ALKMAARSE KALEIOOSCOOP ;STADSN1EUV/Smg Van Gogh, Londen en Alkmaar Vergadering Vakgroep Goederenvervoer Employé van Vroom en Dreesmann bestal zijn firma Belangstelling voor expositie in Museum te gering MEN SCHRIJFT ONSToen Ir. V. W. vjn Gogh op 24 December 1:1. Alk maar bezocht ter gelegenheid van de opening van de expositie van tekenin gen door Vincent van Gogh, waartoe hij een belangrijk deel van zijn rijke collectie geheel belangeloos afstond, toonde hij zich verwonderd over de energie waarmee deze zaak werd aan gepakt Dit in gunstig contrast met de organisatie van de van Gogh-ten- toonstelling in Londen die veel stroe ver bleek te gaan De heer Van Gogh krijgt echter nog eens de gelegenheid om zich te ver wonderen over de Alkmaarders: het bezoek aan onze tentoonstelling blijft namelijk verre beneden de verwacht ing. En dit is weer in flagrante tegen stelling met Engeland. De Van Gogh- tentoonstelling die op het ogenblik in de Tate-Galery te Londen wordt ge houden blijkt daar, zoals de bladen ans melden, het grootste succes te zijn lat ooit in een Londcns museum is geregistreerd. Ondanks het feit dat de ze tentoonstelling evenals de onze niet gratis toegankelijk is voor de Tate- Gallery is dit de eerste verbreking van een traditie, waarover vele hoof den zijn geschud moeten in de loop van de middag daar vrijwel elke dag de deuren gesloten worden wegens de grote drukte. De tentoonstelling werd door de Nederlandse ambassadeur ge opend en het bezoek was op. de eer ste dag al zeer groot. De tentoonstelling in het Stedelijk Museum te Alkmaar bevat ongeveer eetizelfd aantal tekeningen als die in Londen, waar echter ook nog schilde rijen van Vincent worden geëxposeerd Zoals bekend, was ook het plan van de Alkmaarse commissie en bij vol doende gebleken belangstelling zo mo gelijk nog dit jaar een tentoonstelling van schilderijen van Van Gogh te hou den. Wordt het niet beter met het aan tal bezoekers dat slechts enkele tien tallen per dag bedraagt dan kan er van het nadere plan natuurlijk niets komen. Dat er in Alkmaar niet voldoende belangstelling voor kunst zou bestaan, dat er geen sterk cultureel leven zou zijn, moet worden betreurd. Toch be stond er destijds voor een andere kunstmanifestatie in onze stad wel degelijk belangstelling. Wanneer na> melijk de Alkmaarse kunstschilders in ons museum exposeren, bedraagt het bezoek een veelvoud van het aan tal dat de van Gogh-expositie bezoekt. Het staat dus vast dat velen het werk van hun stadgenoten prefereren boven dat van Vincent van Gogh. Dit is symptoon van een kleinsteeds chauvi nisme dat, waar het ongetwijfeld ook op ander terrein werkzaam is, fataal zal blijken te zijn Alkmaar plaatst zichzelf in het isolement. Het werk voor de museum-commissie, die in 't voorjaar van '47 door prof. Koelma geinstalleerd om het culturele leven in Alkmaar te bevorderen, wordt daar door wel heel moeilijk. De oorzaak van de geringe belang stelling kan voor een deel in onbe kendheid met de persoon van Van Gogh en diens werk gezocht worden. Wellicht meent men dat het werk van groot kunstenaar slechts geschikt is voor de grote steden, dat het geen kost is voor ons, provincialen. Dat zou wel een totaal verkeerde opvatting zijn! En tevens een grote onrechtvaardig heid tegenover de nagedachtenis van Vincent van Gogh, wiens liefde steeds uitging naar het land, naar de boe- jen. Steeds was het de natuur, waren het de werkers in de natuur die hem inspireerden. Het werk van Van Gogh heeft een natuurlijke eenvoud en eer lijkheid. waar wij allen heel veel van kunnen leren. Voor velen is het nog steeds niet duidelijk dat het waarlijk grote zich allereerst kenmerkt door eenvoud. Zij menen dat het we zen van de kunst ligt in het bijzondere in het opzettelijkè, in gekunstel en in meniertjes. Men verzuime de ge legenheid niet om in deze dingen tot een juist inzicht te komen door deze tentoonstelling te bezoeken, die tot en met 18 Januari in het museum aan de Breedstraat geopend zal zijn. Moge Alkmaar tonen ook het waarachtig goede van buiten haar wallen te kun nen waarderen HINDERWET Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de heer H Vos, alhie. om vergunning tot het oprichten van een timmermanswerkplaats, inrichting voor machinale houtbewerking, waar in zullen s worden gebezigd 4 electro- motoren resp. van 1, 2. 3 en 4 pk. voor he< aandrijven van diverse machines, in het perceel Doelenstraat nr. 17. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stad huize, mondeling op Dinsdag 20 Jan. a.s.. voormiddags te elf uur en schrif telijk voor of op die tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelde dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de cretarie dezer gemeente van de ter zake ingekomen stukken kennis ne men. „Stille nationalisatie" op komst culiere vervoerders in café „Central" bijeen voor een vergadering van het district Alkmaar van de vakgroep Goederenvervoer langs de weg (Ned. Org. voor het Beroepsgoederenvervoer - N.O.B.). Deze avond stond in het teken der nationale actie inzake de wet-Autovervoer Goederen (W.A.G.), die thans bij de Tweede Kamer is in gediend. Als eerste spreker kwam de voorzitter der vakgroep de heer J. N Hulswit naar voren. Spr. gaf een toe lichting op deze wet en zette op dui delijke wijze de verschillende bezwa ren tegen de W.A.G. uiteen. Eén der voornaamste bezwaren is wel de vaag heid op vele punten in het wetsont werp, zodat men niet weet waar men aan tob is. Zelfs zou het mogelijk worden be drijven .zonder enige schadeloosstel ling te sluiten en het gehele ontwerp maakt Qo indruk een „stille nationali satie" te willen bevorderen. Spreker deed verder enkele nadere mededelin gen over de landelijke propaganda-actie die gevoerd zal worden om het publiek op de hoogte te brengen van de grote gevaren, die voor het particuliere be drijfsleven in dit ontwerp schuilen er, om te trachten het wetsontwerp ge wijzigd te krijgen of ongedaan te ma ken. De heei P. Visser uit Haarlem licht te op een zeer duidelijke wijze nog een aantal punten uit de W.A.G. toe en \vees de aanwezigen op het grote belang de eenheid te bewaren en haar krachten niet in verschillende bonden te versnipperen. Dat de aanwezigen de ernst van. het ogenblik inzagen bleek heel duidelijk toen er gedurende dcZe vergadering een bedrag van ca. f 4000 bijeenge bracht werd ten behoeve van het Ac tiefonds. Enkele vragen uit de vergadering werden door de inleiders-naar genoe gen beantwoord en de voorzitter dank te in zijn slotwoord de inleiders en alle overige aanwezigen, die meewerk ten aan het welslagen van deze avond. DISTRIBUTIEDIENST BEVERWIJK Aanvragen Werkkleding Collectieve aanvragen: bedrijven met vijf of meer werkkleding dragon- de personen: Aanvraagformulieren afhalen en"!n- dienen tussen 5 en 24 Januari a.sl^Mët de datum van de laatste verstrélft&ig behoeft geen rekening te worden ge houden. Beëdiging voorzitters en leden Tribunaal De Bijzohdere zitting ter gelegen heid van de beëdiging van voorzitter en leden van het tribunaal, die Dins dagmiddag plaats vond, werd geopend door de president mr. A. Schenkeveld. die de aanwezigen een voorspoedig 1948 toewenste en God bijstand vroeg bij het vaak zo moeilijke werk. Mr L. Brijder werd benoemd als opvol ger van mr. B. de Hes. Vervolgens vond de beëdiging plaats van de heren mr. E. Wynne, H. Riens, C. Stokreef, P. Leeuwenberg, C. Haeck M. Niele, C. Pander, S. Breebaart, P. Dissel, J. Betlem en mej. A. van Erp. Mr Schenkeveld gaf een uitvoerig overzicht van de gebeurtenissen uit het afgelopen jaar ten aanzien van het tribunaal. Spr. besloot met een op wekking tot medewerking bij deze moeilijke berechting. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE STRAFKAMER Sijvert van A.: lichamelijk letsel toebrengen door schuld: t 100 boete of 50 dagen. Andreas de W.: poging tot diefstal: 3 jaar gevangenisstraf door te bren gen in een jeugdgevangenis. Simon S.: lichamelijk letsel toe brengen door schuld: f 60 boete of 30 dagen. Wilhelm H., diefstallen: 5 maan den met aftrek. Voorw. ter besch.- stelling van de regering met 3 jaar proeftijd. UITSPRAAK TRIBUNAAL C. Wezelenburg, Z.N.-Scharwou- de: 3.5 jaar int. Vrij op 6 Nov. '48. Ontz. uit de rechten. De reis naar zijn meisje was Ie duur Kerstversierselen en wol verdwenen Kerstversierselen, vulpotloden, noti tieboekjes, zijden lint, parfum, wol en andere snuisterijen verdwenen regel matig uit de voorraden van de fa Vroom en Dreesmann te Alkmaar, toen een 25-jarige jongeman, Ferdi- nand Q„ bij deze firma in dienst was. Ferdinand begon in September j.1. met deze verduistering, ging er enige weken mee door om tenslotte giste ren op het matje van de Meervoudige Kamer te belanden. Verdachte verklaarde, door geld nood tot deze vergrijpen te zijn ge komen. Hij verdiende niet veel bij V. en D. en de reis naar Haarlem, waar zijn meisje woont, is duur. Het requisitoir van mr. Meischke was niet mals; de officier stond op 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Op verzoek van mr. Thijs werd do jongeman onmiddellijk in vrijheid ge steld; zijn zaak werd echter voorlo pig aangehouden voor een rapport. Stamgast De spiritusdrinker Nicolaas B.t een 60-jarige grondwerker en vaste klant van Pluis van Bewaring en Strafge vangenis, stond gistermorgen weer eens op jhet hem goed bekende matje- Vv..dachte maakte zich voor de zo veelste maal aan diefstal schuldig en verzocht mr. van Regteren Altena vriendelijk het ditmaal eens in het ge sticht te Avereest te mogen proberen Logeren in de open lucht lijkt hem niet onaardig. Mr. Meischke eiste zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Over twee weken hoort verdachte hoe lang en waar hij brommen mag. Oplichterspractykcn Pieter Sch. te Bergen, een 23-jarige kantoorbediende, maakte gebruik van de goede naam en credietwaardigheid van zijn vader en ging aan het op lichten. waarbij hij behoorlijk wat slachtoffers maakte. Dinsdag stond hij slechts voor een ..bloemlezing" uitzijn vergrijpen terecht. De slager G. de W bewoog hij met fantastische verhalen tot afgifte van f 100. De heer De W zag zijn geld echter niet meer terug Ook de heer N., wien.verdachte een gedeelte van zijn woning in huur be loofd had en daarvoor f 50 in voor schot op de huurprijs moest betalen, kon èn naar woonruimte èn naar res titutie fluiten. Een gehuurde fiets werd door Pieter als eigendom be schouwd en in pand gegeven. Een rapport oord -1de niet bijster gunstig' over verdachte en adviseert toezicht Mr. Meischke roq--::--.-ort 1 jaar ge vangenisstraf met aftrek van preven tief, waartegen de verdediger, nu- Thijs hevig protesteerde* De gevan genis leek pleiter een totaal onge schikte omgeving voor zijn cliënt; de verdediger achtte een voorwaardelijke lühn':? v;,ig met: bijzondere voor waarden en toezicht wenselijker. Uitspraak over 14 dagen. OnbcsuLde jongeman Eer. onverschillige jongeman stond vervolgens wegens het toebréngen van ONZE VIERVOETIGE VRIENDEN Bij de inspecteur van de Dieren bescherming. de dierenvriend C. Ver- wer in de Baanstraat, is ter beschik king een mooi zwart hondje, reu, ongeveer 6 maanden oud, zindelijk. Wordt middelmatig groot. Wie redt dit dier van gaskastje? Verder zijn nog 2 hondjes van on geveer 6 weken te krijgen. Publiek wordt er overigens aan herinnerd, dat in deze rubriek geen dieren te koop kunnen worden aan geboden. Daarvoor zijn de adverten tie-kolommen. ALKMAAR LICHTSTAD? Het een haalt het andere uit. Ons worden verschillende duistere plek ken uit Alkmaar gemeld: Zondag avond Emmastraat, Maandagavond Zijdam en deel van Luttik-Oudorp. Menen, dat het hier geen chronische doch slechts acute gevallen betreft. Ergens een defect of zo iets. Met re paraties zijn Lichtbedrijven altijd zeer prompt. Zal dus wel weer in orde zijn. Wie volgt? BUSHALTE BERGERHOUT Bij slecht weer is het prettig een goed onderkomen te hebben, wan neer moet worden gewacht op bus. Gebouwtje zonder ramen echter tochtig en nat. Thans alles in orde, ervaringen omtrent baldadigheid echter soms t- leurstellend. Derhalve nodig ramen in de zorg van publiek aan te bie den. Menigeen zeer onscrupuleus wan neer eigen goea beschadigd, maar onverschillig, wanner eigendommen van gemeenschap. Dit laatste heel verkeerd en straks is men er zelf de dupe van. ONGEWENSTE VISITE Op Verdronkenoord wilde auto mobilist met auto en al naar binnen! Resultaat: kapotte ruit. Ontvangst niet prettig, wat niet te verwonderen POSTAGENTSCHAP HEILOO Directeur Postkantoor te Alkmaar deelt mede, dat aan postagentschap Heiloo, Heerenweg, gelegenheid open gesteld telegrammen ter verzending aan te bieden. Al weer een verbetering P.T.T.! Bravo! ZENUv.x-A Nooit prettig om in 't holst van de nacht in huis gerucht te horen. Maar 't gebeurt. Daarvan weet familie aan de Kennemex-straatweg thans mee te praten. Dappere dochter, weinig ze nuwen, ging naar beneden, vond deur open en fiets en 2 mantels weg Politie onmiddellijk gewaarschuwd wist van aanpakken en arresteerde subiet in Zaandam de dader, die rustig op weg naar huis in Amster dam, geen zenuwen. Schijnt iets als een avonturier van nationaal for maat te zijn geweest: verduistering van geld in Groningen, insluipingen ten dele in onze omgeving. Kortom: goede greep. HIJ KENDE ZIJN KARRETJE NIET Zwijntjesjager gapte fiets aan Ken- nemerstraatv/eg en, omdat hij juist van de politie een waarschuwing had gekregen wegens rijden zonder licht, besloot hij zijn vangst maar ergens te stallen. Later haalde hij „zijn" rijwiel terug, maar bleek geen idee te hebben o-.trent het aanzet ten van de dynamo, wat vreemd was Politie snel gewaarschuwd, man ge grepen. Niet de kraanvogels brach ten het uit als eens bij Ibykus, maar de dynamo. GRATIS TEXTIEL Daaraan heeft iedereen behoefte. Dat moesten de mensen even be denken, die nog altijd 's nachts hun wasgoed rustig aan de lijn laten hangen. We geven toe: 't is verlei delijk met het mooie weer. Maar wanneer het later weg is, dan is Leiden in last. Er zijn weer dieven aan het werk geweest. Dus: Wees voorzichtig met uw wasgoed en laat het niet 's nachts hangen. Dat is uitlokken! ONZL KLEINE AGENDA Woensdag 8.15 uur Piano-avond, Wapen van Heemskerk. Zaterdag 2.30 uur, Film-middag Nederl. Reisver. enz. Gulden Vlies Maandag 8 uur, Lezing Inst. voor Arbeiders Ontwikkeling over „Stof wisseling", A.B.B.-gebouw. RAADSVERGADERING De loco-burgemeester heeft de raad bijeengeroepen voor een verga dering op 15 Januari a.s. Op de agen da: nieuwjaarsrede. GALGENHUMOR? In Gulden Vlies lag dezer dagen op tafeltjes reclamefolder, waarvan voorkant de aandacht trok door groot opschrift: „Nederland is arm, maar..." Op de binnenkant las men dan verder: „zolang het nog mensen heeft als (volgde de naam van een bekend artist), zal de naam van Nederland net ere genoemd worden". Ander bekend artist (Alkmaardei zrg blaadje liggen en vulde voorkant ..Nederland is arm. maar. als volgt aan: „(eigen naam) heeft óók zijn beste tijd gehad". Galgenhumor van de weer in dis- ciediet rakende artistenstand? 'ROUWENWEELDE Alkmaar beleeft iets, wat het in jaren niet heeft gekend: Uitverkoop, echte degelijke uitverkoop. Kaar tjes zijn als van ouds van f 15.65 voor f 3.82 of: van f 0.92 voor 3 cent. En fin, ieder kent dat nog, al is het een herinnering van lang geleden. De vrouwen hebben het „stapel- druk" om de ongelofelijke koopjes, waaraan drie jaar geleden niet viel te denken, te bemachtigen. Begin: 2 uur. Om 1 uur lange files dames als in hartje distributietijd voor win kel van viskoppen. 't Ging langzaam. De middelsten uit de qüeue moch ten om 3 uur nummertje in ont vangst nemen cn moesten toen nog een uur wachten. Er waren er, die „het moe werden" en die naar huis wilden, 't Ging niet, ze konden voor- noch achteruit. Hebben in arrenmoe de toen maar gewacht, tot ze er in mochten. Veel mannen 's avonds wanhopig omdat eten niet op tijd klaar. Geen wonder: vrouwen de hele dag gegeten van rijstebrijberg, die nu eenmaal altijd rondom Lui lekkerland. OPGEPAST, HEREN! Cp de Westerweg een hond dood gereden en op de Oudegracht lan taarn omver. Vanwaar toch de laat ste dagen die talloze ongelukken. Voorzichtigheid moeder van de por- celeinkast, maar lijkt hier wel koe in porceleinwinkel. ONZE BOEFJES Boef jes aan 't werk geweest in hal Vroom en Dreesmann met als resul taat kapotte ruit. Overgebracht (boefjes en niet de scherven) naar politiebureau. Toen goede raad duur. Standje, tranen. Geen flinke jongens. VAN GOGH-TENTOONSTELLING Van 7—18 Januari zal de van Gogh-tentoonstelling in het Stedelijk Museum dagelijks geopend zijn van 104 uur en op werkdagen boven dien 's avonds van 79 uur. Fraaie tentoonstelling van een van Neder lands grootste kunstenaars. Ca er nu eens heen! GETUIGEN OPGEROEPEN! Harde wind. dreef Maandagavond een fietser bij de Heilocër brug plot seling midden op de rijbaan, waar hij werd gegrepen door een auto. Toen de politie verscheen, was het slacht offer reeds per juist passerende bak fiets naar St. Elisabethsziekenhuis onderweg, 't Bleek danig te zijn aangekomen: drie gebroken ribben. Politie verzocht in 't vervolg al tijd haar komst af te wachten. Is er heus altijd snel bij! Getuigen gelieven zich nu te mel den aan politiebureau, afd. verkeer. DWAZEN Op Zaterdagavondmarkt verkocht koopman te dure klokjes. Proces verbaal. Dwazen overigens* die ei zijn ingelopen: in de winkels zijn ze goedkoper. ZWARTE PIETEN Nog altijd handel in distributie bonnen. Dat mag niet. (Voor dege nen, die 't nog niet wisten!) Politie pikte drie zwarte Pieten. VOOR DE PADVINDERS Zaterdagavond 7 uur zal in de Grote Kerk een Wijdingsdienst wor den gehouden voor padvinders, waar bij ds. van Wijk -zal voorgaan. De bijeenkomst zal worden bijgewoond door de Hoofdcommissaris der Ne derlandse p nlvindcrs, de heer Roest van Limburg. De dienst gaat uit van de N.P.V. en is ook toegankelijk voor ouders en belangstellenden. BRAVO „Publiek" is soms ook verre van on hebbelijk. Gistermiddag even kleine drukte van omstanders toen vrouw op hoek Snaarmanslaan - Scbarloo toeval kreeg. Agent maan de: „doorlopen". Men deed zulks Een man niet. Die trok z'n jasje uit rolde 't op. legde 't onder 't hoofd van patiënte - kou kon niet deren. Toen patiënte bijkwam, geen kinderlijk - medelijde gezichten vlak boven haar, geen och's en „gaat 't weer een beet je - heppu d'r veel last van?" Bravo. NATUURVRIENDEN-APPEL Natuurvrienden gaan 27 Jan. 's a- vonds naar Bergen. In 't Oranjeho tel komen jonge vorsers Ivangh en Zaankanter Cees Scholtz lezingen houden. Bewoners van strand, duin, riet in weide passeren de revue in woord en beeld. WAAROM NOOIT? De naam van Scholtz riep ons de gro te natuurvriend wijlen Nol Binsber- gen in gedachten, wiens medewer ker Cees was. En met enige wee moed dachten wij aan zijn zelfge maakte films, producten van einde loze toewijding en geduld, van grote opmerkingsgave en scherp jagersoog. Wij zagen ze in Haarlem, in Utrecht in Arnhem - nooit in Alkmaar. Waarom, dachten wij. in Alkmaar vier bioscopen en nooit een „cultuur film"? Hier geen liefhebbers genoeg? Frans Halstheater van Haarlem elke Zondagochtend stampvol. Wie der exploitanten waagt het experiment? Wat daar kan, kan hier toch ook? LENIG BLIJVEN! Kranig gymnastiek-clubje, blijf-fit- sport jaren al beoerenend, schijnt te gaan kwijnen. Wegblijvers hebben hier zeker ongelijk. Straf volgt na de zonder: stijve spieren, lastig hu meur, gauw oud. Blijf jong, blijf oe fenen! En treklce de schoen aan, wie hem past. lichamelijk letsel door schuld terecht. Deze 18-jarige Egmonder, Johanne de W„ fietste in November zonde licht en op de autoweg door Egmon< Binnen. Hij was vergezeld van kame raden, met wie hij al fietsende ee- robbertje vocht. Johannes keek t veel om en reed in de diepe duistei nis een rustig wandelend, bejaari echtpaar van de voet. De 62-jarig Simon A., landbouwer te Egmond Binnen liep bij de onverwachte val partij een paar gekneusde ribben o en moest vijf weken onder doktersbe handeling blijven. De woeste jonge man koos het hazenpad en informeel de nimmer naar de toestand van zij.' slachtoffer. Zijn vader vergoedde d schade, die de heer A. ondervond. De president vond de jeugdige ver dachte zeer onverschillig en gaf her de goede raad. voortaan wat kalme te fietsen. Mr. Meischke eiste f 60 boe te cf 30 dagen. Uitspraak 20 Janus- DE V.A.R.A. VERGADERDE HEILOO In de Maandagavond ge houden vergadering van de VAR.'" werd het bestuur als volgt samenge steld: N. J. Speur voorzitter, C. F. te Buurkes secretaris, Westerweg 101, J A. Peters penningmeester en Jb. Avis •en H. C. Stam, leden. Op 7 Maart wordt eeTi propagand avond gehouden. De opkomst was in verhouding to- het grote ledental, zoals gewoonlij slecht. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Wilhelmine A., dv J. Op persma en W. Kaseberg; Evert E. C zv C. G. Wilbrink en M. C. A. Ubrink Maria E. C.. dv E. J. N. M. Endel ei M. M. G. de Wit; Catharina T. ei Bernadette M.. drs. v. E. F. Olber: en E. Boendermaker; Lodewijk J„ z\ A. van 't Veen en G. Tielèns; Corneli; D., dv J. Bouwman en C. Snel; Carl. A., dv D. Kom en G. Hoogland; Petei K zv C. Logcher en J. W. Visser Clasina T., dv H. Schuijt en H. H. M War nies. Ondertrouwd: J. Pater en A. d Rooij. Getrouwd: C. VV. van der Meule) ei; E. Dekker. Overleden H. Lampe, 69 jaar; A di Geus, 72 jaar; J. H. van Heems, 82 jr NIEUWE NIEDORP Geboren: Nelly Jacoba, dochter van C. Bregman en A. J. van Herwerden; Johanna Catharina Maria, dv. N. Koo men en J. Mol. Getrouwd: geen. Overleden: Gerrit de Groot, oud Ir jaren; Neeltje Schoorl, oud negen er zestig jaren. Vertrokken: J. F. Buis Alkma. M. E. van Opzeeland naar Adam; J van Wijk en gezin naar Wieringer meer; I. Heins naar Barsingerhorn; C J. van der Molen en gezin naar Zwol lerkerspel; A. Oudt naar Amsterdam; J. Boon naar Texel. Ingekomen: J. J. Wester van Opmeer, T Bijkersma van Amserdam; J. A Oord van Amersfoort; J. Ootjers van Langedijk, agenda BIOSCOPEN.. A.B.T.: „De duivels van de Rode Cirkel" II. Dagelijks 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICA1N: „Bij de Ma rine" met Bud Abbott en Lou Castello. Aanvang dagelijks 8 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur Toegang tot 14 jaar onder geleide. HARMONIE: „Gevangenen van het Verleden" (Random harvest) met Greer Garson en Ronald Cr'.nan. Aan vang 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30 matinee. Toegang 14 jaar on der geleide. VICTORIA: „De wilde bloem" met Dolores del Rio en Pedro Armindariz met muziek van Schubert, Chopin er Liszt Aanvang 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 uur matinee. Toegang 14 jaar. Woensdag- Gulden Vlies: Revue „Alcmaria Vic trix". Aanvang 7.30 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK:. 1.3( en 4 uur: Film „Sjors van de Rebel lenclub". Wapen van Heemskerk: Piano-con eert Tien Vermeulen en Coby van Eg- mond-Lankester. Aanvang 8 uur. Donderdag; GULDEN VLIES: Toneelvereniging „Ontwaakt", aanvang 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Spar- avond, aanvang 7.30 uur. BERGEN Jubileumfeest Berger IJsclub Var. met tet gezelschap Carell Kroon.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2