„Als je er hier maar wat bij geeft, dan ben je goed" Distributie Sint Nicolaas doet zijn intocht! gelezen dagblad KALEIDOSCOOP, en omgeving Beu van de Dislribuiiesoesah Ambtenaren worden geacht, niet. corrupt te zijn Haar vijf gulden de klap een koopje I De formulierensoesah en de houding van d edistributieambtenaren was 'n Oudendijkse huisvrouw, Alida B. 26 de keel uit gaan hangen, dat ze tegen één van de heren achter het loket eens fiks uit ging pakken. „Als je er hier maar wat bij geeft, dan ben je goed", had Alida- de amb tenaar verweten. „Dat mag U niet zeggen, de ambte naren worden althans geacht niet cor rupt te zijn!" aldus de politierechter. Mr. Meischke eist ƒ20.boete. „Dankuwel" zegt verdachte bene pen. Vonnis conform. „Die vrouw viel me aan!' Een Amsterdamse koopman, Johan- nes van R,. gaf een dame, aan wie hij een lap stof in bewaring gegeven had, een flinke stomp. Verdachte stond de rechter lawaaierig en opstandig te woord; ten tijde van de mishandeling was hij dronken. Ik handelde uit zelf verdediging, edelachtbare, die vrouw viel me aan!" „Waarom?" „Tja.... als ik U dat allemaal moest vertellen!" Wanneer de officier echter zijn eis. zijnde ƒ15,— boete doet, verandert verdachte als bij toverslag. Hij heeft „totaal niets meer te zeggen" en gaat wanneer het vonnis conform luidt, niet in hoger beroep. Opgelucht ver- j laat de man, die blijkbaar op een jaar- tje brommen gerekend had, de zaal. Goede uitwerking „Ze treiterden en tergden me en scholden me uit voor mof en moor denaar". verklaart de verontwaardig de 55-jarige inwoonster van Uitgeest Auguste P. Toen het geplaag van de buurvrouwen haar te machtig werd sloeg zij er op los. „Ik heb het eer lijk gedaan", geeft ze toe. De officier vraagt ƒ5.boete. „Die betaal ik wel hoor, dan heb ik voor de vijf gul dens tenminste rust". Wanneer con form gevonnist is. verlaat verdachte opgelucht de zaal. ..Als ik weet dat de volgende klap weer vijf gulden kost. krijgt ze er weer één", zijn haar laatste woorden 1 Burenruzie. Ook de 26-jarige landbouwer Pe trus P. te Kolhorn werd ter zake van 1 mishandeling ter verantwoording ge roepen. Zijn vrouw maakte ruzie met de buurvrouw. P. kwam tussenbeide, zette de buurvrouw van het erf af, kreeg hiervoor een emmer water te incasseren en sloeg vervolgens de buur 1 vrouw met de emmer om de oren Verdachte ontkende ten dele. Daar slechts één minderjarige getuige van het voorval was geweest, drong de officier op vrijspraak aan. Vonnis conform. Ruzie bij het koekhakken Bij de koekhaktent op de Alkmaarse kermis ontstond dit jaar een flinke vechtpartij, toen de houder van het bedrijf, Lucas H. te Alkmaar, een dub- beitje te weinig van twee dronken, hakkende vrienden incasseerde. Hoe wel de verliezer voor het rondje aan sprakelijk was, begon H. met de win naar 'n partijtje worstelen op de Nieu- wesloot. „Nu kost dat grapje nog meer dan een dubbeltje", zei de rechter.. Hij veroordeelde H. wegens mishan deling tot ƒ15,boete. Oproerige schoenmaker „Dan moet U maar eens een tijdje geen borrels meer drinken", zei de politierechter. Mr. v. d. Wall Bake. tot de 19-jarige schoenmakersknecht Johannes H.. die wegens mishandeling tot ƒ40,— of 20 dagen werd veroor deeld. Het knechtje had in een dron ken bui een voor hem uit fietsende jongeman zo getreiterd en lastig ge vallen, dat de beide heren flink ru zie kregen. Verdachte mishandelde de jongeman én diens fiets, waarvan 'n reekning van f 15 duidelijke taal sprak. De oproerige schoenmaker werd tevens tot betaling van de re kening veroordeeld. Ijsventers ruzie. „M'n zoon gaat niet mee! Blijf van hem af!" had de 63-jarige ijsbercidcr Jonke H. te Limmen geroepen toen de wachtmeester der Rijkspolitie P. N. zijn zoon Jan. die ijs ventte zonder Vergunning bij zich te hebben, moe wüde nemen naar het gemeentehuis ie Lirr.men. Een heftige worsteling tussen vader, zoon c:i H. Hermandad •was ontstaan, waarbij de vader enige malen achierovergevaüer. was en zelfs met emmeri water uit de ijssalon aan kwam om die over de wachtmeester uit te storten. Besch. ontkende de wachtmeester mishandeld te hebben; hij had zelfs een aanklacht wegens mishandeling tegen de wachtmeester ingediend. "Öe officier eist 14 dagen gevangenisstraf. Mr. Buers merkt in zijn pleidooi op, dat de politie bij tac tisch optreden de vechtpartij had kun nen voorkomen. Pleiter acht gevange nisstraf niet op zijn plaats. Mr. v. d. Wall Bake houdt rekening met de „vaderlijke gevoelens" van besch. en legt ƒ75,boete en 1 maand voor waardelijk op. 4 Keurmeester beledigd. De Alkmaarse vishandelarenfamilie K. had de heer P. B„ keurmeester bü de Keuringsdienst voor Waren, ver hinderd bij het uitoefenen van diens functie, toen deze keurmeester de ge bakken haring kwam bemonsteren. B. werd ontvangen met een: „Kom je al weer? Ga maar naar anderen, die be dorven vis verkopen!" De familie zou B. uitgescholden hebben en zelfs met paling bekogeld. B. werd door de zoon des huizes buiten de deur gezet en zag zich genoodzaakt politie-assistentie in te roepen. „Je zou de winkel wel weer uitge gaan zijn, als we je een half pond pa ling gegeven hadden, aldus beledigde de heer K. de keurmeester. De zoon ontkent de keurmeester aangepakt te hebben. „Als ik hem gewelddadig aan gepakt had zou hij hier niet meer ge staan hebben", en hij wijst met zijn respectabele handen naar de keur meester voor het hekje. „Ik ben er als een veertje uitgetild" verklaart de getuige. „Met uw voeten van de grond?" „Jazeker!" Men besloot de zaak van de ouders aan te houden; tegen de zoon eist de officier ƒ100,of 40 dagen. De zoon heeft hierop niets te zeggen, „Je hebt toch niets gedaan? Zeg het dan!" bijt de vader hem in het oor. „Ik kan het niet betalen!" pleit Jr. dan. Mr. v. d. Wall Bake strijkt de hand over het hart en vonnist 50. „Ik begrijp Krom niet!" „De mot zou er maar ingekomen zijn", zei de 40-jarige huisvrouw Wil- helmina V. te Schoorl, die een mantel welke per abuis bij haar bezorgd was, maar was gaan dragen. De mantel was bij Krom gestoomd, naam en adres op het pakje klopten, Wilhel- mina's man betaalde de rekening en op de eerste zomerse dag van 1947 verscheen Wilhelmina met de jas aan in het dorp. Wilhelmina's verontschul digingen waren legio: „Ik dacht: van wie heb ik die nou gekregen?" „Oneerlijkheid zit er niet bij". ..Ik dacht er niet aan om hem te rug te sturert". „Krom is ook schuldig, die had hem niet bij mij moeten bezorgen!" Ten slotte zucht verdachte: „Ik begrijp Krom niet!" waarop de officier repli ceert: „Ik begrijp U niet!!" De eis is ƒ25,of tien dagen. Ondanks het feit, dat Wilhelmina het „heel wat" vindt is de uitspraak conform. „Ik was dik onder!" De broodbakker Cornelis van T. te Graft maakte zich aan heling schul dig door van een dronken onbekende. B., een gestolen fiets te kopen. Ver dachte had niet naai- de herkomst van de fiets geïnformeerd en ook niet ge merkt, dat B. niet nuchter was. B. wordt uit het Huis van Bewaring ge haald om in deze zaak te getuigen. „Ik was best onder de invloed hoor. en dik ook!" verzekert de spiritus drinker, „als hij er niets van gemerkt heeft heeft hij er weinig kennis van!!" De bakker wordt tot 50,— boete veroordeeld. In het kort Zes weken gevangenisstraf werden opgelegd aan de 23-jarige gehuwde Langendijker smid Reyndert J., die van zijn patroon een gegalvaniseerd ijzeren plaat stal om er een kachel pijp van te maken. Verdachte werd ais kind reeds ter beschikking van de regering gesteld, daar tuchthuis nut teloos geacht werd. Cornelis S. te Nieuwe Nicdcrp. die •-an een Belgische loerfct in Alkmtar eqn fototo^»l werd bij verslik tot 49,boete veroordeeld. „Jullie zijn grote lafaards", zei Vol- t R. te Da ïi'jp tcg. .1 een wacht meester der Rijkspolitic. Voor deze be lediging moest Volkert twee weken brommen. Afhalen nieuwe bonkaarten, schoe nenbonnen en toeslagkaarten voor as. en jonge moeders op Donderdag 4 December voor de letters D en F. Uitreiking van 912 en van 24 uur in het kantoor Ridderstraat. Meebrengen: stamkaart inlegvel {voor schoenenbon) inwisselingsbon van oude bonkaart 713 en C.M. Kaart (a.s. moeders). Prettig winkelen Van officiële zijde vernamen wjj het volgende: Op 1. 2, 3, 5 en 22 December is het geoorloofd, dat de winkels open zijn tot uiterlijk 20 uur. Op 4, 23 en 24 De cember mogen de winkels tot uiter lijk 22 uur geopend blijven. SPEELTUIN VAN REMBRANDT De Buurtver. „Rembrandt" is actief! Zo is het bestuur zich thans in het 'bijzonder met de jeugd gaan bemoei- ien: op het terrein bij de Ferdinant Bolstraat, de Rembrandtsrtaat en Van der Heistraat verrijst een speeltuin! De werkzaamheden vorderen gestadig «n dagelijks komen de Rembrandts- kinderen kijken, hoe de speeltuin er uit komt te zien. Een loffelijk initia tief van het bestuur waarvan de jeugd 'de volgende zomer flink kan profite- jren! TARIEVEN VRACHTAUTO VERVOER De Kamer van Koophandel en Fa- ;brieken voor Noordholland, Kantoor Alkmaar, vestigt er de aandacht van belanghebbenden 00. dat te haren kan tore ter inzage ligt de „Prijzenbeschik- king Interlocaal Vrachtautovervoev ivan Partijgoederen 1947" met bijbe horende Afstandswijzer. Feest voor leerlingen Openbare scholen straat. Natuurlijk moet Sint Nicolaas het zeer op prijs stellen, ais da be woners van deze straten ter gelegen heid van deze Blijde Incomste de vlag gen uitsteken! Voor de leerlingen van de derde en vierde klassen zal het feest plaats vinden op Dinsdag 9 Dec. en de Alk maarse onderwijzers voeren op Don derdag 11 Dec. het prachtige toneel stuk Roder ik de Tovenaar voor de overige leerlingen ten tonele. Donderdagmiddag om half twee hoopt Sint Nicolaas per stoomschip aan dp Bierkade te arriveren! Het was dit verheugende bericht, dat de Sin terklaascommissie van de Ned. Onder wijzersvereniging dezer dagen ontving. Dat betekent, dat de leerlingen van de openbare scholen Donderdagmid dag de Oude Kindervriend van de boot gaan halen om hem. met mu ziek voorop, naar Het Wapen van Heemskerk te begeleiden, waar het feest voor de eerste en tweede klas sen gehouden zal worden Tegelijkertijd wordt het feest voor de kleuterscholen in de Harmonie ge houden. Wij verwachten ,dat de Alkmaarse bevolking de Sint op hartelijke wijze zal verwelkomen. De route voor de optocht luidt: Bier kade, Limmerhoek, Laat. Boterstraat. Langestraat, Schoutenstraat, Breed- Nutsspaarbank Alkmaar MAANDOVERZICHT NOVEMBER 1947 In de loop der maand November werd op de spaarbankboekjes inge legd ƒ260.203,41 (v.j. 301.875^6» en terugbetaald ƒ249.220.67 (ƒ276.813,31 v.j.) dus meer ingelegd dan terugbe taald ƒ10.982.74 (v.j. ƒ25.061,95). Het aan de inleggers verschuldigde' kapitaal bij de aanvang van het jaar 10.235.063.33, bedraagt op het moment ƒ10.252.601.06 (v.j. ƒ10.112.357.54). Het aantal in de loop van November nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 421 (v.j. 1044) waaronder 287 aan de op school sparende kinderen (v.j. 819). Ingetrok ken werden 97 (v.j. 97) boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bij de aanvang van het jaar 24.455, bedraagt thans 25.598 (v.j. 24.405). van dit aan tal behoren 16.875 (v.j. 15.844) aan per sonen of instellingen te Alkmaar ge vestigd: 5613 (v.j. 553Ó) ac-n personen elders woonachtig en 3110 (v.j. 2963) aan schoolspaarders. Onder Se in No vember nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 19 (v.j. 17) voor jong geborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van ƒ1,In November bedroeg het aan tal posten van inleg 3458 (v.j. 3860»., dat van terugbetaling 1662 (v.j. 2022.) tezamen 5120 (v.j. 5382). De lediging in de loop der maand November van 281 spaarbusjes lever de een bedrag van 3823.61 aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes, bij de aanvang van hét jaar 3731. bedraagt thans 3676. Rusland in 't Verleden en het Heden Dr. Jahn over Oosterse invloeden De laatste van de vier lezingen van dr. K. E. O. Jahn (privaat-docent te Utrecht) over Rusland in 't verleden en het heden, die in het Westerlicht voor de Volksuniversiteit werden ge houden, leged het accent''op het Oos terse aspect van dit onmetelijke rijk voor industrie en mens: kolonisatie van het Verre Oosten, de hiermee ge paard gaande opschuiving van explo ratie en exploitatie en de Oosterse karaktei-trekken van de Rus. Wat de industrie betreft, lang lag het zwaartepunt op het Westen, het gebied ten W.' van de bergketens van de Oeral. De Oeral-Kuznetsk combinatie, het ene gedeelte rijk aan ertsen, het an- dere aan kolen, was vanouds voor Rusland het belangrijkste grondstof fen leverende gebied. In de laatste decennia echter zijn in de grootste van de Georgische republieken, Ka zakstan, rijke ertslagen ontdekt en in het Verre Oosten werden op verschil lende plaatsen kolen gevonden. Naast deze delfstoffen beschikt de Sovjet-Unie over rijke oliebronnen, b.v. bij Bakoe, sinds de 19e eeuw ge ëxploiteerd: verder bij Grozny en Maikop en in Oezbekisten, Amerika levert nu nog 60 pCt van de we reldproductie: de Sovjet-Unie 10 pCt. Kolonisatie Kamtsjatska was voor het eerst ont dekt door de Kozakken op hun verre veroveringstochten in de middeleeu wen; „officieel" werd het echter ont dekt in het begin van de 18e eeuw door de expeditie-Bering. De Russi sche uitbreiding in het Verre Oosten begon in deze tijd, vorderde gestadig en de verliezen, die Rusland in de oorlog van 1905 tegen Japan leed, Vlijmen heeft hulp nodig! Zou Alkmaar niet een steentje kunnen bijdragen? werden weer gecompenseerd door de uitbreiding na de eerste wereldoor log .De grote Frans-Siberische spoor lijn die over een afstand van bijna 9000 km. loopt van Moskou naar Wla- diwostolc en de lijn die Nowosibirsk dwars over de grote woestijnen ver bindt met Tasjkent, hebben het Verre Oosten definitief ontsloten. Thans is een grote spoorlijn van het gebied van Leningrad naar de Adriatische zee in aanleg. Experiment In de laatste wereldoorlog werd een groot experiment, dat in economisch en politiek opzicht volkomen slaagde, uitgevoerd; van 't Westen van de Oe ral naar het Verre Oosten werden machines met hele fabriekssteden en de arbeiders tot een aantal van 15.000.000 overgebracht De Sovjet- Unie won er de oorlog door. Of echter deze experimenten met de individuele vrijheid en de mense lijke waardigheid in overeenstemming te brengen zijn? Volks- en litteraire taai Van een oorspronkelijke stamtaal ontwikkelden zich drie dialecten; het Groot Russisch, het Klein Russisch en het Wit Russisch. Het laatsgenoemde ontwikkelde zich het laatst eigen lijk pas sinds de revolutie tot een litteraire taal, het „gewone" Russisch is het Groot Russisch, het Moskou's dialect. De Russische litteraire taal was tot zeer laat, n.1. tot in de 18e eeuw, het z.g.n. Kerk-Slavisch (de voortaal van de Russische kerk). De rijke taal der Russen kan ons veel leren; zo b.v. dat hun gedachtenwe- reld veel meer gericht is op het ir rationele, immateriële dan de onze. In de religieuze schilderkunst heeft de Rus iets zeer specifiek-Russisch voortgebracht; voor alles had hij ob jecten van aanbidding op het oog. Deze kunst lag, evenals bij ons ln de Middeleeuwen, in handen der gees telijken. Vermaarde kloosters waren die van Novgorod en Moskwa; in 1487 stierf in écn van de laatste de grote Russische Ikoven-schilder Audrej Rjoebljev. De drang van de Rus naar het niet- materiële verklaart ook zijn voorlief de tot muziek. Aanvankelijk was de- geheel van geestelijke aard; in de 18e eeuw brak zich de volksmuziek in de- 19c de moderne -Russischa mu ziek baan. De overbruisende levens vreugde en de mogelijkheid zich in diepe weemoed te uiten hebben de Russen in staat gesteld moeilijkheden te overwinnen waar andere volkeren reeds lang gezwicht zouden zijn. Hier komt, in muziek, litteratuur, beeld houw- en schilderkunst, een Oosters kenmerk van de ziel tot uitdrukking. De grote Russische schrijvers, als Dostojevsky en Tolstoi, philosophen als Solojev en Bjerdjajcv getuigen van deze wijde Russische ziel; maar ook de Bilini, de Kozakkenverhalen en de Doemi, de oude heldendichten, even als dc onvergetelijke poëzie van een Poesjkin, leren ons deze kennen. Nadat Mevr. J. F. Meyboom enige zelf-vertaalde gedichten van Kirgiezen en Altai-oorsprong had voorgedragen, dankte de voorzitter namens de Volks universiteit de heer Jahn en de de- clamatrice voor hetgeen zij brachten. BEHEER. Enige tijd geleden hebben wij in deze (zeer bescheiden) ko lommetjes iets geschre ven over wanbeheer door het „Beheersinsti tuut". Prompt daarop werden wij door ëen vertegenwoordiger van gezegd instituut geat- tackeerd, die vond. dat hier een onverdiende blaam geworpen werd op het werk van het B. I. En nu hebben wij ge lezen in „Het Vrije Volk", dat het toch niet alles zo fraai is, wat er door sommige ambtena ren van verschillende Beheersinstituten wordt „gepraesteerd". In Hen gelo is het volgende ge val gesignaleerd; Een jongeman maakte in de bezettingstijd kennis met een Oostenrijks meisje, dat geallieerde piloten hielp en ver borg, illegale lectuur verspreidde en Joodse landgenoten onderdak bracht. Dit Oostenrijk se meisje was „goed" evenals haar gehele fa milie. die bij de ,.An- schlusz" naar Neder land vluchtte, „goed" was en waarvan de va der zelfs tot na de oor log in een Duits con centratiekamp ver bleef. De Hollandse jongen trouwde na de oorlog met het Oosten rijkse meisje en deBur- gelijke Stand maakte tegen dit huwelijk geen enkel bezwaar. Zij zou den dus (evenals in de oude sprookjes) nog lang en gelukkig tesa- men hebben geleefd alsAls. het Be heersinstituut er niet geweest was. Want toen het huwelijk een maal voltrokken was kwam het B. I. en stel de de „wereldlijke" goederen van het jon ge paar onder beheer, omdat de vrouw nu plot sclfeig (nu er geld te „verdienen" was) als Nederlands vijandig be schouwd werd En nu moet dit jonge paar ieder jaar tWee procent betalen van de waarde van hun bezit als „be loning" voor het onge vraagde beheer van meergenoemd instituut. En dan ziet men het in Alkmaar, dat Oosten rijkse meisjes in een Alkmaarse fabriek te werk worden gesteld. Oostenrijkse meisjes, die de gehele lieve oor log door in hun land hebben vertoefd Het Beheersinstituut kan hiér nu wel niets aan doen maar toch schijnt ons het bovenomschre- vene toe symptomatisch te zijn voor de wan ordelijke toestanden, die er op sommige ge bieden in het bevrijdde vaderland hecsen. II AM A. Vandaag heeft het Amsterdamse voor Bij zonder Gerechtshof een sinister figuur reken schap en verantwoor ding over zij'n daden tij dens de bezettingstijd moeten afleggen. Het is de „heer" H. J. J- Ma- rinus, in oorlogstijd po litiek redacteur van het „Dagblad voor Noord holland" en ver bindingsman voor de S. D. Marinus pleegde zijn litteraire fraais on der het pseudoniem Ha- ma en was v^i October '43 tot Februari '44 in Alkmaar werkzaam, waar hij verpestende politieke hoofdartike len in de kolommen van opgemeld Dagblad voor Noordholland liet ver schijnen. Nu stond deze aarts verrader terecht voor het Hof en daarmede is het aantal nog te be rechten oorlogsmisdadi gers iwant deze man was cc-n misdacVger in de oorlog) weer met een verminderd. Gelukkig. Vlijmen en Heusden zijn, zoals leder goed Alkmaarder bekend is, geadop teerd door onze kaasstad. Jaarlijks vinden er uitwisselingen plaats op het gebied van de toneel kunst. Ook dit jaar was dat weer het' geval in de maand November. Vlij men kon zich wederom verheugen in een bijzonder goed resultaat. Momen teel echer trekken de jonge krachten weg uit Vlijmen, lazen wij in de „Volkskrant". Zij trekken naar elders om hun bestaan te zoeken. De burgemeester van Vlijmen de heer M. van Hout zei op een in het raadhuis gehouden persconferentie, waarbij hij de economische moeilijk- heden van zijn gemeente ter tafel bracht, dat „jong Vlijmen zijn" geboor tegrond verliet". De toestand in Vlij men is n.1. zeer slecht. Verleden jaar hebben wij gezien hoe zwaar dit scho ne dorpje door het oorlogsgeweld is geteisterd Duizenden zware houten palen wer den door de Duitsers geroofd, waar door het Vlijmen onmogelijk gemaakt werd door te gaan met de „hopteelt", aangezien de hop tegen deze palen aan moet groeien. Het aanschaffen van deze palen brengt zeer hoge kos ten met zich mede. zodat de hopteelt niet meer zou renderen. Zou Alkmaar hier niet Iels aan kunnen doen en zou er hier niet ie mand zün. die het initiatief nam tot een naJenactie"? PATERNOSTERSTRAAT GESLOTEN VOOR ALLE VERKEER De Paternosterstraat zal met ingang van heden gesloten zijn voor alle ver keer. Zo moge'ijk zal deze s'ui ing alleen overdag plaatsvinden. agenda SINT NICOLAASFEESTEN LAGERE SCHOLEN De Sint Nicolaasfersien word <'it jaar op de volgende data en tijdsl'p- pen gehouden: Kleuterscholen: in de Dancing vari de Harmonie op Donderdag 4 December om 1.30 uur. Ie en 2e klasse l.o.: in het Wapen pen van Heemskerk op Donderdag 4 December om 2 uur. 3c en 4e klasse I.o.: in het Wapen yan Heemskerk, on- Dinsdag. 9 Dcv. fi ber om 2 uur. Hoogste klassen I.o.: Wapen vrn Heemskerk op Donderdag II Decem ber om 6 uur. A.B.T.: „Het begon met moord" met Dean Jegger en Kim Hunter. Voor stellingen dagelij'ks 8 uur; Zondag 2, 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: „Bascomb" m. Wallace Beery en Margaret O'Brien Voorstellingen dagelijks 8 uur; Zater dags 7 en 9.30 uur; Zondags 2, 4.30, 7 en 9.30 uur; Woensdagmiddag 2,30 u. Toegang 14 jaar. HARMONIE: „Zwevende Gratie" met Sonja Henie, Marie Mc. Donald, Michael O'Shea en Bill Johnson. Tot 14 jaar alleen onder geleide. Voor stellingen dagelijks 8 uur; Zaterdags 7 en 9.30uur; Zondags 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. VICTORIA: „Vrouw tegen vrouw" met Douglas Montgomery, Yvonne Ar- noud en Adele Discon. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.36 Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Toe- gang 18 jaar. Woensdag WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur: St. Nicolaasfeest L.O Donderdag WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur: St. Nicolaasfeest L.O. HEILOO. Woensdag en Donderdag CINEMA HOLLANDIA, S uur: Hoofdfilm: „De big van het regi ment", in de hoofdrollen o.a. Henriet- te Davids. Zaterdag DE RUSTENDE JAGER, 8 uur: Mu ziek- en Balletavond. N.-SCHARWOUDE 2 Dec. 2000 kg rode kool 916.40; 133000 kg witte kool 9—12.50; 15000 kg gele kool 6—6.40; 13000 kg groen? kool 11.30—20.70; 7000 kg andijvie 23.20— 27.90; 2000 kg bieten I 6—8 BROEK OP L'DIJK Deo. 25000 kg rode kool 9 ifl.80; 32009 kg gele kcol 6-6.30; SOOOOkg froer.g kool 11.J0-J2.30: 75900 k| kool 9-13.40! 90000 1, I-dl!*'-» I»»i4d( 3500 kt ulon i».30-:3.«0i 400 f» bl-jaf kool 45—54. ,t

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2