KAlllllPOSeOOlP Krijgt het B.L.O. personeel toeslag? Omzet passeerde f 51/2 millLen Uit de Alkmaarse Gemeenteraad (Vervolg van pag. 1> Voor een raadscommissie tot onder- aotfk van het vraagstuk der jeugdzorg gtellcn B. en W. voor uit elke tractie van de raad één lid aan te wijzen met als voorzitter de wethouder van Socia le Zaken. Tegen dit laatste heeft de heer Hoytink bezwaren. Het betreft hier een commissie ad hoe. die over eenkomstig het reglement van orde haar eigen voorzitter behoort te kie ren. De loco-burgemeester geeft dit toe. hel college zou echter het voorzitter schap van de wethouder op prijs stel len. ten eind» meer contact te hebben met het college. Hiermee gaat de heer Hoytink ac- coord. Als leden worden aangewezen de neren de Wilde, de Zeeuw. Kauistingh Neve, v. d. Borden en Groot. Voor zitter de heer Bakker. Toeslag voor het B.L.O.- Ec komt dan even vaart in de ver gadering. De wijziging ziekengeldregeling lokt een woord van waardering uit van de heer Vleugel; de wijziging wachtgeld regeling gaat bij hamerslag. Dat een verzoek van het bestuur var- de afd. Alkmaa van de NederL On- derw. Ver. om het personeel van de BX.O.-school in het genot testellen van een gemeentelijke marge, moest worden afgewezen, werd door de heer Klaasse Bos betreurd. Hij zou graag nieuwe aandrang willen zien uitge oefend door B. en W. Ditzelfde brengt ook de heer Mulder van de C.P.N. tot uitdrukking. De voorzitter voelt er weinig voor B. en W. hebben reeds het mogelijke gedaan. Aangezien echter enkele nieuwe ar gumenten worden genoemd, ,o.a. de feiter.. dat het onderwijzend perso neel steeds des middags overblijft om toezicht te houden en dat het geen tijd heeft om bijlessen te geven, halen B. en W. de handen over hun hart en tullen ze nog eena hun best doen. Een drietal verordeningen op de heffing van verschillende gelden en belastingen gaan bij hamerslag. De fceer Asjes maakt echter bezwaar te gen een vierde, betreffende de heffing KERKDIENSTEN' Alkmaar Ned. Herv. Gem.: Grote Kerk 10 uur Ds. den Oudsten Kapelkerk 10 uur Ds. van Wijk Kapelkerk 5 uur Ds. Wesseldijk. Doopsgez. Gem.: 10 uur Ds. A J. v. d. Sluis. Rem. Ger. Gem.: 10.30 uur Dr. J. F. van Royen van Amsterdam. Ev. Luth. Gem.: 10.30 uur Mw. M. Mostert-Schende- laar voor het Ned. Luth. Gen. Leger des Heils: 10 uur Heiligingsdienst 12 uur Zondagsschool. 20 uur Verlossingsbijeenkomst. 0.1.v. Majoor H. J. ter Telgte. Baptisten Gem.: Nieuwe Doelen, 10.15 uur Evangelist F. Hofhuis. Heiloo, Ned. Herv. Evang., Kerklaan: 10.15 uur Ds. v. d. Poll van Weesp, Akersloot, Ned. Herv. Gem.: 10 uur Ds. A. van Santen. Bergen, Ned. Herv. Gem.: 10 uur Ds. Bierman. H. Doop. Extra collecte Zuiderzeefonds. Egmond aan Zee. Oud Kath. Kerk: 8 uur Vroegdienst: 10 uur laatdienst 19 uur Vesper. Ned. Herv. Kerk: 10 uur Ds. RooboL Egmond a. d. Hoef. Ned. Herv Kerk: 10 uur Ds. E. A. J. Plug; extra col lecte voor een der werkgroepen van de kerk. Heiloo, Ned. Herv. Kerk: 7 uur Ds. Bloemhof! H. Avondmaal KoedUk. Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds heer A Slager. Limmen. Ned. Herv. Kerk: 2 uur Ds. RooboL Driehuizen,' Ned. Herv. Gem.: 10 uur Ds. H. Albertz. Grootschermer. Ned. Herv. Gem.: 7.30 uur n.m. Ds. H. U. Albertz. Stompetoren. Ned. Herv. Kerk: 10 uur Da J. M. de Jong (koorzang) Oterleek. Ned Herv. Gem.: 7.30 uur n.m. Ds. J. M. de Jong. Zuid-Schermer, Ned. Herv. Kerk: Zie Stompetoren. Ursem, Ned. Herv. Kerk: Geen dienst. Oudorp. Ned. Herv. Kerk: 10 uur Da Bosch. 8tompetoren, Herv. Evangelisatie: 10 uur de heer Dekker. 1 NED. VER VAN SPIRITISTEN „HARMOMA" 10.30 uun AH B.-gebouw: Morgenwij ding. Spreekster Mw. Elsa Kaiser, Den Haag. f ROZEKJïUIZERS GEN. Oudegracht 114, 10.30 uur tempeldienst Spreker de heer Th. Goud. Onder- Werp: „Het Raadsel van de Sphinx" ZONDAGSDIENST APOTHEKERS Zondag 16 November: Apotheker B H. J. Schouten, Emmastraat 64. van leges bij de aanvrage om woning- ruimte, die geregeld moet worden vernieuwd. Spr. stelt voor deze leges uit de verordening te schrappen. Bij de begrotingsvergadering is echter een motie in deze zin aanvaard en de voorzitter meent, dat men zich hierbij thans behoort neer te^leggén. Met 4 tegen 19 stemmen wordt een voorstel van de heer Asjes verworpen. Een drietal begrotingswijzigingen passeren de revue zonder discussie, terwijl ook verschillende begrotingen van instellingen van weldadigheid ge nade vinden in de ogen van de raad. Voor de vernieuwing van de schoeiing langs de Karnemelksbuurt wordt een crediet uitgetrokken van f 7500. De oplevering van straten door de N.V. „Nooit Gedacht" in de Overdie- polder, die wederom met een jaar wordt uitgesteld, is voor de heer Siets- ma aanleiding te wijzen op het vele onkruid, dat daar groeit Kan daar niets aan gedaan worden? De wethou der zal er zijn aandacht aan geven. Enkele punten van gering belang gaan weer bij hamei-slag. Het amo- veren van de schuilkelder op de speel plaats van de St. Agnesschool zal de gemeente f 1150 kosten. Niemand heeft er bezwaar tegen. Ook de reorganisa tie van het Centraal Ziekenhuis vindt aller goedkeuring. De gasprüsverhoging De heer Wiesc verklaart zich er te gen. Een gasprijsverbpging wordt ge lijkelijk gedragen door de kleine en de grote beurzen. De heer Knuistingh N< ven deelt deze zienswijze. Evenzo doel de heer v. d. Borden op grond van de gevolgde loon- en prijspolitiek. De heer Hoytink zegt, dat in de Commissie aanvankelijk iedereen te genstander was. De toestand van het bedrijf maakt de verhoging echter noodzakelijk. De heer Sietsma heeft in de commissie zijn stem voorbehoti den en meent, dat er reserves zijn om een eventueel tekort op te heffen. In dit verband wijst hij op de nood wet Drees, terwijl hij overigens van oordeel is, dat een voorstel als dit be ter zou passen bij dé begroting, waar bij een algemeen beeld van het be drijf wordt gegeven. Hij wijst nog op de concurrentie van de petroleum en wil, alvorens zijn stem te bepalen, eerst de wethouder horen. Ditzelfde wil ook de hëer Woldendorp. die de verhoging in het bijz.onder een belas ting vindt voor de grote gezinnen. Wethouder Leesberg wijst er op, dat de behandeling nu plaats heeft en niet bij de begroting, opdat de bevolking er tijdig van in kennis wordt gesteld. Van gretigheid om de prijs te verho gen de heer Wiese sprak hiervan is bij B. en W. geen sprake ge weest.' De kolenprijs maakt het ech ter noodzakelijk. Het gaat hier om een -bedrag van f 30.000. Wat de reserves betreft wijst de wethouder op hét ver lies uit 1945 ad f 195.000. De grote winsten liggen reeds lang in het ver leden, die in 1946 bedroeg f 28000. waarvan eigenlijk f 16000 behoort te worden afgetrokken. Over de eerste 7 jnaanden bedroeg de winst dit jaar f 19000, er is echter een geweldige Achterstand in het onderhoud, wat in 1.948 een bedrag aan extra kosten van ca. f 30.000 zal eisen. Zonder de prijs verhoging zal men het noodlijdend be drijf nooit lonend kunnen maken. Spr. Ijecijferd dan de extra-kosten per gezin op ca. f 0.25 per maand en geeft wel toe, dat er nog andere goe deren zijn. die meer gaan kosten, doch meent, dat het gas slechts een zeer mi niem onderdeel van deze prijsverho ging uitmaakt. Overigens is de raad eigenlijk verplicht als noodlijdende ge meente de plafond-prijs toe te passen, al erkent hij. dat men vermoedelijk niet op de vingers zal worden getikt, zo men de verhoging niet doorvoert. De raad als goed huisvader zal ze ech ter niet mogen afwijzen. De heer Knuistingh Neve is niet overtuigd. Als goed huisvader mag de raad de lasten niet afwentelen op de kinderen. De heer Wiese begrijpt niet, waar om in de dagen der grote winsten nimmer prijsverlaging is toegepast, en ziet niet in. waarom een verlies nu een prijsverhoging zou motiveren. De heer Sietsma heeft weinig nieuws gehoord. De loonstop van de regering maakt een prijsstop onvermijdelijk. Het Prov. Waterl. Bedrijf, dat ook werkt met verliep, zag de dingen an-o ders in. De heer v. d. Borden vraagt, hoe hét zou zijn, indien hier b.v. het P.E.N. eens optrad als leverancier van elec- triciteit. De heer Kirpenstein heeft in de commissie noodgedwongen Voorge stemd. Naar zijn mening behoort het bedrijf te werken met een sluitende begroting. Jiij schaart zich achter het college. De heer Woldendorp heeft in het antwoord van de wethouder gemist de vergelijking met de petroleum. De wethouder geeft toe. dat de pe troleum een concurrent is. Men ziet echter nog steeds een toename van het verbruik, niettegenstaande de rantsoenering. De kern van de verho ging ligt niet bij het bedrijf, maar bij de verhoogde kolenprijs. Overigens zou hij, wanneer de reserves vrij kwa- NCRV - ontspanningsavond „Goedenmorgen, luisteraars, liicr is de NCRV over Hilversum U" Hoe- velen zullen deze stem en andere stu dioklanken niet dagelijks beluisteren zonder eigenlijk te weten, hoe alles in de radiostudio's reilt en zeilt? De Alkmaarders, die gisteren de NC KV ontspanningsavond in de Gerei, kerk bezochten, weten er nu het een en ander van. De Gereformeerde kerk was ten on rechte niet geheel gevuld. Ten onrech te zeggen wij, want deze NCRV film avond was uitstekend verzorgd. Ds. N. den Oudsten, Ned. Herv. predikant te Alkmaar, heette de aan wezigen van harte welkom. „Onbe kend maakt onbemind" aldus spre ker „De studio is voor menigeen nog onbekend gebied; vanavond zullen de geheimen echter geopenbaard worden Vanavond wordt voor velen het spreek woord ,3ekend en daarom zeer be mind". Ongetwijfeld was de film, waarop- Ds. den Oudsten doelde, „In vol be drijf," het hoogtepunt van de avond. We maakten de NCRV sterdag op het witte doek mee; bewonderden de stu dio en maakte kennis met Piet van den Hurck, Willem Weyland, het NC RV koor, de omroeper en vele ande- rt.i, die menigeen slechts van stem kende. Een buitengewoon goede film met fraaie opnamen. De hoofdfilm was „Een handvol rijst" de geschiedenis van twee jonge men sen uit het Lüvolk in Thailand die na hun huwelijk de jungle intrekken om daar, omringd door gevaren en gro te moeilijkheden, een bestaan te zoe ken. Een alleraardigste film. waarvan vcoral het gedeelte van de tijgerjacht en de olifantendrijvers interessant was. Als attractie vertoonde de NCRV tenslotte de NCRV raadselfilm, waar bij een vijftal beelden door het pu bliek herkend moest worden. Wie had achter het „electrisch scheerappa- raat" de hals van een fles gezocht? De eerste prijs-winnaar ging triomfan telijk met een wekker naar huis, ter wijl de tweede en derde prijs uit 'n kalender en een boekwerk bestonden In de pauze werd gecollecteerd voor het studio-orgel. FEEST AVOND "CENTRALE BOND VAN TRANSPORTARBEIDERS Wegens gebrek aan plaatsruimte kunnen wij eerst in het nummer van morgen met een uitvoerig verslag ko men van de in alle opzichten ui-tste kend geslaagde feestavond van boven genoemde bond. men, deze willen gebruiken voor ver nieuwingen en nooit een kunstmatige gasprijsverlaging. Amsterdam maakt f 3000.000 winst. (Interrupties; tegen welke prijs!) Maar datr wil de wet houder niet aan, de prijs doet hier niet toe af, zo zegt hij. De loco-burgemeester, tevens wet houder van financiën, meent er uit hoofde van deze laatste functie nog een woord aan te .moeten toevoegen Wil men in de gemeente weer tot ge zonde verhoudingen komen, dan moet deze bijlage worden aangenomen. De zaak is hiermee doorgesproken. Met 14 tegen 9 stemmen wordt het voorstel tot verhogen aangenomen. Tegen stemden mevr. Kommer-v. d. Zwaard en de heren Asjes, Knuistingh Neve, Wiese, v. Beekum, Mulder, Sietsma, Klaasse Bos en Steenis. Nadat nog een schuilkelder op de speelplaats van de St. Aloysiusschool is geamoveerd, wordt tot goed besluit der vergadering nog een stiikje grond aan het Wolfpad verkocht, waarop *n orgelfabriek zal verrijzen. Dit ge schiedt echter eerst, nadat alle deskun digen uit de raad tegen elkaar te velde zijn getrokken over de voordelen en de verschillen van diverse soorten da ken en nadat de wethouder een teke ning heeft laten aanrukken, waaruit de vergadering zich een beeld kan vormen van de architectonische schoonheid, welke de orgelfabriek zal sieren. Hierna sluiting. N.C.R.V. KINDERVOORSTELLING Donderdagmiddag werd door de NC RV een voorstelling gegeven, die voor namelijk bestemd was voor de leer lingen van de Wilhelmina- en Juliana school alhier. Begonnen werd met het zingen van enige liederen w.o. „Daar ruist langs de wolken". Voorts werd een film gedraaid over paardensport die met spanning door de kinderen werd gevolgd. Hierna een zeer interessante film over „De NCRV in vol bedrijf". De kinderen konden hier zien hoe de ru briek „radio-ziekenbezoek zich af speelt in de mooie studio te Hilver sum. Vervolgens zag men het kinder koor o.Lv. Henk Berkhout en mu ziek van Hayden uitgevoerd in de sfeer van de 18e eeuw. Een filmpje over drié katjes viel al zeer in de smaak bij de jeugd. Jam mer, dat de film verschillende malen afbrak. Als commentaar volgde hierop ..Oh, hij breekt aldoor af, zo vind ik er niks an". Al met al was het een bijzonder aardige en leerzame voor stelling voor de jeugd. Dergelijke middagen zijn van groot belang in de tegenwoordige tijd. Maaraan alles komt een einde en zo ook hieraan. Met een „Is het nou al algelopen?" vertrok de jeugdige menigte. Nieuw onderzoek in de zaak-Merks F. J. Merks uit Limmen, "die in de bezettingstijd aan een inspecteur van politie en de Arnhemse SD-er Grih had medegedeeld, dat bij zijn ouders te Heiloo een Joods gezin was onder gedoken „zij maakten het mijn va der en moeder zo lastig. Edelachtba re" was indertijd zijn verweer voor de pres. van het Amsterdams Bijzondere Gerechtshof zal nogmaals terecht moeten staan. De procureur-fiscaal concludeerde tot verwijzing naar de raadsheer-commissaris voor het instel len van een nieuw onderzoek in deze verraad affaire, die de dood van een Joodse moeder, vader en hun doch tertje tot gevolg heeft gehad. TWEE AANRIJDINGEN Woensdagmorgen omstreeks half elf reed op de Kennemerstraatweg egn luxe wagen, gevolgd door een vracht wagen. De luxe wagen remde plotse ling. waardoor de vrachtauto slipte en het tuinhek voor de percelen 171 en 173 omver reed. De vrachtwagen reed door ,doch het nummer is door een actieve bewoner genoteerd, zodat politie een onderzoek instelt. öWoensdagavond om plm. 5 uur reed een vrachtwagen door de Paternosser- straat in de richting van de Grote Kerk. Bij het oversteken van de Paar denmarkt ontstond een botsing met een personenauto, waarbij de luxe wagen ernstig beschadigd werd. Er deden zich geen persoonlijke ongeval len voor. Dóór de politie werd proces verbaal opgemaakt. Onvoorzichtige wielrijder DEN OEVER Op het kruispunt Rijksweg-Kraaieveldweg werd Maan dagochtend, omstreeks half tien, de heer T. H. Polman uit Heiloo .die per rijwiel uit de richting Den Oever kwam en zonder voldoende op het verkeer te letten de weg zou overste ken .door een uit de richting Nood- Holland komende luxe wagen, be stuurd door de heer C. Passchier uit Amsterdam, aangereden. De heer P. geraakte boven op de motorkap van de wagen en sloeg met zijn hoofd door de voorruit waarna hij op de straat werd geslingerd. Dr. Beeker ,die spoedig ter plaatse was en de eerste hulp verleende, constateer de een hersenschudding en enige bloedende hoofdwonden en achtte overbrenging naar het Ziekenhuis in Alkmaar noodzakelijk. Het rijwiel van de heer P. werd ernstig beschadigd. De auto, waarvan de -bestuurder geheel -vrij uit gaat. bekwam behalve een gebroken voor ruit, een beschadigde radiateurbe- schermer en een gebroken koplamp. Bestuursvergadering Noordermarktbond Prijzen van pootaardappelen werden verhoogd NOORD-SCHARWOUDE In de Woensdagmiddag gehouden bestuurs vergadering van de veilingsvereniging „Noordermarktbond" te Noord-Schar- woude constateerde de voorzitter, de heer J. Kliffen, dat het verloop aan de veilingen zeer gunstig is. Deze streek maakt wel een uitzondering in het algemene beeld van de tuinbouw, die tengevolge van de droogte veel geleden heeft. In de afzet van de goed. gekeurde poters komt nu wat schot. Soms zodanig, dat de transportarbei ders het werk niet af kunnen. Er ko men nu af en toe ook schepen voor het vervoer beschikbaar. Het is te hopen dat het niet spoedig begint te vriezen. Dan kan nog heel wat wor den verzonden. De omzet was in September 756.188.30. in October 975.953 23. Men heeft thans de 5'/, millioen gul den overschreden. Het complex van de fa. Trompetter is aan de Noorder marktbond overgedragen. De emballageloods is thans onder de kap. Een gedeelte zal worden ver huurd. Verscheidene prijzen van pootaard appelen zijn door de B.E.A. verhoogd BLIJSPEL DE PAF.DAGOOG" IN DE RUS HEILOO De Maskerspelers open den, Woensdagavond, het winter-sei- zoen met het blijspel in 3 bedrijven van Joop Spit „De Paedagoog" onder regie van de heer Gerrit Kooyman. Dit blijspel, waarin een energieke jong$ man en een ondeugende en van huis weggelopen jongedame de hoofd rollen vertolkten, trouw terzijde ge staan door een oberkellner met de- tectieve-neigingen, een aardig kamer meisje en een trouwlustige oude heer. is vermakelijk, ja. geestig. De titelrol werd vervuld door de be kende jonge kunstschilder Jaap Car- pentier, die met zijn debuut op de planken bewees, dat hij nog meer kan dan schilderen. Het ondeugende jonge meisje, ook een debutante, werd schitterend door Mevr. Koster-Ruis gespeeld. Mej. Diet Aarse was een kittig lief kamermeisje, de oberkellner werd geestig vertolkt door Gerard Meijer, Chris Meijer maakte van de rol Ba ron Leeuwenkamp Sloots een goed stuk werk. De Maskerspelers kunnen met ge noegen op deze openingsuitvoering terugzien. verkeershoelcje VOERTUIGEN WELKE IN COLONNE RIJDEN a. De lengte van een colonne vracht- auto.s buiten de bebouwde kom mag niet langer dan 50 meter bedragen De onderlinge afstand tussen derge lijke colonnes moet 50 meter* zijn. b. De lengte van colonnes van be spannen vrachtwagens mag niet meer dan 25 meter zijn; de onderlinge af stand tussen deze collonnes van> be spannen vrachtwagens 25 meter. STOPPEN 2. De bestuurder van een voertuig (dit geldt dus ook voor wielrijders bakfietsen etc.) dient zodanig te stop pen ,dat het verkeer nief gehinderd of in gevaar wordt gebracht. 2, Voertuigen mogen binnen de bebouwde kom slechts aan de rech terzijde van de weg stoppen en wel in de richting van het verkeer, uitge zonderd het geval, dat er aan de rech terzijde spoorstaven aanwezig zijn. daar dan ook aan de linkerkant mag worden gestopt. 3. Op wegen met één-richtingver- keer mag aan beide zijden van de weg worden gestopt. Men kan deze wegen aan de zijde waar het inrijden niet is toegestaan herkennen door een aanduiding van een rood schild waarop in het midden een witte horizontale balk. CENSUUR. Het gebeurde écht en wel tijdens de inval van de geallieerden in Zuid- Italië. Een van de sol daten stuurde een brief naar- zijn verloofde in Engeland. Toen de min nebrief arriveerde was de enveloppe beschre ven in het bekende handschrift, maar de •schone Dulcinea vond in de enveloppe slechts een strookje papier waarop woordelijk het volgende stond: „Uw verloofde houdt nog erg veel van U, maar hij kletst te veel. Censor". HERDENKING. Op 17 November 1944, een half jaar voor de algehele bevrijding van ons land, werden in de Wilhelminalaan vijf il legale werkers gefusil leerd. In de jaren na de bevrijding is dit her dacht door op de 17e November een krans aan de voet van het (voorlopige) monument te leggen. Ook as. Maandag zal deze sobe re plechtigheid weer geschieden en ieder, die hierbij tegenwoordig wenst te zijn, moetzor- gen des morgens om half tien in de Wilhel minalaan te zijn. DUIZEND VOL! Het is nu al weer bij na veertien dagen ge leden, dat de Alkmaar- se kellners en kaste leins op het Sportpark bijna 900 gulden bij el-v kaar voetbalden ten ba te van de Alkmaarse vereniging ter bestrij ding van de tb.c. Bijna duizend gulden was het! Bijna Daar waren de organisatoren niet mee tevreden, want wat bijna kan, dat kan helemaal. En daarom werd op de jaarlijkse feestavond van de kell ners en de kasteleins, die Dinsdag j.1. gehou den werd. een tombola georganiseerd. Een tom bola waarvoor de prij zen door verschillende middenstanders gratis beschikbaar waren ge steld. Het resultaat is dat er weer tachtig gulden bijeen gebracht is voor de t.b.c. bestrij ding Het geld zal aan Dr. Ten Kley ter hand worden gesteld! met ingang van 10 November. Over de hele linie is bovendien een be- waarvergoeding van 0.10 per 100 K.G. toegekend. De verzekering van de bezittingen van de veiling is aanzienlijk ver hoogd, in overeenstemming met de stijging van de kosten der materialen. Aan de orde kwam de vergadering van de Prov. Commissie uit de Vei lingen. Voorgesteld zal worden dat bij de Regering wordt aangedrongen om de in de motie-Groen opgenomen wen sen zo spoedig mogelijk uit te voeren. HANDBAL BERGEN—ZWALUWEN De wedstrijd Bergen—Zwaluwen is weer een overwinning voor Zwalu wen geworden. De stand was 2-7. De dames uit Kolhorn doen het goed. Zes wedstrijden gespeeld, zes gewon nen. Gedurende de hele wedstrijd was Zwaluwen sterk in de meerder heid, wat de uitslag ook wel uitwijst Voor de rust werd de stand door de midvoor en de linksbuiten op 2-0 gebracht, waarna Bergen er 2-1 van maakte. Na de thee (echte thee!) was Ber gen geheel de kluts kwijt door de he vige regen en het gladde Veld. waar op Zwaluwen weer door de midvoor de stand opvc 'de tot 4-1'. Hierna maakte de linksbuiten 5-1. Direct daarop wist Bergen een doel punt te maken (5-2). Weer zagen we een aanval van Zwa luwen en uit mooi samenspel scoorde de midvoor 6-2. Door de h<" :gc regen raakte het werkelijke spel u:*. de wedstrijd, maar na een prachtige runn van de linksbuiten, werd de stand 7-2 voor Zwaluwen. Hiermee kwarn het einde. Zwaluwen .stevent maar recht op het kampioenschap aan! Houdt zo vol, dames! VEEMARKT SCHAGEN Op de veemarkt te Schagen van Donderdag 13» November werden aan gevoerd: 18 paarden 200—1000; 20 tijdkoeien 350475; 21 geldekoeien mag. 275 500; 18 kalf koeien 500650; 12 vaar zen 275—400; 8 pinken 250—350; 70 schapen mager '6085; 80 overhou- ders 347-50; 6 bokken en geiten 15— 60; 48 biggen 8—30; 8 konijnen 1—7; 41 kippen 1.755. WARMENHUIZEN 13 NOV. 3600 kg. andijvie 25.1025.50; 4200 kg. groene kool 15.40—19.20; 3600 kg. gele kool 45.10; 22600 kg. rode kool 4.80- 10.70; 54100 kg. witte kool 9.50—13.30; 1500 kg. uien 19; nep 14.90; drielin gen 12.30. N. SCHARWOUDE 13 NOV. 8000 kg. rode kool 6.70—11.90; 3000 kg. gele kool 5.60—7.90; 3000 kg. veld geel 8: 161000 kg. witte kooi 7—12.80; 12000 kg. uien 1617.90; drieling 12.50—13 40 1600 kg peen, sort. n 8.50; sort. III 8.80 6000 kg. bieten, sort. I 7720; sort. II 2.35-2.80: 4000 kg. andijvie 25.70— 34.40. BROEK OP L'DIJK 13 NOV. 10000 kg. rode kool 8—13.60; 16000 kg. gele kool 6.908; 55000 kg. groene kool 18—21.90; 100000 kg. witte kool 9—12.30; 7000 kg. andijvie 29.40—54; 800 st. bloemkool. 16. agenda BIOSCOPEN: CINEMA AMERICAIN: „Anna Lans" met Vivera Lindfors. Voorstellingen dagelijks om 8 uur; Zaterdagavond 7 en 9.30 uur,Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur. Toe gang 18 jaar. A B.T.: „Vliegtuigdie fstal'" met'James Dunn en Frances Gifford. Voorstel lingen dagelijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Woensdagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. HARMONIE: „Het gevangen hart" m. Michael P.edgrave, Mervyn Johns en Basil Radford. Voorstellingen dage lijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30 matinéö. Tot 14 jaar alleen onder geleide. VICTORLA THEATER: .Arsenicum en oude kant" met Raymond Massey. Jack Carson, Carry Grant, Peter Lorre en Priscilla Lane. Toegang 18 jaar. BERGEN, De Rustende Jager: „Het begon in Berlijn". Toegang 14 jaar. VRIJDAG: GULDEN VLIES: 7.30 uur: 8 October revue. WESTERLICHT. 8 uur: Lezing Volks universiteit „Goudse Glazen". ATELIER DOORWERKEN: 2—5 uur N a j aarstentoonstelling. ZATERDAG:, KORENBEURS, 8 uun Concert Apoll® en Orpheus. GULDEN VLIES. 7.30 uur: 8 October- revue. MUZIEKTUIN, 8 uur: André du Lan- celle ATELIER DOORWERKEN, 2—5 uur NajaarstentoonstelL'ng.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3