Gaat 't zelfs mis met de uit de markt genomen gele kool? Geval van knoeierij ontdeki Abonneert U op deze krant DE ELFSTEDENTOCHT VAN JIMMY BROWN Oom Rob anlwoordi ïl^HoRmr™; 34 Dagen op een reddingsvlot Y/ai de veilingklok wijsi Er is van do Langedyker Groen- tenveilingen weinig opwekkend nieuws te vertellen. De maand Janu ari is voorbijgegaan zonder een spier tje vorst en de eerste dagen van Fe bruari sjjn ook al niet veelbelovend voor de Langedjjker tuinders. Veel werk aan het schoonhouden van de in de schuren opgeslagen kool en weinig geld ontvangen voor hetgeen «net zoveel zorg is bewaard. De hoeveelheid afwijkende gele kool, die uit de markt genomen wordt om als veevoeder toch nog een enigs zins nuttige bestemming te verkrij gen zij het dan niet zoals een nor male gang van zaken zou zijn ge weest, dat hongerend Europa er mee geholpen kon worden. neemt de laatste tijd grotere vormen aan. Het ziet er naar uit, dat de aange boden hoeveelheid niet kan worden afgenomen tegen de thans geldende minimumprijs van 1.50 per ÜO kg. Doordat vanwege het Centraal Bu reau v. d. Veilingen in Nederland een bijdrage van 2<— per 100 kg. wordt gegeven op deze afwijkende produc ten ontvangen de tuinders nu 3.50 per 100 kg. Dit is natuurlijk te wei nig om van enige lonende exploitatie te kunnen spreken, maar het stimu leert de aanvoer en bevordert het opruimen van minder houdbare kwa liteit, waardoor op de duur het prima product wanneer er (naar gehoopt wordt) toch nog weer wat afzetmo gelijkheid zal komen, daar geen con currentie van zal ondervinden. De goede kwaliteit gele kool, die voor het binnenland verkocht wordt, noteert f 6.of één of twee dubbeltjes per 100 kg. meer. Voor export berekent men O— per 100 kg. KNOEIERIJ. Dat de vrees van knoeierij, waar over wij de vorige maal schreven, niet helemaal ongegrond is, bleek in de afgelopen weck wei, toen het Bestuur van de Nnordermarktbond zich ge noodzaakt zag een handelaar voor enige tijd van de veiling uit te slui ten, omdat hij met een aanvoerder een afspraakje had gemaakt, om tegen lagere prijs dan is vastgesteld, te ko pen. Ook de betrokken tuinder zal ■ijn straf ni -t ontgaan. Bij de rode kuol was de gang van zaken ook lusteloos. De prima kwa liteit noteerde 12,— of slechts heel weinig daar boven. Afwijkende kool, die toch nog heel goed was, ging van de hand voor prijzen, die daar aan zienlijk beneden bleven. Na de inzinking van verleden week heeft de Deense witte kool zich weer hersteld. De voorraad van deze kool soort zal niet meer zo groot zijn. Vol gens de inventarisatie moet de witte kool al enige tijd geruimd zijn. Dins dag waren aan beide Langedijker vei lingen nog ruim 13 wagons aange voerd. Te Broek noteerden wij van 14.7017.per 100 kg., te Noord- Ge!d op de bon Vandaag kunnen de houders van een kolenkaart TA 707 en TB 707, wier naam begint met de letter Hu.- Lm. Ka. aan het plaatselijke Post kantoor, tegen inlevering van de bonnen 78 BV en 81 BV van TA 707 en 78 BV van TB 707, terugbetaling ontvangen van de met 1 Juli 1947 verhoogde kolen- prijs. De kantoren zijn voor „het geld op de bon" ge opend van 9 tot 15 uur. Morgen, Vrijdag, is het de beurt voor ben, wier nam n oeg nnei met de letters Ke. t.m. Ko. Scharwoude was de hoogste prijs 16.80. Het aanbod van uien blijft gering. Er was ook maar heel weinig van dit artikel geteeld in deze omgeving. De slotnotering was ruim 20.per 100 kg. Grove brachten tot 23.— per 100 kg. op. Bieten zijn slecht te verkopen. Peen ziet men slechts zeer sporadisch aan de veiling. Groene kool verheugde zich, on danks de goedkope gele kool, in een grote belangstelling, waardoor de prij zen vrijwel gelijk aan de voorafgaan de week bleven. Het aanbod wordt echter ook hiervan minder. Veldgele kool bracht tot 12.— en 13.per 100 kg. op voor de mooiste partijen. Het witlof bleef goedkoop. Wij noteerden de minimumprijs van 15.tot plm. 20.per 100 kg. DIT IS DE STEM van Allard Vorige week spraken ij over het practische werk in de Volkshoge schoolcursussen en wij beloofden U iets meer over dit cursusonder deel te vertellen. Hier lossen we deze belofte Na het ontbijt is de corvèlijst het voorwerp van een alge mene belangstelling. Op deze lijst im mers staat de taak aangegeven, die iedere cursist de betreffende morgen moet verrichten. Een deel der cursis ten werkt in huis, een ander deel in de tuinen of op de terreinen der school. Zij werken in de meest let terlijke zin aan de opbouw van de Volkshogeschool. Sportvelden worden aangelegd, woeste gronden ontgon nen .moestuin en boomgaard ver zorgd, schuren en bijgebouwen opge- trokken; kortom, alle voorkomende werkzaamheden worden door de cur sisten verricht. Wat is de bedoeling van dit practische werk? Allereerst geeft het een ongezochte gelegenheid elkaar verder te leren kennen, want in het gezamenlijke werk ziet men elkaar van een andere kant dan in het gesprek rond de ta fel. Bovendien brengt het ieder in aanraking met werkzaamheden, die niet direct in zijn dagelijks leven voorkomen. Iedere cursist, jonge vrouw of jonge man, doet bij toerbeurt de noodzake lijke huishoudelijke werkzaamheden; studenten, ambtenaren .mensen van de kantoren werken in de ontginnin gen of op de tuinen; handarbeiders helpen in de administratie enz. Men leert het werk van anderen in de pr^ctijk kennen en waarderen; men leert eigen werk en dat van anderen zien als gelijkwaardige onmisbare schakels in onze samenleving en men leert zien, dat het niet van belang ia welk werk men doet maar wel hoe men zijn werk doet Alle technische werkzaamheden staan onder deskun dige leiding en zoveel mogelijk wordt getracht een bepaald werkobject ln iedere cursus af te maken. In de weekcursussen wordt tot 10 uur prac- tisch gewerkt ,in de langere tot 12 uur. Wat geweest is. Onder leiding van de Ijeer en mevr. Geraedts-Meuleman, leraar Kon. Con servatorium in Den Haag, werd van 18 tot 26 Januari een cursus gehou den voor volkszang, volksmuziek en volksdans. De dans stond daarbij on der leiding van Wout Meijer. Deze cursus was ingericht als scholings cursus voor hen, die in jeugdbeweging of anderszins met de leiding op de genoemde gebieden zijn belast. De cursus werd besloten met een groot volksdansweekeinde, waaraan een honderdtal dansers uit het gehele land deelnamen. Op de Zaterdagmiddag leidde Dr. J. Pollmann het volksdans- vraagstuk in, waarna uitvoerig werd gediscussieerd. Enkele zeer belang rijke afspraken voor het volksdans werk in Nederland werden gemaakt. Er zal getracht worden een goed pro gramma van volksdansen samen te stellen voor de komende jubileum feesten. Er werd een commissie be noemd, die de plannen uit zal wer ken om te komen tot een verant woorde volksdansbundel voor Neder land. Er werd besloten tot het stich ten van een Volksdanscentrale voor alle Nederlandse volksdansers. 18. „Of je aan de wedstrijd of aan de tocht wil meedoen?" vroeg meneer Pieperda met stemverheffing. „Grrr," zei Jimmy en hij boog zich een beetje voorover, wees op zijn mond, daarna op zijn buik en hij schudde toen harts tochtelijk van neen, terwijl hij een hoogst zielig gezicht trok. Meneer Pieperda bewees, dat hij heel vlug van begrip was. „Arm baasje," zei-die, „als ik het goed begrijp ben jij doof stom en je wilt toch meedoen aau mijn Elfstedentocht. Welaan, dat is nog eens flink. Ik zal je maar Inschrijven voor de wedstrijd, dan hei-je in elk geval niets te reclameren." Wat nog komt. Aan de gemeentebesturen in Noord- Holland is een oproep gezonden om vertegenwoordigers te zenden naar het weekeinde van 14/15 Februari, dat te samen met „De Speelwagen" en „Ons Lekespel" wordt georgani seerd! Dit weekeinde zal besteed wor den aan de feestviering bij het 50- jarig regeringsjubileum. Gesproken zal worden over: ..Zang, muziek en dans bij de feestviering", „De plaats van voordracht en toneel", „Volks- en kinderspelen" en „De mogelijkhe den van optocht en tentoonstelling". Op 9 Februari begint de eerste on derwijsvernieuwingscursus voor leer krachten in Noord-Holland. In sa menwerking met de Rijksinspecties voor het Lager Onderwijs worden deze cursussen georganiseerd. In de cursus van 9—15 Februari zullen in het bijzonder de zaakvakken aan de orde worden gesteld. Uitvoerige programma's verstrekt de Volkshogeschool te Bergen. ALLARD. Hebt U al een cm Nog niet Koopt er vandaag dan nog een paar! Onze emigratie-redacteur antwoordt Hieronder vinden lezers, die vra gen hebben gesteld, naar aanleiding van onze artikelen over emigratiemo gelijkheden, een antwoord. Korp. J. H. Eg-mond aan Zee Ik geloof niet, dat Suriname kansen biedt voor een chauffeur-monteur. Zuid Afrika misschien wel. Schrijft U eens naar de Stichting Landverhuizing Nederland Lange Voorhout 20 te Den Haag. Dan bent U op de rechte weg. P. B. Oude Niedorp. Inderdaad kunt U als landarbeider naar Canada emigreren Begint U maar eens met U aan te melden bij de Stichting (zie boven) C. v. B. Zie antwoord aan P. B. B. B. Texel. Er is een klein kansje, dat Zuid- Afrika U een mogelijkheid kan bie den. Maar ik zou er maar niet te hard op rekenen. Het beste lijkt me, dat U eerst eens advies vraagt bij de Stichting (zie D B te Schagen Ik vind het prettig, dat U onze ar tikelen aardig vindt en er wat van op steekt. Toch hebt U ze nog niet goed genoeg gelezen, anders zoudt U we ten ,dat U zich in eerste instantie moet aanmelden bij de Stichting Land verhuizing Nederland, Lange Voor hout 20 Den Haag. Uw neef moet eveneens een aanmelding doen bij ge noemde stichting. Hoor ik nog wat van U Ons correspondentiehoekje Zoals jullie weten was het m'n be doeling om jullie briefjes gisteren te beantwoorden. Jammer genoeg ging d-J gisteren niet en zodoende is het vandaag geworden. Ga maar eens gauw kijken of je er ook by staat! Guurtje BL te Br. Fyn zeg, dat jij de Kinderkoerier zo'n gezellig hoekje vindt. Natuurlyk mag je ook mee doen. Hoe oud ben je? Sneeuwprin- ses. 'n Leuke schuilnaam heb jij ge kozen ,zeg! Als je regelmatig mij een flink briefje schrijft, kom je ook van zelf in de Kinderkoerier Kees W. te A. Jy houdt zeker wel erg veel van de natuur, hé? Je zond me tenminste weer een aardig verhaaltje over dat lijsterpaar. Je tekening was ook goed. Ulbe T. te A. Ik zal eens kijken of ik een verhaal over padvinders vin den kan. Kun je al goed spelen? Hec- tor. Die horlogewinkel zal wel mooi worden, zeg! Wat moet je daar nu doen? Daag! B. v. d. Vorst te W Be dankt voor je tekening, maar ik kan 'm niet in de krant zetten, hoor! Hoe is je voornaam? Annie W te G. Van zelfsprekend mag jij ook mee doen. Jij schrijft netjes, zeg? Guus B te W. doen, hoor! Heel, heel veel kinderen doen met de Kinderkoerier mee, maar hoeveel 't zijn, weet ik niet. De aan houder wint! Tot schrijfs! Maartje P. te W. Ja, ik had je al een tijd gemist. Een fy'ne, lange brief kreeg ik van je Hoe is het nu met Je vader? Marietje G. te Den H Natuurlijk, meid, mag jij ook meedoen. Stuur maar gerust je' oplossingen in. Genie D te Kuinre. Ik wist wel, dat ik veel vriendjes en vriendinnetjes had, maar dat een er van heel in Kuinre woont, wist ik niet. Heb je de postzegels al verstuurd? Duizend is de moeite! Bob en Nel H te H. Welkom in onze club! Van jullie verwacht ik natuurlijk ook iedere week een oplossing en een.... briefje! Alida de Gr. te M. Alweer 'n nieuw vriendinnetje! Onze club wordt steeds groter! Gaan je zusjes ook nee doen? Wietse van D. te WRina G. te B„ Geertje de W. te A. en Mannes L. te A. vragen of ze ook mee mogen doen. Natuurlijk mag dat. Doe je best! Simon K. te Oudhorne. Daar hebben we nog iemand, die heel ver weg woont Natuurlijk de je ook mee. Zijn de meesters al weer beter? Dag Je mag ook zonder schuilnaam mee- Simon! Alie L. te A. Deze keer heb je nog geen prijs gewonnen, maar.. wie weet! Jij schijnt de juffrou\v en de meesters goed te kennen, zeg! Daaag! Vergeet mij niet te Sch. Jij hebt verschillende soorten inkt, hé? Wat een mooie kleuren! Je tekent ze ker pok goed. Tot schrijfs! Tini, Joop en Clart K. te N. Joop mag ook mee doen, hoor Tini! Jullie kunnen samen wel met een enveloppe toe! Vind je niet? Antoon B. te St. Welkom in ons kringetje. Je oplossing was goed, maai je had geen prijs! Alie B. te St. Ook jij bent welkom. Bedankt voor je leuke brief, hoor! Dina van B. te B. Heb je heel wat op je verjaardag gehad? Nog wel gefeliciteerd, zeg! Jopie S. te B. Er staan wel leuke raadsels in dat boek, zeg! Ken je ze allemaal al? Kieviet. Je rapport was goed. Als je zo doorgaat, dan wordt je vast wel knap! Engeltje. Gelukkig dat je nu weer beter bent. Ziek-zijn is lang geen pretje! Fijn, dat het zo gezellig op de huishoudschool is! Daag! Corrie K. te K. Bedankt voor je postzegels, zeg! Leuke cadeaux had jij gekregen, meid! Sipke J. te A. Bedankt voor je versje. Ik zal het in de Kinderkoerier van Zaterdag plaatsen, hoor! Ada de Sn. te L. Doe maar gerust mee, want dan maak Je nog kans op een prijs ook. Llen v. D. te A... Je raadsels waren aardig. Kun je al goed spelen? Old Shatterliand. Ja, het verhaaltje van Jimmy Brown is mooi, hé? En het wordt nog veel mooier. Ina en Greetje C. te N. Fijn, dat jullie ook mee doen. De club wordt hoe langer, hoe groter! Tot schrijfs! Marianne en Jacob P. te A. Leuk, dat jullie om de beurt zullen schrijven. Jij schrijft al netjes voor je negen jaren. Fietje dc H. te D. Heb je het in Denemarken prettig gehad? Ben je veel gegroeid? Heb je nog wat Deens geleerd? Grada v. T. te A. Hoe is het met je? Ben je erg ziek Jammer, dat je niet schrijven kan. Ik hoop, dat je spoedig beter zult worden. Knip je dit uit en stuur je het naar je broer in IndiëDag Grar- da! Kaskoeskilewan. Fijn, dat je tel kens postzegels van je Opa krijgt. Be dank hoor! Barte Kokliko. Ik weet echt niet of 5 postzegels van 2 cent meer waard zijn dan een van 10. Maar ik zal er wel naar vragen! Arendsoog Gelukkig, dat jullie zo'n fijne mees ter hebt. Wees maar voorzichtig met de paarden! Alie v. d. P. te S. Uit jou woonplaats doen ook wel veel kinderen mee, zeg! Iedereen kan niet een prijs winnen! Adri v. S. te W. Postzegels mag je gerust op sturen, hoor. Krijg ik volgende week een lan ger briefje van je? Flora Ben je al bijna beter? Ik hoop van weL Be dankt voor je postzegels. Zus en An- ki de V. te 't Z. Wat staan er een hoop feestjes op jullig te wachten! Dat kan gezellig worden, zeg! - Bij voorbaat bedankt voor je postzegels, hoor! SonJa K. te A. Gisteren was je jarig, is 't niet? Hartelijk gefelici teerd, hoor! OOM ROB DONDERDAG NA 16 UUR Hilversum I 16.00 Bijbellezing; 16.45 Gram.platen; 17.00 Radiojeugd journaal; 17.30 Liederen van Caplet; 18.15 CNV-kwartier; 18.30 Ned. Strijd krachten; 19.00 Nieuws; 19.15 Radio- bazuinkwartet; 19.30 Het actueel ge luid; 20.00 Nieuws; 20.15 Studio-ster avond; 21.30 Familiecompetitie; 21.50 Met band en plaat voor U paraat; 22.15 De vaart der Volkeren; 22.30 Nieuws. Hilversum n 16.00 Tussen vier en vijf, een radio-programma in een notedop met o.a. een boekbespreking en een hoorspel; 17.00 Kaleidoscoop: 17.20 Welk dier deze week?; 17.30 The Skymasters ;18.00 Nieuws; 18.16 Sport- praatje; 18.30 "Natuur-decors; 19.05 Tom Poes; 19.30 Radio-Volksmuziek school; 20.00 Nieuws; 20.15 Concert gebouwconcert (Mozart en Bruckner); 22.45 Achtergrond van de interne po litiek, lezing. VRIJDAG 5 FEBRUARI 1948 VOOR 16 UUR Hilversum I 301 m. 7.00 en* 8.00 Nieuws; 7.30 Morgengebed; 8.15 Pluk de dag; 9.00 Ochtendconcert; 10.15 Uit het boek der boeken; 10.40 Pomilaire Italiaanse liedjes ;11.00 De Zonrubloem 11.35 Als de ziele luistert; 11.45 Clave- cymbel-muzïek 12.03 Zang en orgel; 12.30 en 1C.25 Het Orkest zonder naam 13.00 Nieuws; 13.50 Van mar tot man; 14.00 Uit Neêrlands glorietijdperk; 14.30 Elck wat wils; 15.30 Peter en de Wolf. muzikaal sprookje Hilversum II 415 m. 7 00 en 8 00 Nieuws; 7.15 en 8 155 Gram.muziek; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Werken van Schubert; 9 35 Kamermuziek; 10 00 Morgenwijding; 10.30 Vocy de vrouw; 10.45 Pianorecital; 1110 Voordracht; 11.30 Licht orkestconcert; 12.00 Gram. platen; 12.38 Pierre Palla; 13.00 Nieuws 13.15 Virtuosa-sextet 14.00 Kookpraat- je; 14.20 Gram.platen; 15 00 Ons volk en zijn dichters; 15.20 Werken van Joh. Strauss. VRIJDAG NA 16 UUR Hilversum I 301 m. 16.00 Viool spel; 16.30 Koorzang. 17 00 Na school tijd; 17.15 Kwartet van Blisc' 17.45 Wat het buitenland leest; 18.00 Gram. muziek; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.15 Voor de katholie ke jeugd; 19.30 Oude me'-odieënroet nieuwe harmonieën; 20.00 nieuws 20.13 De Zilvervloot, Nederlands rouzikaai- programma; 20.45 Benelux-uitzenaing 21.00 Metropole-orkest; 21.50 Uit de schatkamer van het Oude Testament; 22.00 Pianospel; 22.30 Nieuws; 22.45 Avondgebed. Hilversum II 415 m. 16.00 Om roep kamerorkest; 16.30 Tussen twaalf en zestien; 17 20 Wij en de muziek; 18.00 Nieuws! 18.15 De ARA felici teert; 18.40 Jan Cor du wener; 19.15 Re geringsuitzending; 19.30 Cursus „Wsar is Uw God?" 20.00 Nieuws; 20 05 Qua- tor a cordes van Jaques Ibert; 20 30 Cursus „Midden in de Wercjd"; 21.03 Men vraagt en wij draaien; 2'. *0 Soc Strijdliederen; 21.50 Op vleuglen van muziek; 22.00 Buitenlands we»kover- zlcht; 22.15 Swing and Sweei; 22.45 Avondwyding. FEUILLETON door ROBERT TRUMBULL 27.» Ik legde hun uit, dat vroeg in de morgen, wnnnoer de zon in het Oos ten opging, er een goede gelegenheid was om posjtie te bepalen, en dat wauocci de zon 's avonds onder ging. zij vrijwel precies in het Wes ten onderging. 's Nac' verklaatde ik nel nut der sterren als wegwijzers, en baseorde mij daarbij vooral op de Poolster en het Zuiderkruis. Nachten achtereen gnt hun -'dus les tol zij vol doende van begrepen hadden om het itelf te kunnen doen als zij wacht beurt hadden. En dan ging ik op mijn beurt liggen, feens te meer trachtend te slapen; en elke nacht opnieuw be gon een worsteling tussen my en Mor- pheus, waarin ik onveranderlijk het onderspit dolf. Ondanks mijn lessen werd geen van de beide jongens een ervaren navi gator, wat mij eigenlijk helemaal niet speet, want zodoende was de verant woordelijkheid voor onze vorderingen enkel en uitsluitend mijn zaak. Inmiddels begon de gewonde vinger van Gene dikker te worden. Donker bloed korstte onder de nagel. Het was geen kwestie van bloedvergiftiging, integendeel, de wond scheen behoor lijk te helen. Het vlees om de nagel hec was niettemin uiterst pijnlijk en zodoende maakte ik met de punt van het mes een gaatje in de nagel, om het bloed te laten wegvloeien en zodoende de druk te verminderen. Het was duidelijk dat Gene de no dige lidtekens zou overhouden van zijn ontmoeting met de haai. Ik maakte eens een opmerking van die strekking. „Wel, het is in ieder geval een ro mantisch lidteken," zei Tony lachend. „Stel je voor dat je kunt zeggen zon der te liegen: Dat? Oh, daar heeft 'n haai me gebeten!" „Wel, dat is hele voldoening voor je, Gene," zei ik. „Als ik 't overleef," zei hij grinni kend. HOOFDSTUK DERTIEN OP DE TIENDE, elfde en twaalfde dag hadden v/e bijna voortdurend stortbuien. Eindelijk slaagden we er in onze waterfles geheel te vullen, wat ons voldoende water gaf om enze ke len een dag of wat nat te houden. Na dat we deze schamele hoeveelheid angstvallig hadden opgeborgen, begon nen we te ontekken dat de veelbe geerde regen ook z'n nadelen mee bracht. We hadden geen andere mid delen om water ln te slaan, behalve tij rubberfles. Al het andere was niet alleen overtollig, het bracht tevens mee de moeite het te hozen. Het ergst van alles waren echter de verrader lijke golven die onveranderlijk deze buien vergezelden. Deze dansende wa terheuveltjes vielen voortdurend met zware plonsen in de boot. Het weer waarom we zo vurig gesmeekt had den, werd zodoende een'levensgevaar voor ons. We hadden niets om mee te hozen. Niettemin, we bereikten een behoor lijk zij het dan ook niet afdoend re sultaat door al onze kleeren uit te trekken, er het water mee op te dwei len tot ze verzadigd waren en ze dan buitenboord uit te wringen. Bij die bezigheid stonden we elkaar natuur lijk voortdurend in de ""eg, wat er ook al niet toe bijdroeg de r'.emming te verhogen. Telkens en telkens weer gebeui-dc het dat we het met het hozen van een golf klaar waren cf een andere dook op en vulde het vlot met kar nend schuim, waarbij het wankele vaartuig dobberde alsof het elk ogen blik zou kantelen. Maar met een scbok die onze maag binnenst» buiten keer de kwam het weer uit die precaire positie bU, waarbij het de lading zee water die we binnen gekregen hadden tegen onze benen en knieën smeet. Het gevaar ons evenwicht te verlie zen in dit alles overweldigend tu mult en hals over kop in de kolken de zee te worden gesmeten scheen ons het bloed in de aderen te doen stollen In dergelijke gevallen werkten wij zwijgend, met onze lichamen als te genwicht het vlot in evenwicht hou dend. Bovendien was het toch vrij wel onmogelijk boven het tumult der elementen uit ons verstaan baar te maken. Het was de eerste maal dat de het gevoel hadden hand in hand te kam pen tegsn de zee. Er was geen tijd om aan honger te denken; die knagen de pijn was thans een gezel die ons nimmer verliet, doch we letten er slechts op sis we niet dadelijk apderc zorgen san ons hoofd hadden. Op dit ogenblik echter streden we een strijd op leven en dood tegen de zee. Het schier onophoudelijk hozen sa men met de voortdurende inspanning die het ons kostte om niet uit het vlot geslingerd te worden, putte onze toch reeds snel afnemende krachten uit Dc zag met angst en vrees dat we onze levenskracht verspilden, onze eni ge bron van energie. Toen de laatste stortbui eindelijk over was, vielen we alle drie neer met een zucht van verlichting en hie ven onze uitgeputte gezichten naar de zon. De twaalfde dag was de zee nog rieeds t»w voer zover het oog reikt# cverdeiu met witte schuimkoppen.. T.t ±ns mijn ochtenwacht zat ik bij de voorplecht, terwijl mijn blikken rusteloos over de verblindende opper vlakte van de zee zwierven, speurend r»ar Iets dat voor ons van belang zotl kum.ee zijn, en miin gezicht waarop de regenachtig# digen een weldadige invloed haduen uitgeoefend, weer pijn lijk begon te branden.. Wordt vet\<>lgd

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3