2—1 Ravel - Mendelssohn herdenking De gemeente nam afscheid van Burgemeester Pesman KerstdagFeestdag... Rustdag... „VICTORY HOTEL" v.h. PROOT Hallooohüü H.O.V. abonnemenisconceri Ter gelegenheid van de 10e ver jaardag van de sterfdag van Maurice Ravel en van de 100e sterfdag van Felix Mendelssohn-Bartholdy gaf de H.O.V. voor haar 3e ab.concert een Ravel-Mendelssohn-programma waar bij de voormalige le violist van het orkest als solist optrad. Onder de voortreffelijke leiding van Marinus Adam begon dit gedistingueerde pro gramma met de uitvoexing van de „Pa vane pour une infante défunte" welk eenvoudig concertstuk eeix beheerste vertolking kreeg. De solist kreeg ver volgens gelegenheid zijn voortreffe lijke virtuositeit te tonen in het op de zigeunei-muziek geïnspireerde „Tziga ne", een werk dat uitermate hoge eisen stelt aan techniek en zelfbe heersing van de solist. Gijs Betbs, die in het begin wat moeite had met de wel zeer zware stof. kwam er echter spoedig „in" en in de pizzicali en fla- coletten die dit stuk vereist, toond, hij zijn vakmanschap. Een langdurig applaus was dan ook zijn verdiende beloning. Het fijnzinnige „Ma Mère rOye" bleek in de H.O.V. dirigent een gevoelig vertolker te hebben die deze muziek de charme wist te geven, die zij van nature bezit. Na de pauze was Mendelssohn aan de beurt. De meer luchtige ouverture Gevonden voorwerpen Gedeponeerd aan het Bureau van Politie te Alkmaar en aldaar te be vragen op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 11.30 tot 12.30 uur: wollen sokken, Yale sleutel, paar kin derwanten, diverse portemonnaies, le ren kinderklompsokken, glacé hand schoen, zilveren manchetknoop, week abonnement N.S., zilveren broche, da- meshoud, paar wanten, handtas, br. ceintuur, want, rozenkx*ans, wollen ceintuur, regenjas, schroevendraaier, herensok, kinderautootje, catechismus boekje. rol kastpapier, bos sleutels. Zwarte rozenkrans in etui, dameshand schoen. glacé handschoen. Als gevonden aan het Bureau van Politie aangegeven, alwaar op boven genoemde tijden het adres van de vin der is te bekomen: rechter motorl^ndschoen, broche met steentje, wollen motorkapje, zilveren vulpotlood, groene ceintuur, div. da mespoi-temortn^cs. gouden, broche, zakmes met zilveren heft, br. muts met speld, rode want. bril met licht montuur, streng kraaltjes, paar kindcr- vanlrn lenen actetas, glacé hand- $chogummi bal, duimstok, mantel pak klopboor, enveloppe m. inhoud VD7enkréns in etui. houten pijp. doos je met lampjes vulpen, i-ozenkrans. broche, gouden ketting, cape, plastic Jm' M 'ook. vulpen, wantje, verzilver de broche, rijwielpcdaal, zilveren jbr-cle. breipennen met katoen, siga rel!enkoker met sigaretten, leren riem portemonnaie rr inh., sleutelkctting. paar grijze sokken, rozenkrans, wicl- doo van Ford,, leren handschoenen, padvindersr iemring met fluit en sleutel, witte want. paar leren hand schoenen:- koperen armbandje, porte monnaictje. dameswant. portemonnaie diversen, gouden verlovingsring etui met tekenbehoeften, autoped. Indi sche shawl, achterlicht van auto. 2 bonkaarU-» -Mnder puntmuts. omgeving KERSTSPEL V.C.J.B. HEÏLOO - In het geheel gevulde Witte Kerkje hebben ieder van de V.C J B. gisteravond onder leiding van Ds. Bloemhof een Kerstspel opge voerd Deze jongeren hebben de tal rijke aanwezigen door hun ernst en overgave tijdens de opvoering een lv'tengewoon genotvolle avond be zorgd. DAT LIEP BEST AF! HETLOÖ Dinsdagmiddag omstreeks half vier werd de groentehandelaar Modder ter hoogte van de Rusten^ Jager op de Kennemerslraalweg aan gereden door een vrachtauto. Wonder boven wonder kwam de heer Modder er zonder letsel af en bleef de ma- terieële schade uiterst gering Het-on geval ontstond op het mowent. toen twee auto's elkander wilden passe ren De vrachtauto haalde teveel naar rechts uit, waardoor de heer M. werd getorpedeerd HERDENKING DR. ZAMENHOF HFii.oo Ter gelegenheid van de dag. waarop Dr. Zamenhof .de we- re'd bekende ontwerper van het Es- po-nnto, in 1359 geboren werd hadden F oTantislen uit Heiloo. Alkmaar, B->vgen en Koedijk in de Rustende Ja- gor een bijeenkomst belegd tijdens welkr do heer A. F. Leideritz uit Am sterdam het werk en de grote ver diensten van Dr. Zamenhof de revue liet pdsseren In zijn slotwoord wekte de spr. op tot propaganda van Espe ranto als wereldtaal. Medewerking aan -deze zeer ge slaagde bijeenkomst verleende het mu- ziekensemble o.l.v. J. Smit, jiat zeer verdienstelijk een aantal nummers ten gehore bracht. Leden van de Es- peranto-afdelingen voerden enkele sketches ten tonele. Voor bbnde Es- p:•••nntfsten werd tenslotte een collecte .gehouden. tot de muziek van de Midzomer- nachtsdroom vormde een uitstekende (aan het slot beter en harmonieuzer gespeeld dan in het begin) overgang naar de bekende Italiaanse Sympho- nie in A gr. terts, welk laatste werk volkomen werd beheerst door de H.O.V.-ledcn, die zorgden voor een goede weergave, welke in alle op zichten met de intenties van de diri gent overeenkwam. „Vidory-Hotel" in nieuw kleed Enorme verbeteringen in vroeger liotel „Irene". Het voormalige hotel Irene, voor heen ond :r directie van dc heer Fr Proot, heeft in de heer J. van Riet uit - Eindhoven, een nieuwe eigenaar gekregen. Dezer dagen namen wij een kijkje in het „Victory-Hotel", zoals de nieuwe eigenaar deze zaak heeft genoemd en wij stonden versteld! Wij wandelden op de bovenverdieping door de opgestapelde oude meubelen en zagen de nieuwe interieurs in de gemoderniseerde en luxueuse hotel kamers. Tot slot mochten wij een kijk je nemen in de rijk voorziene wijn kelder waar nog véle oude jaargan gen op de liefhebbei's liggen te wach ten. ALGEMENE VERGADERING IJSBOND HOLLANDS NOORDER KWARTIER AKERSLOOT Op de algemene le denvergadering van de IJsbond Hol lands Noorderkwartier der afd. Aker sloot bracht dc voorzwter verslag uit van de gebeurtenissen van het afge lopen jaar. waarbij spr. de moeilijk heden naar voren bracht, waarmede' de IJsbond had moeten kampen. Het saldo bedroeg f 42831. Voorts werd besloten een verband- trommel aan te schaffen. Eveneens kwam een besluit tot het organiseren van de eerstvolgende damwedstriid uit de bus. De voorzitter deelde mede dat de medailles van de vorige ver- i-eden wedstrijd zich in Limmen be vonden ter gravering. De heer Bakker werd met algemene stemmen herkozen. Bij de rondvraag wierp de heer Bakker de vraag op. of het niet mogelijk was aan de wed strijd van de 500, 1000 en 1500 meter een wisselbeker te verbinden. De heer Blokker vroeg naar de mogelijkheid tot het veranderen van een baan in twee banen, voor het hardrijden en een voor het schoonrijden. EXPOSITIE „TINTORETTO" HEILOO Gaarne herinneren we onze lezers nog even aan de exposi tie in de ULO-school Slempad door de amateurs van „Tintoretto", waar over we reeds enkele malen schreven. Deze expositie wordt geopend van 19 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Raadsvergadering Koedijk Na opening en notulen werden en kele ingekomen stukken behandeld, van Ged. Staten met verzoek om wij ziging van het besluit tot het beschik baar stellen van 8000,— voor aanleg van een klinkerweg. Ged. Staten stel den voor dit bedrag te verhogen tot 10 000,—. Zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Bij de rondvraag werden geen vra gen gesteld, waarna afscheid werd ge nomen van Bxxrgemeester Pesman. Wethouder Riekwel opende de rij der sprekers en wenste de Burgemees ter geluk met zijn benoeming. Namens de gemeente sprak spr. dank uit voor het vele werk aan de opbouw ver richt. Ook de heer Blaauboev sprak enige woorden fan dank. De heer Sloof bood de scheidende burgemeester namens het gemeente- personeel en de Raad een tweetal fo to's aan van de kerk zoals deze vóór de afbraak was. Vervolgens spraken de volgende heren nog hun waardering uit: de heer Bi-ammer, namens de R.K. frac tie, de heer Rcyndei-s namens het schoolpersoneel, de burgemeester van Oudorp, Rijksveldwachter Slooten na mens de Rijkspolitie, de heer Visser namens de culturele vereniging en de heer A. Jongsma, voorzatter van het Burg. armbestuur. Raad en genodigden bleven daarn^ nog een poosje gezellig bijeen. Heiloo niet meer noodlijdend! HEILOO Maandag a.s. om 8 uur 'S avonds komt onze gemeenteraad bijeen ter behandeling van de gemeen tebegroting 1948. Het is een vex-heugend verschijnsel, dat hieruit blijkt, dat Heiloo niet meer noodlijdend is. De begroting sluit >met een voordelig saldo yan ruim 8000,Dit zou mogelijk kunnen in houden, da Heiloo niet tot verhoging van de vermakelijkheidsbelasting zal .overgaan. Naar wij vernemen bestaat over deze kwestie bij de raadsleden een gelijkluidende mening De subsi dies aan verschillende vci*enigingen zullen vermoedelijk worden verhoogd. B. en W. doen althans een voorstel in die richting: DOVES van 15.— tot f 100.I. v. A. O. van f 25.op t 50.terwijl nieuwelingen zijn de zangver. Nieuw Leven en KAB (elk 50.—). De plaatselijke VW zou graag bijdrage gesteld zien op f 500.- (vorig jaar f 90. De salarisregeling van de gemeente arts zal worden herzien, dc gemeente lijke vroedvrouw krijgt eei*vol ont slag. dit laatste i vm. het Zieken- fondsbesluit. Ook het gemeente-perso neel maakt kans op een belangrijke verbetering. Zoals we reeds eerder berichten wil men een muur aanbrengen rond het Witte Kerkje, waarvoor op de ka- pitaaldienst een bedrag van f 9500.— is uitgetrokken. De huisnummering zal"ïh het komende jaar verbeterd worden. Een opluchting voor vreem- delingen! Voorts hoopt de gemeente medewer king te verlenen aan de bouw van arbeiderswoningen, waarvan er 28 ge projecteerd zijn. Wanneer de riole ring in bepaalde gedeelten van ons mooie dorp verbeterd zal worden dan ook de verbetering van verschil lende wegen noodzakelijk en wense lijk. Tn iedei» geval ziet het er voor Heiloo niet ongunstig uit! MOEDERCURSUS EGMOND AAN ZEE De afdeling Egmond aan Zee van „Het Witte Kruis" organiseerd met ingang van Januari een tweetal cursussen. Een Moedercursus en een cursus voor Huiselijke ziekenverpleging.. De kos ten voor elke cursus in zijn geheel bedragen slechts f 2.50. Men kan zfch op het Raadhuis aanmelden als deel neemster aan een (of beide) cursussen Kleuterschool kampt met financiële moeilijkheden KOEDIJK De opkomst voor deze vergadei'ing was niet groot, waarover voorzitter zijn teleurstelling uitsprak. Uit het verslag van de penningmees ter bleek, dat de beschikare midde-, len per 1 Sept. j.L bedroegen f339,94 tegen f 335,60 op 1 September 1946 Mevr. D. Butter, Mevr. Vries-Geusen Mej. Westerhof werden in het bestuur herkpzen. ^Tijdens de besprekingen merkte de yop rotter op, dat de kasposïtie steeds zorgen baart. Volksherstel, gaf f 245,- voor de school, dc HARK f 113.91. Ook voor Uw Vrouw Reserveert Üw Kerstdiner in het feestelijk versierde Bar geopend Muziek Zorgvuldig gekozen Menu's Teleioon 4321 Nieuwe Directie: J. van RIET Hier is Oom Rob JONGENS EN MEISJES In dc Kinderkoerier, die vandaag in deze krant staat, zijn in de „Kerst- puzzle voor de jeugÖ" enkele fouten geslopen. Vraag 25 luidt: Bewoners van Spanje dit moet zijn: Bewoner van Spanje. Het zetfoutenduivcltjc heeft echter erger in de serie lettergrepen huisge houden. Let maar op: het woordje „der" is vergeten. De alleenstaande „a" moet een „e" zijn. In de 7de regel moet die eenzame „v" eén „e" zijn. Even verder in die zelfde regel staat ook „he". Dat woordje roept verbaast „he". want het hoort er niet; het moet „pe" zyn. Twee regels verder staat nog zo'n gek woord: „spae", dat moet n.L „span" zijn. Dan staat er twee keer „tïe", maar daar van moet je één doorstrepen; één maal „tie" is genoeg. Tenslotte staat even verder op „vlier"; die „vlier" be hoort er niet; het moet „vleer" zijn. Dus: verbeter eerst deze fouten en puzzle dan naar hartelust. OOM ROB. FORESTERS I W.-GRAFTDIJD 1 De Foresters nemen meieen het ini tiatief, doch spelen veel al de bal te hard naar voren, waardoor hun aan vallen op niets uitlopen. West-Graftdijk mo-*t zich in hoofd zaak op verdedigen toeleggen en komt maar sporadisch op de andere speel- helft. Toch duurde het ruim een half uur voor de Foresters hun meerderheid in een doelpunt wisten uit te druk ken, het was Koomen die zijn club de leiding gaf 10. De Foresters komen langzamerhand toch het meest in de aanval en bij een van de aanvallen brengen ze de Graftdijk achterhoede dusdanig in t nauw, dat deze bal met de hand gzat bewerken. De hierdoor toege stane strafschop wordt door Kossen op sublieme wijze in een doelpunt om gezet. Graftdijk. weet de achterstand te verkleinen met een min of meer ge lukkig doelpunt 2—1. Er is dan ongev. Ji> uur gespeeld. In de resterende tijd wegen de partijen vrijwel tegen el kaar op. doch hef" spelpeil wordt er niet fraaier op. schrijvende lezers Sla d'r op! Heiloo, 15 Dec. '47 Mijnheer dc Redacteur, In uw blad van 11 Dec. j.1. las ik een ingezonden stuk ondertekend met A. Kraft van Enzel wat mijn volle sym pathie had. Het is dan ook het weerzinwekken de naschrift van de redactie dat ik u verzoek het volgende ook eens te wil len plaatsen in uw blad. Ik ben ook van de (wat u noemt) „sla d'r op". V. aarom deze mooie benaming zelfs nog met een beschrijving van mensen die zijn kinderen mishandelt tot half doodslaan toe? U zegt in uw aanhef, dat u er niets van begrijpt, maar dat ligt dan ook aan u. Uw benaming ;,sla d'r op", is een belediging en miskenning van het werk van onze Hollandse jongens in Indië. Ik heb een beschrijving gelezen (niet In de V.A.) van een Amerikaans journalist, die de landingen had mee gemaakt in Afrika, Italië en Frank rijk en die nu de Holl. jongens in In dië had gadegeslagen. Een wonder- leger zegt hij. Die beginnen bij het binnenrukken van een plaats (waar extremisten spoorloos zijn) met de be volking te voeden, tc kleden en te ver binden omdat de stakkers aan alles gebrek hebben. Zoiets had hij nog nooit meegemaakt. In mijn courant van Maandag 8 Dec. (niet de V.A) lees ik een artikel over de bevrijding var 1000 kampongbewoners (kampong Namarindang) die door de Laskars zijn mishandeld tot uitputting toe en nu door de HolL bevrijd. Ik néém dan ook niet de benaming van „sla d'r op", maar: „voorstanders van algeheel herstel van orde, ï-ust en veiligheid voor de bevolking". Dat er duizenden jongens over denken als inzender, daarvoor is geen formidabele coi-res- ponlentie meer nodig, dat bewijzen nu de onlusten in Batavia, waar ze eisen, oprukken naar Djocja of naar huis. Dat ook de Indische bevolking zelf prijs stelt op samengaan met Ne derland bewijst een verzoek van Soe- kawatti en anderen. Maar dat de regering in het onein dige blijft praten en onderhandelen met een Soekarno. met wie niet te praten is, is werkelijk ergerlijk. En dan. als besluit, nog de Rode Kruis- pakketten-affaire. Die heeft toch mei het ingezondene niet te maken. Of zou men die misschien de „sla d'r op" mensen ten laste kunnen leggen? S. Modder, F 36. Heiloo. Naschrift redactie Ons oordeel is: inzender snapt er niets van. De Hollandse jongens in Indië hebben we geen ogenblik ge- qualificeerd als van het „sla-d'r-op"- soort. Die betiteling was bedoeld voor de inzender van het* vorige stuk. Intussen begrijpen we, dat inzender de voorkeur geeft aan de voorlichting van het door hem niet genoemde blad. Van het niet bijster verheven figuur, dat Nederland heeft geslagen voor de Veiligheidsraad der Verenigde Naties, heeft deze nieuwsbron blijkbaar geen melding gemaakt. Wel echter geeft 't tendentieuze berichten als: „naar Djocja of naar huis!" Dit evenwel zou nu juist betekenen, dat onze jongens wel zijn bezield door de „sla-d'r-op"- mentaliteit. Wat wil inzender eigen lijk? We begrijpen cr werkelijk niets van. Eerst noemt hij zulk een qualifi- catie van onze soldalen beledigend en danbeledigt hij zc zelf. Floralia vond geen termen aanwezig om bij te springen, doch deze vereni ging had wel een bedrag uitgetrokken voor handenarbeid op de OLS. Vol'- gens voorz. denken zeer velen, dat de kleuterschool een instituut is om de kinderen zoet te houden. Met moet de school echter beschouwen als voorbe reidend onderwijs. De gemeentelijke subsidie is zeer laag in verhouding tot andere plaatsen Wethouder Riekwel hield zijn hoop gevestigd op de wet op het kleuteron derwijs, doch de gemeente kan mo menteel niet meer geven. Opgemerkt werd. dat de qnderwij- zeres een bevoegde kracht is en haar salaris van f 1200.is beslist te laag. Men kan haar echter niet meer beta len en bovendien is uitbreiding van de leermiddelen dringend noodzake lijk. Tijdens de rondvraag werden suggesties gedaan om de financiële toestand op te helderen. De aandacht van de burgerij zal wakker gemaakt worden en bovendien komt een verloting. Na voorlezing van het nieu we reglement volgde sluiting. Met onwillige horHen is iet slecht hazen vangen. M&gr met advertenties in weinig ge lezen bladen is 't slecht geld verdienen Wilt ge goede zaken, kies dan: „De Vrije Alkmaarder" Het meest gelezen dagblad uit Alkmaar en omgeving VRONE-NTEUWS ST. PANCRAS In een vooral na de rust goed gespeelde wedstrijd is het Vrone 1 gelukt Andijk 1 met lege handen naar het Oosten te sturen. Voor de rust was echter Andijk in de meerdei-heid en wist dan ook vrij wel direct door haar hard schietende rechtsbuiten de leiding te nemen. On ze achterhoede heeft het tegen de sterke wind inspelend, hard te ver antwoorden. Toch weet V. in deze pe riode gelijk te maken als de Koning mooi voorzet en Bobeldijk goed door lopend de gelijkmaker scoort. Dan weet Andijk door twee fouten in de V. achterhoede tweemaal te scoren. Net voor de rust weer een keui-ige vooi-zet van links welke besloten wordt met een schitterende kopbal van Bobeldijk. ^Tcteen is het rust en staat V. met 3-2 achter. Na de rust is het V. dat de eerste viool speelt. Met goed afgegeven bal len van achter wordt de V. voorhoede telkens weer aan het werk gezet. Al spoedig maakt Zeegers met een goed schot gelijk. Dan laat de A. kee per de bal vallen en de Koning maakt er 4-3 van. Zeegers verhoogt met nog drie doelpunten de score, zodat V. weer een mooie overwinning heeft be haald. kerkdiensten DONDERDAG 25 DECEMBER EERSTE KERSTDAG ALKMAAR Ned. Herv. Gein. Grote Kerk 10 uur, Ds van Wijk Kapelkerk 10 uur Ds Wesseldijk Gereformeerde kerken. 10 uur Dr. Polman; 16 uur Keistwij- dingsdienst en declamatorium. Doopsgez. gemeente. 10 uur Ds v. d. Sluis. Lutherse Kerk (Woensdag 24 Dec. 11 uur Kerstnachtwijdingsdienst. Spr. Ds Roodenburg en de heer Schendelaar). 10.30 uur Ds Roodenburg. Ned. Chr. Gcm. Bond 19 uur Kerst wijding, de heer van Oostveen. Baptisten Gcm., Nieuwe Doelen, 10.15 uur de heer Hofhuis. 16 Uur Kerst; feestviering. Rem. Geref. Gem. 10.30 uur Ds. Rap- pold. Leger des Heils (Woensdag 24 Dec. 15.30 Kerstfeest voor genodigde be- hoeftigen). 6 uur v.m. Kerstwijding in de Muziektuin. 10 uur Kerstdienst in de Leger des Heilszaal. 16 uur Jeugddemonstratie in de Muziektuin. OMGEVING Ned. Herv. Gem. Egmond a.d. Hoef 10 uur Ds Plug. Heiloo (Woensdag 24 Dec. 11.30 uur Nachtelijke Kei-stwijding). 10.30 uur Ds Bloemhoff. Limmen 10 uur Ds den Oudsten. Koedijk 10 uur Dhr Slager Veenhuysen 19.45 uur Kerstfeest. Oudorp 10 uur $>hr Bosch. .Groot Schenner 10 uur Dienst. Driehuizen 19 uur Kinderdienst. Bergen a. Zee 16 uur Ds Bierman. Li turgische dienst. Bergen 10 uur Ds. Bierman. Koorzang Akei-sloot 10 uur Ds. van Santen Groet 19 uur Kerstfeest. Obdam 10.15 uur Kerstzangdienst, D« Cieremans. Oudkarspel 10 uur Ds Schmidt zang van Jonge-Kei'k-leden. 16 u. Kerst feest. Sehoorl J0 uur Ds. de Jong (mm» Kerkkoor). Zuidscharwonde 10.30 uur D, ten Biuggenkate. 10.30 u. Kerstfeest Oterleek 19 uur Kerstfeest. Stompetoren 10 uur Ds de Jong. Zwarte Kerkje: lie Stompetoren. Ned. Herv. Evangelisatie. Heiloo (Kerklaan) 10.15 uur Ds Alke- ma. Geref. Kerken Heiloo 8.30 Dr. Polman. Egmond 10 uur Ds Donner Bergen 10 uur Ds Telkamp. Br. op L'dijk 10 uur Ds. v. Meycn- feldt. H. H. Waard 9.45 en 14.30 uur Ds van Minnen. Nru Scharwoude 10 uur Ds Haitsma. Schermerhorn 10 uur Ds Visser. St. Pancras 10 en 16 uur Ds Middel koop. Oud-Kath. Kerk. Egmond a. Zee 6.30 uur Vroegmis. 10 uur Laatdienst. 19 uur Vesper. VRIJDAG 26 DEC. TWEEDE KERSTDAG ALKMAAR Grote Kerk 10 uur'Ds den Oudsten. Kapelkerk 10 uur D^ Dikboom (m. m. v. Kerkkoor). Geref. Kerken 10 uur Ds Middelkoop. Leger des Heils 9 uur Kerstzan" in Centr. Ziekenhuis. 11 uur Zo,1(» school Kerstfeest. 20 uur Openba-e Kerstdienst. OMGEVING Ned. Herv. Gemeenten. Egmond Binnen 10 uur Ds Plug: Egmond a. d. Hoef 19 uur Kerstfeest der Zondagsschool. Heiloo 16 uur Kerstfeest der Zondags school. Limmen 19 uur Kerstfeest Oudorp 15.30 uur Kerstfeest. Grootschermer 19 uur Kinderdienst Koedijk 15 uur Kexstfeest def~ Zon dagsschool bij J. Schuyt. Ursem: 10.30 uur Ds Spaargaren. Bergen 19 uur Kerstfeest. Akersloot 10 uur Ds van Santen. H. H. Waard 10 uur Ds Bierma*1 Hensbroek 19 uur Kerstfeest Warmcnhuizen 10 uur Ds de Jong. 19 uur Kerstfeest. Oterleek lO-uur Ds„de Jong. Stompetoren 19 uur Kerstfeest. Ned. Herv. Evangelisaties. Heiloo Kerklaan, 10.15 uur Ds W«ff> seldijk. 16 uur Kerstfeest. Geref. Kerken. Egmond 10 uur*Dr. Polman. 16.30 uur Kerstwijdingsdienst. Bergen 10 uur Liturgische dienst. Br. op L'dijk 10 uur Ds Donner. H. H. Waard 9.45 uur Kerstzangdienst, Ds van Minnen. Nrd Scharwoude 10 uur Ds Haitsma. Schermerhorn 10 uur Ds. Visser. Oud-Kath. Kerk. Egmond a. Zee 8 uur Vroegdienst; 10 uur Laatdienst; 19 uur Vesper. ZONDAG 28 DECEMBEF ALKMAAR Ned. Herv. Gemeente. Grote Kerk 10 uur Ds *an Wijk. Kapelkerk 10 uur Ds den Oudsten. 17 uur Ds Wesseldijk. Geref. Kerken 10 uur Prof. Dr. Dijk 17 uur Dr. Polman. Baptisten Gem. Nieuwe Doelen 10.15 de heer Hofhuis. Lutherse Kerk 10.30 uur Ds. Rooden burg 19 uur Dhr. Schendelaar. Ned. Chr. Gem. Bond: 15 uur Jeugd- camenkomst.Dinsdag 30 Dec. 19.30 uur Bijbelbespreking, Houtweg 3. OMGEVING Ned. Herv. Gemeenten. Egmond a. d. Hoef 10 uur Ds Plug Oudejaarsavondcollecte. Heiloo 10 uur Prof. de Vos. Limmen 14 uur Ds. Wesseldijk. Driehuizen 19.30 uur Kerst- en Oude- jaarsdienst. Koedijk 10 uur de heer Slager Akersloot 10 uur Ds. van Santen. Hensbroek 10 uur de heer Cieremans Nrd Scharwoude 10 uur Ds. Schmidt. Sehoorl 10 uur Ds de Jong. Spanbroek ??uur Ds Baudet, Kerst feest. Warmenhuïzen 14.30 uur Ds Wiegers. Stompetoren 10 uur Ds de Jong; radio uitzending. Ned. Herv. Evangelisatie. Heiloo (Kerklaan) 10.15 Ds de Meter. Geref. Kerken. Heiloo 8.30 uur Dr. Polman, 16 uur dienst. Egmond a. d. Hoef 10 uur Dr. Polman 16.30 uur Prof. Dr. Dijk. Bergen 10 uur Ds Telkanxp; 17 uur Ds H&itsma. Broek op L'dijk 10 en 15 uur Ds Don ner. H. H. Waard 9.30 uur Ds v. Meyen- feldt; 14 uur Ds. Middelkoop. Nrd Scharyjoude 10 uur Dienst; 16 uur Ds Telkamp. Schermerhorn 10 en 15 uur Ds. Visser. St. Pancras 10 en 16 uur Ds Middel koop. Doopsgezinde gemeenten. Broek op L'dijk 10, uur Da. Schepman. Oud-Kath. Kerk. Egmond a. d. Hoef 8 uur Vroegdienat. 10 uur Laatdienst

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 6