ALKMAAR EN ZIJN GESCHIEDENISSEN Alcmaria 's jonkheid had geen eerbied voor grijze haren f Masker in V het Blauw J Brandweercor os defileerde Een goed begin is het halve werk Zoals de ouden zongen Snelheid besliste de strijd 4-0 Op Nieuwjaarsdag speelde Alcma- ria's tegenwoordige team op 'n prach tig sneeuwvrij gemaakt veld tegen de -Oude garde, van Alomaria. In dit elf tal waren bekende spelers opgesteld als Keppel, Bos. Hamstra, Peereboom enz. De oudjes waren het zeker nog niet Verleerd. Technisch waren ze zeker niet de mindere van hun opvolgers, maar de snelheid, die bij voetbal nu eenmaal een grote factor is waren ze kwijt geraakt. Maar dat is zeker geen schande. Snelheid heeft dan' ook in hoofdzaak gezegevierd in déze wed strijd van 75 minuten. Als scheidsrechter v. d. Schilden om ruim half drie laat beginnen zijn de oudjes het eerst in de aanval en Brouwer kan nauwelijks redden ten koste van een corner na een pass van Hamstra. De Buyzer zet na 8 minuten spelen de bal voor als Jongeman niet vol doende ingrijpt verdwijnt de bal via het been van Lengers in het doel. De oudjes werken zich nu was los en vele goede aanvallen worden op gebouwd, doch de afwerking laat wel wat te wensen over. Rootring, .tech nisch als altijd, legt verschillende ma len de Buyzer en Schmidt in de lu ren. De stand wordt opgevoerd lot 2—0 door Wit pa een doelworsteling. Even daarna redt Jongmans keurig bij een hard schot van de Buyzer Peereboom zendt een hard sóhot in, dat Brouwer corner stompt. Deze le vert echter niet op. Het wordt zelf 3—0 als Schmid! een pass geeft aan v. Wierlngen, die door de verdediging heenloopt e langs de uitlopende Jongmans scoort. Met onveranderde stand breekt de rust" aan. Na de rust hetzelfde spelbeeld als voor de thee. Keppel krijgt een kans om de achterstand te verkleinen, maar zijn schot gaat hoog over het doel. Bos za! het proberen, komt zelfs alleen voor Brouwer te staan maar hij treuzelt te lang, zodat Brouwer kan wegwerken. Jongmans moet even hierna weer handelend optreden ten koste van «orner. die door Wit slecht wordt ge nomen en door Leugers wordt wegge werkt. We noteren nog een prachtige kopbal van Schmidt. uit een voorzet Van Wit, die rakelings over gaat. Doch als de Buyzer 5 minuten voor tijd in buitenspelpositie voor de vier de maal doelpunt is het pleit beslecht Zoals de ouden zongen, piepen de jongen Nutsspaarbank Alkmaar JAAROVERZICHT 1946—1947 Bij de Nuisspaarbank te Alkmaar ;werd in 1947 aan spaargelden ontvan- 'gen f 3.280.922,72 (v.j. f 3.909.348,35) en terugbetaald i 3.320.830,54 (vorig jaar f 4.538.355,84) zodat minder werd in gelegd dan terugbetaald f 39.907,82 (v.j. 629.007,49). Voorts werd over 1947 aan rente op de spaarrekeningen bijgeschreven to taal f 201.137,75 (v.j. f 201.624,87). Het spaarders-kapitaal, bij de aan vang van 1947 groot f 10.235.063,33 be droeg 'aan het einde van het jaar f 10.396.293.63, waaronder f 51.860,05 verschuldigd aan op school sparende kinderen. In 1947 bedroeg het aantal posten van inleg 32.234 (v.j. 27.675), dat van terugbetaling 21.402 (v.j. 24.568) teza men 53.636 (v.j. 52.243). In 1947 werden uitgereikt 2395 nieu we- boekjes (v.j. 3490) waaronder 498 aan schoolspaarders (v.j. 875), terwijl 1249 boekjes (v.j. 1223) werden inge trokken. Bij de aanvang van 1947 bedroeg het aantal in omloop zijnde boekjes 24.455. Dit aantal vermeerderde in 1947 met 1146 tot 25.601. waaronder - 3098 van op school sparende kinderen. Het gemiddeld tegoed per spaarder (de schoolspaarders buiten beschou wing gelaten) bedraagt thans f 459,69 (v.j. f 473,67). Het aantal spaarbusjes in omloop is thans 3663 (v.j. 3731). Het aantal le digingen bedroeg 4096 (v.j. 3286), waar bij bleek, dat in de busjes gespaard wao f 59.426,33 (v.j. i 42.171,38). WIT O* WIT... Een melkboer kon Woensdag op 'n schuin weggedeelte zijn bakfiets niet meer recht houden zodat een bus met melk in de sneeuw terecht kwam. De witte, kostelijke melk spreidde zich uit over de even witte sneeuw, zodat het zelfs voor de poesen onzichtbaar was. PAS OP VOOR DE GLADÜEID .Woensdag gleed op de Emmabrug mw. JP. door de gladheid uit. De val kwam eo aan, dat zij door dr. van Gilse ver bonden moest worden. Met de arm in ^grband kon zijn huiswaarts keren. Te gast bij „AIcmarianen" Het was een prettige attentie van het jubilerende „Alcmaria", ook de pers uit te nodigen voor 't reünisten diner dat gisteravond werd gehouden We werden daardoor in de gelegen heid gesteld, ons in te leven in de Alcmaria-sfeer, waarover we wel veel hadden horen spreken, doch die we van zo nabij niet kenden. Zo heb ben we dus enkele uren doorgebracht temidden van deze voetballers, die hangen aan hun kleuren en die trouw hebben gezworen aan hun vereni ging. De ouderen hoorden we spreken over de dagen-van-weleer, toen ze met wapperende mouwen, him petje op het hoofd, langs het lijntje snel den en hun heldendaden verrichtten. De jongeren beloofden hun best te zullen doen, om nieuwe lauweren voor de club te oogsten en de veteranen herhaalden, ieder op zijn éigen wijze steeds hetzelfde aan het adres van de hedendaagse garde: „zet 'm op, laat Alcmaria zegevieren". Onderwijl werd gegeten en gedronken, de sprekers wisselden 'elkaar af. clubliederen uit 't verleden en van 't heden werden uit volle borst gezongen. Kortom, 't was een prettige reünie, waar oude banden opnieuw werden aangehaald en waar de geest van vriendschap alles overheerste. Alcma ria heeft haar feesten goed ingezet. De Alkmaarsche Operette en Orkest Vereeniging zal op Zaterdag 10, Zon dag 11 en Zaterdag 17 Januari a s. haar 20 jarig jubileum herdenken met het brengen van de prachtige muzika le en geestige operette „Masker in het Blauw" van Fred Raymond. In de 200 jaar, dat de vereniging bestaat, is nog nimmer een dergelijk mooi en kost baar werk voor het voetlicht gebracht Het is inderdaad een operette, een 20 jarig bestaan waardig. Deze avon den staan momenteel in het middel punt van de belangstelling. Nog nooit werd met zoveel verwachting een ope rette tegemoet gezien. Door haar me dewerking aan de nog vers in het ge heugen liggende avonden van de 8 October revue, heeft de Alkmaarse Operette-, en Orkest-vereniging, haar reeds goede naam nog meer versterkt. Het ook in onze stad zeer bekende Zaans Operette Orkest verleent aan deze avonden haar muzikale mede werking. De balletten zijn ingestu deerd door Peter Demaat en de in de operette voorkomende solodans zal uitgevoerd worden door Maryska Doom en Peter Demaat, beiden lid van het Amsterdamse Opera Ballet. Gloednieuwe décors, een keur v^n costuums en „last but not least" een zeer sterke bezetting, kortom all.e voorwaarden voor een goede operette zijn aanwezig. De eerste avond is thans reeds uitverkocht, en voor de tweede en derde avond zijn nog slechtp een paar kaarten over, zodat de lief hebbers moet worden aangeraden zich zo spoedig mogelijk te voorzien "an kaarten. En verraste de heer Van Maarleveld Tenminse één burger van onze goe de stad heeft niet te klagen over de wijze, waarop het nieuwe jaar voor hem heeft ingezet. Die burger is de heer J. van Maar! e veld. Hem moeien wij in ere houden, want hij is een zeer belangrijk burger voor Alkmaar sinds de heer F, H. Ringers van die functie om 12 uur des nachts op de 31ste December van het vorig jaar afstand deed, is hij commandant van onze onvolprezen brandweer. En dat feit kon niet onopgemerkt passeren. Natuurlijk, er waren bloe men thuis op de 1ste Januari, en aan loop van mensen die kwamen felici teren maar toch vermoedde de heer Van Maarleveld eigenlijk nog niets, toen hij tegen zijn echtgenote de op merking maakte, zo tegen een uur of vijf, „dat er zeker wat aan het hand je was" want de Voormeer werd af gezet door politieagenten. 't Duurde niet lang mger voor de verrassing kwam, in de gestalte van het pittig marcherende, voltallig brand weercorps, verlicht door fakkels en voorafgegaan door „Excelsior" die haar vrolijke marsen speelde. 't Werd een défilé dat aan alle ei- sen voldeed. Muziek en hartelijke speeches en een antwoord-réde voor het vuistje weg. De heer Ringers was er natuurlijk, maar in burger; en de heer K. Pander, de nestor van het corps, voerde het woord. En toen dit alles achter de rug was, toen deed men het nog eens dunnetjes over bin nen de muren van de fabriek, tussen de fraise- en de draaibanken, iets min der officieel en nog een tikje gezelli ger. Ook wij wensen de heer Van Maar leveld, en het „corps van comman dant Ringers" want dat blijft 'f. zeggen deze gehelmde lieden 'een goed '48. Ja moeten we 't voor hen nu wensen met veel of met weinig „fikkies"? HINDERWET Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met b\j- lagen van de heer P. G. B. Sariemijn te Koedijk, om vergunning tot het op richten van een machinefabriek en constructiewerkplaats, waarin zullen worden gebezigd diverse electromoto- ren met 7 2/3 P.K. in totaal, in het perceel Bierkade nr. 14 Afscheid van de heer G. Chr. Dun als Inspecteur van het L.O. Op 1 Maart a.s. zal de Weled. Gestr. Heer G. Chr. Dun, die zowel in Onder wijskringen als daar buiten bekend staat als een algemeen gewaardeerde autoriteit en een aangename persoon lijkheid, de Inspectie Alkmaar van het L.O. met pensioen verlaten. Uit de organisaties van het Open baar en Byzonder Onderwijs is een Comité gevormd, dat zich ten doel stelt de scheidende Inspecteur eind Februari op waardige wijze te hul digen. Het dagelijks Bestuur van dit uit gebreide Comité, dat zijn leden telt in de vele plaatsen, die tot de In spectie behoren van Santpoort tot Schoorl, bestaat uit de Heren, J. Ger- ling. Heiloo; Voorzitter; Chr. Knaap. Alkmaar, Secretaris; Th. Dijkstra, Alk maar, Penningmeester. Natuurlijk begint gij dus met een advertentie in „De Vrije Allernaarder" Het halve werk is dan in derdaad gedaan. „De Vrije Alkmaarder" Het meest gelezen dagblad uit Alkmaar en omgeving REGELING TOT IN GEBRUIK NEMING WOONGELEGENHEID In het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1933 is opgenomen het besluit van de Gemeenteraad van 18 December 1947 tot vaststelling van een verorde ning houdende regelen omtrent het ven-lenen van vergunningen voor het ir gebruik nemen van woongelegen heid. HL" VERLEDEN KEERT WEER EGMOND a. d. HOEF Een van de verfoeilijkste vormen van misdaad is wel chantage. Een toneelstuk, waarin een dergelijke misdaad aan de kaak wordt gesteld, werd door de R.K. to neelvereniging In ter Nos op 2de Kerst dag en Zondag j.1. op sublieme wijze uitgebeeld. Het gegeven was een ge lukkig gezin waarop een gewetenloze chanteur, zij practijken- uitoefent met als basis het verre verleden van de vrouw des huizes. De wanhoop van de 8ot het uiterste gedreven vrouw, ver- tèlkt door mevr. Valkering de Wit, was aangrijpend, evenals de laatste scène van het tweede bedrijf. Mej. G. de Waard was hierin op haar best. De rol van de chanteur, vertolkt door S. Wittebrood, was af. Noemen we nog de stuntelige professor de Groot (de hr D. Belleman) die uitstekend uit gebeeld werd, dan hebben /e in grote trekken het gehele stuk doorlopen. Aa« het einde van de avond bracht burgemeester een woord van verdien de dank voor de mooie avond aan de regisseur C. Valkering en zijn gezel schap. HARMONIE Gevangenen van het verleden „Gevangenen van het verleden" zijn de beide mensenkinderen Paula en Smilhy, die na een vreemde ontmoe ting in de omgeving van het gesticht, waar Smithy lange tijd verpleegd is, een gelukkig huwelijk aangaan. Helaas is hun geluk niet bestendig In deze film naar de roman van Ja mes Hilton „Rondom Harvest" is n.1 een gegeven verwerkt, dat reeds in meerdere films gebruikt werd. „Smi thy" is door een verwonding in de eerste wereldoorlog zijn geheugen kwijt geraakt. Deze ongelukkige om standigheid speelt hen parten en brengt zelfs scheiding tussen hen. Smithy keert in zijn vroeger leven terug en Paula wacht tevergeefs met hun kind. Jaren van martelend ver langen breken voor haar aan; zij komt in zijn onmiddellijke omgeving en ziet hoe hij zelfs voorbereidingen voor een huwelijk met Kitty treft, maar „Smithy", nu Charles Rainier, herinnert zich de drie gelukkige jaren van zijn huwelijk niet en herkent Margareth niet als zijn echtgenote. Een glansrol maakt Greer Garson. de beroemde ster uit Mrs. Mini ver van de sterke, gemartelde Paula. Subliem ontroerend is haar spel in deze film, die ongetwijfeld een van de beste producten.der laatste tijd is. Ro nald Colman staat Greer Garson in deze uiterst zwaar te spelen film prachtig bij. Hij geeft een knappe ver tolking van „Smithy". de latere Char les Rainier. Het laatste half uur van deze film wordt de spanning tot een climax opgevoerd. Charles worstelt geestelijk om zijn herinnering te her krijgen en Paula wacht met smarte lijk verlangen op de terugkeer van haar geluk. Een knappe film met goe de muziek en voortreffelijke opna men. Vooraf o.m- een Biofilmpje en n uitstekend filmisch overzicht van het jaar 1947 VICTORIA THEATER De Wilde Bloem Het is jammer, dat de lange dialo gen afbreuk doen aan deze film, die ongetwijfeld goede kwaliteiten heeft. Er is goede muziek, van componisten als Schubert, Chopin en Liszt bij de vleet alleen de weergave zouden wij beter wensen! er is het zeer stijlvol spel van de hoofdrolvertokster Dolorés del Rioen een dramatische spanning, die echter, zoals gezegd, vleugellam gemaakt wordt door het teveel aan gesprek. 'Pedro Armindaria. de minnaar van „de wilde Bloem" is zeker te bewon deren. Hij speelt knap en met over gave. Het gegeven is romantisch. Pedro wordt de moordenaar van een mede dinger, die zijn bruid beledigt; hij zelf wordt het slachtoffer van de trots van de vader van „de wilde Bloem", die het huwelijk tussen zijn dochter en de hanefokker coüte que coüte ver hinderen wilde en de oude man slaat de hancPaan zich zelf tijdens de dra matische berechting van deze moord. Decors en aankleding prachtige oude costumes en interieurs is zeer geslaagd. „De rovers van het woud" is een in teressant natuurfilmje in het voorpro gramma, dat o.m. ook Koolhaas' terug blik op de voornaamste gebeurtenis sen van 47 brengt, een voortreffelijk gecomponeerd Polygoonproduct. CINEMA AMERICAIN Bij de Marine Mixture van romantische liefde en een goede dosis gezonde humor de namen van Bud Abbott en Lou Castel- lo zijn wel voldoende mens om voor dat laatste ingrediënt in deze film- spijs in He staan! Als matrozen zijn ze hopeloze mis lukkelingen, die onnozelweg alles in het honderd gooien en van discipline orde en regelmaat geen kaas gegeten hebben. Maar als komieken kunnen zij er zijn daar was 't per slot van rekening ook om begonnen. Dick Powell en Dick Foran geven goed spel ten beste en door de voor treffelijke medewerking van The An- 'drew Sisters krijgt de film nog een aparte bekoring. De show, de muziek en zang. de tapdans zij geven teza- !men een voldoende tegenwicht voor het komieke, en een-haast-sensationee! 'slot zet de kroon op dit aantrekkelijke filmwerk. A.B.T. De Duivels van de Rode Cirkel Het tweede gedeelte van „De dui vels van de Rode Cirkel" is zo mogelijk nog spannender dan het eerste ge deelte, dat gedurende de Kerstdagen draaide. De drie woedende acrobaten door de moord op het jonge broer tje van een hunner tot het uiterste gebracht slagen er in de ontsnapte tuchthuisboef in een hoek te drijven, waarmede de film door spanning en avontuur tot een goed einde komt. Een uitstekende serie-detctive-film, die gecompleteerd wordt door een in teressant voorprogramma. CINEMA HOLLANDIA DE FILM VAN DEZE WEEK De film die vorige week draaide be hoort niet tot ons genre „Kay-West" (een kleurenfilm) had ontegenzegge lijk wel iets aantrekkelijks, het spel was goed maar de inhoud van moord en doodslag, het onwezelijke scenario kon ons niet bekoren. De huwelijks plechtigheden van het prinselijk paar in Londen werden daarentegen zeer gewaardeerd. Donderdag en Vrijdag zagen wij ge lukkig een geheel andere film. Wie kent niet het boek van de bekende helaas te vroeg gestorven schrijver A. M. de Jong, „Merijntje Gijzens Jeugd? De verfilming is van voor de oorlog 1 JANUARI NIEUWJAAR Alkmaar heeft op de traditionele wijze afscheid genomen van het oud: en het nieuwe binnengehaald. Om streeks 8 uur was het druk langs de weg van mensen, die kennelijk bij vrienden of familieleden hat oudejaar gingen uitzitten. Om 12 uur gejuich, schoten, lichtkogels, maar de Wes tertoren- had heel weinig haast om eindelijk de laatste slag te laten ho ren en velen konden het niet afwach ten. De telefoonjuffrouwen hadden het even zwaar te veduren „Meneer, help me er door!", verzuchtte er een, aan wie ik enkele nummers opgaf, maar gelukkig hoorde ik, dat aan het ande re eind van de lijn lustig werd ge lachen. De stemming leed er blijkbaar niet onder. Om half drie brandden in Wester- licht nog verschillende lampen, waar bij ik even vergat, dat de twee oud jes, die ik op dat ogenblik naar huis bracht, beiden de tachtig ook al wa ren gepasseerd. BRAVO, STOORVOGEL! Vriend Stoorvogel gaat het stadhuis nog niet verlaten. In afwachting van de benoeming van een nieuwe bode, zal hij voorlopig zijn functie nog blij ven bekleden. Een tikje conservatief als alle mensen zijn, verheugen we ons daarover. We kunnen ons het stadhuis nog niet recht voorstellen zonder hem. Burgemeesters, wethou ders, raadsleden komen en gaan. Maar bodes blijven, ze zijn als rustige pa len te midden van liet jachtende ge meentel even. Daarom zijn ze anders en in zeker opzicht beter. Bravo, Stoorvogel! O. DIE SLAAP! Magistraten hebben veel represen tatieve plichten te vervullen. Dat kan soms vervelend zijn terwijl het be grijpelijk is. dat hun magistrale ar beid zoveel van hun tijd vergt, dat ze slaap te kort komen. En dus is het niet verwonderlijk, dat hun hoofd soms voorover zinkt en dat ze gaan knikkebollen. De lezers zouden nu misschien graag willen weten, wie dit is overkomen. Maar dat zeg ik lekker niet. Het was een heel hoge en het was misschien wel saai ook. Het is echter toch beter, dat niet zo duidelijk te demonstreren. BLIJDE JEUGD De elf kaasstadlertjes, die op de Kanaalkade „ontploffinlcje" speelden, zodat de stenen meteen ver weg vlo gen. verdienen een 'ernstige berisping en het was goed. dat ze door de po litie eens danig onder handen wer den genomen. Het is alleen maar zo jammer, dat er grote mensen zijn. dis het ook doen -3? M mogen. We zouden willen, dat deze er ook eens zo met de haren konden worden bijgesleept WEERBERICHT De sneeuwbui van Dinsdag met de daarop volgende nachtvoi-st en de dooi op nieuwjaarsdag hebben onze stad getransformeerd in een glibberi ge modderpoel, waarin onze jeugd naar hartelust rondkliedert, maar die voor de ouderen een argument is om, als het even kan. thuis te blijven. Die gladheid was oorzaak van het ongeluk op de Kennemerstraatweg, waar een vrachtauto met aanhanger een paal van het lichtnet pardoes om ver reed en de draden dooreen has pelde tot een Gordiaanse knoop. Een ploeg werklieden zette zich on middellijk aan de arbeid en offerde een goed deel van hun oudejaarsavond om de voorziening van 'een deel der burgerij met licht en radiodistributie zeker te stellen. Plicht.Zeker! Maar de opgewektheid waarmee het werk werd verzet, ver dient 'een woord van warme hulde. BEZORGING „VRIJE ALKMAARDER" De „Vrije Allernaarder" heeft een tweetal nieuwe lopers aan het werk. Ze doen hun best, maar hebben niet kunnen Vermijden, dat enkele abon- né's hun krant niet of onregelmatig ontvingen, 'n Berichtje aan ons adrea Voordam 6 A is voldoende om 'iedeï euvel onmiddellijk te herstellen. ST. BUREAUCRATÏU# Het gebeurde niet in Alkmaar zelf. Een oud-bewoner van een Duits con centratiekamp, die alles had verloren kreeg schadepunten voor textiel. Maar hij had .geen geld en kon er niets voor kopen. Later kreeg hij een geldelijke toewijzing, maar toen wa ren de schadepunten vervallen. Nu heeft hij nog niets, hoe goed dé overheid het ook met hem voor had. vailing w arkten ALKMAARSE EXPORT VEIL ING Andijvie 22—72, winterpeen 8—8.80. boerenkool 21—34, worteltjes 12—24, groene-kool 20—28, spruitkool 12—86, rode kool 5—16, gele kool 27, prei 30—34, uien 11—21, bieten 6—9, witüf 4056, II 2436, bloemkol IA 64, 36—40, II 21, knolselderL 3.59—14, selderie 7—13.50, peren 41. gezinsgebeuren Geboren: Fera.r„v. ,.v y. van <Lm Meulen en A. M. Jongejan; Pieter, zv P. Kranenburg en E. Zwart; Gertrudis E. M., dv J. Ursem en C. M. E. Groot huizen; Albertus J. E., zv J. Verbeek en M. Stipkes; Cornelia, dv J. Bee'd- man en N. Smit; Andries P„ v G, Kramer en G. de Boer; Wilhehpma H., dv J. A. Brugman en S. J. Bra- kenhoff; Alexia, dv W. H. Luites en A. Bijwaard; Jan A., zv C. Zwaan en A. C. Lens; Margriet J. S., dv R. Tals- ma en S. P. Berkhout; Johannes F. S., zv J. Witte en J. C. Wester; B dus H. S,, zv W. Wokke en C. Mors; Anna C., dv H. A. W. Feijen en Al. C. Bruin; Astrid M., dv A. J. van Duu- ren en A. Sprengers; Fenna N.. dv F. Leusink en A. Bus; Haijte. zv J. Haij- tema en S. Haijtema; Ina G„ dv L. C. Rees en A. Zwart; Anna C„ dv J. Balder en K. Jonker; Johannes L. S-, zv L. J. Piket en J. Seijts: Trudy M„ dv P. de Buijzer en G. J. van Gaa ien; Jacobus. zv A. Boots en C. M. Dekker: Anna M.. dv J. W. H. van Houten en A. E. Dekker. Ondertrouwd: G. Kieft en T. Dus- seljée. f Gehuwd: S. W. Louter en G. C Mors F. N. van Mecne en G. Th. Kramer;, P. Soers en G. T. Staa; J. D. van Stip- riaan en J. T. Goed; J. A. G, Goos-' sens en M. O Weisenborn; r. P. W,. Amelow en w "^olak, wwfWhm: A. Jonker. 65 j.: F. W, Busch. 71 j.; G. Pronk, 88 j.: K. Ver- ,wer..44 ju_J._Weldam. 5.: J. Swidde 59 j: D. C. Landman. 76 j.; B. H S. WoV'c, i dag. agenda en de Jong vervuld er dé belang l ij k- ke rol van de goede pastoor ïn en de ze is met Merijntje wel de belangrijk ste rol in deze Hollands sprekende film. DE RUSTENDE JAGER, BERGEN Van Donderdag 1 Jan. af draait in de Bioscoop „de Rus" de RKO film „De Klokkenluider van de Notre Da me". Deze film gemaakt naar het beken de boek van Victor Hugo, speelt in Parijs in 't jaar 1482 onder de rege ring van Lodewijk de Elfde, die zijn jaarlijks „Narrenfeest" viert. Charles Laughton vertolkt de. titel rol (Quasimodo) op meesterlijke wij ze en Maureen O'Hara slaat hem in de rol van „Esmeralda" de zigeunerin, trouw ter zijde. Het is een onovertroffen drama, met vele sensaties. Quasimodo is hier de mens en het monster, dier en dichter, de grote nar van Parijs, met zijn hopeloze liefde voor Esmeralda, het dansende zigeu nermeisje. Het is romantiek en sensatie in een onbekend Parijs BIOSCOPEN. A.B.T.: „De duivels van de Rode Cirkel" II. Dagelijks 8 uur. Zondag 2, en 8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: „Bij de Ma rine" met Bud Abbott en Lou Castello. Aanvang dagelijks 8 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur. Toegang tot 14 jaar onder geleide. HARMONIE: „Gevangenen van het Verleden" (Random har vest) met Greer Garson en Ronald Colman. Aan vang 8 uür. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30 matinee. Toegang 14 jaar on der geleide. VICTORIA: „De wilde bloem" met Dolores del Rio en Pedro Armindariz, met muziek van Schubert, Chopin en Liszt. Aanvang 8 uur. Zaterdag' 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur matinee. Toegang 14 jaar. Vrijdag GULDEN VLIES, 8 uur: „Aan d' oe ver van een snelle vliet" met Cor Ruvs Zaterdag HARMONIE: 35 uur receptie Alc maria. GULDEN VLIES, 7.30 uur: Alcma- ria-revue „Je Maintiendrai". BERGEN Donderdag DE RUSTENDE JAGER: „De Klok- kenluider van dé Notve Dame" met Charles Laughton en Maureen O' Ha- ra Vrijdag DE RUSTENDE JAGER: „De Klok kenluider van de Notre Dame" met Charles Laughton en Maureen O' Ha- ra ZATERDAG DE RUSTENDE JAGER: „De Klok kenluider van de Notre Dame" met Charles Laughton en Maureen O' Ha- ra Zondag DE RUSTENDE JAGER: „De Klok kenluider van de Notre Dame" met Charles Laughton en Maureen O' Ha- ra Maandag JUBILEUMFEEST Berger IJssport Ver. het g°'"3lschap Carell Kroo®

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2