Huldiging van Ir. Lienesch Feestelijke intocht van St. Nicolaas De Langedijk krijgt een nieuwe ULO-school C£M(EfliÖ><D§€©®P Afscheidsfeest met genoegelijk karakter De voorzitter van het Woensdag ge houden afscheidsfeest van Ir. Lienesch in het Wapen van Heemskerk open de met een geestig woord. Hij wees er op dat het zeer tot zijn leedwezen was, dat dit feest plaats moest vinden, aangezien Ir. Lienesch altijd een prettig mens was om mee samen te werken. Ir. Liensch was Rijkslandbouwcon- sulent in Noord Holland en heeft zich in deze functie altijd buitengewoon goed van zijn taak gekweten. „Wij had den U dan ook gaarne nog langer in N-H. gezien en hopen dat Uw nieuwe werkkring in Den Haag ais Hoofd van de afd. Vissterij U net zo goed zal bevallen als Uw werkkring hier", aldus spreker. Vervolgens wees de heer Biesheu vel erop dat allen steeds een grote waardering hebben gehad voor het werk van de heer Lienesch. Namens de Commissie van toezicht sprak de heer Biesheuvel de wens uit, dat Ir. Lienesch zich de prettige tijd, die hij in NJL heeft gehad, nog lang zou herinneren. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan de heer Joh. de Veer, die namens de drie landelijke organisa ties de heer L. dankte voor de door hem verrichte werkzaamheden in de provincie. Hij memoreerde enige ge beurtenissen uit de tijd dat Ir. L. nog adjunct-consulent van Groningen was. „In het begin", zo sprak de heer de Veer, .stonden wij een beetje vreemd tegenover deze aanstelling, ia aanmerking genomen Uw nog jeug dige leeftijd. Maar Uw bekende en onafscheidelijke pijp wekte vertrou wen bij de boeren!" Spr. merkte op dat Ir. Lienesch talrijke lezingen hield proefboerderijen Üet bouwen en tot vbr buiten de provincie bekend stond als grasspecialist. Na nog enige waarderende woorden tot de echtgenote en de moeder van Ir. Lienesch besloot de heer de Veer zijn toespraak met het aanbieden van een Philips radio toestel, vergezeld van bloemen voor beide dames. Dit alles namens de vereniging van Landbouwonderwijzers. de drie lan delijke organisaties en enige andere verenigingen. Hierna werd door Ir. Lienesch even de radio- aangezet, aangezien bij zich volgens de heer Biesheuvel, toch niet zou kunnen- bedwingen. De voorzitter las vervolgens enige telegrammen voor, die allen gelukwensen voor de heer L. als inhoud hadden. De heer O. C. van Balen Blanken, voorzitter van de NAK in Noordholland sprak namens de keuringsdienst en wees op de prachtige promotie v. Ir. Lienesch Hij dankte hem voor alles wat hij voor de keuringsdienst in de afge lopen 15 jaren had gedaan. Na deze woorden, volgden nog tal rijke felicitaties en woorden van dank door de volgende heren: De heer Hen- drikx, namens de leraren, de heer IJ. Rezelman namens de bond van Oud leerlingen, de heer Koster namens de Commissie van toezicht op de land- bouwwinterschool, Ir. Rietsema als Steunt het leger des Heils! Volgende week collecte in de Cinema. Van Vrijdag af wordt in de Cinema Americain de film vertoond ANNA LANS, de roman van een boerenmeis je dat naar de grote stad gaat en door de verlokking ten onder wordt ge bracht. Wanneer zij op-het dieptepunt van haar leven staat wordt zij liefderijk Opgenomen door het Leger des Heils Waardoor zij in staat wordt gesteld een nieuw leven, maar ditmaal een leven waarin zij vrede .vindt, te beginnen, vol vertrouwen in de toekomst. Kortom een film vol avontuur en spanning! Het Leger des Heils dat in de oor log zo zwaar in haar werk werd ge troffen door het verlies van talrijke gebouwen waardoor zij in staat werd gesteld haar charitatieve werk te ver richten. is door de Directie van dè Cinema Amercain in de gelegenheid gesteld, tijdens de voorstellingen een beroep te deen op de naastenliefde van de bezoekers, speciaal voor de opbouw van baar Landkolonie te Lun- teren, waardoor zij wederom in staat zou worden gesteld -haar reclasserings Werk met hernieuwde ijver voort te Ztetten. In verband met het 60 jarig bestaan Van het Leger des Heils in Nederland heeft zij een beroep gedaan op de Bu: genu esters om baar werk te wil len steunen. Wij willen gaarne hieraan voldoen en speren daarom allen aan deze fraaie film te bezoeken en tevens met luilde hand de collecte voor het Leger des Heils te gedenken. De Burgemeesters voornoemd, Mr. A. Koelma, burgemeester van Alkmaar, voorzitter A. G. Bakker, burgemeester van Oudorp, secretaris Di-. Huijgens, burgemeester van Bergen J. J. Nieuwenhuis, burgemeester \an Limmen. M. T. Nielen, buigemeesler van de Egmonden. collega van Ir. Lienesch, de heer Hop man, als voorzitter van dc provinci ale bond van oud-leerlingen, De heer Eriks als assistent van de Rijkszuivel. consulent namens de lagere Land bouwschool te Hoorn, namens de kring W. Friesland en namens de hr. Duursma. De heer Eriks bood hierbij Ir. L. een pakje tabalt, een kromme pijp, een ingelijste tegel en het wapen van Hoorn aan. A's laatste sprak Ir. Dijkema, Rijkslandbouwconsulent te Schagen en een der opvolgers van Ih Lienesch. Na de pauze bracht de hr. Lienesch persoonlijk dank aan alle aanwezigen. Hij vond dat de sprekers het een beet je te mooi „versierd hadden" Spreker karakteriseerde de Nóord Hollanders als „welbespraakte" en „niet op hun mondje gevallen mensen" Hij wees er op dat hij gedurende de 15 jaren, dat hij in N.H. werkte, dit altijd met plezier gedaan had. Met een erkente lijkheidsbetuiging en een bedanken voor de gesproken woorden besloot Ir. L. zijn toespraak. Na een driewerf „Hoera" besloot de heer Biesheuvel deze bijeenkomst. Goede Nederlanders „Een ieder die zich een goed Ne derlander wil noemen, steunt deze krant in haar strijd." Dit was zo ongeveer de uit sprak van een van de leden van de buurtvereniging „De Buitenkant", toen tijdens een vergadering die j.1. Maan dagavond werd gehouden, dit punt behandeld werd. De aanwezigen wa ren het er allen over eens ons in deze strijd te moeten steunen, niet alleen met een abonnement op de „Vrije Alkmaarder", maar ook met een gel delijke bijdrage. Zo werd besloten om een bedrag van 25 beschikbaar te stellen. Onze waardering! FEESTAVOND „JONG HOLLAND" Enige maanden geleden zijn de gym nasti^Jcverenigingen „Advendo" en „Odes", plus de voetbalvereniging Jong Holland" gefuseerd. Hieruit is ontstaan, de Chr. sportvereniging „Jong Holland"; oprichtingsdatum 10 Juli 1947. De jonge vereniging zal twee feestavonden organiseren, op 11 en 12 Dec. a.s., voor haar donateurs en andere belangstellenden. Het zul len geen bijzondere sportavonden zijn; die zullen later worden gegeven maar avonden met een bont program ma. Met alle energie wordt er dooi de beoefenaars der kleine kunst ge studeerd, o.a. toneel, zang, dans enz. Veel belangstelling Van Schiphol naar Alkmaar Daartoe uitgenodigd door de com missie van ontvangst waren wy gis teren in de gelegenheid de aankomst van St. Nicolaas, bekend Heilige en kindervriend, op liet vliegveld Schip hol mee te maken. Om precies kwart voor twaalf daalde een groot en sier lijk vliegtuig komende uit de richting Spanje, op het vliegveld.Schiphol. Na dat de brede Marokkaanse statielo per was uitgelegd stapte Zijne Emi nentie (die ondanks zijn zeer hoge leeftijd geen groter plezier keilt, dan gebruik te maken van het meest mo derne vervoermiddel, het vliegtuig) uit de machine onder lulde toejui chingen van het personeel van het vliegveld. Onder de toeschouwers, die zich in een dichte menigte verzameld hadden, zagen wij o.m. enkele leden van de ministerraad en van de Staten Gene raal (enkele van deze ïaatslen kozen echter bij nader inzien toch maar het hazenpad; bij informatie bij enkele partijen fcijn ons hun redenen duide lijk geworden!) Per rijtuig naar de Kaasstad De officiële commissie van ont vangst (bestaande uit Alkmaarse he ren omdat de goede Sint er prijs op zeide te stellen het eerst de Kaasstad te bezoeken) stond aan het 'einde van 'de uitgerolde loper gereed en geleid de de sympathieke Heilige dié ver gezeld was van twee roetzwarte Pie termannen naar het wachtende rij tuig, dat Hem en zijn personeel naar Alkmaar zou brengen. En onder 'een stromende regen ging het toen in de richting van onze stad. Natuurlijk bleef de stoet, die vooraf gegaan werd door een tweetal he rauten te paard, niet onopgemerkt. Vooral in Amsterdam was de belang stelling enorm, temeer omdat wij hier juist op het spitsuur doortrok ken. De schooljeugd stond langs de gehele route opgesteld en tot aan het pont was het een en al gejuich en een zee van vlaggen. Wel een bewijs hoe geliefd deze vrijgevige Heilige in ons land nog steeds is. In een snel tempo trok men door de Zaanstreek waar het (gelukkig) erg rustig was (het was juist etenstijd), zo dat de stoet niet door de zeer be langstellende jeugd werd opgehouden BIJ ALKMAAR Tegen half twee was het rijtuig van de Sint nog steeds geëscor teerd door enkele vurige ruiters op nog vuriger paarden aan de rand van Alkmaar gekomen. En nog steeds regende het pijpestelen; dit was zelfs zelfs zo hevig, dat aan de Gouden staf van SL Nicolaas twee grote drup pels hingen. De oorzaak hiervan is te zoeken in het feit, dat de kostba re staf niet geheel in het rijtuig ge borgen kon worden. En daar, bij de rand van de stad, wachtte een grote verrassing de goede Sint. De Alkmaarse Postharmonie na melijk, die telefonisch van de komst van de grote "kindervriend gehoord had, stond hier opgesteld om de ho ge gast naar zijn tijdelijke residentie te begeleiden. ZIEKENBEZOEK Heel vlug ging het toen niet meer. want de goede Sint 'had vernomen dat enkele goede kennissen van hem ziek waren en op zijn verlangen werd bij de woningen van de zieken halt gehouden. Sint Nicolaas stapte hier even uit en overhandigde tegelijk met zijn beste wénsen, aan alle zieken een grote mand met heerlijk fruit. Tegen twee uur was de stoet, die omstuwd werd door honderden kin deren, gearriveerd bij de tijdelijke re. sidentie van de Heilige Bisschop, het gebouw v. Vroom en Dreesmann op de ondanks de regen Lnat. Hier stonden enige honderden kinderen opgesteld en toen de Sint, na binnengetreden te zijn, op het bal- con verscheen met zijn beide zwarte knechten barstte een oorverdovend gejuich los. Na een korte toespraak tot de kinderen strooide de Bisschop eigenhandig handenvol pepernoten die naar. ons verzekerd werd allen hun weg gevonden hebben. Vervolgens werd St. Nicolaas of ficieel ontvangen door het gemeente bestuur waarna hij naar zijn troon zaal begeleid werd. De troonzaal, die fraai gedecoreerd is, is door de goede zorgen van de fa. Vroom en Dreesmann zo keurig in gericht, dat een minister er jaloers op mag zijn De Troonzaal is afgescheiden in een apart gedeelte van het gebouw en zo gemaakt, dat men alle kinderen, die bij Sint-Nicolaas komen, apart kan ontvangen. De Sint gal bij V D zitting hou den tot 21 November a.s. en iedere middag van half drie toj half zes au diëntie verlenen. „SPROOKJESACHTIG INDONESIË" De firma Chatillon had gisteravond niet over belangstelling te klagen, toen de deuren van het Wapen van Heems kerk, waar deze firma een filmavond voor haar cliëntele organiseerde, zich achter de laatste bezoeker sloten. De zaal was stampvol en in allerijl moes ten voor laatkomers nog stoelen bij gezet worden. De Alkmaarders, die op deze filmavond aanwezig waren, hadden trouwens geen ongelijk. Een tweetal kleurenfilms over Indonesië, vervaardigd in opdracht van de Ko ninklijke Stoomvaartmaatschappij „Nederland" werd vertoond; de eerste film handelde over de reis HoIIand- Indonesië gedeeltelijk per „Johan van Oldenbarncveld" en een bezoek aan het eiland Sumatra; het gedeelte na de pauze bracht de bezoekers via Ba tavia en Buitenzorg dwars door Java en tenslotte naar hei eiland Eali. De heer C. Adolf, oud-inspecteur van on derwijs in Indonesië, die in dit land geboren is en er ruim 20 jaar heeft gewoond, lichtte op prettige en vaak originele wijze de beide uitstekende rolprenten toe. In de pauze werd een fraaie lederen tas onder de bezoekers verloot De fa. Chatillon kan op een geslaagde contactavond terugzien. JUBILEUM MUZIEKVERENIGING „EXCELSIOR" Na het zo goed geslaagde concert van de Amsterdamse Politie Staf mu ziek, staat er voor a.s. Zaterdagavond weer een buitengewone avond in de Korenbeurs op het programma van de jubilerende muziekvereniging „Excel sior". De mannenzangvereniging „Or- pheus" en de harmonie „Apollo" van Zaandijk zullen gezamenlijk de avond vullen met zang en muziek. „Goede wijn behoeft geen krans", zo is het met deze beide verenigingen. Bij Or- pheus zullen medewerking verlenen ipevr. Mewe, sopraan, de heren J. P. Willemsen, bas, en P. Kist, piano. Or- pheus zat o.m. ten gehore brengen Litaney (In memoriam) van Schubcrt. Ave Maria van Fr. Wilt en een ge deelte uit de opera La Forza del Des- tino van Verdi, door solisten en koor. 'De harmonie Apollo heeft op hel pro gramma suite uit de Verkochte Bruid van Smetana en de ouverture 1812 van iP. Tschaikowsky. Op het concours be haalde deze vereniging Zondag j.L een eerste prijs met lof der jury (117 ptL VERENIGING TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHORENDEN De afd. Alkmaar van bovengenoem de ver. hield Dinsdagavond haar eer ste gezellige bijeenkomst van dit sei- .zoen in het gebouw v. d. Ver. voor Vrijz. Herv. aan de Heul. Deze mag zeker geslaagd lieten en de opkomst v/as bevredigend, hoewel het altijd nog beter kan. Om half acht opende de voorzitter de-bijeenkomst met een hartelijk wel kom aan de aanwezigen, speciaal aan de nieuwe leden. Hierna volgden enkele huishoudelij ke besprekingen, die tot doel hadden, onze afd. tot grotere bloei te brengen Het bestuur onderging enige wijzigin gen, doordat de secr. de heer de Jong wegens te drukke werkzaamheden zijn functie moest neerleggen. In zijn plaats werden gekozen Mevr. ter Hoe ve-Akkerboom, Bloemstraat 11 Alk maar en Mej. Buitenhuis, resp. als le 'en 2e secr. De scheidende secr. werd dank gebracht voor zijn vele werk. voor onze afd. verricht. Hij zal echter in het bestuur blijven als 2e voorzit ter, wat door de aanwezigen zeer op prijs wérd gesteld. Voorts werd besloten, elke derde Dinsdag in de maand een bijeenkomst te houden. De e.v. zal dus op 16 Dec. zijn en in het teken van Kerstmis staan. Het belooft weer goed te wor den. Enkele Dames en Heren leden, ga- Ven hierna nog enkele liedjes en voor dachten ten beste, o.a. werd het bondslied gezongen. Om 10 uur sloot de voorzitter deze .geanimeerde bijeenkomst. VRACHTAUTO OVER DE KOP Dinsdagavond omstreeks zea uur reed een uit de richting Alkmaar ko mende vrachtauto over de Helderse- wag nabij Koedijk, toen de "chauffeur bij het passeren van een tegenligger plotseling een onverlicht geparkeerde vrachtauto in de voorlichten kreeg. De chauffeur raakte bij het uitwijken de macht over het stuur kwijt en de au to raakte in de berm van de weg en sloeg over de kop op de tramrails van de Berger tram. De wagen werd be schadigd; persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Eet tramverkeer v/as gedurende enige tijd gestremd. PAST OP VOOR ZAKKENROLLERS! Wederom kwam een dame Dins dagmiddag bij het winkelen tot de on aangename ontdekking, dat haar por tefeuille uit Laai- tas gestolen was. In dc vermiste portefeuille bevond zich enig geld en een parelsnoer hals ketting. Men zy op zijn hoede! GEEN LIEFHEBBERS 7 Sinds 28 October bevindt zich aan liet Politiebureau een handwagen, die daar als gevonden is gedeponeerd. In lichtingen aan het Bureau. Gemeenteraad Langedijk In 1948 uitbreiding tehuis Ouden van Dagen In de Maandagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Langedijk werd besloten tot onder handse aanbesteding van de aanleg van de schoeiing voor de R.K. kerk. de verbetering van de Kromme Brug te Zuid-Scharwoude, het aanbrengen van voorzieningen aan een tweetal woningen aan het Kerkepad te Zuid- Scharwoude. een woning in de Waard- dijk te Noord-Scharwoude en een wo ning aan het Noordein^e van Oud- karspel. Voorts werd de precario-verorde- ning o.ïnieuw vastgesteld, nadat door verscheidene heren enige opmerkin gen waren gemaakt, o.m. door de heer Van Dijk die het eigenlijk niet juist vond. dat van het gasbedrijf een be drag van ruim f 11000 aan precario rechten wordt peheven. waardoor het verlies van het bedrijf maar vergroot wordt. r Aangezien deze rechten zolang er verlies wordt geleden en het nadelig saldo van 1945 nog niet door de ge meenten is aangezuiverd, niet aan de gemeenten worden uitgekeerd, doch in mindering van het verliessaldo wor den gebracht werd de verordening goedgekeurd. Als plaatsvervangende leden van dc adviescommissie ingevolge de Woon ruimtewei werden benoemd de heren A. Dirkmaat en J. Heeringa. De heren mr. D. Breebaart en J. A. Pesman zullen candidaat worden gesteld als regenten voor het centraal ziekenhuis te Alkmaar. Verbetering van de huisvesting voor ouden van dagen werd zeer noodza kelijk geoordeeld. De voorz. deelde mede, dat in 1948 zal worden begon nen met de uitbreiding van het Te- huls te Oudkarspel van tien tot dertig bedden. Met de gemeente Hensbroek werd een gemeenschappelijke regeling aan gegaan voor het bezoeken van leer lingen uit die gemeente aan de ulo school te Noord-Scharwoude. Naar aanleiding van verzoeken vat: verkeershoekje RECHT VAN VOORRANG Bij kruisingen en verenigingen van wegen heeft de gebruiker van de hoofdweg de voorrang. Hoofdwegen zijn: D De hoofdverkeerswegen, ken baar aan een op een punt staand vier kant oranje bord of andere oranje kleurige aanduidingen. 2) Wegen, waar nabij de kruising op da zijweg een op*de punt staande driehoek is geplaatst. 3) Verharde wegen ten opzichte van niet verharde wegen. Indien wegen van gelijke rangorde elkaar kruisen, heeft het verkeer van rechts de voorrang, met dien ver stande, dat motorrijtuigen en trams de voorrang hebben boven andere wegge bruikers. Motorrijtuigen en trams worden wat de voorrang betreft, aan elkaar ge lijkgesteld, waarbij er rekening mede gehouden moet worden, dat trams niet kunnen uitwijken en moeilijker stop pen. Als een andere regeling wordt getroffen door middel van verkeers- lantaarns zijn alle andere regelingen niet van toepassing. Indien een weg gebruiker het zich langs dezelfde weg voortbewegende verkeer wenst te kruisen, dient hij de hem tegemoet rijdende voertuigen, van welke aard ook, indien deze hun richting bewaren, te laten voorgaan, ook bij kruisingen en verenigingen van wegen. In dit verband wordt een weg. bestaande uit verschillende van gescheiden rijbanen, als één weg beschouwd. ONDERSCHEIDING Het was maar 'n klein berichtje waarin gemeld werd, dat de familie van wijlen Jan van Hooff, de redder van de Waal brug bij Nijmegen, be richt had ontvangen dat hun zoon Jan door de Engelse Koning pos- thuum was onderschei den met „The King"sre- commandation for brave conduct" met de twee zilveren lauwertakken. Dit is een hoge onder scheiding voor moedig gedrag, die deze jonge Nederlander zeker ver diend heeft. Ook van Nederlandse (of liever Vaderlandse) zijde werd Jan van' Hooff onderscheiden. Hij kreeg de militaire Willemsorde vierde klasse Heldenmoed wordt blijkbaar in het eigen land nog steeds lager gewaardeerd dan in het buitenland! KUNST Han van Meegeren is nu eindelijk veroordeeld (het werd tijd want de zaak begon vervelend te worden) wegens „oplich ting met behulp van lis tige kunstgrepen" en 't „opzettelijk valselijk sig neren van kunstvoor werpen". Door deze for mulering krijgen de mensen die voor de kunstenaar Van Meege ren een standbeeld op gericht wensen te zien. toch nog (symbolisch) hun zin. Want wordt er niet gesproken over „kunstgrepen" en over „kunstvoorwerpen"? Van Meegeren kan te vreden zijn. Met deze veroordeling heeft hij tevens de langverbeide erkenning gekregen. Wanneer de man (die wij ondanks deze for mulering, toch nog steeds als een falsaris en eén kwalijk kunste naar blijven beschou wen) over een jaar vrij komt, dan zal hij bin nen de drie jaar onge twijfeld weer million- nair zijn. Want er zijn toch altijd nog mensen te vinden, die er in tip pelen. HARING Het gebeurde op de avond van SL Martinus. de (populaire) Heilige, die beter bekend is on der de naam Sinte Maarten. In een viswinkel stap pen twee kleine jongens binnen, de ene ongeveer vijf en de jongste om streeks drie jaar. Gewapend met een lampion komen zij hun liedje afdraaien en wan neer het gezang ver stomd is vraagt de vis handelaar: „En wat wil len jullie nou? Een ma kreel?" De oudste, die het woord doet schudt van neer. en zegt par mantig en op een geen tegenspraak duldende toon: „Een zure haring. Net als vorig jaar. En voor mijn broertje ook een!" En de vishandelaar pakt het gevraagde in en de beide kleuters stappen, ten hoogste voldaan, de winkel uit. Op zoek naar een vol gend slachtoffer. de oudercommissie en de «fd. Lange dijk van Volksonderwijs stelden B. en V. voor, hen te machtigen voorberei dende stappen te doen tot het bouwen vm een nieuwe ulo-school, aangezien de oude in zeer slechte staat verkeert. Na enige discussie, waarbij bleek, dat de prot chr. fractie zich niet wll- •U binden, doch de noodzakelijkheid van een nieuwe school wel inzag werd de gevraagde machtiging verleend. De gemeenterekening 1945 werd voorlopig vastgesteld voor de gewoüe dienst op een totaal van f 698.953.69 met een batig saldo van f 127.776.01 (waarvan f 58.255.65 van 1943) en een nadelig saldo op de kapitaaldienst van f 17.122.18. De raad besloot voorts, ta.v. de clas sificatie zelfstandig een adres aan de Ministerraad te sturen en ook deze zaak bij de Ver. van Nederl. gemeen ten aanhangig te maken. Voor het gemeentepersoneel werd een verplaatsingskostonbesluit vastge steld, waardoor verhuiskosten aan nieuw te benoemen ambtenaren en werklieden kunnen worden vergoed. Men besloot het „huis" van de heer P. Hessing in de Diepsmeer voor f 200 aan te kopen. Het zal worden ge sloopt. Tot leden van de commissie van be heer der gemeenschappelijke gasfa briek werden gekozen de heren Kui pers en Weel. Plaatsvervangers de he ren Kalverdijk en Duijvcs. B. en W. werden gemachtigd, met baggeren verder te doen gaan. De voor zitter deelde mede. dat de uitbreiding van de straatverlichting strandt op 't uitgeput zijn van het hiervoor door het PEN beschikbaar gestelde bedrag. B. en W. hebben zich tot het PEN gewend met het dringend verzoek, de ze post te verhogen, zodat ook de z.g eilanden van lichtpunten kunnen wor den voorzien. veilin rkten ALKMAAR 12 NOV. Andijvie 20.5037; spinazie 63GD; boerenkool 8.5019; wortelen 4.20—24 groene kool 9.5020; spruitkool 1670 rode kool 4—14; gele kool 2—5; prei 12—21; uien 12—20; bieten 410; drui ven 1.171.87; witlof 6880; winter- peren 5.308.30; bloemkool; I A 26— 40, I 1520, II 10; knolselderie 37.50; wortelen 9—20; selderie 14; peter selie 1—4; sla 11.50—15; peren 15—38; appels 1022. N. SCHAR WOUDE 12 NOV. Rode kool 8.10—11.90; gele kool 5.220; veldgeel 8; groene kool 16.70 20.40; witte kool 7.3013.50; andijvie 29.90—32; uien 18J0—18.70; drieling 12.50; peen sort. n 8.70; sort. Hl 8.70, sotr. IV 6.40; bloemkool sort. I 11: sort. II 4. BROF.K OP LANGEDIJK 12 X< Rode kool 7.90—12.10; gele kool 6 60 —7.90; groene kool 15.30—24.80. witte kool 9—14.40; andijvie 32—36.20; bloem kool 1920. WARMENHUIZEN 12 NOV. 4900 kg. rode kool 6.40—9.30; 26000 kg. witte kool 9—13.30; C80Q kg. gele kool 4.20—5.70; 1700 kg. andijvie 34.30 —34.80. agenda BIOSCOPEN CINEMA AMERICAIN: „Tien dagen in Parijs" met Rex Harrison en Karen Verner. Voorstellingen: Dagelijks 8 uur. Zaterdagavond 7, en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30 7 9.30 uur Woensdagmiddag 2.30 u. Toegang 14 jaar. ALKM. BIOSCOOP THEATER: Ro- bert Lïvingstone en June Travis in „Het recht neemt zijn loop". In het voorprogramma de cow boy-film: „De geheime Speurder" Voorstellingen dagelijks 8 uur Zondag 2. 5. en 8 uur Toegang 18 jaar. HARMONIE THEATER: Gevaarlijk spél (To be or not to be) met Ca- role Lombard. Voorstellingen dagelijks 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30 7 en 9.30 uur. Toegang 14 jaar. VICTORIA THEATER: Zanzibar Voor stellingen dagelijks 8 uur Zater dag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30 7. en 9.30 uur. Toeg. 14 jaar. DONDERDAG WAPEN v. HEEMSKERK: 8 uur: Charles Aerts. GULDEN VLIES: 8 uur; 8 October- revue. GEREF. KERK: 8 uur: NCRV-ont- spanningsavond. VRIJDAG: WESTERLICHT: 8 uur: Lezing Volks universiteit „Goudse glazen". GULDEN VLIES: 8 uur: 8 October- revue. BERGEN DE RUSTENDE JAGER „Rebecca* met Laurence Olivier. Toegang 18 jr. IIEILOO WOENSDAG EN D' ,tp.YG CINEMA HOLLAND! .Ja-ct teken van Zorro".

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3