„TZINGANI" Koster „Men kan een Volk herkennen aan de V/etten die het heeft" Egmond zou zijn zwijntjesjagerij geappriciëerd hebben KALEIDOSCOOP. De heer Van Spankeren behandelde Joodse vraagsiuk voor de P. v. d. Arbeid „Er klonk eenmaal een Stem" Er klonk eenmaal een stem: „ver laat Uw maagschap en ga tot degenen die Ik U wijien zal". Abraham ver liet alles wat hem lief en dierbaar was en kwam in het land, dat een maal „vervuld zou zijn van het getal sijner nakomelingen". „Hier," aldus de heer Van Spanke ren uit Ede, die gisteravond in Het Wapen van Heemskerk voor de afd. ▼an de Partij van de Arbeid een le ring hield over het Joodse vraagstuk, „ligt misschien reeds de kern van het Joodse probleem. Ismaël uit Abraham en Hagar en lijn halfbroer Isaac werden de stam vaders van twee volkeren die vijandig tegenover elkaar zouden gaan staan. De Wetten en het Volk Waqneer. n3 de uittocht uit Egypte, het volk van Israël in het Beloofde Land zijn definitieve verblijfplaats vindt, worden de zegeningen over dit volk manifest. Het had een hoge roe ping. men kan een volk, aldus spr. herkennen aan de wetten die het beeft. De oude wetten van dit volk «teunden op gerechtigheid. Spr. besprak in dit verband het zgn. fubeljaar, het zevende van de Sab bat!» jaren, waarin alles wat verkeerd was gegaan, alleS wat scheef gegroeid was, recht werd gezet. Dit volk, door geen koning, geen president, maar rechtstreeks door het Opperwezen geleid, moest een lich tend voorbeeld van Gerechtigheid zijn voor de volkeren rondom. Langzamerhand kwamen èr echter tekenen van verval, steeds groter wordt, het aantal dergenen, die de Wetten verzaken: een "rij profeten staat op Juda en Israël Na de bloeitijd tot en met Salomo kQmt de splitsing in h'et volk van Ju- da en het volk van Israël. Het gaat steeds verder berg af waarts, vooral met het Rijk der Tien Stammen: inplaats van anderen hun Wetten en beschaving te brengen, as simileren zij zich met de barbaarse beschavingen. De waarschuwing dei- profeten blijven vruchteloos. Het Oos ten en het Westen trekken op; een deel van het volk zoekt steun bij het Oosten, een ander deel bij het Wes ten. Spr. trok hier een parallel met on- le huidige Europese geschiedenis. Ondergegaan Zo is er later eigenlijk van een volk-Israël geen sprake meer. Het land ligt verlaten, de steden liggen HINDERWET Heden is op de gemeentesecretarie ter inzage gelegd een verzoek met bij lagen van de heer P. H. J. Koorn, al hier. om vergunning tot het oprichten van een timmermanswerkplaats (in richting voor machinale houtbewer king), waarin zullen worden gebezigd twee motoren resp. van 3 en 11/2 pk In het perceel, Ramen nr. 13. Bezwaren tegen" deze oprichting/uit Volding kunnen- worden ingediend fen stadhuize, mondeling op Dinsdag 23 December a.s„ voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór of op die tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelde dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de se cretarie dezer gemeente van de ter- sake ingekomen stukken kennis men. KINDERMIDDAG IN HET GULDEN VLIES Zondagmiddag om 2 uur wordt door het Vrije Toneel o.Lv. Jan Lemaire ten leuke kindervoorstelling gegeven a.I. „De Dappere Jan Klaassen". Met deze voorstelling heeft Jan Lemaire veel succes gehad. Het wordt vertoond In aardige decors en costumes. De kinderen zullen er ongetwijfeld een prettige middag door hebben. DOOR HET DAK GEVALLEN Maandagmorgen is een timmerman die werkzaam was bij het opbouwen va.i een houten loods, door het los schieten van een klamp, door het dak gevallen. De man klaagde over hoofdpijn er Is naar het Centraal Ziekenhuis ver boerd. waar geconstateerd werd dat het slachtoffer een hersenschudding •had opgelopen. Later werd de man per taxi naar huis vervoerd. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT I De minister van Oorlog heeft om trent de aanvrage om vrijstelling van de dienstplicht wegens persoonlijke ♦nmisbaarheid betreffende P. Pauling van de lichting 1947, voor één jaar rrijstelling verleend. BONKAARTEN VERKOCHT y Procesverbaal is opgemaakt tegen 'n ptrsoon, die de bonkaarten van deze •n de vorige periode voor zijn gezin tfrkocht heeft. Eveneens kwam een £-tal kopers op de bon. in puin ontroerend ernstig is dc geschiedenis van dit volk. dat zo'n grote taak was aangewezen. En zij maant elk volk om verantwoordelijk 'te zijn voor de gerechtigheid. Het oude land de nieuwe staat. Spr. behandelde in grote -trekken de voortdurende vei-volging der Jo den, zowel in de middeleeuwen als in de nieuwe tijd. En in de gruwelijke ellende, de barre nood van deze nieu we tijden trok Tel Aviv de Jood se stad, gebouwd met Joodse handen op een stuk door Joden, van de Ara bieren gekocht grond. Het Joods Tehuis beloofd in de Bal- fourverklaring. deed nieuwe hoop ont staan onder het gepreste Joodse volk Maar de Arabieren verzetten zich en er ontstond strijd een strijd waar Engeland zich niet uit wist te redden. Voorspelling ging in vervulling In dit tijdperk, aldus spr. is een voorspelling van de bijbel in vervul ling gegaan. Er is weer een Joodse staat' ontstaan. Voor velen die de Bij bel aanvaarden zal dit het teken zijn. dat wij aangekomen zijn in de laatste Tijden. Spr. wees tenslotte nog op de zeer grote verantwoordelijkheid van een ieder, in dit tijdsgewricht, vooral van de socialisten De roeping die W.-Eu ropa in de wereld heeft is aan te tonen dat gerechtigheid en socialisme te samen wonen, aldus spre. BENOEMD Bij K.B. van 29 October j.L werd benoemd tot leraar in vaste dienst aan de R.H.B.S. te Alkmaar de lieer W. A. Barten. DISTRIBUTIENIEUWS Donderdag 11 December is de letter K tot Koomen aan de beurt om zich te vervoe gen aan de Ridderstraat ten einde bonkaarten 802 te ver krijgen. Medegebracht dient te worden. 1) Distributiestamkaart 2) Inlegvel (alleen voor hen. die in aanmerking ko men* voor een schoenenbon) 3) Inwisselingsbon van de bonkaart 713 4) CM kaart (speciaal in legvel voor a.s. en jonge moeders.) Le{ op het stempel I liet Leger des Heils wijst nadrukke lijk op het politiéstempel, dat op de lijsten, waarmee de huiscollecte voor a.s. Kerstfeest geschiedt, geplaatst is. Collectanten, welke een Kerstrollccte zonder gestempelde lijsten houden zijn derhalve niet afkomstig van het Leger des Heils. LET OP HET STEMPEL! Vreemd geval Zaterdag werd er bij de politie aan gifte gedaan van het feit, dat er bii twee personen, respectievelijk twee verscheurde bankbiljetten en twee in snippers gescheurde biljetten van f 2.50 in de brievenbus gevonden werden. Later werd aangifte gedaan van vermissing van een loonzakje, waar in deze biljetten hadden gezeten. Momenteel worden nog 14 zilver bonnen van f 1 vermist. De politie verzoekt om aangifte van het, eventueel vinden van nog meer versnipperde biljetten. Volgens de politie wijst alles erop. dat hier jongens in het spel zijn, o.i. is hier iemand aan het werk geweest die niet helemaal normaal is. ,,'f Voetlicht'' bracht een draak voor het voetlicht Het is altijd jammer te zien dat een groep redelijk begaafde amateur-to nelisten hun acleursgaven vier be drijven lang verknoeien aan een ro mantische draak, die als enige ver dienste heeft dat zij kan dienen als test- voor een "geheugenproef. Want op het geheugen van de Voetlicht-spe lers is het Dinsdagavond in 't Gulden Vlies danig aangekomen. De redding van 't stuk voor zover daar arti stiek gezien nog van gesproken kan worden is te danken aan het goede spel van actrices en acteurs, die (op een enkele uitzondering na) uit dit vervelende en langdradige „roman tische toneelspel in vier bedrijven" door Jhr. van Riemsdijk, meer gehaald hebben dan er inzat. ..Tzingani" is een toneelspel uit het zigeunerleven en ondanks de roman tisch aandoende titel kan het vooral voor de pauze nog geen twee minuten lang de toeschouwer geboeid houden. meer dan ellen lange dansen geven veel gelegenheid tot spreken maar niet tot actie en daar komt het in een toneelstuk toch in de eerste plaats op aan. Na de pauze is het iets beter, de ge legenheid tot het geven van idividueel spel is hier groter en regisseur Huy- gen heeft hier af en toe dan ook een dankbaar gebruik 'van weten te ma ken. Mevrouw. Molenaar-Van Vliet speel de de vrouwelijke hoofdrol, de (later blinde) echtgenote van de zigeuner componist Rosni (W Pieters). Mevr. Ingezonden mededeling Ontvangen: Prachtige Wollen Shawls Kledingmagazijn Langestraat 20-22 Alkmaar Molenaar had hier geen eenvoudige, doch wel een dankbare rol. haar spel is zeker gericht op dergelijke uitbeel dingsmogelijkheden maar toch zal zij met een iets eenvoudiger speelwijze meer kunnen bereiken. Wij moeten echter toegeven, dat dit toneelstuk zich niet leent voor de eenvoud. Daar is het te opgedirkt en te gezwollen voor. Mét Mevr. Molenaar zouden wij ook aan Mevr. Portegies een „hoofd prijs" willen toekennen voor haar uit beelding van de oude zigeunervrouw. Haar uit de oude school stammende opvatting was hier zeker bp zijn plaats. Ook de heer J. Molenaar maak te van de figuur Varillo een aan vaardbaar object, die als bezwaar hsd niet temperamentvol genoeg te zijn. In deze kortere lol zou een weinig chargeren misschien goed zijn ge weest. Rosni. de componist, werd ge speeld door W. Pieters en wy zei den het reeds vroeger men kon ie tateren, dat een dergelijke rot de Ver Peten? niet zo goed ligt ais eer. iCfcer komische karaktertypennj Het Ycetlicht zoekt het steeds in zware en zwaarwichtige stukken iets lichter zou vast en zeker aan het spelpeil van de groep én aan het spel va t de heer Fielt rs ten goede nr.en. (E „licht" stuk is niet altijd eenvoudige..* ja. integendeel dikwijls moeilijker dan een romantisch en dramatisch i-» Mis'chiën zal het '•lgende s*me V&h"' deze vereniging Emily Brönte's ,.W<este Hoogte", nv-er ge -m ekt geven tot èen groter artistiek succes (indien'men hier althans niet te hoog grijpt). In Tzingani kan men overigens met lof spreken over de kostbare décors van de firma Beynen. Ingezonden mededeling IIET organiseren van een feest of zelfs maar van een gezellig avondje geeft de gastvrouw nog veel hoofd brekens. Maar Pe's' wijnen zijn weer. in beperkte mate. leverbaar. Eén zorg minder. ALKMAAR TEL. 2585 ZONDAGAVOND POLLETJE PIEKHAAR De veel gelezen roman van Willem van Iependaal Polletje Piekhaar is door Jan Lemaire omgewerkt in een toneelstuk en wordt door zijn toneel gezelschap ..Het Vrije- Totaeel" ge naamd. al maanden lang met veel succes ten tonele gebracht. Dit be trekkelijke jonge gezelschap, waar van Jan Lemaire de artistieke en Wil- ly Kohier de zakelijke leiding heeft, werkt zeer serieus en heeft al veel van zich doen hóren. Zondagavond speelt deze toneelgroep In 't Gulden Vlies. Sl. Nicolaasfeest 3e en 4e klassen in Wapen van Heemskerk De leerlingen van de 3e en 4e klas sen der scholen vierden Dinsdag hun Si. Nicolaasfeest. Hoewel St. Nicolaas eigenlijk al weer in Spanje is. mag deze gezellige middag zeker als ge slaagd beschouwd worden. Prof. Kaki, de grote kindervriend maakte zich op een bijzondere manier verdienstelijk door de' kinderen bezig te honden met zijn spannende goocheltoeren. De jeagd was eenvoudig niet tot bedaren te brengen en alle „fluitjes" van de verschillende onderwijzers moesten er dan ook aan te pas komen om de Stilte te handhaven. Het afscheid van de Professor was „roerend" en het jonge publiek „schreeuwend" en „joe lend". Na deze goocheltoeren werden er speculaasjes rondgedeeld. hetgeen door de jongelui niet versmaad werd. Met medewerking van enige onder wijzers en onderwijzeressen werd daarna het toneelstuk „Rodcrik de Tovenaar" opgevoerd. H. van der Heuvel in de rol van „de Prins" was niet onverdienstelijk. Bij^ Roderik (de l»r. Kesteloo) kan men spreken van „de juiste man op de juiste plaats". Hij was geknipt voor deze rol. De stem van één der lakeien (Hr. Rie- mens) moet wel opgevallen zijn. De jeugd scheen hiervan echter niet zo gecharmeerd tfe zijn. want telkens als er een zangnummer uitgevoerd werd groeide het gemompel en gefluister van het jonge volkje. Prinses Hilde (Mevr. Mol) voldeed uitstekend. Ook de dochter van de Tovenaar Roderik mag niet vergeten worden. Zij was evenals haar vader in dit toneelstuk uitstekend op haar plaats. Bij het naar huis gaan kregen de kinderen nog een zak met „iets lek kers" mee naar huis. De onderwijzers onderwijzeressen en andere medewer kenden hebben een zeer goed resul taat bereikt. Originele Si. Nicolaassurprise Sint Nicolaas heeft dit'jaar van alle Alkmaarse straten de Spoorstraat ongetwijfeld het meest willen bevoorde len. Hier feverde hij -n.1. 'n surprise af, die slechts zel den op St. Nicolaas gege ven wordt. De Sint was hier bij ditmaal niet van een zwarte, maar een witte knecht vergezeld. Met Een tweestemmig geschrei deed n.1. op de naamdag van de oude heilige bij het echtpaar A van der Post-Koeleman een flinke tweeling zijn in tree. Ongetwijfeld hebben de ge lukkige ouders de komst van Christina en Gerard in de vorm van een surprise op hoge prijs gesteld. Die Sint toch Uitspraken Rechtbank Arie B. (zedendelict» l/2 jaar met' aftrek van voorarrest. Willem Sch., Zijpe: (lichamelijk let sel toebrengen! f 220 of 10 dagen. Simon K., Castricum: idem f 20 of 10 dagen. Cornelis KI., Broek op L'dijk: (dief stal* 9 maanden met aftrek. Broer B„ Enkhuizen: (oplichting) en verduistering: 10 maanden m. aftr. Gerardus M., Den Helder: verduis tering, meermalen gepleegd: 6 maan den met aftrek.. HET LAATSTE ONGELUK OP LIJN U OUDORP Zondagavond raakte een bus van de Naco, die dienst deed op lijn U (AlkmaarOudkarspel) van de weg en zocht het op dwaalwegen: de bus kwam in een kikkerslootje te recht Het ongeluk, veroorzaakt dooi de mist, gebeurde op de bocht van de Hoornse weg en waar de dijk op die plaats behoorlijk hoog is, kwam het ongeluk goed af: er was slechts glas schade. De bus werd met eigen mate riaal weer tegen de helling opgesjord. „Daar zijn de mensen veel schappelijker Alleen maar even gebruiken „Bij ons in Egmond zijn de mensen veel schappelijker dan in Alkmaar, daar zou men het mij niet kwalijk genomen hebben", beweerde de Eg- monder zwijntjesjager Huibert Sch., die op 2 Augustus JJ. bij het Gew. Arbeidsbureau in Alkmaar een flets kaapte, er Of^weg fietste, bij de Ka naalkade een oude dame omver reed en daar door rechercheur Van Dijk in de kraag gegrepen werd. Verdachte beweerde de fiets alleen „gebruikt" te willen hebben, wat men in Egmond ongetwijfeld goed gevonden zou heb ben. ..He betwijfel, of Egmond dat op prijs gesteld zou hebben", meent de president, Mr. van Regteren Altena, maar verd. verzekert met klem: „Ja zeker!" Voorts heeft hij bezwaren te gen het optreden van de rechercheur, die .Tbeter op had moeten letten" en hem eerder had kunnen snappen. Verd. verkocht een maand later 2 gestolen karretjes aan „een onbeken de". het eerste in Alkmaar, het twee de in Heiloo. Eén van deze fietsen had hij in een niet-gecontracteerde huurkoop van K. te Alkmaar. Deze huurkoop was nog niet afbetaald en verd. was van plan de opbrengst van de verkoop aan de onbekende (f 150) aan K. ter hand te stellen. Hij had hiermee geen haast gemaakt, omdat „K. hem ten volle vertrouwde „Ik weet wel, dat mijn verhalen on gelooflijk lijken, maar ze kunnen, toch waar zijn!" 'verzekert verd. „De vo rige maal was het de fantasierijke geest van verd.; ik ben benieuwd, wat het nu zal^zijn!" De officier gelooft 'inderdaad niets van de verhalen van Sch. en eist twee en een half jaar gevangenisstraf Mi*. "Berkhouwer bepleit vrijspraak van het laatste feit. Zijn cliënt was van mening, dat de fiets reeds zijn eigendom was. In de zaak van de bij het G.A.B. gestolen rijwiel trekt plei ter het oogmerk, gericht op toeëigc- ning. in twijfel. Mr. Meischke eist, dat de koper van de van huurkoop afkomstige fiets. Hendrik B. te Egmond, vrijgesproken wordt wegens gebrek aan bewijs. Ko per wist n.1. niet. dat het rijwiel va.i diefstal afkomstig was. Uitspraak over 14 dagen. Koekjes duur betaald Zo ernstig waren de verwondingen, die de 33-jarige Alkmaarse mej. Dicu- wertje L. bij een aanrijding op 19 Sep tember opliep, dat zij misschien haar linkerarm zal moeten missen. De zaak tegen de Hoornse chauf feur Theodorus B., die deze wielrijd- ster op de Nieuwe Schermer weg na bij Oudorp aanreed, diende Dinsdag voor de Meervoudige Strafkamer. De ze chauffeur kwam bij het passeren van een vóór hem rijdende auto ge heel op de linkerweghelft terecht waarbij hij de uit tegenovergestelde richting komende wielrjjdster. die niet het rijwielpad hield, aanreed. Het slachtoffer als getuige ter zit ting gedagvaard, verklaarde, dat het rijwielpad slecht was en zij. om te ver mijden, dat de koekjes in haar tas stuk gingen, de grote weg gebruikte. Door haar was een civiele vordering van f 200 voor doktershulp en kleding ingesteld. Mr. Meischke eiste tegen de-chauf feur f 50 boete .subs. 25 dagen. Boter verdonkeremaand Reeds jaren achtereen had de 3-1- jarige botermaker Johannes II. te Win kel in de C'oop. Zuivelfabriek „West- Friesland" te Winkel boter ontvreemd Het begon in de oorlog met kleine beetjes, eerst voor eigen gebruik, la ter voor de zwarte handel, toen hij geld nodig had. Hij ruilde de boter meermalen voor kazen met de kaas maker Izaak van R. De directeur van de fabriek, de heer G. Nes. als getuige gedagvaard, ver klaarde. dat verdachte sinds 1938 als botermaker in dienst is. De diefstal- JUBILEE Gisteren passeerden wjj de (bevlagde) slagerij van slager Henslra, Rid derstraat. Hier zagen wij (behalve fijne vlees waren en croquetjes) 'n schat van bloemen en bloemstukken. Wij vroe gen aan 'n kleine gezelli ge slager wat er aan de hand was waarop de heer Henstra mededeelde ,,al 25 jaar te lang slager te zijn" Wij zijn zo vrij om de ze verdrietige bewering in twijfel te trekken; slager ziet er daarvoor te vrolijk uit. Trouwens het grote aantal bloe men bewees het tegen deel. Hierbij onze feli citaties. WASSERIJ In een etalage van 'een herenmodezaak trok 'n bordje onze aandacht waarop wij onder meer lazen: Laat Uw hoed wassen en apprèteren. Wij veronderstellen, dat wij onze hoed na hem hierheen gebracht kanariepietjes staan er te hebben schoon _ge- grote dingen te gebeu- MOEDERTAAL Alkmaars handelaar in gebruikte meubelen vond zeer vereenvou digde nieuwe spelling uit. Aankondiging in zijn étalage biedt ..stoe len met losse zittings" te koop aan. KANARIES Voor liefhebbers van wassen en gestreken weer thuisbezorgd krij gen. Vragen onszelf al leen nog maar af, of dat hoofddeksel dan nog draagbaar zal zijn ren. Vrijdag aanstaande zal de Alkmaarse vere niging „De Kanarie" 'n tentoonstelling inrichten bij dé heer A. Haring, café op de Oudegracht. Op deze dag is er keu ring van zangkanaries (geen toegang voor on bevoegden) en op Za terdag da.v. (13 Dec.) is er van 6 tot 10 uur een tentoonstelling. Expositie vrij voor ie dereen toegankelijk: Stadgenoten, die Zater dag geen tijd hebben kunnen' Zondag gaan kijken naar mooiste pietje "uit (Je omgeving (tussen 10 en 5 uur). Voor overige inlichtin gen kunnen liefhebbers altijd terceht bij de heer Vellenga, Friescheweg len zijn nooit gemerkt; controle w«# echter moeilijk. „Op duizend kilt merk je een paar pond niet", aidui de heer Nes. Verdachte is met eet termijn van 4 maanden ontslagen. B$ een voorwaardelijke veroordeling ma'akt hij echter kans. in dienstver» band te mogen blijven. Op grond hier van meende Mr. Leesberg Sr. ernstig te moeten protesteren tegen de ele van de officier, welke eis door ver4 onder tranen aangehoord werd. Vol gens pleiter heeft verd. een zwak ga- zin; hij verkeert in financiële moei lijkheden. maar heeft desondanks aan de zuivelfabriek een schadeloosstelling van f 520 betaald. Tegen de kaasma ker Izaak van R„ eveneens te Win kat eiste Mr. Meischke 1 maand^ De kaaa die deze verdachte in ruil voor botaf aan de vorige beklaagde afleverde, zou hij zelf gemaakt hebben van melk van eigen bonnen. Hij stempelde deza kaas echter met het fabrieksstempel ..Ik heb er nooit kwaad in gezien, edelachtbare", verklaarde hij. „Ik wist niet. dat dat ruiltje als diefstal be schouwd zou worden", ,,'t Is heling", wijst de president terecht. Verdachte lucht tenslotte zijn gemoed over bet vele werk. dat kaasmakers als hij dagelijks verzetten moeten en het ge ringe loon. dat hij Zaterdags thuis brengt Uitspraak in beide zaken op 23 Do* cember a.s. OVERNAMEMARKTEN In de week van 22 t.m 27 Dec a.s.* worden geen slachtveemarkten ge houden. Alleen zal er in die week ge legenheid zijn om nuchtere kalveren te leveren doch uitsluitend in de voor middag. Maandag; 22 Dec.: Alkmaar Amsterdam en Texel. Dinsdag; 23 Dec Purmerend; Hilversum. Woensdag; 24 Dec Hoorn; Haarlem en Schagen. In de week van 29-12-.47 t.m 3-1.48 worden de dagen van overnam als als volgt gewijzigd: Maejidag: 29 Dec Alkmaar,-ArmteHam; Schagcn en Tex el. Dinsdag; 30 Dec.: Purmerend. Hil versum; Hoorn en Haarlem. Vrijdag; 2 Jan. ,48: Uithoorn BROEK OP L'DIJK - 9 DEC. 22000 kg. rode kool 12.90-19.20; 25000 kg. gele kool 6—6.20: 40000 kg. gi*oene kool 7.90- '-13.PO: 135000 kg witte kool 914.40: 12000 kg. andijvie ififlota 4000 kg. uien 18.40—20.70: 2000 kg. peen III 9 30—9.50; 150 st bloemkool* 55. N. SCHAR WO UD E - 9 DEC. 80.000 kg. witte kool 9—14.30; 39090 kg. rode kool 9.10—18.10; 3500 kg ge le kool 6—6 10; 31000 kg. groene kool 4.80—14.20; 6000 kg. andijvie I 21 22.80; andijvie II 14.10—18.50; 2000 kg. uien 19.50; grove 2030; 3000 kg. bie ten I 6.30: 2000 kg. peen III 8—8.10» penn III 8 70-8.90 agenda HARMONIE-THEATER: De lafaard KThe Man Withjn) met Michael Red grave, Jean Kent. Joan Greenwood, Richard Aftenborough. Toegang 18 j Voorstellingen dag 8 u. Zaterdag 7 en 9.30 u. Zondag 2. 30. 7 4en 9.30 uur Woensdag 2,30 u. VICTORIA-THEATER: Het Portret (This Love of Ours) met Merle Obe- ron. Claude Rains en Charles Korvin. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dag 8 u. Zaterdag 7 en 9.30 u. Zondag 2. .30. 7 4en 930 uitf Woensdag 2.30 u. ALKM. BIOSCOOP-THEATER: De Panterklauw (Holl.-Amer. Film! met Sidney Blackmer en Thatcher Colt. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zon dag 2, 5 en *8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: Avonturen op Martinique, met Humphrey Bogart en Lauren Bacall. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dag 8 u. Zaterdag 7 en 9.30 u. Zondag 2, .30. 7 4en 9.30 urn. - Woensdag 2.30 u. i Woensdag: WAAKT EN BIDT, 8 uur: Lezing N ederlan d -F rankrijk. GULDEN VLIES. 7.30 uur: S.O.Y.A avond „Tropcnadel". Donderdag: GULDEN VLIES. 8 uur: „Jong Hol land". propaganda-avond. Vrijdag: GULDEN VLIES. 8 uur: „Jong Hol land", propaganda-avond. HEILOO. Woensdag CINEMA HOLLANDIA: „Gertrude" Donderdag CINEMA HOLLANDIA „Cc -de" 8 uur aanvang. Vrüdag DE RUSTENDE JAGER: .Film „Be lofte" voor de C.P.N. Aanv. 8 uur. BERGEN DE RUSTENDE JAGER „Leutepa- rade" met Deanne Durbin. Toeganj 14 jaar.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2