor het tribunaal ver scheen. „Ik stond letterlijk en figuur lijk in vuur en vlam en heb lange tijd getracht aan mijn prikkelbaarheid over de uitlatingen van de heer Rogge veen geen uiting te geven". Toen het verraad eenmaal gepleegd was en besch. door de Feldgendarme- rie gehoord werd, trachtte hij terug te krabbelen, verschrikt als hij was over de onsmakelijke rol ,die hij ging spelen. Dit gelukte echter niet meer en voor het Kriegsgericht getuigde hy „als een willoze os", zoals besch. het zelf uitdrukte, tegen de heer Rogge veen. „Heil over Europa" „Ik verwachtte, dat de Führer aller Germanen heil over Europa zou bren gen en voelde, dat ik mee moest doen met de revolutie" .verklaarde deze fa natieke maar thans schijnbaar gene zen voormalige N.S.B.-er en hulp- landwachter. Mr. Slinger wees in zyn pleidooi op het door zijn cliënt tot hem gerichte verzoek, de feiten niet in een gunstig daglicht te stellen. Besch. wil als vol wassen man boeten voor de daden, die hij als minderjarige bedreef. Mr. Slinger herinnerde aan de vele gunstige verklaringen en rapporten oa door de heer Roggeveen over besdh. uitgebracht en op de thans geschapen mogelijkheid, politieke delinquenten een voorw. straf op te leggen. Uitspraak op 29 October. verkeershoekje BEPERKING VAN HET VERKEER Indien de veiligheid of de vrijheid van het verkeer zulks vereist, kunnen maatregelen worden genomen om het gebruik van bepaalde wegen te be perken of te verbieden. Van zodanige maatregelen blijkt door het plaatsen, van overheidswege van daarop betrek king hebbende verkeerstekens. Voor een gebruik van de weg. waarbü deze meer dan gewoonlijk in beslag wordt genomen is een vergunning no dig; zulks wordt b.v. vereist by weg wedstrijden of als voorwerpen van buitengewone afmetingen worden ver voerd, of als van luidsprekers wordt gebruik gemaakt, met de bedoeling, dat het publiek op de weg dit hoort. Ier, aangezien men meer jongens aan de start verwacht had. Sprint-ka mpfoenechapc 1 Henk Kokkes 2 Jan Hennink 3 De heren Barnes. Eenhoorn en De Groot 'Lauge-afstands-kampioenschap: 1 Jan Hennink 2 Henk Ton uit Hoorn 3 Jan Mol „In de regel" zo sprak de voorzit ter „heeft Mol pech, ik hoop dat deze 3e prijs het begin is van een succes volle loopbaan*. Bloemen werden uitgereikt aan de heren Jan Hennink. Jan Ottenbros, Henk Kokkes en Piet de Groot. Hiermede werd de prijsuitreiking be sloten en werd overgegaan tot de hul diging van Jan Pronk. De heer Pronk ontving als blijk van waardering een gouden zegelring, die gegraveerd zal worden met de naam van de club. Jan Pronk heeft het kam pioenschap Nederland 1947 op de baan behaald. Voorts werd hij onlangs 3e in het wereldkampioenschap in Parijs. Volgend jaar zal het wereldkampioen schap te Amsterdam verreden worden De voorzitter sprak de hoop uit .dat Pronk een goede slag zou slaan en besloot deze huldiging met een woord van dank aan de aanwezigen. De heer Jan Pronk deelde ons me de. dat het gedurende de wedstryd te Parijs zeer warm was. De organisa tie in Parijs liet volgens hem nogal te wensen over. tcrwyl de kleedgelegen heid zeer slecht was. Zijn eten heeft hij zelf mee moeten nemen, aangezien de. voedselpositie niet erg goed was hetgeen wij trou wens al eerder hadden gehoord. A.s. Zaterdag zal Pronk te Antwer pen rijden. Wy wensen hem veel suc ces. OVER EEN STEEN GEREDEN Dinsdagmiddag reed een vrachtwa gen over een sfeen op de Baangracht Het had finantiële consequenties. De wagen liep een schade op van ongeveer f 30 gezinsgebeuren BERGEN N.H. Geboren: Bote Johannes zv J. J. v. Wonderen en Henriette Spandaw; Minke Carolina Rixt. dv Anne v. d. Noord en Trijntje. Nijhujs: Wijnr.nria Lucia Maria, dv Mattheus van Veen^ en Maria Wittebrood; Franciscus Ge- rardus Majella, zv Nic. J. Schroor en Geertruida M. Roobeek: Adriana The- odora Maria, dv Cornelis Dekker en Adriana Verduin. v*iling< ark ten IVARMENHUIZEN 22 OCTOBEU 21200 kg rode kool 813.70; 40500 kg witte kool 10—11.20; 10300 kg gele kool 5.70—8.60; 4500 kg groene kool 13.50—14.20; 500 kg uien 16.60: Grove 17; 4600 kg andyvie 13.30—15 50; 300 kg slabonen 87—95; 1200 kg bieten 4.70 BR. OP LANGEDIJK 22 Oct. 2200 kg aardappelen. Bevelanders 9.70 12000 kg rode kool 8.30—15.80; 50000 kg gele kool 6—7.60; 27000 kg groene kool 16.80—20 80; 72000 kg witte kool 8.70—12.70; 36000 kg andijvie 13.30— 16.60; 7200 kg peen II 7.90—8.70; III 8 50—8.60; 7300 kg bleten 6.90—7.10; 600 st bloemkool 6271 NOORD SCHARWOUDE 22 OCT 55000 kg witte kool 6.60—12.20; 18000 kg rode kool 7.60—14; 15000 kg gele kool 7:908.40 19000 kg groene kool 17.2018.40; 25000 kg andtjvie 10.10—18.30; 800 kg uien 16.70; 2000 kg aardappelen: Bevelanders 9.809.90 ALKMAARSE EXPORT VEILING 22 OCTOBER 1947 Andyvie 517, spinazie 4262. poste lein 1238. wortelen 7—16, tomaten 22—58, groene kool 6,5017, spruit- kool 2258. rode kool 616. gele kool 3.506.50, prei 12—20, uien 12—20, bie ten 3—7.50, druiven 68—96, spercicbo- nen 82—131, pronksnijbonen 42—82, bloemkool I A 5076, I 3048. II 18— 26. komkommers 315, wortelen 7— 13, radys 722, selderie 1.50—4,50, pe terselie 3 004.50, sla 2.50—9.50, aard appelen 810.50, appelen 1026, pe ren 1032. agenda BIOSCOPEN: AB.T.: George Formby in „Kampioen op sokken". (14 j.) Dagelijks 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Woensdagmid dag 3 uur. CINEMA AMERICAIN: „De stenen bloem". Russische kleurenfilm, be kroond te Cannes (14 Jaar onder ge leide). Dagelijks 8 uur, Zaterdag 7 ea 9 uur. Zondag 2. 4.30, T en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur. DONDERDAG GULDEN VLIES: 8 uur: operette „Gasparone" door „Danza". VRIJDAG GULDEN VLIES: 8 u. Propagandn- avond Blindenbond. 4

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3