Noord-Holland maakt zich gereed voor enorme anti-ratten-actie 1 Fles oude kwaliieii Limonade zonder inlevering Abonneert U op dit blad Journalisten zetten de jacht in Een veertigtal journalisten uit het hele land waren naar Alkmaar geko men, op uitnodiging van de Planten- ziektekundige Dienst, om te vernemen op welke wijze mpn deze plaag te lijf wil gaan. In de trouwzaal van het Alkmaarse Stadhuis heette de wnd Burgemeester de heer v. Slingerlandt het gezelschap hartelijk welkom en zei, dat het Alk maar een genoegen was deze „pers muskieten" een verfrissing te mogen aanbieden. De ontvangst was dus hartelijk, de entree veelbelovend. We geloven inderdaad te mogen zeg gen, dat dit veelbelovend begip in het verloop van de dag niet beschaamd is geworden. Het is een uitermate genoegelijke dag geworden voor de journalisten, waaraan wij de prettigste herinnerin gen zullen behouden. Want na de ontvangst begaf het ge zelschap zich naar „Het Gulden Vlies" waar het „feest" werd voortgezet. Hier toonde de gastheer, de P.Z.D. zich van haar beste zijde. We hebben er genoeglijk aan een consumptie ge zeten. we aten de beroemde Holland se pot, boerenkool met rookworst en we kregen zelfs een filmvertoning. Geloof echter niet dat door al dez? geneugten het hoofddoel, waarvoor we bijeengekomen waren, uit het oog werd verloren! Op alle mogelijke manieren is ons duidelijk gemaakt, dat de ratten een gevaar in de samenleving zijn en dat ze op de krachtigst manier bestre den moeten worden. We waren met ietwat gemengde ge voelens naar deze bijeenkomst getrok ken, omdat we een beetje bang zijn van ratten en we prijzen ons gelukkig dat we er niet een gezien hebben. Het ergste wat ons is overkomen, was dat tijdens de maaltijd men het vergiftigde rattenbrood liet circuleren hoewel men ons nadrukkelijk verze kerde dat het voor de mens onscha delijk was. Het was toch griezelig Wanneer we zeggen, dat we geen ratten hebben gezien, dan is dit in zo verre onjuist, dat het op de vertoonde film natuurlijk memelde van ratten. Een uiterst suggestieve film, waar uit mede door het gesproken woord duidelijk uitkomt, welk een onsma kelijke en schadelijke beesten deze ratten zijn We hebben in Alkmaar diverse per- Celen bezocht, waar de rattenbestrij ding plaats vor.d. evenals in Assen delft waar we een bezoek brachten aan enkele boerderijen, die als het ware een kweekplaats van ralten wa ren. kortom, het is een lange en leer zame dag geworden. Om u nu een duidelijk beeld te geven van het hoe en waarom van de rattenbestrijding, geven we u een kort resumé van wat de verschillen de sprekers ons op diverse uren van dc dag hebben verteld. Het plv. Hoofd van de afdeling voorlichting P.Z.D., Doktor Kluiver ,,De rat is daar, waar de mens zich ophoudt. Ze is een bacteriedraagster, die de ziektekiem kan overbrengen O.a. paratyphus, strychnose, mond- en klauwzeer. Ze verzwelgen niet alleen ons eten, maar ze lopen er over en door heen. Het zijn onsmakelijke beesten. Ze kosten de gemeenschap niet alleen schatten door hetgeen ze jaarlijks opeten, maar ze knagen alles stuk. De bestrijding moet effectief ge schieden. De medewerking van het hele volk en de pers is nodig" Het Hoofd van de afdeling ratten P.Z.D., Doktor Coudri zei o.m.: „Jaarlijks wordt voor dertig milli- oen gulden door de ratten in Neder land verslonden. Thans is het tijdstip voor een uitgebreide jacht het gun stigst, daar de ratten nu van het veld komen en de bewoonde wereld weer opzoeken. Het bestrijdingsmiddel, bestaande uit in brood verwerkte zeeajuin is al leen voor knaagdieren schadelijk Vo rig jaar is er in Geestmer Ambecht een proef op grote schaal mee geno men. welke zeer goed is geslaagd." De heer Peijs, hoofd Landbouw school te Assendelft: „Des te meer veevoer er in de naaste toekomst weer gebruikt wordt, des te meer ratten komen er. Vee voer is te duur om aan de ratten te geven. De boeren werken dan ook van ganser harte mee In Assendelft worden 20000 vergiftigde stukjes brood uitgelegd." De leider van de afdeling instructie en propaganda, mees'er Sarvaas: „Een algemene mobilisatie, van bo ven af geleid, is nodig. Alle gemeen ten kunnen en moeten hieraan deel nemen. De Holl. Maatschappij v. Landbouw en de L.T.B zijn bij het werk inge schakeld. Tal van vrijwilligers zijn behulpzaam. Ook de beroepsverdel gers worden ingeschakeld. Deze week begint Noord-Holland, deze winter echter volgt het gehele land." Doktor Kluiver naar aanleiding van discussie: „Het is niet de bedoeling de be roepsverdedigers uit te schakelen Zij schieten echter te kort. waar het er om gaat de ratten streeksgewijze of landelijk te bestrijden." Ingenieur Knol, hoofd reinigings dienst Alkmaar: „Het publiek moet worden opge voed in de rattenbestrijding. Niet alleen mogen er geen etensresten bin nen het bereik van de ratten blijven staan, maar ook geen afval. Boven dien is het van het grootste belang, alle gaten, kieren, enz, af te sluiten, waardoor de ratten niet binnen kun nen komen". Dokter Coudri: ..Het brood blijft ongeveer vier a vijf weken vers. Daar de ratten lek kerbekken zijn, moest naar een wijze worden gezocht om het niet droog te laten worden. In Noord-Holland wor den 350.000 stukjes brood uitgezet." Wij hebben u hier een kort over zicht van deze excursie gegeven. Het spreekt wel vanzelf, dat er meer ge zegd is. Maar alle sprekers kwamen op het zelfde thema terug: Deze actie kan slechts slagen als het hele publiek er aan meewerkt. Wij ondersteunen deze oproep gaar ne. Als aanstonds de mensen by u komen om het vergif uit te zetten, helpt ze dan bij het aanwijzen van de beste plaatsen. Beter nog, meldt u aan bij uw ge meentebestuur als vrijwilliger! WIJ KUNNEN ONS DE WEELDE NIET VEROORLOVEN JAARLIJKS VOOR DERTIG MILLIOEN GULDEN AAN DE RATTEN TE VERVOEREN! De honderdduizend is er uit! Maar waar en wie zijn de gelukkigen De honderdduizend kwam uit! De Staatsloterij maakte iemand schatrijk! Er wordt gefluisterd dat het een Alk maarder moet zijn de persmensen zetten de jacht op de gelukkigen in. Na enig zoeken, jawel, nr. 13765 was het, en 't „zat" in Alkmaaar! Op 't goede spoor, weldra zouden we de onder het slijk der aarde bedolvene kunnen feliciteren. Misschien zelfs 'n lening bij hem sluitenGedeelde vreugd is dubbele vreugd! Eilacie, er was een collectrice van de Ned. Staatsloterij. Door haar han den ging de schat, of althans een se rie-gedeelte er van. Maar zij stond op onze weg en blééf staan. Een niet te overkomen barricade. Zij gaf toe. dat het een van baar loten was. Ja. Maar voor de rest „ik denk er niet aan, om U een naam te noemen. Dat kan ik niet, ik mag, het niet. De mensen want 't zijn twintigjes zijn er ook helemaal niet op gesteld om in de krant te komen". Onvermurwbaar bleef mej. De Ruvter. een voorbeeld van plichts betrachting. En onze hoop, diezelfde dag nog een lening te sluiten op gun stige condities, vervloog langzaam naarmate wij terrein verloren in de moeizame worsteling om groot nieuws Een idee: willen de gelukkigen zich zelf bij ons komen melden? Zij kunnen van een zeer hartelijke ontvangst verzekerd zijn. Alle twintig. Onze fotograaf staat klaar! En de koffie! schrijvende lezers De zonderlinge huizenvordering te Heiloo (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Naar aanleiding van het ingezonden stuk van wethouder Rus verzoek ik u nog het volgende te willen opnemen, een en ander ter weerlegging van ver schillende door hem genoemde „feiten" De „Specht" is door de gemeente herhaaldelijk gevorderd, .zegt dhr. Rus. Inderdaad! Ondergetekende kwam vóór de be vrijding uit een Duits concentratie kamp terug en moest toen op last van de moffen „de Specht" ontruimen. La ter gedurende de bezetting werd het huis nogmaals gevorderd. Direct na de oorlog keerden wij er echter terug. Tijdens de oorlog werd aan de tuin inderdaad niets gedaan. Het in orde laten brengen door een tuinman ging boven onze draagkracht, mijn vrouw liet echter wekelijks.de paden bijhar- ken en het gras werd geregeld ge snoeid door iemand, die het gebruikte ten behoeve van zijn vee. Dhr. Rus verzwijgt verder, dat aan freule v Foreest werd aangeboden het huis te verbouwen, dat ze daarvan afzag op voorwaarde, dat de tuin zou worden opgeknapt. Dit zou zijn geschied door één gemeentewerkman op één dag. Ik ben in dit opzicht enigszins deskundig deze man moet het werk hebben ver zet van zeker 15 volslagen tuinlieden. Ik prijs de gemeente gelukkig met zulk een krachtpatser! Overigens ontzag onze wethouder zich niet zelfs op Zondag bij mijn vrouw aan te komen met smoesjes als: „ik moet uw huis zien", of „ik kom de huur halen". En toen mijn vrouw zich verzette, was het: „ik heb er recht op". Een en ander geschiedde op zo onhebbelijke toon, dat mijn vrouw weigerde, tenzij het anders werd gevraagd. Wat toen ook inder daad geschiedde. Herhaaldelijk drong hij er op aan, dat mijn vrouw een kleiner huisje aan de Nic. Beetsweg zou betrekken. Tegen de toenmalige bewoners zei hij echter: „Zeg njet wie de buren zijn, want dan denkt ze er niet aan!" Dat wij ons niet direct hebben ge wend tot de minister, vond zijn oor zaak in het feit, dat wij dit niet nodig oordeelden. Immers de burgemeester had beloofd de billijke eisen van mijn vrouw te zullen inwilligen. Op listige wijze heeft hij zich daarvan onttrok ken door middel van een vordering, als gevolg waarvan mijn vrouw door dt sterke arm uit haar woning dreig de te zullen worden gezet. Later heet te het toen: „Dan had uw vrouw „de Specht" niet moeten verlaten voor die veranderingen waren aangebracht" Dhr. Rus zegt dat de burgemeester van goeden wille is. Mijn antwoord i;' De burgemeester is niet van goe den wille. Hem werden twee riante woningen aangeboden, die geen slacht offers zouden hebben gevraagd. Een er van werd zelfs gedurende ettelijke maanden door de gemeente leegge- houden, terwijl zich verschillende ge gadigden meldden. Tot dusverre werd de daardoor finantieel gedupeerde eigenaar geen cent huurderving uitbe taald. Is dat „van goeden wille?" Mag ik nog vragen, waarom er ift het ge heel niet wordt gereageerd op mijn aantijging inzake de familie Blokker? Dat ik de „uitvlaggerij" te Krom menie er bij haalde, is niet vreemd. Wanneer men dingen doet als waar van ik het slachtoffer ben geworden, kan men moeilijk sympathie onder de bevolking verwachten. In het belang der gemeente had de heer Kalff een dezer beide woningen behoren te nemen en had hij het eigenbelang op zij moeten zetten. Nu wat de huizen betreft. Waar de burgemeester een krant iedere informatie weigerde, vermoed ik, dat hij zijn „paleis" wel niet voor iedereen ter bezichtiging zal open stellen. Dhr. Rus verzwijgt, dat er veranda's, keukens, bijkeukens en een „opdien- kamer" in de Merel zijn. „De inwo nende dienstbode is nog slechts onge veer 4 weken bij de burgemeester, ze telde destijds ter beoordeling van het aantal personen dus niet mee. En ove rigens: tellen de dienstbodenkamers van „de Merel" niet mee?? Inmiddels hokken wij ten gerieve van de burgemeester in een woning, welke, gezien het zich branden van myn zoontje en het niet mogen trap penlopen van mijn moeder, als onvol doende mag worden aangemerkt. Dat „de Specht" boven en beneden een keuken heeft, verzwijgt dhr. Rus. Het verheugt mij te vernemen, dat 't freule van Foreest aan het hart ging, dat er slachtoffers werden gemaakt. Intussen merk ik op, dat „de Specht" reeds gedurende 10 jaar door mijn fa milie werd bewoond: mijn ouders, volwassen broer en mijn gezin. Mijn vader is er overleden. Mijn moeder had gehoopt er haar dagen te mogen slijten. Door „de goede wil" van de burgemeester gaat thans haar gezond heid terug. Dhr. Rus schrijft dan: „De waar heid is, dat de gemeente „ten behoeve van uw gezin meer woonruimte heeft gevorderd, dan waaróver u thans be schikt". Dit is onjuist. Inderdaad had de gemeente een be nedenkamer gevorderd. Maar dan hadden we de enige behoorlijke slaap kamer boven niet gekregen. Die be nedenkamer heeft een glazen veranda welke niet gevorderd i» en die dus bij de hoofdbewoonster in gebruik bleef. Dit betekende, dat men een zich uitkledende familie (man en vrouw) te koop stelde tegenover een vreemde vrouw. Hoewel de burgemeester had be loofd zich persoonlijk op de hoogte te komen stellen van de toestand »n mijn tegenwoordige woning, zond hii alleen de heer Tarke, die een voor een architect onwaardig rapport op stelde. omdat hij zich van de bewoon baarheid niet behoorlijk overtuigde Immers, hij is niet boven geweest en om de toestand daar ging het in hoofdzaak. Nog op enkele andere dingen moet ik de aandacht vestigen. Toen de mof fen onze woning vorderden, moesten onze meubelen worden opgeslagen Kosten per maand: dertig gulden. Na veel geschrijf kan ik twintig gulden per maand vergoed krijgen. Deze toe stand duurde ongeveer 4 iaar. Mij kostte het feit, dat we niet de be schikking hadden over ,.de Specht" f 10 per maand en de gemeente f 20 Wie betaalde dit? Wel niet de bur gemeester privé. Inmiddels is echter de vergoeding door de gemeente in getrokken en moet ik de volle f 30 weer alleen voor mijn rekening ne men. Dhr. Rus schreef: „Uw echtgenote heeft meerdere male ten gemeente- huize verteld, dat het ton tijdelijke maatregel behoefde .te zijn." Mijn vrouw kan echter niet naar Indonesië vertrekken om de kinde ren. Dat wisten we lang voor de bur gemeester in Heiloo kwam, want ze had in Mei zullen gaan. Later was er sprake van Augustus. Voor die korte tijd wilde mijn vrouw echter niet verhuizen. Ten slotte maakte de toestand in Indonesië ieder vertrek on mogelijk. Ik kreeg toen gelegenheid naar Nederland te gaan om te redden, wat te redden vieL Versneld zij nog. dat ik uit midden-Borneo een uitvoe rig telegram zond, waarin ik protes teerde tegen de vordering, omdat vor dering van woonruimte bij achterge bleven gezinnen verboden was: De vordering is overigens onwettig, om- dat een vrouw niet tot handelen be< voegd is en ondergetekende nooit ia de zaak is gemoeid. Heel merkwaardig is, dat de burge meester niets bekend is omtrent hel verblijf van mijn broer in Heiloo. D« burgemeester zei op een der bespre^ kingen met mijn vrouw, na te hebben getelefoneerd met de secretarie, in derdaad eens: Ziet u wel, die woont hier niet! Op 4 Oct. j.1. kreeg myn broer ech«' ter zonder het minste bezwaar ter secretarie een bewijs van inwoning. Ten bewijze dat dit juist is, sluit ik de originele stukken ter kennisname door de redactie bij. a.). Mijn broer woont reeds sedert 1938 in Heiloo en is nooit ergens anders gevestigd ge weest. Toch durft dhr. Rus nu weer te schrijven: „Van een inwonende broer is ten gemeentehuize niets be kend". Overigens kreeg ik enkele dagen ge leden om deze aangelegenheid de po litie op mijn dak,'gezonden door.... de burgemeester. Ik toonde de docu menten, die ik u bijsluit enalles was in orde. Wat wil de burgemeester i eigenlijk?? Dat ik door de gedwongen onrecht- matige verhuizing -nu per maand bo- vendien nog vier gulden meer huur 1 moet betalen, zullen we maar buiten j beschouwing laten. U dankend voor de plaats imte, P. v. Houweninge. Naschrift redactie. De stukken vermeld onder a) wa ren inderdaad bijgesloten en volkomen in orde. We kunnen ons niet onttrekken aan de gedachte, dat hier een handeling heeft plaats gehad, die onrechtmatig is geweest. Ze behoort dus te wor den hersteld. Geschiedt dit niet, dan vrezen we voor dhr. Rus, dat-de rust in de ge meente Heiloo voorlopig nog wel iets 'e wensen zal overlaten. Want er is ritts, wat zozeer ordeverstorend werkt dan onrecht. Indien inderdaad geen cnrecht heeft plaats gehad, dan is het minste, wat van de burgemeester mag worden verwacht, aat hij dit dui delijk aantoont. Waar en hoe, dat is zijn zaak. Ons heeft hij c in lichtingen geweigerd. Afg-=- van 't feit, dat dit zijn houding in onze ogen zeer verzwakt, denken we er niet aan ons ten tweede male tot hem te wen- déh. in kort bestek Breda is in- de loop van een half jaar tweemaal door bomaanslagen in be roering gebracht. De laatste keer ont ving een dienstbode een goed inge pakte granaat als Sinterklaas cadeau tje. De politie kon de vermoedelijke dader te pakken krijgen. Een afgewe zen minnaar. De Britse socialist Hughes en zijn mede-parlementge- noot Gallachcr (comm.) hebben op de toelage-wet voor prinses Elisabeth en haar gemaal veel tegen. Zè dienden een amendament in, dat het ontwerp volkomen onderste boven zou gooien. En anderen proberen, het bedrag met 5.000 pond te verlagen. Prettig als een mens weet dat hem iets van harte gegund is! Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon JAN D. J. B. Termaat-Bartelds C. B. Termaat Texel, 16 December 1947 Oudeschild 128. noaoooöoaoco 0 Onze lieve Vader en Q O Moeder, Oma en Opa 0 g H. C. BOELHOUWER A. D. BOELHOUWER- g ADMIRAAL g Q zijn 5 Januari 1948 40 q 8 jaar getrouwd. Q Dat zij nog lang ge- 0 8spaard mogen blijven is Q onze liefste wens. 0 ■v Marie, Piet en Herman M S fi lk-rwo-.* 10 Ttan 1047 Alkmaar 18 Dec. 1947 Stuartstraat 24. g ösoosooioosoaooïo DIRECT VERVENDE IIAAR-SIIAMPOO Parfumerie B R U N S aan 't Verdronkenoord 84 Een nette eenv. weduwe b z a. als HUISHOUDSTER 60 j., liefst bij heer alleen. Br. onder no 943 bur. Spre kend Papier, Sc'nagcn. NET DAGMEISJE gevraagd. Mevrouw Kof- mao, Rembi andutraai 35. Enige kennisgeving Heden overk d, na een kort ziekbed onze innig geliefde zorgzame Man, Vader e.i Behuwdbroe- der de heer GERRIT JACOB LOVINK. eerder wedn. van Hin- ke Veenstra, oud-bur gemeester en Ridder in de Orde van Oranje Nassau, in de ouderdom van 75 jaar. Alkmaar: J. A Lovink—Zijp J. W. G. Lovink G. J. Lovink Wieringerwaard: J. L. Th. Groneman en, verloofde Alkmaar: A. P. Groneman Heiloo: A. J. M. Prins van WijngaardenZyp Ds. P. Prins van Wijngaarden Alkmaar, 15 Dec, 1947 Kennemerstraatweg 71 Liefst geen bezoek De begrafenis zal plaats hebben as. Vrijdag op de Gem. Begraafplaats Vertrek van huis n.m. 2 uur. Te koop: HANDWAGEN zga.n. bij P. Nieuwhof, adres: Laat 82. S<aat bij Oos'er- kolkstraat 3. Tevens het adres voor bcs'e Fi-' cr Moiaardappelen 12 ct. per Kilo 502e Staatsloterij f I1« 2490 3618 8706 9070 11.70 1157 1186 1315 I 5910 5996 I 6669 6723 i 7274 1283 1913 f 296 8 15182 15139 3t van i lo— r. 1682 1693 i 0 2772 2867 3 3832 393» 5 3253 5321 '34 6711 6?52 6607 6821 >2 10319 10335 10.756 It 9739 9995 10204 12188 12212 K 17283 13120 13 14321 14396 14 19001 19170 I! 20335 20465 2C 21246 21324 21 Onthiedtl 3M II8HI 11922 II 12702 121119 1.1 13515 13590 13 I 13037 13085 9 13888 14072 6 15355 15727 6 16281 16391 0 17481 17862 17998 18198 28225 18273 18274 1.1745 15720 15786 1840» («588 17562 17611 9 19366 l««48 19485 11 17 20660 20701 20773 3t IS 21466 21559 21575 21 "tl 80 4 107.12 19862 19919 20028 2' Alleen bij iJlfcaA in de Langestraat bij aankoop van 2 FLESSEN WIJN OF VRUCHTEN OP SAP Dit jaar UW KERSTDINER in „DE RUSTENDE JAGER" Bergen Beide Kerstdagen: Middag-Diner en Avondconcert. Opening BAR. Grote verscheidenheid van dranken. Bespreekt Uw tafel. (Telefoon 2126). Spanjaard's Muziek en instrumentenhandel Koorstraat 17;19 - Alkmaar - Tel. 3483 Als steeds de grootste sortering muziek, o.a. klassiek, studie- en populair klassiek en populaire gramofoonplaten en -naalden, accordeons, strijk en tokkelinstïumenten enz. Komt U ook eens kijken? Aangeboden radiotoestel (nieuw), 1 herenrijwiel met prima banden, 1 kinderstoel, hobbelpaard, wieg, kinder wagen. Adres: Verdronken oord 80a, na 5 uur. ^HOOGOVENS IJ M U I D E N Te koop z.g.a.n. heren jekker maat 43. Prijs i 40 Br. onder nr. V.A. 82 bur. van dit blad. Te koop: Prima bruine bontmantel (Sikei) en een gevoerde reis- wieg. F nr. 2?S agent v d. blad ie Hei.oo. i De Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden vraagt voor spoedige indiensttreding wegens uitbreiding der werkzaam heden: a. mannelijke leerling-analysten ter opleiding tol analyst lil bet laborato rium; vooropleiding: H.B.S. 5 j. of 3 j. cursus of M.U.LO. A of B; b. 'Mannelijke analysten met analystendiploma l<: gedeelte der Ned. Chem. Verg. Gegadigden moeten voorzover zij de leeftijd van 18 jaar bereikt hebben genegen zijn ook in continudienst te werken. Sollicitaties met vermelding van opleiding en ervaring worden vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer V.A. 46 ingewacht bij de Sociale Afdeling Princenhof. Distributiekrinq Alkmaar Uitreiking Bonkaarten 802, Tabaks- Versnaperingen- eil Gecombineerde kaarten. Scboenenbonnen en kaarten voor a.s. en Jonge Moeders De uitreiking van bovengenoemde bescheiden zal plaats vinden VOOR ZELFVERZORGERS: Oudkarspel (in het voormalig gemeentehuis) op Vrijdag 19 December 1947 van 9.30—12 uur. Noord Scharwoude (Hotel De Burg) op Vrijdag 19 Dec. 1947 van 24 uur. Zuid Scharwoude (voormalige oJ. school) op Maandag 29 December 1947 van 9.3012 uur. Broek opLangendyk (achter betaalkantoor) pp Maandag 29 December 1947 van 24 uur. Hensbroek (café Kossen) op Dinsdag 30 December 1947 van 9.3012 uur. Wogmeer (café Homan) op Dinsdag 30 December 1947 van 13 uur. VOOR NIET ZELFVERZORGERS: Hensbroek (café kossen) op Maandag 22 December 1947 van 93012 uur. Wogmeer (café Homan) op Maandag 22 December 1947 van 13 uur. VOOR ALLE INWONERS: (van 9.3012 en van 13 uur): Obdam (café „De Admiraal") op Dinsdag 23 December 1947 letters A t.m. K; op Woensdag 24 December 1947 letters L tm. Z. Koedijk (buurt St. Pancras, café Hes) op Woensdag 31 December 1947, BELANGRIJK Men wordt verzocht zelf de inwisselingsbon van- de bon kaart 713 te verwijderen: de lopende bonkaart behoeft niet te worden medegebracht. NAAR HET UITREIKINGSLOKAAL DIENEN TE WOR DEN MEDEGEBRACHT: 1. Distributiestamkaart, 2. Inlegvel (alleen voor hen, die in aanmerking ko men \oor een schoenenbon), 3. Inwisselin^bon van de bonkaart 713, 4. CM-kaart (siec.'ral inlegvel a.s. en jonge moeders). Stoomververij- chem. wasserij met de a.s. feestdagen het heertje! Geeft tijdig Uw goederen in behandeling. PA. 1. ERICH en ZONEN Doelcttsir&at 15b Telefoon 2353 ALKMAAR.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 4