De Reisvereniging gaat jubileren Mej. Roldanus 25 jaar bestuurslid ALKMAARSE KALEID0SC00P Distributie Een vereniging, die haar bestaansrecht vindt fë in een natuurlijke trek van de mens |ui«t op de dag, waarop Alcmaria Victrix haar zilveren feest vierde, kwam in onze stad een groep mensen bijeen, die een andere vereniging stichtten, welke uiet minder levensvatbaarheid bleek te bezitten. Op 1 Januari 1923 ontstond de afdeling Alkmaar van de Nederlandse Reisvereniging, die se dertdien een onnoemelijk aantal burgers onzer stad in de gelegenheid heeft gesteld hun verlangens om er eens op uit te trekken te bevredigen. Het reizen zit de mensen in het bloed. Men wil wel eens meer van de wereld zien dan zijn allernaaste omgeving. En vooral in een tijd als de onze, waarin iedereen dagelijks afbeeldingen onder de ogen krijgt van de vaak prachtige natuur in andere landen der aarde, is het vanzellsprekend, dat velen zich voelen bekruipen door een niet te onderdrukken lust om dat alles eens zelf met eigen ogen te aanschouwen. Zo vindt dus de Reisvereniging haar bestaansrecht in een natuurlijke trek van de mens. Ze maakt het hem mogelijk een hartewens na te komen en het feit. dat ze behoort tot die groep van Alkmaarse verenigingen, wel ke streven naar het grootst aantal leden ter plaatse, behoeft niet de minste verwondering te wekken. Aangezien het van den beginne af •an de bedoeling was om ook de om geving in de vereniging te betrekken, Werden in het bestuur ook enkele le den van buiten opgenomen. En zo kwam dit er uit te zien als volgt: C. Nannes Gorter, voorzitter C. A. Gro tegoed, vice-voorzitter Mej. J. C. M. Roldanus, secr.esse Zr. A. Plas. Castric.. 2e secr.esse S. J. Molenaar, penningmeester J. Mosk, Bergen aan Zee. J. Tander Een kranige werkster Als merkwaardigheid kan hierbij worden vermeld, dat mej. Roldanus gedurende de gehele periode van een kwart eeuw deel van het bestuur heelt uitgemaakt. 23 jaar als secre taresse en 2 jaar als bestuurslid zon der speciale functie. Naast onze har telijke gelukwensen aan de vereniging menen we deze daarom te mogen richten tot deze kranige werkster, aan wie de afd Alkmaar zo buitengewoon veel. te danken heeft. Wanneer we U nu plotseling de vraag voorleggen „wat herinnert U zich nog uit het grijze verleden van de .Alkmaarse afdeling?", wat welt dan bij U op?" zo konden wij niet na- lal en te vragen. Even dacht ze na en toen vertelde ze ons. hoe de vereniging aanvanke- li:' nog al slecht bij kas was en hoe moe^t worden bezuinigd op alles. Vlugschriftjes of mededelingen aan de 'eden werden daarin soms zelf be- sorgri. Bij dit werk werden we eens dom de politie aangehouden. „Öf dat we! mocht wat we deden". Plotseling rees voor haar ogen een an dev beeld. Onze eerste werkelijk buitenge woon geslaagde tocht was naar Hin- dcloopen in Friesland. We werden er opgewacht door een bevolking, die zicb voor de gelegenheid in oude cos- tumes had gestoken en door een fan farecorps. Het was overweldigend! Weer veranderde het tafreel, dat ze Voor haar geest riep. Perpetuum Mobile! Dat was een prachtige film! De mooiste, die we ooit gehad hebben, 't Was in de oor logstijd en we zijn wel even bang ge weest, want er mocht niet geapplau disseerd, worden. Op eens" kwam een beeld niet een vlag 't was een kleurenfilm met rood-wit-blauw. Maar het liep goed af. Wat doet de Reisvereniging? Uit dit kort vraaggesprekje blijkt al ongeveer op welk gebied de Reis vereniging zich beweegt. Natuurlijk in de eerste plaats worden reizen ge organiseerd. Vroeger voornamelijk naar het buitenland, in de bezettings tijd werd dat alleen het binnenland. Nu is het buitenland weer mogelijk geworden, zij het op beperkte schaal. Want het kan alleen door uitwisse ling: 100 Zwitsers naar "hier. 100 Ne derlanders naar Zwitserland. Enz. Daarnaast vinden afdelingstochtjes plaats, soms 2-daagse, soms 1-daagse met reisdoelen als de Hoge Veluwe, Kampen, Urk. de Zuiderzeewerken, enz. Ten slotte zijn er de Zondagse wandeltochten, goedkoop. broodjes mee, verzamelen bij Truitje. Als lei der treedt sedert jaar en dag op de aarts-wandelaar, de heer van Bins- bergen en de belangstelling is zeer variërend: al naar het weer. Een andere afdeling is die van de lezingen en filmvoorstellingen, waar in de winterdagen, wanneer de om standigheden niet tot reizen lokken, wordt verhaald over flora, fauna en folklore van verre streken, wat dan met natuuropnamen wordt geïllus treerd. Ook in de bezettingstijd, tóen uit andere hoofde reizen tot de on mogelijkheden behoorde, waren het lezing en film. die de reis moesten vervangen. Op initiatief van de Reis vereniging is dit deel van de taak. welke ze zich ten doel stelt, gecombi neerd met het werk. dat andere Alk maarse verenigingen beoogden: Volks universiteit. Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. Natuur-Historische Ver. Vereniging van Huisvrouwen, terwijl thans ook de Ver. Ned. - Indië be reid is mede te doen. Het succes van deze samenwerking is tot dusverre zeer groot geweest. We kunnen verder nog vermelden de bridge-avonden. die door de Alk maarse afdeling werden georganiseerd en niet te vergeten de toneelvereni ging „Ulvadero", welke naam een af korting is van Uit Leden van de Reis vereniging Ontstaan. Onder leiding van de respectieve voorzitters, de heren Nannes Gorter, van der Meulcn, Jb. Cloeck en A. Sietsma is het aantal leden voort durend geklommen. De 700 zyn thans lang en breed gepasseerd en het le dental blijft stijgen. Wanneer, wat te hopen is, het buitenland straks weer meer beschikbaar wordt, dan ligt een overschrijding van de 1000 alleszins binnen de mogelijkheden MEJ. ROLDANUS De officiële datum van oprichting is dus 1 Jan. 1923. Op 1 Jan. had dus eigenlijk ook het zilveren feest moe ten worden herdacht. Dat was niet mogelijk, er was geen zaal disponi bel. En ook in onmiddellijk daarop volgende tijd was deze op een ge schikte avond niet te krijgen. De feestavond is daarom nu vast gesteld op 4 Maart. Er zal tegen die tijd een gedenkschriftje worden uitge geven. terwijl de avond zal worden gevuld met klein-kunst van prima gehalte. Aan belangstelling /al het niet ontbreken, dat staat bjj alles wat de N. R. V. doet bij voorbaat vast. WIJZIGING POLITIEVERORDENING In het gemeenteblad van Alkmaar nrs. 1934. 1935 en 1936 zijn opgenomen de besluiten v_n de Gemeenteraad van 18 December 1947 tot vaststelling van verordeningen tot wijziging van de Algemene Politieverordening der gemeente Alkmaar met betrekking tot het houden van openbare wedstrijden, het opkopen van oude metalen en het houden van bokken. Alkmaar. 12 Januari 1948. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, G. van Slingerland, lo. burgemeester. R. Veendorp, Secretaris. DOM Een Alkmaarder deed aangifte aan het Bureau van Politie van vermis sing van enkele bonnen voor xnoto- binnen- en buitenbanden De man had ze bij zijn leverancier ingele verd. die ze in een vensterenveloppe zonder aantekenen naar de fabriek stuurde. De brief heeft echter nooit zijn bestemming bereikt. SCHULD VAN DE STORM Maandagavond omstreeks 10 uur liep een voetganster op de hoek van de Ridderstraat en de Oudegracht te gen een naderende, langzaam rijden de auto op, doordat ze met gebogen hoofd tegen de storm inliep en niet op het verkeer lette. De dame kwam te vallen en bezeerde haar been. Bo vendien sneuvelde haar bril. De au to stond vrijwel onmiddellijk stil. Een arts, die in de auto zat, bracht de dame naar haar woning. Hoewel de bestuurder van de auto geen schuld trof is de schade onderling geregeld. Strafzitting Bijzondere Politierechter Distributiedienst maakt geen fouten HIJ BESTEEDDE ER NIET VEEL ZORG AAN Jan L te Texel gaf de schuld aan de distributiedienst toen men heiu ten laste legde, dat bij zijn bonnen niet goed beheerde. Mr. Pcereboom. de po litierechter, achtte liet niet mogelijk, dat er van de zijde der distributie dienst een fout in de administratie zou zijn geslopen. Getuige P T verklaarde, dat verd. dan de enige zou zijn, waarbij de dis tributiedienst een fout zou hebben ge maakt. Verd. verklaarde zeer stellig dat hij bonnen had ingeleverd, die 225 gr. zeep waard zijn en daarvoor in de plaats rantsoenen van 60 gram, zodat hij een verlies boekte van 165 gram per bon. De officier Mr. Vellinga eiste f 25 boete subs. 15 dagen hechtenis. Werd. nam hier geen genoegen mee, Uitspraak conform. Jan gaat in hoger beroep. Puntjes gekocht Franciscus H. te Medemblik kocht zwarte punten. Hij wist nou niet di rect, dat het zo kwaad was om iets dergelijks te doen. Verd. hield zich van de domme. Hij had 300 punten ge kocht en kreeg een boete van f 50 subs. 20 dagen hechtenis. Overtredingen bontbeschikking Cornlis Z. te Wieringerwaard kocht bomen zonder vergunning tegen onge oorloofde prijzen. Verd. verkocht de bomen met een behoorlijke winst. De off. Mi\ Vellinga achtte het zeer moei lijk een hoge geldelijke straf te 'eisen, daar verd. reeds een grote strop heeft. Eis f 100.— boete of 60 dagen hechte nis en verbeurdverklaring van het in beslaggenomen hout. Mr. Peereboom legde hem, na een zeer langdurige verdediging van Mr. Jonker, een boete op van f 5 of 1 dag hechtenis plus verbeurdverkla ring. Pieter de G. te Heerhugowaard is één van de tuinders, die aan Z. bomen verkocht. Deze zaak werd aangehouden aan gezien waarschijnlijk de zoon van verd. de verkoper is. De gebr, Christiaan en Hendrik R. beiden expediteur te Enkhuizen koch ten van Z. een hoeveelheid hout, het geen ook weer zonder vergunning ge schiedde. De off. achtte hiereen geld boete van elk der verdachten van f 150 of 90 dagen hechtenis. De verdediger Mr. Dr. C. Berk houwer zeide dat er in economisch- ^trafrechterlijk opzicht geen sprake .s ^giweest van een koop tussen de ge broeders R. en Z. Deze mensen heb ben nog een vordering op Z., vervolg de spreker en Z. heeft geen cent, dus vend spr. het niet juist hier een der gelijke boete op te leggen. Spr. pleitte voor de laagste straf, die het Wetboek van Strafrecht bepaalt. Mr. Peereboom was het daar niet mee eens en het vonnis luidde voor elk der gebroeders R. f 100 boete of 40 dagen hechtenis. 200 punten gekocht Pieter B. te Grootebroek kocht 2 coupures van 100 punten van een man die deze punten weer aan zijn eigen zaak onttrok. De off. eiste f 100 boete subs. 60 dagen hechtenis. Verd. „Ik vind het wel wat veel!" Mr. Peereboom vonniste hem con form de eis. Hij gaat maar door. „U gaat zo maar door", zei de pre sident toen George J. v. de G. voor kwam. Verd was n.1. enige tijd gele den ook op hét matje verschenen. Deze keer kocht George tabaksbonnen en verkocht ze weer, want, zo zei verd.: „Ik moet ook leven". De off. nam aan dat verd. in moei lijke omstandigheden verkeerde, doch verd. doet nooit enige moeite om normaal werk te vinden. Verd. schar relde maar zo'n beetje. Eis één week gevangenisstraf en 6 maanden rijks werkinrichting. Vonnis 1 week gevangenisstraf en 4 maanden Rijkswerkinrichting. „Handel in distributiebonnen verboden" Harmen S. te Hoorn wist dat ook wel. doch desondanks deed hij het toch en kocht 2 levensmiddelenkaar ten. Vonnis f 100 subs. 60 dagen hech tenis. Toen verd. de rechtzaal verliet, toverde hij een klein glimlachje op zijn gelaat. Hij was het zeker wel eens met mr. Peereboom. Johannes P. S. te Hoorn kocht ook bonkaarten. Hij had het echter niet willen doen en had het nooit gedaan. .,11c zal het nooit meer doen edel achtbare". Vonnis f 75, subs. 40 dagen hechtenis. Cornelis van der K. te Hoorn had geen bonkaarten gekocht, doch weg genomen van zijn vrouw om het geld dat hij voor de kaarten zou ontvangen om te zetten in drank, hetgeen mr. Peereboom «eer ergerlijk vond. Verd. stelde hierdoor de toekomst van zijn kinderen in de waagschaal. Deze zaak werd aangehouden voor een reclasseringsrapport. Hij werd geboren in Düsseldorff Wilhelmus Johannes M. wonende te Alkmaar en geboren te Diisseldorf kocht 300 punten. ..Heeft u ze weer verkocht?" ..Natuurlijk'" Verd. deelde inede, dat hij niet werken mag. omdat hij ongeneeslijk ziek is. Overdag vent hij met bloemen. Politierechter: ..Bent u van plan hiermee door te gaan?" „Toch niet edelachtbare", was het antwoord .van verd. De off. vorderde f 50 boete subs. 30 dagen hechtenis en 1 maand "voorw. gev. straf, met êen* proeftijd van 2 jaren. Vonnis f 25 boete slibs. 6 dagen hechtenis, voorw. gev. straf conform. AANBESTEDING VAN 10 KM NIEUWE WEGEN 11 II'OLYTUSHOEF Enkele dagen geleden hield ie plaatselijke commis sie tot ruilverkaveling van Wieringcn in Hotel de Haan te H.Hoef een aan besteding voor het maken van plnv 10 km. nieuwe wegen in de gemeente Er werden twee objecten aanbesteed: object I en TI. terwijl deze ook samen werden a"! :teed. De vermeldde be dragen geven achtereenvolgens aan object I. object *1 en ..in massa". Ingeschreven werd als volgt: fa. J. Ooms. Avenhorn f 57.500; f 96.900 f 154 400; N V. Wegenbouw. Harlingcn f 68.000: f 99.000; f 167.900; Gebr. El- zinga, Arnem f 68.400 f 99.700 f 168.100 Joh. Rem bout, Franeker f 66086; f 99.832; f 165.838. Geruisloze weg. Heem stede f 47.900: f 90.900; f 138.800. De Moei en Hermes. Alkmaar f 45.878: v. d. Heide en Bos. A'dam f 48.300; f 79.450. f 127.750. G. H. Melchers. A.- dam f 47.492; f 78.827: f 126.319. Oosterbeek en Krul. A.'dam <inmassa> f 115.630 (laagste inschrijver) Reefs Aann. Mij.. Oldenzaal f 88.920; f 130 700: f 2.5.000, Gebr. Schelvis. Heemstede f 81.998; f 130.544; f 212.542 P. v. Heteren. Almelo 58.000. Gebr Vos en Berger. Putten, f 80.800; f 109.800; f 180.600, Jannes Bosker Ozn. Wieringen 53.500. De gunning is nog aangehouden. LINTJES EN KRUISJES Napoleon zei: „Riddcrorders zyn kin derspeelgoed, maar men vangt er' grote mensen mee". Zo was het en zo is het blijkbaar nog steeds. Op 't ogenblik hebben onze jongens in de Oost de blijde boodschap gekregen, dat ieder, die drie maanden werke lijke dienst heeft gedaan in Indone sië verder geridderd door het leven mag gaan en we geloven, dat daarbij wel iets heeft voorgezeten van de gedachte, eenmaal door Napoleon on der woorden gebracht. Niet dat we er bezwaat tegen hebben. Waarom zouden we? Onze militairen hebben inderdaad een groot offer gebracht en wanneer een lintje daarvoor een redelijke betaling mag worden ge acht dan lebben ze het meer dan verdiend. Laten we echter hopen, dat het daarbij niet blUft en dat er aan stonds een edele wedijver zal blijken le bestaan om deze jongelui in het bedrijfsleven op te nemen. Want het zou kunnen zijn, dat ze daaraan nog meer waarde hechten. De wereld is soms zo haid, niette genstaande lintjes en kruisjes. DE GROTE VINCENT Een van degenen, die deze hardheid aan den lijve h*eft ondervonden, was Vincent van Gogh. Maar die werd dan ook nooit geridderd al had hij het dubbel en dwars verdiend. Gisteren liepen we nog even over de expositie van zijn werken en met verwondering hebben we ons afge vraagd, hoe het mogelijk is geweest, dat men in zijn tijd geen oog heeft gehad voor de macht van zijn genie. Eigenlijk moeten wij daar dankbaar voor zijn. Want indien het anders was geweest, dan zouden zijp teke ningen en schilderijen zijn verstoven als kaf voor de wind. Ze zouden in duizend handen zitten en tentoonstel lingen als die, welke we thans in Alkmaar kunnen bewonderen, waren een onmogelijkheid. Vincent doet ons even denken aan Vondel, die ook grote armoede heeft gekend. Thans promoveren letter kundigen „op Vondel". Miskenning schijnt het lot te zijn der allergrootsten. WAT WEL TREKT? Sommigen hebben daarvoor een merkwaardige goede neus. vooral wanneer het de jeugd betreft. De vorige week hadden we „Sjors van de rebellenclub", die het geweldig deed. Deze week liep het sform op het gebouw van .Waakt en Bidt", waar de Chr. Ver. tot Stichting en Behoud van Arbw dskolonlèn een filmmiddag gaf voor de Jongelui. Er werden aardige tekenfilmpjesc ver toond en oude journaals. Maar in dat laatste had de joelende schare geen erg. Het enthousiasme was geweldig en inderhaast moest nog een extra- voorstelling worden ingelast. Wat wel trekt? We zouden haast zeggen: 't is een gok. Maar sommigen weten aardig goed te raden. De meesten grijpen te hoog. willen te '„cultureel" zijn. HAASTIGE MILITAIREN Dat militairen haast hebben, weten we langzamerhand Wel. Al vragen velen zich ook af: waarom eigenlijk? Militaire chauffeurs rijden meestal of ze de duivel op hun hielen heb ben. Wanneer er helemaal een kanon achter de wagen aanbengelt, dan Is haast echter min of meer vanzelfspre kend: het stuk geschut komt natuur lijk ergens vandaan en moet ijlings op een andere plaats in stelling wor den gebracht: opdat onze defensie paraat zij! En zo kwam het vermoedelijk, dat de aanrijding plaats had op de hoek van de Kennemerstraaiweg en het Varnebroelc Een vrachtauto werd er de dupe van: de radiator werd zwaar beschadigd. Geen wonder wanneer Je tegen een kanon aanbotst! Op de brug tossen het Groot- en het Klein Nieuwland werd ock door een militaire auto en passant da leuning even geramd, omdat de be stuurder de bocht te kort nam. We moeten even denken aan de Duitse „zeelui" in oorlogstijd, die 't Noord-Hollands-Kanaal bevoeren en voor wie geen brug veilig was. Haastige spoed, h'eren, is zelden goed DE GEVAARLIJKE BERGERBRUG Met genoegen konden we gisteren vaststellen, dat op de gevaarlijke hoek bij de Bergerbrug 'een ver keersagent was geposteerd. Al is het natuurlijk vervelend, dat nu juist weer op andere plaatsen verkeers ongevallen plaats hadden. De aan rijding van gisteren bewijst intussen hoe noodzakelijk het is ten aanzien van dit punt maatregelen te treffen! Laten we hopen, dat het zo blijft. We kennen heel wat automobilisten, die de voorkeur geven aan omrij den langs het gerechtsgebouw. Maar dat ?ijn mensen, die hier thuis zijn en die vermoedelijk het minst gauw trokken maken Een agent kan nu eenmaal op uitstekende wijze ver keerslichten verhangen. Wanneer hij er blijft, dan kan m»n weer rustig langs de Gtesterweg rijden. TEL/ASf ONZE BOMEN! Ze blijven vallen en feilen! Onze fraaie beboomde wegen doen mier en meer denken aan lichtelijk decadente gebitten. Overal ontbreekt er eentje. We zullen er wel zó wat voor terug krijgen; zei een kennis. En hij wees op een sprietig stammetje, wat dik ker dan een potlood. Ze maken er beste zaken mee, meen de een ander. Hout is duur tegen woordig! Dat geloof ik! niet Ze zullen wel ziek zijn. Maar zijn ze heus zo erg ziek en is herstel onmogelijk? Zieke mensen draait men toch ook niet meteen de nek om. VERLOREN. MAAR GEWONNEN Ik liep met een kennis over straat. Plotseling schoot er iemand op hem af, begroette hem allerhartelijks en vroeg een paar keer; Weet je nog wel van toen? Wat is er „toen" gebeurd, informce- de ik later. Och, 't was in een wedstrijd en 't ging om de prijs, 't Is al jaren ge leden .We kwamen tegen elkaar en ik was werkelijk de sterkste Ei genlijk kon ik hem maken en bre ken. Maar hij won. Eerlijk gezegd: ik liet hem winnen. Ik heb nog nooit zoveel plezier van een geronnen partij gehad als van deze, «f ie !k ver loor. Zo gaat het vaker in de wereld, filo sofeerde ik. Er zit vaak winst in het verliezen. Maar er zijn weiaJfcen die het beseffen. Voor het tijdvak van 18 JanuMl tot en met 31 Januari geeft 'elk volgende bonnen recht op het kopeé van: Bonkaarten KA, KB on K0 8)»2. 148 alg. 1600 gr. brood 134 res. 800 gr. brood 136 res. 400 gr. brood 149 alg. 400 gr. brood of 1 rantsoen vermicelli enz. 128 boter 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet 129 boter 250 gr. margarine of 21# gr. vet 126 vlees 100 gr. vlees 127 vlees 300 gr. vlees 121 melk 4 liter melk 124 melk 6 Liter melk 125 melk 6\/, liter melk 146 alg. 100 gr. kaas of 123 gr u-at» loze kaas 133 res. 200 gr. kaas of 250 gr. korsl- loze kaas Bonkaarten KD en KE 80? 648 alg. 400 gr. brood 633 res. 400 gr. brood 649 alg 400 gr. brood of 1 ranta. vermicelli fenz. 628 boter 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet 629 boter 125 gr. margarine of "100 gr. vet 626 vlees 100 gr. vlees 627 vlees 100 gr. vlees 624 melk 10 liter melk 625 melk 11 liter melk 635 res 100 gr kaas of 125 gr korst- loze kaas Toeslagkaar ten bijz. arbeid, a.s. en jonge moeders en zieken 1043 brood 800 gr. brood 1048 boter 250 gr. boter of rine of 200 gr. vet 1042 margarine 250 gr. raargai i >c ef 200 gr. vet. 1041 vlees 300 gr. v.ees 1046 vlees 200 gr. vlees 1047 melk 5 liter melk 1044 kaas 200 gr. kaas of 230 gr korstloze kaas 1049 eieren 5 eieren De bonnen voor brood büjvn gel dig tot en met 24 Januari, uitgezon derd de bon 1043. welke lot en met 31 Januari geldig blijft. marga- NRD. SCHAR WOU DE 14 JAN. Witte kool 10—17.30; rode kool 12— 12.60; gele kool 6; uien 23.30. grove uien 23.80; drielingen 17. BROEK OP I/DIJK 14 JAN. Rode kool 12.0012.70; gele kool 6— 6.10; groene kool 20.1022.40; witte okol 10—17; peen II 8.90; peen III 8.50 —10.10; uien 23.60—25.10; witlof 18-24. Vir iERIJR' RïC-iT DEN OEVER In de week van 5 tot en met 10 Januari werden aan de veiling alhier de volgende hoeveelheden vis aan gevoerd: 6056.5 kg. bot. 1175.5 kg. snoekbaars, 807,5 kg. witvis. 282 kg paling en 2592 kg. wulken. In de prijzen tr-den I Mzo-lv- re schommelingen voor. Door de slecü te weersomstandigheden is er weinig gevist en dit was een reden van de geringe aanvoer. agenda BIOSCOPEN A.B.T. „De vrolijke gevangenen" m. Albert Burdon. Dagelijks 8 uur. Zon dag 2. 5 en 8 uur. Toegang elke leef tijd. CINEMA AMERICA IN: „Sciuscia" (De schoenpoetsertjes) Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 uur matinee. Toegang 18 jaar. HARMONIE ..De vrouw met het ge schonden gelaat" met Joan Crawford Melvyn Douglas en Conrad Veidt. Da gelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woens dag 230 uur matinee. VICTORIA THEATER „Danny Boy" met Ann Todd, John Warrick, Grand Tyler. Vooraf kleurenfilm huwelijk prinses Elisabeth. Dagelijks 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur ma tinee. Tot 14 jaar alleen onder geleide. Donderdag GULDEN VLIES 8 uur Toneelver „Ontwaakt" VrUdag GULDEN VLIES 7.45 uur HOV met Pierre Palla. WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur. Buurtver. „De Buitenkant" Zaterdag GULDEN VLIES 2.80 uur TomPoM GULDEN VLIES 8 uur .Masker 't blauw" (AOOV) HEILOO Donderde e DE RUSTENDST JAGt- 7.30 u. Uit voering „Doves" Vrijdag DE RUSTENDE JAGER 8 uur ULO Schoolvereniging met dt ravut „Wat a - weer". Zaterdag DE RUSTENDE JAGER 7.10 uuf Uitvoering DOVES.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2