ALKMAARSE KALEIDOSCOOP ISTADSNIEU V/Si Trieste historie van een scharenslijpersgezin Waarom is het Stadhuis zo smerig? Een volkomen zwarte middag Anderhalf jaar lang alle distributie bescheiden verkocht „We krijgen brood langs de straat" Tragisch was de zaak tegen het jonge echtpaar Maartje en Johannes ,H. te Alkmaar, dat Woensdag voor de i politierechter verscheen. De man kent igeen vak en verkocht anderhalf jaar lang alle distributiebescheiden van jzijn gezin om een scharenslijperswagen :te kopen. Brandstoffenkaarten wer den voor f 50 verkocht, textielkaarten Voor f 15, levensmiddelenkaarten voor if 30 enz. Zelfs de punten voor ser viesgoed en .keukengerei, die deze mensen bij hun huwelijk kregen, wer- 'den voor f 100 van de hand gedaan. „Waar eet u zelf dan van?" ver baast mr. Stoffels zich. „Aan de weg krijgen we brood en verder eten we bonloze worst en vis" j Om aan de koude te ontkomen, woont het gezin in een logement, waar ze echter binnenkort weer vandaan moeten. Zo leven deze mensen van de ene dag in de andere. Het snik kende blonde vrouwtje en haar man stonden voor de eerste maal in hun leven voor het Gerecht. Volgens de politie staan zij niet ongunstig bekend Mr. Stoffels besloot de zaak nog enkele weken aan te houden om een rapport over deze trieste historie in te winnen. Geen centen voor zwarte handel. „U weet, dat clandestien slachten hier zwaar wordt aangerekend", zei mr. Stoffels tot de Alkmaarder Pe trus Z., die een schaap slachtte. „O ji?" hield verdachte zich van c" domme. Volgens de politie staat verd. op economisch gebied ongunstig bekend. Over deze mededeling verbaasde de betrokkene zio' zeer. Tk heb nog nooit van m'n leven iets misdaan! Ik heb geen centen om iets zonder bon te kopen!" Mr. Vellinga eiste f 250 of 2 maan den en 2 maanden voorwaardelijk. Mr. Stoffels deed er f 100 af en vonniste overigens conform. Te dure haring De Alkmaarse vishandelaar Nico- laas D. was in verzet gekomen tggen een hem door de Tuchtrechter opge legde boete van f 40 wegens het te duur verkopen van schelvis en ge bakken haring. D. verkocht de ha ring voor 15 cent, terwijl de vastge stelde prijs 10 en later 12 cent was. Vsor 12 cent kan ik geen gebakken haring leveren", aldus verd. „De men sen, die de prijzen vaststellen zijn ambtenaren en geen vaklui!" Ver dachte vertelde, dat hij veel belasting betalen moet en v s verontwaardigd, toen mr. Stoffels van „niet veel" sprak. De politierechter haastte zich ver dachte te vertellen, dat zijn opmer king op de winst van verdachte sloeg- „Ik maak geen winst". Over de belasting wenste mr. Stof fels niet te discussiëren, daar hij het hier wel met verdachte eens is. De officier zag geen reden om de boete v de tuchtrechter te verlagen. De politierechter liet de schelviskwestie gelijkf 20 boete), maar voor de ha- ring kwam .verdachte er »*'et een tientje minder af. Mr. Stoffels kan zich de moeilijkheden van de vishandelaar heel goed voorstellen. Vloerkleden te koop. Arend M., een woonwagenbewoner uit Heerhugowaard, bood aan ver schillende adressen in Alkmaar vloer kleden te koop aan, zonder in deze goederen te mogen handelen en bo- v dien tegen veel te hoge prijzen. Soms vroeg de man f 500 per stuk, terwijl men er niet meer dan f 90 voor rekenen mag. De eis van de offi cier, mr. Vellinga, zijnde f 200 boete, bracht verdachte de wanhoop nabij Hij vertelde scharenslijper te zijn en slechts f 2.50 per dag te verdienen. „U verdient meer!", antwoordde mr. Stoffels, „van f 2.50 koopt men niet die jas, die u daar aan hebt!" De po litierechter vonniste conform. Een in beslag genomen vloerkleed werd ver beurd verklaard. Een compagnon van de vloerkleden- handelaar, Arend van H., beweerde wel een vergunning om in kleden te handelen te bezitten. Het bleek echter dat deze vergunning aan de echtgeno te toebehoort. Verdachte zelf is ker misreiziger. Ook deze man rekende veel te hoge prijzen voor de vloer kleden, waarvan de politie er een aan tal onder een brug verborgen vond De officier eiste weer f 200 boete of 4 maanden hechtenis. „Ik kan het niet betalen en ik heb nog nooit in de gevangenis gezeten!, roept verdachte uit en wanneer mr. Stoffels conform vonnist en 5 vloer kleden verbeurd verklaard worden, deelt verdachte mede, dat hij het „ho gerop" zoekt. Hjj wou een handje helpen Honderden mensen halen dagelijks nog melk bij de boeren" zei de 64- jarige Alkmaarder Johannes B., die in de zomef van '47 regelmatig clan destien melk haalde bij een Oudorper boer. „Het ware dan te wensen, dat die mensen hier allemaal kwamen", antwoordt mr. Stoffels. Het aanbod «van verdachte, om de rechtbank een paar adressen te verschaffen, slaat mr. Stoffels met een geërgerd „verra dersrollen" appreciëren we hier niet!" af. Johannes B. wordt tot een boete van f 20 of 10 dagen veroordeeld. TOONTJE HEEFT EEN PAARD GETEKEND Dinsdag 10 Februari des avonds 8 uur wordt in 't Gulden Vlies 'n voor stelling gegeven van hèt succes aller tijden n.1. Toontje heeft een Paard ge tekend. Dit is dan tevens de eerste abonnementsvoorstelling van serie C. Medewerkenden zijn: Tilly Perin- Bouwmeester, Matthieu van Eysden, Diny Spronk, Lily Bouwmeester, Wim Pauw, Dirk Verbeek, Anny Leenders, Marja van Bergen, Diny v. d. Sluys e Steye van Brandenberg. De regie is van Bets Ranucci-Beckman. disti ie jws Vrijdag 6 Februari is de letter K van Koomen af tot einde K aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bonkaarten enz. Uitreiking van 911 en van 2—4 uur in het kantoor Rid derstraat. BIJEENKOMST NED. VROUWEN BEWEGING Dezer dagen hield de Ned. Vrou wenbeweging een bijeenkomst, die ondanks het slechte weer door een veertigtal leden en genodigden werd bezocht. Een hoofdbestuurster der beweging Mevr. Pratomo, hield een lezing over het onderwerp: „De Ned. Vrouwen beweging en haar persoonlijkheid", welke lezing door de aanwezigen zeer op prijs werd gesteld in aanmerking genomen het aandachtig gehoor. Tij dens de pauze werden enige vlotte liedjes, gezongen bij de gitaar en de clamatie ten gehore gebracht. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stel-- len van vragen, waarbij overduidelijk de levendige interesse voor het aan gesneden onderwerp tot uitdrukking kwam. Tenslotte zij nog vermeld, dat ge- interesseerden zich kunnen vervoegen bij de propagandiste, Mevr. Hoogland -v. 't Hof, Paternosterstraat 4, te Alk maar. ALKMAAR IN CARNAVALS STEMMING Het belooft weer goed te worden! Dansschool „Arendsen" heeft haar jaarlijks Bal-masqué weer op stapel gezet en a.s. Zaterdag zullen de feest vierders zich in 't Wapen van Heems kerk enige uren in een echt Zuide lijk^ carnavalsstemming gevoelen. Zij zullen laten zien, dat ook wij Noor derlingen weten wat feestvieren is. De Postharmonie zal, evenals vorige Ja ren, met vrolijke marsmuziek de 'po lonaises door alle zalen van het ge bouw leiden, terwijl twee orkesten voor de nodige dansmuziek zullen zorgen. Verder zullen de feestelijke versiering en de bonte mengeling van costuums ertoe bijdragen, dat ook dit jaar het carnaval een groot succes wordt. RANDERS-NIEUWS Programma Zondag 8 Februari: Randers 1Vrone 1 2.30 uur Randers 2Vrone 2 12 uur Randers 4—Alkmaar 3 10 uur Adspiranten: Egmondia aRanders a 1 Uur Bergen bRanders b 12 uur Welpen. Zaterdagmiddag: Welpen aAlkm. Boys a 3 uur AFC Welpen 0> 2.15 uur Opstelling van het eerste elftal: Doel; G. Koster, achter Klepper en Temming, midden: v. Berkum, v. Sol en H. Bakker, voor: J. Stroet, P. Tei- geler, J. Teigeler, Groen en Th. Bak ker. Reserves: Th. Schot en Blom. Nu de schoonmaaktijd nadert Over groene leeuwen en de Hollandse zindelijkheid Strafzitting Bijzondere Politierechter Met angst en beven ziet menig braaf huisvader de lente en daarmede on herroepelijk de schoonmaakwoede van de huisvrouwen naderen. Ook wij zien met gemengde gevoe lens deze tijd tegemoet, doch uit een oogpunt van Hollandse zindelijkheid zullen wij ons erdoor moeten slaan. Gisteren werd onze opmerkzaamheid getroffen door de toestand van ver vuiling (het is kras maar juist gezegd) waarin ons hooggeprezen stadhuis verkeert. En daarom zijn wfl toch weer een beetje verzoend met de na derende voorjaarsschoonmaak. Want wij twijfelen er niet aan, of ook het mooie vergadergebouw der vroede va deren zal een fikse beurt krijgen. Glazenwasser gevraagd! Alkmaar's stadhuis ziet er op het ogenblik, ronduit gezegd, schandalig smerig uit! De modderlaag, die op dei ruiten van de raadszaal kleeft is niet' van vandaag of gisteren en de stenen leeuwen, die de monumentale trap al sinds jaar en dag als stille wakers terzijde staan, zien groen, waarschijn lijk uit ergernis, dat zij nooit of te nimmer een goede Zaterdagse beurt krijgen. En zo moeilijk lijkt ons dat toch niet. Er is toch waarlijk geen leeuwentemmer voor nodig! Een be-' storven groene kleur op koperwerk is mooi, maar onze Alkmaarse leeuwen kunnen er niet tegen omdat zij Uit steen gehouwen zijn. De ruiten van de raadszaal roe pen, neen: schrééuwen, om een gla zenwasser. De modder zit dik tegen de vensters en tegen de raamspijlen geklonterd en wij schamen ons wan neer wij onze blik erop slaan. De bloembakken, die voor de stad huisramen zijn aangebracht zijn leeg, maaij wij vertrouwen erop, dat hier binnen afzienbare tijd wel weer een aantal geraniums in zal prijken. Goed voorgaan doet goed volgen. De noodzakelijke schoonmaak van het stadhuis is niet alleen van belang uit het oogpunt van gemeentelijke net heid maar ook uit paedagogische over wegingen. „Goed voorgaan doet goed volgen" is een beproefde Hollandse zegswijze en wat zou een gemeente van haar inwoners mogen verwach tten wanneer zij zelf niet voort gaat in het goede, d.w.z. in de Hollandse zindelijkheid? WIE MIST ER ZIJN HONDJE Sinds een paar dagen zwerft er 'n jonge herdershond, geel-bruin van kleur, door Egmonds straten. De heer Koeman, Wilhelminastraat heeft het 'diertje voor een paar dagen in huis genomen. De eigenaar kan het daar afhalen, of is er soms, als de eigenaar niet komt opdagen, een andere lief hebber voor? Wie redt dit aardige, zindelijke beestje van het gaskastje? KERNAVOND P. V. d. A. De P. v. d.. A. houdt op Vrijdag avond 6 Februari een kernavond ten huize van J. Sterk, Zeglis 85, aan vang 8 uur. Frits Kief, redacteur van „De Vlam" spreekt over: Internatio nale socialistische samenwerking. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom. Woensdagmiddag was het zeer druk in de rechtszaal. Er stond een aardig aantal „zwarte pleten" terecht, het geen tengevolge had, dat mr. Vellinga flink eiste en mr. Stoffels niet veel van de eis afdeed ,want deze beide edelachtbare heren houden niet zo erg van „zwart". Hij handelde3 een beetje zwart. Antonie W. V. te Alkmaar had on geveer een jaar in de textielhandel gezeten en het kwam dan ook wel eens voor, dat verd. lapjes stof aan bood zonder daarvoor punten in ont vangst te nemen. Hetzelfde geschiedde met een hoeveelheid koffie en thee. „Ja", zei verd., „ik zag op een dag van H. en hy zag mij". Dat was zeer duidelijk en het resultaat van dit „zien" was, dat beide heren een trans actie aangingen betreffende koffie en thee, doch helemaal zuiver ging het niet, want toen het erop aan kwam, dat verd. aan van H. een onderpand voor het in ontvangst nemen van de koffie en thee moest geven, gaf hij aan zijn collega enkele valse punten- kaarten. Mr. Stoffels kon verd. niet bijbrengen, dat dit niet behoorlijk was. De off. was van mening dat verd. „onverbeterlijk" is en eiste voor de eerste zaak 1 dag hechtenis en 3 mnd R.W.I. en voor de tweede zaak 3 we ken hechtenis en 3 weken R.W.L Het vonnis luidde 1 maand en 3 we ken hechtenis en 3 maanden R.W.L HU handelde dito. Willem S. te Alkmaar was ook be trokken bij de koffie en thee-affaire. Tevens was hij reeds 17 keer veroor deeld en dit zou dus de 18e maal wor den. De eis luidde 1 week gevangenis straf en 6 maanden Rijkswerkinrich ting. De politierechter oordeelde al zeer mild over deze man en veroor deelde hem tot 1 maand.gev^traf. De laatste man. De laatste man, die in dit zaakje voorkwam was Willem H. van H., die zich evenals de andere heren schuldig maakte aan zwarte handel. „De politie heeft toch een scherpe neus", zei mr. Stoffels tegen verd., die caféhouder is en voor de eerste maal zwart han delde, waarbij hij terstond gesnapt werd. „De zaken gingen zo slecht", zei verd., „daarom moest ik het wel doen". Mr. Vellinga was lang niet mals en eiste een geldboete van f 300 subs. 3 HOCKEY De wedstrijden van Zondag 1 Febr. Heren: Prom.kl. B Alkmaar-HBS 2-0 Tweede kL E Alkmaar II-Kameleon 2-2 Dames: Vierde kl. E Ijsvogels-Alk maar n 2-2. Alkmaar is veilig. Door de over winning is de plaats in de promotie klasse zeker gebleven en is de com petitie geëindigd boven HBS en Zand- voort. Alkmaar was tegen HBS bijna voortdurend sterker en doelpuntte door Kersemakers en Grondsma. Alkmaar H speelde tegen Kameleon gelijk en blijft dus ook wel safe. De dames van Alkmaar I zijn door het gelijk spel tegen Usvogels prac- tisch zeker van de tweede plaats en zullen dan promotiewedstrijden voor de derde klasse mogen spelen. MERKEN-OLYMPIADE Meneer, wilt U nog zegeltjes rui len. zo vraagt een bescheiden jonge man, wanneer ik hem heb openge daan. Meneer, mag ik Uw zegeltjes hebben, zo luidt de heel wat minder bescheiden vraag van een ander jongmens, dat even later aan de bel trekt. Overal zijn ze aan het werk voor de merken-Olympiade. Op een luw hoekje in het zonne tje, gewapend met een schaar, klit een viertal meisjes bijeen. Ze zijn knus aan het knippen en aan het ruilen. Op het Waagplein plukharen een stuk of wat jongens Oorzaak: ze geltjes. Ze ruilen op straat, in portie ken van winkels, 't Zal de meesten wel gaan als mij: ik ben «rijn vellen ik kreeg er twee! lang en breed kwijt. Ik was ze kwijt toen ik ze amper in huis had. De jeugd is wild op zegeltjes. Voor wat de hele vellen betreft, is de room wel ongeveer van de melk. De kwieksten zijn er onmid dellijk op uit getrokken, ze belden huis aan huis en ze hebben.alles bij elkaar gejut, wat er te krijgen was. Nu wordt er verder geruild. We zijn benieuwd, waar onze vinding rijke ieugd aanstonds haar ruilbeurs organiseert Op de vismarkt mis schien, waar eenmaal een postze- gelbeurs zou worde.i gehouden, die echter eeen levensvatbaarheid bleek te bezitten Hoe het ook zij. de merken-Olym- piade belooft een succes te wor den. Het zijn ook maa~ geen prach tige prijzen, die in uitzicht wor den gesteld! Duizend gulden! Dat is meer dan Japi ooit kan opbrengen! AUTO'S De meesten onder ons hebben al tijd nog de gewoonte een vergade ring te bezoeken te voet of per fiets. Er zijn echter ook categorieën die er anders over denken: ze gaan per auto. Allen, zonder uitzonde ring. U zult, lezer, daarbij misschien denken aan een vergadering van di plomaten te Lake Succes of iets van dien aard. Natuurlijk, daar zal de auto wel essentieel zijn. Maar daarbij bepaalt het zich toch niet. Gisteren stonden er ter weerskan ten van de Stationsweg files als we daar bij ons weten nog nimmer zagen: de ene slee naast de andere in schier eindeloze rij. Er was iets te doen in Paviljoen Kinheim. We verwonderden ons en informeerden by de kelner. Wat is hier toch te doen? O niets. Maar al die auto's dan? O, de Boga vergadert. Boga? Het woord zei ons niets. De Bond van garagehouders leg de onze zegsman uit We begrepen. In de slechtste oorlogsdagen had iedere slager nog wel een stukje vlees op tafel en de bakker had geen gebrek aan brood. Welke ga ragehouder heeft geen wagen? Wanneer deze mensen vergaderen dan komt iedereen per auto. Net als de diplomaten te Lake Succes. Het verschil is mischien, dat de garagehouders hun benzine zelf be talen. ONZE VROEGE LENTE In een boom tegenover Wester- licht zat gistermiddag een merel zijn weelde uit te jubelen. Verschil lende voorbijgangers bleven staan luisteren, anderen liepen door: ze schenen niets te horen. Wanneer het straks zomer is geworden, zullen ze vermoedelijk niet weien, dat het lente is geweest. Jammer voor hen. TROTTOIRFIETSERS 't Is niet om hatelijk te zyn zo schrijft ons een trouw lezer, maar toen ik dat stukje las over trottoir fietsers, moest ik toch wel even lachen. Want zei U niet, dat U hoopte, dat de bezorgers van de VA dat niet deden? Ik heb me wel eens afgevraagd of die bezorger, die bij ons komt, misschien niet kan lopen. Hij komt langs het trottoir de straat in en als de ene kant klaar is steekt hij met een gerust hart over naar onze kant en het gaat al* lemaal lang niet voorzichtig. Helaas we zullen de hand in eigen boezem moeten steken! Lopers, jongens, toon nu eens dat andere kranten ook in dit opzicht een voorbeeld kunnen nemen aan de V.A. Laat de slechte manieren over aan anderen. KINDERSPEL Een auto rijdt door de Baanstraat langzaam gelukkig. Plotseling stuift uit het steegje naar het Ritsevoort een kereltje de straat in. Hij staat gehurkt op een autoped en het ding Heeft een vaart van geweld. Het gaat misschien drie maal zo hard als de auto. Het toeval heeft het goed voor met het kereltje. Het vliegt twee of drie meter voor de auto langs en heeft dan zelf ook wel in de ga ten, dat hij op het nippertje aan zijn noodlot is ontkomen'. De jongen is wel even helemaal perplex, maar de autoped racede door. Hij zal in het vervolg wel wat voorzichtiger zijn. Maar anderen, die het gevaar niet van zo nabij hebben gezien, doen het wel. Ouders, leert Uw kinderen voor zichtigheid! GELUKKIGE WAAGPLEINBUURT De omgeving van het Waagplein staat er blijkbaar goed op bij de PTT. De directeur van het Post- en Telegraafkantoor doet namelijk de verheugende mededeling, dat bin nenkort een postagentschap zal wor den gevestigd aan het Waagplein of in de onmiddellijke omgeving daar van. Vroeger was het de heer Prins, allen bekend, die voor in het café Schermerhora de honneurs waar nam en ons tevens voorzag van ro kertjes. De directeur van het post kantoor denkt blijkbaar aan iets in dezelfde geest. Want de vestiging zal bij voorkeur geschieden bij een winkelier wier zaak zich daarvoor leent en welke zo lang mogelijk voor het publiek geopend is. We geloven, dat ook dit keer uit andere stadsdelen wel naijverige blikken zullen worden geworpen op ons Centrum. Een eigen postkan toor! 't Is niet niets! Intussen: wie wordt de opvolger van de heer Prins? GEEN DEMPING VAN DE MIENT De Bath-brug is tijdelijk op non- actief gesteld. Wie van 't Fnidsen naar het Waagplein wil, zal voor lopig een ommetje moeten maken, want het wegdek van onze Engelse brug dat in gevorderde staat van ontbinding verkeerde, wordt door onze altijd ijverige gemeentewer ken eens goed onder handen geno men. De zoveelste brug wordt gerevi seerd. Deze krijgt een extra beurt. Niet alleen omdat ze de naam „Bath" draagt, ook niet alleen om dat we ons over de schamele toe stand onzer schilderachtige ophaal bruggen niet zullen behoeven te ge neren, wanneer in de zomer de stromen vreemdelingen naar hier komen, maar voornamelijk omdat.. Ja, lezer, stelt U zich eens voor, dat, wanneer daar straks weer die compacte menigte staat te staren naar de ruitertjes, de Jjrug het eens begaf. De Mient zou meters gedempt zijn met mensen. En de raad heeft besloten dat de Mient niet gedempt zou worden. Dus: re pareren! maanden hechtenis en een gevangenis straf van 1 maand met een proeftijd van 3 jaren. Er ging f 50 af, waar verd. het maar mee moest doen. Ik wou dat u het begreep „Ik wou, dat u begreep, dat het al tijd uitkomt wanneer er gestolen wordt", zei de politierechter tegen Lambert L. alhier, die gestolen brand- stöffenbonnen had gekocht. Eis f 200 boete subs. 2 maanden hechtenis en verbeurdverklaring van 6 hL brandstoffen. Vonnis f 150 boete of 6 weken hechtenis en verbeurdver klaring. Nog zwarter dan zwart Johannes Meinardus D. uit War- menhuizen was distributieambtenaar en verkreeg in die functie op onrecht matige wijze vele bonkaarten, die hij verkocht. Verd. deed het heel voor zichtig en verkocht aan Petrus K. al door een bonnetje. Het geld spaarde hij op, zoals hij^zeide en hij had het ook nog. De off. kon de indruk niet van zich afzetten, dat verd. nog wel iets meer op zijn geweten heeft dan alleen deze zaak. Hij eiste een gev.straf van 7 maanden met aftrek en inbeslagnau i van f 1500, zijnde de gemaakte winst. Het pleidooi van mr. C. Berkhouwer had geen succes. Het vonnis luidde conform de eis. Vervolgens was de beurt aan Petrus die van Joh. M. D. bonnetjes kocht, terwijl verd. wist dat D. distri butieambtenaar was en hij dus vol gens mr. Stoffels wel op zijn vingers na kon tellen dat die bonnen niet he lemaal „zuiver" waren. De off. eiste 4 maanden gev.straf en inbeslagname van f 179. Uitspraak conform de eis. Hier komt er nog één Theodorus S. uit Warmenhuizen hoorde ook nog bij het zaakje van de distributieambtenaar D. Vc '~chte kocht suikerbonnetjes. Hij zal s wel een „zoete" tijd meegemaakt hebben, maar voor de rechter was hij „zuur", want het kostte Theodorus 14 dagen hechtenis. Wisselbonnen en coupures De gedetineerde Johannes T. had zo ongeveer al 7 jaar last van pijnen in zijn rftaag en aangezien verd. dat ont zettend lastig vond, besloot hij in de zwarte handel te treden. Verd. zat in duistere zaakjes met coupures van bonnen en wisselbonnen, die van het distributiekantoor te Schagen kwamen, hetgeen verd. heel goed bekend was. De off. vond, dat deze man afweek van de andere veroordeelden doordat hij geruime tijd al zeer diep in de zwarte handel zat en eiste 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. Leesberg, wenste niet dieper in te gaan op de jurispru dentie van dit soort zaken en wees op de verleiding, waaraan verd. door een ander was blootgesteld. Volgens pleiter wist verdachte niets van de herkomst der bonnen, omdat verd. geen expert was op het gebied van de zwarte handel. Wonder boven won der deed de president van deze straf 2 maanden plus voorarrest af. gezinsgebeuren ALKMAAR Gehuwd: L. Th. Merkx en A. L. L. Baars. W. Koopman en M. M. Pater. Overleden: A. Neef, oud 91 jaar. ALKMAAR 4 FEBR. Winterpeen 88.80; boerenkool 4— 12; worteltjes 521; groene kool 16— 30,50; spruitkool 545; rode kool 7.20 15; gele kool 67; prei 3641; uien 1221; bieten 68; witlof 1526; knol- selderie 516; selderie 78.50; appels 4555; peren 3338. NRD. SCHARWOUDE - 4 FEBR. 94000 kg. witte kool 7.80—17.00; 15000 kg. rode kool 12,00; 10000 kg ge le kool 6.00; 7000 kg. uien 21.00—21.80; Grove 22.6023.90; Drielingen 18.40— 19.60; Nep 12.70. BROEK OP L'DUK 4 FEBR. 21.000 kg rode kool 12—12.40.. 7600 kg gele kool 6—6.10; 64000 kg witte kool 14^0—17; 2600 kg witlof 15—19.70 8000 kg uien 20.60—22.40; 18.00 kg jeen H 8.50—8.70; 2200 kg bieten 6.20 —6.70. agenda BIOSCOPEN ABT „Feest in de Jordaan (Oran je Hein) Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN „49e Breed tegraad" Toegang 14 jaar HARMONIE „Het Huis der Verlo ren Kinderen" Toegang 18 .'aar. VICTORIA „Grof geschut" Tot 14 jaar onder geleide.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2