Nieuwe activiteit van de Alkmaarse Jeugdgemeenschap OuH-Mkmaar in l'clitbeelden ,lk vind het gemeen van hem!'' riep Elisabeth Officiële oprichtingsvergadering We hadden in lange tijd niets van de Alkmaarse Jeugd Gemeenschap ge hoord, Deze organisatie .heeft met veel moeilijkheden te kampen gehad. Maandagavond echter vond in pavil joen Kinheim een officiële vergade ring onder voorzitterschap van de heer KI. de Wilde plaats, waar verte genwoordigers van de aangesloten verenigingen aanwezig varen. In deze vergadering werd het Huishoudelijk Reglement van deze overkoepelende Organisatie vastgesteld: het bestuur werd uitgebreid met de heer O. Neef (A.J.C.) en de dames A. Kruysen •(Kath. Gidsen* en N. Wartena (fted. Pad. Verbond). De A-T.G. heeft ten doel het jeugdwerk in Alkmaar te activeren en stimuleren en de samen werking tussen de bestaande jeugd verenigingen, ongeacht politieke of godsdienstige gezindheid, te bevorde ren. De A. J. G,. hoopt in de toekomst regelmatig bijeenkomsten van de ver tegenwoordigers der plaatselijke jeugd verenigingen te beleggen. Voorlopig zijn aangesloten dé A.J.C.. de V.C.J.B.. de Kath. Arb. Jeugd, de Katlu Jeugdbeweging, de Kath. Gidsenbeweging, het Ned. Padvind- 6ters Gilde, de Ned. Padvinders Ver. en de Chr. Jongemannen Ver. In de toekomst hoopt -men 'ebhter meer ver- lenigingen in Het werk te betrekken. „Onze taak is zoveel mogelijk men sen in het jeugdwerk te betrekken" aldus de heer De Wilde. De heer Hof hield deze avond een lezing over de Stichting "Federatie v. Sociaal-cultureel contact i.o.. welke Stichting het Nederlandse volk uit de vervlakking èn passiviteit op wil hef fen. De heer Hof hield een interssant betoog over Het vele. wat op dit ge bied gedaan kan worden. Spreker 6need de véle problemen w.o. het pro bleem van de film, het volkslied, het algem. amusement, de besteding van de vrije tijd en de muziekbeoefening aan. Na afoop ontstond een vruchtbaar debat en de fi J.O. besloot o.m. ook de volkszang op haar programma te Lezing door de beer ThP. H. Wortel voor Oud-Alkmaar De leden van het genootschap Oud Alkmaar hebben Dinsdagavond in het Wapen van Heemskerk een interes santé avond meegemaakt, waar weinig gekende bijzonderheden over de bouw v^tn een groot gedeelte van de oude stad aan de hand van lichtbeelden werden getoond. In het legaat van wijlen nu-. K. A. Cohen Staart bevinden zich een aantal lantaarnplaatjes van oud-Alkraaar, meestal naar oude prenten en teke ningen vervaardigd, en aan de hand daarvan hield de heer Th. P. H. Wor tel een interessante lezing. Veel is er in Alkmaar veranderd sedert de 16 17e en 18e eeuw en in de meeste ge vallen zijn dozï veranderingen uit aesthetisch oogpunt geen verbeteringen geweest. Ook het graven van kat groot Noord hollands kanaal beeft tol gevraagd en veel aardige en pittoreske hoekjes zijn verdwenen omdat de veranderend*' tijden met het snellere verkeer dat eisten. De Oude Nieuwesloot en de Laai waren vroeger prachtige gra.-n ten. Het snelverkeer eiste demping van dit water maar fraaier werd het stadsbeeld hierdoor niet. Veel ver dween. Zo o a. de Oude Doelen, een prachtig monument .uit de tijd van schutterij en gi'den. Het gebouw maak te plaats voor een lelijk schoolgebouw De Nieuwe Doéten zijn nog bewaard gebleven en het valt slechts te be treuren. dat aan dit gebouw zo'n on bestemde bestemming is gegeven. Uit deze tijd. die al deze oude glorie nog in vo^e buster kon tonen, werden door spreker •de veelal mooie en leer zame platen en pinten getoond, voor zien van het nodige commentaar, waarna tot slot nog een aantal lan taamplaatjes werden vertoond, die aan do vereniging geschonken waren door de heer Lötjeharms. Oud-Alkmaar heeft door deze avond te organiseren veel bijgedragen tot 'n betere kennis van onze oude stad. SCHOORSTEENBRANDJE Maandagavond plm. C uur werd te lefonisch melding gemaakt van een schoorsteenbrandje in een perceel in de le Landdwarss;raat De politie bluste het brandje met een blusappa- raat VERLOTING „DOORWERKEN" Het schilderij, dat door de schilders teren i- ng „Doorwerken" ieder jaar Dnder Cc kunstlievende leden wordt rerlcol. is thans gewonnen door de (teer Zijlstra alhier. plaatsen. Voorts vermeldt het winter programma de socialejeugdzorg, de kinderpolitie en enkele andere aan trekkelijke onderwerpen. Rest ons te vermelden, dat in de laatste vergadering van de Alkmaar se gemeenteraad een raadscommissie gevormd is, die na zal gaan in hoe verre de overheid het jeugdwerk sti muleren kan. Het is te wensen ,dat met steun van overheid en A.J.G. het jeugdwerk in Alkmaar tot grote bloei zal komen. AANRIJDING Maandagmorgen omstreeks 12 uur vond er een aanrijding plaats tussen twee vrachtauto's ter hoogte van de Heilooërbrug. Eén der vrachtwagens reed op de Kennemersingel richting Kennemerstraatweg en draaide zon der daarbij op het uit de t.o. gestelde richting komende verkeer te letten, naar links (brugzijde) waardoor de wagen tegen een andfere vrachtauto botste, die eveneens in do richting %ran de Heilooërbrug reed. Beide wa gens werden aan de voorzijde be schadigd. Eén van de inzittenden van eerst genoemde wagen liep verwondingen op aan het hoofd. Hij is overgebracht naar het'Centraal Ziekenhuis en ver bonden. Tegen de besturuder is proces-ver baal opgemaakt. Originele V.V.V. prijsvraag WAT KAN ALKMAAR MEER BIEDEN DAN DE KAASMARKT? Tot een der belangrijkste vragen, zo richt zich V.V.V. „Alcmaria" in een circulaire tot haar- leden, welke de vereniging zich telken jare stelt, be hoort de navolgende: v „Door welke middelen kan zij be vorderen dat de grote stroom vreem delingen, die in het seizoen de Kaas markt bezocht, die dag aanmerkelijk langer in de stad blijft, dan .voor het bezoeken van de kaasmarkt noodza kelijk vis?" Het bestuur van V.V.V. „Alcmaria" wenst deze vraag te plaatsen in het middelpunt der belangstelling en heeft daartoe voor de beste beantwoording er van drie prijzen uitgeloofd van f 50.f 25.en f 10.uit te keren in waardebonnen, welke bij een Alk maarse winkelier moeten worden be steed. Inzendingen worden ingewacht vóór 5 December ten kantore der V.V.V. „Alcmaria", Waaggebouw. Esperaniislenbijeenkomsl De Neutrale Esperanto Vereniging ..La Norda Stelo" belegt a.s. Zondag 23 November een bijeenkomst in ho tel ..Centraal" Hofplein. Het gezelliga programma, bestaande uit zang en toneel wordt verzorgd door de arbeiders Esperantover. F.L.E. Aanvang 1.30. Entree vrij. Alle Espe rantisten zijn hartelijk welkom. Officier vroeg drie maanden Maai zij bedoelde de Edelachtbare natuurlijk niet „Ik wist niet, dat Ik er mee frau deerde", zei de 30 jarige Castricumse ingezetene Elisabeth van S., Maan- d .gmiddag voc. de politierechter te recht stond. vEiïsabeth was van vals heid in geschrifte verdacht. Toen haar man kort na de bevrijding geïnter neerd was, vulde zij een valse mach tiging in om geld, op het spaarbank boekje van haar man te betrekken Besch. zag niet in, dat haar daad laakbaar was en bovendien: „Het mocht van mijn man!" Dc echtgenoot, als getuige gehoord, ontkende perti nent zijn vrouw toestemming gege ven te hebben. Toon achtte besch. het ogenblik gekomen, een boekje over haar man, van wie zij binnenkort hoopt te scheiden, open le doen. Hier op deelde Mr. van de Wall Bake aan spreekster mede. dat zij zelf ook niet' gunstig bekend staat.... De officier eist 3 maanden gevangenisstraf. „Ik vind het gemeen van hem!" roept verd. uit. Bij haastige informatie van de poli tierechter blijkt zij hierbij niet op Mr. Meischke, maar op de echtgenoot te doelen, die haar met twee kinderen .zonder een cent liet zitten". Verd. vindt een gevangenisstraf ver schrikkelijk. maar kan oog geen boete betalen.... In de uitspraak houdt Mr. v. d. Wall rekening met de omstan digheden en bepaalt de gevangenis straf op zes weken. Op de trappen van het gerechtsgebouw speelt een volgende acte in het echtelijk drama.... URKER TOLK. Een struise Urkse. die al geruime tijd naarstig aan haar breikous op de gang heeft zitten breien, wordt ver volgens binnengelaten in gezelschap van haar broer Jur van L. te Urk „Tk ben maar meegekomen, want m'n broer verstaat niets en kan ook niet praten", verklaart ze. De Urkcr staat wegens diefstal terecht en komt met behulp van' de tolk tot bekente nis. De officier eist d 15,- boete of 10 dagen. „Vraag eens wat Uw broer 'hierop te zeggen heeft", verzoekt de no^t'-rechter. Met de verzekering, dat „hij dal wel goed vindt", verlaat de goedlachse zuster met verdachte de zaal. BUURVROUWENRUZIE „Kleinkinderen en dronken men sen spreken dc waarheid". Van deze veronderstelling gingen twee Kocdi.i Rusland in verleden en heden Gisteravond hield dr. K.E.O. Jahn voor de Volksuniversiteit zijn tweede lezing in de serie „Rusland in verle den en hixjen". Het gehoor was niet bijzonder groot en wonderlijk genoeg hadden de dames ver de overhand. Op interessante en prettige wijze be handelde dr. Jahn. oud-lector aan dc Universiteit en lid van het Oosters Instituut in Praag in de geschiedenis der oude Aziatische volken aan dc hand van de landkaart. Spieker be sprak de culturele geschiedenis dei- Mongolen, Turken en andere nomaden stammen en las tenslotte een drietal overgeleverde verhalen uit de „Gehei me Geschiedenis der Mongolen" een 13e eeuwse. in het Chinees gestelde en tijdens de oorlog vertaalde trans criptie. kor buurvrouwen uit, toen de één *- op last van de officier - een 12 jarig zoontje als getuige meebracht en de ander - vrijwillig - twee kinderen waarvan één speciaal als getuige a décharge uit Rotterdam kwam. De buurvrouwenruzie was ontstaan toen. op een regenachtige Augustusdag, het erf van een van hen onder water stond. Geertje R. de verdachte, groef een gootje. Bastiana Q. maakte het gootje weer dicht Opnieuw begaf Geertje zich naar buiten om het goot je tQ graven, maar Bastiana liet het zover niet komenden een hevig ge vecht ontstond, waarbij Bastiana be weerde een klap tegen de rug gehad te hebben en Geertje een stomp in de zij. „Zij sloeg mijn moeder", verklaar de het zoontje van get. Bastiana. „Zij sloeg mijn moeder", zeggen de jeug dige getuigen van Geertje R. Mr. Meischke besluit aan deze verklarin gen geen waarde te hechten en eist vrijspraak. Mr. v. d. Wall Bake von nist conform. „Dan is het goed"' en tevreden verlaat besch. met haar aan hangers de zaal... BELEDIGING Toen de lam. D. in Den Helder een wandeling maakte, weid de heer des huizes plotseling uit een open raam voor weinig fraais uitgemaakt. De 'spreker, Rickele W.. stond nu we gens belediging terecht; aanvanke lijk ontkende verdachte, maar toen een drietal getuigen gelijkluidende verklaringen aflegde, gaf verd. toe, het „tegen zijn vrouw gezegd te heb ben". De onaangename woorden sloe gen wel op de heer D.. maar het was niet zijn bedoeling, dat de voorbij gangers het hoorden. De officier eiste f 2ö,-, uitspraak f 15.- boete. ^MISHANDELING „Ik heb dat meissie nooit aange raakt". verklaarde een inwoner van Bergen, Nicolaas Tr.. die enkele kin deren. die op zijn erf speelden, mis handeld zou hebben. „Ik zei alleen maar: .Jullie moeten je grote mond houden". Gelukkig voor" verdachte was de enige getuige in deze zaak een njinderjarige, die aarzelend en vaag verklaringen aflegde. Mr. Meischke drong op vrijspraak aan. waarmee de politierechter accoord ging. Bestuursvergadering Langedijker Groentencentrale BROEK OP L' DIJK.— In de Dins- dag gehouden bestuursvergadering van de veilingsver. Langedijker Groen ten Centrale te Broek op Langcndijk, werd medegedeeld, dat er voor tuin ders, die wegens breuk gebrek aan glas hebben, gelegenheid bestaat dit aan te vragen bij het Rijkstuinbouvv- consulentschap te Hoorn. Er is weer enig glas beschikbaar. In het begin van December zal de onderhandse aanbesteding van het nieuw te bouwen bloembolleniêebouw worden gehouden. Men besloot het crediet bij de Coöp. Boerenleenbank te Broek op Langendijk te verhogen van £60.000 tot f120.000. Aandacht werd gevraagd voor de tuindersdagen, die op 26 en 27 No vember a.s. op de Volkshogeschool te Bergen worden gehouden. Als spreker treden op Ir. C. Riet- sema, dr. Frietema en Ir. Rooyak- kers. De afzet van pootaardappelen wil nog maar niet vlotten. Van het bedrijfschap voor groen ten en Fruit is een circulaire ontvan gen over de verdeling van de aan-i voer voor binnenlandse consumptie en export Voor sommige producten geeft dit moeilijkheden. Het is nodig de aanvoer te regelen, of dat bijv. een minimumprijs wordt vastgesteld, om verkoop tegen afbraakprijzAi te gen te gaan. Loopt het product la ger, dan zou men het voor export .kunnen verkopen. Dit laatste verdient vooral t.a.v. de groene kool wel de voorkeur, omdat wanneer de vorst invalt, de kool verloren is. Breedvoerig werd van gedachten verwisseld over het instellen van een garantiefonds om eventuele tegensla gen in de tuinbouw te kunnen op vangen. Op de vergadering van ds Prov. Commissie zal hierover verder warden gesproken. De door het Centraal Bureau voor gestelde regeling, het instellen van goedkope groentenwinkels in de ste den, om een maximumprijzen-rege ling te voorkomen, vond instemming bij'de meeste bestuursleden. Enkelen hadden critiek. Ouderavond O.L.S. HEILOO Dat de ouderavonden der Openbare Lagere School in trek zijn bewees wel weer de grote opkomst idagavond. De heer Köhne sprak iver zijn vreugde uit ,en hoopte, it in de toekomst zo mag blij ven. Hierna was hel woord aan de kinde- reS van de 4e klasse, een vijftigtal, dit' onder leiding van hun onderwij zer, de heer A den Oude, enkele lied jes zongen. Zeer op prijs werden gesteld de ca nons en de opzeg-versjes. Een daverend applaus vormde de ver diende beloning. Zeer aardig was de voordracht door één der meisjes van „Luilekkerland" en die van een jongen „Een vreemd geval". De heer J. Schenk hield een in leiding over „De film als leermiddel op de lagere school", welke zeer in teressant was. Na de pauze kregen de ouders enige schoolfilms te zien. Tot slot was er gelegenheid om vragen te stéllen omtrent de school en het onderwijs, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Zo werd er gevraagd hoe het staat met het school zwemmen en of het mogelijk is de vacantie te vervroegen, b.v. van half Juli tot half Augustus. Naar aanlei ding van het eerste werd door het hoofd der school geantwoord, dat nog verschillende moeilijkheden overwon nen dienen te worden en wat het tweede betreft vroeg hij de mening van de vergadering. Daar er prac- tisch geen instemming wordt betuigd, blijft de vacantie als voorheen. Deze avond heeft de band tussen ouders en onderwijzend personeel aan gehaald en dat is zeker in het belang van het onderwijs en het kind. WIE HEEFT ER NOG PAPIER? HEILOO De kinderen van de lage re school hebben vorige week 'n grote activiteit aan de dag gelegd bij het ophalen van oud papier. Niet minder dan 455 kg. papier werd binnenge bracht? Ouders, helpt Uw kinderen een handje, en bezorg ze een genoegen. U helpt tegelijkertijd mee aan een goed doel! "V Kunstenaarscentrum Bergen BERGEN Vanavond om 8 uur zal de sociëteit van het K.C.B. wor den geopend. De twee vertrekken- van het „Huis met de Pilaren' zullen van die datum des Woensdagsavonds van 8 uur af voor ledein kunstlievende leden en do nateurs geopend zijn. De opgezette boeken- en tijdschrif- tenactie is een groot succes gewor den. Deze tijdschriften worden inge bonden en zijn dan ter beschikking van de bezoekers. De piano-avond die aanvankelijk op 20 November a.s. gehouden zou wor den. is uitgesteld met het oog op het abonnementsconcert dat op dezelfde datum te Alkmaar, gegeven wordt. Tevens ligt het in de bedoeling een St. Nicolaas-tentoonstelling te organi seren. die geopend zal zijn van 24 November tot en met 5 December van 2 tot 5.30 en van 8 tot 10 uur. Op deze tentoonstelling zal werk van leden van het K.C.B. worden ge- exposeerd. Op deze 'expositie hopen wij nader terug te komen. JEUGDLEVEN MEETING BERGEN In de zaal van het Oran je Hotel wordt Donderdag 20 Nov. des avonds om half acht een speciale bij eenkomst gehouden voor de jeugd van Bergen. In enkele korte frisse toespra ken zullen jeugdproblemen behandeld worden. Verder afwisseling van zang en muziek. Ook zal er een jeugdfilm draaien, die deze zomer in het jeugd kamp van de Ned. Christ. Gem. bond is opgenomen. Voor zover er plaats is. zijn ook ouderen hartelijk welkom. Er wordt geen entrée geheven. verkeershoekje LADING VAN HET VOERTUIG 1. Een voertuig moet zodanig zijn geladen, dat niemand er gevaar door loopt, aan niemand schade wordt be rokkend ,of in hoger mate dan on vermijdelijk is, overlast wordt aan gedaan. 2. De lading van een voertuig mag de bedrijfszekerheid van het voertuig niet verminderen; zulks geldt ook voor het vervoer van personen wat hun accomodatie en hun gedrag ge durende de rit betreft. 3S Een voertuig met lading mag niet breder zijn dan 2.40 m. en niet hoger dan 3.50 m. (van het wegdek af gemeten). Op B-wegen mag de la ding niet breder zijn dan 2.10 m. Het op zij uitsteken van losse stangen of palen, van horizontaal liggende platen of andere moeilijk te onderscheiden voorwerpen Is verboden. 4. Bij naar acher uitstekende lading moet het buitenste einde door een rode vlag (afmetingen ten minste 20 x 20 c.m.) bij duisternis of dichte mist door ten minste één rode lan taarn worden aangeduid. De vlaggen of lantaarns mogen op geen groter hoogte dan 1.25 m. boven de begane grond worden aangebracht. Indien bevestiging aan de lading zelf niet mo gelijk is. dienen er doeltreffende maatregelen tot bevestiging op de vereiste hoogte te worden genomen. 5. De hoogte van voertuig en la ding tezamen ïpag niet meer dan 3.50 meter bedragen. De lengte van voer tuig met aanhangwagen (s) en lading tezamen mag niet meer dan 22 meter de lengte van het voertuig met in begrip van de lading niet meer dan 14 meter bedragen en de lengte van een trekker met oplegger met inbe grip van de lading, niet meer dan 18 meter bedragen. CLOSETPAPIER diging van cl. papier en houden door parlenicnts- ROKEN Er zijn onderwerpen waar zulks nu ten enenmale leden, die de fabrieken Luitenant Philip Mount- men niet of bij voor- deviezen kost. heeft een afreisden en hier en daar batten is de sigaar. Deze keur niet over schrijft wyze ambtenaar besloten een bemoedigend woord (min of meer) populaire En doet men het wél,''om de vervaardiging te spraken. Een oud en con-„uitdrukking geeft niet al- dan moet er wel iets heel doe* stopzetten. En dat servatief parlementslid leen aan. dat genoemde bijzonders aan de hand zou nog zo heel erg niet ging eens in zijn enthou- zee-officier in het huwe- zijn. Zo is het ook met zijn (tenminste direct siasme wel een beetje te lijk zal gaan treden met closetpapier. Dit (onont- niet) wanneer men wel ver. de Engelse kroonprinses, heerlijke) artikel is na- zou mogen afleveren. Hij sprak een half uur maar ook, dat hij niet mei ijk niet te krijgen. En Maar ook dat mag niet. een uur, twee uur en meer zal roken na zyn verdiepen wij ons in de En de Vervaardiging en hield nog steeds niet op. huwelijk, oorzaak ervan, dan krij- aflevering van luxe auto- Eindelijk kwam hij aan gen wij te horen, dat een mobielen en dienstauto's het slot van zijn rede. departementale beschik- gaat nog maar king de diepere grond is door van dit onheugelijke be richt. Dit afzweren van de rookgewoonte is een ge- steeds „En denk er aan vrien- volg van een belofte, die den. We werken niet al- hij aan zijn aanstaande leen voor ons zelf. maar vrouw gegeven heeft, ook voor de generaties. Wij vinden dit het beste Aangezien er namelijk VLUG die na ons komen bewijs, dat dit huwelijk buitenlandse grondstof- In de oorlogstijd wer- „Schiet dan op", brulde er een uit liefde is. fen zoals celluose, den de arbeiders in de een stem .„Dadelijk zijn bindmiddelen e.d. - no- Engelse wapenfabrieken ze hier!" dig zijn voor de vervaar- moreel op de been ge- o gezinsgebeuren ALKMAAR GEBOREN: Alida W. A. dr A. Nutf- ens en W. P. Berkhout; Antoon zv F. M. Wisman en J. Schoonman; Johan- nes J. zv A. J. W. Wénsink en J. P. Opdam; Henry T. zv M. C. Beernink en A. Baron; Maja C. dv H. Obdam en E. A. de Haas. OVERLEDEN: Janna W .van Wou denberg oud 63 jaar geh. m. J. Bult; Maria Sijs oud 29 jaar geh. m. A. J. Huijbërs. BERGEN Geb. Cornelis. zv M de Pee en A. C. Nieuwland; Jacob Christiaan zv A. Buys en E. Heinzelmann. Ondertr.: geen. Getr.: Willem Hartman en Margaretha Cosman; Johannes van Linge'en Nel- ly Guurtje Hartland; Cornelis Dieck- man en Eva Winter. OverL: Anna Maria Pronk. 38 j. ong Jan Sman, 32 jaar ongek.; Ida Bre- mer, 65 jaar, echtg. van Harm Mol. HEILOO Geb.: Anthonia Josephina Hendrika, dv P. Vermeulen en J. Mulder; Afra Maria Willibrorda dv A. Borst en C. Schouten: Marianna Willibrorda dv F. Nij man en A. Schouten; Herman, zv J. de Vries en H. ter Buurkes; Jo hannes Nicolaas zv J. Zoon en M. Roet; Rosina Margaretha dv J. Zec- gers en R. M. Jansen; Jannie dv D. den Nijs en A. Zuidland; Ferdinand Gerard zv G. T. de Munk en M. W. de Waal; Marijke dv A. J. Vennik en R. Gelderblom; Hendrika Margaretha dv J. Klaase en H. M. Tiebie. OverL: geen. Ondertr.: geen. Getr.: geen. BR. OP LANGEDIJK 18 NOV. '47. 25000 kg. rode kool 9.60 15.36. 12000 kg. gele kool 6.70 7.30; 130 000 kg. groene kool 8.50 2250; 110.000 kg. witte kool 9.13.30; 15000 kg. andijvie 19.30 25.30; 18.000 kg. uien 18.10 2020; 700 st. bloemkool 26.30. N.-SCUABWOUDE, 18 NOV. '47. 700 kg. uien 19.70; drielingen 12.10; nep 13.—; 20000 kg. rode kool 14. 14.60; 183000 kg. witte kool 11.60 13.80; 4000 kg. gele kool 6.80 7.90; 42000 kg. veldgele kool 8.— 810; 22000 kg. groene kool 20.20* 26; 6500 kg. andijvie 21.60 26.80. agenda BIOSCOPEN: CINEMA AMERICAIN: .Anna Lans" met Vivera Lïndfors. Voorstellingen dagelijks om 8 uur; Zaterdagavond 7 en 950 uur.Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 250 uur. Toe gang 18 jaar. A ""T Viiegtni«diefstal" n et James Dunn en Frances Gifford. Voorstel lingen dagelijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Woensdagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. HARMONIE: „Het gevangen hart" m. Michael °edgrave, Mervyn Johns en Basil Radford. Voorstellingen dage lijks 8 uur, 21aterdag 7 en 950 uur. Zondag 2. 450. 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30 matinée. Tot 14 jaar alleen onder geleide. VICTORIA THEATER: „Arsenicum en oude kant" met Raymond Massey. Jack Carson, Carry Grant, Peter Lorre en Priscilla Lane. Toegang 18 jaar. BERGEN. De Rustende Jager: „Het begon in Berlijn", Toegang 14 jaar. WOENSDAG GULDEN VLIES: 750 u. 8 Oct.revue WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Buurtfeest Bergerhof. DONDERDAG GULDEN'VLIES: 7 30 uur: 8 Octo- berrevue. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 u. Be drijfsvoetbal. VRIJDAG WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Alkmaarse Middenstandschool. Le zing Jhr. dr. J. C. Molerus. GULDEN VLIES: 8 uur: Toneelver. Alberdingh Thym. BERGEN WOENSDAG „DE RUSTENDE JAGER": Miva- avond „Blank en Bruin" toneelspel. DONDERDAG R.K. Vrouwenbond, film: Mammv. VRIJDAG „DE ZEEHAVIK" Toegang 14 jaar. HEILOO Woensdag en Donderdag, 8 Uur. Ci nema Hollandia met als hoofdfilm „Nice Gir1?" met in de hoofdrol Dcan- na Durbin. Zaterdag 22 Nov.. 8 uui-. „de Ruslen de Jager" uitvoering van 't ontlui kende Roosje met „De Stier uit Ca- lifomië". ALKMAAR: Dagelijks: STEDELIJK MUSEUM: 10—12 en 2— 4 uur: Tentoonstelling Schilders- prenten.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3