Turnende Noordkop wacht een heel druk jaar LOGEES? Dit jaar geen openlucht dag Financiële toestand minder gunstig De heer Sleutel ging heen Nederlandse turndames verloren van Frankrijk West, Noord en Oost zonder voelLal Broekman, Langedijk, Huiskes en de Koning gekozen Van naar Breng ze in 'tVicfory Hotel!! JOH. KALKMAN ASSISTENT-BOEKHOUDER LEERLING Algemene vergadering Turnkring H.N.K. Er waren tijdns dc Zaterdagmiddag in de „Posthoorn" te Schapen ge- bouden vergadering van do Turnkring „Hollands-Noorderkwartier" goede en Slechte geluiden te beluisteren. Zo bleek uit het jaarverslag van seer. J. Kaan Kxn., dat het ledental van de bU de Kring aangesloten clubs in 1947 van 3800 tot 3100 was teruggelopen, terwijl het kassaldo een lelijke knoei had gekregen door de ont7ettend hoge onkosten (vooral de speldjes sneden er geducht in!) tijdens de turndagen. Penningmeester I.angereis moest althans In zijn financieel overzicht gewagen van een nadelig saldo over het voorbije jaar van ruim 1100 gulden, waarbij intussen nog een bedrag van ƒ225.-— aait achterstallige rekeningen is gekomen. Aan de andere kant waren er veelbelovende opmerkingen: de deelname aan de wedstrijden was buitengewoon groot (de openluchtdag in Pen Helder had «200 deelnemers, dc adspirantendag te Oudesluis 546! en bovendien konden 4n de secretaris en de Technische Commissie vertellen, dat het peil van b?t turnen in 1947 belangrijk verbeterd is. nummer op het programma staat. De Openlucbtdag za' noodgedwon gen moeten vervallen Lvjn. dit zwaar belaste programma, 'tgeen Mr. Bree- haart betreurde, omdat bet immer 'n hoogtijdag Is. Aan de wedstrijden te Noord-Scharwoude zal zo roogeljjk 'n „openlucht-tintje" worden gegeven. Op voorstel van de T.C. werd voorts besloten de inleggelden i.y.m. de slechte kaspositie te verhogen tot 50 cent voor de personele en 2.50 voor de verenigingsnummers. Daarnaast zullen de eisen enigszins verhoogd worden, waardoor er iets minder be steed behoeft te worden aan 3de prij zen. Er was nog een zéér belangrijke gebeurtenis, deze Zaterdagmiddag. Dc heer Sleutel uit W'waard, sinds jaar en dag bestuurslid (o.a. penningmees ter en thans vice voorzitter), werd n.1. niet herkozen. Er was reeds vorig jaar critiek op zijn werk critiek. die voorzitter Mr. Breebaart aan bij zondere omstandigheden weet en tijdens de stemming kwam dit tot ui ting. De heer K. Slot (Lycurgers. Schagen) kwam tijdens een tweede vrije stemming vér boven de beer Sleutel en zal nu diens werk over nemen. Terecht merkte de heer Slot later op. dat dit een zeer zware taak zal blijken te zijn. Mr. Breebaart richtte zeer waarderende woorden tot de heer Sleuter, die voor de Kring enorm veel werk heeft verzet. „Klei nigheden zoals de stagnatie geduren de laatste jaren", aldus Mr. Bree baart, „wegen niet op tegen de ver diensten van de heer Sleuter als lei der. als wnd. voorzitter en als pen ningmeester". Spr. hoopte, dat de heer Sleuter ondanks deze overrom pelende uitslag der stemming de meest prettige herinneringen aan zijn bestuursfunctie zal bewaren. Er werd veel goed gemaakt. Op voorstel van de heer Mets (Texel) werd de heel1 Sleutel tenslotte be noemd tot erelid, hetgeen door de Vergadering met een hartelijk applaus werd onderstreept. Zo werd op sym- petieke wijze de heer Sleutel voor de Turnkring behouden. Mr. Breebaart •(«rak de wens uit, dat de heer Sleu tel in zjjn functie als erelid nog van Vele belangrijke gebeurtenissen getui ge zal mogen zjjn! De vergadering. Mr. Breebaart deelde mede, dat een een lid van de T.C. bij een bepaalde vereniging entree had moeten betalen tijdens een uitvoering, wat natuurlijk onjuist la De Westfries werd auto matisch aangewezen in de financiële commissie, nadat uit de vergadering critiek was uitgeoefend op enkele ho ge rekeningen tijdens de Heldersc Openluchtdag. Zo was er o.a. 250.— betaald voo» twee muziekcorpsen en waren de transportkosten van toe stellen e.d. heel hoog. Uit de toelich ting van de Helderse afgevaardigden bleek echter, dat practisch alle kos ten waren tegengevallen en dat hier weinig aan te doen was. Uit het jaar verslag van de T.C. stippen we nog aan. dat twee dames uit het Noorden ons land vertegenwoordigen tijdens in rnationale ontmoetingen. De periodiek aftredende secretaris, de heer J. Kaan Kzn., werd met al gemene stemmen herkozen, evenals de T.< .bestaande uit de heren S. Kees man, voorz., H. Pennekamp, secr. er. J. Molenaar, C. Mets en T. van Essen commissarissen. Het- werkplan 1948. De T.C. besloot de oefenstof voor de Voorjaarswedstrijden voor de al- delingen le graad dames en heren ge heel naar keuze van de deelnemers te laten. De vergadering ging voorts ac- coord met het plan de klasse IA (da mes èn heren) te laten vervallen en deze deelnemers mee te laten doei: met de le graad. De 12 hooggeplaa? sten kornen dan in het Keurcorps. Als overgangsmaatregel tellen bij do Voorjaars-wedstrijden de thans in 1 A geplaatsten niet mee voor het beha len van verenigingspryzen. In 1949 zal dit wèl het geval zijn. Het Werkplan der T.C. kon gena de vinden by de afgevaardigden. H« heer Keesman merkte tijdens de be sprekingen op, dat 1948 een jaar moei worden als nooit te voren! Op 14 Mrt. zullen de z.g. Februari-wedstrijden gehouden worden in H.H.Waard (Ta- vt.iu). De Voorjaars-wedstrijden zijn laat, dit jaar. Ze zullen n.1. gehou den worden in Juni, né het Jubelfeest van het KNGV en wel een adspiran tendag hoogstwaarschijnlijk te Bar- singerhorn (De Westfries) en een le den dag met ere-avond te Noord- Scharwoude (Hercules H.). De vaar- digheldsproeven zullen weer plaats- Vinden te Oudesluis. terwij 1 voor Arnhem (waar de Kring zal deelne men met zeker 240 leden van de ver enigingen UDI-WIK, Pro Patria, Her cules (N.-Scharwoude), Lycurgers. Otympia, Texel en ZSC) een Kring- Het Jubelfeest. Zoals reeds gezegd gaat de Kring naar het Jubelfeest te Arnhem op 15, 16 en 17 Mei (Pinksteren). Op 17 Mei wordt er een folkloristische optocht gehouden, waarin zo mogelijk alle Kle derdrachten uit ons land vertegen woordigd moeten zijn. Het Turnkring bestuur had voor de Noordkop ge dacht aan een met twee paarden be spannen Westfriese huifkar, waarin gezeten turners en turnsters in onze klederdracht. De vergadering kon zich met dit plannetje wel vereni gen. doch de moeilijkheden zullen na der besproken moeten worden. Het is n.1. de vraag hoe (zo goedkoop mogelykde wagen en eventueel de paarden in Arnhem moeten komen en of de wagen van remmen voorzien moet worden voor het heuvelachtige Gelderse landAlles hangt hier af van de vindingrijkheid van de ver enigingen! Het KNGV wil ondersteunende le den werven. De verenigingen zullen opgave doen van personen, die ver- delijk voor lidmaatschap in aanmer king komen. Kosten bedragen mins tens 2.50 per jaar. Het aanwijzen van de afgevaardig den voor de Alg. Vergadering van het KNGV had nogal wat voeten in de aarde. Er gingen stemmen op om naast twee bestuursleden (Mr. Bree baart als voorzitter automatisch) een derde lid van de verenigingen aan te wijzen. Er moest tenslotte gestemd worden, waarbij de heer Kaan en het T.C.-lid Molenaar gekozen werden en als plaatsvervangers de heren Lange reis en Mets. KNGV op breder ba*t«. Aan de orde was ook een voorstel van het KNGV om zich in de toe komst op breder basis te gaan bewe gen in het belang van de Ned. volks opvoeding, in het bijzonder van de jeugd. Men wil nauw samenwerken met instanties, die eveneens de re- Jangen der teugd dienen. Een 6-tal punten zullen tijdens de komende al gemene vergadering worden behan deld. De Kring N H K. had op dit voorstel geen commentaar. De rondvraag tenslotte leverde weinig belangrijke punten op. De heer Sleutel deehle de uitslag mede van de strijd om de wisselbeker. Bij de dames was dit jaar Hercules H. van N.-Scharwoude de gelukkige, gevolgd door Wleringen en OKK, Den Helder. Oudesluis kwam in het bezit van de beker van de heren, tweede werd Texel en derde Hercules H. (Noord- Scharwoude). Penningmeester Langerois stelde voor een verloting aan te vragen ter sttj- ving van de kas, waarmee de verga dering zk-h uiteraard kon verenigen. DOKEV Anna-Paulowna) zou graag de rekstok ook ingevoerd zien voor de meisjes, doch dit voorstel vond felle bestrijding van enkele andere verenigingen. De T.C. zal beslissen! Hercules (N.S.) vroeg of het zwarte Cü3tuum te Arnhem verboden zal worden. „Inderdaad", antwoorde dhr Pennekamp. Men houdt het aan op wit-zwart of nog liever geheel wit. Arme textielpunten De Westfries (B'horn) en Sportlust (Julianadorp) kampen met 't leiders- probleem. Een moeilijke zaak, want voor men een leider naar hier haalt.' moet men de zekerheid hebben de man zoveel werk te kunnen bieden, dat hij z'n brood verdient. En zover is het nog niet! OKK (Den Helder) klaagde ovei misbruik van een school tijdens de openluchtdag door een 2-tal vereni gingen, die gelukkig met name ge noemd konden worden, omdat zij h^g visitekaartje op de borden hadden achtergelaten. Hier zal streng op worden toegezien tijdens toekomstige wedstrijden. Nadat tenslotte Mr. Bree baart de heer Sleutel het erespeldje op de borat had gespeld volgde slui ting van de langdurige, doch zeer vruchtbare vérgadering, waarbij ook het erelid, de heer Kemp uit Den Helder aanwezig was. Sport van dit weekend Al viel het gehele voetbalprogramma dan ook in 't water, er waren dit week-end niettemin enkele belangrijke andere sportgebeurtenissen. Zo was er op tur-igebied een dames-ontmoeting tussen Nederland en Frankrijk te Parijs, - ie door onze vertegenwoordigsters met 258.80 p. tegen 253.90 p. verlor* i werd. Aan de ringen waren de Nederl. dames de FrancaJses ver uit d baas, doch paardspringen, brug, evenwichtsbalk en vrije oefeningen gingen verloren, wat tenslotte de doorslag gaf. Ook de persoonlijke rang schikking bracht een Franse overwinning. Mej. Ferenee werd eerste, Mevr. VapaiUe tweede en op de derde plaats kwa l de Nederlandse Mevr. Krul- v.d. Nolk. De plaatsen van de andere Nederl. dames waren: 4e Mevr. Heil- Bonnet, 7e Mevr. Koopmans-Hoekstra. 8e Mevr. Loskamp-Paezens en 12 t.e.m. 13 resp. Mej. Post, Mevr. Cornelissen-de Wit. Mevr. Iirol-Koopmans en Mej. Bernhard. middag tijdens een vergadering een adres te richten aan de Tweede Ka mer en misschien, dat er dan eep beetje schot in komt. Dit jaar weer strijd om KNVB-beker Voor de voetballiefhebbers een ver heugend bericht. Dit jaar zullen er weer KNVB-bekerwedstrijden plaats vinden. De clubs zullen aanvankelijk ingedeeld, waarna de nummers één en weer in groepen van 5 en 6 worden in enkele groepen de nummers 1 en 2 zich voor de eigenlijke bekerwedstrij den klasseren. Men hoopt in Maart met de voorronde te kunnen begin nen als het weer en de terreinen dit toelaten. Interlandwedstrijden. De kans is groot, dat Nederland België op 18 April te R'dam wordt gespeeld en NederlandZweden op 9 Juni te Amsterdam. Een definitieve beslissing is nog niet genomen. Arsenal gewipt! De reeds als Cupwinnaar en League kamp-oen gedoodverfde Arsenal is in de 3e Cupronde gewipt door de 2e kla. :er Bradford en dat nog wel op c-igen terrein. Bradford nam in de le helft de leiding en na dc hervatting probeerde Arsenal met 9 man in de voorhoede de gelijkmaker te forceren. Het lukte niet! Al scoorde Tommy Lawton niet voor Notts County, hij had toch een groot aandeel in de zege van deze 3e klasser (2-0) op de 2e klasser Bir- mingham City. De toto terug!!! Üee, terug is ie nog nietMaar de 'eden van de eigenaarevereniging „De Drafsport" besloten Zaterdag- Wereldkampioenschap schaken. Het staat thans vast, dat Botwin- nik, Keres en Smyslow Rusland zul len vertegenwoordigen in het tour- nooi om het wereldkampioenschap schaken. Zij bereiden zich stevig voor op het komende gevecht der mata- doren, dat zoals bekend zich voor de helft in ons land zal afspelen. De kans is^niet gering, dat de Russische meesters reeds eind Januari in Neder land zullen arriveren. Deense zwemsters komen. De welbekende Deense zwemsters Fritzie Nathansen, Karen Harup en Grethe Soennesen zullen in Maart aan wedstrijden in ons land deelnemen. We kunnen dus tijdig zien, hoe de krachtsverhoudingen tussen Dene marken en ons land voor de Olympi sche Spelen zijn! In weinig woorden. Op 9 Mei te Antwerpen België Nederland korfbal, op 6 Juni te Den Haag vermoedelijk de retumwedstrijd. Dit jaar ook: NederlandEngeland. Voor de O.S. schreven voor 't hockey- tournooi reeds 17 landen in. De Ned. herenploeg voor de Olympische Ski- wedstryden is i.v.m. de onmogelijk heid tot voldoende training terugge trokken. Aric van Vliet is in vorm. Te Brussel werd hy in de sprint onbe twist eerste vóór Gosselin en Sche- rens. Derksen werd 6e en laatste. Voor de Kantonrechter Jan M. te Langendijk nam een sme derij over zonder hiervoor een ver gunning te bezitten. Twee getuigen verklaarden dat verd. al vanaf 1935 het beroep van smid beoefende. De ambtenaar van het O.M. hield deze zaak aan teneinde een onderzoek in te stellen. Jan K. te St. Pancras liet zich door een in Alkmaar rijdende vrachtwagen voorttrekken. Eis: een berisping. Von nis conform de eis. Jan W te St. Pancras slingerde op een nacht in dronken toestand op de weg. De ambtenaar achtte het feit ernstig en eiste f 35. subs. 15 dagen Hij kreeg f 20 subs. 10 dagen en zou het nooit meer doen. Willem N. uit de Beemster reed zon der rood achterlicht met een door een paard bespannen kar Hierdoor ontstond een aanrijding. Verd. bekende direct schuld en kreeg daardoor slechts een boete van f 3 subs. 2 dagen hechtenis. Volkert B. te Schoorl reed te Alk maar met een auto terwijl de stuur inrichting niet in goede staat was. Verd. merkte op, dat dit hem niet bekend was. Daar het feit niet bewezen was, volg de vrijspraak. Cornelis V. te Broek op Langedijk is dienstplichtig korporaal en groet te de kantonrechter Mr. F. Boerrich- ter met hakgeklap Verd. had zijn fiets laten staan zonder slot. Eis f 8 subs, 4 dagen. Vonnis f 5 subs. 3 dagen hechtenis. Verd. verliet de rechtszaal weer met ..hakgeklap". Een chauffeur van de Naco J. M. reed. zoals wel eens meer gebeurt, in een bus waarvan de voet- en hand remmen niet in orde waren. Tengevolge van dit feit ontstond er een aanrijding. De ambtenaar achtte het ongeval een gevolg van het in slechte staat zijn van de remmen. Eis f 10. subs 5 dagen hechtenis. Mr Boerrichter deed er f 2 subs 1 dag af Bartholomeus S te Amsterdam reed ook met in slechte staat zijnde rem men. Hij kreeg t 12 boete of 6 da gen hechtenis. Adrianus A. maakte zich schuldig aan het rijden zonder licht in de ge meente Bergen. Verd. was de mening toegedaan, dat hij zijn licht pas op moest steken wanneer een ander het ook doet. Verd. zag echter geen licht en verlichtte dus ook zijn kar niet, hetgeen een ongeluk tengevolge had, waarbij verd. naar het ziekenhuis ver. voerd moest worden. Naar aanleiding van het ontbreken van twee belang rijke getuigen werd deze zaak uitge steld. Slechts Ir» Zuid enkele wedstrijden EEN WEDSTRIJD IN DE AFDELING NOORDHOLLAND De afdeling kwam er nog bekaai der af dan de KNVB. Er vond slechts één wedstrijd doorgang, n.1. Callants- oog 2BKC 4, die door de Poldersen met 2-0 werd gewonnen. Callants- oog had nog een wedstrijd kunnen hebben, doch voor Callantsoog 1- Holl. T. 1 keurde de scheidsrechter in de middaguren het terrein weer af. Voor het eerst In het seizoen 1947'48 is een voetbal-Zondag zo goed als verloren gegaan. Slechts in het Zuiden kon een redelijk aan tal wedstrijden doorgang vinden, doch In district V b.v. was er niet aan te denken. Grote gedeelten van Friesland en Groningen lagen onder een sneeuwlaag van 4 tot 5 c.m. bedolven. In het Westen waren er een aan tal twijfelgevallen. Zo trok b.v. Ajax met een grote supporters- schare naar Xerxes in Rotterdam, doch de scheidsrechter keurde het veld af. Ook ZFC liep het op in Hilversum, want de Zaankanters konden met hun ruim 2000 aan hangers zonder een wedstrijd ge speeld te hebben huiswaarts ke ren! Stroppen, die er lelijk Inlo pen IN DE le KLASSE werd één wedstrijd gespeeld, n.1. tus sen de twee „ouden van dagen" DFC en Sparta. De Dordtenaren won nen met 2-0. In het Zuiden zeven le klasse-wedstrijden, waarvan de be langrijkste wel was MVVPSV. Het werd een gelijk spel (2-2), waarmee de PhiJipsmensen het meest gebaat waren. Verder werd gespeeld: Spel. EmmaHelmondia 4-1 WVLimburgia 0-1 in het Vle district en voorts in dis trict IV: SpechtenEindhoven 0-2 Helmond—TSC 7-1 Baronie—Sitt Boys 1-2 MauritsLonga 2-0 In het Oosten een belangrijke ont- moeting, n.1. Qulck—AGOW. De club uit Apeldoorn stond er prachtig voor enkele \yeken geleden, doch de 5-8 nederlaag In Nijmegen en die van vo rige week tegen Wageningen heeft hen danig naar beneden gedrukt. Standen van de andere districten nemen we normaal nooit op in onzd sportkrant, doch nu de ruimte het toelaat voor de afwisseling ook eens Zuid en Oost! DISTRICT m Quick AGOW Heracles Go-Ahead NEC Enschede Be-Quick Wageningen Zwolse Boys Enschedese Boys Vitesse DIST1 Sitt. Boys BW Eindhoven Willem n Juliana Maurits Longa Spechten Baronie TSC Helmond DISTI PSV Limburgia MW NOAD Bleyerheide NAC Sportcl. Emma Brabantia VVV Helmondia VUssingen 15 18 25-17 14 16 29-18 13 16 23-18 12 15 25-15 12 14 28-21 14 13 35-29 12 12 22-81 13 12 16-24 13 10 15-22 12 9 19-29 12 7 15-32 CTIV 12 18 25-14 13 18 43-17 13 17 27-21 13 17 32-25 12 15 31-23 11 12 23-27 15 12 29-39 12 10 22-27 13 10 22-30 14 7 21-43 14 6 25-34 DT VI 14 22 33-14 14 17 23-15 13 16 24-21 13 16 19-19 12 14 38-28 12 13 25-19 13 13 23-21 12 10 18-23 13 10 26-25 14 10 23-35 12 1 6-38 Broekman sne'ste op de 10.000 meter Naar het A.X.P. verneemt zal de K.N.S.B. het bestuur van het N.O.C. adviseren de Nederlandse hardrijders- ploegen voor de Olympische Spelen t- St. Moritz uit vier rijders te la ten bestaan, te weten Broekman (de Lier), Langedijk (Oudkarspel). Huis kes (Wierden) en de Koning (Purmer- end). Het ligt verder in de bedoeling deze vier rijders in te schrijven voor alle nummers, dus de 500, 1500, 5000 en 10000 meter, terwijl te St. Moritz zal worden uitgemaakt op welke afstan den de vier rijders definitief zullen starten. Te Oslo hebb i enkele leden van de voorlopige Olympische ploeg een 10000 meter gereden, waarvoor de volgende paren waren samengesteld: Broekman tegen Huiskes, Langedijk tegen van der Voort. Buyen tegen Kortenoever, terwijl Pannekoek al leen de 5^00 meter reed en er 9 min. 53 sec. over deed. De wedstrijd vond bij 18 graden vorst plaats. Broekman maakte de uitstekende tijd van 17 min. 52,4 sec., welke tyd laat vermoeden, dat hij in prima-vorm is. Huiskes werd met zijn tijd van 18 min. 15:4 sec. tweede, terwijl Lange dijk derde werd in 18 min. 20,3 sec. Van der Voort bezette de vierde plaats met 18 min. 58,3 sec. en Kor tenoever noteerde 19 min. 8 sec. Het ijs was stroef en de baan slecht. Heden overleed geheel onverwacht onze lieve Vrouw, Zuster en Tante mevrouw SOPHIA ELIZABETH JOHANNA LEVERT in de ouderdom van bijna 80 jaar. Haar diepbedroefde echtgen. P. Admiraal Alkmaar 11 Jan. 1948 Veerstraat 1 De begrafenis zal plaats vinden op Woensdag 14 Jan. a.s. 's namiddags 3.30 uur op de algeme- begraafplaats. Om 2.30 uur ^rouwdienst „Hof van Sonoy". Voor Uw innig bewijs van deelneming ontvangen na het overlijden van onze lieve Vrouw. Dochter, Zuster, Be huwdzuster en Tante mevr. HENDR1KA VAN DE GARDE geboren van Twisk, betuigen wij onze welge meende dank. Uit aller naam: J. C. P. A. van de Garde Amsterdam, Januari 1948 Linnaeusparkweg 127. Dankbetuiging V ANGS deze weg willen wij de firma W. Schmidt, Official Ford Dealer te Alk maar bedanken voor de hulp verlening met kraanwagen en dat in 't bijzonder van 't bedienend personeel, voor de vlotte en vakkundige ma niet waarop ze kans zagen onze wagen, geheel onbe schadigd uit de Lindegracht bij Hotel t Gulden Vlies op 't droge te halen. Te koop DONKERBLAUWE KINDERWAGEN en noodkachel met oven, B. Bottemannestraat 68. EEN DAME DROEG REEDS 2 JAAR EEN PRUIK Na een half jaar be handeling kon zij zich met eigen haar overal vertonen Wacht U echter niet zo lang, voorkomen is beter dan genezen. MAISON GEELS Haar- en Schoonheids specialist Oudegracht 231 Telef. 3528 VOOR BA BZ FAUILIl f rUIU S juBumj Fotoaielier „HEKA" HOOGSTR. 8 ALKMAAR ENGELS SPREKEN in zes mnd. cursus voor beg. door erv. leerkr. Vlotte convers metb. Bill. cond. Inl. onder no. VA 112 BM de GEMEENTE LICHT- BEDRIJVEN te Alkmaar kunnen geplaatst worden een BEKWAAM TIMMERMAN en een BEKWAAM SCHILDER Sollicitaties schriftelijk te richten tot de directie. Te koop: NIEUW 2-PLAATS ELEC- TRISCH KOOKTOESTEL Brieven agent van dit blad Boven weg 331, St. Pancras. (Geheel nieuw ingerichte kamers) PERMANENT WAVE f 6— f COLD WAVE f 10.— 0 PHECOLIXE GOLF f 10.— de nieuwste, de natuurlijkste golf zonder stroom zonder machine. Haarwerken, blonderen, haar verven ALMAAR Hoopstr. 4 tel. 4453 Bij de NOORDHOLLANDSE BRANDWAARBORG MAATSCHAPPIJ VAN 1816 TE OUDKARSPEL kan geplaatst worden een Uitvoerige sollicitaties met opgave van verlangd salaris te richten aan haar afdeling Personeel Gezocht voor FLINKE JONGEN 15 jr. plaatsing in ELECTRO-TECHNISCH-BEDRIJF als waar gelegenheid is grondige vakkennis op te doen. Hoog loon geen vereiste, onder no. VA 116 bureau van dit blad. NED. VER. VAN SPIRITISTEN „HARMONIA" Helderziende en Psychometrische Experimenten op Woensdag 14 Januari 1948 in de „Har monie" ingang Lombardsteeg, door het Rot terdamse Medium: MEVR. VAN BEEK Aanvang 8 uur. Kaarten a 1 1.vanaf heden bij Boekhandel FIRMA ZWAAN ZOON, Nieuwesl.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4