Imming, de koper van het pand Van der Lijn voor het tribunaal Tekeningen van Vincent van Gogh scopen mei ^jasspel bast Kaas- en Botercontróle-station „Noord-Holland" NIEUWE KA^SMERKEN ide Bijeenkom: Roemloos einde van een banketbakker 3000 gebakjes per week naar de Wehrmacht „Ik was klein behuisd in de Hoog straat en daarom kocht ik via de fa. Appel en Matthyssen het pand van Benjamin van der Lijn, echter met diens goedvinden", verklaarde Dins dag de Alkmaarse banketbakker Pie- Ier B. T. Imming voor het tribunaal. Jammer genoeg voor hem kan Imming dit laatste niet aantonen. De heer van der Ltjn overleed tUdens de oorloi en zijn vrouw kwam in Polen om. Zün dochter. Gonda Prins-van der Lijn. acht het echter onmogelijk, dat haar vader toestemming tot de ver koop van het pand Langestraat 82 gaf. Zij beschouwt Imming's verklaring als een gefantaseerd fabeltje. Hoe 't ook zij. het pand is door RechtsL onderzoek weer aan de Joodse ti' ?e toegewezen en Imming, die voor de •orlog practisch onvermogend was en in de oorlog door Wehrmachts- en zwarte leveranties 142 mille verdien de, staat er nu weinig fraai voor. De man. die een piano, een auto en eerr motor kocht, per week 3 a 4000 gebak jes aan de Duitsers leverde en dikke vrinden met Ortskommandant Schauss en Feldgendarm Paul Hehr was, be zit nu slechts schulden „U kwam als simpel bakkertje geld innen op de Ortskommandantur; waarom spreekt die hoge Schauss u dan aan?"* verwondert mr. Schenke- veld zich. „Ik begrijp het zelf ook niet", luidt Imming's antwoord. Hij zou Schauss slechts af en toe „op de gang" ontmoet hebben, wat niet wegnam, dat hij te zijnen huize, bij Proot en bij Schauss, klinkende fuiven hield in gezelschap van zün Duitse vrienden en Ten Benzel. Bij de geboorte van zijn dochter zond Im ming een kaartje aan Schauss er prompt werden de gelukkige ouders met een bloemenhulde van de Orts kommandant verrast. Dat de heren b:.j hun feestelijkheden wel eens beschon ken waren geweest, ontkende besch. ten stelligste. „Be heb'liever, dat u Tweede Contactavond Indisch Instructie-Bataljon Het was een goed idee van de R.A. 0.-sergeant om voor de tweede con- taciavond van het Ind. Instr. Bataljon me' de Alkmaarse burgerij en tevens lei gelegenheid van het afzwaaien van 80 oorlogsvrijwilligers, het cabaretge zelschap van Joop van Dyssel' te en gageren. Het optreden van dit gezelschap werd een groot succes. Zelfs Vondel werd erbij gehaald, want deze avond was. zoals aangekondigd, werd „Tot 1,ennghe ende Vermaeck". Na het optreden van het cabaret gezelschap volgde een bal 0.1.v. de aeer Arendsen met medewerking van 4e ..Rythm Stars" o.l.v. Toon Dekker. Het Indisch Instructie Bataljon kan erugzien op een bijzonder goede en verzorgde avond. Zondag Alcmaria -Watergraafsmeer Naar men ons mededeelt zal Alcma ria Victrix Zondag een ere-wedstryd spe'c- ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van de Alkmaarse club tegm Watergraafsmeer. past op VOOR. fotografen: Talloze klachten worden bij de po litie ingediend tegen zekere C. A. W. Vermeulen, adres Van Woustraat 184 1 Amsterdam-Zuid, die onder de naam „Fatobureau Cor Vermeulen" in ver- «chillcnde plaatsen van ons land als «traatfotograaf we At Na vooruitbe taling geeft Vermeulen een kwitantie ©f met de toezegging, dat de foto's bin nen 14 dagen toegezonden worden. De fotograaf komt deze belofte echter niet na. Hem toegezonden brieven van klagers vernietigt hy ongeopend. zich stomdronken drinkt als Neder lander dan dat u één glaasje drinkt met een mof!" valt mr. Schenkeveld uit. In 1944 was Imming nog de enige Alkmaarse banketbakl&r, die aan de Wehrmacht leverde. Voor zyn colle ga's wisselde hij Duitse broodbonnen op het distributiekantoor om tegen- extra rantsoenen levensmiddelen, die h j echter gedeeltelijk zelf behield. Zijn twee rijwielen behoefde hij bij de vorderingen niet in te leveren: Schau-s gaf hem persoonlyk een vrij stelling. Thans is Imming zijn banketbakke rij kwijt en zal hij trachten een be trekkit bij een Amsterdamse kock- fabrick te krijgen In dit roemloze einde van een ban ketbakker werd dezelfde middag uit spraak gedaan. De zaak werd voor onbepaalde tijd aangehouden, daar t onder-nek naar 't geval-Van der Lijn niet volledig geweest is. De internering van Imming dumt voort SALARISSEN ONDERWIJZEND PERSONEEL In het Gemeenteblad van Alkmaar nrs. 1931 en 1932 zyn opgenomen de 1 esluiten van de gemeenteraad van 18 December 1947 tot wijziging van de salarisregeling van het personeel van het Murmelius Gymnasipm, de Han delsschool en de Handelsavondschool. SLUITING GEMEENTEBUREAUX EN DIENSTEN De gemeentebureaux en -diensten zullen op de Zaterdag na Kerstmis, voorzover de dienst zulks toelaat, ge sleten zijn. De afd. Burgerlijke Stand zal voor het doen van geboorte-aangifte^ en voor spoedgevallen op die dagge- optnd zijn van 10.3012 uur. GESLAAGD Voor het Basis-diploma van de Ne derlandse Vereniging.van Leraren in de Engelse taal „Britannia" te 's-Gfa- vonhage slaagden onze plaatsgenoten mej A. Bossen, mevr. E. M. Mink- Stor en de heren C. A. Roskam en C. N. Ruiter. Voor het Midden-diplome A van de ze vereniging slaagden mej. Enny .T;nse en de heer G. van Wier. beiden te Alkmaar en de dames Cath. M. Sengers *-n Joh. C. Sengers. beiden te Ile'loo. Kersttentoonstelling in het Gemeentelijk Museum Een gebeurtenis voor Alkmaar Hedenmiddag is door Ir. V. W. van Gogh in het Alkmaarse Gemeente Mu seum de tentoonstelling geopend van tekeningen van Vincent van Gogh. Met deze tentoonstelling, die het ka rakter draagt van een Kerstexpositie, is Alkmaar getuige van een evenement op kunstgebied. Van '"oghs tekeningen namelyk, zijn privé-bezit van de neef van de schilder, Ir. V. W. van Gogh. en deze tekeningen worden wél geëxpo seerd, doch als regel alleen, in de gro te steden. Het tentoonstellingscomité komt dan ook een woord van lof toe In meer dan één opzicht is deze ten toonstelling van belang, want er zijn tekeningen te zien, die nog nimmer in het publiek ten toon werden gesteld Wanneer de tentoonstelling een finan- .ciëel succes zal worden en laat ons dit van harte hopen dan is de kans zeer groot dat binnen niet al'te lange tijd ook schilderijen van Van Gogh in Alkmaar te bewonderen zullen zijn. Dan zal echter de zo spontaan gegeven medewerking van Ir. v. Gogh weeron- dig zijn en wy kunnen verklappen, dat deze in beginsel zyn toezegging reeds heeft gedaan. De grote zaal van het Stedelijk Mu seum is nu geheel gevuld met interes sante tekeningen van Vincent uit ver schillende perioden. Uit deze tekenin gen blykt, dat van Gogh een moeilijke' weg heeft moeten gaan want hij was een man. die geen natuurtalent was Hij heeft hard en met behulp van een ijzeren wil moeten werken om zijn .scheppingsdrang de vorm te kunnen geven, die hij na zijn „leerperiode" ver wierf. Van Gogh was een humaan mens, een idealist, die de mensen met en door zijn kunst gelukkig wilde maken en daarvoor heeft hij wel een zeer korte tijd kunnen gebruiken. Hij heeft namelijk slechts tien jaar geschilderd en dit luttel aantal jaren heeft een schilder als regel nodig om zichzelf te leren kennen. cLw.z. om .zichzelf te worden". Hierdoor komt het dat Van Gogh eigenlijk nooit het ..rustige en gedegen meesterschap" heeft bereikt En dit is de grote tra giek van zijn leven geweest, omdat er bij komt. dat de schilder bijna overdreven bescheiden van aard was en niets liever wilde dan beschouwd te worden als iemand? die op een be paald punt waj aangekomen en des noods slechts als een halve „arrivé" kon worden aangemerkt. Want ieder ander jong schilder stelde hij hoger dan zichzelf en lof kon en wilde hij niet verdragen. Vincent was. zoals ge zegd, niet een technisch kundig teke naar, maar zijn werk is van een BH |Hi£fS3S) CINEMA AMEBICAIN DUIZEND EN EEN NACHT Een der grootste makers van show- films uit Hollywood, Walter Wanger, heeft het onsterfelijke, romantische «prookje „Duizend en één nacht" op het witte doek gebracht en wel in technicolor. Deze week is deze uitstekende ser- gatiefilin met in de hoofdrollen Maria Montez. ,Ton Hall en Sabu in de Ci nema Americain te bewonderen. Maria Montez is in deze film een betoverend schone Oosterse danseres [(Sherazade). Het sprookje gewaagt yan een vete tussen Haroun-Al-rta- ■chid (Jon Hall), de kalief van Bag dad en zyn halfbroer Kamar-Al-S! a- man (Leif Erikson). die beide de lief tallige Sherazade beminnenHet komt na veel avonturen tot een hevig Bevecht tussen deze beide broers, .waarna Sherazade en haar minnaar ze gevieren. Een film van avonturen en romanthiek uit het verleden met een ongekende bekoring voor het heden, die wij aan kunnen bevelen! A.B.T. DE DUIVELS VAN DE RODE CIRKEL Het A.B.T. heeft met de Kerstdagen een daverende detective-film op hel programma staan. Het is een serie film. waarin veel avontuur en sensa- wordt en die aangekondigd is als een film, waarin veel avonturen en sensa tie bij elkaar wordt gefantaseerd. Spanning wordt echter nooit gefor ceerd want het verhaal wordt opge dist in een vorm die voor de liefheb ber van dergelijk werk en dat zijn er velen gezonde kost is. Het is een spannend verhaal van de jacht door drie acrobaten op een ontsnapte tucht huisboef. Deze film moet men wan neer men van sensatie houdt zeker gaan zien. kracht, die verbazingwekkend aan doet. Als voorbeeld hiervan noemen wij het knappe en fijn uitgebeelde portret van Dr. Gac'iet, dat op deze expositie te bewonderen is. Deze klei ne lithografie heeft technische onvol komenheden doch bezit een grootheid, van geest die overweldigt. En zo zijn vele van zün werken, soms dramatisch, soms stalend-van jeugd en zonlicht maar ook hard en rauw. Eerlijkheid en eenvoud staan altijd voorop en daarom is Vincent, die soms wel .eens onbeholpen is in zijn uitdrukking, een kunstenaar van groot formaat, een ernstig maar tege lijk hartstochtelijk levend meris. die in het kleine, burgerlijke Holland he laas niet kon aarden en daarom mis schien onbewust de laatste periode van zijn leven in Frankrijk door bracht. Maar hierdoor heeft hij ons veel geschonken, heeft hij veel in vloed gehad op onze latere geneyajie en ons land weer een Ereplaats ge geven in de grote geestelijke wereld van de Kunst. De tentoonstelling is geopend lót en met 18 Januari en iedcfo liefhebber van van Gogh's werx moet hier zeker komen kijken. TH. K Vier jaar voor E. SchaHer Het tribunaal deed Dinsdagmorgen uitspraak in de zaak tegen de Heilooer ex-hulplandwachter Elizabethus Schef- fer. die o.m. ten laste was gelegd, aan de S.D. de adressen van dr. van Op pen en tandarts Walbeek verstrekt te hebben, waardoor de woningen van deze beide personen als rcpressaille- «naatregel voor de. springstof aanslag op de spoorlijn verbrand werden. Scheffer was zelf ditmaal niet ver schenen Op de publieke tribune wachtten echtgenote en dochter de zaken af. Het tribunaal verklaarde bewezen hetgeen Scheffer ten laste gelegd was, met uitzondering van het groepsleiderschap NSB. Door zijn drie kennelijk onjuiste verklaringen had Scheffer op het tribunaal een Zeer onbetrouwbare indruk gemaakt. Zeer ernstig rekende het tribunaal besch toe. dat hij zich niet ontzien had, zich bij de hulplandwacht aan te sluiten een auto met goede Nederlanders te beschieten, aan de NSB-burgemcester Swaalf mede te delen, dat de onder gedoken ambtenaren van het gemeen tesecretarie Mul bij de heer Ten Hoo- pe. hoofd van het evacuatiebureau te Heiloo, geslapen had en het adres van Ten Hoope aan de SD te geven. Naar het oordeel van het tribunaal dient Scheffer nog niet in de maat schappij terug tc keren. Scheffer werd tot vier jaar internering veroordeeld, zijnde vanaf 8 Mei 1945 tot 7 Mei '49. Voorts werden hem de gebruikelijke kies- en ambtsrechten ontnomen. E UAijüiitAAD", afd. Alki !C.. lev~ 1 NLD. VROUWENBEWEGING De Nederlandse Vrouwen Beweging afo. Alkmaar hield Woensdag j.L haar eerste ledenvergadering. De opkomst was niet bijzonder groot. Mevr. Erb uit Aosendelft sprak over de doel stellingen van de Ned. Vrouwen Be weging. Haar lezing was zeer interes sant In de pauze werd koffie en ge bak geserveerd; liet was een genoeg lijke avond. Deze vereniging is ont daan uit het initiatief-comité van vrouwen uit Ravensbrück. Haar doel stelling is gebaseerd op de gemeen schappelijke verklaring van de vrou welijke leden der organisatie der Ver enigde Volken. Als maandblad heeil de v. leniging „Vrede en Opbouw", waarvan het eerste nummer in Me? j.1. ve scheen. De jaarlijkse algemene vergadering van het Kaas-controlestatjon werd Dinsdagmorgen in het Landbouwhuis gehouden. De heer G. Nobel van Lut jewinkel heette de aanwezigen wel kom en begon een belangrijke mede deling. De merken van de kaas zullen bin nen afzienbare tijd veranderd worden. Het merk „Holland" komt nu op dc kaas. Volvette kaas zal als volgt ge merkt worden „Volvet-Holland" zon der cijfer doch met initialen. Veer tig plus wordt gemerkt: „40-Holland in een zeshoek en twintig plus met „20+-Holland" in vierkant gemerkt Uit de voorgelezen mededelingen bleek, dat het ledental enige veran deringen had ondergaan. Het ledental bedraagt op het ogen blik 163 n.1. 38 kaas- en boterfabrie- ken en 125 zelfkazende boeren. Vervplgens werd een finantiële com missie benoemd en het entrèe-geid werd evenals vorige jaren voor nieu we leden weer bepaald op 1,per koe of 300 kg. in het afgelopen .jaar bereide kaas, indiéh het aantal koeien geen juiste maatstaf voor de kaas productie vormt. Bolercontröle De vergadering van het botercon tróle-station, onder voorzitterschap van de heer E. Dzn. Govers, volgde als steeds onmiddellijk. Het ledental op dit ogenblik bedraagt 131. n.1. 43 zuivelfabrieken. 27 melk- Tentoonstelling Fotografische, Kunst (Van onze A'damse correspondent). „Van Alkmaar begint de Victorie", leerden we op de lagere school al, en we zouden hetzelfde willen zeggen met betrekking tot de inzending van de heer F. Ris. die in alle opzichten victorieus is. Er valt ook dit jaar vooruitgang op de Negende Amster damse Kerstsalon te bespeuren en eil is blijkbaar door amateurs en vak fotografen hard gewerkt om tot een waardevolle collectie te komen, zoals deze tentoonstelling thans biedt. Doch vanzelfsprekend zijn er onder hen oo'.t uitblinkers en tot deze behoort onge twijfeld de Alkmaarse inzender die door de Jury terecht met de hoog ste onderscheiding werd begiftigd De Foto's zijn getiteld: Onze Mar ga e'n Nelleke, Vera, Benedictijner mon nik, Ons mooi Holland, Ochtendstem ming en Werk van Koning Winter In 't bizonder trekt hiervan de aan dacht het schilderachtige oude huis met de hoge stoep, maar ook het Holl. landschap, een uitgestrekte waterplas met veel flora en op de verre ach tergrond een gedeelte van een boe renhuis. even zichtbaar, is van bete kenis. Ons trof hiervan het meest de fraaie belichting. En dan het dikbe- sneeuwde landschap, met alleen een hek en armzalige boomstronk, ove rigens alles in een dicht winterkleed gehuld. Men moet wel een sterk oog hebben voor de schoonheden der on gerepte natuur, om met zo weinig voor de hand liggend materiaal tot zulk een effectvol resultaat te komen' De tentooonstelling bevat 187 ifüra- mers, w.o. ook veel kleurenfoto grafie, uit nagenoeg heel Nederland is ingezonden, waarbij niet alleen landschappen en stadsgezichten, maar ook portretten, markt en straattoneel tjes, stillevens enz. De tentoonstel ling* blijft geopend tot 4 Jan. Reeds kort na de opening. Zaterdagmiddag, was er grote belangstelling. Scapino-ballet Een balletgroep voor de jeugd, het Scapins-ballet, ontstond in de herfst van 1945 op initiatief van enkale jonge Kunstenaars met het doel om eindelyk eens aan kinderen voor stellingen te bieden waarbij van de aanvang af, dus reeds bij de con ceptie van het werk, allen zich geheel en al instellen op de gedachte en gevoelswereld van het kind. Dit is niet eenvoudig geweest fhaar het Scapins-ballet is in haar opzet vol komen geslaagd en is nu in haar derde :izoen. Een subsidie van het Rijk en "Gemeente is de groep hierbij van ote steun geweest en deze van over heidswege verleende hulp is tevens het bewijs, dat de artistieke leiding van .Scapino de zichzelf gestelde taak heeft vervuld. De mixe en scene van alle balletten is in handen van Abraham van der Vlies en dus in goede handen. Een ze vental aardige balletten van hoog artistiek gehalte staan op het pro gramma van Scapino en Dinsdagmid dag 30 Dec. zal men in 't Gulden Vlies kennis kunnen maken met de 2 nieuwste repertoire-stukken: De nieu we kleren van de Keizer en het Ro versballet. Wanneer men de kinderen een goed en cultureel verantwoord programma wil laten zien (een programma waar ook volwassenen veel genoegen en ple zier aan zullen beleven) dan bezoeke men he* S^O'^s-ha^et inrichtingen. 60 handelaren en 1 zelf- karnende boer. Wat het gewicht van de pakjes bo ter betreft, hiervan werd het volgern de bekend gemaakt. Tot nu toe gaf de op het wikkelpapier aangebrachte gewichtsvermelding aan het bruto gewicht van het pakje. Met ingang van 23 November j.j. geeft deze ge wichtsaanduiding echter aan het net to-gewicht v|in het pakje en dienen de pakjes nu netto te wegen: in wikkels van 1 kg. van 1 tot 1.02 kg. in wikkels v. Va kg. v. 0.50 tot 0,51 kg. in wikkels v. kg. v. 0,25 tot 0.255 kg. De bij het ompakken van boter wer kelijk geleden ompakverliezen mogen nu weer worden verantwoord. Na aanwijzing van de financiële commis sie volgde sluiting. Jan Ponstijn voor hel I. v. A. 0. Jan Ponstijn hield Maandagavond in het ABB-gebouw wederom een lezing over schilderkunst voor het Instituut voor arbeidersontwikkeling. De op komst was niet geweldig groot. „Op cultureel gebied bestaat er nog steeds een zekere laksheid", aldus de heer Schinkel in zijn openingswoord, „we gaan echter door met ons werk!" De inleider koos voor deze avond enkele actuele en interessante onder werpen," w.o. het probleem-Van Mee geren. de restauratie van Rembrandt's Nachtwacht en de Schildersprenten In de schilderswereld is men het ei nog steeds helder van kleur. Rem- wacht na de restauratie werkelijk mooier geworden is, ja zelfs of het doek nu in zijn oorspronkelijke staat teruggebracht is. Immers, het is niet zeker, dat de doffe aanslag, die met de restauratie verwijderd is. uitslui tend door de Tijd op hel doek aan gebracht is. Stukken van Rembrandt's tijdgenoten, b.v. die van Vermeer, zijn nog tseeds helder van kleur. Rem- brandt heeft misschien *na voltooiing van het doek glacu gebruikt, waai- door het schilderstuk ook in zijn oor spronkelijke staat niet zo helder van kleur was als nu het geval is. „Bo vendien", aldus dhr Ponstein, „wan neer een stuk ons bevredigt, waarom er dan aan te gaan werken?" Tenslotte merkt de inleider op. dat ■r wellicht evenveel argumenten voor is tegen de restauratie zijn. In het probleem-Van Meegeren valt het moeilijk, een standpunt te bepalen Velen zijn van mening- dat Vjm Mee geren „het toch maar handig gedaan heeft" en beschouwen "m als een genie Van een 'echte artist verwacht men echter eerlijkheid. Eerlijkheid bepaalt de waarde van het werk; een oneer lijk standpunt veroordeelt het resul taat. Kerstbal Vokzos en Pacivolo In hot Wapen van Heemskerk or ganiseerden de HBS-vereniging „Vok- zos" en de Handelsschoolvereniging .Pacivolo" gisteravond een gevirieerd Kerstbal met verschillende attracties Voorts traden enkele leerlingen dei beide scholen voor het voetlicht met sketches en muziek. Natuurlijk was er ook de gebruikelijke verloting met vele prijzen, w.o. taarten, en een aller aardigst hersengymnastiek programma. De opening werd verricht door de voorzitters der beide verenigingen, de heren A. Weiland 'HBS> en H Swier H. -school Over belangstelling voor deze avond hadden de organisatoren niet te kla gen; ook enkele leraren waren aan wezig. De dames en heren scholieren hebben zich goed geamuseerd in de aardig versierde zaal. Rest ons nog te vermelden, dat de muziek uitstekend verzorgd werd door de .New flythm Kids". een band van Zaanse studenten. DE PAARDENVORDERINGEN TE HEILOO In een uitgebreide zitting die enkele uren duurde, behandelde het tribu naal Dinsdagmiddag de zaak tegen de 49-jarige landbouwer Cornelis Oly te Heiloo, bij de vordering van paarden en wagens te Heiloo de Duitsers be hulpzaam was en zelfs aanwijzingen gegeven zou hebben. Een aantal boe- ren, die de dupe werden van de vor deringen, waren getuigen en vele ge moederen werden Dinsdag gelucht, waarbij het tot felle aanvallen van de verdediger, mr. Berkhouwer, de besch. en de getuigen kwam. Uitspraak volgt later. ZONDAGSDIENST APOTHEKERS 25 Dec.: Ie Kerstdag: Apotheek Dr Hartong van Ark, Langestraat 1- 2e Kerstdag: idem Zondag 28 December: B. H. J. Schou ten, Emmastraat. ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP Oudegracht 114, 10.30 uur. Spreker: de heer C. L. Alphenaar. pnderwerp: „Het gevaar B". NED. VER. v. SPIRITISTEN „1IAR MO N IA" le Kerstdag: Kerstavondwijding 7.30 uur n.m. A.B.B. gebouw. Spr. de heer A. 't Hoen. Baarn. EEN KERSTVERRASSING VOOR DE OUDEN VAN DAGEN Vanavond, als velen zich voorbe reiden op de viering van het Kerst feest, dat altijd weer licht en kleur komt brengen in deze donkere win terdagen, zijn de ruim 550 Ouden van Dagen te Alkmaar die ia moeilijk© omstandigheden verkeren al in het bezit van hun Kerstverrassing. Ofschoon het comité dit jaar wel heel lang in het onzekere moest blij ven verkeren of wel voldoende arti kelen zouden binnen komen om de Kerstpakketten te vullen, toch kon den, dank zij de medewerking van vele leveranciers, zowel hier als van elders, de 550 pakketten Maandag jj. in gereedheid worden gebracht en vandaag door de Padvinders van alle troepen te bestemder plaatse worden bezorgd. Het waren inderdaad dagen vol spanning, maar het comité ziet niette min weer met genoegen op zijn moei lijke, doch ook dankbare taak terug wenst, mede namens de Ouden van Dagen, allen die deze Kerstverrassing hebben mogelijk gemaakt een geluk kig en vrolijk Kerstfeest. EEN „ELt'K WAT WILS" KERS'I- EN NIEUWJAAR,S-PROGRAMiMA IN 'T GULDEN VLIES Voor de liefhebbers van Kunst met een grote K en met een kleine k is er in de Kerstweek in 't Gulden Vlies- een buitengewoon gevarieerd pro gramma samengesteld. Begonnen wordt op de tweede Kerstdag met het be kende Kerstbal, waaraan hetzelfde or kest als op 8 October (..The Radio Novelty Band") meewerkt. Zaterdag 27 Dec. een herhali*- van „De Witte Non", die de vorige maaj totaal uitverkocht was. Op Zondag 28 Dec. het befaamde radio-enserrible Jan Corduwencr met o.m. Niberco. de nieuwe Nederlandse wereldkampioen, toverend en heksend in zijn wc--' ^oertoire. Maar. Jyi^,%oneei-evt .neiU voor Alkmaar „Driekoningenavond" van William Shakespeare. met orkestbege leiding. Regie: Albert van Dalsum. Dinsdag 30 Dec. half drie: eeu cul- turcel verantwoorde kindermiddag n.1. het Scapino Ballet Werkelijk iets zeer aparts en prachtig voor de kinderen. Vrijdag 2 Januari komt Cor Ruvs met zijn nieuwste schlager „Aan den oever van de snelle vliet", terwijl tot slot op Zondag 4 Januari deze serie besloten wordt met de grootste klucht aller tijden „Baron Kneut" met Sièm j Nieuwenhuizen. veiling arkten ALKMA AR 22 DEC. .Andijvie 1662; winterpeen bcerenkool 312; worteltjes 430: to maten 42—82; gr. kool 6—13: spruit- kool 5.2086: rode kool 513; gele kool 67; prei 14—26; bieten 6—9; witlof I 4056. II 20—36; bloemkoof IA 70-86, I 40—60. II 15—35: knol- selderie 412; selderie 3—8: selie 4— 7: sla 49: appels 2255; peren 16— 30: augurken 9.50. WARMENHU1ZEN 23 DEC. 53.300 kg rode kool 9—17.10; 43.600 kg witte kool 916.70; 1800 kg groene kool 10—14 30: 1200 kg andijvie 28 42.80; 100 kg spruitkool 45. NOORD-SCHARWOUDE 23 DEC. 120000 kg witte kool 9—17.30; 60000 kg rode kool 914.70; 14000 kg gele kool 66.10; 9000 kg groene kool 8.20 —14.60; 2000 kg andijvie II 33.60—40.40 2000 kg bieten I 8. II 6. agenda A.B.T.: „De duivels van de rode cirkel" met Herman Brix en Carole Landio. Dagelijks 8 uur. Zon- en feest dagen 2. 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. Oudejaarsavond geen voorstelling. CINEMA AMERICAIN: „1001 Nacht met John Halle en Maria Montez. Aanvang 8 uur. Beide Kerstdagen 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 cn 9.30 uur. Toegang boven 14 jaar. HARMONIE: „Tarzan in de woest- tyn" met Johnny Weissmuller, Nancy Kelly en Johnny Sheffield. Aanvang 8 uur. Beide Kerstdagen en Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Toegang 14 jaar. VICTORIA „Mijn onbekende echt genoot" met Deanne Durbin, Edmond Fitzgerald en Barry Fitzgerald. Aan vang 8 uur: Zaterdag 7 en 9.30 uur. Beide Kertsdagen en Zondag 2. 4.30, 7 en 9.38 uur. Tot 14 jaar alleen onder geleide. 4 2e Kerstdag: GULDEN VLIES: 3 en 8 uur Kerst bal. Dansorkest The Radio Novelty Band. Zaterdag GULDEN VLIES: 8 uur De witte Non. Zondag GULDEN VLIES 8 uur. J:n Cordu- wener en Niberco. Maandag GULDEN VLIES 8 uur; Driekonin- "genavond.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2