iSTADSNIEUV/S; Een Italiaanse filmDe Schoenpoetsertjes Cinema Americain Distributie Een philantropisch half uurtje ALKMAARSE KALEID0SC00P Gevangenisleerschool der misdaad Van de Italiaanse filmmarkt zijn in de laatste tijd tamelijk goede films gekomen en een daarvan is de film „Sciuscla" (De schoenpoetsertjes) een werk van de regisseur Vittorie De Sica Onder de naam „Sciuscia" worden in het na-oorlogse Italië de vele jeug dige zwervertjes gerekend, die na de verloren oorlog het „beroep" van schoenpoetser benutten om op uitge breide schaal zwarte handel te drij ven. Het woord is klaarblijkelijk on der de invloed van de bezetting. af geleid van het Amerikaanse woord Shoe-shine, dat schoenpoetsen bete kent. Het zijn twee specifieke straat typen, die de hoofdrollen in deze tra gische rolprent spelen. Pasquale en Guiseppe „verdienen" hun brood in de straten van Rome en zijn ten zeerste aan elkaar gehecht, zij werken sa men. delen gelijk op en kopen samen voor hun bij elkaar gescharrelde geld een paard „Bersaglière". waarop zij in hun vrije uren willen gaan rijden. De aankoop van het paard brengt hun echter buiten hun schuld in moeilijk heden en de politie komt er aan te pas met het noodlottige gevolg, dat de beide jongens in een jeugdgevan genis terecht komen. En eenmaal in de gevangenis worden deze jongens, van nature niet slecht, volkomen ver pest door het onbegrip, nog liever wanbegrip en onwil van de mensen, die de leiding hebben in deze jeugd gevangenis. dezelfde mensen wier taak het had moeten zijn om hen te be schermen en voor te lichten, kortom hen niet aan hun lot over te laten. De regisseur stelt het publiek hier in deze film voor een moeilijk te beant woorden vraag: Wat moet er gebeuren met de uit het lood geslagen jeugd van alle landen? Hoe krygt men ze weer in het rechte spoor? En eigen lijk geeft hij in zijn film zelf het ant woord op deze netelige kwestie: door deze jongens niet naar de. in de mees te gevallen noodlottige gevangenis te sturen. Want hier zullen zij nooit tot behoorlijke mensen, in de maatschap pij opgroeien. Hier -worden de goeden slécht en de slechten niet beter. Wan neer men deze film heeft gezien, dan zal in eerste impuls de vraag bij de toeschouwer opkomen: „hoe is het mo gelijk dat er zulke wantoestanden voorkomen in Italië" En de bezoeker Md dan geen hoge dunk van dat land krn«*en. Maar de ingewijde weet. dat dergelijke toestanden in alle gevan genissen van alle landen voorkomen, ook in Nederland? En daarom is deze. psychologisch uitstekende film van n kunstenaar als Vittovio De Sica een aanklacht Een aanklacht tot de ge hele. zich beschaafd noemende wereld Het was een goede gedachte van de directie van Cinema Americain, waar deze film in de komende week zal draaien, om het politiecorps uit te no digen voor een dezer dagen gehouden persvoorstelling. Want aan deze op voeders. waaronder er zeker zullen zijn. die hun taak opvatten, zoals het moet. is een dergelijke film. naar wij hopen, goed besteed. Wij willen dan ook deze film van harte aanbevelen aan allen, die iets te maken hebben met jeugdopvoeding en jeugdcrimina liteit. Een film voor de Minister van Justitie en al zijn ambtenaren, hoog en laag. in steden en in dorpen. Th. K. Sjors van de Rebellenclub Sjors van de Rebellenclub is voor de Nederlandse jeugd sinds jaren geen onbekende meer. Verschijnt hij regel matig met zijn vrienden in ..Panorama" en was hij enige tijd geleden op het toneel van het Gulden Vlies te zien. Woensdagmiddag draaide in het Wa pen van Heemskerk onder auspiciën van de N.V. Spaarnestad. de uitgeef ster van ..Panorama", een alleraardig ste geluidsfilm over de rebellenclub leden, waarvoor de belanestelling te recht overweldigend groot was Woensdagmiddag waren er twee voorstellingen. Zaterdagmiddag nog maals twee en de organisatoren over wegen er nog een extra voorstelling aan te koppelen. Formele vechtpartij n speelden zich bij de ingang van het Wapen van Heemskerk af en tijdens de voorstel ling schudde het gebouw cp haar grondvesten. N.V. Spaarnestad had te gen lage entreeprijzen voor een uit stekend progi-amma &-zorgd er» hpt cr4:..v«-!jisTne vsn Alk»r-;-*s ;i. d kende geen grenzen. Daar was Kees Boecraad met zijn sprekende pop Sjors zelf in levende lijve op de plan ken en vooraf twee nieuwe Ameri kaanse tekenfilmpjes. De hoofdfilm, bracht vacantie-avcnturm van Sjez en zijn vrienden en een bezoek aan Artis met vele goede opnamen en uitstekende muziek. Tribunaal Het tribunaal behandelde Woensdag morgen de zaak tegen wijlen Gerrit Mars. in leven keuringsarts bij de Na tionale Jeugdstorm, die in 1942 als Hauptstormführer met een ambulance van het Legioen Nederland naar Rus land trok en daar in 1944 sneuvelde. B. zijn overlijden liet Mars rond 39 mille vermogen achter. Zijn echtge note ontving enige tijd geleden f 3009 boete. Over 14 dagen zal het tribunaal bekend maken, welk deel van hel res terende vermogen in de schatkist ver dwijnen zal. Voor de periode van 11 tot en met 24 Jan. 1948 zijn de volgende bonnen aangewezen. BONKAARTEN KA. KB. KC 713. 110 alg. 1600 gram brood 105 res. 800 gram brood. 108 res. 400 gram brood. 111 alg. 400 gr. brood (keuzebon) 113 alg. 750 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 1500 gr. jam. stroop enz. 109 alg. 1 ei. 112 alg. 250 gr. waspoeder. 15 alg. 500 gr. sinaasappelen (voor- inleveringsbon). BONKAARTEN KD en KE 713 610 alg. 400 gr. brood. 604 res. 400 gr. brood. 611 alg. 400 gr. brood (keuzebon). 608 res. 500 gr. bloem, zelfrijzend bakmeel, kindermeel of kinder biscuits. 613 en 614 alg. 250 gr. suiker, boter- hamstrooisel enz. of 500 gr. jani. stroop enz. 609 alg. 1 ei. 612 alg. 500 gr. waspoeder 615 alg. 500 gr. sinaasappelen (voor- ir.le ver ingsbon) BONKAARTEN MA. MB. MC. MD, MF. MG, MH 713. 1035 suiker 250 gr. suiker, boterham- strooisel enz. of 500 gr. jam. stroop enz. TABAKS- EN VERSNAPERING EN- KAARTEN QB EN QC 711 V 01 en V 02 tabak 1 ransoen sigaret ten of kerftabak. V 03 tabak 2 rantsoenen tabak. Tabak 4 res. 50 gr scheerzeep of 10!^ gr scheercréme of 400 g>- -»nel- scheercrémc. V 01 versnaperingen 200 gr vei-snape-' ringen of 200 ^r suiker, boterham- strooisel enz. of 400 gr jam. stroop enz. V 07 vermageringen 100 gr versna peringen of 100 snik-r hn*or- hamstrooisel enz. of 200 gr jam. stroop enz. De bonnen 11! en 611 alg. keuzebon- uen zijn geldig t.m. 7 Febr. a.s. en men kan op deze bonnen 400 gram brood o? 280 gram beschuit (2 hety; rollen) of 300 gram biscuits, ongevul de wafels, crackers, matzes, toast of 400 gr speculaas of 560 gr ontbijtkoek, taai-taai. korstjes of 600 gr stroop wafels of een hoeveelheid gebak (waar in 280 gr bloem en/of zetmeel is, verwerkt roet uitzondering van pof- i fertjes. versé Holl. en Parijse wafels en oliebollen) kopen. De andere thans aangewezen brood bonnen zijn geldig tot 17 Januari a.s De voorin leveringsbonnen voor st»*; naasappelen 115 en 615 moeten 17 Jan ingeleverd zijn bij een detaillist. De bon voor scheerzeep blijft voorlopig geldig. De niet aangewezen bonnen 049. 051. 549. 551, 554 alg. en 040. 041, 042. 048, 547. 548. 070. 071. 072. 077, 576. 577 res. en 032. 533. 062. 063. 563 melk. zijn niet aangewezen en kunnen vernietigd worden. Strafzitting bijzondere politierechter Woensdagmorgen verklaarde de ge tuige en tevens echtgenoot van de verdachte Johanna M. W. te Anna- Paulowna wel eens een beetje te goed te zün. „want het verkopen van die aardappelen" had hem nog geld ge kost. Ook mr. Stoffels geloofde hier niets van. De veril. was in hoger be roep gekomen van de tuchtrechter, die haar veroordeelde tot een boete van f 2000, wegens het doen verkopen van aardappels tegen een te hoge prijs. De off. eiste f 1000 boete, waarop een krachtig pleidooi van mr. C. Berk- houwer volgde. De verdediger achtte een straf, meer in overeenstemming met het vergrijp, juister. Niet alleen de getuige, doch ook de bijzondere politierechter was philan tropisch gestemd. liet vonnis luidde f 750 boete. „Me man ha me late sitte" Maartje N. alhier werd door een kennis „geprest" tot het verkopen van bonkaarten. Verd. deed dit. aangezien haar man haar had verlaten en zij ..zonder cente sat". „Ja", zei Maartje. ..as ik cente ge had had, had ik ze niet verkocht, want ik heb de bonne zelf veels te hard nodig foor me eige". De off. eiste f 20 voorw. boete met een proeftijd van 2 jaren. Vonnis conform. Valse bonnen De procuratiehouder aan de V.B had zich voor de bijz. politierechter te verantwoorden wegens het inleve ren van valse bonnen. Verdachte Joh. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING Op Zaterdagmiddag 10 Januari a.s. geeft de Ned. Reis Ver. een filmmid dag (geluid) in Het Gulden Vlies, aanvang half 3. zaalopening 2 uur. Vertoond zullen worden een 6-tal «culturele films, waarvan enige gekl o.a. „liet leven van een arbeidersgezin in York (textielfabrieken"). „Kleuri ge klei" (pottenbakkerskunst), „Staal gaat naar Zee" (van erts tot schip). Onze leden en huisgenoten kunnen op vertoon van lidmaatschapskaart, •kaarten verkrijgen bij v. d. Meulen's boekhandel. Langestraat 81. vanal Maandag 5 Jan. a f 0.65. Jongelui tot 14 jaar a f 0.25. Op Maandag 12 Jan. a.s. zal de heer Muller, leraar plant- en dierkunde, in hot A.B.B.-gebouw. Koningsweg, spre ken over „Stofwisseling" (opname van voedsel uit de bodem, verdamping koolstofassimilatie, vervoer der voe dingsstoffen door de plant, bijzondere fwijze van voedselopname. Wij weten dat de heer Muller zijn onderwerp op prettige voor ieder dui delijke wijze behandelt. Aanvang 8 uur. Kaarten aan de zaal Voor leden f 0.20. voor niet-leden f 0.35 De leden van de Ned. Reis. Ver. en V.U. kunnen op vertoon van lidmaat schapskaart deze lezing bijwonen a f 0.20. Voedt uw algemene kennis! P. M. alhier, wist echter niet. dat deze brandstoffenbonncn vals waren. Mr Stoffels was van mening, dat verd. niet de minste moeite heeft genomen om te kijken of ze vals waren. De off. eiste f 30 boete of 18 dagen hechtenis, hetgeen verd. zeer hoog vond. Verd. was zeer sterk in „rate len", hetgeen mr. Stoffels met een klap op de groene tafel deed stoppen Vonnis f 10 of 8 dagen hechtenis. Hij gaf vergunningen weg Gerrit J. O. alhier, gaf enige ver gunningen van een bedstel en een le dikant weg, hetgeen strafbaar is. Verd. echter was hiervan niet op de hoogte. De politierechter hield hiermede reke ning en veroordeelde verd. tot een boete van f 20 of 12 dagen hechtenis. Zij kreeg een vergunning Agatha M. V. alhier, kreeg van ene mej. S. een vergunning voor een lo per, die verd. in grote dankbaarheid aanvaardde, doch verd. kocht niets op deze vergunning. Vonnis f 10 boete of 6 dagen hechtenis. Twee distributiekaarten in pand genomen. Veronica A. K. te Alkmaar nam twee distributie-levensmiddelenkaarten in pand aan. aangezien zij aan een vrien din f 25 leende. De off. vorderde f 30 subs. 18 dagen hechtenis. Veronica had op deze eis nog wel iets te zeggen en kreeg uiteindelijk f 25 boete subs 25 dagen hechtenis. Verdachte legde zich niet bij de uit spraak neer. Kauwgom verkocht Hendrik S. alhier, schijnt een schar relaar te zijn. Hij had van de Chine zen kauwgom gekocht en dit in Lei den en Beverwijk verkocht met 7 ct winst per pakje. Voor deze bride fei ten eiste de off. f 25 en f 15 boete. Veroordeling conform. Een aardig aantal toewij zingen verkocht. Willebrordus Th. L. verkocht een flink aantal toewijzingen. Hij overtrad met dez.c verkoop de distributierege ling 1945. Verd. kocht deze kunsthoning-toe- wijzingon „zwaar" op de markt. De off. merkte op dat twee mede schuldigen in deze affaire ieder twee jaar gevangenisstraf kregen. Spr. noemde het een zeer ernstig feit en eiste een gevangenisstraf van drie weken. Het vonnis luidde f 100 boete of 1 maand hechtenis en een voorw. ge vangenisstraf van 2 maanden met een proeftijd van 3 jaren. Kunsthoning en suiker ge kocht. Wilhelmina V. te Alkmaar kocht 160 kg kunsthoning en 50 kg suiker voor een zwarte prijs. Toen de politierech ter aan "Verd. vroeg of zij dit alles zelf geconsumeerd had antwoordde ver. ARMOEDE Moest even zijn in slop aan Lief delaan. Hoe kan een zichzelf respecteren de gemeenschap dulden, dat mensen leven in zulke krotten? Hebben zij geen recht op een prettige woning, zoals u en ik? Toen onlangs begin van brand, de brandweer er als de kippen bij om te blussen. Natuurlijk, hoort zo. Maar zou het geen dienst aan de samenleving zijn geweest de heie boel maar in vlammen te laten op gaan. Natuurlijk onder voorbehoudt, dat bewoners ander en beter huis We begrijpen: kan nu niet. Wo ningnood. Maar vroeger kon het wel. AJ de ze armoede is de erfenis van een „rijk" verleden. Laat het arme Nederland van he den beter oppassen en laat de schaar ste aan bouwmaterialen geen voor wendsel worden om de oude rommel op te ruimen. ZIJ GINGEN WEL RECHT DOOR ZEE Onlangs verslagje in de krant van rechtszitting, waarin .Sjouke, een wooidenrijke Fries, zich over zijn vrtcgere werkgevers, de molenaars Gtb B. uitliet met een: „Ze gaan Ze J ook niet recht door zee". Waar op aardige afgevaardigde van Gebr. fW»s Luttik Oudorp 53, ook mole- bij ons verscheen met de klacht, dat deze broers nu soms din gen moeten horen als: .Jullie bent ook mooie mensen geweest gedu- rcridt de oo'Jog". Biengen daarom ter kennis en doen weter.. dat niet de gebr. Bos hier werden bedoeld, doch gebr. B. te Ko-dijk. Hopen, dat schone nimf ons e\e.i mondeling komt zeggen, dat z> alles in orde. ONZE BOEFJES Tijdens de verkoop van entree- cvrijes van Sjors van de Rebellen club aan het Wapen van Heemskerk otor boefjes 50 stuks gestolen. Z» hadden echter buiten de waard gerc- tco e -den. toen zc er 's mid dags dood-onnozel mee naar binnen w Yen, door de politie gesnapt. Hen wacht nu een heel andere voorstelling en dat is maar goed ook. Ge< n flinke jongens. 1 ONS EEN v. VALL TERUG De bomen zijn de longen van de £tcC.. Hoe vaak hebben we dat in het verleden vriend v. d. Vall niet horen ;c ,?n .die in de gemeenteraad vocht vro- he; behoud van iedere boo n, die door de houthakke» werd be- •1 figd Misschien zijn dc bomen die nu in ce Hout worden neergelegd, wel aan getast öror de iepenziekte. Maar h.;l V9'1;es gaat ons aan het hart. De Hout is toch al zo dun. Kunnen ons niet ontdoen van vrees dat wel eens wat lichtvaardig wordt omgegaan met woudreuzen, die ons resten. Misschien nog iets van de oorlogspsychose. Welke ridder uit de gemeenteraad is bereid werk van heer v. d. Vall over te nemen? 't Is tijd! Vrijwilligers voor! Zal heus niet hinderen, wanneer het er meerderen zijn. Laat iedere boom voortaan zijn garde hebben, die sterft, maar zich niet overgeeft ZIGEUNERBLOED In de nacht van Dinsdag op Woens dag zwierf een kereltje van 13 jaar doelloos door onze straten. Hij bleek afkomstig te zijn uit Amsterdam. De lust tot zwerven had hem bekro pen en al liftende bereikte hij Alk maar. Dat ging prachtig! Maar be merkte hij dat er in de wereld zo het een en ander komt kijken. Hijv had honger, verlangde naar zijn bed en was zijn avontuur meer dan zat. Gisteren werd hij naar Mokum te ruggebracht. dat hij wel niet zo heel gauw weer op eigen houtje zal ver laten. VAN WIE IS DIE FIETS? Onlangs werd in Alkmaar een da mesfiets gevonden en gedeponeerd op het hoofdbureau van politie. De eigenaresse is nog steeds niet ko men opdagen. Heeft ze van het ver lies nog niets bespeurt? Of geeft ze nog altijd af op de politie, waar je „natuurlijk niets aan hebt?" Beide dingen zijn vaker gebeurd. Inlichtingen zijn te krijgen op ka mer 12. PIET TIGGERS VOOR DE RADIO Concertgebouwtrio speelde gisteren in aula gymnasium voor Alkmaarse jeugd. Gehoor uiterst dankbaar en in zaal alles muisstil. Plotseling tij dens thema van Havdn door pianist Hans Henckemans hevige klap. Piet Tiggers had zo gespannen zit ten luisteren, dat zijn stoel op de gladde parketvloer onder hem was weggegleden en hij met een smak op de grond kwam te liggen. Zulke dingen zijn natuurlijk erg gê nant. maar toen hij het geval voo-- de microfoon moest vertellen, was hij de eerste ontsteltenis lang en breed te boven. Zo weet een mens 's mo#gens toch maar nooit of hij 's avonds zal spre ken voor het hele land! IETS VOOR ONZE SCHOOLTUIN D ERTJES? In het huis op de hoek van de Sin gel. dat vroeger als weeshuis in ge bruik was. vinden tegenwoordig de zusters uit het Centraal-Ziekenhuis verpozing na afloop van hun dienst. Naast dat huis ligt een grote lap grond, die vroeger tuin is geweest. Op het ogenblik doet die denken aan een kleine woestijn. Zou het nu niets voor onze school- tuinders zijn om daarop hun krach ten te beproeven. Onder goede lei ding valt er iets moois van te ma ken en niets wekt zozeer de lust als de gedachte dat iets bijzonders is te bereiken. Bovendien zullen onze zustertjes er dan, vooral de mooie zomeravonden nog veel meer verpozing kunnen vinden dan ze op het ogenblik reeds doen. EIGEN SCHULD Voor wie wel eens in een auto heeft 'gezeten, is het niets bijzonders plot seling een jeugdig fietsertje voor zich te zien opduiken, dat, zonder op of om te zien in razend tempo zijn on geluk tegemoet ijlt. Zo ook Dins dag op de Kennermersingel. 't Was een 15-jarige loopjongen, die met een racevaart het Vogelenzang afkwam en de hoofdverkeersweg opreed, als of die alleen voor hem was aange legd. Dit keer ging dat eens niet goed en hij kwam in botsing met een auto. De chauffeur remde krachtig, maar kon niet voorkomen, dat de jongen tegen de motorkap aanvloog. Hersenschudding eo Centraal Zie kenhuis. 't Was louter en alleen eigen schuld. Jongelui, wordt toch eens eens ver standig! Wie doet als deze loopjon gen speelt met zijn leven. Waarschuwingen schijnen echter niet te helpen. In overmoed begeeft de jeugd zich altijd opnieuw in gevaar. Toch maar weer zeggen. OORLOGSMONUMENTEN In Voorhout en bij Heilooër Brug nog altijd twee kolosale bunkers als lelijke herinneringen aan een slechte tijd. Menen te weten dat er telefoon kabels in liggen. Maar dat kan geen motief zijn om deze monsters nu maar te laten, wat ze zijn? 't WordJ tijd, dat ze verdwijnen, voordat ie mand op de gedachte komt ze te handhaven als oorlogsmonumenten, 't KAN ANDERS Gisteren liep ik op met een paar kleuters, 't Was een lust te zien met hoeveel voorzichtigheid ze de stra ten overstaken. Zolang een auto in zicht was. was het parool: wachten Wanneer het knaapje, dat gisteren de Kenner: lerstraatweg overstak ter hoogte van de Wilhelminalaan. deze voorzichtigheid ook was bijgebracht, dan zou hij niet zijn gegrepen door een passerende motor, 't Liep geluk kig best af, Die hoek van de Straat weg blijft een gevaarlijk punt. Toege geven Maar 't kan anders! GEZINSVERPLEGING De zusters verpleegden in de maand December 97 patiënten en legden 1172 bezoeken af. waarvan 310 bij beta lende patiënten, 696 bij leden van het AJZ.A en 166 bij gratis verpleeg den. Er werd zes maal laat.te hulp ver leend bij 't afleggen. De wijkkrlhm- verpleegsters verpleegde 17 patiën ten, legden 256 bezoeken af en heb ben zes maal de dokter geassisteerd. BOORDEN! Dol verheugd met opruiming. Vroeg mij vrouw nu een paar boorden te kopen, waarvan ontstellend grote be hoefte. Teleurstellend antwoord: „Je lijk wel mal. Die zijn niet in de opruiming. Die zijn er helemaal niet. Alleen papieren en die wil je niet dragen". Heb eens opgelet. Inderdaad over al alleen papieren boorden. Behelp me dan net zo goed met een front- je van onbedrukt krantenpapier. Merk nu zelf. dat er schaarste is. JEUGDWEELDE Bent U gisteren op dc Breedstraat geweest? Niet? Dan wat gemist. Schier eindeloze file van druk doen de, joelende kinderen. Allemaal in afwachting van wat ze daar binnen in Wapen van Heem kerk te zien zouden krijgen: Sjors van de rebel lenclub! De jepgd weet wat ze wil en wat ze doet. Wij halen er de schouders voor op, maar kinderen nu eenmaal andere smaak. Moest U de jongelui eens zien, die er uit kwamen: glinsterende ogen, wan gen als pioenrozen. Een prachtfilm! positief. Wij vragen ons af hoe het mogelijk is, dat iemand in één jaar tijd 160 kg kunsthoning en 50 kg suiker consumeert. De zaak wordt aangehou den aangezien er geen bewijsmateriaal genoeg is omtrent het feit ot deze vrouw werkelijk deze levensmiddelen nodig heeft, aangezien rerd. onge neeslijk ziek is. De huisarts van verd. zal in deze geraadpleegd worden. Brooilbonnetjes „Ongeveer f 125 denk ik, Edelacht bare" was het antwoord van verd. Pieter H. J. V. te Hoorn op de vraag van mr. Stoffels: „Hoeveel heeft u aan deze affaire verdiend?" Pietertje was zoals zoveel mensen op deze dag ..zwaar mis". De off. kreeg de indruk, dat verd. nog wel eens meer scharrelt, zulks n.a.v. zijn zwijgen en de vele proces verbaaltjes. Eis 3 weken gevangenisstraf. Tevens verbeurdverklaring van de winst. Het vonnis luidde conform dc eis. Mr. Stoffels was niet geneigd om dit te veranderen aangezien verA. ..kennelijk op winst uit was". Een plm. 60-jarige piano Bij het verkopen van een piano van plm. 60 jaar oud. bjeek dit instrument aan ernstige gebreken onderhevig te zijn. De verd. Jan v. d. B. te Den Helder had deze piano verkocht aan een koper die niet in de buurt woon de. zodat de piano vervoerd moest worden, waarbij zij vermoedelijk ka pot geraakt moet zijn. Wegens onvoldoende bewijsmateriaal volgde vrijspraak. nEFFINGSBESCHIKKING De Provinciale Voedrelcom ïdssnrix voor Noordholland maakt bekend, dat, ingevolge dc „Heffingsbeschikking' Stichting voor de Landbouw 1948" met ingang van 4 Januari 1948 van slachtrunderen. geleverd aan het Bc- drijfsschap voor Vee en Vlees en ge plaatst in de hierna te noemen klas sen. de volgende bedragén zullen wor den ingehouden: Klasse AA ƒ2,per rund Klasse A 1,per rund Klasse B 0,75 per rund Klasse C ƒ0.50 per rund Onder runderen worden in deze ver staan: koeien, vaarzen, pinken, stieren en ossen. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Marinus W„ zv G. C. Tim merman en M .Wokke; Cornelis .zv J. Purmer en T. Wagenaar: Afra A. M. dv C. J. M. van Dam en C. J. Boekei; Catharina, dv J. Schut en A. Hoog land; Marinus H zv L. Koene en A. Klop. Overleden: G. Stam, 82 jaar; J. J. A. Netten, 74 jaar. ALKMAAR 7 JAN. Andijvie 2186; winterpeen 8.20: boerenkool 210: worteltjes 528; groene kool 923 50: spruitkool 541; rode kool 616; gele kool 4.807; prei 926; uien 1423; bieten 6—7: witlof I 26—40, II 12—20; knolselderie 7—16; selderie 3—6.50; sla 6.50—7.50; peren 33. BROEK OP L'DIJK - 7 JAN. 48000 kg. rode kool 12—14; 26000 kg. gele kool 6; 21000 kg. groene kool 23.30—30.50; 75000 kg. witte kool 9— 17.30; 10000 kg. peen II 8.50—8.80; IH 9.60—9.90; 28000 kg. witlof I 24—27; II 12—15; 3000 kg. uien 23.30—25. N. SCIIARWOUDE 7 JAN. *47 128000 kg. witte kool 9—17.90; 50000 kg. rode kool 1213.40; 35000 kg. gele kool 66.10; 7000 kg. groene kool 15 28. agenda BIOSCOPEN. A BT.: ..De duivels van de Rode Cirkel" H. Dagelijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: „Bij de Ma rine" met Bud Abbott en Lou Castéllo. Aanvang dagelijks 8 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur. Toegang tot 14 jaar onder geleide. HARMONIE: „Gevangenen van het Verleden" (Random harvest) met Greer Garson en Ronald Cr'.nan. Aan vang 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30 matinee. Toegang 14 jaar on der geleide. VICTORIA: „De wilde bloem" met Dolores del Rio en Pedro Armindariz, met muziek van Schubert, Ctaopin en Liszt. Aanvang 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. Toegang 14 jaar. Donderdag GULDEN VLIES: Toneelvereniging ..Ontwaakt", aanvang 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Spar- avond, aanvang 7.30 uur.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2