ALKMAARSE KALEIDOSCOOP iSTADSNIEUV/S „De arbeiders saboteren en de aannemers gaan er aan!' Voor de Economische Rechter Lonen- en prijzenmisère Johannes E.. een Amsterdammer, die Woensdag wegens handel in le vensmiddelenkaarten en valse tex tielpunten voor de economische rech ter verscheen, bleek op dit terrein een goede bekende van vrouwe Ju stitie te zijn. Mr. Vellenga, de of?, vau justitie, eiste ditmaal 1 maand hechtenis. Verd. verzoekt de heren nederig, hem een boete op te leg gen, daar hij de bonnen uit geld nood verhandelde. Johannes betuig de zijn spijt over het gebeuren. Mr. Peereboom vond echter, dat die spijt wel wat laat kwam en legde verd. 3 weken hechtenis op. Ik moest vader worden „'Ik moest vader worden" Dit motief voerde Joost W 'een Alkmaarse koop man. voor zijn zwarte praktijken aan. Joost „helpt" de Alkmaarse S een rasechte zwarthandelaar, wel eens en krijgt daar dan soms een extraatje voer: „Uw overtreding heeft met vader worden niets te maken" vindt de po litierechter. De off. requireerde f 30 of 80 dagen en 1 maand voorwaar delijk met 3 jaar proeftijd. Tegen deze proeftijd heeft verd. ernstige bezwaren, maar Mr. Peereboom vraagt: „Vindt U dat nu juist geen goede steun?" en veroordeelt con form. Hij nam de benen Toen hij ruzie met z'n patroon gehad had liep Wouter 3. een jeug dige Fries, zonder meer bij z'n baas vandaan, terwijl hij zich voor een jaar verhuurd had. Verdachte voerde aan, dat hij over spannen was. maar dit bleek niet uit de stukken en Mr. Vellinga vond. dat het nu maar eens tot de werk nemers moet doordringen, dat ze zo maar niet weg mogen lopen. Wouter werd tot f 15 boete of 9 dagen ver oordeeld. Geen varkensvlees voor de kinderen „Wist U dat U zo maar geen scha colaas A uit Hensbroek. „Nee. 't was me niet zo goed be kend". „Maar toch een beetje wel?" ..Nou jaeigenlijk niet hoor!" Behalve het feit .dat verd. twee schapen clandestien liet slachten, ver kocht hij zijn vetgemest huisslacht- varken. Z'n zeven kinders mochten van de dokter geen varkensvlees eten. Ook het laakbare van deze handel beweerde A niet geweten te hebben. Mr. Vellinga gelooft niet. dat men op het platteland niet met de voorschriften op de hoogte is. Daar is het aantal processen-verbaal juist tegen plattelanders, veel te groot voor. f 600 boete of drie maanden is de eis. Na het pleidooi van Mr. Smal brengt Mr. Peereboom de boete op f 300,om- dat hij de opzet niet bewezen acht. Hij hielp hen graag Een Alkmaarse logementhouder, Hendrik B., verkocht zwarte marga rine, melk en sigaretten om zijn me demensen te kunnen helpen. Mr. Vel linga waardeerde deze barmhartigheid niet erg en requireerde f 100 boete of dagen. Mr. Peereboom streek de hand over het hart en reduceerde de boete tot op de helft. distlobi leüws DISTKIBUTIENIEUWS Vrijdag 30 Januari is de letter G aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bonkaarten in het distributie kantoor aan de Ridderstraat van 9-12, en 24 uur. Roep geen ho vóór je. Toen buurman verhuisde, scheepte hij Willem van D. een filiaalhouder te Schoorl, met een clandestien var ken op en toen het beest groter werd zag Willem zich genoodzaakt, de slach ter er bij te roepen. Hij liep echter tegen de lamp en stond Woensdag van aangezicht tot aangezicht met de ju stitie. De off. vindt het onderhavige een iets minder ernstig geval dan de voor: ..ande, welke mededeling verd. zichtbaar oplucht. De« te groter is de ontsteltenis van verd. wanneer hü de off. f 200 hoort eisen. Mr. Peere boom gaat er mee accoord en Willem kan desgewenst twee maanden gaan zitten in plaats van de boete te beta len. Niet handig De 73 jarige aannemer Cornelis B. te Heerhugowaard stond teiecht we gens het uitbetalen van te hoge lonen aan zijn personeel. „Ik gevoel me prin cipieel verplicht om behoorlijke lo nen te betalen" was verdachtes ver weer. „Grote gezinnen kunnen er van 78 cent per uur niet komen". Ver dachte wist wel dat er een collectieve arbeidsovereenkomst bestond. „Uw streven is lofwaardig." meende Mr. Peereboom, ..maar U bent ook prin- cipiël verplicht U aan de wet te hou den". De off. eist f 300 boete subs. 3 mnd. Verdachte voert aan, dat hij zijn ar beiders met lagere lonen niet houden kan. Hiermee gooit hij zijn eigen gla zen in en Mr. Peereboom veroordeelt conform. De rechter raadt verd. aan, onmiddellijk de vastgestelde lonen in Te hoge Ionen Een andere aannemer, Jacob L. even eens afkomstig uit Heerhugowaard, be taalde ook te hoge lonen uit. Verdach te meende, dat tariefionen buiten de vastgestelde loonregeling omgaan. Eén van zijn arbeiders, voorzitter van de RK Bouwvakver. had hem, tegen be ter weten in, in deze mening gesterkt. Deze arbeider als getuige gedagvaard, bekende zijn werkgever met zijn ka meraden tot het betalen van hoge lo nen geprest te hebben. Mr. Vellinga requireert f 500 boete of 3 maanden, waarop verd. in een klaagzang over de vastgestelde lonen uitbarste. De ar beider zegt nu: Saboteren! en de aan nemers gaan er allemaal aan. Mr. Pee reboom vonnist 400 boete. Verdachte gaat in cassatie. Hü had er genoeg van „Ik laat me toch zeker geen grote mond geven door een boer!" viel Ni- colaas B, een Langedijker van mid delbare leeftijd, uit. toen de rechter hem vroeg, waarom hij bij zijn baas wegliep. Met een boete van f 25 of 10 dagen werd verdachte aan het ver stand gebracht, dat men bij verande ring van werkkring de toestemming van het GAB nodig heeft Zwarte punten „Als U en anderen niet zwart ko pen. verdwijnt de zwarte markt van zelf'. aldus Mr. Pcereboom de econo mische politierechter te Alkmaar Woensdag tot Magdalene K. Deze 33 jarige Schagense dame kocht een aan tal textielpunten om haar pleegdoch ter in de kleren te °tc' - —er voor haar waren de punten vals: ie kreeg van de politierechter nog f 25 boete op de koop toe. Buurtvereniging Rochdale-Oost De Toneelavond die de Buurtvereni ging „Rochdale-Oost", Woensdagavond in het Wapen van Heemskerk voor haar groot ledental organiseerde, heeft voor hen. flie dit nog niet wis ten, terdege bewezen, dat Rochda'.è een voorname plaats onder de Alk maarse buurtverenigingen inneemt. De avond muntte uit door een uitste kend programma en een prima or ganisatie. Om klokslag acht hulde. Rochdale-bestuur! opende voorzit ter Th. Schouten de avond. Met enige sympathieke woorden herdacht de heer Schouten de twee militairen, de heren Schuurman en Mulder, uit Roch- dale, die in Indië omgekomen zijn. De buurtbewoners namen enige ogen blikken stilte in acht. Een fijne geste van het bestuur! Het programma werd gevuld door de opvoering van „Sonna", een emotioneel er zeer te waarderen stuk van Joh. Fabriqy^. door de toneelvereniging Falkland ,Uii Heiloo. En Falkland heeft met. de ze opvoering verdiende successen ge ".Tanker, die de Hitelrof voor~haar re- kening nam. Zij was beheerst en goed ingewerkt in haar rol van de Indi sche vrouw Sonna. In de tweede plaats kome* aan de heer A. Oos tendorp woorden van lof toe. Aan de herenrollen was deze spe ler als Julius, de assistent-resident, de beste. Wat de tweededamesrol be treft: ook Niti werd goed gespeeld door mevr. R. Smit-van den Burg; de heer J_«c. Speur was alleraardigst als Prawiro! Wat minder goed vonden wij de re gisseur, de heer J. Rossenbacker in zijn rol van Velsen, de kapitein. Hij sprak wa' moeilijk en was voor al in het begin niet goed in vorfn. Zijn regie was overigens voortreffe lijk! De heer Fr. Schepper had een betrekkelijk kleine rol en was daar- De V.V.V. Prijsvraag Voor de in het najaar van 1947 uitgeschreven prijsvraag door de V.V.V. ,,'Alcmaria", waarin de mede werking der burgers werd ingeroepen ter beantwoording van de vraag welke middelen aangewend kunnen worden teneinde het „Kaasmarkt-publiek" des zomers langer in Alkmaar te binden, bestond grote belangstelling. Tal van meelevende burgers hebben hun visie op dit moeilijke, doch inter- sante onderwerp te kennen gegeven, zodat de commissie ter beoordeling van een en ander dan ook geen gemak kelijke taak had. Het ging n.1. niet alleen om de vraag wat er gebeuren moet. doch ook of de ideeën practisch uitvoerbaar wa ren. m.a.w. te bekostigen zouden zijn vooral daar aan permanente attrac ties werd gedacht. Bij de ontvangen suggesties, waren echter ook vele attracties genoemd die Alcmaria V.V.V. in -de loop der tij den reeds had gebruikt, doch waar van de instandhouding niet mogelijk was gebleken. Alhoewel geen der inzenders een idee wist te brengen, waardoor het vraagstuk als opgelost kon worden be schouwd. kan uit de ontvangen gege vens noch thans een lijstje van actuali teiten worden samengesteld, dat een nadere bestudering en uitwerking waard is. De drie inzenders die blijk gaven de gestelde vraag het best aan te voelen zijn de heren: M. v. d. Ploeg A. J. Elte H. ï!.»ytcma F*» aan wie resp. een prijs van f 25. f 15.—en f 10.— in waardebonnen zal worden toegekend. lich. letsel. In 1946 was het totaal 154 ties hoopt het bestuur dan ook pro fijt te kunnen trekken. DIERENBESCHERMING Zwervend in zeer zieken toestand aangetroffen een klein hondje (staan de oren licht bruin met witte borst reu) Ter beschikking voor boerderij een grote kat. Men wordt verzocht geen zwerver". b\i tle inspecteur te brengen doch ze zelf enige dagen te bewaren. Adres: G. Verwer Baanstraat Alk maar. De ihspecteur is na 's avonds 7 uur niet meer te spreken. PASSAGIERSLIJST Op onS bureau ligt voor een iede. de volledige passagierslijst van de Kota In ten ter inzage. De Kota Inten komt met militairen en burgers aan boord vermoedelijk op 12 Februari a.s. te Rotterdam. door moeilijk te beoordelen. En last but not least de jeugdige „acteur" Ru- dy Keesman, die aardig was -als de zoon van Sonna en Kapitein Velsen. Grime en kap werk waren goed ver- zorgd door dc Zaanse fa. Landsman Voor de verloting waren vele bege renswaardige prijzen en in de pauze werden de leden gratis koffie en koek getractcerd. Een gezellig bal m.mrv. ensemble v. d. Stok besloot'deze avond Overzicht aantal Verkeers ongevallen Over het jaar 1947 is het aantal verkeers-ongevallen belangrijk grote; dan over 1946. Het aantal aanrijdingen over 1947 bedroeg 187, terwijl er 32 verkeers ongevallen plaats vonden Dit is dus een totaal van 219. Van deze 219 ongevallen en aanrijdingen waren er 5 met dodelijke afloop. Lichamelijk letsel werd vastgesteld bij 44 ongevallen, terwijl bij 135 on gevallen materiële schade vastgesteld werd. Bij de overige 23 gevallen kwam lichamelijk letsel en materiële schade voor, bij 15 ongevallen. Slechts in 8 gevallen was er noch schade noch licht letsel. In 1946 was het totaal 154 ongevallen en in 1945 totaal 95. ter wijl in 1946 slechts 3 verkeers-onge vallen met dodelijk afloop voorkwa men. Het verkeer is in 1947 zeer belang rijk toegenomen, doch ook de daarbij schijnbaar behorende verlcecrs-onge- vallen. De meeste ongevallen kwamen voor op de door de stad lopende hoofd weg. te beginnen bij de Helderse- weg. Belangrijke punten voor verkeers-on gevallen zijn voort de Bergerbrug. de Ken nemerstraatweg en het kruispunt bij het Varnebroek. Ook op de Kruis punten bij de Grote Kerk. Laat en Friese brug komen veel ongevallen voor. Bijeenkomst Vereniging ter bevordering belangen Slechthorenden Dinsdag hield de Vereniging tot be vordering der belangen van Slecht horenden afd. Alkmaar en omgeving haar eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar. Gezien de resultaten van de vorige b jxnkomsteu kon de opkomst be vredigend worden genoemd. Door de afwezigheid van de voor zitter werd de vergadering geopend door de vlce-voorzitter de heer Velt- karnp, die de verdere leiding in han den had. Spr. heette In zijn openings woord allen hartelijk welkom, in het bijzonder de nieuwe leden. Spr. sprak de hoop uit, dat de vereniging in het jaar 1948 tot nog grotere bloei zou komen, teneinde veel zegenrijk werk te kunnen verrichten voor de slecht horenden. Hierna behandelde de heer Veltkamp enige onderwerpen van huishoudelij ke aard. 'den een of meer textielpunten af te staan voor het Ontspanaing3- en va- cantieoord „Ons Landhuis" te Ltuite- ren. De resultaten van dit verzoek was goed. De contributieregeling van dé SH-Jeugd-Organisatie werd voor kennisgeving aangenomen. Een korte en duidelijke uiteenzetting over het ontstaan, bet doel en de be tekenis der SHJO werd vervolgens gegeven door mevrouw ten Hoeve Spreekster besloot deze uiteenzetting met de opwekking aan alle leden om mede te werken tot het slagen van dit wel zeer belangrijke werk door loten te kopen en "te verkopen ter bate van het gebouw der SHJO, Nadat de verkoop van een aantal Tom Poes figuren vlot verlopen was vergastte een der leden, de heer Man tel. de aanwezigen op een aardige JAN ONGELUK Iedereen kent Jan Ongelufe Het is dat malle kereltje, dat bij het verkeer alles verkeerd doet, Hij kijkt nooit naar links of rechts, wanneer hij een rijweg oversteekt. Schelden de chauffeurs, knersende remmen, zwiepende wagens hij lapt ze aan zijn laars en loopt toch lekker schuin over ieder kruispunt. Op de fiets rijdt hij altijd naast twee anderen, hij geeft nooit richting aan en aan rode achterlichtjes doet hij niet. De diender merkt dat toch pas wanneer je hem voorbij bent. Als automobilist is hij 'e schrik van de weg. Hij rijdt meer links dan rechts, snijdt alle bochten en rem men, claxon noch richtingaanwijzers zijn in orde. En natuurlijk drinkt hij eerst een borreltje, voor hij in zijn wagen stapt. Dat is zo goed voor de kou. 't Merkwaardige van 't geval is, dat ieder op zijn tijd Jan Ongeluk is Wie daaraan mocht twijfelen, doet er goed aan in zijn geheugen te pren ten. dat er de vorige week tijdens d; actie voor veilig verkeer niet minder dan 3000 briefjes zijn uitge reikt aan mensen, die fouten maak ten. De regels van de weg zitten er nog bar slecht in of worden hoogst- on voldoende nageleefd. Jan Ongeluk loopt overal. DE „SNAABMANSLANIA" Wanneer de mensen iets mooi vin den. dan volgen ze elkaar na. Zo ontstaat de mode. Mode is er eigen lijk in alles, in de kleding zo gosJ als in de haardracht, in auto's zo goed als .n de letters. Letters zijn er in tal van soorten Bodoni, Nobel, An tiek. Mediaval en hoe ze alle mogen heten. In de Snaarmanslaan is bezig een nieuwe letter te ontstaan. Een kap per en een schoenmaker, een zaak in ijzerwaren en een horlogerie hebben hem van elkaar afgekeken. De lettor was zo mooi. dat men hem blijkbaar zijn buurman alleen niet gunde, 't Is een mooie achteroverhangende schrijfletter. De naam? Wat zou men zeggen van de ..Snaarmanslania" GEUREN UIT HET ZUIDEN Wie thans in plaats van de. drukke Langestraat de stille Breedstraat kiest als wandelplaats, wordt daar getroffen door een zeldzame opwek kende lucht zoet als appelbloesem en kruidig als honig. De eerste sinaasappelen zijn in Alk maar gearriveerd. Aanstonds zullen we ons te go- 1 kunnen doen aan de heerlijke sappige vruchten, die we vroeger beschouwden als een van zelfsprekendheid. maar die we la ter zo dikwijls moésten ontberen. Zouden ze deel hebben uitgemaakt van de eindeloze karavaan vracht karretjes. die zich in deze tijd van 't jaar beweegt tussen Valencia en Grao? Zouden ze eens in de verte de hoogten van de Libanon hebben gezien? Wat doet het er toe? Nu zijn ze in Alkmaar. SERVIESPUNTEN OP KOMST We zagen in de stad wagcils servies goed lozen. Zouden er serviespunten op komst zijn? Ik vertelde 't aan mijn vrouw. "Ze sprong een gat in de lucht. Als 't waar is, zei ze, dan kun nen we eindelijk die twee bordjes afschaffen met een blus eraf. Ze noemt dat een blus! Hij is zo wat zo groot als een kwart bordje Maar haar gezicht betrok. Ze ge loofde 't niet. Er bestaan nu eenmaal dingen, die te mooi zijn om waar te zijn. JAN DOEDEL Kent U Jan Doedel? Nee natuurlijk Want wij bedoelen een andere dan U Die wij bedoelen is door de bur gemeester op de zwarte lijst gezet. Die lijst was er ook al voor de oor log en beva' de namen van personen aan wie door de caféhouders geen sterke drank mag worden verkocht. De lijst is dus weer „in ere" her steld. 't Is maar gelukkig, dat we als overblijfsel uit de oorlogsdagen allemaal nog een persoonsgewijs met ons meedragen. Voor wie een afzakkertje wil halen kan dat ding nu eindelijk goede diensten bewij zen. Hij kan er mee aantonen, dat hij niet is Jan Doedel van de zwarte lijst. Prepareert U zich er maar op, dat in het vervolg de ober U, voor het pie- reverschrïkkertje te brengen, heel discreet in het oor fluistert: Mag ik even Uw PB zien, me neer. EN NU MAAR BROMMEN 'Al is een motorfiets ook snel. De politie achterhaald haar wel! Dat moest een meneer ondervinden, die er helemaal uit Hellendoom mee naar Alkmaar was gekomen. Hij werd gegrepen en moest weer naar Hellendoorn terug niet per motor. Daarvoor werd hem gezelschap mee gegeven, wat veel knusser is en wat dus stellig veel vergoedde. En nu aanstonds maar brommen. Enfin, hij is gewend* aan 't brommen (van de motor!) GEBITTEN Gebitten zijn wonderlijke dingen. Wanneer je ze pas hebt, dan is 't net of er hele stellages in je mond gebouwd zijn, maar later kun je er allerlei grappige kunstjes mee doen. Een kennis van me, die nog niet zo ver was en helemaal in 't beginsta dium verkeerde, had een belangiyj- ke bespreking, waarvoor hij zich buitengewoon goed 'had geprepareerd Midden in zijn vurig betoog was 't plotseling: flap! Zijn nieuwe mondameublement vloog er uit precies op de paperassen van de tegenpartij. Die lachte, dat hij er bijna van omrolde, mijn vriend kreeg een kleur, greep het gebit en nam de benen. De conferentie was afge lopen.. Maar ik heb het sterker belegfd. Een kennis van me ging zwemmen in zee en verloor zijn gebit. Een poos later ging een andere ken nis van me ook zwemmen in zee en verloor zijn bril. De eerste zei: Jouw ogen zijn mijn gebit gaan zoeken. Waarop de tweede: Pas op dal ie ze niet kapot bijt! De tijd verstreek. Na een paar jaar spoelde een gebit aan en werd gevonden, kilometers van de plaats waar het was verlo ren. Mijn kennis paste en 't was het zijne, 't Zat hem beter dan ooit. Heus gebeurd! ZELFOPOFFERING Mijn vriend moest naar de tandarts, 't Was meer dan nodig, maar hij zag er tegenop als tegen een berg. Zijn vrouw drong er op aan, altijd weer, 't gaf niet. Hij had slapeloze nachten van de kiespijn, maar hij gaf er de voorkeur aan boven dat griezelige tandengedoe van de chirurgijn. Als je. niet alleen durft, dan breng ik je er heen. net als een kleir. kind. zei tenslotte zijn zorgzame echtvriendin. Dat gebeurde. Op eon goede dag stonden ze samen op de stoep van de tandmeester. Zij belde en samen wachten ze. Toen zei hij op eens: Schat, ik moet even weg. Je ziet me aanstonds wel terug. Met nam hij de benen. Op hetzelfde ogenblik ging de deur open. Om geen gek figuur te slaan stapte ze toen maar alleen naar bin nen en heeft ze zich zelf laten be handelen. Van zelfopoffering gesproken! voordracht in het West-Fries, waarop een welverdiend applaus volgde. De voorzitter sloot de vergadering me cpn woord van dank. De volgende vergadering zal plaats vinden op 17 Febr. om 7,30 uur i» het gebouw Heul 3. Deze avond za> waarschijnlijk zeer leerzaam worden, aangezien men het plan heeft opge vat om deze avond te doen plaats vinden met behulp van een lezing met lichtbeelden. VRIENDENSCHAAR EG .HO ND BINNEN Zaterdagavond gaf de toneelvereniging „Vrienden schaar" in „Het Haasje" een uitvoe ring van het blijspel „Geen dubbel tje op zak". Het is niet gemakkelijk een verslag te maken van een derge lijk blijspel, want een blijspel is meest al een verzameling van onwaarschijn lijkheden. Rijke ooms uit Amerika zijn dun gezaaid en in werkelijkheid komt alles, zoals ook hier het geval was, niet altijd op zijn pootjes terecht. De heer H. van Elven, die de regie had. wist de rollen goed te verdelen. De heer Jb. Speur als Sanders, de oude boekhouder was kostelijk in spel en mimiek. Hoewel niet de hoofdper sonen in het stuk.zorgden de heren Speur en van Elven als Kees. de knecht voor het smakelijk sausje, dat het geheel aanvaardbaar maakte De heer van Duin. als Jhr. Panhinzr" was soms een tikje te geaffecteerd hoewel de rol voor hem geknipt was. De heer W. Brouwer, als de oom, die geen dubbeltje op zak had, maar wel een'chequeboek, was als altijd in zijn element, hoewel de slotphnse iets sterker had kunnen zijn. Het zou te ver voeren alle 12 rollen uit te beelden en we kunnen volstaan met te zeggen, dat de talrijke toe schouwers zich kostelijk hebben ge amuseerd HEBT U AL EEN cjh.2 NIEUWE NIEDORP Ook ons dorp- heeft zijn comité tot ondersteuning der landelijke actie voor verkoop van certificaten van f 0.50 voor 1 cm2 van het Damterrein. Het doel hiervan mag bekend worden geacht. n.L gelden bij een te krijgen voor monumenten tei nagedachtenis de oont rs. Het evéhtueel overblijvende gold zat worden besteed ten behoeve der nage laten betrekkingen der gevallenen. Het plaatselijk comité is samengesteld uit de volgende heren: Voorzitter ;s ds. J Appel, secretaris A. G. van Buj- ren, penningmeester P- Houtkoper, le den P. Zwagerman en G. Gayaard. Rector H. J. A de Wit. H. Koorn en ■w. bvcfiiinatcr. Dc- ccrtitioiten ïljn- verkrijgbaar ten Gemeentehuize én op het Postkantoor; ook hebben zich een 7-tal middens' nders met r1- verkor- belast. BROEK OP LANGENDIJK 28 JAN. 20.000 kg rode kool 12—12.60; 13.000 kg gele kool 6—6.10; 9000 kg groene kool 27—30.20; 15.000 kg witte kool 10 —11.30; 2200 kg witlof 15—18.70; 10.000 kg uien 19.60—21.90; 3000 kg peer 9.30—9.50 500 kg bieten 6,. VISSERM-BERICHT D-!N OEVER In de week van 18 tot en met 24 Januari 1948 werden op de veiling al hier de volgende hoeveelheden vis aangevoerd: 580 kg bot, 138 kg paling, 4701 kg snoekbaars, 178 ltg schar, 1870 kg witvis. 2952 kg garnalen en 3446 kg wulken. Dank zij het betere weer is de aan voer weer gunstiger dan die van de vorige wefcen. Desondanks is zij nog gering, daar enige schepen, die hier gewoonlijk los sen, momenteel op de Noordzee en in de Zeeuwsé wateren vissen en ook el ders lossen. N.-SCHARWOUDE 28 JAN. 6700 kg witte kool 1012; 8300 kg rode kool 12; 18.000 kg gele kool 6; 2000 kg veldgele kool 9 5010.60; 2500 kg groene kool 22.3026.80; 5000 kg uien 18.30—19.80; Grove 21.60—22.60J Drielingen 1718; 2500 kg peen IC 8.50; IIÏ 8.50; 400 kg spruiten 26—29 agenda BIOSCOPEN A..B.T.: „De Pony - Express", met Roy Hogers, Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: Wegens res tauratie gesloten. HARMONIE: „De Spelbrekers", (Th® Spoilers) met Marlena Dietrich, Kan- dolph Scott en John Wayne. Toegang 18 jaar. VICTORIA: „Katie maakt barrière" (The farmers daughter) met Lorette Young, Joseph Cotten en Ethel Bar- rymore. Tol 14 jaar alleen onder ge leide. Donderdag GULDEN VLIES 8 uur Operette- vereniging „Odeon" met „De Zigeu nerbaron". WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 u. Feestavond „Tonegido"

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2