Twee Alkmaarders reden te Vogelenzang te water Hoogtijdagen der Kanarieteelt De heren Toon Molenaar en Huiberts op tragische wijze omgekomen Gistermorgen zijn door een tragisch ongeval twee Alkmaarders de be- kende 50-jarige caféhouder Toon Mo lenaar, wonende aan het Scharloo, en de :58-jarige H. Huiberts uit de Stu artstraat te Vogelenzang om het leven gekomen. De beide Alkmaarders hadden zich gistermorgen per vrachtauto op weg begeven naar Schiedam en waren in de cabine gezeten. In een geva:». 'ijke bocht bij de Vogelenzangsewcg en de Leidsevaart onder de gemeente Bloe- mendaa! is de wagen in de Leidse vaart gereden. Waarschijnlijk heeft de bestuurder deze onoverzichtelijke De sief van Beilehem Op 15, 16 en 17 December zullen leden van de Vrijzinnige Christelijke Jeugd-Centrale in de zaal van „Huize Westerlicht" het Kerstspel „De ster van Bethlehem", geschreven door de bekende dichter M. Nijhoff opvoeren Dit spel neemt onder de vele be staande spelen over het Kerstver haal door vorm en inhoud een bij zondere plaats in en wordt thans voor het Kerstfeest in Alkmaar opgevoerd De eerste avond (Maandag 15 Dec.) is bestemd voor de bewoners van Westerlicht; op Dinsdag en Woensdag is de toegang voor een ieder vrij. Wij bevelen daarom ieder aan om lit spel een dezer dagen te gaan zien Aanvang 8 uur. KERKDIENSTEN TER ATTENTIE VAN DE PREDIKANTEN De feestdagen. Kerst, Oud *n Nieuw, komen steeds nader. In onze courant, verschijnend op de dagen voftrafgaand aan deze feestdagen, zullen wjj zo vol ledig mogelijk de kerkdiensten, wij dingsdiensten en kerstfeesten vermel den. Wilt u er zorg voor dragen, dat wij uw gegevens zo vroegtijdig en volledig mogelijk in ons bezit krijgen' Het adres is Redactie Vrije Alkmaar der, Voordam 6A, Alkmaar. ZONDAG 14 DECEMBER 1945 ALKMAAR Ned. Herr. Gem. Grote Kerk 10 uur Ds den Oudsten. Kapelkerk 10 uur Ds van Wijk. 19 uur Herdenking Zen- dingsjubiteum; sprekers: Ds Visser, Ds Wesseldijk en Ds van Wijk. Gercf. kerken 10 uur Ds Kapteyn. 17 uur Dr Polman. Leger des Heils 10 uur Hei- ligingsdienst. 12 uur Zondagsschool. 20 uur Verlossingssamenkomst o.l.v majoor ter Telgte. Ned. Chr. Gem. Bond. „Waakt en Bidt" 15 uur Jeugd- samenkomst Do. 19.30 uur a.s. Evan gelisatiesamenkomst, dhr van Oost veen. Ev. Lath. Gem. 10.30 uur Ds Roodenburg. Rem. Geref. Gem. 10.30 uur Ds' Rappold. Doopsgcz. Gem. 10 uur Ds van de Sluis. Bapt. Gem. Nw. Doelen 10.15 uur Evangelist Hofhuis 19.30 uur Lezing van de heer Zijp Over ..Mijn bevindingen in Amerika" OMGEVING Ned. Herv. Gem. Akersloc: 19.30 uur Ds v. Santen Bergen 10 uur Ds Bierman Driehuizen 10 uur Ds Albertz Graft 10 uur Ds Kastein Groet 10 uur Ds de Jong Groot-Schermer 19.30 u. Ds Albertz Heiloo 10 uur Ds Mentree Koedijk 10 uur Dhr Slager Limmen 10 uur Ds Dikboom Nieuwe Niedorp 1? uur Ds Appel Obdam 10 uur Dhr Cieremans Opmeer 10 uur Ds v. d. Horst Oterleek 10 uur Ds de Jong Oudkarspel 10 uur Ds Schmidt Oudorp 10 uur Ds Visser. Herdenking Zendingsjubileum Stompetoren 10 uur Ds Wesseldijk Ursem 10.30 uur Ds de Pree Veenhuizen 14 uur Ds v. Santen Warmenhuizen 10 uur Ds Wiegers Zd-Scharwoude 10 uur Ds ten Brug genkate Zd-Schermer: zie Stompetoren Gereformeerde kerken Bergen 10 en 17 uur Ds Telkamp Broek op Langendijk 10 en 15 uur Ds Donner Egmond 10 uur Dr Polman l(p0 uur Dienst Heiloo 8.30 uur Dr Polman 16 uur Ds Kapteijn Heerhugowaard 9.30 en 14.30 uur Ds Slomp Schermerhorn 10 en 15 uur Ds Visser St Pancras 10 uur Dienst 15 uur Ds Telkamp NED. VER. VAN SPIRITISTEN A.B.B.-gebouw: 10.30 uur: Morgen wijding: de heer J. P. Smits uit Haar lem. ROZENKRUISERS GENOOTSCHAP Oudegracht 114, 10.30 uur. de heer W. v. d. Pol; onderwerp: „Kennis en Wijsheid". MaandagavonJ 8 uur; cursus voor belangstcllend-n EONOAGSDI INST APOTHEKERS Zondag J4 DecApotheek Schouten- Cêli, Koorstraat 47. bocht te ruim genomen. Er waren geen getuigen bü dit ontzettend ge beuren, dat omstreeks half twaalf door voorbijgangers werd ontdekt. De auto werd opgehaald, waarna bleek, dat de levensgeesten der beide inzit tenden reeds geweken waren. De overledenen zjjn gistermorgen naar de begraafplaats te Bloemendaal overgebracht. Omtrent de tijd. waarop het ongeluk gebeurde, tast men vol komen in het duister. DIERENBESCHERMING LIMMEN Te Limmen is achterge laten een aardig smoushondje. kleine teef. plm. 9 maanden oud, wit-zwart. In Alkmaar werd zwervend aange troffen een jong hondje plm. 3 maan den. reu. wit-zwart-bruin. Eigenaren of liefhebbers kunnen zich vervoegen" bij de inspecteur dierenbescherming. C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. Men wordt verzocht geen dieren, uitgezonderd gewonde dieren, bij de inspecteur te brengen. Maandag 15 December zijn de let ters L en N aan de beurt, teneinde bonkaarten te halen aan het uitreik lokaal aan de Ridderstraat (912 en 24 uur). Medegebracht dient te worden: 1) DistributiestamkaarL 2) Inlegvel (alleen voor hen, die in aanmerking komen voor een schoe nenbon). 3) Inwisselingsbon van de bonkaart 713. 4) CM-kaart (speciaal inlegvel voor as. jonge moeders). BEZOLDIGING GEMEENTE AMBTENAREN In het gemeenteblad van Alkmaar nr. 1930 is opgenomen het besluit van B en W van 27 Augustus 1946 tót vaststelling van een verordening, re gelende de bezoldiging der ambtena ren in dienst der gemeente Alkmaar SPRING %NIET OP AUTO'S! Donderdagmiddag sprong een jon gen in het Payglop achterop een rij dende luxe auto Toen de chauffeur krachtig remde sloeg de knaap met liet hoofd door de achterruit. Hii liep verwondingen aan het voorhoofd op De chauffeur, bracht de jongen naar het politicbureau, waar hij erilsfig onderhouden werd. Alkmaarse zangers doen hun best Over stammenteelt en klankvolume Op de bovenzaal van het café van dc heer A. Haring, Oudegracht is Za terdag en Zondag een tentoonstelling van zangkanarics. De tentoonstelling, met de daaraan voorafgaande wed strijd is georganiseerd door de ver eniging „De Kanarie", de Alkmaarse afdeling van de Alg. Ned. Bond van Kanarieteelt en Vogelbescherming. De zangwedstrijd, die Vrijdag, ge houden is, is eigenlijk geen wedstrijd maar meer een concours, want a'lL .deelnemende" vogels worden een voor een, of per „stam" gekeurd op de kwaliteit van hun stembanden door een keurmeester. Maar hierover straks meer, want wij zijn 'an plan u eerst het een en ander te vertellen over de kanarieteelt en over alles wat daar aan vastzit. Dc teeltmethode De kanarie teelt kan op twee ma nieren geschieden, in broedk joien en in volière's, maar van dezs twee wij zen is,' de laatste niet zo-teer aanbe velenswaardig omdat er te weinig controle op is. De veredelingskwekers (de kwekers, die hun teelt nut de beste kanariesoorlen beginnen met eindelijke doel om hun vogels zoveel mogelijk te veredelen) gebruiken dan als regel ook altijd de broedkooien. Half April ongeveer is het de tijd van het broeden en dit geschiedt in drie delige broedkooien. Uit het legsei van drie tot zes eitjes komen dan tegen Mei de eerste jonge vogels te voor schijn. die met zorg behandeld wor den en ingeschreven worden in het Kweek boek. dat ieder gewetensvol kweker' bijhoudt. Na 5 of 6 dage:' worden de jonge vogels geringd en wanneer zij ongeveer 20 dagen oud zijn dan verlaten zij het nest. Als zij een maand oud zijn dan gaan de jonge kanaries hun jeugdtijd door brengen in de grote volière, waar zij zelfstandig zijn en lerèn zingen op dezelfde wijze waarop een kind leer: spreken. De zangkooien De jonge mannetjes worden medio O'.tober in de zogenaamde zangkooien geplaatst eri worden dan afgericht op zangtechniek. De vogels, die een har monieus geheel vormen komen dad bij elkaar en vormen een zogenaam- .stam" van yier vogels, die beho- in tot de hoofdklasse, de klasse J. Een ..combinatie" van twee vogels eigenlijk een halve stam vormt kiasse II en klasse III wordt gevormd door één zanger. Sint Nicolaasteest zonder de goede Sint De grote zaal en balcon van het Wapen van Heemskerk waren even als bij de vorige opvoering weer rij kelijk gevuld met jeugdige toeschou wers en toeschouwsters, die genoten van het goed opgevoerde toneelstuk van „Roderik de Tovenaar*'. De 5e en 6e klassen der o.l. scholen alhier hadden weer een gezellig St Nicolaasfeest, waarbij lekkernijen geer szins ontbraken. Dit toneelsl-'k was o.i. meer ge schikt voor deze klassen, aan voor de 3e en 4e klassen, hetgeen dan ook wel bleek uit de ademloze stilte, waarmee het jonge volkje dit alles aanschouwde en beluisterde. De to neelspelers en -speelsters „zaten" vol komen in hun rollen. Vooral Roderik (de heer Kesterloo) was weer, even- Is* de vorige maal, uitstekend. Bij het naar hun gaan kregen de mesjes en jonge:;:» een grote zak, aarin beslist wel iets héél Jekkers it. Het was weer een succesvolle avoi.ri dank zij dc goede organisatie na de onderwijzeressen en onderwij ze i„. Bij de wedstrijdkeuring, die dap .in 1 :1e winter van hetzelfde jaar nlaats eindt, worden punten toegekend voor de zangers want hier geldt 't woord; tiet gaat er niet om óf een kanarie zingt, maar wat hij zingt en hoe. de toon is. Het gaat om het klankvolume tn cm de toon. de i, u, of oe-klanken. Het hoogste aantal punten dat ee.o zangvogel k-.n behalen bedraagt 9P. vcor een stam van 4 vogels bedraagt d l aantal dus 4 x 90 is 360 punten En dat er in Alkmaar goede vogels gekweekt worden wordt wel bewe zen door het feit. dat prijswinnaars soms' heel dicht bij het maxiriruim aantal te behalen punten komen. Zaterdag en Zondag zal het publiek de kampioenen kunnen aanschouwen. De uitslagen van de wedstrijd vol gen hieronder: lllassc I: 4 vogels eigen kweek 1947: le prijs E. Vellinga 2e. prijs B. Kuiper 3c, prijs B. Kuiper 4e .prijs W. C. Beeldman 5e prijs E. Vellinga Klasse II: 2 vogels eigen kweek 1947: le prijs Th. Reymer 2e prijs J. van Diepen 3e prijs J. Veldberg Klasse IU: 1 eigen vogel eigen kweek 1947: le pijs W .C. Beeldman 82 pt. 2e prijs Th. Reymer 76 pt. 3e prijs E. Vellinga (na loling) 75 pt. Klasse IV: 1 vogel vrije inzending: le prijs W. C. Beeldman 82 pt. 2e prijs B. Kuiper (na loting) 79 pt Kleur-kanaries: le prijs F. Helderman 2e prijs L. Verst ijle. De meesterzangers-prijs van de ge hele tentoonstelling werd gewonnen c'.oor no. 5-1947. eigenaar E. Vellinga met 93 punten. Ereprijs (een taart) voor vogel met 'l hoogste aantal punten, klasse II en UI- W. C. Beeldman met 32 punten. „De Paardenfokkerij" De leden der kringen R.K. Diocees L.T.B., Holl. Mij. voor Landbouw en C.B.T.B. hebben besloten, dat het win terwerk dit jaar weer op dezelfde wij ze uitgevoerd zal worden als dat vo rig jaar het geval was. Dit jaar zal begonnen worden met een film „De paardenfokkerij" van Dr. van Roóycn. welke elders reeds zoveel succes heeft gehad. Deze film middag zal op Donderdag 18 Decem ber a.s. om 1.15 uur in de Aula van het Gemeentelijk Gymnasium in de Bergerhout te Alkmaar gehouden worden. De leden van deze drie or ganisaties hebben met hun dames en- of kinderen recht van toegang a f 1.25 per persoon. Teneinde echter verze kerd te zijn van een plaats voor deze leerzame avond doet men er goed £3n voor 15 Dec. a.s. aan de secretaris van deze verenigingen de heer P. Frans, Kerkelaan 24 Bergen (N.Ii.) opgave te doen van het aantal ge wenste plaatsen. Omtrent het verdere winterwerk op coöperatief terrein zullen nadere circulaires worden ver zonden. OUDERAVOND ROCHDALESCHOOL Het gaat met de belangstelling voor de ouderavonden der Roehdaleschool nog steeds vooruit. Ongeveer 259 ouders waren in het gymnastieklokaal aanwezig. De heer Koster heette als voorzit ter der oudercommissie allen welkom en sprak o.a. de hoop uit. dat de con tact-avond in Maart of April yan het volgend jaar evengoed bezocht zou worden. De hoofdonderwijzer, de heer Slabbe- koorn. verzocht om medewerking van de ouders inzake het lucifers geven aan kinderen, het toezicht .houden op het direct van school naar huis gaan en het onthouden van sensatie-lectuur. die vooral op de jongens grote invloed uitoefent. De Gew. autoriteiten ver zocht spr. om een goede speelgelegcn- heid voor de jeugd. De leerlingen der 5e klasse voerden vervolgens een zangspel op onder lei ding van mej. en de heer Pat, het geen zeer geslaagd was. Aan mej. Hagedoorn en de heer Pat werden door mevr. Snijders bloomen >L - fl 35 333 pt, sourit 271)| 256^ 253 pt 139 pt 138 pt. 135 pt De verqeien buurt Alleen de fiscus Weet de Omval te vinden Middeleeuwse verlichting en geen afrastering I)e Omval. Eenmaal was het een buurt, die iedere Alkmaarde kende: de weg naar de Schermer voerde er dwars doorheen. Tegenwoordig is dat anders. Sedert het nieuw gegraven kanaal ter hoogte van de Omval in het Noordhollands Kanaal uitmondt, is het gehucht van Alkmaar gescheiden en is het een groepje huizen geworden, dat staat in een stille uitloper van de Schermer. Indien de toestand altijd zo was ge weest als thans, dan zouden vermoedelijk slechts weinig stadgenoten heb ben gehoord van het buurtje. De naam „Omval" zou weinigen iets zeggen. Onder deze omstandigheden is het geen wonder, dat het plaatsje in het vergeetboek begint te geraken. Hoewel dat mogelijkerwijs bevorderlijk is voor de vredige rust, die heerst in dit landelijke aanhangsel van onze stad. heeft het toch ook zijn bezwaren. Vooral wanneer het de officiële in stanties zijn, die zich het bestaan èr van niet meer herinneren. Daar hebben we om te beginnen 't gemeentebestuur, waarvan wordt ver wacht. dat het zorg draagt voor een behoorlijke verlichting. Ongeveer in het voorjaar van 1947 is de aandacht gevestigd op de werkelijk onhoudbare toestanden, die ten aanzien van de straatverlichting aan de Omval be staan. Het zou in orde komen zo werd toen verzekerd. Inmiddels is 't ogen blik bijna weer bereikt, waarop de dagen beginnen te lengen. Maar er is niets veranderd. Er was een tijd. waarin ongeveer 22 lantaarns de Om val ook in winterdagen tot een be woonbaar oord maakten. Nu staan er zegge en schrijve drie lantaarns,, alle voorzien van een mat gaspitje, waar van er een nog verscholen gaat ach- 'ter een gebouwtje. Het is werkelijk bedroevend. En gevaarlijk is het ook. want verschillende huizen zijn alleen bereikbaar via een bruggetje en de bewoners zijn verplicht evcnluële be zoekers met een lantaarn uit te laten Het binnenlaten biedt natuurlijk dit bezwaar, dat men niet weet. dat cr iemand is. En, naar men ons verze kerde, is het reeds enige malen voor gekomen, dat de moed, die waarlijk nodig is om des avonds een wandeling te maken, tot een onvrijwillig bad in een moddersloot daarover aanstonds voerde. Waarheen met de tonnen? Dat de tonnen niet worden afge haald is vermoedelijk het gevolg van het feit, dat de huiseigenaren niet aan het gemeentebestuur hebben verzocht daarvoor zorg te willen dragen. Bij enkelen geschiedt dit. bij anderen niet. De kwestie is. dat tot voor enige tijd de tuinders de faecaliën gebruik ten. Thans* doen ze dit niet meer en VICTORIA THEATER „ONZE CORRESPONDENT MELDT" Al menigmaal hebben we er iemand zijn verwondering over horen uitspre ken, dat er toch maar Iedere week in iedere bioscoop een nieuwe film draait. Inderdaad, dat is een prestatie! Maar dat er daardoor af en toe films doorlopen van het soort als „Onze correspondent meldt is iets, wat bij deze overdaad geen verwondering behoeft te wekken. Het geheel bevat de -hartbeklem- mende avonturen van een Amerikaans journalist, die naar Europa wordt uit gezonden om zijn blad te voorzien met beter en lezenswaardiger copy dan "t geleuter van Mr. Stibbins, die tot dus verre de Londense berichtgeving heeft verzorgd. Enfin, dan komt er wat los! Moord en doodslag, .oplichting van 'n beroemd politicus, beschieting vaneen vliegtuig, waarna de overlevenden ronddobberen in de Oceaan op één van de vleugels, redding door een oo logsschip en natuurlijk opheldering van alle geheimen met extra edities van „The New York Globe". Het is alles schitterend en enorm sensationeel. Al heeft de hele historie ongeveer evenveel weg van het wer kelijke leven van een journalist als het Hollandse landschap, dat in de film voorkomt met vreemdsoortige molens en de aller-zonderlingste koe terwalende Nederlanders van ons va derland. Deze kleinigheid buiten be schouwing gelaten was het prachtig. HARMONIE THEATER VERGELDING Vergelding is een „psychologische thriller", gespeeld door James Mason en Pamela Kellino. Dit verhaal van een jonge dokter een hersen-specialist, die verliefd is op een vrouw, die onder zeer verdach le omstandigheden sterft, dwingt be wondering af door het bijzonder goe de spel van het echtjaar Mason. (want James Mason en Pamela Kellino zijn getrouwd). Het conflict tussen de wil om te genezen en de wil om te doden, ver leent een bijzondere passie en inten se spanning aan het filmverhaal. In het interessante voorprogramma kan men het huwelijk van Elisabeth en Philip bewonderen en ditmaal in een grootste kleurenpracht. Langer dan een half uur worden de aanwezi gen door het schouwspel geboeid. CINEMA AMERICAÏN GEHEIME ZENDING In de Cinema draait deze week een avonturenfilm van goede kwaliteit waarin de „expeditie" beschreven wordt, die een Engels ingenieur bij het binnenvallen der Duitse troepen in Frankrijk op eigen houtje onder nam teneinde een aantal voor de oorlogvoering belangrijke machines uit de handen van de vijand te red den. De enscenering van deze film en menigeen weet er geen raad mee Wanneer de Omval niet zulk een ver geten buurtje was. misschien was alles dan toch wel even anders. De afwatering. Dan is er de polder, die vergeet, dat de Omval beslaat. Men verzekerde ons. dat het deze instantie was, die verantwoordelijk is voor de riolering en de afwatering. Wellicht is het een ander publiekrechtelijk lichaam. Ze ker is echter, dat we er stinksloten zagen, geheel gevuld met een dikke breiachtige blauw-zwarte massa; een bespotting van iedere hygiëne. De .afvoer van verschillende huizen mondt uit in oen kort slootje en wie juist daaraan' woont, die is ér mee geze gend! In de zevende klasse! Eén tostantie vergeet de Omval niet: de fiscus! Want terwijl practisch ge sproken geheel Alkmaar is aangesla gen in de derde klasse van de perso nele belasting, moet de arme Omval betalen naar de veel duurdere zeven de klasse. Geen der bewoners wist te verklaren, waaraan men deze eer te danken had. Unaniem was men het er echter over eens. dat wanneer het op betalen aankomt, men dit ook wel eens mocht doen. wanneer het gaat om de vervulling van wensen, die eigenlijk reeds lang geen wensen meer behoorden te zijn. Iets. waarin we de bewoners van de Omval geheel gelijk moeten geven. „KERK EN VREDE" SAMEN KOMST „Het Kerstevangelie in een wereld vol oorlogsgerucht" is het onderwerp waarover Ds. J. Dikboom a.s. Woens dag 17 December hoopt te spreken in de Remonstrantse kerk, Fnidsen 43. Deze getuigenisgvond wordt georga niseerd door de afdeling „Kerk en Vrede". Een ieder is van harte wel kom. de logische opbouw ervan, maken het verhaal tot een aanvaardbare gebeur tenis. De film biedt tal van goede momenten en het spel van de acteurs sluit zich volkomen aan bij de intri- gue en mise-en-scene. Slotsom: een avonturenfilm van het waarlijk goede soort. A.B.T. „DE SLANG VAN SHANGHAI" Het is wel een zeer vreemde his torie, die zich in het' 20e eeuwse Shanghai afspeelt. Niet minder dan vier moorden ach ter elkaar worden op personeelsleden van de National Bank gepleegd. De slachtoffers sterven allen in de on middellijke omgeving van de bank en de oorzaak van hun dood is een slangenbeet. De politie le Shanghai roept de bekende detective Charley Chan le hulp en vla geheimzinnige ondergrondse gangen en televisie-ap paraten ontmaskert Chan op de hem eigen wijze de moordenaars. Een su blieme. knap gespeelde film met on verwachte wendingen en vele staal tjes van detective-vernuft. Ook het voorprogramma is goed. aangeboden voor hel vele werk hier aan verbonden. Als comm. leden werden mevr. Schermer herkozen, terwijl mevr. La- gas i.p.v. mevr. Braak gekozen, aan- 0-zien dc laatste naar Hoorn vertrok. Na aanbieding van thee en koekjes werd het werk der leerlingen beke ken. Tenslotte vertoonde Inevr. Hols- muller een schone film die door de aanwezigen zeer op prijs gesteld werd. Het geheel was een zeer geslaagde avond voor het openbaar onderwijs. De collecte voor d.e bestrijdingson- kosten bracht een bedrag van f 2'.7' o»-< gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Adrianus M„ zv L. Dekker en A. C. Ottenbros; Harmen J„ zv H. Slof en A. Krist; Agatha M.. dv J. T. J M. Groefsema en E. M. Bccmster; Hendrika, dv J. Dammuller en RL Kok; Robert A„ zv A. Mienis en A. Timmerman; Nicolaas S„ zv S. N. de Groot en A. van Diepen; Petrus S, zv PWeel en E. M. Kraakman; Anna M„ dv J. Dingerdis en C. M. Bakkum; Trijntje, dv I. van Bodegraven en A. J. Hart. Ondertrouwd: D. K. van Nimwegen i G. C. Asjes: J. D. van Stipriaan en J. T. Goed; C. W. van der Meulen en E. D?kkcr; S. W. Louter en G. C. Mors: E. H. de Jong en C. J. Uijldcrt; F. N. van Meene en G. T. Kramer; J. A. Kareis en G. A. Barbuio; J. P. Wit en G. W. Vriendjes. Gehuwd: J. A. Narold en J. d- Waard; J. Slafecki en J. de D. Ruiter en A. Zeehuisen.^ Overleden: A. Schoen. 5 mud.; C G. Hout, 53 jr.; Elizabeth Zomerdijk 34 jr. ALKMAARSE EXPORT VEILING Andijvie 428, winterpeen 8—8.60; boerenkool 3—12; wortelen 4—23; to maten 3256; gr. kool 615; spruit- kool 1040; rode kool 614; gele kool 6; prei 9—23; uien 14—17; bieten 6— 10; witlof 12—50: bloemkool I A 50—85 I 33; knolselderie 4—16; wortelen 22 26: selderie 97; peterselie 6—10; sla 7—9. N. SCHARWOUDE 12 DEC. 60000 kg. witte kool 9—13.70; 23000 kg. rode kool 9—16.10;. 10000 kg. gele kool G; 6500 kg. groene kool 6.70—S.5!|{ .3500 kg. andijvi» I 2-t.OOar» i»im,- dijvie II 16.1018 80: 1500 kg. bieten I 6.50. BROEP OP L'DIJK - 12 DEC. 15900 kg. rode kool 9.10-14.50; 20000 kg. gele kool 6—6.40: 45000 kg. groe ne kool 5.7017; 125000 kg. witte kool 9—14.70; 4000 kg. peen II 8.30; peen III 8; 10000 kg. and ij-- 26.30: 500 kg. uien 18.40. agenda BIOSCOPEN: HARMONIE THEATER: James Ma son in „Vergelding". De huwelijks plechtigheid te Londen in kleuren. Voorstellingen dagelijks 8 u.. Zaterdag 7 en 9.30 u.. Zondag 2. 4 30, 7 en 9.30 u. Woensdag 2.30 u. Toegang 18 jaar. VICTORIA THEATER: „Onze cui respondent meldtmet o.a. Her- bert Marshall en Laraine Day. Voor stellingen dagelijks 8 u., Zatex-dag 7 en 9.30 u.. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 u., Woensdag 2.30 u. Toegang 18 jaar. CINEMA AMERICAÏN: „Geheime Zending" met Tommy Trinder en Constance Cummings. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 'u.. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Woensdag 2.30 uur. Toegang 14 jaar. A.B.T.: Charley Chan in „De slang van Shanghay" en de cowboy-film „De Spookmijn". Voorstellingen dage lijks 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. Zaterdag: WAPEN VAN HEEMSKERK: „Ja- ko"-cabaretrevue, aanv. 2 uur. GULDEN VLIES. 8 uur: Uitvoering „Crescendo". IRENE, 7.30 uur: Cabaret Duo Wi-Jo Gerepatrieerden der razzia op 12 De cember '44. Zondag: GULDEN VLIES, 2 uur: Kinder voorstelling. GULDEN VLIES, 8 uur: Polletje Piekhaar. Maandag: GULDEN VLIES: Abonnementsvoor stelling. HEILOO Maandag RUSTENDE JAGER, 20 uur. film avond van het Instituut, verzorgd door de KLM. Woensdag en Donderdag CINEMA HOLLANf)IA. 20 uur, film „De Dictator" met Charlie Chaplin. Zaterdag RUSTENDE JAGER, 20 uur, Eerste uitvoering van Falkland met „De Kleine Apostel". BERGEN DE RUSTENDE JAGSR: „Het la*t- *tc Rende*-veus". To»fu? A «ei*

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2