STADSNIEUV/S; Qimtriy, Bao-umi atö v-o-d&attek Het leven van 'n velo Opoe Wil 90 jaar Ja. ik denk wel dat ik honderd jaar fcrordl. en als ik het niet wordt, nou la. dan niet hè? Dit waren de woor den die Opoe Wit zei. toen we haar terste Kerstdag op haar verjaardag taoegen. oé ze honderd jaar zou wor den. Zoals ze daar zat tussen haar lam. en kleinkinderen, een echt zon netje in huis. Opoe is nog flink ter !been, is gezond en bezit een grote dosis levenslust, die men niet ver- wacht bü iemand van 90 jaar. Opoe was in uitstekende stemming, zo zelfs dat ze tijdens onze aanwezigheid nog een voordracht op rijm deed. over een boer die verstand ging kopen; dit ging allemaal zo vlot van stapel, dat. als je niet beter wist, zou zeggen, dat Opoe nog lang geen 90 jaar was. In 1857 is Opoe te Aartswoud gebo ren en zij was en bleef de jongste van het gezin De Wit Zelf heeft Opoe altijd gezegd: ik word niet oud hoor. maar op het ogenblik heeft Opoe toch al haar broers en zusters overleefd, al zijn deze ook allemaal in vrij hoge ouderdom overleden. Opoe de Wit wij wensen u nog vele jaren en hopen ook op uw honderdste verjaardag aan wezig te zijn. en dan zal de Burge meester Boschstraat, waar Opoe Wit woont in 't middelpunt der belang stelling staan. Buurtvereniging „Bloemwijk" Dinsdagavond was het een drukte van belang in de Bloemkampstraat; de grote feestavond voor de kinderen van „Bloemwijk" was weer aangebro ken. Om precies half 7 ging de grote stoet onder leiding van politie, be stuur en damescomité naar café Cen traal op het Hofplein, waar om onge veer 7 uur de voorzitter, de heer J. Jonker, de kinderen hartelijk toesprak waarin hij nogmaals op de onvergete lijke avond van het vorig jaar wees, en hoopte, dat deze avond nog beter zou slagen. De aardige films, die ver volgens vertoond werden, w.o. De Snoepwinkel. Hoog en Droog en de Zoetwatermatroos, werden nu en dan door luid gejuich van de kinderen ge volgd. Onder de pauze kwam een ver rassing. n.1. de bekende goochelaar „Hassan Ben Ali Bili". die met mede werking van de jeugd verschillende nummers gaf. Na een kop chocolade met koek, volgde het laatste gedeelte van het programma voor de lachen de en zingende kinderen. De band van Bloemwijk zorgde ook deze avond weer voor passende muziek, waarbij de kinderen uit vohe Dorst meezon gen. Om ongeveer 10 uur ging eer. voldane kinderschaar weer onder de zelfde vertrouwde leiding huiswaarts. Het bestuur van „Bloemwijk" kan verheugd op deze bijzonder geslaagde avond terugzien. Veelbelovende Alkmaarder Door de politie te Alkmaar is een 19-jarige Alkmaarder aangehouden, die in de mijnen te Geleen werkzaam is en de Kerstdagen in Alkmaar door bracht. Deze jongeman, die vroeger werkzaam was bij de Nederlandse spoorwegen te Alkmaar had zich in deze functie schuldig gemaakt aan fraude. Hij had zich n.1. verschillende geldbedragen bij het verkopen van uitgeschreven plaatsbewijzen toege ëigend. In Geleen. waar hij in pension was. stal de Alkmaarder een tweetal koffers. Voor beide vergrijpen werd de jongeman te Alkmaar in de kraag gevat en na onderzoek naar Geleen overgebracht. KERSTFEESTVIERING RECHTZ. ZONDAGSSCHOOL De Ned. Herv. Zondagsschool „Laat de kinderen tot Mij komen" hield 2de Kerstdag 's midags om 4.30 uur haar Kerstfeestviering in de St. Laurens- kerk. Voorganger was ds. N. den Oud sten die de Kerstgeschiedenis vertelde de heer Chr. Knaap, het hoofd der school, verzorgde dit jaar het Kerst verhaal. Het. Kerstfeest had een rustig en ordelijk verloop, wat zeker niet in de laatste plaats te danken is aan het feit. dat de Grote Kerk zoveel ge schikter is voor een dergelijke Kerst viering dan de Kapelkerk. Dc Kerstliederen waren goed inge studeerd; honderden paren schitteren de ogen bewonderden enthousiast de stralende boom. Na afloop ontvingen de kinderen enige geschenken, w.o. 'n boek en chocolade. EEN KERSTOMELET Daags voor Kerst liet een kruide niersbediende op de Metiusgracht een kist met honderd eieren van zijn rij wiel vallen. 34 kostelijke kipproduc ten gingen verloren. WEIHNACHTEN IN DE CEL Een Duitse juffrouw bracht de Kerst dagen in een cel van het Alkmaarse politiebureau door. Zij was n.1. op ille gale wijze in ons land gekomen en hield in Alkmaar verblijt Woensdag werd ze door de H. Hermandad bij de kraag gegrepen en daags na Kerst mis aanvaardde zij de terugreis naar haar geboorteland. Weer een ongeluk op de Bergerbrug Wederom is het aantal ongelukken op het beruchte kruispunt bij de Ber gerbrug met één toegenomen. Woensdagavond omstreeks 11 uur reed een splinternieuwe luxe wagen over de Bergerbrug richting Geester- weg. De bestuurder had juist de ver warmingskachel ingeschakeld. Wegens de daardoor beslagen voorruit èn we gens het slechte weer was zijn uitzicht niet goed. Een vrachtauto, die van 't Gerechtsgebouw over de Singel na derde. werd eerst door de bestuurder opgemerkt, toen hij zeer dicht gena derd was. De bestuurder van de luxe wagen remde krachtig, maar de auto gleed door en werd door de vracht auto aangereden en beschadigd. De bumper en het sierfront werden los gerukt. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. DURE STOEIPARTIJ In de nacht van 2e Kerstdag waren enige personen in de Koorstraat aan het stoeien, waarbij één van hen door een "etalageruit van de fa. Sidonius de Jong werd geduwd. De ruit, die 2,5 bij 3 meter groot was, werd geheel vernield. De overige heren namen de benen. GOED ZO. KANARIEHOUDERS» Op de in Amsterdam gehouden groepswedstrijden voor kanarievogels omvattende de provincies Noord-Hol land, Zuid-Holland en Utrecht, heb ben de vogels van onze stadgenoot, de heer E. K. Vellinga, in de hoofdklasse I het groepskampioenschap behaald met 344 punten. De vogels van de heer Beeldman- behaalden in deze klasse een 5e prijs, terwijl de vogels van de heren Reymer en van Diepen een ere prijs behaalden. De heer van Diepen behaalde met zijn vogels in klasse V ook nog een 3e prijs. Het geheel is een mooi resultaat geworden voor de Alkmaarse kanarievereniging. GRATIS!!! Zij, die zich met ingang van heden opgeven als abonné op ons blad. ontvan gen de krant tot 1 Januari 1948 gratis! HANDWAGEN GEVONDEN De handwagen, die op 15 Decem ber aan het bureau van politie gede poneerd is als gevonden voorwerpen, is nog steeds niet afgehaald. De eige naar dienst zich aan kamer 12 te mel den. omgeving UITVOERING VAN „DE ROOS" KOEDIJK In de zaal vap de heer Schuit gaf de Rederijkerskamer „De Roos" op eerste Kerstdag een uitvoe ring. Opgevoerd werd „De geest van de Olmenhoeve, spel in 3 bedrijven door Joh. Tromp: de regie berustte bij de heer H. Beeldman. In tegen stelling met vroegere -uitvoeringen was de zaal geheel vol. „De Roos., gaf sterk en uitmuntend spel te zien, iede re speler afzonderlijk ging geheel in zijn spel op. Toen dan ook het doek in het laatste bedrijf viel moesten de spelers een ware ovatie in ontvangst nemen. Jammer dat het achter in de zaal hinderlijk rumoerig was. Een bal onder leiding der EDO- band besloot deze traditionele Kerst uitvoering. KERSTMIDDAG PLATTELANDS VROUWEN KOEDIJK De Plattelandsvrouwen afd. Koedijk vierden Dinsdag haar Kerstmiddag. De opkomst was schit terend; bijna alle leden waren .an- wezig. Mw. de Hartog sprak in haar openingswoord over het doel van de ze middag. Welkom werd geheten de heer Slag ter die deze middag spreken zou. Na ronddeling van thee en gebak werden Kerstliederen gezongen. Dhr. Slagter onderhield hierna de aanwezigen met Kerstvertellingen. Na de pauze gaf Mevr. Geus de Geus een overzicht in dichtvorm over het Congres te Am sterdam waarvoor zij een hartelijk ap plaus ontving. De heer Slagter ver telde hierna weer een Kerstvertelling „De vreemde man". De gehele middag werd de gezelligheid verhoogd door ronddeling van thee. snoep, gebak en koffie. Aan het einde dankte de voor zitster Mevr. den Hartogh de heer Sla ger voor zijn aanwezigheid en gHi wenste de aanwezigen een gezellig Kerstfeest in eigen kring. KOEDIJK SCHILDERT ALKMAAR KOEDIJK Aan de heer C. Visser schilder te Koedijk is opgedragen het schilderwerk van 107 woningen in Alkmaar voor de som van f 71224. De opdracht is afkomstig van de fir ma Klaver en Matenaar. UITSLAGEN BROEKER DAMCLUB. BROEK OP LANGENDIJK. C. Koe dijk Sr. slaagde er in zijn positie op de ranglijst aanzienlijk te verbeteren Als tweede staat na zijn overwinning op P. Otto. D .v. d. Made. J. Wagenaar zag zijn papieren nog verder dalen door verlies-partijen tegen K. Kaas en F. Slot In de tweede klas waren C. Tim merman en K. Balder slachtoffer, resp. van Mevr. den Hartigh en J. Bak. Welke tegenslag ook J. Veenstra on derging. die nu op de onderste plaats als vastgespijkerd zit. In de derde klas beet P. Bak van zich af en zag daardoor het kampi oenschap weer wat dichterbij komen. 87. Dadelijk werd het stil op en om het veld. Jimmy verliet op een suk keldrafje zijn doel en keek vragend naar de bal. De captain maakte een kort gebaar en toen wist Jimmy, wat er van hem verwacht werd. Net als toen bij die verschrikkelijke straf schop, liep hij terug om zijn aanloop te nfemen, en inmiddels gingen de spelers van DSE op een rij naast el kaar staan, zoals dat gebruik»'iik is bij vrije schoppen, waaruit gescoord mag worden. Maar erg van harte ging het niet. De uitslagen luiden: le klas: C. Koe dijk Sr.—K Kaas 2—0 Jb. Bakker— Jst. Bak 0—2; P. Otto—D v. d. Made 02; J. Wagenaar—F. Slot 02; K KaasJ. Wagenaar 2O. 2e klas: mevr. den Hartigh—C. Tim merman 11; A. Balder—J. Bak 0—2; J. Veenstra—H Balder 02; J. Vroeg- opP. Timèmrman 20; P. Bakkei-- J. Bak 1—1. HET BOLLENGEBOUW GEGUND. BROEK OP LANGENDIJK Aan C. de Geus werd de bouw van een nieuw „bollengebouw" gegund. De heer de Geus was de laagste inschrij ver Een nachtelijke inklimmer BERGEN Op 2e Kerstdag des avonds 11 uur heeft iemand zich door inklimming toegang trachten te ver schaffen tot de slaapkamer van een vrouwelijk lid van het personeel der fam. Kluitman aan de Eeuwigelaan. Het meisje, dat reeds lag te rusten, schrok wakker en gaf de inbreker 'n zo hevige klap in 't gezicht, dat deze achterover tuimelde en op de grond terecht kwam. De fam. Kluitman h'eeft direct de politie op gebeld, deze was ogenblik kelijk met 3 man en een politiehond ter plaatse. Binnen een uur had men de ver moedelijke dader te pakken. Deze ont kende, doch bij confrontatie herkende het meisje hem. Het riet van het dak der villa zat nog in de knoopsgaten van zijn vest en de rest van zijn kleding was vuil zijn handen waren geblesseerd door het metaal van de dakgoot. De vinger afdrukken kloppen volkomen, verdach te is vroeger reeds in een zenuwin richting verpleegd. Het onderzoek duurt nog voort Zeer geslaagde expositie van Tintoretto HEILOO Voor de tweede maal ïn haar bestaan hield de teken- en schil dersver. „Tintoretto" een tentoonstel-, ling van werken harer leden en op vallend was daarbij de vooruitgang, welke bij velen te bespeuren vieL Op deze expositie had de tentoon stellingscommissie de werkstukken ('n 90-tal) door elkaar geplaatst. Het ge heel was daardoor aantrekkelijker ge maakt en het kunnen van de ama teurs sprong kwalitatief sterk in het oog. De herèn C. Baan Jr. en H. J. Bakker kwamen o a. uit met 'n aan tal zeer geslaagde „koptekeningen". Het zelfportret van de eerste (olie verf) was uitstekend, ook van" kleuren. C. J. W. Baan Sr. liet een paar aqua rellen zien, bijzonder van uilvoering en op deze tentoonstelling een aparte plaats innemen bijv. Vlotbrug in Alk maar. Op het gebied van aquarellen viel trouwens veel schoons te genie- FEUILLETON (3) Alkmaar scheen toch wel een stad te zijn, die voor mijn berijder weinig goeds in petto had. Ik herinner mij nog, dat Jaap. met een van zijn tan- te's een tocht per fiets naar die goede oude stad zou maken. Ik zelf had die morgen een licht ongemak aan een van mijn pedaien. De periode toch, dat ik dagelijks opgepoetst en ver zorgd en gesmeerd werd, was reeds geruime tijd achter de rug. We waren daarentegen in het stadium gekomen, dat mijn trappers af en toe snakten naar een beetje olie en dat niet beter wisten uit te drukken, dan door een piepend geluid voor te brengen. Zelfs dit geluid, hoe onaangenaam het op zich zelf ook is. had geen ander re sultaat, dan dat ik eens een flinke schop tegen de bewuste trapper kreeg, waarna ik me weer een poosje stil hield. Op de bewuste dag had ik al weer een paar trappen te pakken en houdt u ervan verzekerd, dat dit mijn fiet- senbloed aan het koken bracht. Toen wc dan ook in de Alkmaarse Hout waren aangekomen, besloot ik, dat tenminste een van mijn trappers dienst zou weigeren. Het gevolg was een nog heviger trap. Tegelijkertijd loerde de wraak echter al om een hoekje, want Jaap bleek nu toch ein delijk nieuwsgierig geworden wat de oorzaak van deze staking mocht zijn. al had hij dat reeds kunnen weten, want zijn tante had hem al met na druk gewaarschuwd, dat de fiets ge smeerd moest worden. Fietsende voort boog hij zich voor over om een onderzoek in te stellen, Ik wilde nog waarschuwen, want al werd ik de laatste tijd niet met de nodige egards behandeld, ik droeg hem geen kwaad hart toe. Toen ik echter krampachtige pogingen aanwendde, om mijn stuur van richting te doen veranderen, rukte hij me, nog steeds het hoofd voorover gebogen, in ande re richting met als resultaat, dat hij met zijn bol tegen een der in de Hout zo talrijke bomen botste. De uitwerking op de boom was niet merkbaar. Er viel zelfs geen blaadje door af. maar wij beiden moesten na tuurlijk weer een veer laten. Duize lig viel Jaap omver. Daarbij werden mijn spatscherm en kettingkast be schadigd, terwijl Jaap's hoofd een wanstaltige buil begon te vertonen. Ge verwacht nu misschien, dat Ik medelijden met mijn ongelukkige be zitter zou hebben, maar dan zijt ge er glad naast. Want na verloop van een paar weken was de buil op zijn hoofd verdwenen, terwijl ik nog steeds met de beschadigingen rondliep en al min of meer op een oude fiets begon te gelijken Terwijl ik met het klimmen der ja ren aan bezinning won, was dit met Jaap niet het geval. Integendeel. Als hij me eenmaal beklommen had, scheen hij met blindheid en dolheid geslagen te zijn. Hij gedroeg zich dan niet meer als een normaal mens. Niets en niemand was veilig voor hem. Op de meest zonderlinge wijze torpedeerde hij de mensen, die naast hem reden. Niet alleei in Alkmaar was een ge bied. waar de pechduivel hem plaagde Het gebeurde nu langzamerhand over- aL Op een avond reed ik, bestuurd door de wil van Jaap en zonder lantaarn een onbekend man van achteren aan. die wijdbeens op een buitenweg stond Ik geef toe, dat de man ook geen licht bij zich had en de ontmoeting dus zeer onverwacht was. Ik zelf was door alle ongevallen de periode van schrikken reeds lang te boven, maar zowel Jaap als de onbe kende kregen er een behoorlijke por tie van te pakken. We rolden alle drie ondersteboven, maar Jaap had mij in minder dan geen tijd weer overeind gesleurd, slingerde zich met een kat achtige beweging in het zadel en voort spoedden we ons. Achter ons klonken de dreunende vloeken en verwensin gen van de in zijn bezigheid gestoorde man. Ik heb ze dagenlang niet kunnen kwijt raken. Hoe vurig wenste ik, dat Jaap door dit avontuur wat geleerd zou hebben. Helaas. Het zou nog een lange - tijd duren, eer dat het geval was. Ik zelf zou het niet meer meemaken, want voor die tijd zou Jaap al lang weer een andere fiets hebben. Inmiddels sleepte ik mijn avontuur lijk bestaan voort. Van het ene onge luk vielen we in het andere. Op een keer gingen we met een gezelschap naar de bioscoop in Schagen. Het was nog in de tijd. dat de bioscoop in de Landbouwstraat stond. Ge kunt nu zelf wel nagaan, hoe lang dat geleden Toen de voo^tell'"" was afgelopen, het was nog klaarlichte dag. stapte het gezelschap weer op. Was het de onvergetelijk i indruk, iie de film op Jaan gemaakt had. of werd zijn aandacht getrokken door de een of andere Schagense schone? Wij weten het niet. Maar terwijl hij •ti" bsstse?. bonsde hij al tegen een ander van het gezelschap aan met hel gevolg, dat fiets en man ter aarde stortten. Jaap en ik ondervonden er gelukkig geen hinder van. De verwen singen die Jaap te horen kreeg, en die hem ongetwijfeld zeer onaange naam in de oren moeten hebben ge klonken. begonnen mij zo langzamer hand Siberisch koud te laten. Ik had hem als een hopeloos geval afgeschreven en berustte gelaten in mijn lot. (Wordt vervolgd) ten. Zo was Jan Dekker vertegen woordigd met een werkje voorstellen de een gladiool; fijn van lijn en kleu ren. Dhr. A. Mantel bleek op dit ter rein ook een vooraanstaande plaats in te nemen, vooral de onderwex*pen boerderij achter ter Coulster en win terlandschap te Schoorl waren ju weeltjes. Op het gebied van aquarel len voelden ook de heren N. Oudejans duinlandschap Texel. S. v. Ravenstein stilleven. C. N. Troostheide. straatje te Heemskerk, zich thuis. De laatste ex poseerde bovendien „Gezicht op Alk maar", dat opviel. Dhr. K. v. Til. die in z'n werken op de vorige tentoon stelling z'n fantasie de vrije loop liet. bleek grote vooruitgang te hebben ge- boekj. Zijn wer.kjes Fantasie en Stil leven (vaasje met veldbouquct) ge tuigden daarvan en waren prachtig van kleurén. Dit gold ook enigszins voor de heer D. Postma met z'n werk je voorstellende een stukje van het Heilooërbos. Het werk van J. de Jonge lag op geheel ander terrein, hij zond een groot aantal geslaagde potlood schetsjes in. Olieverf werken waren er van de heren P. A. C. Nieuwpoort (koeienmarkt)P. Fransen (stilleven) en de leider van „Tintoretto". dhr J. C. R. Heeck exposeerde Brabant en 'n zelfportret. Al deze werken ge tuigden van werkkracht en juist ge voel voor kleuren. Verder waren te bewonderen werk jes van de dames E. v. d. Vis. A Krui ten en de amateurs S. de Geus. D. Immïnk. J. Pater. P. Vennik. P Schouten en M. Bood. DAMCLUB HEILOO HEILOO De stand in de onderlin ge competitie van groep I na 12 ron den luidt als volgt: A Dekker II S M 14 C. de Graaf 6 2 3 14 J Geuzebroek 12 2 9 I 13 H. Verver 10 4 4 2 12 MAANDAG 29 DECEMBER 1947 NA 16 UUR. Hilversum I 301 m. 15.55 Omroep orkest; 16.30 Fabel voor de jeugd; 16:45 eD school is uit; 17.00 Omroep orkest; 17.30 Kwartet Benny Good man: 18.00 Nieuws: 18.15 Johan Jang. orgel; 18.30 Regeringsuitzending strijd krachten; 19 00 Silvestri-kwartet; 19.15 Klankbeeld transportarbeidersbond; 19.45 Regeringsuitzending; 20.00 Nieuws; 20.05 Reportage P. v. d. A.; 20.15 Regenboogcabaret; 20.45 Gram.; 21 00 Reportage P. v. d. A.: 21 20 Mee- ster-trio; 22.00 Reportage P. v. d. A; 22 45 Gram 23.00 Nieuws; 23 15 Me- tropole-orkest. Hilversum II - 301 m. 1600 Bij bellezing: 16.45 Dansen v Grieg; 17.00 Kleuteruitzending; 17.15 Radiokoper- kwartet; 17.45 Sans Soucï; 18.15 Sport; 18.30 Schots pianiste; 19.00 Nieuws; 19.15 Boekbespreking: 19.40 De school in Z. Afrika; 20.00 Nieuws; 20.15 Ra- vel-herdenking met vele solisten; 22.00 Kerkelijk orgelsp.: 22.30 Nieuws; 22.30 Nieuws; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Kamermuziek voor blaasinstumenten; 23.30 Rustige avondklanken. DINSDAG 30 DECEMBER 1947 VOOR 16 UUR Hilversum I - 301 m. 7.00 Nieuws en. gymn.; 7.30 Orkest Monia Liter; 7.50 Dagopening VPRO; 8.00 Nieuws: 8.15 Gram. (licht); 8.45 Concert van Mozart; 9,15 Morgenwijding; 9.30 Mu ziek van Bach; 9.45 Vrolijke platen: 10.34 Eduardo Bianca's orkest; 1050 Voor de kleuters; 11.00 Zang en piano 11.24 Gesprek met Dola de Jong; 11.40 Orkest Frank Devol; 12.00 Lyra-trio; 12.30 Weerpraatje en plattelandsuit zending; 12.43 Dick Willebrandts; 13.00 Nieuws: 13.45 Cabaretprogram; 14.30 Piano; 1500 „eFdora", opera van Gior- dano. Hilversum II - 415 m. 6.45 Weer bericht; 7.00 Nieuws; 7.15, 7.45 Gram.: 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag: 9.00 Lichtbaken 9.34 Omroepkamerorkest; 10.00 Kleuteruitzending; 10.15 George Pasman, piano; 1050 Gezellige platen 12 03 Bariton en piano; 12.30 Weer praatje; 12.33 Metropole-orkestr 13.00 Nieuws; 13.20 Metropole-orkest; 14.00 Meisjesklasse: 14.30 Voordracht; 15.00 Cal vet-k wartet; 15.45 Heinricht Schlassnus zingt. J. Sprenkeling 12 4 4 4 12 K. Tuinman 10 4 3 3 11 J. de Geus 10 4 3 3 11 C. Adrichem 12 3 3 6 9 A. Kroon 10 1 5 4 7 S. de Geus 10 0 5 5 5 In deze groep heerst een buitenge wone spanning zoals de stand aan geeft. De kampioen, de heer Geuze broek. die jarenlang vrij gemakkelijk het kampioenschap behaalde, zal thans een hele toer hebben zijn titel te be houden. Wie de beste kansen heeft valt moeilijk te beoordelen, daar alle candidaten vrijwel gelijk van kracht zijn. gezinsgebeuren HEILOO Geboren: Johan. zv C. J. de Waard en T. Brederode. Getrouwd: W. J. A. Hoedjes en B. H. Erich. BERGEN. Geboren: Marianne. d.v. A. J. Noo d- berger en E Out. Ondertrouwd: L. J. Weenink en E. C. Joh. C. van de Pol. beiden alhier. P. de Rover alhier en G. Bos te Hee renven. J. C Willig, Amsterdam en P. W. Schoelink. alhier. Gehuwd: P. C. Briefjes en H. van de Nes. Overleden: M. Min. 81 jaar, we In. van A M. Revers. BRIDGEN GESLAAGDE KERSTDRIVE VAN DE R.K.B.C. Evenals andere Jaren werd ook dit jaar door de RK Bridgeclub Schagen een Kerstdrive georganiseerd, die een geanimeerd verloop had. De uitslagen waren als volgt: Groep A: 1 H. en mej. C. Deutekom (Schagen) 41 p.; 2. dames v. d. Stok- Jansen (Alkmaar) 33p Groep B: 1. Kraan-Spaander (Wie- ringen) 39 p.; 2 mevr. Fels-Jansen (Alkmaar) 35 p. Groep C: 1. Boontjes-Kuiper (Valk oog) 37 p.; 2. Blom Baas (Tui'jenhorn) 36 p. Groep D: I. Grootes (Schagen» 39 p.; 2 v. d. StokFels (Alkmaar) 38 p. Groep E: 1. Kroon-Bosman (Scha gen) 38 p.; 2. hr en mevr. Schaafsma (Schagen) 33p. Groep F: 1. Slijkerman-de Buck (Warmenhuizen) 45p.; 2. Bok-van Barneveld (Schagen) 361,4 p. Groep G: I N. Pronk-donker (War menhuizen) 39 p.; 2. Mosch-v. d. Berg (Warmenhuizen) 37 p. Groep H: 1 fam. Settels (Schagen) 40\'2 p.r 2. Pronk-Tesselaar (Tuitjen- horn) 37 p. Groep I: 1 fam. Zwart (Schagen) 36|/2 p..; 2. Hogeboom-Groot (Warmen, huizen) 33 p. OP OUDEJAARSAVOND GEEN FILMS Het hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoopbond heeft aan de onderne mingen fn het film- en bioscoopbe drijf geadviseerd op Oudejaarsavond, na afloop van de laatste middagvoor stelling, te sluiten, opdat het perso neel deze avond in de familiekring kan doorbrengen. En tóch is de Vrije Alkmaarder hét blad voor iedereen. Een gezinsblad bjj uitstek, dat U moet lezen wanneer U op de hoogte wilt blijven. En de prüicn zijn lager. Wees verstandige neem een abonnement. -<*L.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2