Ned. Herv. Kerk heeft het provinciale centrum Guyana Laaghartige diefstal uit offerblok R.K. kerk K&LIIIB>©S€©©P> Bron voor hernieuwd geestelijk leven te Bergen aangeboord In aanwezigheid van vele genodig den is gistermorgen de oude pastorie |er Ned. Herv. Kerk aan de Hoflaan fe Bergen officieel in gebruik /geno» men door de stichting „Provinciaal Centrum der Ned. Herv. Kerk" Het was Ds. Klein Wassink, voorzit ter van de stichting, die de gasten het welkom toeriep. Onder hen bevonden glch o.m. Ds. Bremer uit Bergen, Ds. fcastein uit Hoorn. Ds. Kranenburg 1 voor het VCJB, Ds. Deth uit Haarlem Van Kinderzorg, vertegenwoordigers yan de classes Alkmaar. Hoorn, Edam en Haarlem. Mw. Canegieter voor de Federatie van Vrijz. Herv. Vrouwen- Clubs in NoordhoUand. de heer Van Schouwenburg, hoofdredacteur van 'f weekblad „De Hervormde Kerk", hef kerkbestuur van Bergen en vele an deren. Het nieuwe gebouw I Is waarlijk keurig ingericht. Ds. Klein Wassink had het genoegen de gasten te mogen rondleiden. Beneden bevindt tlch de conferentiezaal, verkregen door de samenvoeging van twee gro- te kamers, de Serre, het directiekan toor en de keuken. Op de le verdie ping is een grote slaapzaal gevestigd i met 22 bedden en nog hoger is plaats Voor 38 personen. Er zijn eenvoudige waslegenheden gemaakt en het geheel Is sober, doch zeer doeltreffend inge- richt zonder dat de prettige sfeer Ontbreekt. .De kerkdienst I Ds. H. S. Bierman ging voor in do kerkdienst ter gelegenheid van de ope- I ning van het gebouw en had als tekst j gekozen Matthëus 9, vers 38. In zijn I preek had Ds. Bierman het doel en werken van de stichting naar vpren gebracht, geïnspireerd op bovenge noemde tekst, f Na deze zeer indrukwekkende ker- kelijke bijeenkomst werd in het nieu we gebouw de lunch gebruikt. Aan I het hoofd van de tafel had het da- I gelijks bestuur van de stichting plaats genomen. Burgemeester Huygens had j zich inmiddels hij het gezelschap ge- voegd en tia de lunch was het Ds. Klei Wassing, die het woord nam voor I de officiële opening. Moeilijke taak „Dit gebouw", zo zeide spr. „is geen ontspanningsoord of jeugdherberg, is I geen concurrent van de Volkshoge school doch staat ten dienste van de gehele wereld". 1 De initiatiefnemers zijn op het idee I gekomen omdat er in GVerysel reeds j een dergelijke gelegenheid gestaat. Bergen met zijn prachtige ligging leende zich bij uitstek voor het doel en in dat opzicht is men -hier beter klaar dan in Overijsel. Twente echter biedt gemakkelijker werk omdat daar het geestelijk leven volop bloeit, ter wijl in Noordholland van een ernstige I terugslag moet worden gesproken. Kerken zijn tot bouwvallen geworden" en mede door de .stichting van dit ge bouw moet het zware werk in onze Feeslayond „Tot leeringhe ende vermaeck" Dinsdagavond organiseerde „Tol Leeringhe ende Vermaeck", de leer lingenvereniging van de Julianaschool Voor Chr. ULO een feestavond in het Wapen van Heemskerk. Toen het hoofd der school, de heer L J. D. Stuip des avonds om kwart Voor acht opende, was de zaal stamp- Vol. Mw. Kaarssemaker—v. d. Vegte. be stuurslid van de Stichting 'l940-'45, •prak enkele woorden over de Stich ting, daar een deel van de opbrengst van deze avond voor dit goede doel bestemd was. Enthousiast werd hat ULO-lied gezongen en daarna werd met „vaart en élan" een programma gebracht, dat er in alle opzichten zijn mocht. Deze avond, grotendeels door leerlingen in elkaar gezet, klonk als een klok. Jan van der Pol speelde als geboren acteur de hoofdrollen in de verschillende scetches. waarvan wij '„Het Boordeknoopje" en „De Jager" noemen. Ook Ina van der Burg liet zich in dit gedeelte van het program ma van haar beste zijde zien. Een van de aardigste nummers was het ge- I bruïlcelijke lied-op-de-onderwijzers, door Simon Adema met bravour ge bracht. Pim Medik en Jaap de Haas tongen met guitaarbegeleiding enkele liedjes en Jan van der Poll speelde met Ina van der Burg „Petersburger Schliltenfahrt" als quatremain. i Jan Maaten lijmde de verschillende Onderdelen met een praatje en een grap aan elkaar. Ia de pauze werd een geslaagde verloting gehouden met vele fraaie prijzen. Na de pauze werd een extra St. Nico- laas verrassing gebracht, die zeer in de smaak viel. Vermelden wij tenslot te enige knappe staaltjes van acroba tiek. die een zestal ULO-heren ver toonden. De ULO-telgen kunnen tevreden HJn! provincie aangepakt worden opdai_ Noordholland weer een vruchtbare ak ker wordt. Teneinde de gelden beschikbaar te krijgen is een zeer intensieve dubbel tjes-actie op touw gezet onder aUc leden van de Ned. Herv. Kerk „Het was moeilijk", zo zeide Ds. Klein Was sink, „want in Noordholland mag men niet gierig zijn; men wil weten waar voor het geld gebruikt wordt!" Vijf duizend gulden is er op deze manier bij elkander gekomen, hetgeen nog niet de helft was van het benodigde bedrag. Spr. was de Diaco- nig van Alkmaar zeer dankbaar, dat men het stichtingsbestuur geholpen heeft aan wat ontbrak. De heer en Mevr. Otsen, die de di rectie zullen vormen, Werden in de hulde betrokken en aan Mevr. Otsen werden bloemen aangeboden. Nadt spreker het huis geo pend had verklaard en thee was ge serveerd kregen vele bezoekers de ge legenheid het gestuur te complimen teren met dit zo gewichtige gebeuren. We vermelden hiervan slechts, dat de heer Smit, voorzitter vïtn Bergens kerkeraad .met een hartelijk speech je een verbandkist aanbood, welke in dankbaarheid werd aanvaard. Bij de vele gelukwensen voegen wij tenslotte gaarne de onze. dc hoop uit sprekend, dat het gebouw de stichters datgene moge geven, wat men er van verwacht! De Haagse comedie voor Covoto Dat Covoto een uitstekende green heeft gedaan met het toneelspel Guya na van Olga Capel-Scheinpflugova is boven alle twijfel verheven. De Haag se Comedie onder regie van Cecs La seur gaf in 't Gulden Vlies een uitste kende opvoering, een opvoering die in aUe opzichten op hoog peil stond en geheel klopte met de gevestigde tradities van nauwkeurigheid en gaaf ensemblespel waarom Cees Laseur's „Centraal Toneel" zo'n goede roep ge noot. Olga Scheinpflugova. groot Tsje chisch actrice, schreef dit stuk voor zichzelf en zij speelde de rol van Ma ria, die nu door de „grande dame" van het Haagse Toneel Fie Carelsen werd vertolkt. Deze rol, van de vrouw die twintig jaar op haar (ten onrechte) naar Guyana het Duivelseiland gedeporteerde echtgenoot wacht, is ge knipt voor een actrice als Fie Carel sen. Zij domineert dan ook volkomen in het gezelschap, hoewel dit_niets ai doet aan de prestaties van de overigen want deze waren zeker niet minder goed. Theo Frenkel als de gedepor teerde Frangois weet de juiste ver houdingen goed te treffen en zijn spel is eenvoudig en daarom als typering volkomen geslaagd. De anderen, Arend Haver, Annie van Duyn en Coba Kelling, treffen eveneens de goede toon en staan zij het op een (in dit stuk) iets lager plan de beide hoofdfiguren vol maakt terzijde. Het stuk zelf? Och, het is geschreven voor een domine rende vrouwenrol en daarom komt de „ombouw" wel eens niet geheel uit de verf, maar de totaal-indruk is er toch een van hoogstaande toneellitteratuur, die nergens goedkoop wordt en hier en daar door grandioos effect tot grote hoogten stijgt. Th. K. Dodelijk ongeval Maandagavond omstreeks 6 uur reed de Alkmaarder B. op de Nieuwe Schermerweg te Oudorp. Hij stak plot seling de weg over met het gevolg dat hij door een naderende auto werd aangereden. De wielrijder werd opzij gesnaakt en kreeg daardoor een sche delfractuur. Hij is overgebracht naar het Centraal Ziekenhuis te Alk maar. De toestand van B. was Dins dagmorgen zeer ernstig. Hij is dan ook in de loop van de ochtend aan de bekomen verwondingen overleden. De bestuuider van de auto treft geen schuld. BUURTVERENIGING OMVAL De buurtvereniging Omval hield Za terdag in de zaal van de heer Zwart te Stompetoren haar jaarlijkse feest avond, die werd verzorgd door enkele leden van het gezelschap De Toverbal onder leiding van Martin Vroom. Nic. Akkerman, de conferencier, wist di rect de aanwezigen in de juiste stem ming te brengen en de zx.al gierde van - i o-*i .'niv?« Martin Vroom. Klaas Koomen bracht op de voor hem bekende wijze enkele cabaretliedjes. De begeleiding was in handen van de bekende pianist Ge- rard van der Woude. Voorts werd be langeloos medewerking verleend door de zanger Henk Dorst en een strijkje o.l.v. Piet de Geus. Een geanimeerd bal besloot "eze goed geslaagde avon l. 1000 MAAL „OVERSCHOTJE" Velen onder ons zullen zich herin neren welk een groot succes Annie van Ees en Cor v. d. Lugt Melsert hadden met de opvoering van het bui tengewoon aardige blijspel „Overschot je". Gezien dit enorme succes is het Nationaal Toneel er toe overgegaan om dit stuk weer eens voor het voet licht te brengen. De rollen hierin wor den nu vervuld door Hetty Berger, Mies Versteeg. Marjan Bollinger, Jan van Axel, John de Freese en Fred Zuidwjjk. Zij zijn zo verstandig ge weest om Cruys Voorbergh voor de regie te vragen, zodat er als geheel een aantrekkelijke voorstelling ver kregen is, waarnaar men met veel ge noegen kijkt. Over de inhoud van dit beroemde blijspel behoeven wij u wel niets te vertellen, maar dit willen wij wel zeggen, dat tic toeschouwers een recht \Tolijke avond kunnen tegemoet zien. Het wordt bovendien opgevoerd in eigen meegebrachte decors zodat het zeker de moeite zal lonen om hier voor een avond vrij te maken. Over- w. ~.,e word: gegeven: Zondag 16 No vember .des avonds 8 uur in 't Gul den Vlies, waar van Donderdagmor gen 11 uur af kaarten te verkrijgen zijn. VERENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING De Zusters verpleegden in de maand Oct. 89 patiënten en legden 1117 be zoeken af waarvan 378 bet. bezoeken, 602 bezoeken van AZA en 137 gratis bezoeken. Er werd 2 maal de laatste hulp verleend bij het afleggen. De Wijkkraamverpleegsters ver pleegden 16 patiënten, legden 300 be zoeken af en hebben 10 maal de dok ter geassisteerd. HINDERWET Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bij lagen van de firma T. de Jong en H. Evers, alhier, om vergunning tot het oprichten van een timmermanswerk plaats (machinale houtbewerkings-in- richtingi, waarin zullen worden gebe zigd 3 electromotoren resp._ 3, 2 en 1 pk. in het perceel Julianastraat nr. 34. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stad huize, mondeling op Dinsdag 25 Nov a.s.. voormiddags te elf uur en schrif telijk vóór of op die tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelde dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de se cretarie dezer gemeente van de terza ke- ingekomen stukken kennis nemen. Employé licht firma voor honderden guldens op Het is een stille, saaie morgen in de zittingszaal van de Meervoudige Kamer. Verdachten en getuigen word en in- en nitgeleid en de deurwaarder heelt moeite niet in sfaap te vallen. Openbare terechtzittingOpenbaar! Eerlijk gezegd heeft een dergelijke zit ting,waarin meestal Mr. Meischke als officier van justitie optreedt, meer een gesloten karakter. Waarmee we maar willen zesgen. dat het voor pe rsmensen niet mee valt om de ten laste legging tc destilleren uit getui genverhoor en schaarse opmerkingen van de president. Mr. Meischke; zou de zonzijde van het leven van ons journalisten, kunnen vergroten door de ten laste legging wat duidelijker voor te lezen DIEFSTAL UIT OFFERBLOK De eerste zaak, die Dinsdagmorgen diende was een weinig fraai staaltje van diefstal, n.L van geld uit het offer blok van de R.K. kerk in Castricum. Johannes de Gr., een Haarlemmer, die zich met dit doel speciaal naar Castricum begeven had, had met een stukje ijzerdraad enkele zilverbonnen tiit het offerblok gepeuterd, maar werd op korte afstand van de kerk gegrepen. De officier deelde mede, dat De Gr. reeds meermalen veroordeeld is, o.a. wegens hetzelfde feit en ver moedde, dat het offerblok wel vaker de dupe van de hebzucht van verd. geweest is. Mr. Meischke achtte het noodzakelijk, dat iemand, die zich op een dergelijke wyze aan het geld voor de armen vergrijpt, streng gestraft wordt en eiste tenslotte 9 maanden ge vangen issr af met aftrek van 3 maan den voorarrest. Uitspraak over 14 dagen. WAT BEVALT U HET BESTE? Een paardedief "Van het eerste soort toonde zich de psychopaath Gerardus de Br., die in de kraag gegrepen werd toen hy, waarschijnlijk reeds voor de tiende maal, een paard uit de wei stal, ditmaal in Oudorp in Augustus j.L Het laatste paard verkocht hij in Alkmaar en de bij dergelijke „klusjes" gemaakte winst begroef hij voor slech tere dagen. De Br. is al vaker op het matje geweest en werd verschillende malen ter beschikking van de rege ring gesteld. In Avereest, waar hij ge ruime tijd in een inrichting heeft doorgebracht, „beviel het hem best", maar toen hij onder strengere bewa king kwam. nam hij.de benen. Ter zitting verklaarde besch. pertinent niet meer terug te willen naar Ave reest. Toen Mr. Meischke dan ook 2 jaar met aftrek, door te brengen in 'n bijzondere strafgevangenis eiste, ver zocht de verdediger. Mr. Thijs, deze straf niet in Avereest ten uitvoer te leggen, daar besch. dan mogelijk de hand aan zichzelf zou kunnen slaan. „Het Huis van Bewaring bevalt hem uitstekend", aldus Mr. Thijs. Ook in deze zaak uitspraak over 14 dagen. HONDERDEN GULDENS VERDONKEREMAAND Door met copiefacturen te knoeien en cijfers weg te raderen, wist de 25- jarige kantoorbediende Martinus de H. zijn werkgever, de fa. Krol en Co., bijna f 800 lichter te maken. Op ge- inde kwitanties wijzigde hij een be drag van f 278 in f 78 en toen een collega, die hij tijdens Miens afwezig heid verving, terugkeerde, werd een bfidfag van f 220 uit de kas vermist. Schuld aan deze laatste verdwijning Mèef besch. echter ontkennen. Waar het verduisterde geld gebleven is. kan besch. zich niet meer herinneren. Wel schafte hij zich nieuwe kleding aan en bracht hij een bezoek aan de kermis. De eis van de officier is V/2 jaar gevangenisstraf met aftrek. Mr. C. Berkhouwer houdt tenslotte een kort pleidooi, waarin hij op de jeugdige leeftijd van besch. wijst en opname- in een jeugdgevangenis vraagt. DIEFSTAL VAN GOUDEN VOORWERPEN Gouden horloges, gouden en zilveren ringen, gouden broches en dasspelden, kettingen en andere sieraden trof de werkster Herta A.-B. ten huize van haar mevrouw v. P. te Alkmaar aan. Zij verkeerde in financiële moeilijk heden, de verleiding werd te groot en de voorwerpen verdwenen in de zak van besch. Later verkocht zij de ge stolen goederen aan de Alkmaarder Hendrik van D. voor het luttele be drag van f 78 in totaal. Snikkend ver klaarde besch. in grote moeilijkheden vèrkeerd te hebben en niet meer ge weten te hebben hoe er uit te komen. Beeldende Kunst binnen ieders bereik TENTOONSTELLING GEMEENTE MUSEUM De stichting Beeldende Kunst bin nen ieders bereik gaat in verschillende plaatsen in ons land tentoonstellingen organiseren van schildersprenten. Door een nieuw procédé is het mo gelijk geworden om grafische kunst werken te vermenigvuldigen in een bepaalde en niet te hoge oplaag. Er is opdracht gegeven aan acht vooraan staande kunstenaars van naam tot het vervaardigen van een vijftal schilders- prenten ieder. De verkoopsprijs van deze door de schilders gesigneerde werken zal 15 tot 40 gulden per stuk bedragen. Het zfjn geen repro ducties, maar origineel werk, dat bij zal dragen tot verhoging van het peil van de wandversiering in de Neder landse huiskamers. De kunstenaars, die aan dit experi ment dat naar alle verwachting een succes zal worden medewerken, zijn Kees Andrea, Charles Eyck. Edgar Fernhout. Jan van Keulen, John Ra- decker. W. Schumacher, Jan Wïegers en Nicolaas Wijnberg. De tentoonstelling van deze schil dersprenten zal a.s. Zaterdag geopend worden in het gemeente-museum, in gang Breedstraat. Op deze tentoonstel ling kan men tevens de prenten kopen. LIJK AANGESPOELD BERGEN a. ZEE Op het strand voor Bergen .aan Zee ter hoogte van de Zeeweg is het lijk aangespoeld van de 32-jarige J. S., woonachtig te Zaan dijk. De man had Vrijdagavond laat zijn woning met onbekende bestem ming verlaten. i.DE STIER UIT CALIFORNIE" HEILOO De rederijkerskamer ,.'t Ontluikende Robsje" opent het speel seizoen met de opvoering van het vro lijk spel in 3 bedrijven van Piet Mos- sinkhoff „De Stier uit Californië" op Zaterdag 22 Nov. in „De Rustende Jager". Mr. Meischke requireerde 6 maanden met aftrek. Tegen de koper Van D. werd 6 we ken geëist. Van D. beweerde niet ge weten te hebben, dat de sieraden van diefstal afkomstig waren. In deze beide zaken zal de Meerv Kamer Dinsdag 25 November a.s. von nis wijzen. MISHANDELING Op het bevrijdingsfeest 1947 ont stond een fikse worstelpartij in een café op 't Waagplein tussen Pieter L. te Alkmaar en Gerard A. met diens vrienden. Enkele van de heren hadden een slokje te veel op en één van hen. Pieter L. sloeg Gerard A. een hersen schudding. Mr. Meischke eiste tegen Pieter, die niet verschenen was drie maanden gevangenisstraf. Hiér even eens uitspraak over 14 dagen. UITSPRAKEN MEERV. KAMER Alphonsus M„ Alkmaar: 9 maanden met aftrek wegens verduistering. Jacobus H., Den Helder: 2 jaar ge vangenisstraf met aftrek wegens dief stal. Hendrikus Sch„ Alkmaar: 1 jaar en mnd. met aftrek wegens heling. Bertus J. Q„ Amsterdam: aangehou den voor nader onderzoek wegerts diefstal. Nicolaas B., Den Haag: aangehouden voor nader onderzoek wegens diefstal. Frederik de B., A'dam: diefstal: 8 maanden voorw. met 3 jaar proeftijd. Willem van G„ A'dam: diefstal: 8 maanden voorw. met 3 jaar proeftijd. Antonias v. d. K.. A'dam: diefstal: 9 maanden gevangenisstraf. Christiaan K., A'dam: dftjfstal: 1 jaar met aftrek in bijzondere strafgevan genis door te brengen. HANDBAL REGEN. Dat niet alle regen nat (of tenminste voch tig) is, wordt wel be wezen door een gou denregen boom, die op het ogenblik (Novem ber 1947> achter een woning op de Zijdamin volle bloei staat. En het is een prachtig gezicht in dit herfstgetij, ter wijl de najaarsstormen om Uw en mijn huis loeien, deze boom (voor de tweede maal dit jaar) in volle glorie te zien staan. Zo langzamer hand schijnt Moeder Natuur toch aardig abuis te geraken. o— STEEN. Het is met het gooien van stenen naar ander mans hoofd een zaak van voorzichtigheid. De. ze week is de (weer herrezen) Alkmaarse Courant al vier dagen lang, bezig om een res pectabel aantal stenen te gooien naar het tegen woordig hoofd van de Alkmaarse P.RA. de heer Van der Burg. Het blad stelt een aantal vragen, die zij aanbe veelt in de aandacht van de daartoe bevoeg de instanties. En daar hebben wij niets op te gen. want recht zal er gedaan moeten worden op welke wijze dit ook zal geschieden. Maar waar wij wel iets op tegen hebben is het motto waaronder al de ze artikelendoor de wrnd. hoofdredacteur van de Alkm. Courant worden geschreven. „Wie zonder zonden is, werpe de eerste -steen", wordt er namelijk steeds gezegd in deze artike len. En nu vragen wij in alle gemoede aan de heer waarnemend hoofd redacteur van de Alk maarse Courant: „Is Uw blad dan toch werkelijk zonder zon den? EERLIJK Nu wij toch op dit punt zijn aangeland, willen wij het tegelijk wel even over iets an ders hebben. Wij heb ben namelijk meerma len geconstateerd, dat er oneerlijke concurren tie wordtgevoerd tegen ons blad. Wanneer abonné's en adverteer ders in ons blad per vergissing onze (gefu seerde) oude telefoon nummers opbellen dan krijgen zij steevast on aangenaamheden te ho ren over onze krant. Last hebben wij hier overigens niet van. slechts nollen wij con stateren, dat er hier een onaangenaam soort van concurrentie be dreven wordt. Wij wil len alleen de desbetref fende heren adviseren zich in de vervolge iets meer in te tomen SIGAAR. De prijs van de siga ren wordt verhoogd! Geen wonder, overigens want het is ons een raadsel hoe de fabrikan ten tot nu toe voor de belachelijk lage prijs van 20 cent een sigaar af hebben kunnen leve ren. Maar' wel een won der is het. dat deze prijsverhoging (na lan ge weifeling is men er noodgedwongen toe over gegaan) met terugwer kende kracht tot 1 Oc- tober ingevoerd zal worden. Wij vragen ons af of deze terugwerken de „kracht" nu door de consument of door de tussenhandelaar betaald zal moeten worden. Met andere woorden, wie nu de sigaar zal zijn scnoT. Tot slot een mopje (over een Schot). Een heer in een (Engelse) trein zat tegenover een Schot, die in een reis deken gewikkeld, de koude en lange reis van Londen naar Dundee maakte. De heer kreeg medelijden met de (reeds bejaarde) Schot en zei: „Ellendig lange reis is dit toch!" „Dat mag ook wel", zei de Schot, „voor zo veel geld!" N. NIEDORP—OLVMPIA 1-5 Olympia heeft in N. Niedorp traaf werk verficht en kwam met een 5-i zege huiswaarts. Het veld «ra* t««r vet en dat-drukte het spelgehaLe. Reeds na enkele minuten brak Olym- pia's rechtsbuiten door en scoorde welk kunstje zij even later keurif herhaalde. Daarna was het woord aan de thuisclub. Uit een goedé aanval werd het 1-2, doch nog voor de rual vergrootte Olympia door de midvoor de voorsprong tot 1-3. Na <Ie rust was Olympia voortdurend in de aanval en midvoor en rechtsbuiten zorgden ten slotte voor een flinke overwinning. Niedorps goede kéepster behoedde haar vereniging voor een nog grotere nederlaag. gezinsgebeuren ALKMAAR Geb.: Dirk W. J„ zv H. A. J. ten Haaf en A. Schouten; Adrianus. zv A. Elings en J. van der Meulen; Marina, dv J. M. Schell en G. Plevier; Tneo- dorus J.. zv J. J. Madder en A. C. Hazes; Anja, dv H. J. Kokkes en A. M Rus. Overl.: Elisabeth M. Blans, 83 jaar Willemina Kruiderink, 77 jaar. BERGEN Geb.: Maria Secilia Wilhelmina, dv W. Dekker en M. E. Ruijter; Gexard, zv B. J. Beemsterboer en E. de Moei; Cornelis, zv Th. Dekker en G. Knik ker; Steven Terrence. zv W. Tym- chyshyn en A. Offringa. Ondertr.: Johannes H. M. de Sonna- vïlle en Joanna D. C. Schmidt Getr.: Nicolaas Gelder en Johanna C. Middeldorp. Overl.: Cornelis J. Admiraal. 68 jr. LOOP DER BEVOLKING De gemeente Bergen had op 1 Sept. j.L 8059 inwoners (3685 mannen en 4374 vrouwen). Per 1 October is et inwoneraantal met 58 gestegen (9 mannen en 49 vrouwen) zodat het to- tate zielenaantal 8117 bedraagt. BROEK OP L'DIJK 11 NOV. Rode kool 8.80—11.10; gele kool 4— 6.40; groene kool 19.8026.50; witte kool 914.90; andijvie 26.8° '0; uien 18.3019.70; peen sort. II 7 10— 7.90; sort III 8.30; bieten sort. I 8.30— 8.40; sort. II 2.403.40; bloemkool 15 32. W ARMENHUIZEN 11 NOV. Andijvie 30.10—34.30; gele kool 3.60 6.50; rode kool 7.1011.50; witte kool 9—13.50. N. SCHAR WOUDE 11 NOV. Peen sort. II 6.40; bieten sort. I 7.10; rode kool 4.60—12.10; v.-itte kool 9—13.70; gele kool 4.20—6.70; groene kool 23.80—25.40; andijvie 22.40—33 90. agenda BIOSCOPEN CINEMA AMERICAIN: „Tien d:igea in Parijs" met Rex Harrison en Karen Verner. Voorstellingen: Dagelijks 8 uur. Zaterdagavond 7. en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30 7 9.30 uur Woensdagmiddag 2.30 u. Toegang 14 jaar. ALKM. BIOSCOOP THEATER: Ro- bert Livingstone en June Travi» in „Het recht neemt zijn loop". In het voorprogramma de cow boy-film: „De geheime Speurder" Voorstellingen dagelijks 8 uur Zondag 2, 5, en 8 uur Toegang 18 jaar. HARMONIE THEATER: Gevaarlijk spél (To be or not to be> met Ca- role Lombard. Voorstellingen dagelijks 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4,30 7 en 9.30 uur. Toegang 14 jaar. VICTORIA THEATER: Zanzibar Voor stellingen dagelijks 8 uur Zater dag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.20 7. en 9.30 uur. Toeg. 14 jaar. WOENSDAG: GULDEN VLIES: 8 uur. 8 October- revue. GROTE KERK Die Jahres zeiten v. Haydn. Aanvang 7 uur. DONDERDAG WAPEN v. HEEMSKERK: 8 uur: Charles Aerts. GULDEN VLIES: 8 uur; 8 October revue. GEREF. KERK: 8 uur: NCRV-ont- spanningsavond. VRIJDAG: WESTERLICHT: 8 uur: Lezing Volks universiteit „Goudse glazen". GULDEN VLIES: 8 uur: 8 October- revue. BERGEN DE RUSTENDE JAGER „Rebccca" met Laurence Olivier. Toegang 18 jr. HEILOO WOENSDAG EN DONDERDAG CINEMA HOLLANDIA „Het teken van Zorro".

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3