Aicmaria verliest haar jubileumwedstrijd N. Niedorps Raad Mr. v. d. nam afscheid van Molen DE KLEINE APOSTEL Laborant(e) AVRO Zwaan Zoon Plat glas en kassen mannelijke administratieve kracht Instituut ROGGEVEEN en GOOTJES Op een goed bespeelbaar terrein heeft Watergraafsmeer verdiend ge wonnen, zowel uit technisch als uit tactisch oogpunt. W. speelde beter voetbal, waarbij vooral de rechter vleugel opviel. De achterhoede van W. maakte een betrouwbare indruk. Aicmaria hebben we wel eens beter gezien, maar drie wedstrijden in één week is ook wel wat heel veel van 't goede. Goed echter was zonder twij fel Lingeman, die, behoudens een paar kleine foutjes, waarvan één hem een doelpunt kostte. Hendriks werd be hoorlijk vervangen door de junior Ku- perus. Deze denke er echter aan. dat hij zijn tegenstander niet teveel vrij spel laat. Swaerts verving v. Wierin- gen niet voldoende, vooral na de rust was zijn spel maar middelmatig. Dc middenlinie was goed. De voorhoede bleef beneden haar kunnen. Voordat scheidsrechter Hoek het spel liet beginnen, werd Aicmaria 'n bloemenhulde aangeboden door Water graafsmeer, dat bij monde van voorz. Bonsema wordt beantwoord. Aicmaria verliest de toss en mag eerst met d- wind mee spelen. De eerste aanvallen zijn dan voor de in rode slipovers spelende withemden. maar deze aanvallen zijn nog niet ge vaarlijk. We noteren enige tegenaan vallen van Watergraafsmeer. Het eer ste halfuur gebeurt er niets bijzonders behalve -°n prachtig schot van de Buyzer, dat schitterend door doelman van Veen worJt gestopt. Als er voor de rust nog plm. 10 mi nuten zijn te spelen, krijgt Bijl een kans, maar het schot wordt door P. Kuiper uit het doel gehouden. De te rugspringende bal wordt dan keurig door de Buyzer toch nog benut (1-0). Watergraafsmeer probeert nu de ge lijkmaker te forceren en twee minuten na Alcmaria's doelpunt straft Bruil 'n fout van Lingeman af (1-1). Na dit doelpunt ontstaan enkele ha chelijke momenten voor het doel van W., maar de kansen worden niet be nut. Met de 1-1 stand breekt de rust aan. Na de thee is Watergraafsmeer het meest in de aanval, maar de aanval len worden slordig afgewerkt. Bij een van de weinige Alcmaria- aanvallen krygt de Buyzer een kans. maar hij treuzelt te lang met schie ten. De achterhoede van Aicmaria krijgt het nu zwaar te verduren, ze houdt echter voorlopig stand totdat Z.A.P. I - Bergen I 1-2 In een voor beide partijen belang rijke wedstrijd met het oog op de be zetting van de bovenste plaats, is het Bergen gelukt zijn ernstigste rivaal ZA.P. uit Anna-Paulowna op eigen terrein uit te schakelen door een ver diende overwinning te oehalen. Ver diend. omdat Bergen, qua techniek en tactiek de meerdere was. Toch duurde het tot een kwartier na de rust alvorens de blauwhemden hun meerderheid in doelpunten kon den uitdrukken. Toen om ruim twee uur scheidsrech ter Koelink liet beginnen, speelde de thuisclub met de sterke wind in de rug. Uit de eerste helft memoreren we een niet te missen kans voor de midvoor van Bergen. Zijn schot ging echter rakelings over. Voor Bergens doel zagen wij Hot- tentot met een meesterlijke kopbal, onheil voorkomen. 2 min. voor de rust weet Z.A.P. het eerste doelpunt te scoren, via het hoofd van de rechts binnen. (1-0). Na de rust heeft Bergen het voor deel van de wind en de rollen zijn meteen omgekeerd. Het spel krijgt 'n fors karakter en moet dientengevolge i ,e malen vorden onderbroken: eenmaal voor een blessure, een ander H"'en van een stand je. Want scheidsrechter Koelink hield de touwtjes strak. Dan krijgt Kees Koster een vrije schop te nemen. Hoog komt de bal voor 't doel. precies op het hoofd van Brouwer. Deze heeft maar ja te knikken en de stand is 1-1 Nu kom* Bergen los en overspeelt Z.A.P. geheel. Pesie krijgt dc bal toe gespeeld op ongeveer 30 meter van t Z.A.P.-doel en met een keihard schot, geeft hij de Z.-keeper het na kijken. (1-2). Met deze stand komt het einde en Is Bergen weer een stap dichter bij het ongeslagen kampioenschap. Verdere uitslagen Schoorl 3Bergen 3 23 DE BERGER IJSSPORTVERENIGING JUBILEERT BERGEN De B.IJ.V. bestaat 25 jaar Dit heugelijke feit zal men op 5 Ja nuari in de Rustende Jager herden ken. Het gezelschap André Carell- Kroon zal hieraan zijn medewerking verlenen. HANDBAL N. Niedorp 2Oudesluis 1 0—2 De reserves konden de fraaie suc cessen van de laatste wedstrijden niet herhalen en verloren met 20 van Oudcsluis. Het samenspel der gasten was beter verzorgd en dit gaf hen een lichte veldmeerderheid, die slechts door uitstekend doelverdedigen van Tr. Brugman met een kleine zege kon worden uitgedrukt. 10 minuten voor het einde Ankersmit voorzet en onberispelijk kopt Olden- hof in (1-2). Na dit doelpunt houdt Watergraafs meer het heft in handen en met on veranderde stand breekt het einde aan. Scheidsrechter Hoek leidde tot ieders genoegen. ST. BAVO I—FORESTERS 1 4-3 In deze Zondag gespeelde wedstrijd zijn de Foresters geheel tegen de ver wachting in tegen St. Bavo ten onder gegaan en hoewel het begin van de strijd zulks niet deed vermoeden. De Foresters trappen af en spelen voor de wind, die van doel tot doel staat en ondernemen meteen een aanvaL Het is Godijn, die een missen van de Bavos-achterhoede afstraft en onhoud baar doelpunt 0-1. Voor er vijf minu ten verstreken zijn is het Koomen die goed doorzet en scoort 0-2. Het veld, dat zeer zwaar te bespe len is, is voor de Foresters een ware handicap en het aantal val- en glij partijen is legio. Inmiddels zijn de sporadische uitvallen van Bavo niet van gevaar ontbloot en uit één daar van scoort de snelle rechtsbuiten op fraaie wijze. Dan zijn de Foresters weer aan de beurt en een reeks aan vallen volgt, uit één waarvan Koo men de voorsprong vergroot 1-3. Er zijn dan 30 min. gespeeld. De reste rende tijd zijn het de Foresters die de toon aangeven, doch gedoelpunt wordt er niet meer. Na de rust speelt Bavo voor do wind. Het zet meteen een fel offen sief in en scoort binnen de minuut-- 2-3. Als is afgetrapt is het weer St. Bavo, dat ten aanval trekt. Het over speelt de Foresters geheel en voor ei vijf minuten verstreken zijn ligt de gelijkmaker in het Forester-doel 3-3 Weer vijf minuten later gevolgd door een strafschop 3-4. Dit wordt de Fo resters nu werkelijk toch te erg. Ze zetten alles op alles om het spel te verplaatsen en weten een veldmeer derheid te verkrijgen. Doch succes blijft uit. De tweede helft verstrijkt zo-der dat -artijen nog tot scoren ko men en als de scheidsrechter het ein de fluit hebben de Foresters de vlag voor St. Bavo moeten strijken. Nagekomen uitslagen 2e klasse A. St. BavoForesters 4-3 JispBeemster 2-2 GraftdijkKnollendam 4 2-2 Res. 2e klasse C. Zeevogels—Vitesse 2 1-0 3e klasse D. CSV 2Vitesse 3 2-2 ADO 3Limmen 2 6-3 4e klasse E. Limmen 3Foresters 3 2-3 4e klasse F. Schoorl 3—Bergen 3 2-3 GROTE BELANGSTELLING VOOR „TINTOR ETTO" HEILOO De gehouden tentoonstel ling van de teken- en schildêrsver. „Tintoretto" van 25 t.m. 28 Dec. heeft grote belangstelling getrokken. Ruim 300 personen kwamen de expositie met een bezoek vereren, 19 werden donateur. Men verkocht verschillende werkstukken en er sloten zich weer enkele leden aan bij dit kunstzinnige gezelschap. Het bestuur is dan ook zeer tevreden over de bereikte resul taten. Ook h»er discussies rond verhuizingstoelage In de voltallige raadsvergadering van Nieuwe Niedorp kwam aan de orde de zo ongeveer verplicht gestel de verhoging van de vermakelijk heidsbelasting. Burgemeester Baken deelde mede, dat het voorstel beoogde om de door de regering voorgestelde verhogingen tot 50 procent te laten gelden, maar dat daarnevens getracht zal worden, de thans bestaande vrij stellingen voor verenigingen te hand haven. De heer Koorn vroeg b.v. de film voorstellingen van het Instituut vrij van belasting zullen zijn. Voorzitter antwoord hierop beves tigend. maar zegt tevens, dat er geen zekerheid is, dat de verordening, zoals die thans luidt, zal worden goedge keurd. 'Een hondenpraatje. Het voorstel tot wijziging van de belasting op de honden ontketende een praatje over de ongemakken, die deze viervoeters veroorzaken. De heer Nobel achtte het bedrag niet hoog genoeg, daar er te weinig honden door worden opgeruimd, ter wijl de heer Zwagerman ze het liefst in het geheel niet op straat wilde hebben, wat de heer Gaijard toch wel wat kras vond. Voorzitter zei, dat B. en W. de bevoegdheid hebben, om de honden langer te doen vasthouden. De heer Zwagerman voelde weer niet voor hogere belasting, daar dit de nensen, die lage inkomens hebben treft boven diegenen, die het wel kun ne- betalen. Nadat was '"•egezegd. dat B. en W. de «aak nog eens zouden be kijken, werd de belasting verhoogd tot resp. ƒ10,— en ƒ5,met de res trictie. dat het begrip waakhond strak zal worden aangehaald. De punten 4. 5 en 6 waren punten van administratieve aard, waarbij sa larissen van gemeenteambtenaren en kindertoeslagen in behoorlijker banen werden geleid. Ook N. Niedorp op de bres voor de Middenstand. Zonder hoofdelijke stemming en zonder discussie werd besloten dat ook de gemeente N. Niedorp zal toe- treden tot het Middenstandsborgstel- lingsfonds. De begroting voor 't dienst jaar 1948. welke later in behandeling zal komen, toont een post voor On voorziene Uitgaven van ƒ7917.41. Ook N. Niedorp kan dus vooruit. De noodlijdende gemeenten beginnen tot het verleden te geraken. Een puntje voor de rondvraag!! Hoewel de rondvraag is afgeschaft, was de vergadering nog niet afgelo pen, want de voorzitter bracht zelf nog een paar stukken ter tafel. Het betrof hier een schrijven van Ged. Staten, waarin ze de mening van de raad vroegen .ten aanzien van het verlenen van een verhuizingstoelage aan gemeenteontvangers en secreta rissen. als ze gaan verhuizen en een schrijven van de Ncd. Bond voor Ge meenteambtenaren, die hetzelfde vroeg voor de andere ambtenaren in dienst van de gemeente. De heer Zwagerman voelt er niet voor. We hebben hier nu vlag achter elkaar twee ambtenaren gehad. Het zou voor de gemeente een mooie dure grap kunnen worden. De heer Nobel wijst op een artikel in „De Nieuwe Schager", waarin op de gevaarlijke consequenties wordt gewezen. De voorzitter is het hiermee eens, maar wijst op de moeilijkheid om een goede ambtenaar te krijgen. Het sala ris mocht vanwege het Rijk niet ho ger worden gesteld en nu is dit te be schouwen als een tegemoetkoming. Bovendien is het besluit niet impe ratief. Er staat in. dat B. en W. het kunnen toepassen. Als ze er buiten kunnen, behoeft het niet. Bovendien is de bepaling opgeno men, dat, indien de ambtenaren bin nen twee jaar weggaan, ze het geld moeten terugstorten. De heer Leegwater acht de termijn van twee jaar tekort en zou ze op vijf jaar willen stellen. Dit onder vindt van verschillende kanten tegen stand. De heer Gayard oun. zegt, dat zo iets er toe zou leiden, dat de amb- tenaren ten minste vijf jaren elke kans op promotie zou worden ontnomen. Hij vindt het heel gewoon, dat een ambtenaar na verloop van een of twee jaar weggaat, als hij een mooie pro motie kan maken. (Deze opvatting is inderdaad vol komen juist. Maar het verwondert ons, dat in de debatten niet tot ui- ing kwam, dat bij het maken van een zodanige promotie de algemene invoering van een verhuizingstoe lage in feite niets anders is dan een douceurtje aan de ambtenaren. Overigens is uit dit debat wel komen vast te staan, dat de ver huizingstoelage door de gemeente besturen wordt gebruikt als een lokvogeltje. Red.) De raad besloot ten slotte mét alge mene stemmen een verhuizingstoelage toe te kennen, resp. 10 en 5 procent van de laatstgenoten jaarwedde. Het advies aan Ged. Staten is niet meer ter sprake gekoirifen. Afscheid Mr. van der Molen. Voorzitter zegt, dat de secretaris er niet van houdt in het middelpunt der belangstelling te worden geplaatst, maar hij zal er ditmaal niet buiten blijven. Gedurende tien jaar heeft de heer van der Molen de belangen der gemeente op voortreffelijke wijze ge diend. waarvan vijf zeer zware oor logsjaren. Hij brengt de heer van der Molen dank voor de prettige samenwerking en kan zich zeer goed voorstellen, dat de heer van der Molen thans tot bre der vlucht wil komen. Als blijk van waardering biedt spr. hem namens het gemeentebestuur een boek aan, getiteld „Naar breder vlucht", een ge denkboek van de K.L.M. De heer van der Molen zegt, dat als een scheidende functionnaris het niet al te bruin heeft gemaakt, hem bij het afscheid steeds een pluim op de hoed wordt gestoken. Hij dankt burgemeester, wethou ders en raadsleden, speciaal wet houder Gayard voor de prettige samenwerking. Er wordt wel eens gezegd, dat men zijn geluk niet beseft, als men er midden in zit In die geest zal hij steeds aan N Niedorp terug denken. Hierna werd nog het woord ge voerd door de heren Gayard. Zwager man en Leegwater, en het spreekt wel van zelf. dat de heer van der Molen en zijn gezin in zijn nieuwe stand plaats alle goeds werd toegewenst Met de beste wensen voor de raads leden en pers sluit de voorzitter de vergadering. Falkland bracht: Sublieme vertolking van een stuk met sociale strekking HEILOO Direct na het op gaan van het doek, weet ..Falkland" een band te leggen tussen publiek en spelers-sters, van „De Kleine Apostel", een toneel spel van A. W. G. Riemsdijk in de be werking van Henk Bakker. Stuk voor stuk worden de gasten uit het logement van juffrouw Schot (mevr. J. Joosten-de Gier) getypeerd als mensen, die tegenslag in hun le ven hebben gehad, afgezakt zijn „in de goot" en de kans niet meer schij- jnen te bezitten weer een behoorlijke plaats in de maatschappij in te nemen. Een der spelers karakteriseert het scherp: Eenmaal onder blijf je onder. Een en ander brengt met zich mee, dat men hard is tegenover z'n lotge noten. We vinden in het logement ge noemde juffrouw Schot met haar kleindochtertje Truida (Corry Speur) Houtpoot (J. Anema) de horlogema ker (Jan Hoed) Eenarm (Nick Aafjes) Francisca (Mevr. C. Speur-Jonker) Koos (Gerie Oud) Ieder probeert op zijn of haar wijze aan de kost te ko men. De een met 'n gefingeerde arm- of beenvermissing of, gelijk Francisca als publieke vrouw. Aan de ruzies, welke schering en in slag zijn in het logement en waar de kleine Truida haar deel van krijgt, vindt een ommekeer plaats bij het in huis nemen van de vondeling Johan (Rudi Keesman) De liefde van deze mensen voor dit tengere kind schept een aangename sfeer, welke in het 2e en vooral in het 3de bedrijf tot uiting komt. Er heeft een moord plaats op een minister, men verdenkt daar één van de logementbewoners van en zeer te recht, want er is een stuk van een japon gevonden op de plaats van het misdrijf welke japon tot de „garde robe" van één der bewoonsters van het logement behoord. Inspecteur Fer- riëre (Freek Scheppers) laat het ge val bewaken door agent Versteeg (Woud Klok). Achteraf blijkt de moord te zijn geschied door de hor logemaker, in z'n dagen wiskundige. Hij had zijn dochter willen wreken, die een verhouding had met de ver moorde minister. De moord in dit ver haal is voor ons maar bijzaak. Prachtig werden alle rollen door de verschillende tonelisten vertolkt. Men heeft zich ingeleefd in de wereld van deze gederailleerden, die niet meer in bet spoor terug kunnen komen. Tref fend was vooral in het laatste bedrijf hoe bij het sterven van Johan, elk der logementbewoners(sters) de oor zaak van hem of haar falen opbiecht, te. Dat was spel van het beste soort Genoten hebben we van het spel van de 12-jarige Rudie Keesman en de 13-jarige Corry Speur, vooral van 't gesprek in het 2de bedrijf tussen hun beiden was uitstekend. KERSTMORGEN VAN HET INSTITUUT HEILOO In een stemmige omge ving kwamen vele leden van het In stituut op 2 de Kerstdagmorgen bij een om samen het Kerstfeest te vie ren. Na de vertolking van enkele sona tes van Mozart door de heren Hoog- Vorst (piano) er> v. Lienen (viool) las Mevr. Portegies een kerstverhaal voor van Mien Labberton getiteld „De tekening". Na een korte pauze waarin gezame- lijk een kopje koffie werd gedronken, kregen de aanwezigen twee werkjes van Brahm's te horen n.1. Wals en Wie gelied. Willy Melieste declameerde „Kerst kaarsjes "en „Kindersproke" van Ma lie Boddaart. mPe morgen, werd besloten met dè uitvoering van Hindoe lied van Kor- zakof in de bewerking van Kreissler. Dhr. N. Malojee dankte tot slot alle medewerkenden voor hun spontane medewerking welke deze viering tot en mooi geheel heeft gemaakt. KERST ORATORIUM HEILOO De slechts twee jaar be staande RK Gem. Zang Ver. „Nieuw Leven" heeft het aangedurfd 'n kerst oratorium uit te voeren van de com ponist Jos. Vranken mot tekst van Bernard Verhoeven. Medewerking verleende Marie van Uden sopraan, Frans v. d. Ven Bari ton en 't Zaans orkest bestaande uit strijk, lichte blaas instrumenten en orgel. Het geheel stond onder leiding van de jonge dirigent Piet Groot. De solopartijen werden uitstekend vertolkt. Marie van Uden beschikt over e'en fijne heldere stem en een goede uitspraak, jammer was het, dat in enkele gedeelten de muzikale bege leiding iets te sterk was. Frans v. d. Ven zorgde tevens voor de Recitatie ven op een wijze, welke zeer te prij zen viel. Het orkest paste zich daar goed bij aan. Het koor heeft ons van haar zang doen genieten. Wat de dirigent heeft kun nen bereiken is wonderlijk We denken hierbij aan de koralen en het slot koor. Daar ging iets vanuit We zijn meer dan tevreden over de vertolking en voelen, ons gelukkig dat Heiloo zo'n koor bezit. De R.K. kerk was geheel gevuld met belangstellenden. Een ding hopen wij, dat het pu bliek voortaan tot het laatste ogen blik rustig blijft zitten en in het be lang van een goede uitvoering en voor de uitvoerenden zelf Aêêe u--j.qzli u-tieyen Maar allen, die de belangen van bun zaak goed behartigen, adverteren In „De Vrije Alkmaarder" Doet gij het ook reeds? „De Vrije Alkmaarder Het meest gelezen dagblad uit Alkmaar en omgeving in scheervlucht Per KLM-vliegtuig kwam een zen ding van 5000 Ibs seringen in New York aan. Ze werden in 15 uur en 20 minuten van Amsterdam naar NeW York vervoerd. Vermoedelijk zul» len weldra wederom 200 politieke dëw linquenten naar Indonesië vertrekken, Te Sliedrecht werd op de avond van Tweede Kerstdag een caféhouder door een zijner bezoekers doodgesto ken. In het nationale laboratorium voor natuurkunde van Teddington t« Londen wordt een electronenreken- machine geconstrueerd, die 1000 maal sneller zal zijn dan alle tot dusverre gefabriceerde machines. In tweedui zendste seconde kunnen vermenigvul digingen worden uitgevoerd van tien cijfers. Te Manilla woedde een ty phoon, waarbij 56 personen r»~ **»t le ven kwamen. De wind had ten snel heid van ongeveer 200 km per secon de. Op Tweede Kerstdag woedde boven de Krimpenerwaard een on weer. waarbij regen, sneeuw en ha gel viel. Doordat een arbeid?' —>r de Prov. Waterstaat tn^" benr -.te dat de dijk van de G?' jv zakt, bleef de stad voor ee> overstroming gespaard. Op eerst- Kerstdag overleed vrij plotseline V Rotterdam de bekende kanselredenaar pater Borromaeus de Greeve. Over ijssel heeft te lijden onder h*' water; overal zijn technische bezig op de meest bedreigde n de dijken te versterken. - Het Insti tuut van de Haute Couture te New York heeft de titel van „de elegantste vrouw van 1947" aan de herten van Dinsor verleend. Het Soaanse vrachtschip „Alcora" is "n w" van Ceuta naar Barcelona gezonken. Het schip vervoerde 4873 kisten cognac. De Sowjet-Russische posterijen heb ben vier nieuwe postzegels uitgege ven ter gelegenheid van de dertigste verjaardag van de stichting der repu bliek Oekraine. De rivier de Loire zal Maandag geheel worden omgeleid naar een afvoerkanaal om het moge lijk te maken een aantal baa^'-'rio- lens en vaartuigen, die door de Duit sers in 1944 tot zinken werden ge bracht, te bergen. De waarde van het gezonkene wordt op meer dan 300 'millioen franc geschat. Heden is van ons heen' gegaan in het Centraal| Ziekenhuis te Alkmaar na een geduldig gedragen lijden, onze lieve zorgza me Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder GRIETJE LOS geboren Kerkhof in de ouderdom van 74 j. Haar leven was dienen. Schermerhorn: J. Los P. Los W. Los-Rus Alkmaar: M. G Los Schermerhorn, 27 Dec. '47 Breestraat A 42 De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dinsdag 301 December te Schermer horn Vertrek van huis n. m. 2 uur. I ANGS deze weg betuigen wij onze hartelijke daqk aan allen, die van hun be langstelling blijk gaven bij de opening der Aardewerk fabriek aan de Molenstraat 8 B te Bergen, op 16 Dec. ,j.L Bergen. 23 Dec. '47 J. Ruyter Hof laan 2 BEZOEKT HET Nieuwjaarsbal TE SCHOORLDAM Muziek: THE RHYTHM STARS Aanvang 7 uur. Prima biljart Rijwielstalling Aanbevelend, PIET MANTEL PROV. GEZONDHEIDS DIENST VOOR DIEREN Landbouwhuis Kamer 7 ALKMAAR vraagt een Benevens tijdelijke hulp voor sputum onderzoek (schriftelijke aanbieding) Woont U alleen? Wij zoeken een .woning of gedeelte daarvan F. RIS, Nieuwesloot 87, Alk maar. NATUREL EN ALLE KLEU REN LIPPENSTIFTEN Parfumerie B R U N S aan 't Verdr. oord 84 ERVAREN TYPISTE gevraagd ten kantore van NOTARIS J. DE GROOT te Alkmaar, Kennemerstraat. weg 19 heeft twee kamers en keuken in Alkmaar voor dame alleen? m.I., niet onbe- midd. Br. onder no. 229 van agent van dit blad Keiloo en vele andere kalenders voorhanden in Boekhandel Nieuwesloot 77 Alkmaar beschikbaar: voor het telen van RODE KOOL-PLANTEN, bij G. VOORT, Kennemer- siraatweg 40 Alkmaar Tel. 2763 Hennen, Eenden, Kippen, Ganzen. Voor prima dieren wordt in gestaan. Levering ondër ga rantie. Hennen. 8 maanden oud, meest aan de leg. W. Legh. f 8.R. Is. Reds. Barn. Acona's enPatrijs Legh. idem f li- p. stuk. Kippen br. '46 weer tegen de leg f 4.50: bovenstaande soorten br '46 f 5.20 p. st. Khaki Campb. eenden 8'/2 maand oud f 6.p. st. Wit Indloopeend flesch mo del 8>/2 maand f 8.— p. st. Zware landganzen br. '47 f 17.50 p. stuk. Vanaf 12 st franco. Gan zen vanaf 5 st. franco Kisten in bruikleen. Aanbevelend; Hoenderpark „DE SIERKIP" Hoogelande W. Z. 60, Utrecht In gerenommeerd oud geves tigd bedrijf (N.V.) is vacant een plaats als commissaris Vereiste deelname in het aandelenkapitaal van de N. V. f 15.000.—. Een solide belegging wordt geboden. Brieven onder nr. V.A 93 bur. van dit blad. Bij het GEM. BUREAU V. SOCIALE ZAKEN TE BER GEN N.H. is plaats voor een goed kunnende typen. In diensttreding zo mogelijk 15 Jan. 1948. Salaris voorgesteld op f 150 per maand. Soll schriftelijk ad. Burg. v. Bergen en W. H. binnen een week na ver schijning van dit blad. Biedt zich aan wegens wo- ningruil van Haarlem naar Bergen; BEKWAAM BANKET BAKKER KOK. tevens BROODBAKKER Voorzien van goede ge tuigschriften en tevens diploma. Banketbakkerij en Broodbakkerij Brieven D. v. d. Kamp, Studler van Surcklaan 6 BERGEN NH. ihwi U Foloate'ier „HEKA" HOOGSTR. 8 ALKMAAR Laat Uw vruchtbomen vakkundig snoeien en sproei en. Beleefd aanbev C J Ko ning Obdam A 102 Wcsterweg tl ALKMAAR Tel. 2881 Begin Januari aanvang van nieuwe clubs voor: PRACTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN Ook speciale repetitieclub voor afgewe zenen. Meldt U direct aan Het Instituut met uitsluitend leraren M.O. 'JL

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 4